15.08.2008 < | Football matches for 16.08.2008 | > 17.08.2008 |
Day 1 | |||||||||
18:30 | Sfaxien | | Interclube | 4:1 (2:0) | |||||
Sfax |
Day 1 | |||||||||
16:00 | Al-Merreikh | | Kabylie | 3:1 (2:1) | |||||
Omdurman |
Day 18 | |||||||||
17:00 | Dynamo | | Spartak-Nalchik | 1:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
19:00 | Luch-Energiya | | Krylia Sovetov | 0:0 | |||||
Vladivostok | |||||||||
19:30 | Lokomotiv | | Saturn | 0:0 | |||||
Moscow |
Day 27 | |||||||||
13:00 | Sportakademklub | | Mashuk-KMV | 2:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
17:00 | Ural | | Zverda | 5:1 (2:1) | |||||
Yekaterinburg | |||||||||
17:30 | Anzhi | | Alaniya | 2:0 (2:0) | |||||
Makhachkala | |||||||||
18:00 | Vityaz | | Kuban | 1:3 (0:2) | |||||
Domodedovo | |||||||||
18:30 | Metallurg-Kuzbass | | FK Rostov | 0:1 (0:1) | |||||
Novokuznetsk | |||||||||
18:30 | SKA Rostov-on-Don | | KAMAZ | 3:4 (2:1) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
19:00 | Salyut-Energiya | | Volga | 1:1 (1:1) | |||||
Belgorod | |||||||||
19:30 | Dynamo Barnaul | | Dynamo Bryansk | 0:0 | |||||
Barnaul | |||||||||
20:00 | Sibir | | SKA-Energiya | 2:1 (0:0) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
20:00 | Nosta | | Chernomorets | 0:0 | |||||
Novotroitsk |
Day 24 | |||||||||
Dynamo Vologda | | Dmitrov | 4:1 (2:1) | ||||||
Zelenograd | | Tekstilshchik | 3:2 (1:2) | ||||||
Nara-ShBFR | | FK Reutov | 1:0 (0:0) | ||||||
FK Istra | | Spartak Shchyolkovo | 0:0 | ||||||
Sheksna | | Torpedo-RG | 1:0 (0:0) | ||||||
16:00 | Volga Tver | | Spartak Kostroma | 2:1 (2:1) | |||||
Vyshny Volochyok |
Day 22 | |||||||||
Zvezda | | Lokomotiv | 2:1 (1:1) | ||||||
Serpukhov | |||||||||
Spartak Tambov | | FK Ryazan | 1:2 (1:1) | ||||||
Tambov | |||||||||
17:00 | Nika | | FCSh-73 | 3:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
18:00 | Zodiak | | Saturn-2 | 2:0 (1:0) | |||||
Stary Oskol | |||||||||
18:00 | Metallurg Lipetsk | | FK Lukhovitsy | 1:0 (0:0) | |||||
Lipetsk | |||||||||
18:30 | Avangard | | Rusichi | 1:0 (1:0) | |||||
Kursk | |||||||||
18:30 | Dynamo-Voronezh | | Znamya Truda | 4:1 (1:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
19:00 | FK Gubkin | | FK Yelyets | 4:0 (1:0) | |||||
Gubkin |
Day 5 | |||||||||
17:00 | Zorya | | Metalurh Donetsk | 0:2 (0:1) | |||||
Lugansk | |||||||||
17:00 | FK Lviv | | Vorskla | 0:0 | |||||
Lviv | |||||||||
18:00 | FK Kharkiv | | Chornomorets | 1:1 (0:0) | |||||
Sumy | |||||||||
19:00 | Tavriya | | Arsenal | 3:1 (2:1) | |||||
Simferopol |
Day 5 | |||||||||
Desna | | Zakarpattya | 0:1 (0:0) | ||||||
Chernigiv | |||||||||
IgroServis | | Knyazha | 1:0 (0:0) | ||||||
Simferopol | |||||||||
Obolon | | Komunalnyk | 5:0 (2:0) | ||||||
Kiev | |||||||||
18:00 | Stal | | Prykarpattya | 1:0 (1:0) | |||||
Alchevsk |
Day 5 | |||||||||
Yednist | | Bastion | 1:2 | ||||||
MFK Mykolaiv | | Ros | 1:0 | ||||||
Day 5 | |||||||||
Arsenal Kharkiv | | PFK Sevastopol-2 | 1:0 | ||||||
Olkom | | Metalurh-2 | 3:1 | ||||||
Day 19 | |||||||||
17:30 | Shakhtsyor | | Granit-Mikashevichy | 1:0 (0:0) | |||||
Salihorsk | |||||||||
18:00 | Savit | | Dnepr | 1:1 (1:0) | |||||
Mogilev | |||||||||
18:00 | Lokomotiv | | Tarpeda | 1:1 (1:0) | |||||
Maladzyechna | |||||||||
18:00 | MTZ-RIPA | | Darida | 3:3 (1:0) | |||||
Minsk | |||||||||
18:00 | Naftan | | FK Smorgon | 3:1 (0:0) | |||||
Navapolatsk | |||||||||
18:00 | Dynamo Brest | | FK Vitebsk | 1:0 (0:0) | |||||
Brest | |||||||||
19:00 | Dynamo Minsk | | FK Homel | 3:1 (1:0) | |||||
Minsk |
Day 1 | |||||||||
12:45 | Arsenal | | West Bromwich Albion | 1:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Bolton Wanderers | | Stoke City | 3:1 (3:0) | |||||
Bolton | |||||||||
15:00 | West Ham United | | Wigan Athletic | 2:1 (2:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Hull City | | Fulham | 2:1 (1:1) | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
15:00 | Middlesbrough | | Tottenham Hotspur | 2:1 (0:0) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
15:00 | Everton | | Blackburn Rovers | 2:3 (1:1) | |||||
Liverpool | |||||||||
17:30 | Sunderland | | Liverpool | 0:1 (0:0) | |||||
Sunderland |
Day 2 | |||||||||
Barnsley | | Coventry City | 1:2 (1:1) | ||||||
Barnsley | |||||||||
Bristol City | | Derby County | 1:1 (1:0) | ||||||
Bristol | |||||||||
Burnley | | Ipswich Town | 0:3 (0:2) | ||||||
Burnley | |||||||||
Doncaster Rovers | | Cardiff City | 1:1 (0:0) | ||||||
Doncaster | |||||||||
Norwich City | | Blackpool | 1:1 (0:0) | ||||||
Norwich | |||||||||
Preston North End | | Crystal Palace | 2:0 (0:0) | ||||||
Preston | |||||||||
Reading | | Plymouth Argyle | 2:0 (1:0) | ||||||
Reading | |||||||||
Sheffield United | | Queens Park Rangers | 3:0 (2:0) | ||||||
Sheffield | |||||||||
Southampton | | Birmingham City | 1:2 (1:0) | ||||||
Southampton | |||||||||
Swansea City | | Nottingham Forest | 3:1 (1:1) | ||||||
Swansea | |||||||||
Watford | | Charlton Athletic | 1:0 (1:0) | ||||||
Watford | |||||||||
Wolverhampton Wanderers | | Sheffield Wednesday | 4:1 (1:1) | ||||||
Wolverhampton |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 27 | 9 | 10 | 80-52 | 90 | ||
2. | Birmingham City | 46 | 23 | 14 | 9 | 54-37 | 83 | ||
3. | Sheffield United | 46 | 22 | 14 | 10 | 64-39 | 80 | ||
4. | Reading | 46 | 21 | 14 | 11 | 72-40 | 77 | ||
5. | Burnley | 46 | 21 | 13 | 12 | 72-60 | 76 | ||
6. | Preston North End | 46 | 21 | 11 | 14 | 66-54 | 74 | ||
7. | Cardiff City | 46 | 19 | 17 | 10 | 65-53 | 74 | ||
8. | Swansea City | 46 | 16 | 20 | 10 | 63-50 | 68 | ||
9. | Ipswich Town | 46 | 17 | 15 | 14 | 62-53 | 66 | ||
10. | Bristol City | 46 | 15 | 16 | 15 | 54-54 | 61 |
Day 2 | |||||||||
18:00 | Belasitsa | | Spartak | 0:0 | |||||
Sandanski | |||||||||
18:00 | Lokomotiv Mezdra | | Slavia | 1:0 (0:0) | |||||
Mezdra | |||||||||
18:00 | Lokomotiv Plovdiv | | Chernomorets | 1:1 (1:0) | |||||
Plovdiv |
Day 1 | |||||||||
15:30 | Schalke 04 | | Hannover | 3:0 (2:0) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
15:30 | Wolfsburg | | Köln | 2:1 (0:1) | |||||
Wolfsburg | |||||||||
15:30 | Bayer 04 | | Borussia Dortmund | 2:3 (1:2) | |||||
Leverkusen | |||||||||
15:30 | Karlsruher | | Bochum | 1:0 (1:0) | |||||
Karlsruhe | |||||||||
15:30 | Energie | | Hoffenheim | 0:3 (0:1) | |||||
Cottbus | |||||||||
15:30 | Arminia | | Werder | 2:2 (0:0) | |||||
Bielefeld |
Day 2 | |||||||||
16:00 | GKS | | Piast | 0:0 | |||||
Bełchatów | |||||||||
18:00 | Polonia Bytom | | Śląsk | 1:1 (0:0) | |||||
Bytom | |||||||||
20:00 | Polonia Warszawa | | Wisła | 0:2 (0:1) | |||||
Warszawa | |||||||||
20:00 | Ruch | | Lechia | 2:1 (1:0) | |||||
Chorzów |
Day 2 | |||||||||
19:00 | Caen | | Valenciennes | 3:1 (3:1) | |||||
Caen | |||||||||
19:00 | Nice | | Nancy-Lorraine | 2:1 (1:1) | |||||
Nice | |||||||||
19:00 | Saint-Étienne | | Sochaux-Montbéliard | 2:1 (2:0) | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
19:00 | Nantes | | Monaco | 1:1 (0:1) | |||||
Nantes | |||||||||
19:00 | Lille | | Le Mans | 1:3 (0:2) | |||||
Lille | |||||||||
19:00 | Toulouse | | Le Havre | 2:1 (0:1) | |||||
Toulouse | |||||||||
21:00 | Paris Saint-Germain | | Bordeaux | 1:0 (0:0) | |||||
Paris |
Day 3 | |||||||||
Baník | | Brno | 0:0 | ||||||
Ostrava | |||||||||
Viktoria Plzeň | | Slavia | 1:1 (0:0) | ||||||
Plzeň | |||||||||
Tescoma | | Viktoria Žižkov | 1:0 (1:0) | ||||||
Zlín |
Day 2 | |||||||||
15:00 | Motherwell | | Aberdeen | 0:1 (0:0) | |||||
Motherwell | |||||||||
15:00 | Hibernian | | Falkirk | 3:2 (2:1) | |||||
Edinburgh | |||||||||
15:00 | Inverness | | Hamilton | 0:1 (0:1) | |||||
Inverness | |||||||||
15:00 | Rangers | | Hearts | 2:0 (1:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
15:00 | St. Mirren | | Kilmarnock | 0:0 | |||||
Paisley |
Day 23 | |||||||||
Vaprus | | Trans | 2:4 (1:2) | ||||||
Tammeka | | Nõmme Kalju | 2:3 (1:0) | ||||||
TVMK | | Tulevik | 2:1 (0:1) | ||||||
Sillamäe Kalev | | Tallinna Kalev | 2:1 (1:0) | ||||||
Flora | | Levadia | 0:0 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Tigre | | Arsenal | 2:1 (2:1) | ||||||
Godoy Cruz | | San Lorenzo de Almagro | 1:2 (1:0) | ||||||
Gimnasia y Esgrima de Jujuy | | Colón | 1:4 (0:2) | ||||||
Argentinos Juniors | | Vélez Sársfield | 4:1 (0:0) | ||||||
Day 20 | |||||||||
18:20 | Figueirense | | Portuguesa | 2:1 (0:0) | |||||
Florianópolis | |||||||||
18:20 | Cruzeiro | | Vitória | 2:1 (1:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
18:20 | Atlético-PR | | Ipatinga | 5:0 (2:0) | |||||
Curitiba |
San Jose Earthquakes | | New England Revolution | 4:0 (1:0) | ||||||
Santa Clara | |||||||||
Columbus Crew | | Dallas | 2:1 (0:1) | ||||||
Columbus | |||||||||
Colorado Rapids | | Kansas City Wizards | 2:1 (1:1) | ||||||
Commerce City | |||||||||
Houston Dynamo | | Real Salt Lake | 4:3 (4:2) | ||||||
Houston | |||||||||
Chicago Fire | | D.C. United | 0:1 (0:1) | ||||||
Bridgeview |
Day 1 | |||||||||
19:00 | Sydney | | Melbourne Victory | 0:0 | |||||
Sydney |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |