FA Cup 1952/53 |
02.05.1953 | Blackpool | | Bolton Wanderers | 4:3 (1:2) | |||
London |
21.03.1953 15:00 | Blackpool | | Tottenham Hotspur | 2:1 | |||
Birmingham | |||||||
21.03.1953 15:00 | Bolton Wanderers | | Everton | 4:3 | |||
Manchester |
04.03.1953 | Tottenham Hotspur | | Birmingham City | 2:2 aet * | |||
18.02.1953 | Southampton | | Blackpool | 1:2 * | |||
09.02.1953 | Bolton Wanderers | | Notts County | 1:0 * | |||
09.02.1953 | Chelsea | | West Bromwich Albion | 1:1 aet * | |||
05.02.1953 | Notts County | | Bolton Wanderers | 2:2 aet * | |||
05.02.1953 | Walthamstow Avenue | | Manchester United | 2:5 * | |||
04.02.1953 | Birmingham City | | Sheffield United | 3:1 * | |||
04.02.1953 | Brentford | | Aston Villa | 1:2 * | |||
04.02.1953 | Luton Town | | Manchester City | 5:1 * | |||
04.02.1953 | Tottenham Hotspur | | Preston North End | 1:0 * | |||
04.02.1953 | West Bromwich Albion | | Chelsea | 0:0 aet * | |||
15.01.1953 | Colchester United | | Rotherham United | 0:2 * | |||
15.01.1953 | Scunthorpe United | | Sunderland | 1:2 * | |||
14.01.1953 | Chelsea | | Derby County | 1:0 * | |||
14.01.1953 | Southampton | | Lincoln City | 2:1 * | |||
13.01.1953 | Burnley | | Portsmouth | 3:1 * | |||
12.01.1953 | Tottenham Hotspur | | Tranmere Rovers | 9:1 * | |||
11.12.1952 | Scunthorpe United | | Hereford United | 2:1 * | |||
10.12.1952 | Chesterfield | | Shrewsbury Town | 2:4 * | |||
10.12.1952 | Ipswich Town | | Bradford City | 5:1 * | |||
10.12.1952 | Millwall | | Barrow | 4:1 * | |||
10.12.1952 | Watford | | Walthamstow Avenue | 1:2 * | |||
27.11.1952 | Colchester United | | Weymouth | 4:0 * | |||
27.11.1952 | Great Yarmouth Town | | Guildford City | 1:0 * | |||
27.11.1952 | Hereford United | | Leyton | 3:2 * | |||
27.11.1952 | Millwall | | Aldershot | 7:1 * | |||
27.11.1952 | Netherfield | | Gainsborough Trinity | 0:3 * | |||
27.11.1952 | Northampton Town | | Hendon | 2:0 * | |||
27.11.1952 | Norwich City | | Tonbridge | 1:0 * | |||
27.11.1952 | Shrewsbury Town | | Queens Park Rangers | 2:2 aet * | |||
26.11.1952 | Bournemouth | | Ipswich Town | 2:2 aet * | |||
26.11.1952 | Gillingham | | Wellington Town | 3:0 * | |||
26.11.1952 | Reading | | Crystal Palace | 1:3 * | |||
26.11.1952 | Wimbledon | | Walthamstow Avenue | 0:3 * | |||
25.11.1952 | Ashton United | | Halifax Town | 1:2 * | |||
24.11.1952 | Bristol Rovers | | Leyton Orient | 1:0 * | |||
Folkestone | | Tonbridge | 0:2 * | ||||
Bedworth Town | | Kidderminster Harriers | 0:2 * | ||||
Bishop Auckland | | Spennymoor United | 2:1 * | ||||
Finchley | | Chelmsford City | 3:0 * | ||||
King's Lynn | | Grays Athletic | 0:2 * | ||||
Tonbridge | | Folkestone | 4:4 aet * | ||||
Ashington | | Billingham Synthonia | 4:0 | ||||
Ashton United | | Altrincham | 3:1 | ||||
Bath City | | Trowbridge Town | 3:0 | ||||
Boston United | | Frickley Colliery | 3:2 | ||||
Brush Sports | | Hereford United | 0:1 | ||||
Buxton | | Beighton Miners Welfare | 2:3 | ||||
Chelmsford City | | Finchley | 0:0 | ||||
Consett | | North Shields | 1:3 | ||||
Dartford | | Hendon | 0:3 | ||||
Dorchester Town | | Weymouth | 1:5 | ||||
Folkestone | | Tonbridge | 0:0 | ||||
Gainsborough Trinity | | Ilkeston Town | 5:1 | ||||
Gorleston | | Leytonstone | 1:4 | ||||
Grays Athletic | | King's Lynn | 0:0 | ||||
Great Yarmouth Town | | Bury Town | 2:0 | ||||
Guildford City | | Headington United | 2:1 | ||||
Horden Colliery Welfare | | Blyth Spartans | 2:1 | ||||
Kidderminster Harriers | | Bedworth Town | 1:1 | ||||
Lancing Athletic | | Newport IOW | 1:5 | ||||
Llanelli | | Ilfracombe Town | 1:0 | ||||
Nelson | | Rhyl | 1:3 | ||||
Peterborough United | | Bedford Town | 2:1 | ||||
Scarborough | | Stockton | 5:1 | ||||
Selby Town | | Linby Colliery | 4:2 | ||||
Spennymoor United | | Bishop Auckland | 1:1 | ||||
Wellington Town | | Worcester City | 1:0 | ||||
Wigan Athletic | | Netherfield | 2:3 | ||||
Wimbledon | | Gravesend & Northfleet | 4:2 | ||||
Witton Albion | | Bangor City | 0:2 | ||||
Yeovil Town | | Merthyr Tydfil | 1:0 | ||||
Creswell Colliery | | Linby Colliery | 0:5 * | ||||
Bedworth Town | | Atherstone Town | 2:0 * | ||||
Creswell Colliery | | Linby Colliery | 0:0 aet * | ||||
Denaby United | | Frickley Colliery | 3:4 * | ||||
Ilfracombe Town | | Barnstaple Town | 1:0 * | ||||
King's Lynn | | Cambridge United | 4:0 * | ||||
Llanelli | | Barry Town | 3:0 * | ||||
Norton Woodseats | | Beighton Miners Welfare | 1:3 * | ||||
Peterborough United | | Corby Town | 5:3 * | ||||
Spennymoor United | | Evenwood Town | 4:1 * | ||||
Altrincham | | Stalybridge Celtic | 2:1 * | ||||
Beccles | | Sheringham | 2:1 * | ||||
Brierley Hill Alliance | | Kidderminster Harriers | 1:2 * | ||||
Consett | | Easington Colliery Welfare | 3:0 * | ||||
Farsley Celtic | | Goole Town | 3:4 * | ||||
Hastings United | | Worthing | 1:3 * | ||||
Hendon | | St Albans City | 3:1 * | ||||
Kettering Town | | Corby Town | 0:2 * | ||||
King's Lynn | | Cambridge City | 5:1 * | ||||
Newhall United | | Boots Athletic | 0:2 * | ||||
Peterborough United | | Spalding United | 3:0 * | ||||
Stowmarket | | Bury Town | 2:4 * | ||||
Wimbledon | | Dulwich Hamlet | 5:2 * | ||||
Wisbech Town | | Cambridge United | 2:3 * | ||||
Briggs Sports | | Dagenham | 1:3 * | ||||
Letchworth Town | | Eton Manor | 0:3 * | ||||
Bilston | | Cradley Heath | 3:1 * | ||||
Briggs Sports | | Dagenham | 0:0 aet * | ||||
Cheltenham Town | | Cinderford Town | 5:0 * | ||||
Eton Manor | | Letchworth Town | 1:1 aet * | ||||
Fleetwood | | Clitheroe | 1:2 * | ||||
Flint Town United | | Prescot Cables | 3:0 * | ||||
New Brighton | | Bootle Athletic | 1:0 * | ||||
Nuneaton Borough | | Hednesford Town | 2:5 * | ||||
Rawmarsh Welfare | | Worksop Town | 3:2 * | ||||
Romford | | Clacton Town | 1:3 * | ||||
Taunton | | Barnstaple Town | 3:5 * | ||||
Trowbridge Town | | Warminster Town | 4:1 * | ||||
Upton Colliery | | Frickley Colliery | 0:2 * | ||||
Wells City | | Chippenham United | 3:1 * | ||||
Winsford United | | Northwich Victoria | 4:2 * | ||||
Bangor City | | Runcorn | 3:2 * | ||||
Bootle Athletic | | Llandudno | 1:0 * | ||||
Burscough | | Penrith | 3:1 * | ||||
Burton Albion | | Moor Green | 3:0 * | ||||
Dulwich Hamlet | | Epsom | 4:2 * | ||||
Eastbourne | | Lancing Athletic | 1:2 * | ||||
Ellesmere Port Town | | Marine | 2:1 * | ||||
Ilford | | Barking | 4:2 * | ||||
Ilfracombe Town | | Newton Abbot | 2:1 * | ||||
Llanelli | | Gloucester City | 5:0 * | ||||
Maidenhead United | | Banbury Spencer | 3:0 * | ||||
Rugby Town | | Boldmere St Michaels | 2:1 * | ||||
Southwick | | Haywards Heath | 0:1 * | ||||
Woodford Town | | Enfield | 4:2 * | ||||
Local time
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |