10.09.2002 < | Football matches for 11.09.2002 | > 12.09.2002 |
Day 1 | |||||||||
Gimnasia y Esgrima | | Boca Juniors | 3:1 (1:0) | ||||||
La Plata |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Universitario de Deportes | | Alianza | 0:1 (0:1) | 0:1 (0:1) | 0:2 | ||||
Lima |
Day 1 | |||||||||
Zhashtyk-Ak-Altyn | | Al Ahly San‘a | 0:2 | ||||||
Osh | |||||||||
Pakhtakor | | Al Wehdat | 3:0 | ||||||
Toshkent | |||||||||
Al Ahli Dubai | | Al Kuwait | 2:0 | ||||||
Dubai |
Day 23 | |||||||||
17:00 | Anzhi | | Sokol | 0:1 (0:0) | |||||
Makhachkala | |||||||||
17:00 | CSKA | | Dynamo | 2:3 (0:2) | |||||
Moscow | |||||||||
18:00 | Shinnik | | Uralan | 1:0 (1:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
19:00 | Krylia Sovetov | | Saturn-REN TV | 1:0 (1:0) | |||||
Samara | |||||||||
19:00 | Rotor | | Torpedo-ZiL | 0:0 | |||||
Volgograd | |||||||||
19:00 | Rostselmash | | Alaniya | 1:1 (0:1) | |||||
Rostov-on-Don |
Day 25 | |||||||||
Irtysh | | Okean | 2:1 (2:1) | ||||||
Sibiryak | | Smena | 5:0 (0:0) | ||||||
17:00 | FK Tyumen | | Luch | 0:0 | |||||
Tyumen | |||||||||
18:00 | Dynamo Barnaul | | Selenga | 3:0 (3:0) | |||||
Barnaul | |||||||||
18:00 | Kuzbass-Dynamo | | Chkalovets-1936 | 0:2 (0:1) | |||||
Kemerovo | |||||||||
18:00 | Torpedo-Alttrak | | Zvezda | 1:0 (0:0) | |||||
Rubtsovsk | |||||||||
18:00 | Shakhtyor Prokopievsk | | Metallurg-ZAPSIB | 1:4 (0:4) | |||||
Prokopyevsk | |||||||||
19:00 | Chkalovets-Olimpik | | Amur | 2:3 (1:2) | |||||
Novosibirsk |
Day 19 | |||||||||
17:00 | FK Homel | | FK Maladzyechna-2000 | 5:0 (2:0) | |||||
Gomel | |||||||||
17:00 | Belshina | | Slavia | 2:2 (1:1) | |||||
Babruysk | |||||||||
17:00 | Dynamo Brest | | Zvyazda VA-BDU | 1:2 (0:1) | |||||
Brest | |||||||||
17:00 | Shakhtsyor | | Tarpeda | 3:0 (0:0) | |||||
Salihorsk | |||||||||
17:30 | Neman | | BATE | 0:1 (0:0) | |||||
Hrodna | |||||||||
19:00 | Dynamo Minsk | | Dnepr-Transmash | 1:1 (1:0) | |||||
Minsk |
Day 9 | |||||||||
18:00 | Pasching | | Austria Wien | 3:1 (1:0) | |||||
Pasching | |||||||||
19:00 | Wüstenrot | | Bregenz | 1:3 (1:1) | |||||
Salzburg | |||||||||
19:30 | Kärnten | | Sturm | 2:2 (0:0) | |||||
Klagenfurt am Wörthersee | |||||||||
19:30 | GAK | | Admira Wacker | 2:3 (2:2) | |||||
Graz | |||||||||
19:30 | Rapid | | Ried | 0:0 | |||||
Wien |
Day 5 | |||||||||
19:45 | Aston Villa | | Charlton Athletic | 2:0 (0:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
19:45 | Fulham | | Tottenham Hotspur | 3:2 (0:2) | |||||
London | |||||||||
19:45 | Southampton | | Everton | 1:0 (0:0) | |||||
Southampton | |||||||||
19:45 | West Ham United | | West Bromwich Albion | 0:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
20:00 | Newcastle United | | Leeds United | 0:2 (0:1) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
20:00 | Blackburn Rovers | | Chelsea | 2:3 (2:1) | |||||
Blackburn | |||||||||
20:00 | Liverpool | | Birmingham City | 2:2 (1:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
20:00 | Manchester United | | Bolton Wanderers | 0:1 (0:0) | |||||
Manchester |
Boston United | | Cardiff City | 1:5 (0:4) | ||||||
Boston | |||||||||
Brighton & Hove Albion | | Exeter City | 2:1 aet (1:1, 1:1) | ||||||
Brighton & Hove | |||||||||
Coventry City | | Colchester United | 3:0 (2:0) | ||||||
Coventry | |||||||||
Macclesfield Town | | Barnsley | 4:1 aet (1:0, 1:1) | ||||||
Macclesfield | |||||||||
Nottingham Forest | | Kidderminster Harriers | 4:0 (2:0) | ||||||
Nottingham | |||||||||
Preston North End | | Scunthorpe United | 2:1 aet (1:1, 1:1) | ||||||
Preston | |||||||||
Sheffield Wednesday | | Rochdale | 1:0 (1:0) | ||||||
Sheffield | |||||||||
Swansea City | | Wolverhampton Wanderers | 2:3 (2:2) | ||||||
Swansea | |||||||||
Swindon Town | | Wycombe Wanderers | 1:2 aet (0:0) | ||||||
Swindon |
Day 3 | |||||||||
Genk | | Germinal Beerschot | 5:2 | ||||||
Day 4 | |||||||||
20:00 | Hansa | | Bayer 04 | 1:3 (0:2) | |||||
Rostock | |||||||||
20:00 | Kaiserslautern | | Arminia | 1:1 (0:0) | |||||
Kaiserslautern | |||||||||
20:00 | Hannover | | Energie | 1:3 (1:1) | |||||
Hannover | |||||||||
20:00 | Wolfsburg | | Hamburger SV | 2:1 (0:0) | |||||
Wolfsburg | |||||||||
20:00 | Stuttgart | | Schalke 04 | 1:1 (1:0) | |||||
Stuttgart |
Day 6 | |||||||||
WIT Georgia | | Lokomotivi | 1:3 | ||||||
Gorda | | Milani | 0:1 | ||||||
Torpedo | | Kolkheti 1913 | 6:1 | ||||||
Dinamo Batumi | | Dila | 1:1 | ||||||
Day 6 | |||||||||
18:00 | Nice | | Marseille | 2:0 (0:0) | |||||
Nice | |||||||||
20:30 | Lille | | Paris Saint-Germain | 2:1 (1:0) | |||||
Lille | |||||||||
20:30 | Strasbourg | | Sedan | 1:1 (1:1) | |||||
Strasbourg | |||||||||
20:30 | Rennes | | Sochaux-Montbéliard | 2:2 (0:1) | |||||
Rennes | |||||||||
20:30 | Le Havre | | Guingamp | 1:2 (1:1) | |||||
Le Havre | |||||||||
20:30 | Ajaccio | | Montpellier | 0:0 | |||||
Ajaccio | |||||||||
20:30 | Bordeaux | | Troyes | 1:0 (1:0) | |||||
Bordeaux | |||||||||
20:30 | Monaco | | Nantes | 2:1 (1:1) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
20:30 | Auxerre | | Bastia | 1:0 (0:0) | |||||
Auxerre |
Day 19 | |||||||||
19:00 | Halmstad | | Hammarby | 1:1 | |||||
Halmstad | |||||||||
19:00 | Malmö | | Helsingborgs | 0:2 | |||||
Malmö | |||||||||
19:00 | Örebro | | Djurgårdens | 0:3 | |||||
Örebro |
Day 6 | |||||||||
19:45 | Aberdeen | | Dundee United | 1:2 (1:2) | |||||
Aberdeen | |||||||||
19:45 | Hibernian | | Dunfermline Athletic | 1:4 (1:3) | |||||
Edinburgh | |||||||||
19:45 | Rangers | | Hearts | 2:0 (1:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
19:45 | Dundee | | Livingston | 2:1 (0:1) | |||||
Dundee | |||||||||
19:45 | Kilmarnock | | Partick Thistle | 1:0 (1:0) | |||||
Kilmarnock |
Stirling Albion | | Stenhousemuir | 3:3 aet, pen. 4:2 | ||||||
Day 10 | |||||||||
Ponte Preta | | Paraná | 1:0 (0:0) | ||||||
Campinas | |||||||||
Figueirense | | Vitória | 0:2 (0:1) | ||||||
Florianópolis | |||||||||
Bahia | | Grêmio | 1:1 (1:0) | ||||||
Salvador | |||||||||
Paysandu | | Vasco da Gama | 2:0 (0:0) | ||||||
Belém | |||||||||
Flamengo | | Atlético-PR | 3:2 (2:1) | ||||||
Rio de Janeiro | |||||||||
Coritiba | | Santos | 4:2 (3:2) | ||||||
Curitiba | |||||||||
Portuguesa | | São Caetano | 3:2 (3:0) | ||||||
São Paulo | |||||||||
Internacional | | Palmeiras | 3:2 (1:0) | ||||||
Porto Alegre |
Day 21 | |||||||||
Shaanxi Lijun Guoli | | Bayi Zhenbang | 2:2 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Dalian Shide | 28 | 17 | 6 | 5 | 48-27 | 57 | ||
2. | Shenzhen Ping'an Insurance | 28 | 14 | 10 | 4 | 42-21 | 52 | ||
3. | Beijing Guoan | 28 | 15 | 7 | 6 | 49-29 | 52 | ||
4. | Shandong Luneng Taishan | 28 | 14 | 3 | 11 | 42-42 | 45 | ||
5. | Liaoning Bird | 28 | 12 | 6 | 10 | 45-44 | 42 | ||
6. | Chongqing Lifan | 28 | 10 | 11 | 7 | 28-25 | 41 | ||
7. | Yunnan Hongta | 28 | 10 | 10 | 8 | 30-28 | 40 | ||
8. | Qingdao Yizhong Hainiu | 28 | 9 | 9 | 10 | 30-34 | 36 | ||
9. | Shanghai Zhongyuan Huili | 28 | 9 | 8 | 11 | 37-39 | 35 | ||
10. | Tianjin Teda | 28 | 9 | 7 | 12 | 37-36 | 34 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |