13.09.2002 < | Football matches for 14.09.2002 | > 15.09.2002 |
Day 4 | |||||||||
TP Mazembe | | Al Ahly Cairo | 0:0 | ||||||
Lubumbashi |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Ghazl El-Mahalla | | Asante Kotoko | 4:2 | 0:3 | 4:5 | ||||
15:00 | FK Khimki (Khimki) | | Torpedo (Moscow) | 1:0 (0:0) | |||||
Khimki | |||||||||
16:00 | Metallurg (Lipetsk) | | Shinnik (Yaroslavl) | 2:1 (1:1) | |||||
Lipetsk | |||||||||
16:00 | Dynamo-SPb (Saint Petersburg) | | CSKA (Moscow) | 3:2 aet (1:2, 2:2) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
16:00 | Energetik (Uren) | | Saturn-REN TV (Ramenskoye) | 0:2 (0:0) | |||||
Uren | |||||||||
16:00 | Tom (Tomsk) | | Rotor (Volgograd) | 2:2 aet (2:2, 2:2), pen. 4:2 | |||||
Tomsk | |||||||||
16:30 | Kuban (Krasnodar) | | Anzhi (Makhachkala) | 1:2 (1:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
16:30 | Spartak (Nalchik) | | Dynamo (Moscow) | 2:0 (2:0) | |||||
Nalchik | |||||||||
17:00 | Chernomorets (Novorossiysk) | | Krylia Sovetov (Samara) | 0:1 (0:0) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
17:00 | SKA-Energiya (Khabarovsk) | | Sokol (Saratov) | 0:1 (0:0) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
17:30 | Uralmash (Ekaterinburg) | | Zenit (Saint Petersburg) | 1:2 (1:1) | |||||
Yekaterinburg | |||||||||
18:00 | Kristall (Smolensk) | | Rostselmash (Rostov-on-Don) | 2:3 (0:3) | |||||
Smolensk | |||||||||
18:00 | Rubin (Kazan) | | Alaniya (Vladikavkaz) | 1:0 (0:0) | |||||
Kazan | |||||||||
18:30 | Amkar (Perm) | | Uralan (Elista) | 1:3 (1:0) | |||||
Perm | |||||||||
19:30 | Lada (Tolyatti) | | Torpedo-ZIL (Moscow) | 6:0 (3:0) | |||||
Tolyatti |
Day 29 | |||||||||
FK Kolomna | | Mostransgaz | 0:0 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Metallurg Lipetsk | 38 | 29 | 5 | 4 | 74-18 | 92 | ||
2. | Vityaz Podolsk | 38 | 25 | 7 | 6 | 69-29 | 82 | ||
3. | Salyut-Energiya | 38 | 22 | 7 | 9 | 52-32 | 73 | ||
4. | Dynamo Bryansk | 38 | 21 | 9 | 8 | 50-28 | 72 | ||
5. | FK Oryol | 38 | 21 | 8 | 9 | 41-28 | 71 | ||
6. | Spartak Tambov | 38 | 17 | 6 | 15 | 53-51 | 57 | ||
7. | Ryazan-Agrokomplekt | 38 | 14 | 11 | 13 | 42-34 | 53 | ||
8. | Don | 38 | 14 | 11 | 13 | 42-36 | 53 | ||
9. | FK Yelyets | 38 | 14 | 11 | 13 | 46-46 | 53 | ||
10. | Spartak Lukhovitsy | 38 | 14 | 11 | 13 | 31-36 | 53 |
Day 30 | |||||||||
Vityaz Krymsk | | Angusht | 1:0 (0:0) | ||||||
Dynamo Makhachkala | | Sudostroitel | 2:0 (1:0) | ||||||
Zhemchuzhina Budyonnovsk | | Spartak Anapa | 1:0 (1:0) | ||||||
Zhemchuzhina Sochi | | Druzhba | 1:0 (0:0) | ||||||
Nart Cherkessk | | Dynamo Stavropol | 0:2 (0:1) | ||||||
Spartak-Kavkaztransgaz | | Kavkazkabel | 3:0 (2:0) | ||||||
Terek | | Slavyansk | 7:2 (4:1) | ||||||
FK Mozdok | | Venets | 3:0 (0:0) | ||||||
Shakhtyor Shakhty | | Nemkom | 2:2 (1:1) | ||||||
Day 26 | |||||||||
Zenit Penza | | Torpedo Pavlovo | 1:1 (0:0) | ||||||
Penza | |||||||||
Lada-Energiya | | Volga | 1:1 (0:1) | ||||||
Svetotechnika | | Metallurg Vyksa | 5:1 (3:0) | ||||||
Saransk | |||||||||
Sibur-Khimik | | Olimpiya | 0:0 | ||||||
17:00 | Khopyor | | Biokhimik-Mordovia | 0:1 (0:0) | |||||
Balashov |
Day 23 | |||||||||
15:00 | Dynamo Perm | | Sodovik | 0:2 (0:1) | |||||
Perm | |||||||||
17:00 | Alnas | | Uralets | 4:1 (2:1) | |||||
Almetyevsk | |||||||||
17:00 | Dynamo-Mashinostroitel | | Metallurg-Metiznik | 2:0 (0:0) | |||||
Kirov | |||||||||
17:00 | Stroitel | | Dynamo Izhevsk | 4:1 (1:0) | |||||
Ufa | |||||||||
17:30 | Lukoil | | KAMAZ | 0:0 | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
18:00 | Energiya | | Gazovik | 1:3 (0:1) | |||||
Chaykovsky |
Day 26 | |||||||||
Irtysh | | Luch | 1:0 (1:0) | ||||||
Sibiryak | | Amur | 2:3 (2:2) | ||||||
Bratsk | |||||||||
17:00 | Dynamo Barnaul | | Zvezda | 1:0 (1:0) | |||||
Barnaul | |||||||||
17:00 | Torpedo-Alttrak | | Selenga | 1:0 (0:0) | |||||
Rubtsovsk | |||||||||
17:00 | FK Tyumen | | Okean | 1:1 (0:0) | |||||
Tyumen | |||||||||
17:00 | Chkalovets-Olimpik | | Smena | 1:0 (1:0) | |||||
Novosibirsk |
Day 9 | |||||||||
Shakhtar-2 | | Zakarpattya | 1:0 (0:0) | ||||||
Makiivka | |||||||||
Borisfen | | Spartak | 3:0 (1:0) | ||||||
Krasnopillya Kolos Stadium | |||||||||
Zirka | | Prykarpattya | 1:0 (1:0) | ||||||
Kirovograd | |||||||||
16:00 | Karpaty-2 | | Sokil | 2:2 (0:1) | |||||
Kamianka-Buzka | |||||||||
16:30 | SK Mykolaiv | | Polissya | 1:1 (1:1) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
17:00 | FK Vinnytsya | | Systema-Boreks | 1:0 (0:0) | |||||
Vinnytsia | |||||||||
17:00 | Naftovyk | | Arsenal | 2:0 (0:0) | |||||
Okhtyrka | |||||||||
18:00 | Dynamo-2 | | Stal | 0:0 | |||||
Kiev |
Day 7 | |||||||||
Olkom | | FK Sevastopol | 1:0 | ||||||
Day 26 | |||||||||
Yesil-Bogatyr | | Yelimay | 2:0 | ||||||
Qayrat | | Kaysar | 1:0 | ||||||
Yesil | | Vostok-Altyn | 1:1 | ||||||
Day 22 | |||||||||
Traktor | | Surkhan | 1:0 (0:0) | ||||||
Toshkent | |||||||||
Samarqand | | Dustlik | 1:0 (0:0) | ||||||
Samarqand | |||||||||
Soʼgʼdiyona | | Qoʼqon 1912 | 1:0 (1:0) | ||||||
Jizzax | |||||||||
Mashʼal | | Neftchi | 0:5 (0:3) | ||||||
Muborak | |||||||||
FK Andijon | | Metallurg | 2:1 (1:0) | ||||||
Andijon |
Day 10 | |||||||||
15:30 | Bregenz | | Wüstenrot | 0:0 | |||||
Bregenz | |||||||||
15:30 | Sturm | | Kärnten | 1:3 (1:0) | |||||
Graz | |||||||||
15:30 | Admira Wacker | | GAK | 2:2 (1:0) | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
17:15 | Austria Wien | | Pasching | 3:0 (1:0) | |||||
Wien |
Day 6 | |||||||||
12:00 | Leeds United | | Manchester United | 1:0 (0:0) | |||||
Leeds | |||||||||
15:00 | Bolton Wanderers | | Liverpool | 2:3 (0:1) | |||||
Bolton | |||||||||
15:00 | Charlton Athletic | | Arsenal | 0:3 (0:1) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Chelsea | | Newcastle United | 3:0 (2:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Everton | | Middlesbrough | 2:1 (1:1) | |||||
Liverpool | |||||||||
15:00 | Sunderland | | Fulham | 0:3 (0:1) | |||||
Sunderland | |||||||||
15:00 | West Bromwich Albion | | Southampton | 1:0 (0:0) | |||||
West Bromwich |
Day 8 | |||||||||
Brighton & Hove Albion | | Gillingham | 2:4 (1:3) | ||||||
Brighton & Hove | |||||||||
Burnley | | Stoke City | 2:1 (0:0) | ||||||
Burnley | |||||||||
Coventry City | | Grimsby Town | 3:2 (0:0) | ||||||
Coventry | |||||||||
Crystal Palace | | Wolverhampton Wanderers | 4:2 (2:1) | ||||||
London | |||||||||
Leicester City | | Derby County | 3:1 (1:1) | ||||||
Leicester | |||||||||
Nottingham Forest | | Watford | 0:1 (0:1) | ||||||
Nottingham | |||||||||
Portsmouth | | Millwall | 1:0 (0:0) | ||||||
Portsmouth | |||||||||
Preston North End | | Sheffield Wednesday | 2:2 (1:1) | ||||||
Preston | |||||||||
Reading | | Wimbledon | 0:1 (0:0) | ||||||
Reading | |||||||||
Sheffield United | | Rotherham United | 1:0 (0:0) | ||||||
Sheffield | |||||||||
Walsall | | Bradford City | 0:1 (0:0) | ||||||
Walsall |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Portsmouth | 46 | 29 | 11 | 6 | 97-45 | 98 | ||
2. | Leicester City | 46 | 26 | 14 | 6 | 73-40 | 92 | ||
3. | Sheffield United | 46 | 23 | 11 | 12 | 72-52 | 80 | ||
4. | Reading | 46 | 25 | 4 | 17 | 61-46 | 79 | ||
5. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 20 | 16 | 10 | 81-44 | 76 | ||
6. | Nottingham Forest | 46 | 20 | 14 | 12 | 82-50 | 74 | ||
7. | Ipswich Town | 46 | 19 | 13 | 14 | 80-64 | 70 | ||
8. | Norwich City | 46 | 19 | 12 | 15 | 60-49 | 69 | ||
9. | Millwall | 46 | 19 | 9 | 18 | 59-69 | 66 | ||
10. | Wimbledon | 46 | 18 | 11 | 17 | 76-73 | 65 |
Day 5 | |||||||||
Lokomotiv Plovdiv | | Rilski Sportist | 2:1 | ||||||
Marek | | Nafteks | 2:0 | ||||||
Chernomorets | | Lokomotiv Sofia | 0:1 | ||||||
Day 7 | |||||||||
16:30 | Dunaferr | | Kispest Honvéd | 1:3 (1:3) | |||||
Dunaújváros | |||||||||
18:30 | Újpest | | Ferencváros | 3:0 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
19:00 | Videoton Fehérvár | | ETO | 1:4 (0:1) | |||||
Székesfehérvár | |||||||||
19:30 | MTK Hungária | | Siófok | 1:0 (0:0) | |||||
Budapest |
Day 5 | |||||||||
15:30 | Nürnberg | | Bayern | 1:2 (1:1) | |||||
Nürnberg | |||||||||
15:30 | Bayer 04 | | Hannover | 1:3 (1:1) | |||||
Leverkusen | |||||||||
15:30 | Arminia | | Hertha | 0:1 (0:0) | |||||
Bielefeld | |||||||||
15:30 | Borussia Dortmund | | Schalke 04 | 1:1 (0:0) | |||||
Dortmund | |||||||||
15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Stuttgart | 1:1 (0:0) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
15:30 | 1860 München | | Wolfsburg | 2:2 (0:0) | |||||
München | |||||||||
15:30 | Energie | | Werder | 0:1 (0:0) | |||||
Cottbus |
Day 2 | |||||||||
Athletic | | Barcelona | 0:2 (0:2) | ||||||
Bilbao | |||||||||
Atlético Osasuna | | Deportivo La Coruna | 1:2 (1:0) | ||||||
Pamplona | |||||||||
Valencia | | Recreativo | 3:0 (1:0) | ||||||
Valencia | |||||||||
Málaga | | Rayo Vallecano | 2:1 (0:1) | ||||||
Málaga |
Day 6 | |||||||||
15:00 | GKS | | Zagłębie | 1:0 (1:0) | |||||
Katowice | |||||||||
15:00 | Polonia | | Ruch | 2:1 (1:0) | |||||
Warszawa | |||||||||
15:15 | Odra | | Dyskobolia | 3:1 (2:0) | |||||
Wodzisław Śląski | |||||||||
19:00 | Amica | | Górnik | 2:1 (1:0) | |||||
Wronki | |||||||||
19:00 | KSZO | | Legia | 1:1 (0:0) | |||||
Ostrowiec Świętokrzyski | |||||||||
19:00 | Wisła Kraków | | Pogoń | 3:0 (1:0) | |||||
Kraków | |||||||||
19:00 | Wisła Płock | | Szczakowianka | 2:1 (1:0) | |||||
Płock |
Day 3 | |||||||||
União de Leiria | | Beira Mar | 1:0 (0:0) | ||||||
Moreirense | | Benfica | 2:3 (2:1) | ||||||
Paços de Ferreira | | Sporting | 4:0 (2:0) | ||||||
Day 7 | |||||||||
17:15 | Marseille | | Bordeaux | 2:1 (1:0) | |||||
Marseille | |||||||||
20:00 | Paris Saint-Germain | | Strasbourg | 3:0 (2:0) | |||||
Paris | |||||||||
20:00 | Sedan | | Monaco | 2:2 (0:1) | |||||
Sedan | |||||||||
20:00 | Troyes | | Le Havre | 1:1 (1:0) | |||||
Troyes | |||||||||
20:00 | Montpellier | | Lille | 1:0 (0:0) | |||||
Montpellier | |||||||||
20:00 | Sochaux-Montbéliard | | Auxerre | 1:1 (1:0) | |||||
Montbéliard | |||||||||
20:00 | Lens | | Rennes | 1:0 (0:0) | |||||
Lens | |||||||||
20:00 | Nantes | | Lyon | 1:0 (1:0) | |||||
Nantes | |||||||||
20:00 | Guingamp | | Nice | 0:0 | |||||
Guingamp |
Day 7 | |||||||||
15:00 | Kilmarnock | | Aberdeen | 2:2 (0:0) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
15:00 | Dundee United | | Dunfermline Athletic | 1:2 (0:2) | |||||
Dundee | |||||||||
15:00 | Partick Thistle | | Dundee | 1:1 (1:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
15:00 | Livingston | | Rangers | 0:2 (0:0) | |||||
Livingston | |||||||||
15:00 | Celtic | | Hibernian | 1:0 (1:0) | |||||
Glasgow |
Day 22 | |||||||||
Levadia Pärnu | | Tulevik | 1:1 | ||||||
Lootus | | TVMK | 1:3 | ||||||
Levadia Maardu | | Trans | 5:2 | ||||||
Day 8 | |||||||||
Newell's Old Boys | | Unión | 0:1 (0:0) | ||||||
Huracán | | Arsenal | 2:2 (1:0) | ||||||
Gimnasia y Esgrima | | San Lorenzo de Almagro | 0:1 (0:1) | ||||||
Day 11 | |||||||||
Palmeiras | | Bahia | 1:2 (0:1) | ||||||
São Paulo | |||||||||
Paraná | | Atlético-PR | 2:2 (1:2) | ||||||
Curitiba | |||||||||
Santos | | Grêmio | 2:0 (1:0) | ||||||
Santos | |||||||||
Internacional | | Figueirense | 2:4 (0:1) | ||||||
Porto Alegre |
Kansas City Wizards | | Colorado Rapids | 1:2 (1:1) | ||||||
Kansas City | |||||||||
Columbus Crew | | Chicago Fire | 2:0 (2:0) | ||||||
Columbus | |||||||||
Dallas Burn | | New England Revolution | 1:2 (0:1) | ||||||
Dallas | |||||||||
D.C. United | | MetroStars | 2:1 (0:1) | ||||||
Washington | |||||||||
Los Angeles Galaxy | | San Jose Earthquakes | 1:0 (0:0) | ||||||
Pasadena |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | New England Revolution | 28 | 12 | 2 | 14 | 49-49 | 38 | ||
2. | Columbus Crew | 28 | 11 | 5 | 12 | 44-43 | 38 | ||
3. | Chicago Fire | 28 | 11 | 4 | 13 | 43-38 | 37 | ||
4. | MetroStars | 28 | 11 | 2 | 15 | 41-47 | 35 | ||
5. | D.C. United | 28 | 9 | 5 | 14 | 31-40 | 32 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Los Angeles Galaxy | 28 | 16 | 3 | 9 | 44-33 | 51 | ||
2. | San Jose Earthquakes | 28 | 14 | 3 | 11 | 45-35 | 45 | ||
3. | Colorado Rapids | 28 | 13 | 4 | 11 | 43-48 | 43 | ||
4. | Dallas Burn | 28 | 12 | 7 | 9 | 44-43 | 43 | ||
5. | Kansas City Wizards | 28 | 9 | 9 | 10 | 37-45 | 36 | ||
Day 22 | |||||||||
Shanghai Shenhua SVA | | Shaanxi Lijun Guoli | 3:1 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Dalian Shide | 28 | 17 | 6 | 5 | 48-27 | 57 | ||
2. | Shenzhen Ping'an Insurance | 28 | 14 | 10 | 4 | 42-21 | 52 | ||
3. | Beijing Guoan | 28 | 15 | 7 | 6 | 49-29 | 52 | ||
4. | Shandong Luneng Taishan | 28 | 14 | 3 | 11 | 42-42 | 45 | ||
5. | Liaoning Bird | 28 | 12 | 6 | 10 | 45-44 | 42 | ||
6. | Chongqing Lifan | 28 | 10 | 11 | 7 | 28-25 | 41 | ||
7. | Yunnan Hongta | 28 | 10 | 10 | 8 | 30-28 | 40 | ||
8. | Qingdao Yizhong Hainiu | 28 | 9 | 9 | 10 | 30-34 | 36 | ||
9. | Shanghai Zhongyuan Huili | 28 | 9 | 8 | 11 | 37-39 | 35 | ||
10. | Tianjin Teda | 28 | 9 | 7 | 12 | 37-36 | 34 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |