26.10.2021 < | Football matches for 27.10.2021 | > 28.10.2021 |
Day 3 | |||||||||
19:30 | Kuban (Krasnodar) | | FK Krasnodar (Krasnodar) | 3:0 (2:0) | |||||
Krasnodar |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Kuban (Krasnodar) | 2 | 1 | 0 | 1 | 3-1 | 3 | ||
2. | FK Krasnodar (Krasnodar) | 2 | 1 | 0 | 1 | 2-3 | 3 | ||
3. | Leningradets (Leningrad Oblast) | 2 | 1 | 0 | 1 | 1-2 | 3 |
Day 3 | |||||||||
18:00 | KAMAZ (Naberezhnye Chelny) | | Ural (Ekaterinburg) | 1:0 (0:0) | |||||
Naberezhnye Chelny |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | KAMAZ (Naberezhnye Chelny) | 2 | 2 | 0 | 0 | 2-0 | 6 | ||
2. | Ural (Ekaterinburg) | 2 | 1 | 0 | 1 | 2-1 | 3 | ||
3. | Torpedo (Vladimir) | 2 | 0 | 0 | 2 | 0-3 | 0 |
Day 3 | |||||||||
18:30 | Veles (Moscow) | | Arsenal (Tula) | 1:1 (0:1), pen. 3:4 | |||||
Domodedovo |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Arsenal (Tula) | 2 | 1 | 0 | 0 | 7-2 | 5 | ||
2. | Veles (Moscow) | 2 | 1 | 0 | 0 | 4-1 | 4 | ||
3. | Dynamo (Bryansk) | 2 | 0 | 0 | 2 | 1-9 | 0 |
Day 3 | |||||||||
18:00 | Fakel (Voronezh) | | FK Nizhniy Novgorod (Nizhniy Novgorod) | 0:1 (0:1) | |||||
Voronezh |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | FK Nizhniy Novgorod (Nizhniy Novgorod) | 2 | 2 | 0 | 0 | 2-0 | 6 | ||
2. | Fakel (Voronezh) | 2 | 1 | 0 | 1 | 2-1 | 3 | ||
3. | Dynamo (Barnaul) | 2 | 0 | 0 | 2 | 0-3 | 0 |
Day 3 | |||||||||
19:00 | Torpedo (Moscow) | | FK Rostov (Rostov-on-Don) | 2:0 (0:0) | |||||
Moscow |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Chaika (Peschanokopskoye) | 2 | 2 | 0 | 0 | 2-0 | 6 | ||
2. | Torpedo (Moscow) | 2 | 1 | 0 | 1 | 2-1 | 3 | ||
3. | FK Rostov (Rostov-on-Don) | 2 | 0 | 0 | 2 | 0-3 | 0 |
Day 3 | |||||||||
17:00 | Alaniya (Vladikavkaz) | | FK Ufa (Ufa) | 2:0 (0:0) | |||||
Grozny |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Alaniya (Vladikavkaz) | 2 | 2 | 0 | 0 | 5-2 | 6 | ||
2. | FK Ufa (Ufa) | 2 | 0 | 0 | 1 | 1-3 | 2 | ||
3. | Legion-Dynamo (Makhachkala) | 2 | 0 | 0 | 1 | 3-4 | 1 |
Day 3 | |||||||||
18:30 | Rotor (Volgograd) | | Akhmat (Groznyi) | 1:1 (1:0), pen. 4:2 | |||||
Volgograd |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Rotor (Volgograd) | 2 | 1 | 0 | 0 | 4-1 | 5 | ||
2. | Akhmat (Groznyi) | 2 | 1 | 0 | 0 | 4-1 | 4 | ||
3. | Kairat (Moscow) | 2 | 0 | 0 | 2 | 0-6 | 0 |
Day 3 | |||||||||
19:00 | Baltika (Kaliningrad) | | FK Khimki (Khimki) | 0:0, pen. 4:5 | |||||
Kaliningrad |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Baltika (Kaliningrad) | 2 | 1 | 0 | 0 | 2-1 | 4 | ||
2. | FK Khimki (Khimki) | 2 | 0 | 0 | 0 | 1-1 | 3 | ||
3. | FK Saransk (Saransk) | 2 | 0 | 0 | 1 | 2-3 | 2 |
Day 3 | |||||||||
19:00 | Yenisey (Krasnoyarsk) | | Krylia Sovetov (Samara) | 1:0 (0:0) | |||||
Krasnoyarsk |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Yenisey (Krasnoyarsk) | 2 | 2 | 0 | 0 | 5-0 | 6 | ||
2. | Krylia Sovetov (Samara) | 2 | 1 | 0 | 1 | 10-1 | 3 | ||
3. | Znamya (Noginsk) | 2 | 0 | 0 | 2 | 0-14 | 0 |
Day 19 | |||||||||
16:00 | Mashuk-KMV | | FK Yessentuki | 7:0 (3:0) | |||||
Pyatigorsk |
14:00 | Veres (Rivne) | | Vorskla (Poltava) | 1:3 (0:1) | |||||
Lutsk | |||||||||
17:00 | FK Mariupol (Mariupol) | | Dynamo (Kyiv) | 1:2 (0:2) | |||||
Mariupol | |||||||||
19:30 | Chornomorets (Odesa) | | Shakhtar (Donetsk) | 0:3 (0:0) | |||||
Odesa |
Day 15 | |||||||||
19:30 | FK Homel | | Shakhtsyor | 2:3 (1:0) | |||||
Gomel |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
16:00 | Shakhtyor (Karagandy) | | Taraz (Taraz) | 3:1 (1:1) | 0:0 | 3:1 | |||
Karatau | |||||||||
19:00 | Kaysar (Kyzylorda) | | Qayrat (Almaty) | 0:2 (0:0) | 0:3 (0:1) | 0:5 | |||
Kyzylorda |
19:45 | Preston North End | | Liverpool | 0:2 (0:0) | |||||
Preston | |||||||||
19:45 | Stoke City | | Brentford | 1:2 (0:2) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
19:45 | Burnley | | Tottenham Hotspur | 0:1 (0:0) | |||||
Burnley | |||||||||
19:45 | Leicester City | | Brighton & Hove Albion | 2:2 (2:1), pen. 4:2 | |||||
Leicester | |||||||||
19:45 | West Ham United | | Manchester City | 0:0, pen. 5:3 | |||||
London |
Day 11 | |||||||||
19:00 | Rayo Vallecano | | Barcelona | 1:0 (1:0) | |||||
Madrid | |||||||||
19:00 | Mallorca | | Sevilla | 1:1 (1:0) | |||||
Palma de Mallorca | |||||||||
20:00 | Real Betis | | Valencia | 4:1 (2:1) | |||||
Sevilla | |||||||||
21:30 | Real Madrid | | Atlético Osasuna | 0:0 | |||||
Madrid |
Day 7 | |||||||||
14:00 | BFC Daugava | | RFS | 0:3 (0:1) | |||||
Daugavpils | |||||||||
Day 5 | |||||||||
14:00 | FK Liepāja | | Noah Jūrmala | 3:0 | |||||
Liepāja |
Day 20 | |||||||||
18:00 | Žalgiris Kaunas | | Panevėžys | 1:1 (0:0) | |||||
Kaunas | |||||||||
20:00 | Žalgiris Vilnius | | Sūduva | 3:2 (2:1) | |||||
Vilnius |
Day 24 | |||||||||
18:00 | Haugesund | | Rosenborg | 0:0 | |||||
Haugesund | |||||||||
18:00 | Lillestrøm | | Stabæk | 3:0 (0:0) | |||||
Lillestrøm | |||||||||
18:00 | Mjøndalen | | Kristiansund | 5:0 (2:0) | |||||
Mjøndalen | |||||||||
18:00 | Sandefjord | | Strømsgodset | 2:0 (0:0) | |||||
Sandefjord | |||||||||
18:00 | Tromsø | | Odd | 2:0 (0:0) | |||||
Tromsø | |||||||||
20:00 | Molde | | Bodø/Glimt | 0:2 (0:0) | |||||
Molde |
Day 5 | |||||||||
16:55 | Radnik | | Crvena Zvezda | 2:1 (1:0) | |||||
Surdulica |
Day 11 | |||||||||
19:45 | Dundee | | Ross County | 0:5 (0:4) | |||||
Dundee | |||||||||
19:45 | Hibernian | | Celtic | 1:3 (1:3) | |||||
Edinburgh | |||||||||
19:45 | Livingston | | Dundee United | 1:1 (1:1) | |||||
Livingston | |||||||||
19:45 | Motherwell | | St. Mirren | 2:2 (0:0) | |||||
Motherwell | |||||||||
19:45 | Rangers | | Aberdeen | 2:2 (1:2) | |||||
Glasgow | |||||||||
19:45 | St. Johnstone | | Hearts | 1:1 (1:1) | |||||
Perth |
Day 23 | |||||||||
19:00 | Bahia | | Ceará | 1:1 (0:0) | |||||
Salvador | |||||||||
19:00 | Santos | | Fluminense | 2:0 (1:0) | |||||
Santos |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
21:30 | Fortaleza (Fortaleza) | | Atlético Mineiro (Belo Horizonte) | 1:2 (0:0) | 0:4 (0:3) | 1:6 | |||
Fortaleza | |||||||||
21:30 | Flamengo (Rio de Janeiro) | | Atlético Paranaense (Curitiba) | 0:3 (0:2) | 2:2 (1:0) | 2:5 | |||
Rio de Janeiro |
19:00 | New England Revolution | | Colorado Rapids | 1:0 (0:0) | |||||
Foxborough | |||||||||
19:00 | Dallas | | Real Salt Lake | 1:2 (1:0) | |||||
Frisco | |||||||||
19:00 | Portland Timbers | | San Jose Earthquakes | 2:0 (1:0) | |||||
Portland | |||||||||
19:00 | Vancouver Whitecaps | | Minnesota United | 2:1 (1:0) | |||||
Vancouver | |||||||||
19:30 | Atlanta United | | Inter Miami | 2:1 (0:1) | |||||
Atlanta | |||||||||
19:30 | Columbus Crew | | Orlando City | 3:2 (2:0) | |||||
Columbus | |||||||||
19:30 | Cincinnati | | Nashville | 3:6 (3:2) | |||||
Cincinnati | |||||||||
19:30 | Toronto | | Philadelphia Union | 2:2 (0:1) | |||||
Toronto | |||||||||
19:30 | DC United | | New York Red Bulls | 1:0 (1:0) | |||||
Washington | |||||||||
19:30 | Sporting Kansas City | | Los Angeles Galaxy | 2:0 (1:0) | |||||
Kansas City | |||||||||
19:30 | New York City | | Chicago Fire | 1:0 (0:0) | |||||
New York |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | New England Revolution | 34 | 22 | 7 | 5 | 65-41 | 73 | ||
2. | Philadelphia Union | 34 | 14 | 12 | 8 | 48-35 | 54 | ||
3. | Nashville | 34 | 12 | 18 | 4 | 55-33 | 54 | ||
4. | New York City | 34 | 14 | 9 | 11 | 56-36 | 51 | ||
5. | Atlanta United | 34 | 13 | 12 | 9 | 45-37 | 51 | ||
6. | Orlando City | 34 | 13 | 12 | 9 | 50-48 | 51 | ||
7. | New York Red Bulls | 34 | 13 | 9 | 12 | 39-33 | 48 | ||
8. | DC United | 34 | 14 | 5 | 15 | 56-54 | 47 | ||
9. | Columbus Crew | 34 | 13 | 8 | 13 | 46-45 | 47 | ||
10. | Montréal | 34 | 12 | 10 | 12 | 46-44 | 46 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Colorado Rapids | 34 | 17 | 10 | 7 | 51-35 | 61 | ||
2. | Seattle Sounders | 34 | 17 | 9 | 8 | 53-33 | 60 | ||
3. | Sporting Kansas City | 34 | 17 | 7 | 10 | 58-40 | 58 | ||
4. | Portland Timbers | 34 | 17 | 4 | 13 | 56-52 | 55 | ||
5. | Minnesota United | 34 | 13 | 10 | 11 | 42-44 | 49 | ||
6. | Vancouver Whitecaps | 34 | 12 | 13 | 9 | 45-45 | 49 | ||
7. | Real Salt Lake | 34 | 14 | 6 | 14 | 55-54 | 48 | ||
8. | Los Angeles Galaxy | 34 | 13 | 9 | 12 | 50-54 | 48 | ||
9. | Los Angeles | 34 | 12 | 9 | 13 | 53-51 | 45 | ||
10. | San Jose Earthquakes | 34 | 10 | 11 | 13 | 46-54 | 41 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |