15.10.2022 < | Football matches for 16.10.2022 | > 17.10.2022 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
16:00 | Simba | | Primeiro de Agosto | 1:0 (1:0) | 3:1 (1:0) | 4:1 | |||
Dar es Salaam | |||||||||
16:00 | Horoya | | ASEC Mimosas | 1:1 (0:0) | 1:0 (0:0) | 2:1 | |||
Conakry | |||||||||
17:00 | Coton Sport | | Royal Leopards | 2:1 (2:0) | 1:1 (1:1) | 3:2 | |||
Garoua | |||||||||
19:00 | Al Hilal | | Young Africans | 1:0 (1:0) | 1:1 (0:0) | 2:1 | |||
Omdurman | |||||||||
20:00 | Wydad Casablanca | | Rivers United | 6:0 (2:0) | 1:2 (1:1) | 7:2 | |||
Casablanca | |||||||||
Day 1 | |||||||||
15:00 | RC Kadiogo | | AS Vita Club | 0:0 | |||||
Benin, Cotonou |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
15:00 | Accra Hearts of Oak SC | | Real | 1:0 (0:0) | 0:3 (0:2) | 1:3 | |||
Accra | |||||||||
15:30 | Diables Noirs | | Ferroviário | 3:0 (1:0) | 1:2 (1:1) | 4:2 | |||
Brazzaville | |||||||||
15:30 | DC Motema Pembe | | Saint Michel United | 2:0 (1:0) | 0:1 (0:0) | 2:1 | |||
Kinshasa | |||||||||
16:00 | Club Africain | | Kipanga | 7:0 (2:0) | 0:0 | 7:0 | |||
Radès | |||||||||
18:00 | USM Alger | | ASC Kara | 2:1 (1:0) | 2:0 (1:0) | 4:1 | |||
Sétif | |||||||||
19:00 | Al-Nasr Benghazi | | Kigali | 1:0 (0:0) | 0:0 | 1:0 | |||
Benghazi | |||||||||
19:00 | Azam | | Alakhdhar | 2:0 (1:0) | 0:3 (0:3) | 2:3 | |||
Dar es Salaam | |||||||||
19:00 | Future | | Kallon | 4:0 (1:0) | 2:0 (0:0) | 6:0 | |||
Cairo |
Day 13 | |||||||||
15:00 | Krylia Sovetov | | FK Sochi | 2:0 (2:0) | |||||
Samara | |||||||||
16:30 | FK Nizhniy Novgorod | | Zenit | 0:3 (0:2) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
20:00 | CSKA | | Spartak | 2:2 (1:0) | |||||
Moscow |
Day 14 | |||||||||
14:00 | FK Ufa | | Rodina | 0:1 (0:1) | |||||
Ufa | |||||||||
14:00 | Veles | | Arsenal | 1:0 (1:0) | |||||
Domodedovo | |||||||||
16:00 | Rubin | | FK Krasnodar-2 | 5:2 (2:0) | |||||
Kazan | |||||||||
16:00 | Volga | | Akron | 1:2 (1:1) | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
17:00 | Neftekhimik | | Dynamo Makhachkala | 2:1 (1:0) | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
18:00 | Alaniya | | SKA-Khabarovsk | 4:1 (2:0) | |||||
Grozny | |||||||||
18:00 | Kuban | | Baltika | 0:0 | |||||
Krasnodar | |||||||||
18:00 | Volgar | | Shinnik | 1:0 (1:0) | |||||
Astrakhan |
Day 16 | |||||||||
15:00 | FK Chertanovo | | Torpedo-2 | 2:1 (1:1) | |||||
Moscow |
Day 13 | |||||||||
14:00 | Torpedo Miass | | FK Tyumen | 0:4 (0:2) | |||||
Miass | |||||||||
14:00 | Khimik-Avgust | | FK Orenburg-2 | 1:2 (0:1) | |||||
Vurnary Khimik Stadium | |||||||||
14:00 | Zenit-Izhevsk | | Nosta | 2:2 (2:0) | |||||
Izhevsk | |||||||||
15:00 | Dynamo Barnaul | | FK Chelyabinsk | 2:1 (1:1) | |||||
Barnaul | |||||||||
17:00 | FK Novosibirsk | | Amkar | 1:1 (1:1) | |||||
Novosibirsk |
Day 8 | |||||||||
13:30 | FK Mariupol | | Karpaty | 1:1 (1:0)* | |||||
Demidov |
Day 8 | |||||||||
12:00 | Hirnyk-Sport | | FK Poltava | 1:1 (0:0)* | |||||
Horishni Plavni |
Day 7 | |||||||||
12:00 | Chaika | | Real Pharma | 3:3 (2:0)* | |||||
Kiev |
Day 12 | |||||||||
14:30 | Sturm | | Wolfsberg | 3:2 (0:1) | |||||
Graz | |||||||||
14:30 | Rheindorf Altach | | Hartberg | 1:0 (0:0) | |||||
Altach | |||||||||
17:00 | Austria Wien | | Red Bull | 1:3 (1:1) | |||||
Wien |
Day 11 | |||||||||
14:00 | Aston Villa | | Chelsea | 0:2 (0:1) | |||||
Birmingham | |||||||||
14:00 | Southampton | | West Ham United | 1:1 (1:0) | |||||
Southampton | |||||||||
14:00 | Leeds United | | Arsenal | 0:1 (0:1) | |||||
Leeds | |||||||||
14:00 | Manchester United | | Newcastle United | 0:0 | |||||
Manchester | |||||||||
16:30 | Liverpool | | Manchester City | 1:0 (0:0) | |||||
Liverpool |
Day 15 | |||||||||
15:00 | Hull City | | Birmingham City | 0:2 (0:1) | |||||
Kingston upon Hull |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Burnley | 46 | 29 | 14 | 3 | 87-35 | 101 | ||
2. | Sheffield United | 46 | 28 | 7 | 11 | 73-39 | 91 | ||
3. | Luton Town | 46 | 21 | 17 | 8 | 57-39 | 80 | ||
4. | Middlesbrough | 46 | 22 | 9 | 15 | 84-56 | 75 | ||
5. | Coventry City | 46 | 18 | 16 | 12 | 58-46 | 70 | ||
6. | Sunderland | 46 | 18 | 15 | 13 | 68-55 | 69 | ||
7. | Blackburn Rovers | 46 | 20 | 9 | 17 | 52-54 | 69 | ||
8. | Millwall | 46 | 19 | 11 | 16 | 57-50 | 68 | ||
9. | West Bromwich Albion | 46 | 18 | 12 | 16 | 59-53 | 66 | ||
10. | Swansea City | 46 | 18 | 12 | 16 | 68-64 | 66 |
Day 12 | |||||||||
13:30 | Standard | | Antwerp | 3:0 (3:0) | |||||
Liège | |||||||||
16:00 | Gent | | Mechelen | 3:0 (1:0) | |||||
Gent | |||||||||
18:30 | Anderlecht | | Brugge | 0:1 (0:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
21:00 | Oostende | | Union Saint-Gilloise | 1:6 (0:2) | |||||
Oostende |
Day 14 | |||||||||
18:15 | CSKA 1948 | | Spartak 1918 | 2:0 (2:0) | |||||
Bistritsa | |||||||||
20:30 | Septemvri | | Levski | 0:0 | |||||
Sofia |
Day 11 | |||||||||
13:45 | Debrecen | | Újpest | 4:1 (1:1) | |||||
Debrecen | |||||||||
17:45 | Mezőkövesd-Zsóry | | Ferencváros | 2:1 (1:1) | |||||
Mezőkövesd |
Day 10 | |||||||||
15:30 | Köln | | Augsburg | 3:2 (0:1) | |||||
Köln | |||||||||
17:30 | Union Berlin | | Borussia Dortmund | 2:0 (2:0) | |||||
Berlin | |||||||||
19:30 | Bayern | | Freiburg | 5:0 (2:0) | |||||
München |
Day 30 | |||||||||
15:00 | Sioni | | Dinamo Tbilisi | 0:2 (0:0) | |||||
Bolnisi | |||||||||
15:00 | Torpedo | | Saburtalo | 1:1 (1:1) | |||||
Kutaisi | |||||||||
19:00 | Dinamo Batumi | | Dila | 3:2 (3:0) | |||||
Kobuleti |
Day 9 | |||||||||
14:00 | Celta de Vigo | | Real Sociedad | 1:2 (1:1) | |||||
Vigo | |||||||||
16:15 | Real Madrid | | Barcelona | 3:1 (2:0) | |||||
Madrid | |||||||||
18:30 | Español | | Real Valladolid | 1:0 (0:0) | |||||
Barcelona | |||||||||
21:00 | Real Betis | | Almería | 3:1 (1:0) | |||||
Sevilla |
Day 10 | |||||||||
12:30 | Inter | | Salernitana | 2:0 (1:0) | |||||
Milano | |||||||||
15:00 | Lazio | | Udinese | 0:0 | |||||
Roma | |||||||||
15:00 | Spezia | | Cremonese | 2:2 (2:1) | |||||
La Spezia | |||||||||
18:00 | Napoli | | Bologna | 3:2 (1:1) | |||||
Napoli | |||||||||
20:45 | Hellas Verona | | Milan | 1:2 (1:1) | |||||
Verona |
Day 32 | |||||||||
13:00 | Super Nova | | Spartaks | 1:3 (1:2) | |||||
Salaspils | |||||||||
15:00 | RFS | | Tukums 2000 | 2:2 (1:0) | |||||
Rīga | |||||||||
17:00 | Riga FC | | BFC Daugava | 4:0 (2:0) | |||||
Rīga |
Day 26 | |||||||||
17:00 | Ålesund | | Ham-Kam | 0:0 | |||||
Ålesund | |||||||||
17:00 | Kristiansund | | Haugesund | 0:1 (0:1) | |||||
Kristiansund | |||||||||
17:00 | Sandefjord | | Jerv | 1:2 (1:2) | |||||
Sandefjord | |||||||||
17:00 | Vålerenga | | Bodø/Glimt | 0:6 (0:3) | |||||
Oslo | |||||||||
17:00 | Viking | | Sarpsborg 08 | 0:1 (0:1) | |||||
Stavanger | |||||||||
19:00 | Lillestrøm | | Molde | 0:1 (0:0) | |||||
Lillestrøm |
Day 15 | |||||||||
14:00 | Radnički 1923 | | Crvena Zvezda | 0:1 (0:0) | |||||
Kragujevac | |||||||||
18:30 | Partizan | | Čukarički | 3:2 (1:1) | |||||
Belgrade |
Day 13 | |||||||||
15:00 | Dinamo | | Varaždin | 3:1 (0:1) | |||||
Zagreb | |||||||||
17:10 | Rijeka | | Lokomotiva | 3:0 (2:0) | |||||
Rijeka |
Day 26 | |||||||||
15:00 | Djurgårdens | | AIK | 1:2 (0:1) | |||||
Stockholm | |||||||||
17:30 | Mjällby | | Hammarby | 0:3 (0:3) | |||||
Hällevik |
Day 11 | |||||||||
12:00 | Motherwell | | Rangers | 1:2 (0:0) | |||||
Motherwell | |||||||||
15:00 | Aberdeen | | Hearts | 2:0 (0:0) | |||||
Aberdeen |
Day 32 | |||||||||
17:15 | Nõmme Kalju | | Flora | 1:0 (1:0) | |||||
Tallinn |
Day 26 | |||||||||
13:00 | Aldosivi | | Talleres | 1:3 (0:1) | |||||
Mar del Plata | |||||||||
15:30 | Newell's Old Boys | | Boca Juniors | 2:0 (0:0) | |||||
Rosario | |||||||||
18:00 | Godoy Cruz | | Patronato | 0:1 (0:1) | |||||
Mendoza | |||||||||
18:00 | Independiente | | Banfield | 1:0 (0:0) | |||||
Avellaneda | |||||||||
20:30 | River Plate | | Rosario Central | 1:2 (0:1) | |||||
Buenos Aires |
Day 32 | |||||||||
16:00 | Ceará | | Cuiabá Esporte Clube | 1:1 (0:0) | |||||
Fortaleza | |||||||||
16:00 | Palmeiras | | São Paulo | 0:0 | |||||
São Paulo | |||||||||
18:00 | Botafogo | | Internacional | 0:1 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
18:00 | Juventude | | Atlético | 1:1 (0:0) | |||||
Caxias do Sul | |||||||||
19:00 | Atlético Paranaense | | Coritiba | 1:0 (0:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
19:00 | Avaí | | Fluminense | 0:3 (0:2) | |||||
Florianópolis |
14:00 | Austin | | Real Salt Lake | 2:2 aet (1:2, 2:2), pen. 3:1 | |||||
Austin | |||||||||
20:00 | Montréal | | Orlando City | 2:0 (0:0) | |||||
Montréal |
Day 2 | |||||||||
15:00 | Wellington Phoenix | | Central Coast Mariners | 2:2 (0:0) | |||||
Wellington | |||||||||
15:00 | Macarthur FC | | Adelaide United | 2:0 (1:0) | |||||
Campbelltown | |||||||||
17:00 | Western United | | Sydney | 1:3 (1:2) | |||||
Melbourne |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Melbourne City | 26 | 16 | 7 | 3 | 61-32 | 55 | ||
2. | Central Coast Mariners | 26 | 13 | 5 | 8 | 55-35 | 44 | ||
3. | Adelaide United | 26 | 11 | 9 | 6 | 53-46 | 42 | ||
4. | Western Sydney Wanderers | 26 | 11 | 8 | 7 | 43-27 | 41 | ||
5. | Sydney | 26 | 11 | 5 | 10 | 40-39 | 38 | ||
6. | Wellington Phoenix | 26 | 9 | 8 | 9 | 39-45 | 35 | ||
7. | Western United | 26 | 9 | 5 | 12 | 34-47 | 32 | ||
8. | Brisbane Roar | 26 | 7 | 9 | 10 | 26-33 | 30 | ||
9. | Newcastle United Jets | 26 | 8 | 5 | 13 | 30-45 | 29 | ||
10. | Perth Glory | 26 | 7 | 8 | 11 | 36-46 | 29 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |