FA Cup 1979/80 |
10.05.1980 | West Ham United | | Arsenal | 1:0 (1:0) | |||
London |
01.05.1980 | Liverpool | | Arsenal | 0:1 (0:1) * | |||
Coventry |
28.04.1980 | Arsenal | | Liverpool | 1:1 aet (1:0, 1:1) * | |||
Birmingham |
16.04.1980 19:30 | Everton | | West Ham United | 1:2 aet (0:0) * | |||
Leeds | |||||||
16.04.1980 | Liverpool | | Arsenal | 1:1 aet (0:0, 1:1) * | |||
Birmingham |
12.04.1980 | Arsenal | | Liverpool | 0:0 aet | |||
Sheffield | |||||||
12.04.1980 | West Ham United | | Everton | 1:1 aet | |||
Birmingham |
21.01.1980 | Bury | | Rochdale | 3:2 * | |||
15.01.1980 | Fulham | | Blackburn Rovers | 0:1 * | |||
14.01.1980 | Middlesbrough | | Portsmouth | 3:0 * | |||
09.01.1980 | Orient | | Altrincham | 2:1 * | |||
09.01.1980 | Manchester United | | Tottenham Hotspur | 0:1 * | |||
Manchester | |||||||
08.01.1980 | Crystal Palace | | Swansea City | 3:3 aet * | |||
08.01.1980 | Harlow Town | | Leicester City | 1:0 * | |||
08.01.1980 | West Ham United | | West Bromwich Albion | 2:1 * | |||
08.01.1980 | Arsenal | | Cardiff City | 2:1 * | |||
London |
05.01.1980 | Wimbledon | | Portsmouth | 0:1 * | |||
24.12.1979 | Halifax Town | | Walsall | 2:0 * | |||
07.01.1980 | Wigan Athletic | | Northwich Victoria | 1:0 * | |||
24.12.1979 | Portsmouth | | Wimbledon | 3:3 aet * | |||
22.12.1979 | Merthyr Tydfil | | Chesham United | 1:3 * | |||
22.12.1979 | Swindon Town | | Torquay United | 3:2 * | |||
18.12.1979 | Halifax Town | | Walsall | 1:1 aet * | |||
18.12.1979 | Harlow Town | | Southend United | 1:0 * | |||
18.12.1979 | Millwall | | Croydon | 3:2 * | |||
18.12.1979 | Rochdale | | Tranmere Rovers | 2:1 * | |||
18.12.1979 | York City | | Bury | 0:2 * | |||
AP Leamington | | Boston | 1:0 * | ||||
Croydon | | Leatherhead | 3:0 * | ||||
Hungerford Town | | Bridgend Town | 5:0 * | ||||
Kidderminster Harriers | | Sutton Coldfield Town | 3:2 * | ||||
Marine | | Blyth Spartans | 0:5 * | ||||
Nuneaton Borough | | Boston United | 2:1 * | ||||
Barnet | | Wycombe Wanderers | 0:2 | ||||
Blyth Spartans | | Marine | 2:2 | ||||
Boston | | AP Leamington | 2:2 | ||||
Boston United | | Nuneaton Borough | 1:1 | ||||
Bridgend Town | | Hungerford Town | 1:1 | ||||
Burton Albion | | Parson Drove United | 1:0 | ||||
Chesham United | | Maidstone United | 3:1 | ||||
Dagenham | | Barking | 2:4 | ||||
Dartford | | Leytonstone/Ilford | 0:2 | ||||
Enderby Town | | Northwich Victoria | 0:1 | ||||
Gravesend & Northfleet | | Welling United | 2:1 | ||||
Harlow Town | | Margate | 1:0 | ||||
Hitchin Town | | Enfield | 1:2 | ||||
Horden Colliery Welfare | | Burscough | 0:2 | ||||
Leatherhead | | Croydon | 1:1 | ||||
Merthyr Tydfil | | Maidenhead United | 2:1 | ||||
Minehead | | Witney Town | 1:0 | ||||
Moor Green | | Runcorn | 2:0 | ||||
Morecambe | | Droylsden | 3:2 | ||||
Mossley | | Goole Town | 2:1 | ||||
North Shields | | Brandon United | 1:2 | ||||
Salisbury | | Worcester City | 2:1 | ||||
Slough Town | | Tooting & Mitcham United | 4:0 | ||||
Southport | | Workington | 1:3 | ||||
Sutton Coldfield Town | | Kidderminster Harriers | 3:3 | ||||
Tiverton Town | | Fareham Town | 1:2 | ||||
Wealdstone | | Woking | 1:0 | ||||
Yeovil Town | | Weymouth | 2:1 | ||||
Boston | | Skegness Town | 1:0 * | ||||
Bedford Town | | Chesham United | 0:1 * | ||||
Bedworth United | | Enderby Town | 0:1 * | ||||
Boston | | Skegness Town | 2:2 aet * | ||||
Droylsden | | Lancaster City | 2:0 * | ||||
Goole Town | | Whitby Town | 2:1 * | ||||
Gravesend & Northfleet | | Ramsgate | 2:1 * | ||||
Merthyr Tydfil | | Weston-Super-Mare | 3:1 * | ||||
Northwich Victoria | | Oswestry Town | 4:1 * | ||||
Yeovil Town | | Saltash United | 2:1 * | ||||
Buxton | | Ashton United | 1:3 * | ||||
Ashton United | | Buxton | 2:2 aet * | ||||
Metropolitan Police | | Burnham | 1:0 * | ||||
Burnham | | Metropolitan Police | 3:3 aet * | ||||
Burton Albion | | Sutton Town | 3:2 * | ||||
Buxton | | Ashton United | 1:1 aet * | ||||
Chesham United | | Haverhill Rovers | 3:0 * | ||||
Dorchester Town | | Barnstaple Town | 1:3 * | ||||
Dover | | Chatham Town | 0:1 * | ||||
Droylsden | | Prescot Town | 1:0 * | ||||
Dudley Town | | Hinckley Athletic | 1:0 * | ||||
Hampton | | Walton & Hersham | 1:5 * | ||||
Hendon | | Maidenhead United | 0:3 * | ||||
Hillingdon Borough | | Ware | 3:0 * | ||||
Leytonstone/Ilford | | Walthamstow Avenue | 3:1 * | ||||
Mossley | | Macclesfield Town | 3:2 * | ||||
Newquay | | Tiverton Town | 0:1 * | ||||
Northwich Victoria | | Formby | 2:0 * | ||||
Redditch United | | Bridgend Town | 2:3 * | ||||
Sutton United | | Addlestone | 0:3 * | ||||
Waterlooville | | Poole Town | 0:2 * | ||||
Carlisle City | | Bishop Auckland | 0:5 * | ||||
Erith & Belvedere | | Burgess Hill Town | 2:0 * | ||||
Willesden | | Metropolitan Police | 0:3 * | ||||
Alfreton Town | | Louth United | 4:2 * | ||||
Alvechurch | | Lye Town | 1:2 * | ||||
Bishop Auckland | | Carlisle City | 2:2 aet * | ||||
Bridgend Town | | Oxford City | 5:2 * | ||||
Brigg Town | | Gainsborough Trinity | 1:5 * | ||||
Burgess Hill Town | | Erith & Belvedere | 0:0 aet * | ||||
Crook Town | | Gateshead | 2:0 * | ||||
Dulwich Hamlet | | Canterbury City | 4:0 * | ||||
Eastbourne Town | | Ringmer | 2:0 * | ||||
Eastbourne United | | Dorking Town | 4:1 * | ||||
Gornal Athletic | | Racing Club Warwick | 2:3 * | ||||
Haverhill Rovers | | Letchworth Garden City | 1:0 * | ||||
Horsham | | Chatham Town | 1:2 * | ||||
Northwich Victoria | | Caernarfon Town | 4:0 * | ||||
Pagham | | Tunbridge Wells | 1:2 * | ||||
Ramsgate | | Sheppey United | 5:2 * | ||||
Slough Town | | Crawley Town | 3:0 * | ||||
Valley Sports Rugby | | Soham Town Rangers | 3:0 * | ||||
Walton & Hersham | | Rainham Town | 5:2 * | ||||
Welling United | | Sittingbourne | 5:0 * | ||||
Whitby Town | | Thackley | 2:0 * | ||||
Willesden | | Metropolitan Police | 1:1 aet * | ||||
Winsford United | | South Liverpool | 3:1 * | ||||
Yeovil Town | | Bridgwater Town | 2:0 * | ||||
Alton Town | | Didcot Town | 0:2 * | ||||
Alvechurch | | Halesowen Town | 6:0 * | ||||
Arundel | | Epsom & Ewell | 0:1 * | ||||
Ashford Town | | Peacehaven & Telscombe | 2:1 * | ||||
Aveley | | Epping Town | 0:1 * | ||||
Bangor City | | Formby | 0:1 * | ||||
Bedworth United | | Desborough Town | 6:0 * | ||||
Chatteris Town | | Potton United | 1:2 * | ||||
Rossendale United | | Lytham | 4:0 * | ||||
Shepton Mallet Town | | Ilminster Town | 0:1 * | ||||
Skegness Town | | Holbeach United | 2:1 * | ||||
Wigmore Athletic | | Pagham | 0:2 * | ||||
Wingate Durham | | Shildon | 4:3 * | ||||
Local time
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |