FA Cup 1999/00 |
20.05.2000 15:00 | Chelsea | | Aston Villa | 1:0 (0:0) | |||
London |
09.04.2000 15:00 | Chelsea | | Newcastle United | 2:1 (1:0) | |||
London | |||||||
02.04.2000 15:00 | Aston Villa | | Bolton Wanderers | 0:0 aet, pen. 4:1 | |||
London |
20.02.2000 16:00 | Everton | | Aston Villa | 1:2 (1:2) | |||
Liverpool | |||||||
20.02.2000 15:00 | Chelsea | | Gillingham | 5:0 (1:0) | |||
London | |||||||
20.02.2000 14:00 | Tranmere Rovers | | Newcastle United | 2:3 (1:2) | |||
Birkenhead | |||||||
19.02.2000 15:00 | Bolton Wanderers | | Charlton Athletic | 1:0 (0:0) | |||
Bolton |
31.01.2000 | Blackburn Rovers | | Newcastle United | 1:2 (1:1) | |||
Blackburn | |||||||
30.01.2000 | Aston Villa | | Leeds United | 3:2 (1:2) | |||
Birmingham | |||||||
30.01.2000 | Chelsea | | Leicester City | 2:1 (1:0) | |||
London | |||||||
29.01.2000 | Cambridge United | | Bolton Wanderers | 1:3 (1:0) | |||
Cambridge | |||||||
29.01.2000 | Coventry City | | Charlton Athletic | 2:3 (2:2) | |||
Coventry | |||||||
29.01.2000 | Everton | | Preston North End | 2:0 (0:0) | |||
Liverpool | |||||||
29.01.2000 | Fulham | | Tranmere Rovers | 1:2 (1:1) | |||
London | |||||||
29.01.2000 | Gillingham | | Sheffield Wednesday | 3:1 (0:1) | |||
Gillingham |
19.01.2000 | Leicester City | | Arsenal | 0:0 aet, pen. 5:4 * | |||
Leicester | |||||||
18.01.2000 | Wolverhampton Wanderers | | Sheffield Wednesday | 0:0 aet, pen. 3:4 * | |||
Wolverhampton |
19.01.2000 | Chelsea | | Nottingham Forest | 2:0 (0:0) | |||
London | |||||||
11.01.2000 | Gillingham | | Bradford City | 3:1 (1:0) | |||
Gillingham | |||||||
10.01.2000 | Liverpool | | Blackburn Rovers | 0:1 (0:0) | |||
Liverpool | |||||||
09.01.2000 | Arsenal | | Leicester City | 0:0 | |||
London | |||||||
09.01.2000 | Manchester City | | Leeds United | 2:5 (2:3) | |||
Manchester | |||||||
08.01.2000 | Aston Villa | | Southampton | 1:0 (1:0) | |||
Birmingham | |||||||
08.01.2000 | Charlton Athletic | | Queens Park Rangers | 1:0 (0:0) | |||
London | |||||||
08.01.2000 | Coventry City | | Burnley | 3:0 (1:0) | |||
Coventry | |||||||
08.01.2000 | Everton | | Birmingham City | 2:0 (0:0) | |||
Liverpool | |||||||
08.01.2000 | Fulham | | Wimbledon | 3:0 (2:0) | |||
London | |||||||
08.01.2000 | Grimsby Town | | Bolton Wanderers | 0:2 (0:1) | |||
Cleethorpes | |||||||
08.01.2000 | Newcastle United | | Sheffield United | 4:1 (1:1) | |||
Newcastle upon Tyne | |||||||
08.01.2000 | Plymouth Argyle | | Preston North End | 0:3 (0:1) | |||
Plymouth | |||||||
08.01.2000 | Sheffield Wednesday | | Wolverhampton Wanderers | 1:1 (1:0) | |||
Sheffield | |||||||
08.01.2000 | Tranmere Rovers | | Sunderland | 1:0 (1:0) | |||
Birkenhead | |||||||
08.01.2000 | Wrexham | | Cambridge United | 1:2 (1:1) | |||
Wrexham |
08.01.2000 | Gillingham | | Walsall | 2:1 aet (1:1, 1:1) * | |||
Gillingham | |||||||
08.01.2000 | Oxford United | | Nottingham Forest | 1:3 (0:0) * | |||
Oxford | |||||||
22.12.1999 | Blackburn Rovers | | West Bromwich Albion | 2:0 aet (0:0) * | |||
Blackburn | |||||||
22.12.1999 | Leicester City | | Hereford United | 2:1 aet (0:1, 1:1) * | |||
Leicester | |||||||
22.12.1999 | Newcastle United | | Tottenham Hotspur | 6:1 (3:1) * | |||
Newcastle upon Tyne | |||||||
21.12.1999 | Everton | | Exeter City | 1:0 (0:0) * | |||
Liverpool | |||||||
21.12.1999 | Luton Town | | Fulham | 0:3 (0:0) * | |||
Luton | |||||||
21.12.1999 | Plymouth Argyle | | Reading | 1:0 (0:0) * | |||
Plymouth | |||||||
21.12.1999 | Rushden & Diamonds | | Sheffield United | 1:1 aet (0:0), pen. 5:6 * | |||
Irthlingborough | |||||||
21.12.1999 | Torquay United | | Queens Park Rangers | 2:3 (0:0) * | |||
Torquay |
30.11.1999 | Rushden & Diamonds | | Ilkeston Town | 3:0 (2:0) * | |||
30.11.1999 | Brighton & Hove Albion | | Plymouth Argyle | 1:2 (0:1) * | |||
Brighton & Hove | |||||||
30.11.1999 | Cardiff City | | Bury | 1:0 aet (0:0) * | |||
Cardiff | |||||||
30.11.1999 | Enfield | | Preston North End | 0:3 (0:0) * | |||
Borehamwood | |||||||
30.11.1999 | Halifax Town | | Reading | 0:1 (0:0) * | |||
Halifax | |||||||
30.11.1999 | Hull City | | Hayes | 3:2 aet (0:0, 1:1) * | |||
Kingston upon Hull | |||||||
30.11.1999 | Lincoln City | | Luton Town | 0:1 (0:0) * | |||
Lincoln | |||||||
30.11.1999 | Oxford United | | Shrewsbury Town | 2:1 aet (0:0, 1:1) * | |||
Oxford | |||||||
30.11.1999 | Wigan Athletic | | Wycombe Wanderers | 2:1 (1:1) * | |||
Wigan |
16.11.1999 | Oxford City | | Wycombe Wanderers | 0:1 (0:0) * | |||
High Wycombe | |||||||
10.11.1999 | Kettering Town | | Wrexham | 0:2 (0:2) * | |||
Kettering | |||||||
09.11.1999 | Stalybridge Celtic | | Merthyr Tydfil | 3:1 (2:1) * | |||
09.11.1999 | AFC Bournemouth | | Notts County | 4:2 (1:0) * | |||
Bournemouth | |||||||
09.11.1999 | Brighton & Hove Albion | | Peterborough United | 3:0 (1:0) * | |||
Brighton & Hove | |||||||
09.11.1999 | Bury | | Tamworth | 2:1 aet (0:1, 1:1) * | |||
Bury | |||||||
09.11.1999 | Cardiff City | | Leyton Orient | 3:1 (1:1) * | |||
Cardiff | |||||||
09.11.1999 | Chester City | | Whyteleafe | 3:1 (1:1) * | |||
Chester | |||||||
09.11.1999 | Gillingham | | Cheltenham Town | 3:2 (2:0) * | |||
Gillingham | |||||||
09.11.1999 | Hull City | | Macclesfield Town | 4:0 (3:0) * | |||
Kingston upon Hull | |||||||
09.11.1999 | Oxford City | | Wycombe Wanderers | 1:1 aet (1:0, 1:1) * | |||
Oxford | |||||||
09.11.1999 | Plymouth Argyle | | Brentford | 2:1 aet (0:0, 1:1) * | |||
Plymouth | |||||||
09.11.1999 | Rochdale | | Burton Albion | 3:0 (1:0) * | |||
Rochdale | |||||||
08.11.1999 | Hednesford Town | | Aldershot Town | 1:2 (1:0) * | |||
Hednesford |
Stalybridge Celtic | | Altrincham | 3:2 aet (0:2, 2:2) * | ||||
Boston United | | Kingstonian | 0:3 (0:1) * | ||||
Gateshead | | Telford United | 2:1 (0:0) * | ||||
Baldock Town | | Enfield | 2:2 aet (1:1, 2:2), pen. 3:4 * | ||||
Bamber Bridge | | Lancaster City | 4:3 aet (1:1, 3:3) * | ||||
Bath City | | Stevenage Borough | 1:0 (0:0) * | ||||
Burton Albion | | Woking | 3:1 aet (1:1, 1:1) * | ||||
Dover Athletic | | Worthing | 0:1 aet (0:0) * | ||||
Hayes | | Dulwich Hamlet | 3:0 (2:0) * | ||||
Kettering Town | | Rothwell Town | 2:1 (0:0) * | ||||
Runcorn | | Marine | 3:2 aet (1:2, 2:2) * | ||||
St Albans City | | Canvey Island | 2:1 (0:1) * | ||||
Cambridge City | | Slough Town | 3:2 (1:1) * | ||||
Emley | | Southport | 0:2 (0:0) * | ||||
Hednesford Town | | Northwich Victoria | 1:0 (0:0) * | ||||
Stalybridge Celtic | | Altrincham | 2:1 | ||||
Bedlington Terriers | | Bishop Auckland | 0:1 * | ||||
Crook Town | | Leigh Railway Mechanics Institute | 2:1 * | ||||
Gainsborough Trinity | | Droylsden | 1:2 * | ||||
Rothwell Town | | Wealdstone | 2:0 * | ||||
Whitby Town | | Lancaster City | 2:2, pen. 2:4 * | ||||
Worthing | | Chippenham Town | 3:1 * | ||||
Emley | | Ossett Town | 4:1 * | ||||
Farnham Town | | Herne Bay | 1:2 * | ||||
Dulwich Hamlet | | Newport IOW | 4:1 * | ||||
Crook Town | | Hyde United | 2:1 * | ||||
Bamber Bridge | | Trafford | 2:1 * | ||||
Banbury United | | Purfleet | 0:1 * | ||||
Bedfont | | Burgess Hill Town | 0:2 * | ||||
Bognor Regis Town | | Hampton & Richmond Borough | 0:0, pen. 5:4 * | ||||
Congleton Town | | Stamford | 2:0 * | ||||
Droylsden | | Bradford Park Avenue | 2:1 * | ||||
Farsley Celtic | | Sheffield | 2:0 * | ||||
Fisher Athletic | | Gravesend & Northfleet | 2:1 * | ||||
Gloucester City | | Weymouth | 2:1 * | ||||
Langney Sports | | Havant & Waterlooville | 2:1 * | ||||
Marine | | Barrow | 3:2 * | ||||
Merthyr Tydfil | | Basingstoke Town | 2:1 * | ||||
Rothwell Town | | Northwood | 2:0 * | ||||
Sittingbourne | | Carshalton Athletic | 0:1 * | ||||
Tuffley Rovers | | Lymington & New Milton | 0:5 * | ||||
Wimborne Town | | Newport County | 0:3 * | ||||
Wingate & Finchley | | Bishop's Stortford | 3:2 * | ||||
Witham Town | | Cheshunt | 0:2 * | ||||
Worthing | | Deal Town | 3:0 * | ||||
Herne Bay | | Farnham Town | 1:1, pen. 4:3 | ||||
Jarrow Roofing Boldon CA | | Trafford | 1:3 * | ||||
Oadby Town | | Willenhall Town | 3:1 * | ||||
Odd Down | | Mangotsfield United | 1:2 * | ||||
Aveley | | Bedford Town | 1:2 * | ||||
Billingham Synthonia | | Newcastle Blue Star | 3:2 * | ||||
Boston Town | | Northampton Spencer | 4:6 * | ||||
Bromley | | Hassocks | 2:1 * | ||||
Burgess Hill Town | | Redhill | 3:0 * | ||||
Burscough | | Farsley Celtic | 0:3 * | ||||
Ford United | | Wealdstone | 2:3 * | ||||
Louth United | | Hebburn | 4:2 * | ||||
Matlock Town | | Stafford Rangers | 0:4 * | ||||
Newcastle Town | | Wellingborough Town | 1:2 * | ||||
Ossett Town | | Rossendale United | 2:0 * | ||||
Pickering Town | | St Helens Town | 3:2 * | ||||
Soham Town Rangers | | Ware | 2:1 * | ||||
Taunton Town | | Cirencester Town | 4:0 * | ||||
Erith Town | | Lewes | 3:4 * | ||||
Local time
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |