19.11.1999 < | Football matches for 20.11.1999 | > 21.11.1999 |
Day 1 | |||||||||
Bangkok Bank | | Persebaya | 5:0 | ||||||
Day 26 | |||||||||
Zhiger | | SOPFK Qayrat | 1:5 | ||||||
Day 21 | |||||||||
Aqmola | | CSKA-Qayrat | 1:1 | ||||||
Day 15 | |||||||||
19:45 | Everton | | Chelsea | 1:1 (1:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
19:45 | Leeds United | | Bradford City | 2:1 (0:0) | |||||
Leeds | |||||||||
19:45 | Leicester City | | Wimbledon | 2:1 (1:1) | |||||
Leicester | |||||||||
19:45 | Southampton | | Tottenham Hotspur | 0:1 (0:0) | |||||
Southampton | |||||||||
19:45 | Sunderland | | Liverpool | 0:2 (0:0) | |||||
Sunderland | |||||||||
19:45 | Watford | | Newcastle United | 1:1 (0:0) | |||||
Watford | |||||||||
19:45 | Arsenal | | Middlesbrough | 5:1 (2:0) | |||||
London | |||||||||
19:45 | Derby County | | Manchester United | 1:2 (0:0) | |||||
Derby |
Day 19 | |||||||||
Barnsley | | Birmingham City | 2:1 (0:0) | ||||||
Barnsley | |||||||||
Blackburn Rovers | | Fulham | 2:0 (1:0) | ||||||
Blackburn | |||||||||
Bolton Wanderers | | Grimsby Town | 2:0 (0:0) | ||||||
Bolton | |||||||||
Charlton Athletic | | Manchester City | 0:1 (0:0) | ||||||
London | |||||||||
Huddersfield Town | | West Bromwich Albion | 1:0 (0:0) | ||||||
Huddersfield | |||||||||
Port Vale | | Crystal Palace | 2:2 (1:0) | ||||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
Portsmouth | | Crewe Alexandra | 0:2 (0:1) | ||||||
Portsmouth | |||||||||
Queens Park Rangers | | Walsall | 2:1 (2:1) | ||||||
London | |||||||||
Stockport County | | Sheffield United | 1:1 (0:1) | ||||||
Stockport | |||||||||
Tranmere Rovers | | Nottingham Forest | 3:0 (0:0) | ||||||
Birkenhead | |||||||||
Wolverhampton Wanderers | | Swindon Town | 1:1 (0:1) | ||||||
Wolverhampton |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Charlton Athletic | 46 | 27 | 10 | 9 | 79-45 | 91 | ||
2. | Manchester City | 46 | 26 | 11 | 9 | 78-40 | 89 | ||
3. | Ipswich Town | 46 | 25 | 12 | 9 | 71-42 | 87 | ||
4. | Barnsley | 46 | 24 | 10 | 12 | 88-67 | 82 | ||
5. | Birmingham City | 46 | 22 | 11 | 13 | 65-44 | 77 | ||
6. | Bolton Wanderers | 46 | 21 | 13 | 12 | 69-50 | 76 | ||
7. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 21 | 11 | 14 | 64-48 | 74 | ||
8. | Huddersfield Town | 46 | 21 | 11 | 14 | 62-49 | 74 | ||
9. | Fulham | 46 | 17 | 16 | 13 | 49-41 | 67 | ||
10. | Queens Park Rangers | 46 | 16 | 18 | 12 | 62-53 | 66 |
Blackpool | | Hendon | 2:0 (0:0) | ||||||
Blackpool | |||||||||
AFC Bournemouth | | Bristol City | 0:2 (0:1) | ||||||
Bournemouth | |||||||||
Burnley | | Rotherham United | 2:0 (0:0) | ||||||
Burnley | |||||||||
Bury | | Cardiff City | 0:0 | ||||||
Bury | |||||||||
Preston North End | | Enfield | 0:0 | ||||||
Preston | |||||||||
Reading | | Halifax Town | 1:1 (0:0) | ||||||
Reading | |||||||||
Shrewsbury Town | | Oxford United | 2:2 (1:0) | ||||||
Shrewsbury | |||||||||
Wrexham | | Rochdale | 2:1 (1:1) | ||||||
Wrexham | |||||||||
Wycombe Wanderers | | Wigan Athletic | 2:2 (1:1) | ||||||
High Wycombe | |||||||||
Plymouth Argyle | | Brighton & Hove Albion | 0:0 | ||||||
Plymouth | |||||||||
Oldham Athletic | | Swansea City | 1:0 (1:0) | ||||||
Oldham | |||||||||
Exeter City | | Aldershot Town | 2:0 (2:0) | ||||||
Exeter | |||||||||
Stalybridge Celtic | | Chester City | 1:2 (1:1) | ||||||
Stalybridge | |||||||||
Hayes | | Hull City | 2:2 (1:1) | ||||||
London | |||||||||
Ilkeston Town | | Rushden & Diamonds | 1:1 (1:0) | ||||||
Cambridge United | | Bamber Bridge | 1:0 (0:0) | ||||||
Cambridge |
Day 14 | |||||||||
Standard | | Germinal Beerschot | 1:0 | ||||||
Mechelen | | Verbroedering | 1:1 | ||||||
Lierse | | Lommel | 4:0 | ||||||
Beveren | | Brugge | 2:3 | ||||||
Charleroi | | Lokeren | 2:4 | ||||||
Genk | | Eendracht Aalst | 2:1 | ||||||
Mouscron | | Sint-Truiden | 3:0 | ||||||
Day 13 | |||||||||
Botev | | Shumen | 4:0 | ||||||
Velbazhd | | Lovech | 1:3 | ||||||
Dobrudzha | | Levski | 0:1 | ||||||
Minyor | | Belasitsa | 4:0 | ||||||
Neftochimik | | Spartak | 4:0 | ||||||
Pirin | | Chernomorets | 2:3 | ||||||
CSKA | | Olimpik-Beroe | 3:0 | ||||||
Day 14 | |||||||||
13:00 | Dunaferr | | MTK Hungária | 1:1 (1:0) | |||||
Dunaújváros | |||||||||
13:00 | Spartacus | | Vác | 2:2 (1:1) | |||||
Nyíregyháza | |||||||||
17:00 | Ferencváros | | ETO | 2:2 (1:0) | |||||
Budapest |
Day 12 | |||||||||
15:30 | Hertha | | Kaiserslautern | 0:1 (0:1) | |||||
Berlin | |||||||||
15:30 | Bayern | | Freiburg | 6:1 (3:1) | |||||
München | |||||||||
15:30 | Bayer 04 | | Hansa | 1:1 (1:1) | |||||
Leverkusen | |||||||||
15:30 | Stuttgart | | Ulm 1846 | 2:0 (1:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
15:30 | Schalke 04 | | Wolfsburg | 1:1 (1:1) | |||||
Gelsenkirchen |
Day 13 | |||||||||
Fortuna Sittard | | De Graafschap | 1:1 (0:0) | ||||||
Den Bosch | | Waalwijk | 0:3 (0:0) | ||||||
Willem II | | Roda | 2:2 (1:0) | ||||||
Heerenveen | | Vitesse | 1:3 (1:2) | ||||||
Day 13 | |||||||||
Dinamo Tbilisi | | Samgurali | 7:1 | ||||||
Day 13 | |||||||||
TSU | | Kolkheti 1913 | 3:2 | ||||||
Day 12 | |||||||||
Athletic | | Atlético Madrid | 4:2 (2:1) | ||||||
Valencia | | Barcelona | 3:1 (2:1) | ||||||
Day 10 | |||||||||
Fiorentina | | Perugia | 1:0 (0:0) | ||||||
Firenze | |||||||||
Udinese | | Bologna | 2:1 (0:0) | ||||||
Udine |
Day 11 | |||||||||
Porto | | Benfica | 2:0 (2:0) | ||||||
Porto | |||||||||
Boavista | | Vitória Setubal | 1:0 (1:0) | ||||||
Porto |
Day 14 | |||||||||
Baník | | Hradec Králové | 2:2 (2:0) | ||||||
Ostrava |
Day 14 | |||||||||
15:00 | Hearts | | Celtic | 1:2 (1:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
15:00 | Kilmarnock | | Dundee United | 1:1 (0:0) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
15:00 | Rangers | | Hibernian | 2:0 (1:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
15:00 | Dundee | | Motherwell | 0:1 (0:1) | |||||
Dundee |
Day 15 | |||||||||
Boca Juniors | | Unión | 2:0 | ||||||
Talleres | | River Plate | 1:4 | ||||||
Racing Club | | Gimnasia y Esgrima de Jujuy | 1:0 | ||||||
Gimnasia y Esgrima La Plata | | Newell's Old Boys | 3:1 | ||||||
Rosario Central | | Belgrano | 2:0 | ||||||
Colón | | Estudiantes | 1:0 | ||||||
Ferro Carril Oeste | | Argentinos Juniors | 0:0 | ||||||
Instituto | | Independiente | 2:1 | ||||||
Chacarita Juniors | | Vélez Sársfield | 2:2* | ||||||
San Lorenzo de Almagro | | Lanús | 0:1 | ||||||
Day 8 | |||||||||
Wollongong City Wolves | | Gippsland Falcons | 2:0 | ||||||
Wollongong | |||||||||
Perth Glory | | Melbourne Knights | 6:1 | ||||||
Perth | |||||||||
South Melbourne | | Canberra Cosmos | 2:2 | ||||||
Melbourne | |||||||||
Sydney Olympic | | Marconi Fairfield | 2:1 | ||||||
Sydney | |||||||||
Sydney United | | Brisbane Strikers | 0:0 | ||||||
Sydney |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Perth Glory | 34 | 19 | 7 | 8 | 60-42 | 64 | ||
2. | Wollongong City Wolves | 34 | 17 | 9 | 8 | 72-44 | 60 | ||
3. | Carlton | 34 | 17 | 7 | 10 | 55-39 | 58 | ||
4. | Adelaide Force | 34 | 16 | 8 | 10 | 57-37 | 56 | ||
5. | Sydney Olympic | 34 | 16 | 7 | 11 | 56-40 | 55 | ||
6. | Marconi Fairfield | 34 | 16 | 7 | 11 | 53-49 | 55 | ||
7. | Newcastle Breakers | 34 | 14 | 9 | 11 | 44-44 | 51 | ||
8. | Football Kingz | 34 | 15 | 5 | 14 | 57-59 | 50 | ||
9. | Brisbane Strikers | 34 | 13 | 10 | 11 | 46-40 | 49 | ||
10. | South Melbourne | 34 | 14 | 7 | 13 | 55-51 | 49 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |