20.08.2022 < | Football matches for 21.08.2022 | > 22.08.2022 |
Day 6 | |||||||||
15:00 | CSKA | | Akhmat | 4:2 (3:1) | |||||
Moscow | |||||||||
17:30 | Zenit | | Torpedo | 2:0 (0:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
20:00 | FK Krasnodar | | FK Orenburg | 2:0 (1:0) | |||||
Krasnodar |
Day 6 | |||||||||
13:45 | Volga | | Rubin | 1:2 (1:1) | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
17:00 | Baltika | | FK Krasnodar-2 | 2:1 (2:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
17:00 | KAMAZ | | Akron | 4:0 (1:0) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
17:00 | Yenisey | | Shinnik | 2:1 (2:1) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
18:00 | FK Ufa | | Volgar | 0:0 | |||||
Ufa | |||||||||
18:00 | Neftekhimik | | Veles | 2:0 (0:0) | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
19:00 | Dynamo Makhachkala | | SKA-Khabarovsk | 0:0 | |||||
Kaspiysk | |||||||||
20:00 | Kuban | | Alaniya | 1:2 (0:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
20:00 | Rodina | | Arsenal | 1:1 (0:0) | |||||
Moscow |
Day 5 | |||||||||
16:30 | Legion | | FK Yessentuki | 3:1 (2:1) | |||||
Makhachkala | |||||||||
17:00 | Mashuk-KMV | | Biolog-Novokubansk | 1:2 (1:0) | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
17:00 | Kuban-Holding | | Rotor | 1:5 (1:1) | |||||
Pavlovskaya | |||||||||
17:00 | Druzhba | | FK Forte | 1:2 (1:1) | |||||
Maykop | |||||||||
18:00 | Dynamo | | SKA | 0:0 | |||||
Stavropol | |||||||||
18:30 | Chernomorets | | Chaika | 0:2 (0:1) | |||||
Novorossiysk |
Day 7 | |||||||||
14:00 | Leningradets | | Zorkiy | 1:2 (1:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
16:00 | Luki-Energiya | | Yadro | 1:0 (0:0) | |||||
Velikiye Luki |
Day 7 | |||||||||
16:00 | FK Chertanovo | | Khimik | 1:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
16:00 | Tekstilshchik | | Dynamo Vologda | 3:0 (0:0) | |||||
Ivanovo | |||||||||
17:00 | FK Murom | | Torpedo-2 | 5:0 (4:0) | |||||
Murom | |||||||||
18:00 | Torpedo Vladimir | | Spartak Kostroma | 0:0 | |||||
Vladimir | |||||||||
18:00 | Znamya Truda | | FK Tver | 1:5 (1:3) | |||||
Orekhovo-Zuyevo |
Day 7 | |||||||||
13:00 | FK Strogino | | Dynamo Bryansk | 0:2 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
17:00 | Metallurg | | Sakhalin | 6:0 (3:0) | |||||
Lipetsk | |||||||||
17:00 | Avangard | | Peresvet | 3:2 (1:1) | |||||
Kursk | |||||||||
17:00 | Kvant | | Rodina-2 | 0:5 (0:3) | |||||
Obninsk | |||||||||
18:00 | Spartak Tambov | | Sakhalinets | 0:1 (0:0) | |||||
Tambov |
Day 7 | |||||||||
12:00 | FK Balashikha | | Zenit Penza | 2:0 (2:0) | |||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
13:00 | FK Kolomna | | Sokol | 1:0 (0:0) | |||||
Kolomna | |||||||||
17:00 | Saturn | | Salyut-Belgorod | 0:0 | |||||
Ramenskoye |
Day 5 | |||||||||
16:00 | Khimik-Avgust | | Dynamo Barnaul | 0:5 (0:2) | |||||
Vurnary Khimik Stadium | |||||||||
16:00 | Zenit-Izhevsk | | FK Tyumen | 1:1 (0:0) | |||||
Izhevsk | |||||||||
17:00 | FK Novosibirsk | | Irtysh | 0:1 (0:0) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
17:00 | Amkar | | Torpedo Miass | 4:0 (2:0) | |||||
Perm | |||||||||
17:00 | FK Chelyabinsk | | Nosta | 1:0 (0:0) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
18:00 | FK Orenburg-2 | | Ural-2 | 1:1 (1:1) | |||||
Orenburg |
Day 18 | |||||||||
14:00 | BATE | | Dnepr | 2:1 (1:1) | |||||
Barysaw | |||||||||
16:00 | Dynamo Minsk | | Slavia | 0:0 | |||||
Minsk | |||||||||
18:00 | Shakhtsyor | | Isloch | 1:0 (1:0) | |||||
Salihorsk |
Day 4 | |||||||||
18:00 | Dacia Buiucani | | Milsami | 0:2 (0:2) | |||||
Suruceni | |||||||||
20:00 | Bălți | | Sheriff | 0:3 (0:1) | |||||
Bălţi |
Day 5 | |||||||||
17:00 | Ried | | Tirol | 1:2 (1:0) | |||||
Ried im Innkreis | |||||||||
17:00 | Wolfsberg | | Austria Wien | 1:2 (1:1) | |||||
Wolfsberg |
Day 3 | |||||||||
14:00 | Leeds United | | Chelsea | 3:0 (2:0) | |||||
Leeds | |||||||||
14:00 | West Ham United | | Brighton & Hove Albion | 0:2 (0:1) | |||||
London | |||||||||
16:30 | Newcastle United | | Manchester City | 3:3 (2:1) | |||||
Newcastle upon Tyne |
Day 5 | |||||||||
12:00 | Bristol City | | Cardiff City | 2:0 (1:0) | |||||
Bristol |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Burnley | 46 | 29 | 14 | 3 | 87-35 | 101 | ||
2. | Sheffield United | 46 | 28 | 7 | 11 | 73-39 | 91 | ||
3. | Luton Town | 46 | 21 | 17 | 8 | 57-39 | 80 | ||
4. | Middlesbrough | 46 | 22 | 9 | 15 | 84-56 | 75 | ||
5. | Coventry City | 46 | 18 | 16 | 12 | 58-46 | 70 | ||
6. | Sunderland | 46 | 18 | 15 | 13 | 68-55 | 69 | ||
7. | Blackburn Rovers | 46 | 20 | 9 | 17 | 52-54 | 69 | ||
8. | Millwall | 46 | 19 | 11 | 16 | 57-50 | 68 | ||
9. | West Bromwich Albion | 46 | 18 | 12 | 16 | 59-53 | 66 | ||
10. | Swansea City | 46 | 18 | 12 | 16 | 68-64 | 66 |
12:00 | Whickham | | Sunderland RCA | 4:0 (2:0) | |||||
Whickham | |||||||||
13:00 | Biggleswade | | Cambridge City | 3:2 (0:1) | |||||
Biggleswade | |||||||||
15:00 | Bury AFC | | Widnes | 2:0 (0:0) | |||||
Radcliffe | |||||||||
15:00 | FC Romania | | Heybridge Swifts | 0:2 (0:1) | |||||
Cheshunt | |||||||||
15:00 | Romford | | Takeley | 1:1 (1:1) | |||||
Aveley | |||||||||
15:00 | Dunstable Town | | West Essex | 2:1 (2:0) | |||||
Dunstable |
Day 5 | |||||||||
13:30 | Brugge | | Kortrijk | 2:1 (2:1) | |||||
Brugge | |||||||||
16:00 | Zulte Waregem | | Charleroi | 1:3 (1:1) | |||||
Waregem | |||||||||
18:30 | Standard | | Oud-Heverlee | 1:3 (0:2) | |||||
Liège | |||||||||
21:00 | Mechelen | | Westerlo | 5:4 (1:1) | |||||
Mechelen |
Day 7 | |||||||||
18:45 | CSKA 1948 | | Lokomotiv Sofia | 2:0 (0:0) | |||||
Bistritsa | |||||||||
21:00 | Septemvri | | Beroe | 3:1 (2:1) | |||||
Sofia |
Day 4 | |||||||||
17:55 | Zalaegerszegi TE | | Kisvárda | 1:3 (1:1) | |||||
Zalaegerszeg | |||||||||
20:00 | Vasas SC | | Honvéd | 1:2 (1:1) | |||||
Budapest |
Day 22 | |||||||||
17:30 | Gagra | | Telavi | 1:1 (1:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
17:30 | Torpedo | | Lokomotivi | 3:1 (1:1) | |||||
Zestaponi | |||||||||
21:00 | Dinamo Batumi | | Saburtalo | 3:2 (2:0) | |||||
Batumi |
Day 2 | |||||||||
17:30 | Athletic | | Valencia | 1:0 (1:0) | |||||
Bilbao | |||||||||
19:30 | Atlético | | Villarreal | 0:2 (0:0) | |||||
Madrid | |||||||||
22:00 | Real Sociedad | | Barcelona | 1:4 (1:1) | |||||
San Sebastián |
Day 2 | |||||||||
18:30 | Empoli | | Fiorentina | 0:0 | |||||
Empoli | |||||||||
18:30 | Napoli | | Monza | 4:0 (2:0) | |||||
Napoli | |||||||||
20:45 | Atalanta | | Milan | 1:1 (1:0) | |||||
Bergamo | |||||||||
20:45 | Bologna | | Hellas Verona | 1:1 (1:1) | |||||
Bologna |
Day 19 | |||||||||
18:00 | Haugesund | | Molde | 0:1 (0:1) | |||||
Haugesund | |||||||||
18:00 | Lillestrøm | | Sandefjord | 3:0 (1:0) | |||||
Lillestrøm | |||||||||
18:00 | Strømsgodset | | Jerv | 6:0 (1:0) | |||||
Drammen | |||||||||
18:00 | Vålerenga | | Tromsø | 1:0 (0:0) | |||||
Oslo | |||||||||
20:00 | Rosenborg | | Ålesund | 2:1 (1:1) | |||||
Trondheim |
Day 7 | |||||||||
18:00 | Radnik | | Radnički Niš | 1:3 (0:1) | |||||
Surdulica | |||||||||
18:00 | TSC | | Mladost Novi Sad | 3:0 (2:0) | |||||
Bačka Topola |
Day 3 | |||||||||
13:00 | Strasbourg | | Reims | 1:1 (1:0) | |||||
Strasbourg | |||||||||
15:00 | Clermont | | Nice | 1:0 (1:0) | |||||
Clermont-Ferrand | |||||||||
15:00 | Toulouse | | Lorient | 2:2 (1:1) | |||||
Toulouse | |||||||||
15:00 | Montpellier | | Auxerre | 1:2 (1:0) | |||||
Montpellier | |||||||||
15:00 | Angers | | Brest | 1:3 (0:2) | |||||
Angers | |||||||||
17:05 | Rennes | | Ajaccio | 2:1 (1:0) | |||||
Rennes | |||||||||
20:45 | Lille | | Paris Saint-Germain | 1:7 (0:4) | |||||
Lille |
Day 6 | |||||||||
18:55 | Istra 1961 | | Rijeka | 1:1 (1:1) | |||||
Pula | |||||||||
21:05 | Hajduk | | Lokomotiva | 2:1 (2:0) | |||||
Split |
Day 19 | |||||||||
15:00 | Mjällby | | Malmö | 1:1 (0:0) | |||||
Hällevik | |||||||||
15:00 | Värnamo | | Elfsborg | 1:1 (1:0) | |||||
Värnamo | |||||||||
17:30 | Norrköping | | AIK | 2:4 (0:3) | |||||
Norrköping | |||||||||
17:30 | Sundsvall | | Helsingborgs | 1:2 (0:1) | |||||
Sundsvall |
Day 24 | |||||||||
18:00 | Nõmme Kalju | | Tammeka | 1:1 (0:1) | |||||
Tallinn | |||||||||
18:45 | Kuressaare | | Levadia | 2:3 (2:0) | |||||
Kuressaare |
Day 15 | |||||||||
13:00 | Lanús | | Arsenal | 1:0 (0:0) | |||||
Lanús | |||||||||
15:30 | Godoy Cruz | | Independiente | 1:1 (0:1) | |||||
Mendoza | |||||||||
18:00 | River Plate | | Central Córdoba | 3:0 (2:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
20:30 | Defensa y Justicia | | Boca Juniors | 0:1 (0:0) | |||||
Florencio Varela |
Day 23 | |||||||||
11:00 | Juventude | | Botafogo | 2:2 (1:0) | |||||
Caxias do Sul | |||||||||
16:00 | Palmeiras | | Flamengo | 1:1 (0:1) | |||||
São Paulo | |||||||||
18:00 | Atlético Paranaense | | América | 1:1 (1:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
18:00 | Atlético | | Cuiabá Esporte Clube | 1:1 (1:0) | |||||
Goiânia | |||||||||
18:00 | Bragantino | | Ceará | 1:1 (0:0) | |||||
Bragança Paulista | |||||||||
18:00 | Fortaleza | | Corinthians | 1:0 (0:0) | |||||
Fortaleza | |||||||||
19:00 | Santos | | São Paulo | 1:0 (1:0) | |||||
Santos |
17:00 | Chicago Fire | | New York City | 0:2 (0:1) | |||||
Chicago | |||||||||
17:30 | Columbus Crew | | Atlanta United | 2:2 (0:1) | |||||
Columbus | |||||||||
18:30 | Sporting Kansas City | | Portland Timbers | 4:1 (3:0) | |||||
Kansas City | |||||||||
19:00 | Charlotte | | Orlando City | 1:2 (0:0) | |||||
Charlotte | |||||||||
19:30 | Nashville | | Dallas | 4:0 (3:0) | |||||
Nashville |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Philadelphia Union | 34 | 19 | 10 | 5 | 72-26 | 67 | ||
2. | Montréal | 34 | 20 | 5 | 9 | 63-50 | 65 | ||
3. | New York City | 34 | 16 | 7 | 11 | 57-41 | 55 | ||
4. | New York Red Bulls | 34 | 15 | 8 | 11 | 50-41 | 53 | ||
5. | Cincinnati | 34 | 12 | 13 | 9 | 64-56 | 49 | ||
6. | Inter Miami | 34 | 14 | 6 | 14 | 47-56 | 48 | ||
7. | Orlando City | 34 | 14 | 6 | 14 | 44-53 | 48 | ||
8. | Columbus Crew | 34 | 10 | 16 | 8 | 46-41 | 46 | ||
9. | Charlotte | 34 | 13 | 3 | 18 | 44-52 | 42 | ||
10. | New England Revolution | 34 | 10 | 12 | 12 | 47-50 | 42 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Los Angeles | 34 | 21 | 4 | 9 | 66-38 | 67 | ||
2. | Austin | 34 | 16 | 8 | 10 | 65-49 | 56 | ||
3. | Dallas | 34 | 14 | 11 | 9 | 48-37 | 53 | ||
4. | Los Angeles Galaxy | 34 | 14 | 8 | 12 | 58-51 | 50 | ||
5. | Nashville | 34 | 13 | 11 | 10 | 52-41 | 50 | ||
6. | Minnesota United | 34 | 14 | 6 | 14 | 48-51 | 48 | ||
7. | Real Salt Lake | 34 | 12 | 11 | 11 | 43-45 | 47 | ||
8. | Portland Timbers | 34 | 11 | 13 | 10 | 53-53 | 46 | ||
9. | Vancouver Whitecaps | 34 | 12 | 7 | 15 | 40-57 | 43 | ||
10. | Colorado Rapids | 34 | 11 | 10 | 13 | 46-57 | 43 |
Day 14 | |||||||||
19:00 | Wuhan Yangtze River | | Henan Songshan Longmen | 2:2 (2:1) | |||||
Wuhan | |||||||||
19:00 | Shandong Taishan | | Chengdu Rongcheng | 2:1 (1:0) | |||||
Jinan | |||||||||
19:30 | Guangzhou | | Shenzhen | 4:1 (2:1) | |||||
Guangzhou | |||||||||
19:30 | Shanghai Shenhua | | Tianjin Jinmen Tiger | 1:1 (1:0) | |||||
Shanghai |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Wuhan Three Towns | 34 | 25 | 3 | 6 | 91-28 | 78 | ||
2. | Shandong Taishan | 34 | 25 | 3 | 6 | 87-29 | 78 | ||
3. | Zhejiang Professional | 34 | 18 | 11 | 5 | 64-28 | 65 | ||
4. | Shanghai Port | 34 | 20 | 5 | 9 | 55-25 | 65 | ||
5. | Chengdu Rongcheng | 34 | 18 | 11 | 5 | 49-28 | 65 | ||
6. | Henan Songshan Longmen | 34 | 17 | 8 | 9 | 60-32 | 59 | ||
7. | Beijing Guoan | 34 | 17 | 7 | 10 | 57-49 | 58 | ||
8. | Tianjin Jinmen Tiger | 34 | 14 | 7 | 13 | 45-42 | 49 | ||
9. | Meizhou Hakka | 34 | 14 | 7 | 13 | 43-41 | 49 | ||
10. | Shanghai Shenhua | 34 | 14 | 11 | 9 | 42-34 | 47 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
0:1* | |
1:3 | |
1:2 | |
2:0 | |
14:00* | |
1:1 | |
16:30* | |
2:0 | |
4:2 | |
4:3 aet | |
2:1 | |
1:1 | |
4:0 | |
5:0 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:2 | |
1:0 | |
4:0 | |
5:1 | |
1:1 | |
2:1 | |
2:3 | |
3:1 | |
0:4 | |
1:0 | |
2:3 | |
2:2 | |
1:0 | |
1:2 | |
1:0 | |
0:1 | |
2:0 | |
0:3 | |
0:0 | |
1:3 | |
18:00* | |
1:0 | |
1:1 | |
2:2 | |
1:1 | |
3:1 | |
1:0 | |
1:2 | |
0:1 | |
6:1 | |
1:1 | |
5:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
0:0 | |
2:1 | |
3:1 | |
1:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
2:1 | |
2:0 | |
2:6 | |
0:0 | |
0:3 | |
1:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
1:0 | |
1:2 | |
0:1 | |
3:0 | |
2:1 | |
12:00* | |
1:2 | |
2:0 | |
Local time |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |