FA Cup 1947/48 |
24.04.1948 | Manchester United | | Blackpool | 4:2 (1:2) | |||
London |
13.03.1948 15:00 | Blackpool | | Tottenham Hotspur | 3:1 aet | |||
Sheffield | |||||||
13.03.1948 15:00 | Manchester United | | Derby County | 3:1 | |||
Birmingham |
14.02.1948 | Everton | | Fulham | 0:1 * | |||
20.12.1947 | Brighton & Hove Albion | | Hartlepools United | 2:1 * | |||
20.12.1947 | Gillingham | | Rochdale | 3:0 * | |||
20.12.1947 | Shrewsbury Town | | Stockport County | 2:2 aet * | |||
20.12.1947 | Stockton | | Notts County | 1:4 * | |||
20.12.1947 | Swindon Town | | Aldershot | 2:0 * | |||
20.12.1947 | Torquay United | | Northampton Town | 2:0 * | |||
20.12.1947 | Walsall | | Norwich City | 3:2 * | |||
06.12.1947 | Brighton & Hove Albion | | Trowbridge Town | 5:0 * | |||
06.12.1947 | Bristol City | | Dartford | 9:2 * | |||
06.12.1947 | Northampton Town | | Exeter City | 2:0 * | |||
06.12.1947 | Reading | | Bromley | 3:0 * | |||
06.12.1947 | Southport | | Hull City | 2:3 * | |||
06.12.1947 | Torquay United | | Watford | 3:0 * | |||
Goole Town | | Grantham | 2:3 * | ||||
Stockton | | Ferryhill Athletic | 3:2 * | ||||
Bishop Auckland | | North Shields | 3:2 | ||||
Bromsgrove Rovers | | Brush Sports | 5:2 | ||||
Colchester United | | Chelmsford City | 3:1 | ||||
Ferryhill Athletic | | Stockton | 1:1 | ||||
Gillingham | | Barnet | 3:1 | ||||
Grantham | | Goole Town | 3:3 | ||||
Grays Athletic | | Banbury Spencer | 0:1 | ||||
Great Yarmouth Town | | Bury Town | 3:0 | ||||
Guildford City | | Dulwich Hamlet | 5:2 | ||||
Horsham | | Redhill | 2:1 | ||||
Kidderminster Harriers | | Cheltenham Town | 2:4 | ||||
Lancaster City | | Nelson | 5:1 | ||||
Marine | | Wigan Athletic | 3:1 | ||||
Merthyr Tydfil | | Bath City | 2:1 | ||||
Ryde Sports | | Trowbridge Town | 0:1 | ||||
Scarborough | | South Shields | 2:3 | ||||
Scunthorpe United | | Gainsborough Trinity | 4:2 | ||||
South Liverpool | | Runcorn | 2:3 | ||||
Street | | Yeovil Town | 2:1 | ||||
Vauxhall Motors Luton | | Peterborough United | 2:1 | ||||
Walthamstow Avenue | | Dartford | 0:1 | ||||
Wealdstone | | Bromley | 0:2 | ||||
Wellington Town | | Shrewsbury Town | 0:1 | ||||
Witton Albion | | Stalybridge Celtic | 2:3 | ||||
Workington | | Netherfield | 2:1 | ||||
Bedford Town | | Vauxhall Motors Luton | 0:2 * | ||||
Ferryhill Athletic | | Easington Colliery Welfare | 3:1 * | ||||
Nelson | | Fleetwood | 2:1 * | ||||
Barking | | Grays Athletic | 0:2 | ||||
Barry Town | | Merthyr Tydfil | 3:4 | ||||
Blyth Spartans | | South Shields | 0:3 | ||||
Bromsgrove Rovers | | Stourbridge | 2:0 | ||||
Brush Sports | | Gresley Rovers | 5:1 | ||||
Bury Town | | March Town | 3:0 | ||||
Dartford | | Folkestone | 1:0 | ||||
Easington Colliery Welfare | | Ferryhill Athletic | 3:3 | ||||
Fleetwood | | Nelson | 1:1 | ||||
Gosport Borough Athletic | | Ryde Sports | 1:2 | ||||
Gothic | | Great Yarmouth Town | 2:3 | ||||
Grantham | | Ilkeston Town | 11:1 | ||||
Horsham | | Worthing | 1:0 | ||||
Kettering Town | | Peterborough United | 3:4 | ||||
Leavesden | | Wealdstone | 1:3 | ||||
Parton United | | Netherfield | 1:4 | ||||
Redhill | | Tooting & Mitcham United | 1:0 | ||||
Scunthorpe United | | Norton Woodseats | 2:1 | ||||
Selby Town | | Goole Town | 0:5 | ||||
Southall | | Banbury Spencer | 3:4 | ||||
St Austell | | Street | 1:2 | ||||
Vauxhall Motors Luton | | Bedford Town | 1:1 | ||||
Westbury United | | Trowbridge Town | 0:3 | ||||
Whitby | | Stockton | 1:3 | ||||
Wigan Athletic | | Prescot Cables | 3:0 | ||||
Witton Albion | | Altrincham | 4:2 | ||||
Brentwood & Warley | | Barking | 2:3 * | ||||
Halesowen Town | | Bromsgrove Rovers | 1:2 * | ||||
Skelmersdale United | | Prescot Cables | 0:3 * | ||||
Wycombe Wanderers | | Southall | 1:2 * | ||||
Droylsden | | Ellesmere Port Town | 4:1 * | ||||
Clandown | | Paulton Rovers | 6:0 * | ||||
Haywards Heath | | Horsham | 3:8 * | ||||
Letchworth Town | | Vauxhall Motors Luton | 1:5 * | ||||
Newport IOW | | Salisbury | 2:0 * | ||||
Redhill | | Walton & Hersham | 2:1 * | ||||
Shoreham | | Bognor Regis Town | 2:5 * | ||||
Thorne Colliery | | Yorkshire Amateur | 4:3 * | ||||
Droylsden | | Youlgrave | 2:1 * | ||||
Witton Albion | | Congleton Town | 7:0 * | ||||
Cromer | | Norwich CEYMS | 1:3 * | ||||
Kells Welfare Centre | | Bowthorn United | 1:3 * | ||||
Ryde Sports | | Sandown | 4:1 * | ||||
Horden Colliery Welfare | | Dawdon Colliery Welfare | 9:0 * | ||||
Stanley United | | Murton Colliery Welfare | 2:2 aet * | ||||
Windsor & Eton | | Yiewsley | 3:2 * | ||||
Local time
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |