30.09.2011 < | Football matches for 1.10.2011 | > 02.10.2011 |
Day 1 | |||||||||
19:00 | WAC Casablanca | | Enyimba | 1:0 (0:0) | |||||
Casablanca |
Day 26 | |||||||||
14:00 | Terek | | Spartak-Nalchik | 0:1 (0:1) | |||||
Grozny | |||||||||
15:30 | FK Rostov | | Krylia Sovetov | 1:0 (0:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
16:15 | Volga | | Amkar | 0:0 | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
18:30 | Dynamo | | FK Krasnodar | 2:1 (1:1) | |||||
Khimki |
Day 30 | |||||||||
Amur-2010 | | Smena | 0:0 | ||||||
Blagoveshchensk | |||||||||
Dynamo Barnaul | | Mostovik-Primorye | 1:0 (1:0) | ||||||
Barnaul | |||||||||
Irtysh | | Sakhalin | 2:1 (2:0) | ||||||
Omsk | |||||||||
Kuzbass | | Sibiryak | 1:0 (0:0) | ||||||
Kemerovo | |||||||||
Metallurg-Kuzbass | | Sibir-2 | 3:1 (2:1) | ||||||
Novokuznetsk | |||||||||
FK Chita | | Yakutiya | 4:0 (3:0) | ||||||
Chita |
Day 11 | |||||||||
FK Sumy | | Prykarpattya | 2:1 | ||||||
SKAD-Yalpuh | | Slavutych | 0:1 | ||||||
Real Pharm | | Enerhiya | 1:4 | ||||||
Desna | | Yednist | 5:1 | ||||||
Nyva | | UkrAhroKom | 1:0 | ||||||
Krystal | | Skala | 2:1 | ||||||
Day 11 | |||||||||
Makiyivvuhillya | | Avanhard | 0:1 | ||||||
Stal | | Shakhtar | 1:0 | ||||||
Dnipro-2 | | FK Sevastopol-2 | 2:1 | ||||||
Hirnyk | | Metalurh-2 | 1:2 | ||||||
Kremin | | Myr | 1:0 | ||||||
FK Poltava | | Hirnyk-Sport | 1:1 | ||||||
Shakhtar-3 | | Illichovets-2 | 2:1 | ||||||
Day 27 | |||||||||
15:00 | FK Vitebsk | | Belshina | 0:3 (0:2) | |||||
Vitebsk | |||||||||
16:00 | FK Minsk | | Tarpeda-BelAZ | 0:0 | |||||
Minsk | |||||||||
16:00 | Dynamo Brest | | Dynamo Minsk | 1:1 (1:1) | |||||
Brest | |||||||||
17:00 | Dnepr | | Shakhtsyor | 0:4 (0:3) | |||||
Mogilev | |||||||||
19:00 | Neman | | Naftan | 1:0 (1:0) | |||||
Hrodna |
Day 11 | |||||||||
15:00 | Academia UTM | | Dacia | 0:3 (0:1) | |||||
15:00 | CSCA-Rapid | | Olimpia | 0:0 | |||||
15:00 | Milsami | | Costuleni | 5:1 (2:1) | |||||
15:00 | Nistru | | Sheriff | 0:3 (0:1) | |||||
17:00 | Tiraspol | | Iskra-Stal | 0:1 (0:1) | |||||
17:00 | Zimbru | | Sfîntul Gheorghe | 2:0 (2:0) | |||||
Day 10 | |||||||||
16:00 | Wacker | | Kapfenberg | 3:1 (1:0) | |||||
Innsbruck | |||||||||
18:30 | Wiener Neustadt | | Mattersburg | 1:2 (0:1) | |||||
Wiener Neustadt | |||||||||
18:30 | Admira Wacker | | Rapid | 4:3 (1:0) | |||||
Maria Enzersdorf |
Day 7 | |||||||||
12:45 | Everton | | Liverpool | 0:2 (0:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
15:00 | Aston Villa | | Wigan Athletic | 2:0 (1:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
15:00 | Blackburn Rovers | | Manchester City | 0:4 (0:0) | |||||
Blackburn | |||||||||
15:00 | Manchester United | | Norwich City | 2:0 (0:0) | |||||
Manchester | |||||||||
15:00 | Sunderland | | West Bromwich Albion | 2:2 (2:2) | |||||
Sunderland | |||||||||
15:00 | Wolverhampton Wanderers | | Newcastle United | 1:2 (0:2) | |||||
Wolverhampton |
Day 10 | |||||||||
Barnsley | | Coventry City | 2:0 (1:0) | ||||||
Barnsley | |||||||||
Blackpool | | Bristol City | 5:0 (1:0) | ||||||
Blackpool | |||||||||
Ipswich Town | | Brighton & Hove Albion | 3:1 (0:0) | ||||||
Ipswich | |||||||||
Leeds United | | Portsmouth | 1:0 (1:0) | ||||||
Leeds | |||||||||
Leicester City | | Derby County | 4:0 (2:0) | ||||||
Leicester | |||||||||
Millwall | | Burnley | 0:1 (0:1) | ||||||
London | |||||||||
Peterborough United | | Doncaster Rovers | 1:2 (1:0) | ||||||
Peterborough | |||||||||
Reading | | Middlesbrough | 0:0 | ||||||
Reading | |||||||||
Southampton | | Watford | 4:0 (1:0) | ||||||
Southampton | |||||||||
15:00 | Crystal Palace | | West Ham United | 2:2 (1:1) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Hull City | | Cardiff City | 2:1 (1:0) | |||||
Kingston upon Hull |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Reading | 46 | 27 | 8 | 11 | 69-41 | 89 | ||
2. | Southampton | 46 | 26 | 10 | 10 | 85-46 | 88 | ||
3. | West Ham United | 46 | 24 | 14 | 8 | 81-48 | 86 | ||
4. | Birmingham City | 46 | 20 | 16 | 10 | 78-51 | 76 | ||
5. | Blackpool | 46 | 20 | 15 | 11 | 79-59 | 75 | ||
6. | Cardiff City | 46 | 19 | 18 | 9 | 66-53 | 75 | ||
7. | Middlesbrough | 46 | 18 | 16 | 12 | 52-51 | 70 | ||
8. | Hull City | 46 | 19 | 11 | 16 | 47-44 | 68 | ||
9. | Leicester City | 46 | 18 | 12 | 16 | 66-55 | 66 | ||
10. | Brighton & Hove Albion | 46 | 17 | 15 | 14 | 52-52 | 66 |
Day 9 | |||||||||
20:00 | Mons | | Lokeren | 3:3 (1:2) | |||||
Mons | |||||||||
20:00 | Kortrijk | | Mechelen | 1:0 (0:0) | |||||
Kortrijk | |||||||||
20:00 | Cercle | | Sint-Truiden | 2:2 (0:1) | |||||
Brugge | |||||||||
20:00 | Westerlo | | Zulte Waregem | 1:1 (1:1) | |||||
Westerlo | |||||||||
20:00 | Gent | | Oud-Heverlee | 6:1 (1:1) | |||||
Gent |
Day 8 | |||||||||
16:00 | Vidima-Rakovski | | Lokomotiv Plovdiv | 0:3 (0:1) | |||||
Sevlievo | |||||||||
16:00 | Minyor | | Liteks | 2:2 (1:1) | |||||
Pernik | |||||||||
16:00 | Montana | | Beroe | 0:0 | |||||
Montana | |||||||||
16:00 | Cherno More | | Chernomorets | 0:2 (0:1) | |||||
Varna |
Day 8 | |||||||||
15:30 | Hoffenheim | | Bayern | 0:0 | |||||
Sinsheim | |||||||||
15:30 | Borussia Dortmund | | Augsburg | 4:0 (2:0) | |||||
Dortmund | |||||||||
15:30 | Freiburg | | Borussia Mönchengladbach | 1:0 (1:0) | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
15:30 | Nürnberg | | Mainz 05 | 3:3 (2:2) | |||||
Nürnberg | |||||||||
15:30 | Bayer 04 | | Wolfsburg | 3:1 (1:0) | |||||
Leverkusen | |||||||||
18:30 | Hertha | | Köln | 3:0 (3:0) | |||||
Berlin |
Day 7 | |||||||||
18:00 | Villarreal | | Real Zaragoza | 2:2 (1:2) | |||||
Villarreal | |||||||||
18:00 | Racing | | Rayo Vallecano | 1:1 (0:1) | |||||
Santander | |||||||||
18:00 | Atlético Osasuna | | Mallorca | 2:2 (1:1) | |||||
Pamplona | |||||||||
20:00 | Valencia | | Granada | 1:0 (1:0) | |||||
Valencia | |||||||||
22:00 | Málaga | | Getafe | 3:2 (0:0) | |||||
Málaga |
Day 31 | |||||||||
Olimps/RFS | | Ventspils | 1:6 (0:2) | ||||||
Jelgava | | Daugava | 1:2 (1:1) | ||||||
Jūrmala | | Skonto | 1:1 (1:0) | ||||||
Metalurgs | | Jūrmala-VV | 6:1 (3:1) | ||||||
Day 7 | |||||||||
20:30 | Benfica | | Paços de Ferreira | 4:1 (2:0) | |||||
Lisboa |
Day 7 | |||||||||
15:30 | Borac | | Metalac | 0:0 | |||||
Ĉačak | |||||||||
15:30 | BSK Borča | | Novi Pazar | 2:2 (0:1) | |||||
Belgrade | |||||||||
15:30 | Crvena zvezda | | Radnički 1923 | 1:1 (0:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
15:30 | Rad | | Hajduk | 3:0 (0:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
15:30 | Smederevo | | Sloboda Point Sevojno | 1:2 (0:2) | |||||
Smederevo | |||||||||
15:30 | Spartak Zlatibor Voda | | Jagodina | 0:4 (0:2) | |||||
Subotica | |||||||||
15:30 | Vojvodina | | Partizan | 1:2 (0:2) | |||||
Novi Sad |
Day 9 | |||||||||
19:00 | Nancy | | Evian | 1:1 (0:0) | |||||
Nancy | |||||||||
19:00 | Saint-Étienne | | Auxerre | 1:1 (1:1) | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
19:00 | Sochaux-Montbéliard | | Toulouse | 3:0 (1:0) | |||||
Montbéliard | |||||||||
19:00 | Lorient | | Valenciennes | 2:0 (1:0) | |||||
Lorient | |||||||||
19:00 | Dijon | | Ajaccio | 1:1 (1:1) | |||||
Dijon | |||||||||
19:00 | Caen | | Nice | 1:1 (0:0) | |||||
Caen | |||||||||
21:00 | Bordeaux | | Montpellier | 2:2 (1:0) | |||||
Bordeaux |
Day 9 | |||||||||
17:20 | Příbram | | Sparta | 0:3 (0:2) | |||||
Příbram | |||||||||
18:00 | Slovan | | Dukla | 1:2 (1:0) | |||||
Liberec | |||||||||
19:30 | Viktoria Žižkov | | Bohemians 1905 | 0:1 (0:0) | |||||
Praha |
Day 10 | |||||||||
15:00 | Dundee United | | Motherwell | 1:3 (0:2) | |||||
Dundee | |||||||||
15:00 | Inverness | | St. Mirren | 2:1 (1:1) | |||||
Inverness | |||||||||
15:00 | Kilmarnock | | St. Johnstone | 1:2 (1:1) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
15:00 | Rangers | | Hibernian | 1:0 (0:0) | |||||
Glasgow |
Day 32 | |||||||||
Nõmme Kalju | | Levadia | 1:1 (1:0) | ||||||
Viljandi | | Kalev | 3:2 (1:1) | ||||||
Flora | | Kuressaare | 2:1 (2:1) | ||||||
Trans | | Tammeka | 4:0 (3:0) | ||||||
Paide | | Ajax Lasnamäe | 4:0 (0:0) | ||||||
Day 10 | |||||||||
18:30 | Atlético | | Lanús | 2:1 (0:1) | |||||
Rafaela | |||||||||
21:15 | Vélez Sársfield | | San Martín | 1:0 (0:0) | |||||
Buenos Aires |
Day 27 | |||||||||
18:00 | Bahia | | Avaí | 3:2 (1:0) | |||||
Salvador | |||||||||
18:00 | Palmeiras | | América-MG | 1:1 (1:1) | |||||
São Paulo | |||||||||
18:00 | Fluminense | | Santos | 3:2 (1:1) | |||||
Volta Redonda |
15:00 | Houston Dynamo | | Chicago Fire | 1:1 (1:1) | |||||
Houston | |||||||||
19:00 | Colorado Rapids | | Dallas | 1:0 (1:0) | |||||
Commerce City | |||||||||
19:30 | Toronto | | New York Red Bulls | 1:1 (0:0) | |||||
Toronto | |||||||||
19:30 | Los Angeles Galaxy | | Real Salt Lake | 2:1 (0:1) | |||||
Carson | |||||||||
19:30 | New England Revolution | | Seattle Sounders | 1:2 (1:1) | |||||
Foxborough | |||||||||
19:30 | San Jose Earthquakes | | Sporting Kansas City | 1:1 (0:0) | |||||
Santa Clara |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |