25.08.2007 < | Football matches for 26.08.2007 | > 27.08.2007 |
Day 5 | |||||||||
19:00 | India | | Kyrgyzstan | 3:0 (1:0) | |||||
Delhi |
Day 30 | |||||||||
Spartak-MZK | | Avangard | 0:3 | ||||||
Ryazan | |||||||||
17:00 | Metallurg-Kuzbass | | Zverda | 2:1 (1:1) | |||||
Novokuznetsk | |||||||||
17:30 | Terek | | Salyut-Energiya | 1:0 (1:0) | |||||
Lermontov | |||||||||
17:30 | Anzhi | | SKA Rostov-on-Don | 1:3 (0:2) | |||||
Makhachkala | |||||||||
18:00 | Ural | | Dynamo | 5:0 (2:0) | |||||
Yekaterinburg | |||||||||
18:00 | Mordovia | | Shinnik | 1:3 (0:1) | |||||
Saransk | |||||||||
18:00 | KAMAZ | | Tekstilshchik | 2:0 (1:0) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
18:00 | Baltika | | Mashuk-KMV | 2:2 (2:1) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
19:00 | Sibir | | SKA-Energiya | 1:0 (0:0) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
19:00 | Torpedo | | Alaniya | 3:1 (2:0) | |||||
Moscow |
Day 20 | |||||||||
Bataisk-2007 | | Olimpiya | 3:1 (2:0) | ||||||
Bataysk | |||||||||
Dynamo Stavropol | | Sochi-04 | 2:1 (2:1) | ||||||
Stavropol | |||||||||
Kavkaztransgaz-2005 | | Avtodor | 4:0 (3:0) | ||||||
Rydzvyany | |||||||||
Rotor | | FK Krasnodar-2000 | 1:2 (0:1) | ||||||
Volgograd | |||||||||
Spartak-UGP | | Chernomorets | 0:2 (0:1) | ||||||
Anapa | |||||||||
Tekstilshchik | | Druzhba | 1:2 (0:1) | ||||||
Kamyshin | |||||||||
17:30 | Torpedo Volzhskiy | | FK Taganrog | 2:0 (1:0) | |||||
Volzhsky |
Day 7 | |||||||||
17:00 | Chornomorets | | Vorskla | 1:0 (0:0) | |||||
Odesa | |||||||||
19:00 | Arsenal | | Metalist | 1:1 (0:1) | |||||
Kiev | |||||||||
19:00 | Dnipro | | Zakarpattya | 0:0 | |||||
Dnipropetrovsk |
Day 7 | |||||||||
Dynamo-2 | | Stal Alchevsk | 1:1 (0:0) | ||||||
Chapayivka |
Day 6 | |||||||||
Hirnyk-Sport | | Shakhtar | 0:1 | ||||||
Day 9 | |||||||||
Sheriff | | Tiligul-Tiras | 3:0 | ||||||
Zimbru | | Tiraspol | 1:1 | ||||||
Day 8 | |||||||||
17:00 | Sturm | | Austria Kärnten | 1:3 (1:2) | |||||
Graz |
Day 4 | |||||||||
13:30 | Middlesbrough | | Newcastle United | 2:2 (1:1) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
16:00 | Manchester United | | Tottenham Hotspur | 1:0 (0:0) | |||||
Manchester |
Day 3 | |||||||||
13:15 | Ipswich Town | | Crystal Palace | 1:0 (0:0) | |||||
Ipswich |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | West Bromwich Albion | 46 | 23 | 12 | 11 | 88-55 | 81 | ||
2. | Stoke City | 46 | 21 | 16 | 9 | 69-55 | 79 | ||
3. | Hull City | 46 | 21 | 12 | 13 | 65-47 | 75 | ||
4. | Bristol City | 46 | 20 | 14 | 12 | 54-53 | 74 | ||
5. | Crystal Palace | 46 | 18 | 17 | 11 | 58-42 | 71 | ||
6. | Watford | 46 | 18 | 16 | 12 | 62-56 | 70 | ||
7. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 18 | 16 | 12 | 53-48 | 70 | ||
8. | Ipswich Town | 46 | 18 | 15 | 13 | 65-56 | 69 | ||
9. | Sheffield United | 46 | 17 | 15 | 14 | 56-51 | 66 | ||
10. | Plymouth Argyle | 46 | 17 | 13 | 16 | 60-50 | 64 |
Day 4 | |||||||||
18:00 | Sint-Truiden | | Charleroi | 1:3 (0:1) | |||||
Sint-Truiden |
Day 3 | |||||||||
18:00 | Slavia | | Cherno More | 3:1 (1:0) | |||||
Sofia |
Day 3 | |||||||||
17:00 | Eintracht | | Hansa | 1:0 (1:0) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
17:00 | Wolfsburg | | Schalke 04 | 1:1 (1:0) | |||||
Wolfsburg |
Day 2 | |||||||||
Twente | | Utrecht | 2:2 (1:1) | ||||||
Ajax | | Heerenveen | 4:1 (2:1) | ||||||
Feyenoord | | NAC | 5:0 (1:0) | ||||||
Groningen | | De Graafschap | 0:2 (0:0) | ||||||
Day 1 | |||||||||
19:00 | Athletic | | Atlético Osasuna | 0:0 | |||||
Bilbao | |||||||||
19:00 | Deportivo La Coruna | | Almería | 0:3 (0:2) | |||||
La Coruña | |||||||||
19:00 | Racing | | Barcelona | 0:0 | |||||
Santander | |||||||||
19:00 | Mallorca | | Levante | 3:0 (1:0) | |||||
Palma de Mallorca | |||||||||
19:00 | Recreativo | | Real Betis | 1:1 (1:1) | |||||
Huelva | |||||||||
21:00 | Valencia | | Villarreal | 0:3 (0:1) | |||||
Valencia | |||||||||
21:00 | Español | | Real Valladolid | 0:1 (0:0) | |||||
Barcelona |
Day 1 | |||||||||
15:00 | Fiorentina | | Empoli | 3:1 (0:0) | |||||
Firenze | |||||||||
15:00 | Genoa | | Milan | 0:3 (0:3) | |||||
Genova | |||||||||
15:00 | Inter | | Udinese | 1:1 (1:0) | |||||
Milano | |||||||||
15:00 | Napoli | | Cagliari | 0:2 (0:0) | |||||
Napoli | |||||||||
15:00 | Parma | | Catania | 2:2 (2:2) | |||||
Parma | |||||||||
15:00 | Reggina | | Atalanta | 1:1 (0:0) | |||||
Reggio di Calabria | |||||||||
15:00 | Siena | | Sampdoria | 1:2 (0:1) | |||||
Siena | |||||||||
20:30 | Palermo | | Roma | 0:2 (0:2) | |||||
Palermo |
Day 18 | |||||||||
Lillestrøm | | Ålesund | 7:0 (4:0) | ||||||
Odd | | Viking | 1:3 (0:2) | ||||||
Lyn | | Strømsgodset | 1:0 (0:0) | ||||||
Fredrikstad | | Tromsø | 2:1 (1:0) | ||||||
Start | | Brann | 1:1 (1:0) | ||||||
Day 5 | |||||||||
14:30 | Ruch | | Kolporter Korona | 1:2 (0:1) | |||||
Chorzów |
Day 2 | |||||||||
16:00 | Paços de Ferreira | | Leixões | 1:1 (0:0) | |||||
Paços de Ferreira | |||||||||
16:00 | Estrela | | Naval | 3:1 (1:1) | |||||
Amadora | |||||||||
16:00 | Académica | | União de Leiria | 1:1 (0:0) | |||||
Coimbra | |||||||||
18:00 | Boavista | | Marítimo | 0:2 (0:2) | |||||
Porto | |||||||||
20:45 | Porto | | Sporting | 1:0 (0:0) | |||||
Porto |
Day 5 | |||||||||
18:00 | Paris Saint-Germain | | Lille | 1:1 (0:1) | |||||
Paris | |||||||||
21:00 | Lyon | | Saint-Étienne | 1:0 (0:0) | |||||
Lyon |
Day 4 | |||||||||
Viktoria Plzeň | | Bohemians | 2:0 (0:0) | ||||||
Plzeň | |||||||||
Jablonec | | Dynamo | 1:0 (0:0) | ||||||
Jablonec nad Nisou | |||||||||
Mladá Boleslav | | Kladno | 2:1 (0:0) | ||||||
Mladá Boleslav |
Day 19 | |||||||||
17:00 | AIK | | Malmö | 3:1 (2:0) | |||||
Solna | |||||||||
17:00 | Trelleborg | | Örebro | 0:0 | |||||
Trelleborg |
Day 4 | |||||||||
Vélez Sársfield | | Gimnasia y Esgrima de Jujuy | 4:2 (1:1) | ||||||
San Martín San Juan | | River Plate | 1:0 | ||||||
Boca Juniors | | Gimnasia y Esgrima La Plata | 2:1 (0:0) | ||||||
Day 21 | |||||||||
16:00 | Paraná | | Juventude | 3:1 (2:1) | |||||
Curitiba | |||||||||
16:00 | São Paulo | | Náutico | 5:0 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
16:00 | Atlético-MG | | Botafogo | 1:2 (1:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
16:00 | Figueirense | | Palmeiras | 1:2 (0:1) | |||||
Florianópolis | |||||||||
18:10 | América-RN | | Santos | 1:4 (0:2) | |||||
Natal | |||||||||
18:10 | Sport | | Vasco da Gama | 0:0 | |||||
Recife | |||||||||
18:10 | Flamengo | | Goiás | 3:1 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro |
Colorado Rapids | | Los Angeles Galaxy | 3:0 (3:0) | ||||||
Commerce City | |||||||||
Chivas USA | | Real Salt Lake | 1:0 (1:0) | ||||||
Carson |
Day 19 | |||||||||
Shandong Luneng Taishan | | Henan Jianye | 1:2 | ||||||
Jinan | |||||||||
Wuhan Guanggu | | Shanghai Shenhua | 0:0 | ||||||
Wuhan | |||||||||
Liaoning | | Changchun Yatai | 1:3 | ||||||
Shenzhen Shangqingyin | | Beijing Guoan | 0:1 | ||||||
Shenzhen | |||||||||
Zhejiang Lucheng | | Shaanxi Baorong Chanba | 1:1 | ||||||
Hangzhou | |||||||||
Dalian Shide | | Tianjin Teda | 2:2 | ||||||
Dalian |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Changchun Yatai | 28 | 16 | 7 | 5 | 48-25 | 55 | ||
2. | Beijing Guoan | 28 | 15 | 9 | 4 | 45-19 | 54 | ||
3. | Shandong Luneng Taishan | 28 | 14 | 6 | 8 | 53-29 | 48 | ||
4. | Shanghai Shenhua | 28 | 12 | 10 | 6 | 35-29 | 46 | ||
5. | Dalian Shide | 28 | 11 | 11 | 6 | 36-31 | 44 | ||
6. | Tianjin Teda | 28 | 12 | 8 | 8 | 31-22 | 44 | ||
7. | Wuhan Guanggu | 28 | 11 | 7 | 10 | 29-31 | 40 | ||
8. | Qingdao Zhongneng | 28 | 10 | 6 | 12 | 36-42 | 36 | ||
9. | Liaoning | 28 | 9 | 8 | 11 | 26-36 | 35 | ||
10. | Changsha Ginde | 28 | 8 | 10 | 10 | 17-24 | 34 |
Day 1 | |||||||||
15:00 | Perth Glory | | Newcastle United Jets | 0:0 | |||||
Perth | |||||||||
16:00 | Wellington Phoenix | | Melbourne Victory | 2:2 (0:1) | |||||
Wellington |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |