24.04.2009 < | Football matches for 25.04.2009 | > 26.04.2009 |
Mali | | Equatorial Guinea | 3:0 (2:0) | ||||||
Bamako |
Day 1 | |||||||||
15:00 | Koloale | | Auckland City | 2:7 (1:3) | |||||
Honiara |
13:00 | Torpedo-ZIL (Moscow) | | Lokomotiv-2 (Moscow) | 1:0 aet (0:0) | |||||
Khimki | |||||||||
16:00 | Volga (Tver) | | Volochanin-Ratmir (Vyshniy-Volochek) | 2:1 aet (0:0, 1:1) | |||||
Tver | |||||||||
16:00 | Zelenograd (Moscow) | | FK Istra (Istra) | 0:1 (0:1) | |||||
Khimki | |||||||||
16:00 | Tekstilshchik (Ivanovo) | | PFK Dmitrov (Dmitrov) | 3:0 (3:0) | |||||
Ivanovo | |||||||||
18:00 | Pskov-747 (Pskov) | | Dynamo (Saint Petersburg) | 2:0 (0:0) | |||||
Pskov | |||||||||
18:00 | Spartak (Kostroma) | | Dynamo (Vologda) | 1:0 (0:0) | |||||
Karavayevo |
Day 6 | |||||||||
14:00 | Rubin | | Spartak Moscow | 0:2 (0:0) | |||||
Kazan | |||||||||
16:30 | Dynamo | | Krylia Sovetov | 0:1 (0:1) | |||||
Khimki | |||||||||
16:30 | Zenit | | FK Khimki | 4:2 (2:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
19:00 | Terek | | Saturn | 1:1 (1:0) | |||||
Grozny |
Day 2 | |||||||||
15:00 | Avangard Podolsk | | Rusichi | 1:0 (1:0) | |||||
Podolsk | |||||||||
16:00 | Nika | | Znamya Truda | 1:1 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
16:00 | FK Gubkin | | Avangard Kursk | 1:0 (1:0) | |||||
Gubkin | |||||||||
16:00 | FK Ryazan | | FSA | 1:0 (0:0) | |||||
Ryazan | |||||||||
17:00 | Lokomotiv | | Dynamo Bryansk | 0:2 (0:2) | |||||
Liski | |||||||||
18:00 | Zvezda | | FK Yelyets | 2:0 (2:0) | |||||
Serpukhov | |||||||||
18:00 | Spartak Tambov | | Zodiak-Oskol | 1:0 (1:0) | |||||
Tambov | |||||||||
18:30 | Fakel-Voronezh | | Dnepr Smolensk | 0:0 | |||||
Voronezh |
Day 25 | |||||||||
16:00 | Shakhtar | | Chornomorets | 1:0 (0:0) | |||||
Donetsk | |||||||||
16:00 | Illichovets | | Metalurh Donetsk | 0:1 (0:1) | |||||
Mariupol | |||||||||
18:00 | Dnipro | | Arsenal | 2:1 (1:1) | |||||
Dnipropetrovsk |
Aqtöbe-Jas (Aqtöbe) | | Kaysar (Kyzylorda) | 0:3 (0:3) | ||||||
Aktobe | |||||||||
Akzhayik (Oral) | | Atyrau (Atyrau) | 2:3 (1:1) | ||||||
Oral | |||||||||
Turkestan (Turkestan) | | Taraz (Taraz) | 0:4 (0:2) | ||||||
Turkestan | |||||||||
Gefest (Karagandy) | | Lokomotiv (Astana) | 0:2 (0:2) | ||||||
Karaganda | |||||||||
Bolat (Temirtau) | | Kazakhmys (Satpayev) | 0:5 (0:1) | ||||||
Temirtau | |||||||||
Caspiy (Aktau) | | Aqtöbe (Aqtöbe) | 1:5 (0:4) | ||||||
Aktau | |||||||||
Sunkar (Kaskelen) | | Tobil (Kostanay) | 0:1 (0:1) | ||||||
Kaskelen | |||||||||
Ile-Saulet (Almaty Region) | | Vostok (Oskemen) | 0:2 (0:0) | ||||||
Almaty | |||||||||
Spartak (Semey) | | Irtysh (Pavlodar) | 1:4 (0:1) | ||||||
Semey | |||||||||
Aizharyk (Shymkent) | | Zhetysu (Taldykorgan) | 1:2 (1:1) | ||||||
Shymkent | |||||||||
Qayrat (Almaty) | | Kyzylzhar (Petropavl) | 0:1 (0:1) | ||||||
Almaty | |||||||||
OSShIOSD (Taraz) | | Ordabasy (Shymkent) | 1:2 (1:2) | ||||||
Taraz | |||||||||
Namys (Astana) | | Okzhetpes (Kokshetau) | 0:0 aet, pen. 4:5 | ||||||
Astana |
Day 29 | |||||||||
Dinamo | | Dacia | 2:1 | ||||||
Nistru | | Sheriff | 0:3 | ||||||
Olimpia | | Zimbru | 1:0 | ||||||
Tiligul-Tiras | | Academia UTM | 1:0 | ||||||
Tiraspol | | CSCA-Rapid | 2:1 | ||||||
Day 7 | |||||||||
Novbahor | | Lokomotiv | 2:0 (0:0) | ||||||
Namangan | |||||||||
Metallurg | | Nasaf | 1:3 (1:2) | ||||||
Bekobod | |||||||||
Soʼgʼdiyona | | Paxtakor | 0:2 (0:1) | ||||||
Jizzax | |||||||||
Dinamo | | FK Andijon | 1:1 (0:0) | ||||||
Samarqand | |||||||||
Qizilqum | | Buxoro | 3:2 (1:1) | ||||||
Zarafshon | |||||||||
Bunyodkor | | FK Olmaliq | 3:1 (3:0) | ||||||
Toshkent | |||||||||
Mashʼal | | Xorazm | 1:2 (1:0) | ||||||
Muborak |
Day 31 | |||||||||
18:00 | Sturm | | LASK | 2:0 (2:0) | |||||
Graz | |||||||||
18:00 | Austria Kärnten | | Altach | 0:3 (0:2) | |||||
Klagenfurt am Wörthersee | |||||||||
18:00 | Mattersburg | | Kapfenberg | 3:1 (1:0) | |||||
Mattersburg |
Day 34 | |||||||||
15:00 | Bolton Wanderers | | Aston Villa | 1:1 (0:1) | |||||
Bolton | |||||||||
15:00 | Everton | | Manchester City | 1:2 (0:1) | |||||
Liverpool | |||||||||
15:00 | West Ham United | | Chelsea | 0:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Hull City | | Liverpool | 1:3 (0:1) | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
15:00 | West Bromwich Albion | | Sunderland | 3:0 (1:0) | |||||
West Bromwich | |||||||||
15:00 | Fulham | | Stoke City | 1:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
17:30 | Manchester United | | Tottenham Hotspur | 5:2 (0:2) | |||||
Manchester |
Day 45 | |||||||||
Barnsley | | Wolverhampton Wanderers | 1:1 (0:0) | ||||||
Barnsley | |||||||||
Birmingham City | | Preston North End | 1:2 (0:0) | ||||||
Birmingham | |||||||||
Blackpool | | Nottingham Forest | 1:1 (1:1) | ||||||
Blackpool | |||||||||
Bristol City | | Sheffield Wednesday | 1:1 (1:0) | ||||||
Bristol | |||||||||
Cardiff City | | Ipswich Town | 0:3 (0:1) | ||||||
Cardiff | |||||||||
Coventry City | | Watford | 2:3 (1:0) | ||||||
Coventry | |||||||||
Derby County | | Charlton Athletic | 1:0 (0:0) | ||||||
Derby | |||||||||
Doncaster Rovers | | Crystal Palace | 2:0 (1:0) | ||||||
Doncaster | |||||||||
Queens Park Rangers | | Plymouth Argyle | 0:0 | ||||||
London | |||||||||
Sheffield United | | Swansea City | 1:0 (1:0) | ||||||
Sheffield | |||||||||
Southampton | | Burnley | 2:2 (2:1) | ||||||
Southampton |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 27 | 9 | 10 | 80-52 | 90 | ||
2. | Birmingham City | 46 | 23 | 14 | 9 | 54-37 | 83 | ||
3. | Sheffield United | 46 | 22 | 14 | 10 | 64-39 | 80 | ||
4. | Reading | 46 | 21 | 14 | 11 | 72-40 | 77 | ||
5. | Burnley | 46 | 21 | 13 | 12 | 72-60 | 76 | ||
6. | Preston North End | 46 | 21 | 11 | 14 | 66-54 | 74 | ||
7. | Cardiff City | 46 | 19 | 17 | 10 | 65-53 | 74 | ||
8. | Swansea City | 46 | 16 | 20 | 10 | 63-50 | 68 | ||
9. | Ipswich Town | 46 | 17 | 15 | 14 | 62-53 | 66 | ||
10. | Bristol City | 46 | 15 | 16 | 15 | 54-54 | 61 |
Day 24 | |||||||||
13:00 | Slavia | | Pirin-Blagoevgrad | 2:3 (2:2) | |||||
Sofia | |||||||||
16:00 | Lokomotiv Plovdiv | | Minyor | 1:0 (0:0) | |||||
Plovdiv | |||||||||
17:00 | Spartak | | Vihren | 1:1 (0:0) | |||||
Varna | |||||||||
18:00 | Liteks | | Lokomotiv Sofia | 2:1 (1:0) | |||||
Lovech |
Day 24 | |||||||||
15:00 | Debrecen | | Kecskemét | 3:1 (1:1) | |||||
Debrecen | |||||||||
19:00 | Fehérvár | | Diósgyőr | 2:1 (2:1) | |||||
Székesfehérvár | |||||||||
19:00 | Spartacus | | MTK | 0:0 | |||||
Nyíregyháza | |||||||||
19:00 | ETO | | Paks | 4:1 (3:1) | |||||
Győr | |||||||||
19:00 | Siófok | | Rákóczi | 2:5 (0:2) | |||||
Siófok | |||||||||
19:00 | Haladás | | Rákospalotai | 1:0 (1:0) | |||||
Szombathely | |||||||||
19:00 | Zalaegerszegi TE | | Vasas SC | 3:1 (1:1) | |||||
Zalaegerszeg |
Day 29 | |||||||||
15:30 | Bayern | | Schalke 04 | 0:1 (0:1) | |||||
München | |||||||||
15:30 | Borussia Dortmund | | Hamburger SV | 2:0 (1:0) | |||||
Dortmund | |||||||||
15:30 | Stuttgart | | Eintracht | 2:0 (1:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
15:30 | Bayer 04 | | Karlsruher | 0:1 (0:0) | |||||
Düsseldorf | |||||||||
15:30 | Hannover | | Köln | 2:1 (2:0) | |||||
Hannover | |||||||||
15:30 | Werder | | Bochum | 3:2 (0:2) | |||||
Bremen |
Day 33 | |||||||||
18:00 | Chievo | | Udinese | 1:2 (0:1) | |||||
Verona | |||||||||
20:30 | Fiorentina | | Roma | 4:1 (1:0) | |||||
Firenze |
Day 7 | |||||||||
Jūrmala | | Olimps/RFS | 0:1 (0:0) | ||||||
Day 25 | |||||||||
Śląsk | | Jagiellonia | 2:0 (1:0) | ||||||
Wrocław | |||||||||
14:45 | Ruch | | GKS | 0:1 (0:0) | |||||
Chorzów | |||||||||
16:00 | Lechia | | Polnord Arka | 2:1 (0:0) | |||||
Gdańsk | |||||||||
17:00 | Odra | | Polonia Warszawa | 1:1 (0:0) | |||||
Wodzisław Śląski |
Day 30 | |||||||||
Rudar | | Gorica | 1:0 (1:0) | ||||||
Domžale | | Celje | 0:3 (0:2) | ||||||
Luka Koper | | Interblock | 3:0 (0:0) | ||||||
Day 25 | |||||||||
Viktoria Plzeň | | Bohemians | 3:1 (0:0) | ||||||
Plzeň | |||||||||
Příbram | | Sparta | 1:1 (0:1) | ||||||
Příbram |
Day 8 | |||||||||
Levadia | | Trans | 2:0 (1:0) | ||||||
Nõmme Kalju | | Paide | 3:0 (2:0) | ||||||
Tulevik | | Flora | 1:1 (1:1) | ||||||
Sillamäe Kalev | | Tallinna Kalev | 2:0 (0:0) | ||||||
Tammeka | | Kuressaare | 2:0 (1:0) | ||||||
Day 11 | |||||||||
San Lorenzo de Almagro | | Racing Club | 1:1 (0:0) | ||||||
Tigre | | Huracán | 0:1 (0:1) | ||||||
Estudiantes | | Newell's Old Boys | 1:0 (0:0) | ||||||
19:00 | Columbus Crew | | Chicago Fire | 2:2 (2:0) | |||||
Columbus | |||||||||
19:00 | Real Salt Lake | | New England Revolution | 6:0 (0:0) | |||||
Sandy | |||||||||
19:30 | Colorado Rapids | | Los Angeles Galaxy | 1:1 (0:0) | |||||
Commerce City | |||||||||
19:30 | Seattle Sounders | | San Jose Earthquakes | 2:0 (1:0) | |||||
Seattle | |||||||||
19:30 | Chivas USA | | Dallas | 2:0 (0:0) | |||||
Carson |
Day 6 | |||||||||
Jiangsu Sainty | | Henan Jianye | 0:0 | ||||||
Changsha Ginde | | Guangzhou Pharmaceutical | 0:0 | ||||||
Shenzhen Asia Travel | | Hangzhou Lucheng | 0:1 (0:0) | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Beijing Guoan | 30 | 13 | 12 | 5 | 48-28 | 51 | ||
2. | Changchun Yatai | 30 | 14 | 8 | 8 | 38-31 | 50 | ||
3. | Henan Jianye | 30 | 13 | 9 | 8 | 35-26 | 48 | ||
4. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 11 | 12 | 7 | 35-30 | 45 | ||
5. | Shanghai Shenhua | 30 | 12 | 9 | 9 | 39-29 | 45 | ||
6. | Tianjin Teda | 30 | 12 | 9 | 9 | 36-29 | 45 | ||
7. | Chengdu Blades | 30 | 11 | 6 | 13 | 32-39 | 39 | ||
8. | Dalian Shide | 30 | 10 | 8 | 12 | 27-31 | 38 | ||
9. | Guangzhou Pharmaceutical | 30 | 9 | 10 | 11 | 38-38 | 37 | ||
10. | Jiangsu Sainty | 30 | 9 | 10 | 11 | 30-30 | 37 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |