14.05.2021 < | Football matches for 15.05.2021 | > 16.05.2021 |
Day 1 | |||||||||
17:00 | CR Belouizdad | | Espérance | 2:0 (1:0) | |||||
Alger | |||||||||
18:00 | Kaizer Chiefs | | Simba | 4:0 (2:0) | |||||
Johannesburg | |||||||||
21:00 | Al-Ahly Cairo | | Mamelodi Sundowns | 2:0 (1:0) | |||||
Cairo |
Day 1 | |||||||||
17:00 | Universidad O&M | | Flames United | 11:1 (6:1) | |||||
Santo Domingo de Guzmán |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Inter Moengotapoe | 2 | 1 | 1 | 0 | 13-1 | 4 | |||
2. | Universidad O&M | 2 | 1 | 1 | 0 | 12-2 | 4 | |||
3. | Flames United | 2 | 0 | 0 | 2 | 1-23 | 0 |
Day 1 | |||||||||
20:00 | Delfines del Este FC | | Metropolitan | 0:3 | |||||
Santo Domingo de Guzmán |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Metropolitan | 2 | 2 | 0 | 0 | 7-0 | 6 | |||
2. | Delfines del Este FC | 2 | 1 | 0 | 1 | 10-3 | 3 | |||
3. | Real Rincon | 2 | 0 | 0 | 2 | 0-14 | 0 |
Day 42 | |||||||||
12:00 | Baltika | | Krylia Sovetov | 0:1 (0:1) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
13:00 | Torpedo | | Shinnik | 0:1 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
14:00 | Spartak-2 | | FK Chertanovo | 4:3 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
14:00 | Veles | | Tekstilshchik | 2:1 (0:1) | |||||
Domodedovo | |||||||||
15:00 | FK Orenburg | | Dynamo | 3:2 (1:0) | |||||
Orenburg | |||||||||
16:00 | Chaika | | Neftekhimik | 1:0 (0:0) | |||||
Peschanokopskoye | |||||||||
16:00 | FK Krasnodar-2 | | Volgar | 1:0 (1:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
17:00 | Akron | | Fakel | 0:2 (0:1) | |||||
Zhigulyovsk | |||||||||
17:00 | Yenisey | | Irtysh | 2:1 (1:0) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
20:00 | SKA-Khabarovsk | | Alaniya | 1:2 (0:1) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
20:00 | Tom | | FK Nizhniy Novgorod | 1:1 (1:1) | |||||
Tomsk |
Day 29 | |||||||||
15:00 | SKA | | FK Krasnodar-3 | 1:1 (0:0) | |||||
Rostov-on-Don |
Day 24 | |||||||||
14:00 | Krasny | | Metallurg Lipetsk | 2:0 (0:0) | |||||
Smolensk | |||||||||
14:00 | Kvant | | Znamya | 0:0 | |||||
Obninsk | |||||||||
15:00 | Khimik-Arsenal | | Salyut-Belgorod | 0:4 (0:3) | |||||
Novomoskovsk | |||||||||
15:00 | Metallurg Vidnoye | | Avangard | 3:1 (2:1) | |||||
Vidnoye | |||||||||
15:00 | Sokol | | Saturn | 2:0 (1:0) | |||||
Saratov | |||||||||
17:00 | FK Ryazan | | FK Strogino | 2:0 (1:0) | |||||
Ryazan | |||||||||
17:00 | Sakhalin | | FK Kaluga | 1:1 (0:0) | |||||
Yuzhno-Sakhalinsk |
Day 26 | |||||||||
16:00 | Ahrobiznes | | Chornomorets | 1:0 (0:0) | |||||
Volochisk Yunist Stadium | |||||||||
17:00 | MFK Mykolaiv | | Kremin | 2:0 (1:0) | |||||
Mykolaiv |
Day 22 | |||||||||
12:00 | Karpaty Halych | | FK Uzhhorod | 0:3 (0:1) | |||||
Burshtyn | |||||||||
16:00 | Chernihiv | | Nyva Vinnytsya | 2:2 (1:2) | |||||
Chernigiv | |||||||||
16:00 | Chaika | | Volyn-2 | 2:1 (1:0) | |||||
Makariv |
Day 9 | |||||||||
15:00 | Pyunik | | Noah | 0:1 (0:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
Day 7 | |||||||||
15:00 | Urartu | | Ararat-Armenia | 1:2 (1:1) | |||||
Yerevan |
Day 9 | |||||||||
14:30 | Neman | | Shakhtsyor | 1:2 (1:1) | |||||
Hrodna | |||||||||
16:30 | FK Vitebsk | | Energetik-BDU | 3:2 (0:2) | |||||
Vitebsk | |||||||||
18:30 | Tarpeda-BelAZ | | Isloch | 3:3 (1:2) | |||||
Zhodzina | |||||||||
20:30 | BATE | | Rukh | 3:2 (1:2) | |||||
Barysaw |
Day 33 | |||||||||
16:00 | Dinamo-Auto | | Sheriff | 0:7 (0:2)* | |||||
Tîrnauca | |||||||||
18:00 | Codru | | Dacia Buiucani | 0:4 (0:1)* | |||||
Lozova | |||||||||
18:00 | Milsami | | Zimbru | 2:1 (2:1)* | |||||
Orhei |
Day 31 | |||||||||
17:00 | Austria | | St. Pölten | 2:1 (1:1)* | |||||
Wien | |||||||||
17:00 | Rheindorf Altach | | Ried | 3:0 (1:0)* | |||||
Altach | |||||||||
17:00 | Hartberg | | Admira Wacker | 2:0 (1:0)* | |||||
Hartberg |
Day 36 | |||||||||
12:30 | Burnley | | Leeds United | 0:4 (0:1)* | |||||
Burnley | |||||||||
15:00 | Southampton | | Fulham | 3:1 (1:0)* | |||||
Southampton | |||||||||
20:00 | Brighton & Hove Albion | | West Ham United | 1:1 (0:0)* | |||||
Brighton & Hove |
17:15 | Chelsea | | Leicester City | 0:1 (0:0) | |||||
London |
Day 4 | |||||||||
20:45 | Anderlecht | | Genk | 1:2 (1:1)* | |||||
Bruxelles |
Day 30 | |||||||||
17:30 | Ludogorets | | Arda | 4:1 (2:1) | |||||
Razgrad | |||||||||
20:00 | Lokomotiv | | CSKA | 2:0 (0:0) | |||||
Plovdiv |
Day 33 | |||||||||
15:30 | Freiburg | | Bayern | 2:2 (1:1)* | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
15:30 | Arminia | | Hoffenheim | 1:1 (1:1)* | |||||
Bielefeld | |||||||||
15:30 | Schalke 04 | | Eintracht | 4:3 (1:1)* | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
15:30 | Bayer 04 | | Union | 1:1 (1:0)* | |||||
Leverkusen | |||||||||
15:30 | Hertha | | Köln | 0:0* | |||||
Berlin | |||||||||
15:30 | Augsburg | | Werder | 2:0 (0:0)* | |||||
Augsburg | |||||||||
15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Stuttgart | 1:2 (1:0)* | |||||
Mönchengladbach |
16:30 | NAC | | Volendam | 4:1 (1:0)* | |||||
Breda | |||||||||
18:45 | De Graafschap | | Roda | 2:3 (2:1)* | |||||
Doetinchem | |||||||||
21:00 | Almere City | | NEC | 0:4 (0:2)* | |||||
Almere |
Day 14 | |||||||||
13:00 | Žalgiris Kaunas | | Džiugas | 1:0 (0:0) | |||||
Kaunas |
Day 37 | |||||||||
13:30 | Inđija | | Proleter | 0:5 (0:3) | |||||
Inđija | |||||||||
13:30 | Javor | | Čukarički | 1:2 (0:0) | |||||
Ivanjica | |||||||||
13:30 | Metalac | | Novi Pazar | 1:1 (1:0) | |||||
Gornji Milanovac | |||||||||
13:30 | Napredak | | Mladost | 2:0 (1:0) | |||||
Kruŝevac | |||||||||
13:30 | Rad | | FK Mačva | 7:1 (4:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
13:30 | FK Zlatibor | | Radnički | 0:0 | |||||
Zlatibor | |||||||||
16:00 | Partizan | | Voždovac | 3:0 (1:0) | |||||
Belgrade |
Day 35 | |||||||||
17:00 | Istra 1961 | | Slaven | 1:0 (0:0) | |||||
Pula | |||||||||
19:05 | Lokomotiva | | Osijek | 0:2 (0:0) | |||||
Zagreb |
Day 38 | |||||||||
12:30 | Hibernian | | Celtic | 0:0 | |||||
Edinburgh | |||||||||
12:30 | Rangers | | Aberdeen | 4:0 (2:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
12:30 | St. Johnstone | | Livingston | 0:0 | |||||
Perth |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
19:45 | Dundee | | Raith Rovers | 0:1 (0:1)* | 3:0 (1:0) | 3:1 | |||
Dundee |
12:30 | Los Angeles Galaxy | | Austin | 2:0 (1:0) | |||||
Carson | |||||||||
13:00 | New York City | | Toronto | 1:1 (0:0) | |||||
New York | |||||||||
19:00 | Atlanta United | | Montréal | 1:0 (0:0) | |||||
Atlanta | |||||||||
19:00 | Minnesota United | | Dallas | 1:0 (0:0) | |||||
Saint Paul | |||||||||
19:00 | Colorado Rapids | | Houston Dynamo | 3:1 (3:1) | |||||
Commerce City | |||||||||
19:00 | San Jose Earthquakes | | Portland Timbers | 0:2 (0:1) | |||||
Santa Clara | |||||||||
19:30 | Philadelphia Union | | New York Red Bulls | 1:0 (1:0) | |||||
Chester | |||||||||
19:30 | Real Salt Lake | | Nashville | 0:0 | |||||
Sandy |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | New England Revolution | 34 | 22 | 7 | 5 | 65-41 | 73 | ||
2. | Philadelphia Union | 34 | 14 | 12 | 8 | 48-35 | 54 | ||
3. | Nashville | 34 | 12 | 18 | 4 | 55-33 | 54 | ||
4. | New York City | 34 | 14 | 9 | 11 | 56-36 | 51 | ||
5. | Atlanta United | 34 | 13 | 12 | 9 | 45-37 | 51 | ||
6. | Orlando City | 34 | 13 | 12 | 9 | 50-48 | 51 | ||
7. | New York Red Bulls | 34 | 13 | 9 | 12 | 39-33 | 48 | ||
8. | DC United | 34 | 14 | 5 | 15 | 56-54 | 47 | ||
9. | Columbus Crew | 34 | 13 | 8 | 13 | 46-45 | 47 | ||
10. | Montréal | 34 | 12 | 10 | 12 | 46-44 | 46 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Colorado Rapids | 34 | 17 | 10 | 7 | 51-35 | 61 | ||
2. | Seattle Sounders | 34 | 17 | 9 | 8 | 53-33 | 60 | ||
3. | Sporting Kansas City | 34 | 17 | 7 | 10 | 58-40 | 58 | ||
4. | Portland Timbers | 34 | 17 | 4 | 13 | 56-52 | 55 | ||
5. | Minnesota United | 34 | 13 | 10 | 11 | 42-44 | 49 | ||
6. | Vancouver Whitecaps | 34 | 12 | 13 | 9 | 45-45 | 49 | ||
7. | Real Salt Lake | 34 | 14 | 6 | 14 | 55-54 | 48 | ||
8. | Los Angeles Galaxy | 34 | 13 | 9 | 12 | 50-54 | 48 | ||
9. | Los Angeles | 34 | 12 | 9 | 13 | 53-51 | 45 | ||
10. | San Jose Earthquakes | 34 | 10 | 11 | 13 | 46-54 | 41 |
Day 5 | |||||||||
18:00 | Qingdao | | Chongqing Liangjiang Athletic | 1:0 (0:0) | |||||
Guangzhou |
Day 21 | |||||||||
14:35 | Western United | | Sydney | 0:1 (0:0) | |||||
Ballarat | |||||||||
19:10 | Newcastle United Jets | | Central Coast Mariners | 0:1 (0:0) | |||||
Newcastle |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Melbourne City | 26 | 15 | 4 | 7 | 57-32 | 49 | ||
2. | Sydney | 26 | 13 | 8 | 5 | 39-23 | 47 | ||
3. | Central Coast Mariners | 26 | 12 | 6 | 8 | 35-31 | 42 | ||
4. | Brisbane Roar | 26 | 11 | 7 | 8 | 36-28 | 40 | ||
5. | Adelaide United | 26 | 11 | 6 | 9 | 39-41 | 39 | ||
6. | Macarthur FC | 26 | 11 | 6 | 9 | 33-36 | 39 | ||
7. | Wellington Phoenix | 26 | 10 | 8 | 8 | 44-34 | 38 | ||
8. | Western Sydney Wanderers | 26 | 9 | 8 | 9 | 45-43 | 35 | ||
9. | Perth Glory | 26 | 9 | 7 | 10 | 44-44 | 34 | ||
10. | Western United | 26 | 8 | 4 | 14 | 30-47 | 28 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
14:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
13:00* | |
13:00* | |
15:30* | |
18:00* | |
+:- | |
* | |
12:15* | |
13:45* | |
14:30* | |
18:00 | |
16:00 | |
19:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
20:15 | |
14:00 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
20:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
14:00 | |
16:15 | |
16:15 | |
18:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
17:30 | |
20:15 | |
17:00 | |
21:00 | |
17:00 | |
19:10 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
12:30 | |
18:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
17:15 | |
19:15 | |
19:45 | |
Local time | |
0:0 | |
0:2 | |
0:2 | |
3:1 | |
2:0 | |
2:1 | |
1:2 | |
4:2 | |
2:2 | |
0:2 | |
0:1 | |
0:1 | |
1:0 | |
0:0 | |
0:4 | |
0:8 | |
1:3 | |
1:2* | |
0:1 | |
2:1 | |
4:2 | |
2:3 | |
2:1 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |