Dynamo

Stavropol

See also:  Dynamo (Stavropol), USSR,  Stavropolye-2009 (Stavropol), Russia

Founded: 1924

Stadium: Dynamo Stadium

Other names:

 1924 – 1956  Dynamo
 1957  Trudovye Rezervy
 1958 – 1961  Spartak
 1962 –   Dynamo

Matches of:  

Matches against:  

Matches by tournaments:

Overall stats Russian Cup - overall stats
Russian Cup 2018/19 - 1/256 finals
Russian Cup 2011/12 - 1/128 finals
Russian Cup 2010/11 - 1/128 finals
Russian Cup 2008/09 - 1/256 finals
Russian Cup 2007/08 - 1/64 finals
Russian Cup 2006/07 - 1/512 finals
Russian Cup 2004/05 - 1/256 finals
Russian Cup 2003/04 - 1/32 finals
Russian Cup 2002/03 - 1/128 finals
Russian Cup 2001/02 - 1/256 finals
Russian Cup 2000/01 - 1/128 finals
Russian Cup 1999/00 - 1/8 finals
Russian Cup 1998/99 - 1/32 finals
Russian Cup 1997/98 - 1/8 finals
Russian Cup 1996/97 - 1/32 finals
Russian Cup 1995/96 - 1/64 finals
Russian Cup 1994/95 - 1/8 finals
Russian Cup 1993/94 - 1/16 finals
Russian Cup 1992/93 - Quarterfinal

Overall stats PFL Cup - overall stats
PFL Cup 2004 - Winner

Overall stats Russia, Premiere league - overall stats

Overall stats Russia, First division - overall stats

Overall stats Russia, Second division - overall stats

Выступления в чемпионате по сезонам:

  -    -  Russia 2018/19, Second division South
  -    -  Russia 2017/18, Second division South - place 14
  -    -  Russia 2011/12, Second division South - place 8
  -    -  Russia 2010, Second division South - place 13
  -    -  Russia 2008, Second division South - place 5
  -    -  Russia 2007, Second division South - place 2
  -    -  Russia 2006, Second division South - place 8
  -    -  Russia 2004, Second division South - place 1
  -    -  Russia 2003, Second division South - place 4
  -    -  Russia 2002, Second division South - place 3
  -    -  Russia 2001, Second division South - place 2
  -    -  Russia 2000, Second division South - place 5
  -  Russia 1999 First division - place 21 ↓ 
  -  Russia 1998 First division - place 8
  -  Russia 1997 First league - place 10
  -  Russia 1996 First league - place 5
  -  Russia 1995 First league - place 9
Russia 1994 Top league - place 15 ↓ 
Russia 1993 Top league - place 12
Russia 1992, top league Tournament for places 9-20 - place 15

Football calendar
Now in database:

Years:147
Tourneys:8 820
Matches:1 015 963
Clubs:10 722
National teams:259
Stadiums:9 415
Site news
10.10.2018
current

Quarterfinal of the
Russian Cup 2018/19
added

10.10.2018
current

Fourth qualifying round of the
FA Cup 2018/19
added

Fixtures
FA Cup 2018/19

Fourth Qualifying Round

20.10

Dunston UTS - Gateshead

12:30

20.10

Guiseley - Stourbridge

15:00

20.10

Warrington Town - Halifax Town

15:00

20.10

Chorley - Barrow

15:00

20.10

Hartlepool United - Kidsgrove Athletic

15:00

20.10

AFC Fylde - Chesterfield

15:00

20.10

Southport - Ashton United

15:00

20.10

Blyth Spartans - York City

15:00

20.10

Harrogate Town - Wrexham

15:00

20.10

Stockport County - Altrincham

15:00

20.10

Marine - Salford City

15:00

20.10

Witton Albion - Solihull Moors

15:00

20.10

Alfreton Town - St Neots Town

15:00

20.10

Woking - Welling United

15:00

20.10

Hitchin Town - Leatherhead

15:00

20.10

Chippenham Town - Maidenhead United

15:00

20.10

Eastbourne Borough - Slough Town

15:00

20.10

Hemel Hempstead Town - Oxford City

15:00

20.10

Weston-super-Mare - Bath City

15:00

20.10

Boreham Wood - Dagenham & Redbridge

15:00

20.10

Metropolitan Police - Havant & Waterlooville

15:00

20.10

Gloucester City - Bromley

15:00

20.10

Aldershot Town - Kettering Town

15:00

20.10

Torquay United - Winchester City

15:00

20.10

Billericay Town - Taunton Town

15:00

20.10

Eastleigh - Hampton & Richmond Borough

15:00

20.10

Wealdstone - Sutton United

15:00

20.10

Ebbsfleet United - Worthing

15:00

20.10

Maidstone United - Leyton Orient

15:00

20.10

Haringey Borough - Poole Town

15:00

20.10

Barnet - Braintree Town

15:00

20.10

Concord Rangers - Dover Athletic

15:00

Local time

All fixtures

In the football world

Tomorrow, October 17

 

ZorkiyFK Kaluga

18:00

TorpedoFK Khimki-M

19:30

 

TorpedoLokomotivi

19:00

 

Žalgiris VJonava

18:00

 

Corinthians (São Paulo)Cruzeiro (Belo Horizonte)

21:45

 

Vancouver WhitecapsSporting Kansas City

19:00

DC UnitedToronto

19:30

Orlando CitySeattle Sounders

19:30

Local time

Yesterday, October 15

Sierra LeoneGhana

15:00*

IcelandSwitzerland

1:2

SpainEngland

2:3

Bosnia and HerzegovinaNorthern Ireland

2:0

EstoniaHungary

3:3

FinlandGreece

2:0

LuxembourgSan Marino

3:0

BelarusMoldova

0:0

KuwaitAustralia

0:4

CroatiaJordan

2:1

Saudi ArabiaIraq

1:1

 

FK ChelyabinskZenit-Izhevsk

0:1

Lada-TolyattiFK Ufa-2

2:2

NostaNeftekhimik

0:3

VolgaKAMAZ

0:2

Syzran-2003Zvezda

5:1

 

CearáBotafogo

0:0

Local time

International tournaments

Current

22.03.2017 – 09.11.2018

African Cup of Nations 2019,
Qualifying tournament

06.09.2018 – 26.03.2019

CONCACAF Nations League 2019/20,
Qualifying tournament

26.06.2018 – 01.06.2019

UEFA Champions League 2018/19

26.06.2018 – 29.05.2019

Europa League 2018/19

22.01.2018 – 28.11.2018

Copa Libertadores 2018

13.02.2018 – 12.12.2018

Copa Sudamericana 2018

16.01.2018 – 10.11.2018

AFC Champions League 2018

22.01.2018 – 27.10.2018

AFC Cup 2018

10.02.2018 – 09.11.2018

CAF Champion's League 2018

09.02.2018 – 02.12.2018

CAF Confederation Cup 2018

31.07.2018 – 01.11.2018

CONCACAF League 2018

© WildSoft 2007-2018 info@wildstat.ru