10.04.2009 < | Football matches for 11.04.2009 | > 12.04.2009 |
Day 4 | |||||||||
15:00 | FK Krasnodar | | Vityaz | 1:1 (0:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
16:00 | MVD Rossii | | Salyut-Energiya | 0:1 (0:1) | |||||
Domodedovo | |||||||||
16:00 | Anzhi | | Baltika | 2:0 (1:0) | |||||
Makhachkala | |||||||||
17:00 | Ural | | Luch-Energiya | 2:1 (2:1) | |||||
Yekaterinburg | |||||||||
17:00 | Volga | | Alaniya | 0:3 (0:2) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
17:00 | Volgar-Gazprom-2 | | Shinnik | 0:0 | |||||
Astrakhan | |||||||||
17:00 | Chernomorets | | Nosta | 2:2 (1:1) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
18:00 | FK Chita | | Metallurg | 1:0 (1:0) | |||||
Chita | |||||||||
18:00 | KAMAZ | | FK Nizhniy Novgorod | 3:0 (1:0) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
19:00 | Sibir | | SKA-Energiya | 0:0 | |||||
Novosibirsk |
Day 2 | |||||||||
15:00 | Rotor | | Angusht | 2:1 (1:1) | |||||
Volgograd | |||||||||
15:00 | Energiya | | Avtodor | 1:0 (0:0) | |||||
Volzhsky | |||||||||
16:00 | Zhemchuzhina-Sochi | | FK Taganrog | 7:0 (5:0) | |||||
Sochi | |||||||||
16:00 | Kavkaztransgaz-2005 | | FK Volgograd | 0:1 (0:0) | |||||
Rydzvyany | |||||||||
16:00 | SKA | | Stavropolye-2009 | 0:0 | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
16:00 | Torpedo Armavir | | FK Krasnodar-2000 | 1:1 (0:0) | |||||
Armavir | |||||||||
16:00 | FK Stavropol | | FK Abinsk | 1:1 (1:0) | |||||
Stavropol | |||||||||
17:00 | Mashuk-KMV | | Druzhba | 1:1 (0:1) | |||||
Pyatigorsk |
Day 23 | |||||||||
14:00 | Zorya | | FK Kharkiv | 2:0 (1:0) | |||||
Lugansk | |||||||||
16:00 | FK Lviv | | Metalurh Donetsk | 0:1 (0:0) | |||||
Kiev | |||||||||
17:00 | Tavriya | | Kryvbas | 0:1 (0:1) | |||||
Simferopol | |||||||||
18:00 | Dnipro | | Vorskla | 2:1 (1:1) | |||||
Dnipropetrovsk |
Day 22 | |||||||||
Zakarpattya | | Desna | 3:1 (1:0) | ||||||
Mukacheve Universal-M Stadium | |||||||||
Enerhetyk | | Dnister | 0:0 | ||||||
Burshtyn | |||||||||
Feniks-Illichovets | | PFK Oleksandriya | 0:0 | ||||||
Kalinine |
Day 23 | |||||||||
Dynamo | | Nyva Ternopil | 1:2 | ||||||
Bukovyna | | CSKA | 0:1 | ||||||
Obolon-2 | | Dnipro | -:+ | ||||||
Arsenal Bila Tserkva | | Bastion | 3:1 | ||||||
FK Korosten | | Karpaty-2 | -:+ | ||||||
Nyva Vinnytsya | | Veres | 0:0 | ||||||
MFK Mykolaiv | | Nafkom | 1:1 | ||||||
Day 23 | |||||||||
Shakhtar | | Arsenal Kharkiv | 1:1 | ||||||
Olympik | | Tytan Armyansk | 1:1 | ||||||
Shakhtar-3 | | Stal | 2:1 | ||||||
Kremin | | Dnipro-75 | 3:0 | ||||||
Olkom | | Zirka | 0:2 | ||||||
FK Poltava | | Hirnyk-Sport | 2:0 | ||||||
FK Sumy | | PFK Sevastopol-2 | +:- | ||||||
Day 5 | |||||||||
Nasaf | | Lokomotiv | 1:1 (0:0) | ||||||
Qarshi Karshi Stadium | |||||||||
Metallurg | | FK Andijon | 2:2 (1:2) | ||||||
Bekobod | |||||||||
Soʼgʼdiyona | | Buxoro | 3:2 (2:2) | ||||||
Jizzax | |||||||||
Dinamo | | Shoʼrtan | 2:1 (1:0) | ||||||
Samarqand | |||||||||
Qizilqum | | FK Olmaliq | 0:1 (0:0) | ||||||
Zarafshon | |||||||||
Neftchi | | Xorazm | 2:0 (1:0) | ||||||
Fergana |
Day 29 | |||||||||
18:00 | Ried | | Austria Wien | 0:0 | |||||
Ried im Innkreis | |||||||||
18:00 | Kapfenberg | | Red Bull | 0:2 (0:1) | |||||
Kapfenberg | |||||||||
18:00 | Austria Kärnten | | LASK | 0:1 (0:0) | |||||
Klagenfurt am Wörthersee |
Day 32 | |||||||||
12:45 | Liverpool | | Blackburn Rovers | 4:0 (2:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
15:00 | Chelsea | | Bolton Wanderers | 4:3 (1:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Wigan Athletic | | Arsenal | 1:4 (1:0) | |||||
Manchester | |||||||||
15:00 | Portsmouth | | West Bromwich Albion | 2:2 (1:0) | |||||
Portsmouth | |||||||||
15:00 | Sunderland | | Manchester United | 1:2 (0:1) | |||||
Sunderland | |||||||||
15:00 | Tottenham Hotspur | | West Ham United | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Middlesbrough | | Hull City | 3:1 (2:1) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
17:30 | Stoke City | | Newcastle United | 1:1 (1:0) | |||||
Stoke-on-Trent |
Day 42 | |||||||||
Burnley | | Queens Park Rangers | 1:0 (0:0) | ||||||
Burnley | |||||||||
Charlton Athletic | | Birmingham City | 0:0 | ||||||
London | |||||||||
Crystal Palace | | Cardiff City | 0:2 (0:1) | ||||||
London | |||||||||
Ipswich Town | | Doncaster Rovers | 1:3 (1:1) | ||||||
Ipswich | |||||||||
Nottingham Forest | | Bristol City | 3:2 (1:1) | ||||||
Nottingham | |||||||||
Plymouth Argyle | | Coventry City | 4:0 (4:0) | ||||||
Plymouth | |||||||||
Preston North End | | Blackpool | 0:1 (0:1) | ||||||
Preston | |||||||||
Sheffield Wednesday | | Derby County | 0:1 (0:1) | ||||||
Sheffield | |||||||||
Swansea City | | Norwich City | 2:1 (1:1) | ||||||
Swansea | |||||||||
Watford | | Barnsley | 1:1 (0:0) | ||||||
Watford |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 27 | 9 | 10 | 80-52 | 90 | ||
2. | Birmingham City | 46 | 23 | 14 | 9 | 54-37 | 83 | ||
3. | Sheffield United | 46 | 22 | 14 | 10 | 64-39 | 80 | ||
4. | Reading | 46 | 21 | 14 | 11 | 72-40 | 77 | ||
5. | Burnley | 46 | 21 | 13 | 12 | 72-60 | 76 | ||
6. | Preston North End | 46 | 21 | 11 | 14 | 66-54 | 74 | ||
7. | Cardiff City | 46 | 19 | 17 | 10 | 65-53 | 74 | ||
8. | Swansea City | 46 | 16 | 20 | 10 | 63-50 | 68 | ||
9. | Ipswich Town | 46 | 17 | 15 | 14 | 62-53 | 66 | ||
10. | Bristol City | 46 | 15 | 16 | 15 | 54-54 | 61 |
Day 27 | |||||||||
15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Wolfsburg | 1:2 (0:1) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
15:30 | Bayern | | Eintracht | 4:0 (3:0) | |||||
München | |||||||||
15:30 | Hannover | | Hertha | 2:0 (1:0) | |||||
Hannover | |||||||||
15:30 | Schalke 04 | | Karlsruher | 2:0 (1:0) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
15:30 | Energie | | Arminia | 2:1 (1:0) | |||||
Cottbus | |||||||||
15:30 | Borussia Dortmund | | Köln | 3:1 (1:1) | |||||
Dortmund | |||||||||
15:30 | Hoffenheim | | Bochum | 0:3 (0:1) | |||||
Sinsheim |
Day 27 | |||||||||
Gagra | | Sioni | 1:2 | ||||||
Spartaki-Tskhinvali | | Borjomi | 2:0 | ||||||
Day 30 | |||||||||
20:00 | Barcelona | | Recreativo | 2:0 (1:0) | |||||
Barcelona | |||||||||
22:00 | Villarreal | | Málaga | 0:2 (0:1) | |||||
Villarreal |
Day 31 | |||||||||
15:00 | Napoli | | Atalanta | 0:0 | |||||
Napoli | |||||||||
15:00 | Fiorentina | | Cagliari | 2:1 (0:0) | |||||
Firenze | |||||||||
15:00 | Torino | | Catania | 2:1 (0:0) | |||||
Torino | |||||||||
15:00 | Chievo | | Milan | 0:1 (0:0) | |||||
Verona | |||||||||
15:00 | Inter | | Palermo | 2:2 (2:0) | |||||
Milano | |||||||||
15:00 | Lazio | | Roma | 4:2 (2:1) | |||||
Roma | |||||||||
15:00 | Lecce | | Sampdoria | 1:3 (0:2) | |||||
Lecce | |||||||||
15:00 | Bologna | | Siena | 1:4 (1:2) | |||||
Bologna | |||||||||
20:30 | Genoa | | Juventus | 3:2 (2:1) | |||||
Genova |
Day 23 | |||||||||
13:15 | Lechia | | GKS | 1:2 (1:1) | |||||
Gdańsk | |||||||||
15:30 | Ruch | | Polonia Warszawa | 1:3 (1:2) | |||||
Chorzów | |||||||||
17:30 | Wisła | | Jagiellonia | 1:0 (1:0) | |||||
Kraków | |||||||||
17:45 | Piast | | Lech | 1:2 (0:1) | |||||
Gliwice | |||||||||
20:00 | Legia | | Cracovia | 4:0 (3:0) | |||||
Warszawa |
Day 24 | |||||||||
16:00 | Leixões | | Rio Ave | 1:0 (0:0) | |||||
Matosinhos | |||||||||
18:00 | Sporting | | Naval | 3:1 (2:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
18:00 | Belenenses | | Vitória Setubal | 2:1 (2:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
19:00 | Benfica | | Académica | 0:1 (0:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
21:00 | Porto | | Estrela | 3:0 (1:0) | |||||
Porto |
Day 25 | |||||||||
Borac | | Napredak | 1:2 (0:1) | ||||||
Ĉačak | |||||||||
Crvena Zvezda | | Banat | 3:0 (1:0) | ||||||
Belgrade | |||||||||
Habitfarm | | Čukarički Stankom | 2:0 (1:0) | ||||||
Ivanjica | |||||||||
OFK | | Rad | 0:2 (0:1) | ||||||
Belgrade |
Day 28 | |||||||||
Rudar | | Celje | 0:1 (0:0) | ||||||
Luka Koper | | Maribor | 0:0 | ||||||
Primorje | | Domžale | 0:0 | ||||||
Labod Drava | | Nafta | 4:1 (1:1) | ||||||
Interblock | | Gorica | 1:2 (1:1) | ||||||
Day 31 | |||||||||
19:00 | Nancy-Lorraine | | Valenciennes | 2:0 (0:0) | |||||
Nancy | |||||||||
19:00 | Nice | | Lorient | 2:0 (0:0) | |||||
Nice | |||||||||
19:00 | Toulouse | | Nantes | 1:0 (0:0) | |||||
Toulouse | |||||||||
19:00 | Auxerre | | Bordeaux | 0:2 (0:1) | |||||
Auxerre | |||||||||
19:00 | Le Havre | | Caen | 1:2 (1:1) | |||||
Le Havre | |||||||||
19:00 | Le Mans | | Sochaux-Montbéliard | 2:0 (1:0) | |||||
Le Mans | |||||||||
21:00 | Rennes | | Saint-Étienne | 1:0 (0:0) | |||||
Rennes |
Day 23 | |||||||||
Příbram | | Mladá Boleslav | 1:1 (1:1) | ||||||
Příbram |
Day 2 | |||||||||
14:00 | Göteborg | | Djurgårdens | 6:0 (4:0) | |||||
Göteborg |
Day 32 | |||||||||
12:30 | Hearts | | Celtic | 1:1 (1:1) | |||||
Edinburgh | |||||||||
15:00 | Hamilton | | Dundee United | 0:1 (0:1) | |||||
Hamilton | |||||||||
15:00 | Kilmarnock | | Falkirk | 3:0 (2:0) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
15:00 | Aberdeen | | Inverness | 1:0 (0:0) | |||||
Aberdeen | |||||||||
15:00 | Rangers | | Motherwell | 3:1 (2:1) | |||||
Glasgow |
Day 6 | |||||||||
Tammeka | | Trans | 1:4 (0:2) | ||||||
Tulevik | | Paide | 1:0 (0:0) | ||||||
Tallinna Kalev | | Kuressaare | 1:1 (0:1) | ||||||
Sillamäe Kalev | | Flora | 3:2 (1:1) | ||||||
Nõmme Kalju | | Levadia | 1:2 (0:1) | ||||||
Day 9 | |||||||||
Godoy Cruz | | Gimnasia y Esgrima de Jujuy | 2:2 (1:1) | ||||||
Independiente | | Huracán | 2:1 (2:1)* | ||||||
Colón | | Arsenal | 1:1 (0:1) | ||||||
Banfield | | San Martín Tucumán | 0:0 | ||||||
13:00 | San Jose Earthquakes | | Chicago Fire | 3:3 (2:1) | |||||
Santa Clara | |||||||||
15:30 | Toronto | | Dallas | 1:1 (1:0) | |||||
Toronto | |||||||||
16:00 | Real Salt Lake | | D.C. United | 2:1 (1:1) | |||||
Sandy | |||||||||
19:30 | Columbus Crew | | Colorado Rapids | 1:1 (1:0) | |||||
Columbus | |||||||||
19:30 | Houston Dynamo | | New York Red Bulls | 0:0 | |||||
Houston | |||||||||
19:30 | Seattle Sounders | | Kansas City Wizards | 0:1 (0:0) | |||||
Seattle | |||||||||
19:30 | Los Angeles Galaxy | | Chivas USA | 0:0 | |||||
Carson |
Day 4 | |||||||||
Jiangsu Sainty | | Qingdao Jonoon | 2:0 (0:0) | ||||||
Shenzhen Asia Travel | | Dalian Shide | 0:2 (0:2) | ||||||
Hangzhou Lucheng | | Guangzhou Pharmaceutical | 3:2 (1:0) | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Beijing Guoan | 30 | 13 | 12 | 5 | 48-28 | 51 | ||
2. | Changchun Yatai | 30 | 14 | 8 | 8 | 38-31 | 50 | ||
3. | Henan Jianye | 30 | 13 | 9 | 8 | 35-26 | 48 | ||
4. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 11 | 12 | 7 | 35-30 | 45 | ||
5. | Shanghai Shenhua | 30 | 12 | 9 | 9 | 39-29 | 45 | ||
6. | Tianjin Teda | 30 | 12 | 9 | 9 | 36-29 | 45 | ||
7. | Chengdu Blades | 30 | 11 | 6 | 13 | 32-39 | 39 | ||
8. | Dalian Shide | 30 | 10 | 8 | 12 | 27-31 | 38 | ||
9. | Guangzhou Pharmaceutical | 30 | 9 | 10 | 11 | 38-38 | 37 | ||
10. | Jiangsu Sainty | 30 | 9 | 10 | 11 | 30-30 | 37 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |