29.05.2021 < | Football matches for 30.05.2021 | > 31.05.2021 |
18:00 | Malta | | Northern Ireland | 0:3 (0:1) | |||||
Austria, Klagenfurt am Wörthersee | |||||||||
20:15 | Switzerland | | USA | 2:1 (1:1) | |||||
St. Gallen |
Day 27 | |||||||||
15:00 | Leningradets | | Zvezda Sankt-Petersburg | 1:2 (0:1) | |||||
Roshchino | |||||||||
16:00 | Dynamo-2 | | Zenit-2 | 2:2 (0:1) | |||||
Khimki | |||||||||
16:00 | FK Tver | | Znamya Truda | 3:0 (1:0) | |||||
Tver | |||||||||
17:00 | Lokomotiv-Kazanka | | Luki-Energiya | 5:0 (4:0) | |||||
Moscow | |||||||||
18:00 | FK Murom | | FK Smolensk | 1:1 (0:0) | |||||
Murom |
Day 27 | |||||||||
13:00 | FK Strogino | | Avangard | 3:2 (3:0) | |||||
Moscow | |||||||||
14:00 | Znamya | | Fakel-M | 3:3 (1:1) | |||||
Noginsk | |||||||||
15:00 | Khimik-Arsenal | | FK Khimki-M | 2:0 (1:0) | |||||
Novomoskovsk | |||||||||
15:00 | Salyut-Belgorod | | FK Kaluga | 3:1 (3:1) | |||||
Belgorod | |||||||||
16:00 | Metallurg Lipetsk | | Sokol | 1:0 (0:0) | |||||
Lipetsk | |||||||||
17:00 | Saturn | | Kvant | 3:2 (3:0) | |||||
Ramenskoye | |||||||||
17:00 | Krasny | | Metallurg Vidnoye | 0:1 (0:0) | |||||
Smolensk | |||||||||
18:00 | FK Ryazan | | Sakhalin | 3:1 (1:0) | |||||
Ryazan |
Day 27 | |||||||||
14:00 | Lada-Tolyatti | | FK Chelyabinsk | 0:5 (0:3) | |||||
Tolyatti | |||||||||
16:00 | Lada | | Ural-2 | 0:0 | |||||
Dimitrovgrad | |||||||||
17:00 | KAMAZ | | Volna | 2:0 (1:0) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
18:00 | Zenit-Izhevsk | | Volga | 1:3 (1:2) | |||||
Izhevsk | |||||||||
18:00 | Nosta | | FK Tyumen | 1:3 (0:1) | |||||
Novotroitsk | |||||||||
18:00 | Zvezda Perm | | FK Orenburg-2 | 3:1 (2:0) | |||||
Perm |
Day 15 | |||||||||
16:00 | Prykarpattya | | Avanhard | 3:1 (2:0) | |||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
Day 4 | |||||||||
17:00 | MFK Mykolaiv | | Volyn | 2:1 (1:0) | |||||
Mykolaiv |
Day 24 | |||||||||
13:00 | Rubikon | | Nyva Vinnytsya | 0:3 (0:0) | |||||
Shchastlive | |||||||||
16:00 | Bukovyna | | Karpaty Lviv | 1:0 (1:0) | |||||
Chernivtsi | |||||||||
17:00 | Epitsentr | | FK Uzhhorod | 0:0 | |||||
Dunaivtsi |
Day 11 | |||||||||
14:00 | FK Homel | | FK Minsk | 5:0 (2:0) | |||||
Gomel | |||||||||
16:00 | FK Slutsk | | Isloch | 2:1 (1:0) | |||||
Slutsk | |||||||||
18:00 | Dynamo Brest | | Energetik-BDU | 0:1 (0:0) | |||||
Brest |
13:00 | Tsementnik (Krasnaselski) | | Partizan (Salihorsk) | 0:3 (0:1) | |||||
Krasnoselsky DYuSSh-2 Stadium | |||||||||
14:00 | Stroitel (Kopyl) | | FK Orsha (Orsha) | 0:4 (0:1) | |||||
Kapyl FOK | |||||||||
14:00 | FK Asipovichy (Asipovichy) | | Maladzyechna-2018 (Maladzyechna) | 1:2 (1:1) | |||||
Asipovichy | |||||||||
14:00 | FK Lepel (Lepel) | | FK Smalyavichy (Smalyavichy) | 0:1 (0:1) | |||||
Lyepyel City Stadium | |||||||||
15:00 | FSK Hrodnensky (Skidel) | | FK Lida (Lida) | 1:6 (0:3) | |||||
Skidel Стадион ФСК |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
17:00 | Wolfsberg | | Austria Wien | 1:2 (1:1) | 0:3 (0:1) | 1:5 | |||
Wolfsberg |
19:00 | Arda | | Cherno More | 1:0 (1:0) | |||||
Kardzhali |
Day 6 | |||||||||
15:00 | Mjøndalen | | Molde | 0:0 | |||||
Mjøndalen | |||||||||
18:00 | Brann | | Strømsgodset | 3:0 (2:0) | |||||
Bergen | |||||||||
18:00 | Kristiansund | | Lillestrøm | 1:0 (0:0) | |||||
Kristiansund | |||||||||
18:00 | Odd | | Bodø/Glimt | 1:0 (1:0) | |||||
Skien | |||||||||
18:00 | Rosenborg | | Stabæk | 4:2 (0:1) | |||||
Trondheim | |||||||||
18:00 | Tromsø | | Sarpsborg 08 | 0:2 (0:2) | |||||
Tromsø | |||||||||
18:00 | Vålerenga | | Sandefjord | 3:1 (1:0) | |||||
Oslo | |||||||||
20:00 | Haugesund | | Viking | 4:2 (1:1) | |||||
Haugesund |
Day 16 | |||||||||
15:00 | Tammeka | | Vaprus | 2:2 (0:1) | |||||
Tartu | |||||||||
19:00 | Kuressaare | | Nõmme Kalju | 0:2 (0:0) | |||||
Kuressaare |
Day 1 | |||||||||
11:00 | Atlético Mineiro | | Fortaleza | 1:2 (1:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
16:00 | Ceará | | Grêmio | 3:2 (2:1) | |||||
Fortaleza | |||||||||
16:00 | Flamengo | | Palmeiras | 1:0 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
18:15 | Atlético Paranaense | | América | 1:0 (0:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
18:15 | Chapecoense | | Bragantino | 0:3 (0:2) | |||||
Chapecó | |||||||||
18:15 | Corinthians | | Atlético | 0:1 (0:1) | |||||
São Paulo | |||||||||
20:30 | Internacional | | Sport | 2:2 (2:0) | |||||
Porto Alegre |
18:30 | Seattle Sounders | | Austin | 0:0 | |||||
Seattle | |||||||||
19:00 | Philadelphia Union | | Portland Timbers | 3:0 (2:0) | |||||
Chester |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | New England Revolution | 34 | 22 | 7 | 5 | 65-41 | 73 | ||
2. | Philadelphia Union | 34 | 14 | 12 | 8 | 48-35 | 54 | ||
3. | Nashville | 34 | 12 | 18 | 4 | 55-33 | 54 | ||
4. | New York City | 34 | 14 | 9 | 11 | 56-36 | 51 | ||
5. | Atlanta United | 34 | 13 | 12 | 9 | 45-37 | 51 | ||
6. | Orlando City | 34 | 13 | 12 | 9 | 50-48 | 51 | ||
7. | New York Red Bulls | 34 | 13 | 9 | 12 | 39-33 | 48 | ||
8. | DC United | 34 | 14 | 5 | 15 | 56-54 | 47 | ||
9. | Columbus Crew | 34 | 13 | 8 | 13 | 46-45 | 47 | ||
10. | Montréal | 34 | 12 | 10 | 12 | 46-44 | 46 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Colorado Rapids | 34 | 17 | 10 | 7 | 51-35 | 61 | ||
2. | Seattle Sounders | 34 | 17 | 9 | 8 | 53-33 | 60 | ||
3. | Sporting Kansas City | 34 | 17 | 7 | 10 | 58-40 | 58 | ||
4. | Portland Timbers | 34 | 17 | 4 | 13 | 56-52 | 55 | ||
5. | Minnesota United | 34 | 13 | 10 | 11 | 42-44 | 49 | ||
6. | Vancouver Whitecaps | 34 | 12 | 13 | 9 | 45-45 | 49 | ||
7. | Real Salt Lake | 34 | 14 | 6 | 14 | 55-54 | 48 | ||
8. | Los Angeles Galaxy | 34 | 13 | 9 | 12 | 50-54 | 48 | ||
9. | Los Angeles | 34 | 12 | 9 | 13 | 53-51 | 45 | ||
10. | San Jose Earthquakes | 34 | 10 | 11 | 13 | 46-54 | 41 |
Day 23 | |||||||||
15:35 | Wellington Phoenix | | Perth Glory | 2:2 (1:0) | |||||
Auckland | |||||||||
16:05 | Western Sydney Wanderers | | Brisbane Roar | 2:0 (1:0) | |||||
Sydney |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Melbourne City | 26 | 15 | 4 | 7 | 57-32 | 49 | ||
2. | Sydney | 26 | 13 | 8 | 5 | 39-23 | 47 | ||
3. | Central Coast Mariners | 26 | 12 | 6 | 8 | 35-31 | 42 | ||
4. | Brisbane Roar | 26 | 11 | 7 | 8 | 36-28 | 40 | ||
5. | Adelaide United | 26 | 11 | 6 | 9 | 39-41 | 39 | ||
6. | Macarthur FC | 26 | 11 | 6 | 9 | 33-36 | 39 | ||
7. | Wellington Phoenix | 26 | 10 | 8 | 8 | 44-34 | 38 | ||
8. | Western Sydney Wanderers | 26 | 9 | 8 | 9 | 45-43 | 35 | ||
9. | Perth Glory | 26 | 9 | 7 | 10 | 44-44 | 34 | ||
10. | Western United | 26 | 8 | 4 | 14 | 30-47 | 28 |
Now in database:
|
05.12.2023 current |
21:00 | |
19:30 | |
* | |
16:30 | |
19:00 | |
12:30 | |
13:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
15:50 | |
18:00 | |
19:45 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |