23.10.2021 < | Football matches for 24.10.2021 | > 25.10.2021 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
16:00 | Mamelodi Sundowns | | Maniema Union | 2:0 (1:0) | 2:2 (1:1) | 4:2 | |||
Pretoria | |||||||||
16:00 | Simba | | Jwaneng Galaxy | 1:3 (1:0) | 2:0 (2:0) | 3:3 | |||
Dar es Salaam | |||||||||
16:30 | Horoya | | Stade Malien | 2:1 (1:0) | 1:0 (0:0) | 3:1 | |||
Conakry | |||||||||
17:00 | Espérance | | Al Ittihad | 1:0 (0:0) | 0:0 | 1:0 | |||
Radès | |||||||||
18:00 | ES Sétif | | FC Nouadhibou | 2:0 (1:0) | 1:3 (1:0) | 3:3 | |||
Sétif | |||||||||
19:00 | CR Belouizdad | | ASEC Mimosas | 2:0 (1:0) | 1:3 (1:2) | 3:3 | |||
Alger | |||||||||
19:00 | Al Hilal | | Rivers United | 1:0 (1:0) | 1:1 (1:0) | 2:1 | |||
Egypt, Suez | |||||||||
20:00 | Wydad Casablanca | | Hearts of Oak | 6:1 (4:0) | 0:1 (0:1) | 6:2 | |||
Casablanca |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
15:00 | DC Motema Pembe | | Kigali | 2:1 (1:1) | 2:1 (2:0) | 4:2 | |||
Kinshasa | |||||||||
15:30 | Enyimba International | | Diambars | 3:0 (2:0) | 1:0 (0:0) | 4:0 | |||
Aba | |||||||||
16:00 | Primeiro de Agosto | | Red Arrows FC | 0:0 | 0:1 (0:1) | 0:1 | |||
Luanda | |||||||||
16:00 | Gor Mahia | | Al Ahli Merowe | +:- | 3:1 (0:1) | 3:1 | |||
Nairobi | |||||||||
17:30 | Orlando Pirates | | Diables Noirs | 1:0 (1:0) | 0:0 | 1:0 | |||
Johannesburg | |||||||||
19:00 | Renaissance | | Ben Guerdane | 4:0 (1:0) | 1:0 (1:0) | 5:0 | |||
Berkane | |||||||||
19:00 | JS Kabylie | | FAR Rabat | 2:1 (0:0) | 1:0 (1:0) | 3:1 | |||
Tizi Ouzou |
Day 15 | |||||||||
14:00 | Anzhi | | Kuban-Holding | 0:1 (0:1) | |||||
Makhachkala Politekh Stadium | |||||||||
15:00 | Spartak-Nalchik | | Dynamo Makhachkala | 0:1 (0:0) | |||||
Nalchik |
Day 15 | |||||||||
13:15 | FK Kramatorsk | | Nyva Ternopil | 1:0 (0:0) | |||||
Kramatorsk | |||||||||
15:30 | FK Uzhhorod | | Olympik | 1:3 (1:1) | |||||
Uzhgorod | |||||||||
18:45 | Metalist | | Podillya | 3:0 (1:0) | |||||
Kharkiv |
Day 15 | |||||||||
14:00 | Nyva Vinnytsya | | Livyi Bereh | 0:2 (0:2) | |||||
Vinnytsia |
Day 10 | |||||||||
20:00 | Ararat-Armenia | | Alashkert | 2:1 (1:1) | |||||
Yerevan |
Day 27 | |||||||||
13:30 | FK Minsk | | Slavia | 0:6 (0:2) | |||||
Minsk | |||||||||
15:30 | Tarpeda-BelAZ | | Rukh | 3:3 (0:2) | |||||
Zhodzina |
Day 23 | |||||||||
16:00 | Soʼgʼdiyona | | Paxtakor | 1:0 (0:0) | |||||
Jizzax |
Day 9 | |||||||||
14:00 | Brentford | | Leicester City | 1:2 (0:1) | |||||
Brentford | |||||||||
14:00 | West Ham United | | Tottenham Hotspur | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
16:30 | Manchester United | | Liverpool | 0:5 (0:4) | |||||
Manchester |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Manchester City | 38 | 29 | 6 | 3 | 99-26 | 93 | ||
2. | Liverpool | 38 | 28 | 8 | 2 | 94-26 | 92 | ||
3. | Chelsea | 38 | 21 | 11 | 6 | 76-33 | 74 | ||
4. | Tottenham Hotspur | 38 | 22 | 5 | 11 | 69-40 | 71 | ||
5. | Arsenal | 38 | 22 | 3 | 13 | 61-48 | 69 | ||
6. | Manchester United | 38 | 16 | 10 | 12 | 57-57 | 58 | ||
7. | West Ham United | 38 | 16 | 8 | 14 | 60-51 | 56 | ||
8. | Leicester City | 38 | 14 | 10 | 14 | 62-59 | 52 | ||
9. | Brighton & Hove Albion | 38 | 12 | 15 | 11 | 42-44 | 51 | ||
10. | Wolverhampton Wanderers | 38 | 15 | 6 | 17 | 38-43 | 51 |
Day 14 | |||||||||
12:30 | Barnsley | | Sheffield United | 2:3 (0:0) | |||||
Barnsley | |||||||||
15:00 | Nottingham Forest | | Fulham | 0:4 (0:1) | |||||
Nottingham |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Fulham | 46 | 27 | 9 | 10 | 106-43 | 90 | ||
2. | AFC Bournemouth | 46 | 25 | 13 | 8 | 74-39 | 88 | ||
3. | Huddersfield Town | 46 | 23 | 13 | 10 | 64-47 | 82 | ||
4. | Nottingham Forest | 46 | 23 | 11 | 12 | 73-40 | 80 | ||
5. | Sheffield United | 46 | 21 | 12 | 13 | 63-45 | 75 | ||
6. | Luton Town | 46 | 21 | 12 | 13 | 63-55 | 75 | ||
7. | Middlesbrough | 46 | 20 | 10 | 16 | 59-50 | 70 | ||
8. | Blackburn Rovers | 46 | 19 | 12 | 15 | 59-50 | 69 | ||
9. | Millwall | 46 | 18 | 15 | 13 | 53-45 | 69 | ||
10. | West Bromwich Albion | 46 | 18 | 13 | 15 | 52-45 | 67 |
Day 12 | |||||||||
13:30 | Antwerp | | Brugge | 1:1 (1:1) | |||||
Antwerpen | |||||||||
16:00 | Anderlecht | | Beerschot | 4:2 (1:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
18:30 | Genk | | Gent | 0:3 (0:1) | |||||
Genk | |||||||||
21:00 | Oud-Heverlee | | Sint-Truiden | 4:1 (0:0) | |||||
Leuven |
Day 10 | |||||||||
13:30 | Debrecen | | Puskás | 0:3 (0:2) | |||||
Debrecen | |||||||||
15:45 | Honvéd | | Mezőkövesd-Zsóry | 2:3 (0:1) | |||||
Budapest | |||||||||
18:00 | Ferencváros | | MTK | 0:0 | |||||
Budapest |
Day 31 | |||||||||
14:30 | Samtredia | | Dinamo Batumi | 1:0 (0:0) | |||||
Samtredia | |||||||||
14:30 | Kobuleti | | Lokomotivi | 0:1 (0:1) | |||||
Poti | |||||||||
16:30 | Dila | | Samgurali | 2:0 (0:0) | |||||
Gori | |||||||||
18:30 | Telavi | | Torpedo | 1:3 (1:3) | |||||
Telavi | |||||||||
20:30 | Saburtalo | | Dinamo Tbilisi | 0:1 (0:1) | |||||
Tbilisi |
Day 10 | |||||||||
14:00 | Sevilla | | Levante | 5:3 (3:1) | |||||
Sevilla | |||||||||
16:15 | Barcelona | | Real Madrid | 1:2 (0:1) | |||||
Barcelona | |||||||||
18:30 | Real Betis | | Rayo Vallecano | 3:2 (2:1) | |||||
Sevilla | |||||||||
21:00 | Atlético | | Real Sociedad | 2:2 (0:1) | |||||
Madrid |
Day 9 | |||||||||
12:30 | Atalanta | | Udinese | 1:1 (0:0) | |||||
Bergamo | |||||||||
15:00 | Fiorentina | | Cagliari | 3:0 (2:0) | |||||
Firenze | |||||||||
15:00 | Hellas Verona | | Lazio | 4:1 (2:0) | |||||
Verona | |||||||||
18:00 | Roma | | Napoli | 0:0 | |||||
Roma | |||||||||
20:45 | Inter | | Juventus | 1:1 (1:0) | |||||
Milano |
Day 23 | |||||||||
17:00 | Kristiansund | | Sarpsborg 08 | 1:3 (0:1) | |||||
Kristiansund | |||||||||
17:00 | Rosenborg | | Sandefjord | 4:1 (3:0) | |||||
Trondheim | |||||||||
17:00 | Strømsgodset | | Bodø/Glimt | 1:1 (0:1) | |||||
Drammen | |||||||||
17:00 | Tromsø | | Mjøndalen | 1:0 (1:0) | |||||
Tromsø | |||||||||
17:00 | Vålerenga | | Haugesund | 2:1 (0:1) | |||||
Oslo | |||||||||
19:00 | Odd | | Brann | 3:3 (2:2) | |||||
Skien |
Day 9 | |||||||||
15:30 | Paços de Ferreira | | Arouca | 0:0 | |||||
Paços de Ferreira | |||||||||
18:00 | Vizela | | Benfica | 0:1 (0:0) | |||||
Vizela | |||||||||
20:30 | Portimonense | | Estoril-Praia | 0:2 (0:0) | |||||
Portimão |
Day 14 | |||||||||
13:30 | TSC | | Partizan | 1:3 (1:3) | |||||
Bačka Topola | |||||||||
17:00 | Vojvodina | | Radnički 1923 | 3:1 (0:1) | |||||
Novi Sad | |||||||||
18:45 | Crvena Zvezda | | Radnički Niš | 1:0 (0:0) | |||||
Belgrade |
Day 11 | |||||||||
13:00 | Nice | | Lyon | 3:2 (0:1) | |||||
Nice | |||||||||
15:00 | Lorient | | Bordeaux | 1:1 (0:0) | |||||
Lorient | |||||||||
15:00 | Lens | | Metz | 4:1 (2:1) | |||||
Lens | |||||||||
15:00 | Reims | | Troyes | 1:2 (1:1) | |||||
Reims | |||||||||
15:00 | Rennes | | Strasbourg | 1:0 (0:0) | |||||
Rennes | |||||||||
17:00 | Monaco | | Montpellier | 3:1 (2:0) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
20:45 | Marseille | | Paris Saint-Germain | 0:0 | |||||
Marseille |
Day 13 | |||||||||
15:00 | Dinamo | | Istra 1961 | 1:1 (0:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
17:30 | Lokomotiva | | Rijeka | 0:2 (0:1) | |||||
Zagreb |
Day 12 | |||||||||
16:00 | Hradec Králové | | Teplice | 3:0 (2:0) | |||||
Mladá Boleslav | |||||||||
16:00 | Viktoria | | Jablonec | 5:0 (2:0) | |||||
Plzeň | |||||||||
16:00 | Dynamo | | Slavia | 2:2 (2:0) | |||||
České Budějovice | |||||||||
19:00 | Sparta | | Mladá Boleslav | 1:0 (0:0) | |||||
Praha |
Day 24 | |||||||||
15:00 | Hammarby | | Östersunds | 4:3 (2:3) | |||||
Stockholm | |||||||||
15:00 | Elfsborg | | Sirius | 3:0 (3:0) | |||||
Borås | |||||||||
15:00 | Mjällby | | Göteborg | 1:3 (0:1) | |||||
Hällevik | |||||||||
17:30 | AIK | | Norrköping | 1:0 (1:0) | |||||
Solna | |||||||||
17:30 | Varbergs | | Malmö | 1:1 (1:1) | |||||
Varberg |
Day 10 | |||||||||
12:00 | St. Mirren | | Rangers | 1:2 (1:2) | |||||
Paisley |
Day 4 | |||||||||
15:00 | Flora | | Kuressaare | 2:2 (1:0) | |||||
Tallinn |
Day 18 | |||||||||
15:45 | Godoy Cruz | | Banfield | 2:1 (1:0) | |||||
Mendoza | |||||||||
15:45 | Colón | | Estudiantes | 2:1 (1:1) | |||||
Santa Fe | |||||||||
18:00 | Huracán | | San Lorenzo de Almagro | 2:1 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
20:15 | Vélez Sársfield | | Boca Juniors | 2:0 (1:0) | |||||
Buenos Aires |
Day 28 | |||||||||
16:00 | Atlético Mineiro | | Cuiabá Esporte Clube | 2:1 (2:1) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
16:00 | Internacional | | Corinthians | 2:2 (1:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
18:15 | Bragantino | | São Paulo | 1:0 (0:0) | |||||
Bragança Paulista | |||||||||
20:30 | Bahia | | Chapecoense | 3:0 (2:0) | |||||
Salvador |
16:00 | Austin | | Houston Dynamo | 2:1 (2:0) | |||||
Austin | |||||||||
19:30 | Orlando City | | New England Revolution | 2:2 (1:0) | |||||
Orlando |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | New England Revolution | 34 | 22 | 7 | 5 | 65-41 | 73 | ||
2. | Philadelphia Union | 34 | 14 | 12 | 8 | 48-35 | 54 | ||
3. | Nashville | 34 | 12 | 18 | 4 | 55-33 | 54 | ||
4. | New York City | 34 | 14 | 9 | 11 | 56-36 | 51 | ||
5. | Atlanta United | 34 | 13 | 12 | 9 | 45-37 | 51 | ||
6. | Orlando City | 34 | 13 | 12 | 9 | 50-48 | 51 | ||
7. | New York Red Bulls | 34 | 13 | 9 | 12 | 39-33 | 48 | ||
8. | DC United | 34 | 14 | 5 | 15 | 56-54 | 47 | ||
9. | Columbus Crew | 34 | 13 | 8 | 13 | 46-45 | 47 | ||
10. | Montréal | 34 | 12 | 10 | 12 | 46-44 | 46 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Colorado Rapids | 34 | 17 | 10 | 7 | 51-35 | 61 | ||
2. | Seattle Sounders | 34 | 17 | 9 | 8 | 53-33 | 60 | ||
3. | Sporting Kansas City | 34 | 17 | 7 | 10 | 58-40 | 58 | ||
4. | Portland Timbers | 34 | 17 | 4 | 13 | 56-52 | 55 | ||
5. | Minnesota United | 34 | 13 | 10 | 11 | 42-44 | 49 | ||
6. | Vancouver Whitecaps | 34 | 12 | 13 | 9 | 45-45 | 49 | ||
7. | Real Salt Lake | 34 | 14 | 6 | 14 | 55-54 | 48 | ||
8. | Los Angeles Galaxy | 34 | 13 | 9 | 12 | 50-54 | 48 | ||
9. | Los Angeles | 34 | 12 | 9 | 13 | 53-51 | 45 | ||
10. | San Jose Earthquakes | 34 | 10 | 11 | 13 | 46-54 | 41 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
16:00 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:15 | |
19:15 | |
20:30 | |
13:00 | |
14:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
14:00 | |
14:30 | |
15:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
13:00 | |
13:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
15:00 | |
16:00 | |
12:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
13:00* | |
15:30* | |
18:00* | |
13:00* | |
14:30* | |
15:30 | |
17:45 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
20:00 | |
15:00* | |
16:30 | |
14:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
15:15 | |
17:45 | |
15:30 | |
17:30 | |
19:30 | |
12:15 | |
12:15 | |
14:30 | |
16:45 | |
16:45 | |
14:00 | |
16:15 | |
18:30 | |
21:00 | |
12:30 | |
15:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
13:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
19:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
19:15 | |
12:30 | |
16:00 | |
17:30 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
13:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:05 | |
19:00 | |
20:45 | |
17:00 | |
19:20 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
16:30 | |
14:30 | |
17:00 | |
15:00 | |
17:00 | |
Local time | |
0:1 | |
3:0 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:2 | |
4:0 | |
1:0 | |
3:2 | |
2:0 | |
0:0 | |
0:1 | |
3:0 | |
2:0 | |
2:2 | |
2:2 | |
1:1 | |
3:0 | |
2:1 | |
3:4 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |