07.10.2022 < | Football matches for 8.10.2022 | > 09.10.2022 |
Day 1 | |||||||||
15:00 | ASKO Kara | | JS Kabylie | 1:2 (0:2) | |||||
Lomé | |||||||||
16:00 | Young Africans | | Al Hilal | 1:1 (0:0) | |||||
Dar es Salaam | |||||||||
16:30 | NIGELEC | | Raja | 0:2 (0:0) | |||||
Niamey | |||||||||
17:30 | Cape Town City | | Atlético Petróleos | 0:3 (0:1) | |||||
Cape Town |
Day 1 | |||||||||
15:00 | Gagnoa | | Saoura | 1:0 (1:0) | |||||
Yamoussoukro | |||||||||
15:00 | Kigali | | Al-Nasr Benghazi | 0:0 | |||||
Butare | |||||||||
15:00 | Ferroviário | | Diables Noirs | 2:1 (1:1) | |||||
Maputo | |||||||||
16:00 | Saint-Eloi Lupopo | | Sagrada Esperança | 2:0 (1:0) | |||||
Kinshasa | |||||||||
16:00 | Real | | Accra Hearts of Oak SC | 3:0 (2:0) | |||||
Bamako | |||||||||
16:00 | Saint Michel United | | DC Motema Pembe | 1:0 (0:0) | |||||
Mauritius, Saint Pierre | |||||||||
16:15 | Kipanga | | Club Africain | 0:0 | |||||
Zanzibar | |||||||||
18:00 | Hilal Alsahil | | Pyramids | 0:2 (0:1) | |||||
Egypt, Cairo | |||||||||
19:00 | Alakhdhar | | Azam | 3:0 (3:0) | |||||
Benghazi |
Day 12 | |||||||||
13:00 | Biolog-Novokubansk | | SKA | 4:1 (0:1) | |||||
Progress | |||||||||
15:00 | Spartak-Nalchik | | FK Yessentuki | 1:0 (1:0) | |||||
Nalchik | |||||||||
15:00 | Alania-2 | | Chernomorets | 0:1 (0:1) | |||||
Vladikavkaz Football Academy Alania Stadium | |||||||||
16:00 | Druzhba | | Legion | 1:0 (1:0) | |||||
Maykop | |||||||||
16:00 | Mashuk-KMV | | FK Forte | 0:1 (0:0) | |||||
Pyatigorsk |
Day 15 | |||||||||
14:00 | Yadro | | Zenit-2 | 1:3 (0:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
16:00 | Zorkiy | | Baltika-BFU | 0:0 | |||||
Krasnogorsk |
Day 15 | |||||||||
14:00 | Spartak Kostroma | | Tekstilshchik | 1:0 (0:0) | |||||
Karavayevo | |||||||||
14:00 | FK Tver | | FK Murom | 0:0 | |||||
Tver | |||||||||
14:00 | Torpedo-2 | | Dynamo-2 | 0:0 | |||||
Dolgoprudny | |||||||||
14:00 | Dynamo Vologda | | FK Chertanovo | 0:3 (0:2) | |||||
Vologda | |||||||||
16:00 | Torpedo Vladimir | | Znamya Truda | 1:1 (1:0) | |||||
Vladimir |
Day 15 | |||||||||
14:00 | Arsenal-2 | | Peresvet | 1:1 (0:1) | |||||
Tula | |||||||||
14:00 | Rodina-2 | | FK Ryazan | 3:0 (2:0) | |||||
Moscow | |||||||||
15:00 | Sakhalin | | FK Strogino | 1:0 (1:0) | |||||
Yuzhno-Sakhalinsk | |||||||||
15:00 | Sakhalinets | | Kvant | 4:1 (3:0) | |||||
Moscow | |||||||||
16:00 | Dynamo Bryansk | | Avangard | 1:0 (0:0) | |||||
Bryansk | |||||||||
17:00 | Metallurg | | Spartak Tambov | 0:1 (0:0) | |||||
Lipetsk |
Day 15 | |||||||||
13:00 | FK Kolomna | | Zenit Penza | 0:3 (0:2) | |||||
Kolomna | |||||||||
13:00 | Znamya | | Salyut-Belgorod | 1:3 (0:1) | |||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
15:00 | Saturn | | Sokol | 1:3 (0:2) | |||||
Ramenskoye | |||||||||
16:00 | SKA-Khabarovsk-2 | | Kosmos | 2:4 (1:1) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
16:00 | FK Kaluga | | FK Balashikha | 1:0 (1:0) | |||||
Kaluga | |||||||||
19:00 | Dynamo Vladivostok | | FK Khimki-M | 4:2 (1:0) | |||||
Vladivostok |
Day 12 | |||||||||
16:00 | FK Orenburg-2 | | FK Novosibirsk | 1:1 (1:0) | |||||
Orenburg |
Day 6 | |||||||||
13:00 | Vorskla | | Chornomorets | 2:1 (0:0)* | |||||
Mynai |
Day 7 | |||||||||
12:00 | Prykarpattya | | Epitsentr | 1:0 (1:0)* | |||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
13:30 | FK Mariupol | | Dinaz | 0:2 (0:1)* | |||||
Demidov |
Day 7 | |||||||||
15:00 | Hirnyk-Sport | | LNZ | 0:1 (0:0)* | |||||
Horishni Plavni |
Day 6 | |||||||||
12:00 | Kremin-2 | | Chaika | 1:1 (1:0)* | |||||
Kremenchuk | |||||||||
13:00 | Nyva Buzova | | Nyva Vinnytsya | 2:0 (2:0)* | |||||
Bucha |
Day 24 | |||||||||
14:00 | FK Slutsk | | BATE | 0:0 | |||||
Slutsk | |||||||||
16:00 | Tarpeda-BelAZ | | FK Homel | 1:1 (1:1) | |||||
Zhodzina | |||||||||
18:30 | FK Vitebsk | | Dynamo Minsk | 0:0 | |||||
Vitebsk | |||||||||
20:30 | Shakhtsyor | | FK Minsk | 2:1 (0:1) | |||||
Salihorsk |
Day 10 | |||||||||
15:00 | Sfîntul Gheorghe | | Dacia Buiucani | 1:0 (1:0) | |||||
Chişinău | |||||||||
18:00 | Petrocub | | Milsami | 2:1 (0:1) | |||||
Hînceşti |
Day 11 | |||||||||
17:00 | LASK | | Hartberg | 0:3 (0:0) | |||||
Pasching | |||||||||
17:00 | Austria Klagenfurt | | Austria Lustenau | 2:1 (1:0) | |||||
Klagenfurt am Wörthersee | |||||||||
17:00 | Rheindorf Altach | | Red Bull | 2:3 (0:0) | |||||
Altach |
Day 10 | |||||||||
15:00 | AFC Bournemouth | | Leicester City | 2:1 (0:1) | |||||
Bournemouth | |||||||||
15:00 | Chelsea | | Wolverhampton Wanderers | 3:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Manchester City | | Southampton | 4:0 (2:0) | |||||
Manchester | |||||||||
15:00 | Newcastle United | | Brentford | 5:1 (2:0) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
17:30 | Brighton & Hove Albion | | Tottenham Hotspur | 0:1 (0:1) | |||||
Brighton & Hove |
Day 14 | |||||||||
15:00 | Birmingham City | | Bristol City | 3:0 (2:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
15:00 | Blackburn Rovers | | Rotherham United | 3:0 (1:0) | |||||
Blackburn | |||||||||
15:00 | Blackpool | | Watford | 3:1 (1:1) | |||||
Blackpool | |||||||||
15:00 | Coventry City | | Burnley | 0:1 (0:1) | |||||
Coventry | |||||||||
15:00 | Millwall | | Middlesbrough | 2:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Norwich City | | Preston North End | 2:3 (1:1) | |||||
Norwich | |||||||||
15:00 | Stoke City | | Sheffield United | 3:1 (2:1) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
15:00 | Swansea City | | Sunderland | 2:1 (2:0) | |||||
Swansea | |||||||||
15:00 | West Bromwich Albion | | Luton Town | 0:0 | |||||
West Bromwich | |||||||||
15:00 | Wigan Athletic | | Cardiff City | 1:3 (0:1) | |||||
Wigan |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Burnley | 46 | 29 | 14 | 3 | 87-35 | 101 | ||
2. | Sheffield United | 46 | 28 | 7 | 11 | 73-39 | 91 | ||
3. | Luton Town | 46 | 21 | 17 | 8 | 57-39 | 80 | ||
4. | Middlesbrough | 46 | 22 | 9 | 15 | 84-56 | 75 | ||
5. | Coventry City | 46 | 18 | 16 | 12 | 58-46 | 70 | ||
6. | Sunderland | 46 | 18 | 15 | 13 | 68-55 | 69 | ||
7. | Blackburn Rovers | 46 | 20 | 9 | 17 | 52-54 | 69 | ||
8. | Millwall | 46 | 19 | 11 | 16 | 57-50 | 68 | ||
9. | West Bromwich Albion | 46 | 18 | 12 | 16 | 59-53 | 66 | ||
10. | Swansea City | 46 | 18 | 12 | 16 | 68-64 | 66 |
Day 11 | |||||||||
16:00 | Genk | | Kortrijk | 2:1 (1:0) | |||||
Genk | |||||||||
18:15 | Seraing | | Oostende | 1:1 (0:0) | |||||
Seraing | |||||||||
18:15 | Zulte Waregem | | Oud-Heverlee | 2:5 (1:0) | |||||
Waregem | |||||||||
20:45 | Brugge | | Westerlo | 0:2 (0:0) | |||||
Brugge |
Day 13 | |||||||||
17:30 | Slavia | | Septemvri | 1:0 (1:0) | |||||
Sofia | |||||||||
20:00 | Levski | | Botev Plovdiv | 1:0 (1:0) | |||||
Sofia |
Day 10 | |||||||||
17:00 | Kisvárda | | Vasas SC | 2:0 (2:0) | |||||
Kisvárda | |||||||||
19:30 | Honvéd | | Mezőkövesd-Zsóry | 2:2 (2:2) | |||||
Budapest |
Day 9 | |||||||||
15:30 | Bayer 04 | | Schalke 04 | 4:0 (2:0) | |||||
Leverkusen | |||||||||
15:30 | Mainz 05 | | RB Leipzig | 1:1 (1:0) | |||||
Mainz | |||||||||
15:30 | Bochum | | Eintracht | 3:0 (0:0) | |||||
Bochum | |||||||||
15:30 | Augsburg | | Wolfsburg | 1:1 (0:1) | |||||
Augsburg | |||||||||
18:30 | Borussia Dortmund | | Bayern | 2:2 (0:1) | |||||
Dortmund |
Day 2 | |||||||||
14:00 | KA | | Breiðablik | 1:2 (0:1) | |||||
Akureyri Greifavöllurinn | |||||||||
14:00 | KR | | Valur | 2:1 (0:0) | |||||
Reykjavík |
Day 8 | |||||||||
14:00 | Almería | | Rayo Vallecano | 3:1 (3:0) | |||||
Almería | |||||||||
16:15 | Atlético | | Girona | 2:1 (1:0) | |||||
Madrid | |||||||||
18:30 | Sevilla | | Athletic | 1:1 (1:0) | |||||
Sevilla | |||||||||
21:00 | Getafe | | Real Madrid | 0:1 (0:1) | |||||
Getafe |
Day 31 | |||||||||
13:00 | Spartaks | | Riga FC | 1:3 (0:3) | |||||
Jūrmala | |||||||||
15:00 | Tukums 2000 | | Super Nova | 2:0 (1:0) | |||||
Tukums Tukuma pilsētas stadions |
Day 25 | |||||||||
18:00 | Sarpsborg 08 | | Haugesund | 4:0 (3:0) | |||||
Sarpsborg |
Day 9 | |||||||||
15:30 | Santa Clara | | Sporting | 1:2 (0:1) | |||||
Ponta Delgada | |||||||||
18:00 | Benfica | | Rio Ave | 4:2 (3:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
18:00 | Portimonense | | Porto | 0:2 (0:1) | |||||
Portimão | |||||||||
20:30 | Paços de Ferreira | | Vitória | 0:1 (0:1) | |||||
Paços de Ferreira |
Day 14 | |||||||||
15:00 | Mladost Lučani | | Napredak | 3:1 (1:0) | |||||
Lučani | |||||||||
17:00 | Kolubara | | Mladost Novi Sad | 0:0 | |||||
Lazarevac | |||||||||
19:00 | Vojvodina | | TSC | 1:2 (1:2) | |||||
Novi Sad |
Day 10 | |||||||||
17:00 | Marseille | | Ajaccio | 1:2 (1:1) | |||||
Marseille | |||||||||
21:00 | Reims | | Paris Saint-Germain | 0:0 | |||||
Reims |
Day 11 | |||||||||
16:00 | Zbrojovka | | Sparta | 0:4 (0:2) | |||||
Brno | |||||||||
16:00 | Hradec Králové | | Teplice | 4:1 (1:1) | |||||
Mladá Boleslav | |||||||||
16:00 | Pardubice | | Jablonec | 1:0 (0:0) | |||||
Praha | |||||||||
19:00 | Viktoria | | Mladá Boleslav | 2:0 (0:0) | |||||
Plzeň |
Day 10 | |||||||||
12:30 | St. Johnstone | | Celtic | 1:2 (0:1) | |||||
Perth | |||||||||
15:00 | Rangers | | St. Mirren | 4:0 (2:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
15:00 | Hibernian | | Motherwell | 1:0 (0:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
15:00 | Livingston | | Ross County | 0:1 (0:0) | |||||
Livingston | |||||||||
18:00 | Dundee United | | Aberdeen | 4:0 (2:0) | |||||
Dundee |
Day 24 | |||||||||
13:00 | Barracas Central | | Sarmiento | 1:1 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
16:00 | San Lorenzo de Almagro | | Vélez Sársfield | 1:0 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
18:15 | Unión | | Arsenal | 1:0 (0:0) | |||||
Santa Fe | |||||||||
20:30 | Platense | | Colón | 1:2 (0:0) | |||||
Vicente López |
Day 31 | |||||||||
18:00 | Cuiabá Esporte Clube | | Flamengo | 1:2 (0:0) | |||||
Cuiabá | |||||||||
21:00 | Corinthians | | Atlético Paranaense | 2:1 (2:0) | |||||
São Paulo |
Day 22 | |||||||||
19:30 | Henan Songshan Longmen | | Hebei | 1:0 (1:0) | |||||
Zhengzhou | |||||||||
20:00 | Cangzhou Mighty Lions | | Guangzhou City | 0:0 | |||||
Shijiazhuang | |||||||||
20:00 | Tianjin Jinmen Tiger | | Wuhan Three Towns | 0:1 (0:0) | |||||
Tianjin |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Wuhan Three Towns | 34 | 25 | 3 | 6 | 91-28 | 78 | ||
2. | Shandong Taishan | 34 | 25 | 3 | 6 | 87-29 | 78 | ||
3. | Zhejiang Professional | 34 | 18 | 11 | 5 | 64-28 | 65 | ||
4. | Shanghai Port | 34 | 20 | 5 | 9 | 55-25 | 65 | ||
5. | Chengdu Rongcheng | 34 | 18 | 11 | 5 | 49-28 | 65 | ||
6. | Henan Songshan Longmen | 34 | 17 | 8 | 9 | 60-32 | 59 | ||
7. | Beijing Guoan | 34 | 17 | 7 | 10 | 57-49 | 58 | ||
8. | Tianjin Jinmen Tiger | 34 | 14 | 7 | 13 | 45-42 | 49 | ||
9. | Meizhou Hakka | 34 | 14 | 7 | 13 | 43-41 | 49 | ||
10. | Shanghai Shenhua | 34 | 14 | 11 | 9 | 42-34 | 47 |
Day 1 | |||||||||
16:00 | Brisbane Roar | | Macarthur FC | 0:0 | |||||
Brisbane | |||||||||
19:45 | Sydney | | Melbourne Victory | 2:3 (1:1) | |||||
Sydney |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Melbourne City | 26 | 16 | 7 | 3 | 61-32 | 55 | ||
2. | Central Coast Mariners | 26 | 13 | 5 | 8 | 55-35 | 44 | ||
3. | Adelaide United | 26 | 11 | 9 | 6 | 53-46 | 42 | ||
4. | Western Sydney Wanderers | 26 | 11 | 8 | 7 | 43-27 | 41 | ||
5. | Sydney | 26 | 11 | 5 | 10 | 40-39 | 38 | ||
6. | Wellington Phoenix | 26 | 9 | 8 | 9 | 39-45 | 35 | ||
7. | Western United | 26 | 9 | 5 | 12 | 34-47 | 32 | ||
8. | Brisbane Roar | 26 | 7 | 9 | 10 | 26-33 | 30 | ||
9. | Newcastle United Jets | 26 | 8 | 5 | 13 | 30-45 | 29 | ||
10. | Perth Glory | 26 | 7 | 8 | 11 | 36-46 | 29 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |