08.08.2008 < | Football matches for 9.08.2008 | > 10.08.2008 |
Day 17 | |||||||||
16:00 | Krylia Sovetov | | Lokomotiv | 2:0 (0:0) | |||||
Samara | |||||||||
17:30 | Shinnik | | Luch-Energiya | 1:2 (1:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
19:00 | Spartak Moscow | | FK Khimki | 1:1 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
20:00 | FK Moskva | | Tom | 2:1 (1:1) | |||||
Moscow |
Day 26 | |||||||||
14:00 | Torpedo | | Dynamo Barnaul | 2:1 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
17:00 | Baltika | | Metallurg-Kuzbass | 0:0 | |||||
Kaliningrad | |||||||||
18:00 | Mashuk-KMV | | Alaniya | 1:2 (1:0) | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
18:00 | Volga | | Sportakademklub | 1:1 (0:0) | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
18:00 | KAMAZ | | Anzhi | 1:0 (0:0) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
18:30 | Zverda | | Vityaz | 1:0 (0:0) | |||||
Irkutsk | |||||||||
18:30 | Dynamo Bryansk | | Ural | 1:3 (0:2) | |||||
Bryansk | |||||||||
19:00 | SKA-Energiya | | Nosta | 3:2 (1:0) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
19:00 | FK Rostov | | Sibir | 2:3 (0:2) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
19:30 | Chernomorets | | SKA Rostov-on-Don | 2:0 (1:0) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
20:00 | Kuban | | Salyut-Energiya | 2:2 (2:0) | |||||
Krasnodar |
Day 22 | |||||||||
MVD Rossii | | Torpedo | 1:0 (1:0) | ||||||
Day 20 | |||||||||
Znamya Truda | | Metallurg Lipetsk | 1:1 (0:1) | ||||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
Day 19 | |||||||||
Lokomotiv | | Dynamo-Voronezh | 1:1 (1:1) | ||||||
Liski |
Day 20 | |||||||||
17:00 | Alnas | | Akademiya | 0:0 | |||||
Almetyevsk | |||||||||
17:00 | Soyuz-Gazprom | | Gornyak | 2:2 (1:0) | |||||
Izhevsk | |||||||||
17:00 | Energetik | | Zenit Chelyabinsk | 0:1 (0:0) | |||||
Uren | |||||||||
18:00 | Dynamo Kirov | | FK Tyumen | 2:2 (1:0) | |||||
Kirov | |||||||||
18:00 | Neftekhimik | | Gazovik | 2:1 (1:0) | |||||
Nizhnekamsk |
Day 20 | |||||||||
Amur | | Smena | 2:3 (0:2) | ||||||
Okean | | Irtysh-1946 | 0:0 | ||||||
Sakhalin | | Sibir-2 | 2:0 (1:0) | ||||||
Sibiryak | | Metallurg Krasnoyarsk | 0:0 | ||||||
FK Chita | | Kuzbass | 4:3 (2:1) | ||||||
Day 4 | |||||||||
17:00 | Metalurh Donetsk | | FK Kharkiv | 3:0 (2:0) | |||||
Donetsk | |||||||||
17:00 | Karpaty | | Illichovets | 1:0 (1:0) | |||||
Lviv | |||||||||
19:00 | Chornomorets | | Kryvbas | 2:0 (0:0) | |||||
Odesa | |||||||||
19:00 | Vorskla | | Dynamo | 2:2 (1:1) | |||||
Poltava |
Day 7 | |||||||||
Academia UTM | | Dacia | 0:2 | ||||||
CSCA-Rapid | | Iskra-Stal | 0:1 | ||||||
Dinamo | | Tiraspol | 4:2 | ||||||
Nistru | | Tiligul-Tiras | 1:3 | ||||||
Day 6 | |||||||||
19:30 | Altach | | Rapid | 2:7 (2:6) | |||||
Altach | |||||||||
19:30 | Kapfenberg | | Sturm | 1:3 (1:2) | |||||
Kapfenberg | |||||||||
19:30 | Austria Kärnten | | Mattersburg | 2:0 (1:0) | |||||
Klagenfurt am Wörthersee |
Day 1 | |||||||||
Birmingham City | | Sheffield United | 1:0 (0:0) | ||||||
Birmingham | |||||||||
Blackpool | | Bristol City | 0:1 (0:0) | ||||||
Blackpool | |||||||||
Cardiff City | | Southampton | 2:1 (1:1) | ||||||
Cardiff | |||||||||
Charlton Athletic | | Swansea City | 2:0 (1:0) | ||||||
London | |||||||||
Coventry City | | Norwich City | 2:0 (0:0) | ||||||
Coventry | |||||||||
Crystal Palace | | Watford | 0:0 | ||||||
London | |||||||||
Derby County | | Doncaster Rovers | 0:1 (0:0) | ||||||
Derby | |||||||||
Ipswich Town | | Preston North End | 1:2 (1:2) | ||||||
Ipswich | |||||||||
Plymouth Argyle | | Wolverhampton Wanderers | 2:2 (1:1) | ||||||
Plymouth | |||||||||
Queens Park Rangers | | Barnsley | 2:1 (2:1) | ||||||
London | |||||||||
Sheffield Wednesday | | Burnley | 4:1 (3:1) | ||||||
Sheffield |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 27 | 9 | 10 | 80-52 | 90 | ||
2. | Birmingham City | 46 | 23 | 14 | 9 | 54-37 | 83 | ||
3. | Sheffield United | 46 | 22 | 14 | 10 | 64-39 | 80 | ||
4. | Reading | 46 | 21 | 14 | 11 | 72-40 | 77 | ||
5. | Burnley | 46 | 21 | 13 | 12 | 72-60 | 76 | ||
6. | Preston North End | 46 | 21 | 11 | 14 | 66-54 | 74 | ||
7. | Cardiff City | 46 | 19 | 17 | 10 | 65-53 | 74 | ||
8. | Swansea City | 46 | 16 | 20 | 10 | 63-50 | 68 | ||
9. | Ipswich Town | 46 | 17 | 15 | 14 | 62-53 | 66 | ||
10. | Bristol City | 46 | 15 | 16 | 15 | 54-54 | 61 |
Standard | | Anderlecht | 3:1 (2:0) | ||||||
Li?ge |
Day 1 | |||||||||
18:00 | Vihren | | Levski | 1:0 (0:0) | |||||
Sandanski | |||||||||
18:00 | Minyor | | Lokomotiv Sofia | 0:1 (0:1) | |||||
Kyustendil | |||||||||
18:00 | Pirin-Blagoevgrad | | Cherno More | 1:2 (0:0) | |||||
Blagoevgrad | |||||||||
18:00 | Slavia | | Liteks | 0:3 (0:1) | |||||
Sofia | |||||||||
18:00 | Sliven | | Lokomotiv Plovdiv | 1:1 (1:0) | |||||
Sliven | |||||||||
18:00 | Spartak | | Lokomotiv Mezdra | 2:0 (0:0) | |||||
Varna |
Day 3 | |||||||||
20:00 | Vasas SC | | MTK | 0:4 (0:2) | |||||
Budapest | |||||||||
20:00 | Rákóczi | | Paks | 3:5 (1:4) | |||||
Kaposvár | |||||||||
20:00 | Haladás | | Spartacus | 3:0 (2:0) | |||||
Szombathely | |||||||||
20:00 | Siófok | | Újpest | 0:1 (0:0) | |||||
Siófok | |||||||||
20:00 | Rákospalotai | | Zalaegerszegi TE | 2:3 (1:1) | |||||
Budapest |
Day 17 | |||||||||
Strømsgodset | | Brann | 2:0 (1:0) | ||||||
Day 4 | |||||||||
Rudar | | Interblock | 2:0 (1:0) | ||||||
Nafta | | Celje | 1:0 (0:0) | ||||||
Day 1 | |||||||||
21:00 | Monaco | | Paris Saint-Germain | 1:0 (0:0) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
21:00 | Rennes | | Marseille | 4:4 (1:3) | |||||
Rennes | |||||||||
21:00 | Bordeaux | | Caen | 2:1 (0:1) | |||||
Bordeaux | |||||||||
21:00 | Sochaux-Montbéliard | | Grenoble | 1:2 (0:0) | |||||
Montbéliard | |||||||||
21:00 | Le Havre | | Nice | 1:0 (0:0) | |||||
Le Havre | |||||||||
21:00 | Valenciennes | | Saint-Étienne | 1:0 (1:0) | |||||
Valenciennes | |||||||||
21:00 | Auxerre | | Nantes | 2:1 (1:0) | |||||
Auxerre | |||||||||
21:00 | Nancy-Lorraine | | Lille | 0:0 | |||||
Nancy | |||||||||
21:00 | Le Mans | | Lorient | 0:1 (0:0) | |||||
Le Mans |
Day 3 | |||||||||
NK Croatia Sesvete | | Dinamo | 0:1 (0:1) | ||||||
Day 1 | |||||||||
12:30 | Falkirk | | Rangers | 0:1 (0:0) | |||||
Falkirk | |||||||||
15:00 | Kilmarnock | | Hibernian | 1:0 (0:0) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
15:00 | Aberdeen | | Inverness | 0:2 (0:1) | |||||
Aberdeen | |||||||||
15:00 | Hearts | | Motherwell | 3:2 (2:1) | |||||
Edinburgh |
Day 22 | |||||||||
Tulevik | | Vaprus | 1:2 (0:0) | ||||||
Tallinna Kalev | | TVMK | 2:2 (1:1) | ||||||
Trans | | Tammeka | 4:1 (2:0) | ||||||
Flora | | Sillamäe Kalev | 7:1 (2:0) | ||||||
Levadia | | Nõmme Kalju | 1:0 (1:0) | ||||||
Day 1 | |||||||||
Rosario Central | | Estudiantes | 3:2 (2:1) | ||||||
Banfield | | Godoy Cruz | 1:2 (1:2) | ||||||
Arsenal | | Argentinos Juniors | 3:0 (1:0) | ||||||
Vélez Sársfield | | Independiente | 0:0 | ||||||
Day 19 | |||||||||
18:20 | Atlético-MG | | Grêmio | 0:4 (0:1) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
18:20 | Flamengo | | Atlético-PR | 1:0 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
18:20 | São Paulo | | Goiás | 2:1 (2:1) | |||||
São Paulo |
Kansas City Wizards | | Chivas USA | 3:2 (2:0) | ||||||
Kansas City | |||||||||
Colorado Rapids | | Toronto | 0:1 (0:1) | ||||||
Commerce City | |||||||||
New England Revolution | | Chicago Fire | 1:2 (1:0) | ||||||
Foxborough |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |