23.10.2015 < | Football matches for 24.10.2015 | > 25.10.2015 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
15:00 | Angola | | South Africa | 1:2 (1:1) | 2:0 (0:0) | 3:2 | |||
Luanda |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
17:00 | Mauritania | | Mali | 1:1 (1:1) | 1:2 (1:0) | 2:3 | |||
Nouakchott | |||||||||
17:00 | Senegal | | Guinea | 3:1 (1:1) | 0:2 (0:2) | 3:3 | |||
Dakar |
Day 14 | |||||||||
15:00 | Bukovyna | | Krystal | 2:0 (1:0) | |||||
Chernivtsi | |||||||||
15:00 | Arsenal-Kiev | | Barsa | 3:0 (0:0) | |||||
Boryspil |
Day 24 | |||||||||
14:00 | Belshina | | FK Minsk | 4:0 (1:0) | |||||
Babruysk | |||||||||
15:30 | Tarpeda-BelAZ | | Granit Mikashevichy | 2:3 (0:1) | |||||
Zhodzina |
Day 12 | |||||||||
15:00 | Dinamo-Auto | | Dacia | 0:2 (0:0) | |||||
Tîrnauca | |||||||||
17:00 | Zimbru | | Saxan | 4:0 (1:0) | |||||
Chişinău |
Day 13 | |||||||||
16:00 | Mattersburg | | Altach | 2:1 (1:1) | |||||
Mattersburg | |||||||||
18:30 | Red Bull | | Ried | 2:1 (2:1) | |||||
Salzburg | |||||||||
18:30 | Sturm | | Wolfsberg | 2:0 (0:0) | |||||
Graz | |||||||||
18:30 | Admira Wacker | | Grödig | 0:0 | |||||
Maria Enzersdorf |
Day 10 | |||||||||
15:00 | Aston Villa | | Swansea City | 1:2 (0:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
15:00 | Leicester City | | Crystal Palace | 1:0 (0:0) | |||||
Leicester | |||||||||
15:00 | Norwich City | | West Bromwich Albion | 0:1 (0:0) | |||||
Norwich | |||||||||
15:00 | Stoke City | | Watford | 0:2 (0:1) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
15:00 | West Ham United | | Chelsea | 2:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
17:30 | Arsenal | | Everton | 2:1 (2:1) | |||||
London |
Day 13 | |||||||||
12:30 | Blackburn Rovers | | Burnley | 0:1 (0:0) | |||||
Blackburn | |||||||||
13:30 | Fulham | | Reading | 4:2 (0:1) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Bolton Wanderers | | Leeds United | 1:1 (1:0) | |||||
Bolton | |||||||||
15:00 | Brighton & Hove Albion | | Preston North End | 0:0 | |||||
Brighton & Hove | |||||||||
15:00 | Charlton Athletic | | Brentford | 0:3 (0:1) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Huddersfield Town | | Derby County | 1:2 (1:1) | |||||
Huddersfield | |||||||||
15:00 | Hull City | | Birmingham City | 2:0 (2:0) | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
15:00 | Nottingham Forest | | Ipswich Town | 1:1 (0:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
15:00 | Queens Park Rangers | | Milton Keynes Dons | 3:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Wolverhampton Wanderers | | Middlesbrough | 1:3 (1:0) | |||||
Wolverhampton |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Burnley | 46 | 26 | 15 | 5 | 72-35 | 93 | ||
2. | Middlesbrough | 46 | 26 | 11 | 9 | 63-31 | 89 | ||
3. | Brighton & Hove Albion | 46 | 24 | 17 | 5 | 72-42 | 89 | ||
4. | Hull City | 46 | 24 | 11 | 11 | 69-35 | 83 | ||
5. | Derby County | 46 | 21 | 15 | 10 | 66-43 | 78 | ||
6. | Sheffield Wednesday | 46 | 19 | 17 | 10 | 66-45 | 74 | ||
7. | Ipswich Town | 46 | 18 | 15 | 13 | 53-51 | 69 | ||
8. | Cardiff City | 46 | 17 | 17 | 12 | 56-51 | 68 | ||
9. | Brentford | 46 | 19 | 8 | 19 | 72-67 | 65 | ||
10. | Birmingham City | 46 | 16 | 15 | 15 | 53-49 | 63 |
12:30 | Margate | | Forest Green Rovers | 1:2 (0:1) | |||||
Margate | |||||||||
15:00 | Gateshead | | Worcester City | 1:2 (0:1) | |||||
Gateshead | |||||||||
15:00 | AFC Fylde | | Barrow | 1:0 (0:0) | |||||
Warton | |||||||||
15:00 | Wrexham | | Gainsborough Trinity | 0:1 (0:0) | |||||
Wrexham | |||||||||
15:00 | Harrogate Town | | Grimsby Town | 1:4 (1:1) | |||||
Harrogate | |||||||||
15:00 | Barwell | | AFC Rushden & Diamonds | 2:2 (1:0) | |||||
Barwell | |||||||||
15:00 | Salford City | | Southport | 1:0 (0:0) | |||||
Salford | |||||||||
15:00 | Sporting Khalsa | | United of Manchester | 1:3 (0:2) | |||||
Willenhall | |||||||||
15:00 | Stalybridge Celtic | | North Ferriby United | 1:1 (0:1) | |||||
Stalybridge | |||||||||
15:00 | Halifax Town | | Guiseley | 2:2 (2:0) | |||||
Halifax | |||||||||
15:00 | Tranmere Rovers | | Lincoln City | 0:0 | |||||
Birkenhead | |||||||||
15:00 | Stourbridge | | Kidderminster Harriers | 3:0 (2:0) | |||||
Stourbridge | |||||||||
15:00 | Macclesfield Town | | Alfreton Town | 3:2 (3:1) | |||||
Macclesfield | |||||||||
15:00 | Brackley Town | | Bamber Bridge | 3:0 (1:0) | |||||
Brackley | |||||||||
15:00 | Altrincham | | Chester | 1:0 (0:0) | |||||
Altrincham | |||||||||
15:00 | Whitehawk | | Poole Town | 2:0 (0:0) | |||||
Whitehawk | |||||||||
15:00 | Maidenhead United | | Woking | 3:0 (1:0) | |||||
Maidenhead | |||||||||
15:00 | Basingstoke Town | | Torquay United | 3:0 (2:0) | |||||
Basingstoke | |||||||||
15:00 | Boreham Wood | | AFC Hornchurch | 2:1 (1:0) | |||||
Borehamwood | |||||||||
15:00 | Wealdstone | | Bognor Regis Town | 2:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Didcot Town | | Brentwood Town | 4:2 (2:2) | |||||
Didcot | |||||||||
15:00 | Eastbourne Borough | | Dover Athletic | 1:2 (0:1) | |||||
Eastbourne | |||||||||
15:00 | Chesham United | | Enfield Town | 2:1 (2:0) | |||||
Chesham | |||||||||
15:00 | Staines Town | | Gloucester City | 2:1 (1:0) | |||||
Staines | |||||||||
15:00 | Aldershot Town | | Sutton United | 1:0 (0:0) | |||||
Aldershot | |||||||||
15:00 | Bromley | | Eastleigh | 1:2 (0:1) | |||||
Bromley | |||||||||
15:00 | Braintree Town | | Harlow Town | 2:0 (1:0) | |||||
Braintree | |||||||||
15:00 | Havant & Waterlooville | | Cheltenham Town | 3:3 (0:1) | |||||
Havant | |||||||||
15:00 | Chippenham Town | | Maidstone United | 0:2 (0:1) | |||||
Chippenham | |||||||||
15:00 | St Albans City | | Weston-super-Mare | 2:1 (1:0) | |||||
St Albans |
Day 12 | |||||||||
18:00 | Mechelen | | Zulte Waregem | 3:4 (2:2) | |||||
Mechelen | |||||||||
20:00 | Oud-Heverlee | | Waasland-Beveren | 0:2 (0:2) | |||||
Leuven | |||||||||
20:00 | Westerlo | | Lokeren | 1:2 (0:2) | |||||
Westerlo | |||||||||
20:30 | Gent | | Oostende | 2:2 (0:0) | |||||
Gent |
Day 13 | |||||||||
15:15 | Ludogorets | | PFC Montana | 2:0 (1:0) | |||||
Razgrad |
Day 10 | |||||||||
18:30 | Willem II | | Heerenveen | 2:2 (1:0) | |||||
Tilburg | |||||||||
19:45 | De Graafschap | | Heracles | 0:1 (0:0) | |||||
Doetinchem | |||||||||
19:45 | Twente | | PSV | 1:3 (0:0) | |||||
Enschede | |||||||||
20:45 | Roda | | Excelsior | 1:2 (1:1) | |||||
Kerkrade |
Day 9 | |||||||||
16:00 | Celta de Vigo | | Real Madrid | 1:3 (0:2) | |||||
Vigo | |||||||||
18:15 | Granada | | Real Betis | 1:1 (1:1) | |||||
Granada | |||||||||
20:30 | Sevilla | | Getafe | 5:0 (2:0) | |||||
Sevilla | |||||||||
22:05 | Málaga | | Deportivo | 2:0 (0:0) | |||||
Málaga |
Day 26 | |||||||||
14:00 | BFC Daugava | | Spartaks | 0:2 (0:2) | |||||
Daugavpils |
Day 28 | |||||||||
15:30 | Sarpsborg 08 | | Tromsø | 1:0 (0:0) | |||||
Sarpsborg | |||||||||
18:00 | Haugesund | | Vålerenga | 0:1 (0:1) | |||||
Haugesund |
Day 8 | |||||||||
16:15 | Marítimo | | Paços de Ferreira | 0:2 (0:1) | |||||
Funchal | |||||||||
18:30 | Estoril-Praia | | Rio Ave | 2:2 (0:1) | |||||
Estoril | |||||||||
20:45 | Vitória Guimarães | | Académica | 1:1 (1:0) | |||||
Guimarães |
Day 15 | |||||||||
15:00 | OFK | | Metalac | 1:0 (1:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
15:00 | Radnički | | Rad | 1:0 (0:0) | |||||
Niŝ | |||||||||
17:00 | Crvena Zvezda | | Borac | 4:2 (2:2) | |||||
Belgrade | |||||||||
18:00 | Javor | | Jagodina | 1:1 (0:1) | |||||
Ivanjica | |||||||||
18:00 | Radnik | | Novi Pazar | 2:0 (2:0) | |||||
Surdulica |
Day 14 | |||||||||
15:00 | Inter | | Istra 1961 | 3:0 (1:0) | |||||
Zaprešić | |||||||||
19:00 | Hajduk | | Lokomotiva | 2:1 (1:0) | |||||
Split |
Day 29 | |||||||||
16:00 | Falkenbergs | | Djurgårdens | 0:2 (0:0) | |||||
Falkenberg |
Day 12 | |||||||||
15:00 | Aberdeen | | Motherwell | 1:1 (1:0) | |||||
Aberdeen | |||||||||
15:00 | Dundee | | Kilmarnock | 1:2 (0:1) | |||||
Dundee | |||||||||
15:00 | Hearts | | Ross County | 2:0 (1:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
15:00 | Inverness | | St. Johnstone | 0:1 (0:0) | |||||
Inverness | |||||||||
15:00 | Partick Thistle | | Hamilton Academical | 1:1 (0:0) | |||||
Glasgow |
Day 34 | |||||||||
14:00 | Nõmme Kalju | | Trans | 1:1 (1:1) | |||||
Tallinn | |||||||||
14:00 | Levadia | | Pärnu Linnameeskond | 0:0 | |||||
Tallinn | |||||||||
14:00 | Tulevik | | Paide | 2:3 (1:3) | |||||
Viljandi | |||||||||
16:30 | Infonet | | Flora | 0:1 (0:0) | |||||
Tallinn |
Day 32 | |||||||||
17:00 | Fluminense | | Atlético Paranaense | 0:1 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
18:30 | Internacional | | Joinville | 1:0 (0:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
18:30 | Figueirense | | Santos | 0:0 | |||||
Florianópolis | |||||||||
21:00 | Palmeiras | | Sport | 0:2 (0:1) | |||||
São Paulo |
Day 3 | |||||||||
19:15 | Wellington Phoenix | | Brisbane Roar | 3:2 (1:1) | |||||
Wellington | |||||||||
19:30 | Sydney | | Western Sydney Wanderers | 1:0 (0:0) | |||||
Sydney |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Adelaide United | 27 | 14 | 7 | 6 | 45-28 | 49 | ||
2. | Western Sydney Wanderers | 27 | 14 | 6 | 7 | 44-33 | 48 | ||
3. | Brisbane Roar | 27 | 14 | 6 | 7 | 49-40 | 48 | ||
4. | Melbourne City | 27 | 13 | 5 | 9 | 63-44 | 44 | ||
5. | Perth Glory | 27 | 13 | 4 | 10 | 49-42 | 43 | ||
6. | Melbourne Victory | 27 | 11 | 8 | 8 | 40-33 | 41 | ||
7. | Sydney | 27 | 8 | 10 | 9 | 36-36 | 34 | ||
8. | Newcastle United Jets | 27 | 8 | 6 | 13 | 28-41 | 30 | ||
9. | Wellington Phoenix | 27 | 7 | 4 | 16 | 34-54 | 25 | ||
10. | Central Coast Mariners | 27 | 3 | 4 | 20 | 33-70 | 13 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |