03.04.2009 < | Football matches for 4.04.2009 | > 05.04.2009 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Kano Pillars | | Douanes | 0:0 | 1:1 (1:1) | 1:1 | ||||
Kaduna | |||||||||
Zesco United | | Africa Sports | 1:0 (0:0) | 0:0 | 1:0 | ||||
Ndola | |||||||||
Mangasport | | Cotonsport | 2:3 | 1:2 (0:0) | 3:5 | ||||
Moanda | |||||||||
Petro Atlético | | TP Mazembe | 1:2 | 0:3 (0:2) | 1:5 | ||||
Luanda | |||||||||
15:00 | Young Africans | | Al Ahly Cairo | 0:1 (0:1) | 0:3 (0:2) | 0:4 | |||
Dar es Salaam | |||||||||
15:00 | FAR | | Heartland | 1:1 (1:0) | 1:3 (1:2) | 2:4 | |||
Rabat | |||||||||
19:00 | Al Ahly Tripoli | | Kabylie | 1:0 (1:0) | 2:1 (0:0) | 3:1 | |||
Tripoli | |||||||||
20:00 | SuperSport United | | Kampala City Council | 1:1 (0:0) | 1:2 (0:0) | 2:3 | |||
Atteridgeville | |||||||||
20:00 | Al Merreikh | | Al Ittihad | 3:0 (3:0) | 1:1 (0:0) | 4:1 | |||
Omdurman |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Aigle Royal de la Menoua | | US Ouagadougou | 2:0 | 1:2 | 3:2 | ||||
Al Ahly Benghazi | | Sfaxien | 2:1 | 1:4 | 3:5 | ||||
Stade Malien | | Stade Tunisien | 2:0 | 0:0 | 2:0 | ||||
Ocean Boys | | Red Arrows | 2:0, pen. 2:3 | 0:2 | 2:2 | ||||
Day 22 | |||||||||
14:00 | Arsenal | | FK Lviv | 0:0 | |||||
Kiev | |||||||||
14:00 | Chornomorets | | Tavriya | 0:2 (0:1) | |||||
Odesa | |||||||||
16:00 | Vorskla | | Illichovets | 2:3 (1:1) | |||||
Poltava | |||||||||
17:00 | Kryvbas | | Zorya | 2:1 (1:0) | |||||
Kryvyi Rih | |||||||||
18:00 | Karpaty | | FK Kharkiv | 0:2 (0:1) | |||||
Lviv |
Day 21 | |||||||||
Obolon | | Zakarpattya | 0:0 | ||||||
Kiev | |||||||||
Dynamo-2 | | Knyazha | +:- | ||||||
IgroServis | | Prykarpattya | 1:0 (0:0) | ||||||
Simferopol | |||||||||
15:00 | Stal | | Feniks-Illichovets | 1:2 (0:2) | |||||
Alchevsk |
Day 22 | |||||||||
Dnipro | | Bukovyna | 1:4 | ||||||
CSKA | | Dynamo | 3:0 | ||||||
Ros | | MFK Mykolaiv | 0:1 | ||||||
Nafkom | | Nyva Vinnytsya | 0:1 | ||||||
Veres | | FK Korosten | 3:0 | ||||||
Bastion | | Yednist | 0:4 | ||||||
Knyazha-2 | | Nyva Ternopil | -:+ | ||||||
Day 22 | |||||||||
Stal | | Olympik | 3:0 | ||||||
Tytan Armyansk | | Shakhtar | 2:0 | ||||||
FK Sumy | | Tytan Donetsk | 2:2 | ||||||
Hirnyk | | FK Poltava | 0:1 | ||||||
Hirnyk-Sport | | Illichovets-2 | 2:1 | ||||||
Zirka | | Kremin | 3:1 | ||||||
Dnipro-75 | | Shakhtar-3 | 3:1 | ||||||
PFK Sevastopol-2 | | Arsenal Kharkiv | -:+ | ||||||
Day 1 | |||||||||
15:00 | FK Vitebsk | | Tarpeda | 0:1 (0:0) | |||||
Vitebsk | |||||||||
15:30 | Shakhtsyor | | Naftan | 1:1 (0:0) | |||||
Salihorsk | |||||||||
16:00 | Neman | | FK Homel | 1:0 (0:0) | |||||
Hrodna | |||||||||
16:00 | Granit | | MTZ-RIPA | 1:2 (1:0) | |||||
Pinsk |
Day 26 | |||||||||
Academia UTM | | Olimpia | 0:4 | ||||||
CSCA-Rapid | | Dinamo | 1:1 | ||||||
Dacia | | Zimbru | 3:0 | ||||||
Sheriff | | Iskra-Stal | 0:0 | ||||||
Tiraspol | | Nistru | 0:0 | ||||||
Day 4 | |||||||||
Lokomotiv | | Bunyodkor | 0:2 (0:1) | ||||||
Toshkent | |||||||||
Xorazm | | Qizilqum | 2:0 (1:0) | ||||||
Urganch | |||||||||
FK Olmaliq | | Dinamo | 1:0 (1:0) | ||||||
Olmaliq | |||||||||
Shoʼrtan | | Soʼgʼdiyona | 2:1 (0:0) | ||||||
Guzor | |||||||||
Buxoro | | Metallurg | 0:0 | ||||||
Buxoro Buhoro Stadium | |||||||||
FK Andijon | | Novbahor | 1:1 (0:1) | ||||||
Andijon |
Day 28 | |||||||||
18:00 | Altach | | Ried | 1:1 (0:0) | |||||
Altach | |||||||||
18:00 | LASK | | Kapfenberg | 2:2 (0:2) | |||||
Linz | |||||||||
18:00 | Red Bull | | Austria Wien | 4:1 (2:0) | |||||
Salzburg | |||||||||
18:00 | Mattersburg | | Sturm | 0:0 | |||||
Mattersburg |
Day 31 | |||||||||
12:45 | Blackburn Rovers | | Tottenham Hotspur | 2:1 (0:1) | |||||
Blackburn | |||||||||
15:00 | West Ham United | | Sunderland | 2:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Arsenal | | Manchester City | 2:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Bolton Wanderers | | Middlesbrough | 4:1 (2:1) | |||||
Bolton | |||||||||
15:00 | West Bromwich Albion | | Stoke City | 0:2 (0:1) | |||||
West Bromwich | |||||||||
15:00 | Hull City | | Portsmouth | 0:0 | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
15:00 | Newcastle United | | Chelsea | 0:2 (0:0) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
17:30 | Fulham | | Liverpool | 0:1 (0:0) | |||||
London |
Day 41 | |||||||||
Barnsley | | Nottingham Forest | 1:1 (0:0) | ||||||
Barnsley | |||||||||
Blackpool | | Plymouth Argyle | 0:1 (0:0) | ||||||
Blackpool | |||||||||
Bristol City | | Preston North End | 1:1 (0:0) | ||||||
Bristol | |||||||||
Coventry City | | Reading | 0:0 | ||||||
Coventry | |||||||||
Derby County | | Burnley | 1:1 (0:0) | ||||||
Derby | |||||||||
Doncaster Rovers | | Watford | 1:2 (0:2) | ||||||
Doncaster | |||||||||
Norwich City | | Sheffield Wednesday | 0:1 (0:0) | ||||||
Norwich | |||||||||
Queens Park Rangers | | Crystal Palace | 0:0 | ||||||
London | |||||||||
Sheffield United | | Ipswich Town | 2:0 (2:0) | ||||||
Sheffield | |||||||||
Southampton | | Charlton Athletic | 2:3 (1:1) | ||||||
Southampton |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 27 | 9 | 10 | 80-52 | 90 | ||
2. | Birmingham City | 46 | 23 | 14 | 9 | 54-37 | 83 | ||
3. | Sheffield United | 46 | 22 | 14 | 10 | 64-39 | 80 | ||
4. | Reading | 46 | 21 | 14 | 11 | 72-40 | 77 | ||
5. | Burnley | 46 | 21 | 13 | 12 | 72-60 | 76 | ||
6. | Preston North End | 46 | 21 | 11 | 14 | 66-54 | 74 | ||
7. | Cardiff City | 46 | 19 | 17 | 10 | 65-53 | 74 | ||
8. | Swansea City | 46 | 16 | 20 | 10 | 63-50 | 68 | ||
9. | Ipswich Town | 46 | 17 | 15 | 14 | 62-53 | 66 | ||
10. | Bristol City | 46 | 15 | 16 | 15 | 54-54 | 61 |
Day 20 | |||||||||
13:00 | Lokomotiv Sofia | | Chernomorets | 2:0 (0:0) | |||||
Sofia | |||||||||
16:30 | Cherno More | | Levski | 0:0 | |||||
Varna | |||||||||
17:00 | Lokomotiv Mezdra | | Vihren | 0:1 (0:0) | |||||
Mezdra | |||||||||
19:00 | Liteks | | Botev | 5:1 (3:1) | |||||
Lovech |
Day 26 | |||||||||
15:30 | Wolfsburg | | Bayern | 5:1 (1:1) | |||||
Wolfsburg | |||||||||
15:30 | Hertha | | Borussia Dortmund | 1:3 (0:1) | |||||
Berlin | |||||||||
15:30 | Eintracht | | Energie | 2:1 (1:1) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
15:30 | Hamburger SV | | Hoffenheim | 1:0 (1:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
15:30 | Bochum | | Stuttgart | 1:2 (0:0) | |||||
Bochum |
Day 26 | |||||||||
Mglebi | | Spartaki-Tskhinvali | 2:1 | ||||||
WIT Georgia | | Lokomotivi | 3:1 | ||||||
Day 29 | |||||||||
20:00 | Recreativo | | Sevilla | 0:1 (0:1) | |||||
Huelva | |||||||||
20:00 | Real Valladolid | | Barcelona | 0:1 (0:1) | |||||
Valladolid | |||||||||
20:00 | Almería | | Villarreal | 3:0 (3:0) | |||||
Almería | |||||||||
20:00 | Athletic | | Mallorca | 2:1 (1:0) | |||||
Bilbao | |||||||||
20:00 | Real Betis | | Numancia | 3:3 (1:1) | |||||
Sevilla | |||||||||
22:00 | Málaga | | Real Madrid | 0:1 (0:0) | |||||
Málaga |
Day 22 | |||||||||
14:45 | Odra | | Lechia | 1:0 (0:0) | |||||
Wodzisław Śląski | |||||||||
17:00 | Cracovia | | Ruch | 0:0 | |||||
Kraków | |||||||||
18:15 | Polnord Arka | | Legia | 0:1 (0:1) | |||||
Gdynia | |||||||||
19:15 | Polonia Warszawa | | Polonia Bytom | 1:0 (1:0) | |||||
Warszawa |
Day 23 | |||||||||
19:00 | Vitória Guimarães | | Porto | 1:3 (1:0) | |||||
Guimarães |
Day 26 | |||||||||
Maribor | | Gorica | 0:0 | ||||||
Celje | | Interblock | 1:0 (0:0) | ||||||
Nafta | | Luka Koper | 1:1 (1:1) | ||||||
Domžale | | Rudar | 0:1 (0:1) | ||||||
Day 30 | |||||||||
19:00 | Monaco | | Le Havre | 0:1 (0:0) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
19:00 | Nantes | | Lille | 0:2 (0:1) | |||||
Nantes | |||||||||
19:00 | Le Mans | | Lyon | 1:3 (0:2) | |||||
Le Mans | |||||||||
19:00 | Bordeaux | | Nancy-Lorraine | 1:0 (0:0) | |||||
Bordeaux | |||||||||
19:00 | Valenciennes | | Auxerre | 2:0 (1:0) | |||||
Valenciennes | |||||||||
19:00 | Grenoble | | Lorient | 1:3 (0:1) | |||||
Grenoble | |||||||||
21:00 | Caen | | Toulouse | 0:0 | |||||
Caen |
Day 31 | |||||||||
12:30 | Dundee United | | Hibernian | 2:2 (0:2) | |||||
Dundee | |||||||||
15:00 | Motherwell | | Aberdeen | 1:1 (1:0) | |||||
Motherwell | |||||||||
15:00 | Celtic | | Hamilton | 4:0 (2:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
15:00 | Hearts | | Kilmarnock | 3:1 (2:1) | |||||
Edinburgh | |||||||||
15:00 | Inverness | | St. Mirren | 2:1 (1:1) | |||||
Inverness |
Day 5 | |||||||||
Kuressaare | | Flora | 1:0 (1:0) | ||||||
Trans | | Tulevik | 1:1 (1:0) | ||||||
Levadia | | Tammeka | 8:0 (6:0) | ||||||
Paide | | Tallinna Kalev | 1:0 (1:0) | ||||||
Nõmme Kalju | | Sillamäe Kalev | 1:3 (0:3) | ||||||
Day 8 | |||||||||
Vélez Sársfield | | Banfield | 2:1 (1:0) | ||||||
Racing Club | | River Plate | 1:0 (1:0) | ||||||
Gimnasia y Esgrima de Jujuy | | Tigre | 1:1 (0:0) | ||||||
Newell's Old Boys | | Argentinos Juniors | 1:1 (0:0) | ||||||
16:00 | Toronto | | Seattle Sounders | 0:2 (0:2) | |||||
Toronto | |||||||||
19:30 | New England Revolution | | Dallas | 2:1 (0:1) | |||||
Foxborough | |||||||||
19:30 | D.C. United | | Houston Dynamo | 1:0 (0:0) | |||||
Washington | |||||||||
19:30 | Los Angeles Galaxy | | Colorado Rapids | 2:3 (1:1) | |||||
Carson |
Day 3 | |||||||||
Shenzhen Asia Travel | | Shaanxi Zhongxin | 2:1 (2:0) | ||||||
Changsha Ginde | | Qingdao Jonoon | 1:1 (0:0) | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Beijing Guoan | 30 | 13 | 12 | 5 | 48-28 | 51 | ||
2. | Changchun Yatai | 30 | 14 | 8 | 8 | 38-31 | 50 | ||
3. | Henan Jianye | 30 | 13 | 9 | 8 | 35-26 | 48 | ||
4. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 11 | 12 | 7 | 35-30 | 45 | ||
5. | Shanghai Shenhua | 30 | 12 | 9 | 9 | 39-29 | 45 | ||
6. | Tianjin Teda | 30 | 12 | 9 | 9 | 36-29 | 45 | ||
7. | Chengdu Blades | 30 | 11 | 6 | 13 | 32-39 | 39 | ||
8. | Dalian Shide | 30 | 10 | 8 | 12 | 27-31 | 38 | ||
9. | Guangzhou Pharmaceutical | 30 | 9 | 10 | 11 | 38-38 | 37 | ||
10. | Jiangsu Sainty | 30 | 9 | 10 | 11 | 30-30 | 37 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
0:1* | |
1:3 | |
1:2 | |
2:0 | |
14:00* | |
1:1 | |
16:30* | |
2:0 | |
4:2 | |
4:3 aet | |
2:1 | |
1:1 | |
4:0 | |
5:0 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:2 | |
1:0 | |
4:0 | |
5:1 | |
1:1 | |
2:1 | |
2:3 | |
3:1 | |
0:4 | |
1:0 | |
2:3 | |
2:2 | |
1:0 | |
1:2 | |
1:0 | |
0:1 | |
2:0 | |
0:3 | |
0:0 | |
1:3 | |
18:00* | |
1:0 | |
1:1 | |
2:2 | |
1:1 | |
3:1 | |
1:0 | |
1:2 | |
0:1 | |
6:1 | |
1:1 | |
5:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
0:0 | |
2:1 | |
3:1 | |
1:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
2:1 | |
2:0 | |
2:6 | |
0:0 | |
0:3 | |
1:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
1:0 | |
1:2 | |
0:1 | |
3:0 | |
2:1 | |
12:00* | |
1:2 | |
2:0 | |
Local time |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |