Football matches in March 1995 |
Day 5 | |||||||||
29.03 | Hungary | | Switzerland | 2:2 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
29.03 | Turkey | | Sweden | 2:1 (0:1) | |||||
İstanbul |
Day 6 | |||||||||
29.03 | Czech Republic | | Belarus | 4:2 (2:1) | |||||
Ostrava | |||||||||
29.03 | Luxembourg | | Norway | 0:2 (0:1) | |||||
Lëtzebuerg | |||||||||
29.03 | Netherlands | | Malta | 4:0 (1:0) | |||||
Rotterdam |
Day 5 | |||||||||
29.03 | Austria | | Latvia | 5:0 (2:0) | |||||
Salzburg | |||||||||
29.03 | Ireland | | Northern Ireland | 1:1 (0:0) | |||||
Dublin |
Day 5 | |||||||||
29.03 | Russia | | Scotland | 0:0 | |||||
Moscow | |||||||||
29.03 | San Marino | | Finland | 0:2 (0:1) | |||||
Serravalle |
Day 1 | |||||||||
21.03 | Grenada | | Saint Lucia | 2:0 | |||||
Saint George's | |||||||||
26.03 | Barbados | | Guyana | 3:0 | |||||
Bridgetown |
Day 1 | |||||||||
26.03 | Dominica | | Saint Vincent and Grenadines | 0:1 | |||||
Roseau | |||||||||
26.03 | Montserrat | | Anguilla | 3:2 | |||||
Woodlands |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
26.03 | Saint Kitts and Nevis | | Sint Maarten | 0:1 | 2:0 | 2:1 | |||
Bassterre | |||||||||
Day 1 | |||||||||
19.03 | Sint Maarten | | Saint Kitts and Nevis | 0:2 | |||||
Philipsburg |
31.03 | Bangladesh | | India | 0:0 aet, pen. 2:4 | |||||
Colombo | |||||||||
31.03 | Sri Lanka | | Nepal | 2:1 aet (1:0, 1:1) | |||||
Colombo |
Day 3 | |||||||||
29.03 | Pakistan | | Nepal | 0:2 (0:1) | |||||
Colombo | |||||||||
Day 2 | |||||||||
27.03 | Bangladesh | | Nepal | 2:0 (2:0) | |||||
Colombo | |||||||||
Day 1 | |||||||||
25.03 | Pakistan | | Bangladesh | 1:0 (1:0) | |||||
Colombo |
01.03 | Morocco | | Senegal | 2:0 (2:0) | |||||
08.03 | Cyprus | | Sweden | 3:3 (2:2) | |||||
Limassol | |||||||||
08.03 | Czech Republic | | Finland | 4:1 (2:0) | |||||
Brno | |||||||||
08.03 | Greece | | Switzerland | 1:1 (0:1) | |||||
Athens | |||||||||
08.03 | Hungary | | Latvia | 3:1 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
08.03 | Slovakia | | Russia | 2:1 (1:0) | |||||
Košice | |||||||||
08.03 | Turkey | | Israel | 2:1 (0:1) | |||||
İstanbul | |||||||||
12.03 | Barbados | | Saint Kitts and Nevis | 0:1 (0:0) | |||||
12.03 | Jamaica | | Cuba | 0:0 | |||||
15.03 | Poland | | Lithuania | 4:1 (3:0) | |||||
Ostrowiec Świętokrzyski | |||||||||
22.03 | Colombia | | Uruguay | 2:1 (1:0) | |||||
23.03 | Morocco | | Mali | 3:0 (1:0) | |||||
24.03 | Tahiti | | Fiji | 3:3 (0:3) | |||||
25.03 | USA | | Uruguay | 2:2 (1:0) | |||||
29.03 | Brazil | | Honduras | 1:1 (1:1) | |||||
29.03 | England | | Uruguay | 0:0 | |||||
London | |||||||||
29.03 | Mexico | | Chile | 1:2 (1:1) | |||||
USA, Los Angeles | |||||||||
30.03 | Tahiti | | Fiji | 3:0 (2:0) | |||||
31.03 | Yugoslavia | | Uruguay | 1:0 (0:0) | |||||
Belgrade |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
15.03 19:45 | Benfica | | Milan | 0:0 | 0:2 (0:0) | 0:2 | |||
Lisboa | |||||||||
15.03 20:45 | Ajax | | Hajduk Split | 3:0 (2:0) | 0:0 | 3:0 | |||
Amsterdam | |||||||||
15.03 20:45 | Paris Saint-Germain | | Barcelona | 2:1 (0:0) | 1:1 (0:0) | 3:2 | |||
Paris | |||||||||
15.03 20:45 | IFK | | Bayern | 2:2 (0:0) | 0:0 | 2:2 | |||
Göteborg | |||||||||
Day 1 | |||||||||
01.03 20:45 | Barcelona | | Paris Saint-Germain | 1:1 (0:0) | |||||
Barcelona | |||||||||
01.03 20:45 | Hajduk Split | | Ajax | 0:0 | |||||
Split | |||||||||
01.03 20:45 | Milan | | Benfica | 2:0 (0:0) | |||||
Milano | |||||||||
01.03 20:45 | Bayern | | IFK | 0:0 | |||||
München |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
12.03 20:45 | Odense | | Parma | 0:0 | 0:1 (0:0) | 0:1 | |||
Odense | |||||||||
12.03 20:45 | Nantes | | Bayer 04 | 0:0 | 1:5 (0:2) | 1:5 | |||
Nantes | |||||||||
12.03 20:45 | Juventus | | Eintracht Frankfurt | 3:0 (0:0) | 1:1 (1:0) | 4:1 | |||
Torino | |||||||||
12.03 20:45 | Borussia Dortmund | | Lazio | 2:0 (1:0) | 0:1 (0:0) | 2:1 | |||
Dortmund | |||||||||
Day 1 | |||||||||
02.03 20:45 | Parma | | Odense | 1:0 (0:0) | |||||
Parma |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Chelsea | | Brugge | 2:0 (2:0) | 0:1 (0:0) | 2:1 | ||||
London | |||||||||
Porto | | Sampdoria | 0:1 aet (0:0, 0:1), pen. 3:5 | 1:0 (0:0) | 1:1 | ||||
Porto | |||||||||
Auxerre | | Arsenal | 0:1 (0:1) | 1:1 (0:0) | 1:2 | ||||
Auxerre | |||||||||
Real Zaragoza | | Feyenoord | 2:0 (0:0) | 0:1 (0:0) | 2:1 | ||||
Zaragoza | |||||||||
Day 1 | |||||||||
Arsenal | | Auxerre | 1:1 (0:0) | ||||||
London | |||||||||
Feyenoord | | Real Zaragoza | 1:0 (0:0) | ||||||
Rotterdam | |||||||||
Sampdoria | | Porto | 0:1 (0:0) | ||||||
Genova |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
25.03 | Racing Aruba | | Arsenal | 1:2 | 0:1 | 1:3 | |||
Day 1 | |||||||||
08.03 | Arsenal | | Racing Aruba | 1:0 | |||||
22.03 | Colonial | | Jong Colombia | 3:1 | |||||
Day 4 | |||||||||
15.03 | Cerro | | Peñarol | 0:2 (0:0) | |||||
Montevideo | |||||||||
29.03 | River Plate | | Independiente Avellaneda | 2:0 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
Day 3 | |||||||||
08.03 | Peñarol | | River Plate | 1:1 (0:0) | |||||
Montevideo | |||||||||
09.03 | Cerro | | Independiente Avellaneda | 1:0 (1:0) | |||||
Montevideo |
Day 6 | |||||||||
31.03 | Caracas | | Cerro Porteño | 0:6 (0:2) | |||||
Caracas | |||||||||
Day 5 | |||||||||
21.03 | Cerro Porteño | | Olimpia | 2:2 (1:1) | |||||
Asunción | |||||||||
22.03 | Caracas | | Trujillanos | 3:2 (1:1) | |||||
Caracas | |||||||||
Day 4 | |||||||||
03.03 | Caracas | | Olimpia | 1:2 (0:2) | |||||
Caracas | |||||||||
Day 2 | |||||||||
28.03 | Trujillanos | | Cerro Porteño | 1:2 (0:2) | |||||
Valera |
Day 6 | |||||||||
24.03 | Universidad de Chile | | Los Millonarios | 3:2 (2:1) | |||||
Santiago | |||||||||
Day 5 | |||||||||
21.03 | Universidad Católica | | Los Millonarios | 4:1 (3:1) | |||||
Santiago | |||||||||
Day 4 | |||||||||
15.03 | Universidad Católica | | Universidad de Chile | 2:0 (1:0) | |||||
Santiago | |||||||||
15.03 | Los Millonarios | | Atlético Nacional | 2:0 (1:0) | |||||
Bogotá | |||||||||
Day 3 | |||||||||
07.03 | Los Millonarios | | Universidad de Chile | 1:0 (0:0) | |||||
Bogotá | |||||||||
Day 2 | |||||||||
10.03 | Atlético Nacional | | Universidad de Chile | 1:0 (0:0) | |||||
Medellín |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Los Millonarios | 6 | 3 | 1 | 2 | 11-8 | 10 | |||
2. | Atlético Nacional | 6 | 2 | 3 | 1 | 5-4 | 9 | |||
3. | Universidad Católica | 6 | 2 | 1 | 3 | 10-14 | 7 | |||
4. | Universidad de Chile | 6 | 2 | 1 | 3 | 7-7 | 7 |
Day 6 | |||||||||
31.03 | Grêmio | | Emelec | 4:1 (3:1) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
Day 5 | |||||||||
28.03 | Palmeiras | | Emelec | 2:1 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
Day 4 | |||||||||
22.03 | Grêmio | | Palmeiras | 0:0 | |||||
Porto Alegre | |||||||||
22.03 | El Nacional | | Emelec | 0:2 (0:0) | |||||
Quito | |||||||||
Day 3 | |||||||||
10.03 | Emelec | | Palmeiras | 1:3 (0:1) | |||||
Guayaquil | |||||||||
17.03 | El Nacional | | Grêmio | 1:2 (1:1) | |||||
Quito | |||||||||
Day 2 | |||||||||
07.03 | El Nacional | | Palmeiras | 1:0 (0:0) | |||||
Quito | |||||||||
14.03 | Emelec | | Grêmio | 2:2 (1:0) | |||||
Guayaquil |
Day 6 | |||||||||
17.03 | Sporting Cristal | | Jorge Wilstermann | 7:0 (1:0) | |||||
Lima | |||||||||
21.03 | Alianza Lima | | Bolívar | 1:1 (1:0) | |||||
Lima | |||||||||
Day 5 | |||||||||
14.03 | Alianza Lima | | Jorge Wilstermann | 6:1 (1:1) | |||||
Lima | |||||||||
24.03 | Sporting Cristal | | Bolívar | 1:0 (1:0) | |||||
Lima | |||||||||
Day 4 | |||||||||
08.03 | Alianza Lima | | Sporting Cristal | 1:1 (0:1) | |||||
Lima | |||||||||
08.03 | Jorge Wilstermann | | Bolívar | 1:1 (1:0) | |||||
Cochabamba |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Young Africans | | Vaal Professionals | 2:1 | 2:2 | 4:3 | ||||
Saint-André Léopards | | Blackpool | 1:3 | 0:2 | 1:5 | ||||
Kabwe Warriors | | Township Rollers | 4:1 | 1:2 | 5:3 | ||||
Olympique Mvolyé | | Independente Tomboa | 3:0 | 2:1 | 5:1 | ||||
Cadets Club | | Matlama | 3:1 | 1:2 | 4:3 | ||||
Stade | | Zumunta | 1:0 | 1:2 | 2:2 | ||||
Étoile Filante | | Nianan | 0:2 | 1:0 | 1:2 | ||||
Mangasport | | Vital'O | 2:1 | 0:2 | 2:3 | ||||
Day 1 | |||||||||
Matlama | | Cadets Club | 2:1 | ||||||
Vital'O | | Mangasport | 2:0 | ||||||
Vaal Professionals | | Young Africans | 2:2 | ||||||
Township Rollers | | Kabwe Warriors | 2:1 | ||||||
Zumunta | | Stade | 2:1 | ||||||
Nianan | | Étoile Filante | 0:1 | ||||||
Independente Tomboa | | Olympique Mvolyé | 1:2 | ||||||
EPB | | Hearts of Oak | 1:3 | ||||||
Blackpool | | Saint-André Léopards | 2:0 | ||||||
Mbabane Highlanders | | Maxaquene | 0:0 | ||||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
12.03 | Saprissa | | Motagua | 3:0 (0:0) | 1:0 (1:0) | 4:0 | |||
San José | |||||||||
Day 1 | |||||||||
26.03 | Deportivo Bautista | | Alianza | 0:2 (0:1) | |||||
Managua |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
22.03 | Arabe Unido | | FAS | 1:1 (0:0) | 0:4 (0:1) | 1:5 | |||
El Salvador, Santa Ana | |||||||||
30.03 | Municipal | | Real Verdes | 3:0 (3:0) | 3:0 (0:0) | 6:0 | |||
Ciudad de Guatemala | |||||||||
Day 1 | |||||||||
12.03 | Real Verdes | | Municipal | 0:3 (0:0) | |||||
San Ignacio | |||||||||
18.03 | FAS | | Arabe Unido | 4:0 (1:0) | |||||
Santa Ana |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
22.03 | Alajuelense | | Acros Crystal | 4:1 (2:0) | 1:2 (0:1) | 5:3 | |||
Alajuela | |||||||||
Day 1 | |||||||||
19.03 | Acros Crystal | | Alajuelense | 2:1 (1:0) | |||||
Belize City | |||||||||
22.03 | Comunicaciones | | Estudiantes Tecos | 1:3 (0:0) | |||||
Ciudad de Guatemala |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
29.03 | Corona Boys | | Mana | 2:0 | 1:1 (0:1) | 3:1 | |||
Day 1 | |||||||||
15.03 | Mana | | Corona Boys | 1:1 (1:0) | |||||
Mana | |||||||||
15.03 | Moulien | | River Plate Aruba | 4:1 | |||||
Le Moule Stade Jacques Pontrémy | |||||||||
19.03 | Bancredicard | | FICA | 1:1 (0:1) | |||||
Santo Domingo | |||||||||
22.03 | Club Franciscain | | Capoise | 0:1 (0:0) | |||||
Le François |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
01.03 16:30 | Torpedo (Zaporizhzhya) | | Dynamo (Kyiv) | 1:0 (1:0) | 0:2 (0:1) | 1:2 | |||
Zaporizhia |
Day 20 | |||||||||
14.03 15:30 | Kremin | | Nyva Vinnytsya | 4:0 (1:0) | |||||
Kremenchuk | |||||||||
14.03 16:00 | Chornomorets | | Dnipro | 2:0 (0:0) | |||||
Odesa | |||||||||
14.03 16:00 | Kryvbas | | Veres | 1:1 (1:1) | |||||
Kryvyi Rih | |||||||||
14.03 16:00 | Prykarpattya | | Zorya-MALS | 2:1 (1:0) | |||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
14.03 17:00 | Karpaty | | Nyva Ternopil | 1:0 (1:0) | |||||
Lviv | |||||||||
14.03 17:00 | Torpedo | | Temp | 3:0 (2:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
14.03 17:00 | Shakhtar | | Metalurh | 0:0 | |||||
Donetsk | |||||||||
14.03 17:00 | Tavriya | | Dynamo | 0:0 | |||||
Simferopol | |||||||||
14.03 18:00 | SK Mykolaiv | | Volyn | 1:0 (0:0) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
Day 19 | |||||||||
10.03 15:00 | Zorya-MALS | | Kryvbas | 1:1 (1:0) | |||||
Lugansk | |||||||||
10.03 15:30 | Metalurh | | Prykarpattya | 0:0 | |||||
Zaporizhia | |||||||||
10.03 16:00 | Chornomorets | | Karpaty | 2:1 (1:0) | |||||
Odesa | |||||||||
10.03 16:00 | Dnipro | | Tavriya | 0:0 | |||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
10.03 16:00 | Temp | | SK Mykolaiv | 3:0 (1:0) | |||||
Shepetivka | |||||||||
10.03 16:00 | Volyn | | Kremin | 3:2 (0:0) | |||||
Lutsk | |||||||||
10.03 17:00 | Veres | | Torpedo | 0:3 (0:0) | |||||
Rivne | |||||||||
10.03 17:00 | Nyva Vinnytsya | | Nyva Ternopil | 0:0 | |||||
Vinnytsia | |||||||||
10.03 18:00 | Dynamo | | Shakhtar | 3:0 (1:0) | |||||
Kiev | |||||||||
Day 18 | |||||||||
04.03 14:00 | Kremin | | Temp | 3:1 (0:0) | |||||
Kremenchuk | |||||||||
04.03 14:00 | Kryvbas | | Metalurh | 0:0 | |||||
Kryvyi Rih | |||||||||
04.03 15:00 | Karpaty | | Nyva Vinnytsya | 2:0 (1:0) | |||||
Lviv | |||||||||
04.03 15:00 | Nyva Ternopil | | Volyn | 3:0 (2:0) | |||||
Ternopil | |||||||||
04.03 15:00 | Shakhtar | | Dnipro | 1:1 (0:1) | |||||
Donetsk | |||||||||
04.03 16:00 | Tavriya | | Chornomorets | 2:0 (0:0) | |||||
Simferopol | |||||||||
04.03 16:00 | SK Mykolaiv | | Veres | 1:0 (0:0) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
05.03 15:00 | Prykarpattya | | Dynamo | 1:2 (0:0) | |||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
05.03 16:00 | Torpedo | | Zorya-MALS | 4:0 (1:0) | |||||
Zaporizhia |
Day 1 | |||||||||
28.03 | Neftchi | | Dinamo | 4:0 | |||||
28.03 | Novbahor | | FK Chirchik | 2:0 | |||||
28.03 | Nuravshon | | Mashʼal | 3:0 | |||||
28.03 | Temiryoʼlchi | | FK Yangiyer | 2:1 | |||||
28.03 | Soʼgʼdiyona | | Nowruz | 2:0 | |||||
28.03 | Politotdel | | ASK | 2:2 | |||||
28.03 | MHSK | | Atlaschi | 2:1 | |||||
28.03 | Paxtakor | | Traktor | 0:1 | |||||
Day 23 | |||||||||
24.03 | Admira/Wacker | | Casino | 0:1 | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
25.03 | Austria Wien | | Rapid | 1:1 | |||||
Wien | |||||||||
25.03 | Tirol | | Mödling | 1:0 | |||||
Innsbruck | |||||||||
25.03 | Linz | | Sturm | 0:2 | |||||
Linz | |||||||||
25.03 | Vorwärts | | LASK | 2:2 | |||||
Steyr Vorwärts-Platz | |||||||||
Day 22 | |||||||||
21.03 | Rapid | | Admira/Wacker | 3:2 | |||||
Wien | |||||||||
22.03 | Mödling | | Vorwärts | 1:0 | |||||
Mödling Stadion der Stadt Mödling | |||||||||
22.03 | Tirol | | Linz | 3:0 | |||||
Innsbruck | |||||||||
22.03 | LASK | | Austria Wien | 1:0 | |||||
Linz | |||||||||
Day 21 | |||||||||
17.03 | Linz | | Casino | 0:3 | |||||
Linz | |||||||||
18.03 | Sturm | | Rapid | 2:0 | |||||
Graz | |||||||||
18.03 | Admira/Wacker | | LASK | 1:1 | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
18.03 | Austria Wien | | Mödling | 2:1 | |||||
Wien Horr-Platz | |||||||||
18.03 | Vorwärts | | Tirol | 2:3 | |||||
Steyr Vorwärts-Platz | |||||||||
Day 20 | |||||||||
10.03 | LASK | | Sturm | 1:2 | |||||
Linz | |||||||||
11.03 | Rapid | | Casino | 0:2 | |||||
Wien | |||||||||
11.03 | Vorwärts | | Linz | 1:0 | |||||
Steyr Vorwärts-Platz | |||||||||
11.03 | Tirol | | Austria Wien | 1:2 | |||||
Innsbruck | |||||||||
11.03 | Mödling | | Admira/Wacker | 0:0 | |||||
Mödling Stadion der Stadt Mödling | |||||||||
Day 19 | |||||||||
04.03 | Linz | | Rapid | 2:3 | |||||
Linz | |||||||||
04.03 | Sturm | | Mödling | 1:0 | |||||
Graz | |||||||||
04.03 | Austria Wien | | Vorwärts | 1:1 | |||||
Wien Horr-Platz | |||||||||
05.03 | Admira/Wacker | | Tirol | 2:0 | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
14.03 | Casino | | LASK | 0:0 | |||||
Salzburg |
Day 35 | |||||||||
18.03 15:00 | Blackburn Rovers | | Chelsea | 2:1 (2:1) | |||||
Blackburn | |||||||||
18.03 15:00 | Manchester City | | Sheffield Wednesday | 3:2 (1:2) | |||||
Manchester | |||||||||
18.03 15:00 | Tottenham Hotspur | | Leicester City | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
18.03 15:00 | Nottingham Forest | | Southampton | 3:0 (1:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
18.03 15:00 | Queens Park Rangers | | Everton | 2:3 (1:0) | |||||
London | |||||||||
18.03 15:00 | Wimbledon | | Crystal Palace | 2:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
18.03 15:00 | Aston Villa | | West Ham United | 0:2 (0:1) | |||||
Birmingham | |||||||||
18.03 15:00 | Leeds United | | Coventry City | 3:0 (1:0) | |||||
Leeds | |||||||||
19.03 16:00 | Newcastle United | | Arsenal | 1:0 (0:0) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
19.03 16:00 | Liverpool | | Manchester United | 2:0 (1:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
20.03 20:00 | Norwich City | | Ipswich Town | 3:0 (0:0) | |||||
Norwich | |||||||||
Day 34 | |||||||||
11.03 15:00 | Sheffield Wednesday | | Wimbledon | 0:1 (0:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
11.03 15:00 | West Ham United | | Norwich City | 2:2 (0:1) | |||||
London | |||||||||
11.03 15:00 | Leicester City | | Nottingham Forest | 2:4 (1:1) | |||||
Leicester | |||||||||
11.03 15:00 | Chelsea | | Leeds United | 0:3 (0:2) | |||||
London | |||||||||
11.03 15:00 | Coventry City | | Blackburn Rovers | 1:1 (1:0) | |||||
Coventry | |||||||||
15.03 20:00 | Manchester United | | Tottenham Hotspur | 0:0 | |||||
Manchester | |||||||||
15.03 20:00 | Everton | | Manchester City | 1:1 (0:1) | |||||
Liverpool | |||||||||
22.03 20:00 | Southampton | | Newcastle United | 3:1 (0:1) | |||||
Southampton | |||||||||
Day 33 | |||||||||
06.03 20:00 | Aston Villa | | Coventry City | 0:0 | |||||
Birmingham | |||||||||
07.03 19:45 | Wimbledon | | Manchester United | 0:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
08.03 20:00 | Blackburn Rovers | | Arsenal | 3:1 (2:0) | |||||
Blackburn | |||||||||
08.03 20:00 | Manchester City | | Chelsea | 1:2 (1:1) | |||||
Manchester | |||||||||
08.03 20:00 | Norwich City | | Sheffield Wednesday | 0:0 | |||||
Norwich | |||||||||
08.03 20:00 | Queens Park Rangers | | Leicester City | 2:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
08.03 20:00 | Newcastle United | | West Ham United | 2:0 (1:0) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
08.03 20:00 | Tottenham Hotspur | | Ipswich Town | 3:0 (2:0) | |||||
London | |||||||||
08.03 20:00 | Nottingham Forest | | Everton | 2:1 (1:1) | |||||
Nottingham | |||||||||
Day 32 | |||||||||
04.03 15:00 | Norwich City | | Manchester City | 1:1 (0:0) | |||||
Norwich | |||||||||
04.03 15:00 | Southampton | | Coventry City | 0:0 | |||||
Southampton | |||||||||
04.03 15:00 | Nottingham Forest | | Tottenham Hotspur | 2:2 (0:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
04.03 15:00 | Manchester United | | Ipswich Town | 9:0 (3:0) | |||||
Manchester | |||||||||
04.03 15:00 | Wimbledon | | Queens Park Rangers | 1:3 (1:1) | |||||
London | |||||||||
04.03 15:00 | Leeds United | | Sheffield Wednesday | 0:1 (0:1) | |||||
Leeds | |||||||||
04.03 15:00 | Aston Villa | | Blackburn Rovers | 0:1 (0:1) | |||||
Birmingham | |||||||||
04.03 15:00 | Liverpool | | Newcastle United | 2:0 (0:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
04.03 15:00 | Leicester City | | Everton | 2:2 (0:2) | |||||
Leicester | |||||||||
05.03 16:00 | Arsenal | | West Ham United | 0:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
05.03 16:00 | Chelsea | | Crystal Palace | 0:0 | |||||
London | |||||||||
Day 30 | |||||||||
14.03 19:45 | Crystal Palace | | Sheffield Wednesday | 2:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
14.03 19:45 | Liverpool | | Coventry City | 2:3 (0:2) | |||||
Liverpool | |||||||||
Day 29 | |||||||||
21.03 19:45 | Wimbledon | | Manchester City | 2:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
22.03 20:00 | Tottenham Hotspur | | Liverpool | 0:0 | |||||
London | |||||||||
22.03 20:00 | Nottingham Forest | | Leeds United | 3:0 (3:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
22.03 20:00 | Manchester United | | Arsenal | 3:0 (2:0) | |||||
Manchester | |||||||||
Day 25 | |||||||||
15.03 20:00 | Southampton | | West Ham United | 1:1 (0:1) | |||||
Southampton | |||||||||
15.03 20:00 | Queens Park Rangers | | Norwich City | 2:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
15.03 20:00 | Leicester City | | Leeds United | 1:3 (1:1) | |||||
Leicester | |||||||||
Day 23 | |||||||||
22.03 15:00 | Queens Park Rangers | | Chelsea | 1:0 (0:0) | |||||
London |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Blackburn Rovers | 42 | 27 | 8 | 7 | 80-39 | 89 | ||
2. | Manchester United | 42 | 26 | 10 | 6 | 77-28 | 88 | ||
3. | Nottingham Forest | 42 | 22 | 11 | 9 | 72-43 | 77 | ||
4. | Liverpool | 42 | 21 | 11 | 10 | 65-37 | 74 | ||
5. | Leeds United | 42 | 20 | 13 | 9 | 59-38 | 73 | ||
6. | Newcastle United | 42 | 20 | 12 | 10 | 67-47 | 72 | ||
7. | Tottenham Hotspur | 42 | 16 | 14 | 12 | 66-58 | 62 | ||
8. | Queens Park Rangers | 42 | 17 | 9 | 16 | 61-59 | 60 | ||
9. | Wimbledon | 42 | 15 | 11 | 16 | 48-65 | 56 | ||
10. | Southampton | 42 | 12 | 18 | 12 | 61-63 | 54 |
Day 39 | |||||||||
24.03 | Barnsley | | Sunderland | 2:0 (0:0) | |||||
Barnsley | |||||||||
24.03 | Wolverhampton Wanderers | | Burnley | 2:0 (1:0) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
25.03 | Bristol City | | Southend United | 0:0 | |||||
Bristol | |||||||||
25.03 | Grimsby Town | | West Bromwich Albion | 0:2 (0:1) | |||||
Cleethorpes | |||||||||
25.03 | Millwall | | Tranmere Rovers | 2:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
25.03 | Oldham Athletic | | Derby County | 1:0 (1:0) | |||||
Oldham | |||||||||
25.03 | Portsmouth | | Bolton Wanderers | 1:1 (0:1) | |||||
Portsmouth | |||||||||
25.03 | Sheffield United | | Reading | 1:1 (0:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
25.03 | Stoke City | | Notts County | 2:1 (1:0) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
25.03 | Swindon Town | | Charlton Athletic | 0:1 (0:0) | |||||
Swindon | |||||||||
26.03 | Luton Town | | Watford | 1:1 (1:0) | |||||
Luton | |||||||||
26.03 | Middlesbrough | | Port Vale | 3:0 (2:0) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
Day 38 | |||||||||
21.03 | Burnley | | Luton Town | 2:1 (0:0) | |||||
Burnley | |||||||||
21.03 | Charlton Athletic | | Grimsby Town | 2:1 (1:1) | |||||
London | |||||||||
21.03 | Notts County | | Bristol City | 1:1 (0:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
21.03 | Port Vale | | Portsmouth | 1:0 (1:0) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
21.03 | Reading | | Oldham Athletic | 2:1 (0:1) | |||||
Reading | |||||||||
21.03 | Southend United | | Stoke City | 4:2 (2:0) | |||||
Southend-on-Sea | |||||||||
21.03 | Sunderland | | Middlesbrough | 0:1 (0:0) | |||||
Sunderland | |||||||||
21.03 | Watford | | Barnsley | 3:2 (1:0) | |||||
Watford | |||||||||
22.03 | Bolton Wanderers | | Sheffield United | 1:1 (1:1) | |||||
Bolton | |||||||||
22.03 | Derby County | | Swindon Town | 3:1 (1:1) | |||||
Derby | |||||||||
22.03 | West Bromwich Albion | | Millwall | 3:0 (1:0) | |||||
West Bromwich | |||||||||
Day 37 | |||||||||
14.03 | Oldham Athletic | | Notts County | 1:1 | |||||
Oldham | |||||||||
18.03 | Barnsley | | Port Vale | 3:1 (2:0) | |||||
Barnsley | |||||||||
18.03 | Bristol City | | Burnley | 1:1 (1:0) | |||||
Bristol | |||||||||
18.03 | Luton Town | | Tranmere Rovers | 2:0 (1:0) | |||||
Luton | |||||||||
18.03 | Middlesbrough | | Derby County | 2:4 (0:3) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
18.03 | Portsmouth | | Southend United | 1:1 (1:1) | |||||
Portsmouth | |||||||||
18.03 | Sheffield United | | Charlton Athletic | 2:1 (0:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
18.03 | Stoke City | | Reading | 0:1 (0:1) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
18.03 | Wolverhampton Wanderers | | Watford | 1:1 (1:0) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
19.03 | Grimsby Town | | Sunderland | 3:1 (1:0) | |||||
Cleethorpes | |||||||||
19.03 | Millwall | | Bolton Wanderers | 0:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
19.03 | Swindon Town | | West Bromwich Albion | 0:0 | |||||
Swindon | |||||||||
Day 36 | |||||||||
11.03 | Bolton Wanderers | | Middlesbrough | 1:0 (1:0) | |||||
Bolton | |||||||||
11.03 | Burnley | | Oldham Athletic | 2:1 (1:0) | |||||
Burnley | |||||||||
11.03 | Charlton Athletic | | Portsmouth | 1:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
11.03 | Derby County | | Millwall | 3:2 (1:1) | |||||
Derby | |||||||||
11.03 | Notts County | | Sheffield United | 2:1 (1:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
11.03 | Port Vale | | Bristol City | 2:1 (1:1) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
11.03 | Reading | | Barnsley | 0:3 (0:1) | |||||
Reading | |||||||||
11.03 | Southend United | | Luton Town | 3:0 (1:0) | |||||
Southend-on-Sea | |||||||||
11.03 | Sunderland | | Stoke City | 1:0 (0:0) | |||||
Sunderland | |||||||||
11.03 | Tranmere Rovers | | Grimsby Town | 2:0 (2:0) | |||||
Birkenhead | |||||||||
11.03 | Watford | | Swindon Town | 2:0 (2:0) | |||||
Watford | |||||||||
15.03 | West Bromwich Albion | | Wolverhampton Wanderers | 2:0 (1:0) | |||||
West Bromwich | |||||||||
Day 35 | |||||||||
07.03 | Barnsley | | Burnley | 2:0 (1:0) | |||||
Barnsley | |||||||||
07.03 | Bristol City | | Charlton Athletic | 2:1 (1:0) | |||||
Bristol | |||||||||
07.03 | Grimsby Town | | Derby County | 0:1 (0:0) | |||||
Cleethorpes | |||||||||
07.03 | Luton Town | | Port Vale | 2:1 (0:0) | |||||
Luton | |||||||||
07.03 | Middlesbrough | | Watford | 2:0 (1:0) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
07.03 | Oldham Athletic | | Southend United | 0:2 (0:1) | |||||
Oldham | |||||||||
07.03 | Sheffield United | | Tranmere Rovers | 2:0 (1:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
08.03 | Millwall | | Reading | 2:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
08.03 | Portsmouth | | West Bromwich Albion | 1:2 (1:1) | |||||
Portsmouth | |||||||||
08.03 | Wolverhampton Wanderers | | Sunderland | 1:0 (0:0) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
Day 34 | |||||||||
04.03 | Bolton Wanderers | | Southend United | 3:0 (1:0) | |||||
Bolton | |||||||||
04.03 | Burnley | | West Bromwich Albion | 1:1 (0:0) | |||||
Burnley | |||||||||
04.03 | Charlton Athletic | | Notts County | 1:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
04.03 | Grimsby Town | | Swindon Town | 1:1 (1:0) | |||||
Cleethorpes | |||||||||
04.03 | Luton Town | | Millwall | 1:1 (1:0) | |||||
Luton | |||||||||
04.03 | Middlesbrough | | Bristol City | 3:0 (1:0) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
04.03 | Reading | | Watford | 4:1 (1:0) | |||||
Reading | |||||||||
04.03 | Sheffield United | | Port Vale | 1:1 (0:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
04.03 | Stoke City | | Derby County | 0:0 | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
05.03 | Sunderland | | Tranmere Rovers | 0:1 (0:0) | |||||
Sunderland | |||||||||
05.03 | Wolverhampton Wanderers | | Portsmouth | 1:0 (0:0) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
Day 30 | |||||||||
15.03 | Portsmouth | | Millwall | 3:2 (1:1) | |||||
Portsmouth | |||||||||
Day 28 | |||||||||
01.03 | Millwall | | Swindon Town | 3:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
Day 26 | |||||||||
14.03 | Middlesbrough | | Barnsley | 1:1 | |||||
Middlesbrough | |||||||||
14.03 | Port Vale | | Stoke City | 1:1 | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
15.03 | Swindon Town | | Sunderland | 1:0 (1:0) | |||||
Swindon | |||||||||
Day 24 | |||||||||
15.03 | Derby County | | Burnley | 4:0 (1:0) | |||||
Derby | |||||||||
Day 23 | |||||||||
28.03 | Burnley | | Port Vale | 4:3 (1:1) | |||||
Burnley |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Middlesbrough | 46 | 23 | 13 | 10 | 67-40 | 82 | ||
2. | Reading | 46 | 23 | 10 | 13 | 58-44 | 79 | ||
3. | Bolton Wanderers | 46 | 21 | 14 | 11 | 67-45 | 77 | ||
4. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 21 | 13 | 12 | 77-61 | 76 | ||
5. | Tranmere Rovers | 46 | 22 | 10 | 14 | 67-58 | 76 | ||
6. | Barnsley | 46 | 20 | 12 | 14 | 63-52 | 72 | ||
7. | Watford | 46 | 19 | 13 | 14 | 52-46 | 70 | ||
8. | Sheffield United | 46 | 17 | 17 | 12 | 74-55 | 68 | ||
9. | Derby County | 46 | 18 | 12 | 16 | 66-51 | 66 | ||
10. | Grimsby Town | 46 | 17 | 14 | 15 | 62-56 | 65 |
08.03 | Bolton Wanderers | | Swindon Town | 3:1 (0:0) | |||||
Bolton | |||||||||
08.03 | Crystal Palace | | Liverpool | 0:1 (0:1) | |||||
London |
22.03 | Wolverhampton Wanderers | | Crystal Palace | 1:4 (1:3)* | |||||
Wolverhampton | |||||||||
11.03 | Liverpool | | Tottenham Hotspur | 1:2 (1:1) | |||||
Liverpool | |||||||||
11.03 | Crystal Palace | | Wolverhampton Wanderers | 1:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
12.03 | Everton | | Newcastle United | 1:0 (0:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
12.03 | Manchester United | | Queens Park Rangers | 2:0 (1:0) | |||||
Manchester |
01.03 | Crystal Palace | | Watford | 1:0 aet (0:0)* | |||||
London | |||||||||
01.03 | Southampton | | Tottenham Hotspur | 2:6 aet (2:0, 2:2)* | |||||
Southampton |
Day 27 | |||||||||
17.03 | Lommel | | Charleroi | 2:0 | |||||
18.03 | Lierse | | Sint-Truiden | 1:0 | |||||
18.03 | Liège | | Seraing | 0:1 | |||||
18.03 | Anderlecht | | Antwerp | 3:1 | |||||
18.03 | Gent | | Oostende | 5:0 | |||||
18.03 | Beveren | | Brugge | 0:2 | |||||
18.03 | Cercle | | Molenbeek | 0:0 | |||||
19.03 | Germinal Ekeren | | Standard | 1:1 | |||||
19.03 | Eendracht Aalst | | Mechelen | 1:1 | |||||
Day 26 | |||||||||
10.03 | Brugge | | Anderlecht | 1:0 | |||||
11.03 | Sint-Truiden | | Lommel | 1:1 | |||||
11.03 | Charleroi | | Germinal Ekeren | 1:2 | |||||
11.03 | Standard | | Cercle | 2:0 | |||||
11.03 | Molenbeek | | Gent | 0:1 | |||||
11.03 | Antwerp | | Eendracht Aalst | 2:3 | |||||
11.03 | Mechelen | | Lierse | 4:0 | |||||
12.03 | Seraing | | Beveren | 1:2 | |||||
12.03 | Oostende | | Liège | 1:3 | |||||
Day 25 | |||||||||
03.03 | Gent | | Standard | 0:1 | |||||
04.03 | Lommel | | Mechelen | 2:0 | |||||
04.03 | Lierse | | Antwerp | 3:0 | |||||
04.03 | Anderlecht | | Seraing | 4:0 | |||||
05.03 | Eendracht Aalst | | Brugge | 1:0 | |||||
05.03 | Oostende | | Molenbeek | 2:2 | |||||
05.03 | Germinal Ekeren | | Sint-Truiden | 1:2 | |||||
05.03 | Liège | | Beveren | 1:0 | |||||
05.03 | Cercle | | Charleroi | 0:1 | |||||
Day 20 | |||||||||
22.03 | Brugge | | Gent | 3:2 | |||||
22.03 | Eendracht Aalst | | Lierse | 2:2 | |||||
Day 15 | |||||||||
22.03 | Liège | | Germinal Ekeren | 0:0 | |||||
Day 20 | |||||||||
21.03 | Botev | | Levski | 1:0 | |||||
22.03 | Dobrudzha | | Spartak | 0:1 | |||||
22.03 | LEKS | | Slavia | 1:0 | |||||
22.03 | Lokomotiv Gorna Oryahovitsa | | Shumen | 1:2 | |||||
22.03 | Lokomotiv Sofia | | Montana | 3:0 | |||||
22.03 | Neftochimik | | Beroe | 2:1 | |||||
22.03 | Pirin | | Etar | 3:1 | |||||
22.03 | CSKA | | Lokomotiv Plovdiv | 1:0 | |||||
Day 19 | |||||||||
17.03 | Levski | | LEKS | 2:0 | |||||
17.03 | Lokomotiv Plovdiv | | Botev | 1:0 | |||||
18.03 | Beroe | | Lokomotiv Sofia | 0:2 | |||||
18.03 | Montana | | Dobrudzha | 1:0 | |||||
18.03 | Slavia | | Pirin | 2:1 | |||||
18.03 | Spartak | | Lokomotiv Gorna Oryahovitsa | 2:1 | |||||
18.03 | Shumen | | CSKA | 2:2 | |||||
18.03 | Etar | | Neftochimik | 1:0 | |||||
Day 18 | |||||||||
11.03 | Beroe | | Etar | 1:1 | |||||
11.03 | Botev | | Shumen | 5:0 | |||||
11.03 | LEKS | | Lokomotiv Plovdiv | 1:0 | |||||
11.03 | Lokomotiv Gorna Oryahovitsa | | Montana | 2:0 | |||||
11.03 | Lokomotiv Sofia | | Dobrudzha | 4:0 | |||||
11.03 | Pirin | | Levski | 0:1 | |||||
11.03 | CSKA | | Spartak | 0:0 | |||||
12.03 | Neftochimik | | Slavia | 3:0 | |||||
Day 17 | |||||||||
03.03 | Spartak | | Botev | 0:0 | |||||
04.03 | Dobrudzha | | Lokomotiv Gorna Oryahovitsa | 1:0 | |||||
04.03 | Levski | | Neftochimik | 1:0 | |||||
04.03 | Lokomotiv Plovdiv | | Pirin | 4:2 | |||||
04.03 | Montana | | CSKA | 0:1 | |||||
04.03 | Slavia | | Beroe | 3:0 | |||||
04.03 | Shumen | | LEKS | 1:1 | |||||
04.03 | Etar | | Lokomotiv Sofia | 2:2 | |||||
Day 18 | |||||||||
18.03 | Ferencváros | | Békéscsabai Előre | 1:1 (0:1) | |||||
Budapest | |||||||||
18.03 | Munkás-Fordan | | Kispest Honvéd | 2:0 (0:0) | |||||
Pécs | |||||||||
18.03 | Stadler | | Zalaegerszegi TE | 2:1 (0:1) | |||||
Akasztó | |||||||||
18.03 | Vasas Casinó | | Győri FC | 0:2 (0:1) | |||||
Budapest | |||||||||
18.03 | Csepel | | Olajbányász | 2:0 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
18.03 | Vác-Samsung | | Debrecen | 0:0 | |||||
Vác | |||||||||
18.03 | Parmalat | | BVSC | 1:4 (1:3) | |||||
Székesfehérvár | |||||||||
18.03 | EMDSZ Sopron | | Újpest | 1:0 (0:0) | |||||
Sopron | |||||||||
Day 17 | |||||||||
11.03 | Újpest | | Vasas Casinó | 3:0 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
11.03 | Kispest Honvéd | | Csepel | 1:1 (1:1) | |||||
Budapest | |||||||||
11.03 | Békéscsabai Előre | | EMDSZ Sopron | 1:1 (1:1) | |||||
Békéscsaba | |||||||||
11.03 | Zalaegerszegi TE | | Parmalat | 3:2 (2:1) | |||||
Zalaegerszeg | |||||||||
11.03 | Stadler | | Debrecen | 0:4 (0:1) | |||||
Akasztó | |||||||||
11.03 | Győri FC | | Munkás-Fordan | 1:2 (0:0) | |||||
Győr | |||||||||
11.03 | Olajbányász | | Vác-Samsung | 0:0 | |||||
Nagykanizsa | |||||||||
13.03 | BVSC | | Ferencváros | 0:1 (0:1) | |||||
Budapest | |||||||||
Day 16 | |||||||||
04.03 | Ferencváros | | Zalaegerszegi TE | 3:0 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
04.03 | Debrecen | | Olajbányász | 3:1 (1:1) | |||||
Debrecen | |||||||||
04.03 | Munkás-Fordan | | Újpest | 0:2 (0:0) | |||||
Pécs | |||||||||
04.03 | Stadler | | Parmalat | 0:0 | |||||
Akasztó | |||||||||
04.03 | Vasas Casinó | | Békéscsabai Előre | 0:4 (0:2) | |||||
Budapest | |||||||||
04.03 | Csepel | | Győri FC | 1:0 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
04.03 | EMDSZ Sopron | | BVSC | 2:1 (1:0) | |||||
Sopron | |||||||||
15.03 | Vác-Samsung | | Kispest Honvéd | 1:3 (0:2) | |||||
Vác |
Day 24 | |||||||||
31.03 19:30 | Duisburg | | Bochum | 3:1 (1:1) | |||||
Duisburg | |||||||||
31.03 20:00 | Eintracht | | Schalke 04 | 0:3 (0:0) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
Day 23 | |||||||||
24.03 20:00 | Uerdingen 05 | | Eintracht | 1:1 (0:0) | |||||
Krefeld | |||||||||
24.03 20:00 | Bayer 04 | | Freiburg | 2:4 (1:2) | |||||
Leverkusen | |||||||||
24.03 20:00 | Werder | | Duisburg | 5:1 (3:0) | |||||
Bremen | |||||||||
25.03 15:30 | Schalke 04 | | Kaiserslautern | 0:1 (0:1) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
25.03 15:30 | Karlsruher | | Köln | 0:0 | |||||
Karlsruhe | |||||||||
25.03 15:30 | Bayern | | 1860 München | 1:0 (1:0) | |||||
München | |||||||||
25.03 15:30 | Stuttgart | | Borussia Dortmund | 0:0 | |||||
Stuttgart | |||||||||
25.03 15:30 | Bochum | | Borussia Mönchengladbach | 0:2 (0:1) | |||||
Bochum | |||||||||
25.03 15:30 | Dynamo | | Hamburger SV | 1:1 (0:0) | |||||
Dresden | |||||||||
Day 22 | |||||||||
17.03 20:00 | Kaiserslautern | | Uerdingen 05 | 1:1 (1:1) | |||||
Kaiserslautern | |||||||||
17.03 20:00 | Borussia Mönchengladbach | | Werder | 2:0 (0:0) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
18.03 15:30 | Borussia Dortmund | | Bayer 04 | 0:3 (0:1) | |||||
Dortmund | |||||||||
18.03 15:30 | Hamburger SV | | Bayern | 1:1 (0:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
18.03 15:30 | 1860 München | | Karlsruher | 1:0 (1:0) | |||||
München | |||||||||
18.03 15:30 | Köln | | Schalke 04 | 5:1 (3:1) | |||||
Köln | |||||||||
18.03 15:30 | Eintracht | | Stuttgart | 2:2 (0:1) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
18.03 15:30 | Freiburg | | Bochum | 1:2 (0:1) | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
19.03 18:00 | Duisburg | | Dynamo | 1:1 (1:0) | |||||
Duisburg | |||||||||
Day 21 | |||||||||
10.03 20:00 | Werder | | Freiburg | 5:1 (3:0) | |||||
Bremen | |||||||||
10.03 20:00 | Bayern | | Duisburg | 1:1 (1:0) | |||||
München | |||||||||
11.03 15:30 | Stuttgart | | Kaiserslautern | 2:2 (1:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
11.03 15:30 | Uerdingen 05 | | Köln | 0:0 | |||||
Krefeld | |||||||||
11.03 15:30 | Dynamo | | Borussia Mönchengladbach | 0:3 (0:1) | |||||
Dresden | |||||||||
11.03 15:30 | Borussia Dortmund | | Eintracht | 1:1 (1:1) | |||||
Dortmund | |||||||||
11.03 15:30 | Karlsruher | | Hamburger SV | 2:0 (1:0) | |||||
Karlsruhe | |||||||||
11.03 15:30 | Bayer 04 | | Bochum | 1:3 (0:3) | |||||
Leverkusen | |||||||||
12.03 18:00 | Schalke 04 | | 1860 München | 6:2 (3:0) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
Day 20 | |||||||||
03.03 19:30 | Duisburg | | Karlsruher | 0:0 | |||||
Duisburg | |||||||||
03.03 20:00 | Bochum | | Werder | 1:3 (1:2) | |||||
Bochum | |||||||||
04.03 15:30 | Freiburg | | Dynamo | 3:1 (2:1) | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
04.03 15:30 | Eintracht | | Bayer 04 | 2:0 (0:0) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
04.03 15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Bayern | 2:2 (1:1) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
04.03 15:30 | Kaiserslautern | | Borussia Dortmund | 1:0 (1:0) | |||||
Kaiserslautern | |||||||||
04.03 15:30 | Hamburger SV | | Schalke 04 | 3:0 (1:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
05.03 18:00 | Köln | | Stuttgart | 1:0 (0:0) | |||||
Köln | |||||||||
21.03 20:00 | 1860 München | | Uerdingen 05 | 1:1 (0:1) | |||||
München |
Day 26 | |||||||||
22.03 | Ajax | | Sparta | 8:0 (5:0) | |||||
24.03 | Dordrecht | | Willem II | 3:0 (1:0) | |||||
25.03 | NAC | | Groningen | 1:3 (1:2) | |||||
25.03 | MVV | | Heerenveen | 1:0 (1:0) | |||||
26.03 | Twente | | Ajax | 0:1 (0:1) | |||||
26.03 | Utrecht | | Go Ahead Eagles | 2:2 (1:0) | |||||
26.03 | Feyenoord | | Roda | 1:2 (0:2) | |||||
Day 25 | |||||||||
18.03 | NAC | | Volendam | 0:1 (0:0) | |||||
18.03 | Dordrecht | | Sparta | 3:1 (1:1) | |||||
18.03 | PSV | | Willem II | 3:2 (2:2) | |||||
19.03 | Feyenoord | | MVV | 6:1 (3:1) | |||||
19.03 | Ajax | | NEC | 5:1 (2:0) | |||||
19.03 | Waalwijk | | Groningen | 3:0 (2:0) | |||||
19.03 | Vitesse | | Heerenveen | 3:1 (1:0) | |||||
19.03 | Twente | | Utrecht | 2:1 (1:0) | |||||
19.03 | Roda | | Go Ahead Eagles | 3:2 (2:1) | |||||
Day 24 | |||||||||
11.03 | Heerenveen | | PSV | 1:2 (0:0) | |||||
11.03 | MVV | | Volendam | 1:1 (0:0) | |||||
11.03 | Willem II | | Waalwijk | 1:0 (1:0) | |||||
12.03 | Go Ahead Eagles | | Ajax | 1:2 (0:0) | |||||
12.03 | Utrecht | | Feyenoord | 0:0 | |||||
12.03 | Dordrecht | | NAC | 2:5 (1:1) | |||||
12.03 | Sparta | | Roda | 0:0 | |||||
12.03 | NEC | | Vitesse | 0:1 (0:0) | |||||
12.03 | Groningen | | Twente | 1:2 (0:1) | |||||
Day 23 | |||||||||
04.03 | Roda | | Dordrecht | 2:0 (0:0) | |||||
04.03 | NAC | | MVV | 2:1 (0:1) | |||||
05.03 | Feyenoord | | Groningen | 4:2 (4:0) | |||||
05.03 | Twente | | Willem II | 0:3 (0:3) | |||||
05.03 | Vitesse | | Go Ahead Eagles | 5:0 (2:0) | |||||
07.03 | NAC | | PSV | 1:2 (0:1) | |||||
08.03 | Go Ahead Eagles | | Twente | 0:2 (0:0) | |||||
08.03 | Volendam | | Dordrecht | 1:0 (1:0) | |||||
08.03 | Willem II | | Heerenveen | 3:1 (2:1) | |||||
08.03 | Waalwijk | | Vitesse | 0:0 | |||||
Day 22 | |||||||||
03.03 | Waalwijk | | Heerenveen | 1:1 (1:0) | |||||
04.03 | PSV | | NEC | 3:0 (1:0) | |||||
Day 24 | |||||||||
19.03 | Bari | | Napoli | 1:1 (1:1) | |||||
19.03 | Brescia | | Torino | 1:4 (1:3) | |||||
19.03 | Cagliari | | Roma | 0:1 (0:1) | |||||
19.03 | Inter | | Foggia | 3:0 (2:0) | |||||
19.03 | Juventus | | Cremonese | 1:0 (0:0) | |||||
Torino | |||||||||
19.03 | Lazio | | Genoa | 4:0 (3:0) | |||||
19.03 | Padova | | Fiorentina | 0:1 (0:0) | |||||
19.03 | Reggiana | | Parma | 2:2 (1:2) | |||||
19.03 | Sampdoria | | Milan | 0:3 (0:1) | |||||
Day 23 | |||||||||
12.03 | Bari | | Inter | 0:1 (0:0) | |||||
12.03 | Cremonese | | Cagliari | 2:0 (0:0) | |||||
12.03 | Fiorentina | | Reggiana | 1:1 (0:1) | |||||
12.03 | Genoa | | Brescia | 1:0 (0:0) | |||||
12.03 | Juventus | | Foggia | 2:0 (0:0) | |||||
Torino | |||||||||
12.03 | Milan | | Padova | 1:0 (1:0) | |||||
12.03 | Napoli | | Lazio | 3:2 (0:2) | |||||
12.03 | Parma | | Sampdoria | 3:2 (2:0) | |||||
12.03 | Roma | | Torino | 1:1 (1:1) | |||||
Day 22 | |||||||||
05.03 | Brescia | | Milan | 0:5 (0:1) | |||||
05.03 | Cagliari | | Bari | 2:1 (2:1) | |||||
05.03 | Foggia | | Cremonese | 0:1 (0:0) | |||||
05.03 | Inter | | Juventus | 0:0 | |||||
Milano | |||||||||
05.03 | Lazio | | Fiorentina | 8:2 (3:0) | |||||
05.03 | Padova | | Napoli | 2:0 (0:0) | |||||
05.03 | Reggiana | | Genoa | 0:1 (0:1) | |||||
05.03 | Sampdoria | | Roma | 3:0 (1:0) | |||||
05.03 | Torino | | Parma | 0:2 (0:1) | |||||
Day 21 | |||||||||
22.03 | GKS | | Widzew | 0:0 | |||||
22.03 | Górnik | | Petrochemia | 1:1 | |||||
22.03 | Lech | | Hutnik | 1:1 | |||||
22.03 | ŁKS | | Ruch | 3:1 | |||||
22.03 | Olimpia | | Legia | 1:2 | |||||
22.03 | Pogoń | | Stal Stalowa Wola | 1:0 | |||||
22.03 | Stal Mielec | | Zagłębie | 0:1 | |||||
22.03 | Stomil | | Warta | 3:1 | |||||
22.03 | Sokół | | Raków | 1:2 | |||||
Day 20 | |||||||||
18.03 | Hutnik | | Warta | 2:2 | |||||
18.03 | Lech | | Górnik | 2:0 | |||||
18.03 | Legia | | Stomil | 3:2 | |||||
18.03 | Petrochemia | | Pogoń | 1:0 | |||||
18.03 | Raków | | Stal Mielec | 0:0 | |||||
18.03 | Ruch | | Sokół | 1:1 | |||||
18.03 | Stal Stalowa Wola | | ŁKS | 1:0 | |||||
18.03 | Widzew | | Olimpia | 2:1 | |||||
18.03 | Zagłębie | | GKS | 1:1 | |||||
Day 19 | |||||||||
11.03 | GKS | | Raków | 1:0 | |||||
11.03 | Górnik | | Hutnik | 3:0 | |||||
11.03 | ŁKS | | Petrochemia | 1:0 | |||||
11.03 | Pogoń | | Lech | 3:2 | |||||
11.03 | Stal Mielec | | Ruch | 4:2 | |||||
11.03 | Stomil | | Widzew | 0:0 | |||||
11.03 | Warta | | Legia | 1:0 | |||||
11.03 | Sokół | | Stal Stalowa Wola | 1:0 | |||||
12.03 | Olimpia | | Zagłębie | 0:1 | |||||
Day 18 | |||||||||
04.03 | Petrochemia | | Sokół | 0:0 | |||||
04.03 | Raków | | Olimpia | 1:0 | |||||
04.03 | Ruch | | GKS | 3:2 | |||||
04.03 | Stal Stalowa Wola | | Stal Mielec | 1:1 | |||||
04.03 | Widzew | | Warta | 2:0 | |||||
05.03 | Górnik | | Pogoń | 1:0 | |||||
05.03 | Hutnik | | Legia | 0:1 | |||||
05.03 | Lech | | ŁKS | 1:2 | |||||
05.03 | Zagłębie | | Stomil | 1:0 | |||||
Day 26 | |||||||||
25.03 | Porto | | Chaves | 2:0 (2:0) | |||||
Porto | |||||||||
25.03 | Beira Mar | | Sporting | 0:1 (0:1) | |||||
Aveiro | |||||||||
26.03 | Vitória Setubal | | Belenenses | 0:0 | |||||
Setúbal | |||||||||
26.03 | Braga | | Boavista | 1:2 (0:0) | |||||
Braga | |||||||||
26.03 | União da Madeira | | Estrela | 0:1 (0:0) | |||||
Funchal | |||||||||
26.03 | União de Leiria | | Farense | 5:0 (3:0) | |||||
Leiria | |||||||||
26.03 | Gil Vicente | | Marítimo | 3:2 (0:1) | |||||
Barcelos | |||||||||
26.03 | Tirsense | | Salgueiros | 1:3 (0:2) | |||||
Santo Tirso | |||||||||
26.03 | Benfica | | Vitória Guimarães | 1:3 (1:2) | |||||
Lisboa | |||||||||
Day 25 | |||||||||
18.03 | Sporting | | Braga | 3:1 (2:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
19.03 | Estrela | | Beira Mar | 1:1 (0:0) | |||||
Amadora | |||||||||
19.03 | Chaves | | Benfica | 0:1 (0:0) | |||||
Chaves | |||||||||
19.03 | Marítimo | | Salgueiros | 2:2 (2:1) | |||||
Funchal | |||||||||
19.03 | Boavista | | Tirsense | 2:0 (1:0) | |||||
Porto | |||||||||
19.03 | Belenenses | | União da Madeira | 3:0 (1:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
19.03 | Vitória Guimarães | | União de Leiria | 3:0 (2:0) | |||||
Guimarães | |||||||||
19.03 | Farense | | Vitória Setubal | 2:0 (2:0) | |||||
Faro | |||||||||
20.03 | Gil Vicente | | Porto | 0:1 (0:0) | |||||
Braga | |||||||||
Day 24 | |||||||||
11.03 | Benfica | | Gil Vicente | 0:1 (0:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
11.03 | Tirsense | | Sporting | 1:1 (1:0) | |||||
Santo Tirso | |||||||||
12.03 | Beira Mar | | Belenenses | 3:2 (1:1) | |||||
Aveiro | |||||||||
12.03 | Salgueiros | | Boavista | 2:1 (2:0) | |||||
Porto | |||||||||
12.03 | União de Leiria | | Chaves | 1:0 (0:0) | |||||
Leiria | |||||||||
12.03 | Braga | | Estrela | 2:0 (0:0) | |||||
Braga | |||||||||
12.03 | União da Madeira | | Farense | 3:0 (0:0) | |||||
Funchal | |||||||||
12.03 | Porto | | Marítimo | 4:1 (3:1) | |||||
Porto | |||||||||
12.03 | Vitória Setubal | | Vitória Guimarães | 1:0 (0:0) | |||||
Setúbal | |||||||||
Day 23 | |||||||||
04.03 | Farense | | Beira Mar | 3:0 (1:0) | |||||
Faro | |||||||||
04.03 | Sporting | | Salgueiros | 1:0 (0:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
05.03 | Porto | | Benfica | 2:1 (1:1) | |||||
Porto | |||||||||
05.03 | Marítimo | | Boavista | 2:0 (1:0) | |||||
Funchal | |||||||||
05.03 | Belenenses | | Braga | 0:1 (0:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
05.03 | Estrela | | Tirsense | 0:0 | |||||
Amadora | |||||||||
05.03 | Vitória Guimarães | | União da Madeira | 2:1 (0:1) | |||||
Guimarães | |||||||||
05.03 | Gil Vicente | | União de Leiria | 1:1 (0:0) | |||||
Barcelos | |||||||||
05.03 | Chaves | | Vitória Setubal | 0:0 | |||||
Chaves |
Day 20 | |||||||||
25.03 | Primorje | | Rudar | 1:1 (0:0) | |||||
25.03 | Mura | | Maribor | 0:0 | |||||
25.03 | Ljubljana | | Gorica | 1:2 (1:1) | |||||
25.03 | Kočevje | | Olimpija | 1:2 (0:0) | |||||
25.03 | Publikum | | Beltinci | 2:2 (1:0) | |||||
26.03 | Korotan | | Izola | 7:0 (2:0) | |||||
26.03 | Koper | | Jadran | 2:0 (1:0) | |||||
26.03 | Svoboda | | Naklo | 1:0 (0:0) | |||||
Day 19 | |||||||||
18.03 | Jadran | | Korotan | 1:5 (0:1) | |||||
19.03 | Maribor | | Primorje | 2:1 (0:1) | |||||
19.03 | Rudar | | Kočevje | 5:0 (0:0) | |||||
19.03 | Olimpija | | Svoboda | 7:1 (2:1) | |||||
19.03 | Gorica | | Publikum | 2:1 (1:0) | |||||
19.03 | Naklo | | Ljubljana | 0:1 (0:1) | |||||
19.03 | Izola | | Mura | 0:1 (0:0) | |||||
19.03 | Beltinci | | Koper | 0:0 | |||||
Day 18 | |||||||||
11.03 | Publikum | | Naklo | 3:0 (2:0) | |||||
12.03 | Svoboda | | Ljubljana | 0:1 (0:0) | |||||
12.03 | Primorje | | Izola | 2:0 (1:0) | |||||
12.03 | Olimpija | | Rudar | 2:1 (1:1) | |||||
12.03 | Mura | | Jadran | 2:0 (0:0) | |||||
12.03 | Korotan | | Beltinci | 1:0 (0:0) | |||||
12.03 | Kočevje | | Maribor | 0:3 (0:) | |||||
12.03 | Koper | | Gorica | 0:1 (0:1) | |||||
Day 17 | |||||||||
04.03 | Jadran | | Primorje | 0:1 (0:1) | |||||
05.03 | Rudar | | Svoboda | 3:1 (1:1) | |||||
05.03 | Gorica | | Korotan | 1:0 (0:0) | |||||
05.03 | Naklo | | Koper | 1:2 (0:0) | |||||
05.03 | Maribor | | Olimpija | 0:2 (0:2) | |||||
05.03 | Ljubljana | | Publikum | 1:2 (1:2) | |||||
05.03 | Izola | | Kočevje | 1:1 (1:1) | |||||
05.03 | Beltinci | | Mura | 3:1 (2:0) | |||||
Day 31 | |||||||||
31.03 | Paris Saint-Germain | | Cannes | 2:1 | |||||
Day 30 | |||||||||
22.03 | Nantes | | Le Havre | 3:2 | |||||
22.03 | Monaco | | Bordeaux | 6:3 | |||||
22.03 | Metz | | Martigues | 0:0 | |||||
22.03 | Caen | | Nice | 0:0 | |||||
22.03 | Cannes | | Sochaux-Montbéliard | 0:0 | |||||
22.03 | Auxerre | | Rennes | 2:2 | |||||
22.03 | Bastia | | Saint-Étienne | 2:1 | |||||
22.03 | Lyon | | Montpellier | 2:1 | |||||
22.03 | Lille | | Paris Saint-Germain | 1:0 | |||||
23.03 | Strasbourg | | Lens | 0:0 | |||||
Day 29 | |||||||||
09.03 | Nice | | Lyon | 1:2 | |||||
10.03 | Montpellier | | Metz | 2:0 | |||||
10.03 | Rennes | | Bastia | 2:2 | |||||
10.03 | Saint-Étienne | | Auxerre | 1:1 | |||||
10.03 | Bordeaux | | Nantes | 1:1 | |||||
10.03 | Martigues | | Monaco | 1:1 | |||||
10.03 | Lille | | Cannes | 0:3 | |||||
10.03 | Lens | | Sochaux-Montbéliard | 1:0 | |||||
13.03 | Le Havre | | Strasbourg | 1:0 | |||||
Day 28 | |||||||||
04.03 | Nantes | | Nice | 2:1 | |||||
04.03 | Metz | | Rennes | 1:0 | |||||
04.03 | Monaco | | Montpellier | 2:0 | |||||
04.03 | Sochaux-Montbéliard | | Le Havre | 0:1 | |||||
04.03 | Strasbourg | | Bordeaux | 1:1 | |||||
04.03 | Caen | | Lille | 2:0 | |||||
04.03 | Cannes | | Lens | 2:0 | |||||
04.03 | Auxerre | | Paris Saint-Germain | 1:1 | |||||
04.03 | Bastia | | Martigues | 2:0 | |||||
04.03 | Lyon | | Saint-Étienne | 1:0 | |||||
Day 19 | |||||||||
19.03 | INKER | | Marsonia | 2:2 | |||||
19.03 | Pomorac | | Varteks | 0:2 | |||||
19.03 | Belišće | | Segesta | 0:0 | |||||
19.03 | Cibalia | | Croatia | 1:0 | |||||
19.03 | Istra | | Neretva | 2:0 | |||||
19.03 | Zagreb | | Osijek | 2:0 | |||||
19.03 | Šibenik | | Zadarkomerc | 3:2 | |||||
19.03 | Rijeka | | Hajduk | 0:1 | |||||
Day 18 | |||||||||
12.03 | Varteks | | Belišće | 2:1 | |||||
12.03 | INKER | | Pomorac | 0:0 | |||||
12.03 | Osijek | | Rijeka | 2:0 | |||||
12.03 | Croatia | | Istra | 3:1 | |||||
12.03 | Hajduk | | Šibenik | 3:1 | |||||
12.03 | Neretva | | Zagreb | 0:1 | |||||
12.03 | Marsonia | | Zadarkomerc | 3:0 | |||||
12.03 | Segesta | | Cibalia | 0:0 | |||||
Day 17 | |||||||||
05.03 | Šibenik | | Osijek | 0:4 | |||||
05.03 | Pomorac | | Marsonia | 1:1 | |||||
05.03 | Belišće | | INKER | 1:0 | |||||
05.03 | Cibalia | | Varteks | 1:0 | |||||
05.03 | Istra | | Segesta | 0:2 | |||||
05.03 | Zagreb | | Croatia | 0:0 | |||||
05.03 | Rijeka | | Neretva | 1:0 | |||||
05.03 | Zadarkomerc | | Hajduk | 1:1 | |||||
Day 20 | |||||||||
31.03 | Jablonec | | Viktoria Žižkov | 1:1 (1:1) | |||||
Jablonec nad Nisou | |||||||||
Day 19 | |||||||||
17.03 | Boby | | Baník | 1:1 (0:0) | |||||
Brno | |||||||||
19.03 | Viktoria Plzeň | | Svit | 2:0 (0:0) | |||||
Plzeň | |||||||||
19.03 | Slovan | | Hradec Králové | 4:2 (1:1) | |||||
Liberec | |||||||||
19.03 | Slavia | | Bohemians | 2:1 (2:1) | |||||
Praha | |||||||||
19.03 | Union | | České Budějovice | 0:2 (0:2) | |||||
Cheb | |||||||||
19.03 | Viktoria Žižkov | | Sparta | 0:2 (0:1) | |||||
Praha | |||||||||
19.03 | Sigma | | Jablonec | 1:2 (0:1) | |||||
Olomouc | |||||||||
19.03 | Švarc Benešov | | Petra | 1:2 (1:1) | |||||
Benešov | |||||||||
Day 18 | |||||||||
10.03 | Baník | | Petra | 1:3 (1:1) | |||||
Ostrava | |||||||||
12.03 | Jablonec | | Švarc Benešov | 2:0 (1:0) | |||||
Jablonec nad Nisou | |||||||||
12.03 | Sparta | | Sigma | 2:0 (1:0) | |||||
Praha | |||||||||
12.03 | České Budějovice | | Viktoria Žižkov | 1:0 (0:0) | |||||
České Budějovice | |||||||||
12.03 | Bohemians | | Union | 2:1 (1:0) | |||||
Praha Ďolíček | |||||||||
12.03 | Hradec Králové | | Slavia | 0:0 | |||||
Hradec Králové | |||||||||
12.03 | Svit | | Slovan | 2:1 (0:0) | |||||
Zlín | |||||||||
12.03 | Boby | | Viktoria Plzeň | 2:0 (1:0) | |||||
Brno | |||||||||
Day 17 | |||||||||
03.03 | Slavia | | Svit | 1:0 (1:0) | |||||
Praha | |||||||||
05.03 | Viktoria Plzeň | | Baník | 0:1 (0:0) | |||||
Plzeň | |||||||||
05.03 | Slovan | | Boby | 2:1 (0:1) | |||||
Liberec | |||||||||
05.03 | Union | | Hradec Králové | 1:3 (1:1) | |||||
Cheb | |||||||||
05.03 | Viktoria Žižkov | | Bohemians | 3:4 (1:2) | |||||
Praha | |||||||||
05.03 | Sigma | | České Budějovice | 1:1 (1:1) | |||||
Olomouc | |||||||||
05.03 | Švarc Benešov | | Sparta | 0:1 (0:0) | |||||
Benešov | |||||||||
05.03 | Petra | | Jablonec | 2:1 (1:0) | |||||
Drnovice |
Day 29 | |||||||||
18.03 | Motherwell | | Dundee United | 2:1 (0:0) | |||||
18.03 | Hearts | | Rangers | 2:1 (2:1) | |||||
18.03 | Aberdeen | | Hibernian | 0:0 | |||||
25.03 | Falkirk | | Kilmarnock | 2:0 (1:0) | |||||
Day 28 | |||||||||
11.03 | Partick Thistle | | Aberdeen | 2:2 (0:2) | |||||
11.03 | Rangers | | Falkirk | 2:2 (1:1) | |||||
21.03 | Kilmarnock | | Celtic | 0:1 (0:0) | |||||
21.03 | Dundee United | | Hearts | 1:1 (0:1) | |||||
22.03 | Hibernian | | Motherwell | 2:0 (1:0) | |||||
Day 27 | |||||||||
04.03 | Kilmarnock | | Dundee United | 2:0 (2:0) | |||||
04.03 | Hibernian | | Rangers | 1:1 (0:0) | |||||
05.03 | Celtic | | Aberdeen | 2:0 (1:0) | |||||
07.03 | Motherwell | | Falkirk | 2:2 (1:1) | |||||
Day 25 | |||||||||
14.03 | Partick Thistle | | Motherwell | 0:0 | |||||
Day 17 | |||||||||
07.03 | Partick Thistle | | Dundee United | 2:0 (0:0) | |||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
03.03 | Goiás (Goiânia) | | Democrata (Governador Valadares) | 1:0 (0:0) | 0:2 (0:0) | 1:2 | |||
Goiânia | |||||||||
10.03 | São Paulo (São Paulo) | | Sergipe (Aracaju) | 3:0 (0:0) | 1:1 (0:1) | 4:1 | |||
São Paulo | |||||||||
17.03 | Flamengo (Rio de Janeiro) | | Souza-PB | 1:0 (0:0) | 1:0 (1:0) | 2:0 | |||
Rio de Janeiro | |||||||||
Day 1 | |||||||||
07.03 | Sousa (Sousa) | | Flamengo (Rio de Janeiro) | 0:1 (0:1) | |||||
João Pessoa |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Melbourne Knights | 24 | 18 | 0 | 6 | 56-25 | 70 | ||
2. | Adelaide City | 24 | 17 | 0 | 7 | 41-20 | 69 | ||
3. | Sydney United | 24 | 18 | 0 | 6 | 34-19 | 68 | ||
4. | Morwell Falcons | 24 | 12 | 0 | 12 | 41-37 | 47 | ||
5. | West Adelaide Sharks | 24 | 13 | 0 | 11 | 28-32 | 45 | ||
6. | South Melbourne Hellas | 24 | 12 | 0 | 12 | 42-36 | 44 | ||
7. | Brisbane Strikers | 24 | 11 | 0 | 13 | 34-32 | 41 | ||
8. | Wollongong City Wolves | 24 | 10 | 0 | 14 | 39-46 | 38 | ||
9. | Sydney Olympic | 24 | 9 | 0 | 15 | 27-34 | 37 | ||
10. | Marconi Fairfield | 24 | 10 | 0 | 14 | 34-43 | 35 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
14:00 | |
15:15 | |
17:30 | |
19:45 | |
17:00 | |
18:00* | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
20:45 | |
19:00 | |
20:15 | |
17:30 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:00 | |
19:10 | |
20:00 | |
Local time | |
4:0 | |
1:2 | |
0:0 | |
1:2 | |
2:0 | |
1:2 | |
2:0 | |
2:1 | |
0:2 | |
0:3 | |
2:2 | |
0:3 | |
2:0* | |
1:2* | |
0:3* | |
3:1* | |
+:- | |
* | |
1:1* | |
0:1* | |
1:1* | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:0 | |
2:0 | |
0:2 | |
1:1 | |
2:0 | |
0:2 | |
1:0 | |
2:2 | |
1:1 | |
1:1 | |
5:1 | |
2:1 | |
1:0 | |
2:2 | |
0:0 | |
2:0 | |
1:4 | |
1:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
1:1 | |
2:2 | |
3:0 | |
3:3 | |
2:1 | |
0:0 | |
1:0 | |
4:1 | |
2:1 | |
1:2 | |
0:3 | |
2:2 | |
3:3 | |
1:1 | |
0:1 | |
0:2 | |
1:3 | |
3:0 | |
3:1 | |
1:1 | |
0:0 | |
1:0 | |
2:0 | |
1:3 | |
4:1 | |
2:3 | |
0:1 | |
3:1 | |
1:1 | |
3:1 | |
1:0 | |
1:1 | |
1:1 | |
3:3 | |
0:1 | |
5:1 | |
2:2 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
1:1 | |
0:2 | |
2:2 | |
0:4 | |
0:3 | |
1:0 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:1 | |
2:1 | |
1:4 | |
2:1 | |
1:1 | |
1:2 | |
1:2 | |
0:0 | |
2:0 | |
2:1 | |
1:1 | |
3:2 | |
1:3 | |
3:0 | |
3:4 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |