Changchun Yatai

Changchun

Founded: 06.06.1996

Stadium: Development Area Stadium

Matches of:  

Matches against:  

Matches by tournaments:

Overall stats Asian Champions Cup/Champions League - overall stats
AFC Champions League 2010 - Group F - place 3
AFC Champions League 2008 - Group E - place 2

Overall stats Chinese Super League - overall stats

Выступления в чемпионате по сезонам:

China 2018 Super League - place 15
China 2017 Super League - place 7
China 2016 Super League - place 12
China 2015 Super League - place 10
China 2014 Super League - place 13
China 2013 Super League - place 14
China 2012 Super League - place 6
China 2011 Super League - place 7
China 2010 Super League - place 9
China 2009 Super League - place 2
China 2008 Super League - place 6
China 2007 Super League - Champion
China 2006 Super League - place 4

Football calendar
Now in database:

Years:148
Tourneys:9 008
Matches:1 031 211
Clubs:10 821
National teams:259
Stadiums:9 544
Site news
19.08.2019
current

Quarterfinal of the
Scottish League Cup 2019/20
added

16.08.2019
current

Preliminary Round of the
FA Cup 2019/20
added

16.08.2019
current

Australia, A-League 2019/20 added

Fixtures
FA Cup 2019/20

Preliminary Round

23.08

Barking - Aveley

19:45

23.08

Whickham - Thornaby

19:45

23.08

Mickleover Sports - Coventry Sphinx

19:45

23.08

Great Yarmouth Town - Rothwell Corinthians

19:45

23.08

Sutton Common Rovers - Eastbourne Town

19:45

23.08

Whitehawk - Saltdean United

19:45

23.08

Christchurch - Badshot Lea

19:45

23.08

Winchester City - AFC Stoneham

19:45

24.08

Dunston UTS - Goole AFC

15:00

24.08

Newcastle Benfield - Workington

15:00

24.08

Seaham Red Star - Guisborough Town

15:00

24.08

Billingham Town - Ossett United

15:00

24.08

Garforth Town - Colne

15:00

24.08

Ashington - Marske United

15:00

24.08

Sunderland RCA - Hemsworth Miners Welfare

15:00

24.08

Pickering Town - Bridlington Town

15:00

24.08

Brighouse Town - Morpeth Town

15:00

24.08

Pontefract Collieries - Hebburn Town

15:00

24.08

Frickley Athletic - Tadcaster Albion

15:00

24.08

Northallerton Town - Stockton Town

15:00

24.08

Widnes - Mossley AFC

15:00

24.08

City of Liverpool - Skelmersdale United

15:00

24.08

Sheffield - Litherland REMYCA

15:00

24.08

Eccleshill United - Glossop North End

15:00

24.08

Stalybridge Celtic - West Didsbury & Chorlton

15:00

24.08

Ramsbottom United - Winsford United

15:00

24.08

Charnock Richard - Longridge Town

15:00

24.08

Trafford - Burscough

15:00

24.08

Liversedge - Droylsden

15:00

24.08

Atherton Collieries - Runcorn Linnets

15:00

24.08

1874 Northwich - Handsworth

15:00

24.08

Northwich Victoria - Prescot Cables

15:00

24.08

Stocksbridge Park Steels - Irlam

15:00

24.08

Padiham - Marine

15:00

24.08

Radcliffe - Runcorn Town

15:00

24.08

Kidsgrove Athletic - Newcastle Town

15:00

24.08

Coleshill Town - Whitchurch Alport

15:00

24.08

Tividale - Chasetown

15:00

24.08

AFC Wulfrunians - Leek Town

15:00

24.08

Stourport Swifts - Boldmere St Michaels

15:00

24.08

Bromsgrove Sporting - Leicester Road

15:00

24.08

Bedworth United - Halesowen Town

15:00

24.08

Belper Town - Sporting Khalsa

15:00

24.08

Romulus - Market Drayton Town

15:00

24.08

Gresley - Sutton Coldfield Town

15:00

24.08

Lichfield City - Haughmond

15:00

24.08

Westfields - Lutterworth Town

15:00

24.08

Barton Town FC - Grantham Town

15:00

24.08

Loughborough Dynamo - Sherwood Colliery

15:00

24.08

Melton Town - Cleethorpes Town

15:00

24.08

Boston Town - Leicester Nirvana

15:00

24.08

Heanor Town - AFC Mansfield

15:00

24.08

Long Eaton United - South Normanton Athletic

15:00

24.08

Maltby Main - Loughborough University

15:00

24.08

Winterton Rangers - Kirby Muxloe

15:00

24.08

Staveley Miners Welfare - Lincoln United

15:00

24.08

Spalding United - Dereham Town

15:00

24.08

Peterborough Sports - Bugbrooke St Michaels

15:00

24.08

Gorleston - AFC Kempston Rovers

15:00

24.08

Bedford Town - Deeping Rangers

15:00

24.08

Wisbech Town - Ely City

15:00

24.08

March Town United - Wellingborough Town

15:00

24.08

Corby Town - Holbeach United

15:00

24.08

Wroxham - Stamford

15:00

24.08

Cambridge City - Barton Rovers

15:00

24.08

Arlesey Town - Peterborough Northern Star

15:00

24.08

Biggleswade - Yaxley

15:00

24.08

Bury Town - Histon

15:00

24.08

Godmanchester Rovers - St Neots Town

15:00

24.08

Soham Town Rangers - Biggleswade United

15:00

24.08

Walthamstow - Great Wakering Rovers

15:00

24.08

Cockfosters - Coggeshall Town

15:00

24.08

Harwich & Parkeston - Romford

15:00

24.08

Long Melford - Colney Heath

15:00

24.08

Hadley - Hoddesdon Town

15:00

24.08

London Colney - Halstead Town

15:00

24.08

Whitton United - Hertford Town

15:00

24.08

AFC Sudbury - Felixstowe & Walton United

15:00

24.08

FC Romania - Ware

15:00

24.08

Grays Athletic - Heybridge Swifts

15:00

24.08

Clacton - Witham Town

15:00

24.08

Stotfold - Canvey Island

15:00

24.08

Bowers & Pitsea - Barkingside

15:00

24.08

Saffron Walden Town - Maldon & Tiptree

15:00

24.08

Harlow Town - Brentwood Town

15:00

24.08

Tilbury - Stanway Rovers

15:00

24.08

Wingate & Finchley - Welwyn Garden City

15:00

24.08

Cheshunt - Stowmarket Town

15:00

24.08

Basildon United - Framlingham Town

15:00

24.08

Waltham Abbey - Woodbridge Town

15:00

24.08

Takeley - White Ensign

15:00

24.08

Cirencester Town - North Greenford United

15:00

24.08

Aylesbury Vale Dynamos - North Leigh

15:00

24.08

Shrivenham - Chalfont St Peter

15:00

24.08

Longlevens - Northwood

15:00

24.08

Wantage Town - Thame Rangers

15:00

24.08

Highworth Town - Ardley United

15:00

24.08

Marlow - Cinderford Town

15:00

24.08

Fairford Town - Hanwell Town

15:00

24.08

Wembley - Berkhamsted

15:00

24.08

Didcot Town - Roman Glass St George

15:00

24.08

Thame United - Leighton Town

15:00

24.08

Slimbridge AFC - Burnham

15:00

24.08

Brimscombe & Thrupp - Aylesbury United

15:00

24.08

AFC Dunstable - Hayes & Yeading United

15:00

24.08

Newport Pagnell Town - Flackwell Heath

15:00

24.08

Tooting & Mitcham United - Faversham Town

15:00

24.08

Sittingbourne - Uxbridge

15:00

24.08

Horsham YMCA - Egham Town

15:00

24.08

Little Common - Three Bridges

15:00

24.08

Sutton Athletic - Ashford Town

15:00

24.08

Steyning Town - Ramsgate

15:00

24.08

Herne Bay - AFC Croydon Athletic

15:00

24.08

Chertsey Town - Erith & Belvedere

15:00

24.08

Sheppey United - Glebe

15:00

24.08

Cray Valley Paper Mills - Whyteleafe

15:00

24.08

Whitstable Town - Newhaven

15:00

24.08

Burgess Hill Town - Sevenoaks Town

15:00

24.08

VCD Athletic - AFC Uckfield Town

15:00

24.08

Bedfont Sports - Hanworth Villa

15:00

24.08

Redhill - Balham

15:00

24.08

South Park - Canterbury City

15:00

24.08

East Grinstead Town - Abbey Rangers

15:00

24.08

Tower Hamlets - Horsham

15:00

24.08

Arundel - Shoreham

15:00

24.08

Beckenham Town - Ashford United

15:00

24.08

Phoenix Sports - Staines Town

15:00

24.08

Southall - Spelthorne Sports

15:00

24.08

Bridon Ropes - Chichester City

15:00

24.08

Chipstead - Hassocks

15:00

24.08

Guildford City - AFC Varndeanians

15:00

24.08

Haywards Heath Town - Tunbridge Wells

15:00

24.08

CB Hounslow United - Horley Town

15:00

24.08

Hastings United - Broadbridge Heath

15:00

24.08

Portland United - Hamworthy United

15:00

24.08

Hythe & Dibden - Horndean

15:00

24.08

Hamble Club - Sholing

15:00

24.08

Reading City - Moneyfields

15:00

24.08

Fleet Town - Baffins Milton Rovers

15:00

24.08

AFC Bournemouth - Bracknell Town

15:00

24.08

Binfield - Lymington Town

15:00

24.08

Thatcham Town - Andover New Street

15:00

24.08

Basingstoke Town - Westfield

15:00

24.08

Knaphill - Fareham Town

15:00

24.08

Plymouth Parkway - Paulton Rovers

15:00

24.08

Yate Town - Exmouth Town

15:00

24.08

Bridgwater Town - Brislington

15:00

24.08

Cribbs - Bideford

15:00

24.08

Clevedon Town - Bristol Manor Farm

15:00

24.08

Tavistock - Frome Town

15:00

24.08

Shepton Mallet - Melksham Town

15:00

24.08

Bradford Town - Larkhall Athletic

15:00

24.08

Street - Willand Rovers

15:00

24.08

Bitton - Mangotsfield United

15:00

25.08

Evesham United - Harefield United

14:00

25.08

Dunstable Town - Shortwood United

15:00

25.08

Cray Wanderers - Hythe Town

15:00

25.08

Blackfield & Langley - AFC Totton

19:45

Local time

All fixtures

In the football world

Tomorrow, August 22

MalmöBnei Yehuda

19:00

Ararat-ArmeniaF91

19:00

FeyenoordHapoel Be`er Sheva

19:30

BragaSpartak Moscow

19:45

LinfieldQarabağ

19:45

CelticAIK

19:45

KøbenhavnRiga FC

19:45

SūduvaFerencváros

20:00

AstanaBATE

20:00

Legia WarszawaRangers

20:00

LudogoretsMaribor

20:30

GentRijeka

20:30

PSVApollon

20:30

AZAntwerp

20:30

StrasbourgEintracht Frankfurt

20:30

TorinoWolverhampton Wanderers

21:00

AÉKTrabzonspor

21:00

EspañolZorya Lugansk

21:00

PartizanMolde

21:00

SlovanPAÓK

21:00

SteauaVitória Guimarães

21:30

River PlateCerro Porteño

21:30

CorinthiansFluminense

21:30

 

Cherkashchyna-AkademiyaBalkany

17:00

 

Sporting Kansas CityMinnesota United

20:30

Local time

Yesterday, August 20

LASKBrugge

0:1

APOELAjax

0:0

CFRSlavia Praha

0:1

GrêmioPalmeiras

0:1

Atlético MineiroLa Equidad

2:1

Hà NộiAltyn Asyr

3:2

 

Spartak-2Yenisey

2:0

 

Birmingham CityBarnsley

2:0

Derby CountyBristol City

1:2

Hull CityBlackburn Rovers

0:1

MiddlesbroughWigan Athletic

1:0

Sheffield WednesdayLuton Town

1:0

 

TorpedoDinamo Tb

0:1

SaburtaloDila

3:0

International tournaments

Current

21.03.2019 – 31.03.2020

European Football Championship 2020,
Qualifying tournament

06.06.2019 – 29.03.2022

Asian Cup 2023,
Qualifying tournament

20.04.2019 – 20.10.2019

African Nations Championship 2020,
Qualifying tournament

25.06.2019 – 30.05.2020

UEFA Champions League 2019/20

27.06.2019 – 27.05.2020

Europa League 2019/20

22.01.2019 – 23.11.2019

Copa Libertadores 2019

05.02.2019 – 09.11.2019

Copa Sudamericana 2019

05.02.2019 – 24.11.2019

AFC Champions League 2019

05.02.2019 – 02.11.2019

AFC Cup 2019

Just finished

30.07.2019 – 14.08.2019

WAFF Championship 2019

© WildSoft 2007-2019 info@wildstat.ru