02.10.2015 < | Football matches for 3.10.2015 | > 04.10.2015 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
20:30 | Zamalek | | Étoile du Sahel | 3:0 (1:0) | 1:5 (1:3) | 4:5 | |||
Cairo |
Day 13 | |||||||||
15:00 | FK Chelyabinsk | | Volga-Olimpiets | 1:3 (0:1) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
15:00 | Zenit-Izhevsk | | Dynamo Kirov | 3:2 (1:2) | |||||
Izhevsk | |||||||||
17:00 | Nosta | | Khimik | 1:2 (1:0) | |||||
Novotroitsk | |||||||||
17:30 | Lada-Tolyatti | | Neftekhimik | 0:3 (0:2) | |||||
Tolyatti | |||||||||
19:00 | Syzran-2003 | | Volga Ulyanovsk | 3:0 (2:0) | |||||
Syzran |
Day 11 | |||||||||
14:00 | Illichovets | | FK Poltava | 2:1 (1:0) | |||||
Mariupol | |||||||||
15:00 | Obolon-Brovar | | Naftovyk-Ukrnafta | 3:0 (2:0) | |||||
Kiev | |||||||||
15:00 | Hirnyk-Sport | | MFK Mykolaiv | 3:1 (1:0) | |||||
Komsomolsk | |||||||||
15:00 | Cherkasky Dnipro | | Desna | 2:0 (0:0) | |||||
Cherkasy | |||||||||
16:00 | Nyva | | Avanhard | 0:1 (0:0) | |||||
Ternopil | |||||||||
16:00 | Zirka | | Helios | 4:0 (0:0) | |||||
Kirovograd | |||||||||
16:00 | Hirnyk | | Dynamo-2 | 2:0 (2:0) | |||||
Kryvyi Rih |
Day 11 | |||||||||
15:00 | Real Pharma | | Ingulets | 0:0 | |||||
Odesa | |||||||||
15:00 | Veres | | Kolos | 0:3 (0:0) | |||||
Rivne | |||||||||
15:00 | Arsenal-Kyivshchyna | | Myr | 0:3 (0:2) | |||||
Bila Tserkva | |||||||||
15:30 | Nikopol-NPGU | | Kremin | 0:3 (0:1) | |||||
Nikopol | |||||||||
16:00 | Skala | | Krystal | 2:1 (0:1) | |||||
Stryi | |||||||||
16:00 | Enerhiya | | Arsenal-Kiev | 1:2 (0:2) | |||||
Nova Kakhovka |
Day 22 | |||||||||
14:00 | Belshina | | Tarpeda-BelAZ | 1:0 (0:0) | |||||
Babruysk | |||||||||
15:30 | Slavia | | FK Slutsk | 1:6 (1:3) | |||||
Mazyr | |||||||||
17:30 | Neman | | FK Vitebsk | 0:1 (0:1) | |||||
Hrodna |
Day 11 | |||||||||
16:00 | Grödig | | Sturm | 3:0 (0:0) | |||||
Grödig | |||||||||
18:30 | Wolfsberg | | Ried | 1:1 (1:1) | |||||
Wolfsberg | |||||||||
18:30 | Mattersburg | | Admira Wacker | 0:4 (0:1) | |||||
Mattersburg | |||||||||
18:30 | Altach | | Austria | 1:2 (1:1) | |||||
Altach |
Day 8 | |||||||||
12:45 | Crystal Palace | | West Bromwich Albion | 2:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | AFC Bournemouth | | Watford | 1:1 (1:1) | |||||
Bournemouth | |||||||||
15:00 | Aston Villa | | Stoke City | 0:1 (0:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
15:00 | Manchester City | | Newcastle United | 6:1 (1:1) | |||||
Manchester | |||||||||
15:00 | Norwich City | | Leicester City | 1:2 (0:1) | |||||
Norwich | |||||||||
15:00 | Sunderland | | West Ham United | 2:2 (2:1) | |||||
Sunderland | |||||||||
17:30 | Chelsea | | Southampton | 1:3 (1:1) | |||||
London |
Day 10 | |||||||||
12:30 | Wolverhampton Wanderers | | Huddersfield Town | 3:0 (1:0) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
15:00 | Blackburn Rovers | | Ipswich Town | 2:0 (2:0) | |||||
Blackburn | |||||||||
15:00 | Brighton & Hove Albion | | Cardiff City | 1:1 (1:1) | |||||
Brighton & Hove | |||||||||
15:00 | Bristol City | | Milton Keynes Dons | 1:1 (1:0) | |||||
Bristol | |||||||||
15:00 | Derby County | | Brentford | 2:0 (2:0) | |||||
Derby | |||||||||
15:00 | Leeds United | | Birmingham City | 0:2 (0:1) | |||||
Leeds | |||||||||
15:00 | Nottingham Forest | | Hull City | 0:1 (0:1) | |||||
Nottingham | |||||||||
15:00 | Queens Park Rangers | | Bolton Wanderers | 4:3 (2:2) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Reading | | Middlesbrough | 2:0 (1:0) | |||||
Reading | |||||||||
15:00 | Sheffield Wednesday | | Preston North End | 3:1 (1:0) | |||||
Sheffield |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Burnley | 46 | 26 | 15 | 5 | 72-35 | 93 | ||
2. | Middlesbrough | 46 | 26 | 11 | 9 | 63-31 | 89 | ||
3. | Brighton & Hove Albion | 46 | 24 | 17 | 5 | 72-42 | 89 | ||
4. | Hull City | 46 | 24 | 11 | 11 | 69-35 | 83 | ||
5. | Derby County | 46 | 21 | 15 | 10 | 66-43 | 78 | ||
6. | Sheffield Wednesday | 46 | 19 | 17 | 10 | 66-45 | 74 | ||
7. | Ipswich Town | 46 | 18 | 15 | 13 | 53-51 | 69 | ||
8. | Cardiff City | 46 | 17 | 17 | 12 | 56-51 | 68 | ||
9. | Brentford | 46 | 19 | 8 | 19 | 72-67 | 65 | ||
10. | Birmingham City | 46 | 16 | 15 | 15 | 53-49 | 63 |
Day 10 | |||||||||
18:00 | Charleroi | | Zulte Waregem | 3:0 (0:0) | |||||
Charleroi | |||||||||
20:00 | Oud-Heverlee | | Mouscron-Péruwelz | 1:1 (0:0) | |||||
Leuven | |||||||||
20:00 | Westerlo | | Kortrijk | 1:1 (1:0) | |||||
Westerlo | |||||||||
20:30 | Sint-Truiden | | Waasland-Beveren | 1:3 (0:2) | |||||
Sint-Truiden |
Day 11 | |||||||||
16:15 | Slavia | | Pirin | 0:0 | |||||
Sofia | |||||||||
20:00 | Ludogorets | | Cherno More | 1:1 (0:0) | |||||
Razgrad |
Day 8 | |||||||||
15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Wolfsburg | 2:0 (0:0) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
15:30 | Hannover | | Werder | 1:0 (0:0) | |||||
Hannover | |||||||||
15:30 | Hertha | | Hamburger SV | 3:0 (1:0) | |||||
Berlin | |||||||||
15:30 | Hoffenheim | | Stuttgart | 2:2 (1:0) | |||||
Sinsheim | |||||||||
15:30 | Ingolstadt 04 | | Eintracht | 2:0 (0:0) | |||||
Ingolstadt |
Day 7 | |||||||||
15:00 | Sapovnela | | Lokomotivi | 2:1 (1:1) | |||||
Kutaisi | |||||||||
15:00 | Samtredia | | Dila | 5:0 (3:0) | |||||
Samtredia | |||||||||
15:00 | Spartaki-Tskhinvali | | Kolkheti 1913 | 5:1 (1:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
18:00 | Dinamo Tbilisi | | Dinamo Batumi | 1:0 (0:0) | |||||
Tbilisi |
Day 7 | |||||||||
16:00 | Sevilla | | Barcelona | 2:1 (0:0) | |||||
Sevilla | |||||||||
18:15 | Granada | | Deportivo | 1:1 (0:1) | |||||
Granada | |||||||||
20:30 | Español | | Sporting | 1:2 (0:1) | |||||
Barcelona | |||||||||
22:00 | Las Palmas | | Eibar | 0:2 (0:1) | |||||
Las Palmas de Gran Canaria | |||||||||
22:05 | Málaga | | Real Sociedad | 3:1 (2:1) | |||||
Málaga |
Day 7 | |||||||||
18:00 | Carpi | | Torino | 2:1 (0:0) | |||||
Modena | |||||||||
20:45 | Chievo | | Hellas Verona | 1:1 (0:0) | |||||
Verona |
Day 26 | |||||||||
15:30 | Sarpsborg 08 | | Strømsgodset | 1:6 (0:2) | |||||
Sarpsborg | |||||||||
18:00 | Mjøndalen | | Stabæk | 1:4 (0:2) | |||||
Mjøndalen |
Day 11 | |||||||||
15:30 | Termalica | | Górnik Łęczna | 1:1 (1:1) | |||||
Nieciecza | |||||||||
18:00 | Korona | | Podbeskidzie | 0:0 | |||||
Kielce | |||||||||
20:30 | Piast | | Wisła | 1:0 (1:0) | |||||
Gliwice |
Day 7 | |||||||||
16:00 | Paços de Ferreira | | Nacional | 3:1 (1:1) | |||||
Paços de Ferreira | |||||||||
16:00 | Tondela | | Moreirense | 1:1 (0:1) | |||||
Tondela | |||||||||
18:30 | Académica | | Marítimo | 1:0 (0:0) | |||||
Coimbra | |||||||||
20:45 | Rio Ave | | Boavista | 1:0 (0:0) | |||||
Vila do Conde |
Day 12 | |||||||||
15:00 | Novi Pazar | | Radnički | 1:0 (0:0) | |||||
Novi Pazar | |||||||||
15:00 | Rad | | Borac | 2:3 (2:1) | |||||
Belgrade | |||||||||
15:00 | Spartak Zlatibor Voda | | Crvena Zvezda | 2:3 (1:2) | |||||
Subotica | |||||||||
15:00 | Vojvodina | | OFK | 1:0 (0:0) | |||||
Novi Sad | |||||||||
19:00 | Jagodina | | Voždovac | 0:0 | |||||
Jagodina | |||||||||
19:00 | Mladost | | Radnik | 0:0 | |||||
Lučani |
Day 27 | |||||||||
16:00 | Sundsvall | | Gefle | 2:1 (1:0) | |||||
Sundsvall | |||||||||
16:00 | Örebro | | Falkenbergs | 2:1 (1:1) | |||||
Örebro |
Day 10 | |||||||||
15:00 | Aberdeen | | St. Johnstone | 1:5 (1:3) | |||||
Aberdeen | |||||||||
15:00 | Dundee | | Motherwell | 2:1 (0:0) | |||||
Dundee | |||||||||
15:00 | Hearts | | Kilmarnock | 1:1 (1:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
15:00 | Partick Thistle | | Dundee United | 3:0 (1:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
15:00 | Ross County | | Inverness | 1:2 (0:2) | |||||
Dingwall |
Day 27 | |||||||||
15:00 | Arsenal | | Atlético | 1:1 (1:0) | |||||
Sarandí | |||||||||
16:15 | Sarmiento | | Estudiantes | 0:1 (0:0) | |||||
Junín | |||||||||
17:15 | Argentinos Juniors | | Tigre | 2:1 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
18:10 | San Lorenzo de Almagro | | Rosario Central | 2:2 (1:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
20:30 | Gimnasia y Esgrima | | Olimpo | 2:2 (1:1) | |||||
La Plata |
Day 29 | |||||||||
18:30 | Internacional | | Sport | 2:1 (0:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
18:30 | Coritiba | | Atlético Mineiro | 0:3 (0:1) | |||||
Curitiba | |||||||||
21:00 | São Paulo | | Atlético Paranaense | 1:0 (0:0) | |||||
São Paulo |
17:00 | Toronto | | Philadelphia Union | 3:1 (1:0) | |||||
Toronto | |||||||||
19:00 | New York Red Bulls | | Columbus Crew | 2:1 (2:1) | |||||
Harrison | |||||||||
19:30 | Orlando City | | Montreal Impact | 2:1 (1:1) | |||||
Orlando | |||||||||
19:30 | Chicago Fire | | New England Revolution | 3:1 (0:1) | |||||
Bridgeview | |||||||||
19:30 | San Jose Earthquakes | | Vancouver Whitecaps | 1:1 (0:1) | |||||
Santa Clara | |||||||||
19:30 | Portland Timbers | | Sporting Kansas City | 0:1 (0:0) | |||||
Portland |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | New York Red Bulls | 34 | 18 | 6 | 10 | 62-43 | 60 | ||
2. | Columbus Crew | 34 | 15 | 8 | 11 | 58-53 | 53 | ||
3. | Montreal Impact | 34 | 15 | 6 | 13 | 48-44 | 51 | ||
4. | DC United | 34 | 15 | 6 | 13 | 43-45 | 51 | ||
5. | New England Revolution | 34 | 14 | 8 | 12 | 48-47 | 50 | ||
6. | Toronto | 34 | 15 | 4 | 15 | 58-58 | 49 | ||
7. | Orlando City | 34 | 12 | 8 | 14 | 46-56 | 44 | ||
8. | New York City | 34 | 10 | 7 | 17 | 49-58 | 37 | ||
9. | Philadelphia Union | 34 | 10 | 7 | 17 | 42-55 | 37 | ||
10. | Chicago Fire | 34 | 8 | 6 | 20 | 43-58 | 30 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Dallas | 34 | 18 | 6 | 10 | 52-39 | 60 | ||
2. | Vancouver Whitecaps | 34 | 16 | 5 | 13 | 45-36 | 53 | ||
3. | Portland Timbers | 34 | 15 | 8 | 11 | 41-39 | 53 | ||
4. | Seattle Sounders | 34 | 15 | 6 | 13 | 44-36 | 51 | ||
5. | Los Angeles Galaxy | 34 | 14 | 9 | 11 | 56-46 | 51 | ||
6. | Sporting Kansas City | 34 | 14 | 9 | 11 | 48-45 | 51 | ||
7. | San Jose Earthquakes | 34 | 13 | 8 | 13 | 41-39 | 47 | ||
8. | Houston Dynamo | 34 | 11 | 9 | 14 | 42-49 | 42 | ||
9. | Real Salt Lake | 34 | 11 | 8 | 15 | 38-48 | 41 | ||
10. | Colorado Rapids | 34 | 9 | 10 | 15 | 33-43 | 37 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |