13.08.2010 < | Football matches for 14.08.2010 | > 15.08.2010 |
Day 17 | |||||||||
16:00 | Zenit | | Dynamo | 1:1 (1:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
16:45 | Tom | | Krylia Sovetov | 1:1 (0:0) | |||||
Tomsk | |||||||||
19:30 | Saturn | | FK Rostov | 0:2 (0:1) | |||||
Ramenskoye | |||||||||
20:45 | Spartak-Nalchik | | Sibir | 4:2 (2:1) | |||||
Nalchik |
Day 21 | |||||||||
17:00 | Zelenograd | | Dynamo Kostroma | 2:0 (0:0) | |||||
Zelenograd | |||||||||
18:00 | Spartak Kostroma | | Sheksna | 0:0 | |||||
Karavayevo | |||||||||
18:30 | Volga Tver | | Torpedo Vladimir | 0:0 | |||||
Tver | |||||||||
18:30 | Dnepr | | Sever | 0:1 (0:1) | |||||
Smolensk | |||||||||
18:30 | Tekstilshchik | | Dynamo Vologda | 2:2 (2:1) | |||||
Ivanovo | |||||||||
19:00 | Nara-ShBFR | | Volochanin-Ratmir | 0:0 | |||||
Naro-Fominsk | |||||||||
19:00 | FK Istra | | Torpedo-ZIL | 1:1 (0:1) | |||||
Istra |
Day 20 | |||||||||
18:00 | FK Krasnodar-2000 | | Beslan-FAYuR | 2:0 (1:0) | |||||
Krasnodar |
Day 5 | |||||||||
18:00 | Feniks-Illichovets | | Dnister | 1:1 (1:0) | |||||
Kalinine | |||||||||
18:00 | Tytan | | Stal | 2:1 (1:1) | |||||
Armyansk | |||||||||
18:00 | FK Lviv | | Zirka | 0:0 | |||||
Dobromyl | |||||||||
18:00 | Arsenal | | Zakarpattya | 1:3 (0:3) | |||||
Bila Tserkva | |||||||||
18:00 | Bukovyna | | Nyva | 1:0 (0:0) | |||||
Chernivtsi | |||||||||
19:00 | PFK Oleksandriya | | Naftovyk | 1:1 (0:1) | |||||
Oleksandriia | |||||||||
19:30 | Chornomorets | | Helios | 3:0 (2:0) | |||||
Odesa |
Day 4 | |||||||||
Kremin | | Metalurh-2 | 4:0 | ||||||
Stal | | Dnipro-2 | 2:0 | ||||||
Illichovets-2 | | Shakhtar | 0:1 | ||||||
Olympik | | Hirnyk-Sport | 3:0 | ||||||
FK Poltava | | Shakhtar-3 | 2:2 | ||||||
Olkom | | Hirnyk | 1:1 | ||||||
Day 21 | |||||||||
18:00 | Partizan | | FK Minsk | 1:4 (1:1) | |||||
Minsk | |||||||||
20:30 | BATE | | Shakhtsyor | 2:0 (2:0) | |||||
Barysaw |
Day 1 | |||||||||
12:45 | Tottenham Hotspur | | Manchester City | 0:0 | |||||
London | |||||||||
15:00 | Aston Villa | | West Ham United | 3:0 (2:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
15:00 | Blackburn Rovers | | Everton | 1:0 (1:0) | |||||
Blackburn | |||||||||
15:00 | Wigan Athletic | | Blackpool | 0:4 (0:3) | |||||
Manchester | |||||||||
15:00 | Bolton Wanderers | | Fulham | 0:0 | |||||
Bolton | |||||||||
15:00 | Sunderland | | Birmingham City | 2:2 (1:0) | |||||
Sunderland | |||||||||
15:00 | Wolverhampton Wanderers | | Stoke City | 2:1 (2:0) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
17:30 | Chelsea | | West Bromwich Albion | 6:0 (2:0) | |||||
London |
Day 2 | |||||||||
Barnsley | | Crystal Palace | 1:0 (1:0) | ||||||
Barnsley | |||||||||
Derby County | | Cardiff City | 1:2 (1:1) | ||||||
Derby | |||||||||
Doncaster Rovers | | Bristol City | 1:1 (0:0) | ||||||
Doncaster | |||||||||
Ipswich Town | | Burnley | 1:1 (0:0) | ||||||
Ipswich | |||||||||
Leicester City | | Middlesbrough | 0:0 | ||||||
Leicester | |||||||||
Portsmouth | | Reading | 1:1 (1:0) | ||||||
Portsmouth | |||||||||
Scunthorpe United | | Norwich City | 0:1 (0:0) | ||||||
Scunthorpe | |||||||||
Sheffield United | | Queens Park Rangers | 0:3 (0:3) | ||||||
Sheffield | |||||||||
Swansea City | | Preston North End | 4:0 (3:0) | ||||||
Swansea | |||||||||
Watford | | Coventry City | 2:2 (1:0) | ||||||
Watford | |||||||||
15:00 | Millwall | | Hull City | 4:0 (2:0) | |||||
London |
Day 3 | |||||||||
18:00 | Standard | | Lokeren | 3:3 (0:1) | |||||
Liège | |||||||||
20:00 | Gent | | Eupen | 2:1 (0:1) | |||||
Gent | |||||||||
20:00 | Westerlo | | Zulte Waregem | 1:1 (0:0) | |||||
Westerlo | |||||||||
20:00 | Mechelen | | Lierse | 1:0 (0:0) | |||||
Mechelen | |||||||||
20:00 | Kortrijk | | Sint-Truiden | 2:0 (0:0) | |||||
Kortrijk | |||||||||
20:00 | Anderlecht | | Germinal Beerschot | 4:0 (1:0) | |||||
Bruxelles |
Day 3 | |||||||||
18:00 | Vidima-Rakovski | | CSKA | 2:2 (1:2) | |||||
Sevlievo | |||||||||
18:30 | Montana | | Minyor | 3:1 (1:1) | |||||
Montana | |||||||||
18:30 | Sliven | | Lokomotiv Plovdiv | 0:1 (0:1) | |||||
Sliven | |||||||||
18:30 | Cherno More | | Akademik | 1:0 (1:0) | |||||
Varna | |||||||||
21:00 | Liteks | | Pirin-Blagoevgrad | 2:1 (1:0) | |||||
Lovech |
Day 2 | |||||||||
18:45 | Ajax | | Vitesse | 4:2 (2:2) | |||||
Amsterdam | |||||||||
19:45 | PSV | | De Graafschap | 6:0 (2:0) | |||||
Eindhoven | |||||||||
19:45 | VVV-Venlo | | Heracles | 1:0 (1:0) | |||||
Venlo | |||||||||
19:45 | AZ | | Groningen | 1:1 (0:0) | |||||
Alkmaar | |||||||||
20:45 | Twente | | Heerenveen | 0:0 | |||||
Enschede |
Day 1 | |||||||||
Torpedo | | Metalurgi | 1:1 | ||||||
Sioni | | Kolkheti 1913 | 0:0 | ||||||
Tskhinvali | | Samtredia | 2:2 | ||||||
Day 2 | |||||||||
14:45 | Jagiellonia | | GKS | 3:1 (2:1) | |||||
Białystok | |||||||||
17:00 | Polonia Bytom | | Lechia | 1:1 (1:0) | |||||
Bytom | |||||||||
18:15 | Lech | | Arka | 0:0 | |||||
Poznań | |||||||||
19:15 | Zagłębie | | Górnik | 1:2 (0:1) | |||||
Lubin |
Day 1 | |||||||||
16:00 | Marítimo | | Vitória Setúbal | 0:1 (0:0) | |||||
Funchal | |||||||||
19:15 | Naval | | Porto | 0:1 (0:0) | |||||
Figueira da Foz | |||||||||
21:15 | Paços de Ferreira | | Sporting | 1:0 (0:0) | |||||
Paços de Ferreira |
Day 1 | |||||||||
17:30 | Borac | | Javor | 1:1 (1:0) | |||||
Ĉačak | |||||||||
17:30 | OFK | | Metalac | 1:0 (0:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
17:30 | Smederevo | | Crvena zvezda | 0:0 | |||||
Smederevo | |||||||||
17:30 | Spartak Zlatibor Voda | | BSK Borča | 1:1 (0:1) | |||||
Subotica | |||||||||
19:30 | Partizan | | Inđija | 2:1 (1:0) | |||||
Belgrade |
Day 2 | |||||||||
19:00 | Brest | | Auxerre | 1:1 (1:0) | |||||
Brest | |||||||||
19:00 | Lorient | | Nice | 1:2 (1:1) | |||||
Lorient | |||||||||
19:00 | Nancy-Lorraine | | Rennes | 0:3 (0:0) | |||||
Nancy | |||||||||
19:00 | Saint-Étienne | | Sochaux-Montbéliard | 3:2 (1:0) | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
19:00 | Valenciennes | | Marseille | 3:2 (0:0) | |||||
Valenciennes | |||||||||
21:00 | Arles-Avignon | | Lens | 0:1 (0:0) | |||||
Avignon |
Day 1 | |||||||||
12:15 | Inverness | | Celtic | 0:1 (0:0) | |||||
Inverness | |||||||||
15:00 | Aberdeen | | Hamilton | 4:0 (2:0) | |||||
Aberdeen | |||||||||
15:00 | Hearts | | St. Johnstone | 1:1 (1:1) | |||||
Edinburgh | |||||||||
15:00 | Rangers | | Kilmarnock | 2:1 (1:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
15:00 | St. Mirren | | Dundee United | 1:1 (0:0) | |||||
Paisley |
Day 25 | |||||||||
Kalev | | Tulevik | 5:2 (2:0) | ||||||
Nõmme Kalju | | Levadia | 1:5 (0:3) | ||||||
Flora | | Lootus | 5:0 (1:0) | ||||||
Kuressaare | | Trans | 1:4 (0:3) | ||||||
Paide | | Tammeka | 3:4 (3:1) | ||||||
Day 2 | |||||||||
14:15 | Boca Juniors | | Racing Club | 1:2 (1:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
16:15 | Lanús | | Newell's Old Boys | 1:1 (1:1) | |||||
Lanús | |||||||||
18:20 | Tigre | | Arsenal | 1:2 (0:2) | |||||
Victoria | |||||||||
20:20 | San Lorenzo de Almagro | | Godoy Cruz | 2:2 (1:1) | |||||
Buenos Aires |
Day 14 | |||||||||
18:30 | Atlético-GO | | Botafogo | 0:2 (0:0) | |||||
Goiânia | |||||||||
18:30 | Palmeiras | | Atlético-PR | 2:0 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
18:30 | Flamengo | | Ceará | 1:0 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
18:30 | Atlético-MG | | Guarani | 3:1 (0:0) | |||||
Ipatinga |
16:00 | Philadelphia Union | | Colorado Rapids | 1:1 (0:0) | |||||
Chester | |||||||||
18:00 | New York Red Bulls | | Los Angeles Galaxy | 0:1 (0:1) | |||||
Harrison | |||||||||
19:00 | San Jose Earthquakes | | Kansas City Wizards | 1:0 (1:0) | |||||
Santa Clara | |||||||||
19:00 | D.C. United | | Dallas | 1:3 (0:1) | |||||
Washington | |||||||||
19:00 | Real Salt Lake | | Columbus Crew | 2:0 (1:0) | |||||
Sandy | |||||||||
20:00 | New England Revolution | | Houston Dynamo | 1:0 (0:0) | |||||
Foxborough | |||||||||
20:00 | Chivas USA | | Seattle Sounders | 0:0 | |||||
Carson |
Day 18 | |||||||||
Beijing Guoan | | Changchun Yatai | 2:1 (2:0) | ||||||
Beijing | |||||||||
Chongqing Lifan | | Shandong Luneng Taishan | 1:2 (1:2) | ||||||
Chongqing | |||||||||
Dalian Shide | | Qingdao Jonoon | 3:2 (1:2) | ||||||
Dalian | |||||||||
Hangzhou Greentown | | Shanghai Shenhua | 1:1 (0:0) | ||||||
Hangzhou | |||||||||
Jiangsu Sainty | | Shaanxi Zhongjian Chanba | 1:0 (1:0) | ||||||
Nanjing | |||||||||
Liaoning Whowin | | Henan Construction | 1:1 (0:0) | ||||||
Shenyang | |||||||||
Nanchang Hengyuan | | Shenzhen Ruby | 0:1 (0:1) | ||||||
Nanchang | |||||||||
Tianjin Teda | | Changsha Ginde | 3:2 (0:0) | ||||||
Tianjin |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 18 | 9 | 3 | 59-34 | 63 | ||
2. | Tianjin Teda | 30 | 13 | 11 | 6 | 37-29 | 50 | ||
3. | Hangzhou Greentown | 30 | 13 | 9 | 8 | 38-30 | 48 | ||
4. | Shanghai Shenhua | 30 | 14 | 6 | 10 | 44-41 | 48 | ||
5. | Beijing Guoan | 30 | 12 | 10 | 8 | 35-29 | 46 | ||
6. | Dalian Shide | 30 | 10 | 12 | 8 | 40-37 | 42 | ||
7. | Liaoning Whowin | 30 | 10 | 10 | 10 | 39-36 | 40 | ||
8. | Henan Construction | 30 | 9 | 13 | 8 | 31-31 | 40 | ||
9. | Changchun Yatai | 30 | 10 | 8 | 12 | 40-41 | 38 | ||
10. | Shaanxi Zhongjian Chanba | 30 | 9 | 10 | 11 | 33-36 | 37 |
Day 2 | |||||||||
17:15 | North Queensland Fury | | Sydney | 2:1 (0:0) | |||||
Townsville | |||||||||
19:30 | Melbourne Victory | | Perth Glory | 0:2 (0:1) | |||||
Melbourne |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Brisbane Roar | 30 | 18 | 11 | 1 | 58-26 | 65 | ||
2. | Central Coast Mariners | 30 | 16 | 9 | 5 | 50-31 | 57 | ||
3. | Adelaide United | 30 | 15 | 5 | 10 | 51-36 | 50 | ||
4. | Gold Coast United | 30 | 12 | 10 | 8 | 40-32 | 46 | ||
5. | Melbourne Victory | 30 | 11 | 10 | 9 | 45-39 | 43 | ||
6. | Wellington Phoenix | 30 | 12 | 5 | 13 | 39-41 | 41 | ||
7. | Newcastle United Jets | 30 | 9 | 8 | 13 | 29-33 | 35 | ||
8. | Melbourne Heart | 30 | 8 | 11 | 11 | 32-42 | 35 | ||
9. | Sydney | 30 | 8 | 10 | 12 | 35-40 | 34 | ||
10. | Perth Glory | 30 | 5 | 8 | 17 | 27-54 | 23 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |