30.08.2008 < | Football matches for 31.08.2008 | > 01.09.2008 |
Day 3 | |||||||||
17:00 | Antigua and Barbuda | | Sint Maarten | 3:2 (1:0) | |||||
George Town | |||||||||
19:15 | Cayman Islands | | Bermuda | 0:0 | |||||
George Town |
Day 4 | |||||||||
15:00 | TP Mazembe | | Enyimba | 3:0 (1:0) | |||||
Lubumbashi |
Day 2 | |||||||||
18:00 | Interclube | | Haras El-Hedood | 1:0 (0:0) | |||||
Luanda |
Day 2 | |||||||||
14:30 | Asante Kotoko | | Al-Merreikh | 1:0 (0:0) | |||||
Kumasi |
Day 20 | |||||||||
17:45 | Dynamo | | FK Moskva | 1:1 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
19:00 | Tom | | Krylia Sovetov | 0:4 (0:0) | |||||
Tomsk | |||||||||
19:00 | Luch-Energiya | | Terek | 1:1 (0:0) | |||||
Vladivostok | |||||||||
19:30 | Amkar | | Rubin | 1:2 (0:0) | |||||
Perm | |||||||||
20:00 | Spartak Moscow | | Spartak-Nalchik | 2:1 (0:0) | |||||
Moscow |
Day 22 | |||||||||
Amur | | Sakhalin | 1:1 (1:0) | ||||||
Irtysh-1946 | | Sibiryak | 2:1 (0:0) | ||||||
Metallurg Krasnoyarsk | | FK Chita | 1:2 (0:2) | ||||||
Okean | | Kuzbass | 1:0 (0:0) | ||||||
Day 7 | |||||||||
17:00 | Zorya | | Kryvbas | 1:2 (0:1) | |||||
Lugansk | |||||||||
17:00 | Shakhtar | | Metalurh Zaporizhzhya | 2:2 (2:0) | |||||
Donetsk | |||||||||
20:30 | Dynamo | | Metalurh Donetsk | 1:0 (1:0) | |||||
Kiev |
Day 7 | |||||||||
IgroServis | | Zakarpattya | 1:1 (1:1) | ||||||
Simferopol | |||||||||
Dynamo-2 | | Obolon | 0:0 | ||||||
Chapayivka | |||||||||
PFK Oleksandriya | | Knyazha | 1:1 (0:1) | ||||||
Oleksandriia | |||||||||
Krymteplytsya | | Feniks-Illichovets | 2:2 (1:0) | ||||||
Molodizhne | |||||||||
Enerhetyk | | Helios | 2:1 (1:1) | ||||||
Burshtyn |
Day 7 | |||||||||
Illichovets-2 | | Zirka | 0:2 | ||||||
Day 21 | |||||||||
17:00 | Shakhtsyor | | Naftan | 3:0 (1:0) | |||||
Salihorsk | |||||||||
17:00 | FK Vitebsk | | FK Homel | 1:1 (1:0) | |||||
Vitebsk | |||||||||
19:00 | BATE | | FK Smorgon | 2:2 (1:0) | |||||
Barysaw |
Day 22 | |||||||||
15:00 | Shakhtyor | | Vostok | -:- | |||||
Karaganda | |||||||||
17:00 | Energetik-2 | | Irtysh | 1:1 (0:0) | |||||
Ekibastuz | |||||||||
17:30 | Ordabasy | | Megasport | 2:2 (0:0) | |||||
Shymkent | |||||||||
17:30 | Kaysar | | Qayrat | 0:0 | |||||
Kyzylorda | |||||||||
18:00 | Yesil-Bogatyr | | Okzhetpes | 2:2 (1:0) | |||||
Petropavl | |||||||||
18:00 | Almaty | | Zhetysu | 2:2 (0:1) | |||||
Almaty | |||||||||
19:00 | Atyrau | | Tobil | 0:5 (0:0) | |||||
Atyrau | |||||||||
19:00 | Aqtöbe | | Astana | 3:1 (2:0) | |||||
Aktobe |
Day 11 | |||||||||
CSCA-Rapid | | Dinamo | 0:0 | ||||||
Iskra-Stal | | Dacia | 0:1 | ||||||
Nistru | | Zimbru | 0:1 | ||||||
Sheriff | | Tiraspol | 2:1 | ||||||
Tiligul-Tiras | | Olimpia | 1:2 | ||||||
Day 8 | |||||||||
17:00 | Austria Kärnten | | Red Bull | 1:0 (1:0) | |||||
Klagenfurt am Wörthersee | |||||||||
19:30 | Ried | | Sturm | 4:1 (2:1) | |||||
Ried im Innkreis | |||||||||
19:30 | Austria Wien | | Mattersburg | 2:1 (2:1) | |||||
Wien |
Day 3 | |||||||||
13:30 | Chelsea | | Tottenham Hotspur | 1:1 (1:1) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Sunderland | | Manchester City | 0:3 (0:1) | |||||
Sunderland | |||||||||
16:00 | Aston Villa | | Liverpool | 0:0 | |||||
Birmingham |
Bishop Auckland | | Consett | 3:3 | ||||||
Whickham | | Pickering Town | 0:2 | ||||||
Lye Town | | Southam United | 1:2 | ||||||
Dulwich Hamlet | | Broxbourne Borough V&E | 1:1 | ||||||
Barkingside | | Stanway Rovers | 0:4 | ||||||
Sittingbourne | | Chertsey Town | 2:1 | ||||||
Sidley United | | Eastbourne Town | 1:2 | ||||||
Cray Wanderers | | Chichester City United | 4:1 | ||||||
Aylesbury United | | Windsor & Eton | 2:0 | ||||||
Day 4 | |||||||||
18:00 | Lokomotiv Plovdiv | | Levski | 2:3 (2:1) | |||||
Plovdiv | |||||||||
18:00 | Lokomotiv Sofia | | Botev | 2:0 (1:0) | |||||
Sofia | |||||||||
18:00 | Cherno More | | Chernomorets | 0:1 (0:0) | |||||
Varna | |||||||||
20:00 | Liteks | | Vihren | 2:0 (1:0) | |||||
Lovech |
Day 1 | |||||||||
19:00 | Athletic | | Almería | 1:3 (0:2) | |||||
Bilbao | |||||||||
19:00 | Atlético Madrid | | Málaga | 4:0 (3:0) | |||||
Madrid | |||||||||
19:00 | Real Betis | | Recreativo | 0:1 (0:1) | |||||
Sevilla | |||||||||
19:00 | Sporting Gijon | | Getafe | 1:2 (1:1) | |||||
Gijón | |||||||||
19:00 | Racing | | Sevilla | 1:1 (0:0) | |||||
Santander | |||||||||
19:00 | Numancia | | Barcelona | 1:0 (1:0) | |||||
Soria | |||||||||
19:00 | Atlético Osasuna | | Villarreal | 1:1 (0:0) | |||||
Pamplona | |||||||||
21:00 | Deportivo La Coruna | | Real Madrid | 2:1 (1:0) | |||||
La Coruña |
Day 1 | |||||||||
15:00 | Milan | | Bologna | 1:2 (1:1) | |||||
Milano | |||||||||
15:00 | Catania | | Genoa | 1:0 (0:0) | |||||
Catania | |||||||||
15:00 | Cagliari | | Lazio | 1:4 (1:0) | |||||
Cagliari | |||||||||
15:00 | Torino | | Lecce | 3:0 (2:0) | |||||
Torino | |||||||||
15:00 | Roma | | Napoli | 1:1 (1:0) | |||||
Roma | |||||||||
15:00 | Chievo | | Reggina | 2:1 (0:0) | |||||
Verona | |||||||||
15:00 | Atalanta | | Siena | 1:0 (1:0) | |||||
Bergamo | |||||||||
20:30 | Fiorentina | | Juventus | 1:1 (0:1) | |||||
Firenze |
Day 19 | |||||||||
Strømsgodset | | Ham-Kam | 1:2 (0:1) | ||||||
Viking | | Molde | 3:3 (1:2) | ||||||
Lyn | | Tromsø | 3:3 (2:1) | ||||||
Bodø/Glimt | | Brann | 3:1 (1:1) | ||||||
Rosenborg | | Vålerenga | 2:1 (2:0) | ||||||
Day 3 | |||||||||
Borac | | Hajduk | 0:0 | ||||||
Ĉačak | |||||||||
Crvena Zvezda | | Habitfarm | 0:2 (0:0) | ||||||
Belgrade | |||||||||
OFK | | Partizan | 0:3 (0:1) | ||||||
Belgrade | |||||||||
Vojvodina | | Čukarički Stankom | 2:1 (1:0) | ||||||
Novi Sad |
Day 5 | |||||||||
Bohemians | | Brno | 1:2 (0:1) | ||||||
Praha | |||||||||
Baumit | | Kladno | 1:1 (0:1) | ||||||
Jablonec nad Nisou | |||||||||
Mladá Boleslav | | Sigma | 2:1 (2:0) | ||||||
Mladá Boleslav | |||||||||
Příbram | | Slovan | 1:2 (0:1) | ||||||
Příbram | |||||||||
Sparta | | Viktoria Žižkov | 2:0 (1:0) | ||||||
Praha |
Day 4 | |||||||||
Estudiantes | | Arsenal | 2:0 (1:0) | ||||||
River Plate | | San Lorenzo de Almagro | 0:0 | ||||||
Huracán | | Boca Juniors | 0:3 (0:1) | ||||||
Independiente | | Gimnasia y Esgrima La Plata | 1:1 (1:0) | ||||||
Day 23 | |||||||||
16:00 | São Paulo | | Santos | 0:0 | |||||
São Paulo | |||||||||
16:00 | Grêmio | | Vasco da Gama | 2:1 (0:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
16:00 | Sport | | Internacional | 1:0 (0:0) | |||||
Recife | |||||||||
18:10 | Portuguesa | | Atlético-MG | 1:1 (0:1) | |||||
São Paulo | |||||||||
18:10 | Cruzeiro | | Coritiba | 1:1 (1:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
18:10 | Flamengo | | Fluminense | 2:2 (1:1) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
Atlético-PR | | Palmeiras | 1:2 (0:1) | ||||||
Curitiba |
Houston Dynamo | | Chicago Fire | 2:1 (2:1) | ||||||
Houston |
Day 15 | |||||||||
Qingdao Jonoon | | Changchun Yatai | 2:2 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 18 | 9 | 3 | 54-25 | 63 | ||
2. | Shanghai Shenhua | 30 | 17 | 10 | 3 | 58-29 | 61 | ||
3. | Beijing Guoan | 30 | 16 | 10 | 4 | 44-27 | 58 | ||
4. | Tianjin Teda | 30 | 16 | 9 | 5 | 54-29 | 57 | ||
5. | Shaanxi Zhongxin | 30 | 15 | 7 | 8 | 41-29 | 52 | ||
6. | Changchun Yatai | 30 | 12 | 9 | 9 | 53-45 | 45 | ||
7. | Guangzhou Pharmaceutical | 30 | 10 | 10 | 10 | 41-42 | 40 | ||
8. | Qingdao Jonoon | 30 | 10 | 9 | 11 | 39-36 | 39 | ||
9. | Zhejiang Lucheng | 30 | 9 | 12 | 9 | 38-32 | 39 | ||
10. | Henan Siwu | 30 | 9 | 9 | 12 | 30-31 | 36 |
Day 3 | |||||||||
15:00 | Sydney | | Perth Glory | 5:2 (4:1) | |||||
Sydney | |||||||||
17:00 | Queensland Roar | | Central Coast Mariners | 2:4 (0:1) | |||||
Brisbane |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |