17.08.2007 < | Football matches for 18.08.2007 | > 19.08.2007 |
Day 1 | |||||||||
19:00 | Bangladesh | | Syria | 0:2 (0:0) | |||||
Delhi |
Madagascar | | Réunion | 0:0 aet, pen. 6:7 | ||||||
Antananarivo |
Day 5 | |||||||||
19:10 | Etoile du Sahel | | FAR | 0:0 | |||||
Sousse |
Day 3 | |||||||||
20:10 | Mamelodi Sundowns | | Les Astres | 2:1 (1:1) | |||||
Pretoria |
Day 3 | |||||||||
15:00 | Kwara United | | Al-Merreikh | 2:1 (1:1) | |||||
Ilorin | |||||||||
16:00 | Dolphins | | Ismaily | 2:0 | |||||
Port Harcourt |
Day 21 | |||||||||
14:00 | Saturn | | CSKA | 2:2 (2:2) | |||||
Ramenskoye | |||||||||
18:00 | Amkar | | Krylia Sovetov | 4:1 (2:1) | |||||
Perm | |||||||||
19:00 | Dynamo | | Luch-Energiya | 1:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
20:00 | Spartak-Nalchik | | FK Khimki | 1:1 (1:0) | |||||
Nalchik |
Day 23 | |||||||||
Amur | | Okean | 2:0 (2:0) | ||||||
Zarya | | Dynamo Barnaul | 0:0 | ||||||
Irtysh-1946 | | Shakhtyor | 1:0 (1:0) | ||||||
Metallurg Krasnoyarsk | | Sibiryak | 3:2 (2:1) | ||||||
Sakhalin | | Smena | 1:2 (1:0) | ||||||
Day 6 | |||||||||
17:00 | Metalurh Donetsk | | Kryvbas | 0:1 (0:1) | |||||
Donetsk | |||||||||
17:00 | Zakarpattya | | Chornomorets | 2:0 (0:0) | |||||
Uzhgorod | |||||||||
18:00 | Naftovyk-Ukrnafta | | Metalurh Zaporizhzhya | 0:1 (0:0) | |||||
Okhtyrka | |||||||||
19:00 | Tavriya | | FK Kharkiv | 1:0 (1:0) | |||||
Simferopol |
Day 3 | |||||||||
12:45 | Portsmouth | | Bolton Wanderers | 3:1 (2:1) | |||||
Portsmouth | |||||||||
15:00 | Reading | | Everton | 1:0 (1:0) | |||||
Reading | |||||||||
15:00 | Tottenham Hotspur | | Derby County | 4:0 (3:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Wigan Athletic | | Sunderland | 3:0 (1:0) | |||||
Wigan | |||||||||
15:00 | Birmingham City | | West Ham United | 0:1 (0:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
15:00 | Fulham | | Middlesbrough | 1:2 (1:0) | |||||
London | |||||||||
17:15 | Newcastle United | | Aston Villa | 0:0 | |||||
Newcastle upon Tyne |
Day 2 | |||||||||
Blackpool | | Bristol City | 1:1 (0:0) | ||||||
Blackpool | |||||||||
Colchester United | | Barnsley | 2:2 (1:1) | ||||||
Colchester | |||||||||
Coventry City | | Hull City | 1:1 (0:0) | ||||||
Coventry | |||||||||
Crystal Palace | | Leicester City | 2:2 (1:0) | ||||||
London | |||||||||
Norwich City | | Southampton | 2:1 (0:1) | ||||||
Norwich | |||||||||
Plymouth Argyle | | Ipswich Town | 1:1 (0:1) | ||||||
Plymouth | |||||||||
Queens Park Rangers | | Cardiff City | 0:2 (0:1) | ||||||
London | |||||||||
Scunthorpe United | | Burnley | 2:0 (0:0) | ||||||
Scunthorpe | |||||||||
Stoke City | | Charlton Athletic | 2:1 (0:0) | ||||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
Watford | | Sheffield United | 1:0 (0:0) | ||||||
Watford | |||||||||
West Bromwich Albion | | Preston North End | 2:0 (0:0) | ||||||
West Bromwich |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | West Bromwich Albion | 46 | 23 | 12 | 11 | 88-55 | 81 | ||
2. | Stoke City | 46 | 21 | 16 | 9 | 69-55 | 79 | ||
3. | Hull City | 46 | 21 | 12 | 13 | 65-47 | 75 | ||
4. | Bristol City | 46 | 20 | 14 | 12 | 54-53 | 74 | ||
5. | Crystal Palace | 46 | 18 | 17 | 11 | 58-42 | 71 | ||
6. | Watford | 46 | 18 | 16 | 12 | 62-56 | 70 | ||
7. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 18 | 16 | 12 | 53-48 | 70 | ||
8. | Ipswich Town | 46 | 18 | 15 | 13 | 65-56 | 69 | ||
9. | Sheffield United | 46 | 17 | 15 | 14 | 56-51 | 66 | ||
10. | Plymouth Argyle | 46 | 17 | 13 | 16 | 60-50 | 64 |
Day 3 | |||||||||
18:00 | Dender | | Anderlecht | 2:2 (2:2) | |||||
Denderleeuw | |||||||||
20:00 | Molenbeek | | Gent | 0:2 (0:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
20:00 | Genk | | Roeselare | 0:0 | |||||
Genk | |||||||||
20:00 | Mouscron | | Mons | 3:1 (2:1) | |||||
Mouscron | |||||||||
20:00 | Charleroi | | Mechelen | 1:0 (0:0) | |||||
Charleroi | |||||||||
20:00 | Zulte Waregem | | Westerlo | 1:0 (1:0) | |||||
Waregem | |||||||||
20:00 | Lokeren | | Germinal Beerschot | 0:0 | |||||
Lokeren |
Day 2 | |||||||||
18:00 | Levski | | Beroe | 1:0 (1:0) | |||||
Sofia | |||||||||
18:00 | Lokomotiv Plovdiv | | Slavia | 1:1 (1:1) | |||||
Plovdiv | |||||||||
18:00 | Marek | | Pirin-Blagoevgrad | 0:2 (0:0) | |||||
Dupnitsa | |||||||||
20:00 | Chernomorets | | Spartak | 1:0 (1:0) | |||||
Burgas |
Day 5 | |||||||||
15:00 | Spartacus | | Fehérvár | 0:1 (0:1) | |||||
Nyíregyháza | |||||||||
17:30 | ETO | | Rákospalotai | 2:1 (0:0) | |||||
Győr | |||||||||
17:30 | Tatabánya | | FC Sopron | 0:1 (0:0) | |||||
Tatabánya | |||||||||
19:00 | Rákóczi | | Diósgyőr | 1:1 (0:1) | |||||
Kaposvár | |||||||||
19:00 | Zalaegerszegi TE | | Siófok | 2:0 (0:0) | |||||
Zalaegerszeg |
Day 2 | |||||||||
Dinamo Batumi | | Olimpi | 0:1 | ||||||
WIT Georgia | | Lokomotivi | 1:0 | ||||||
Meskheti | | Zestaponi | 0:2 | ||||||
Day 4 | |||||||||
19:00 | Cracovia | | Jagiellonia | 2:0 (1:0) | |||||
Kraków | |||||||||
19:00 | Widzew | | Wisła | 1:3 (0:1) | |||||
Łódź | |||||||||
19:00 | Zagłębie Sosnowiec | | Polonia | 1:0 (1:0) | |||||
Sosnowiec | |||||||||
19:30 | Kolporter Korona | | Odra | 2:0 (0:0) | |||||
Kielce | |||||||||
20:00 | Zagłębie Lubin | | Lech | 1:1 (1:1) | |||||
Lubin |
Day 2 | |||||||||
Crvena Zvezda | | Smederevo | 1:0 (1:0) | ||||||
Belgrade | |||||||||
Čukarički Stankom | | Partizan | 0:3 (0:2) | ||||||
Belgrade | |||||||||
Mladost | | Hajduk | 0:0 | ||||||
Lučani | |||||||||
Napredak | | Bežanija | 1:0 (0:0) | ||||||
Kruŝevac |
Day 5 | |||||||||
Domžale | | Maribor | 4:0 (1:0) | ||||||
Koper | | Interblock | 1:1 (1:1) | ||||||
Day 4 | |||||||||
17:10 | Sochaux-Montbéliard | | Monaco | 0:3 (0:1) | |||||
Montbéliard | |||||||||
20:00 | Toulouse | | Strasbourg | 1:3 (1:1) | |||||
Toulouse | |||||||||
20:00 | Saint-Étienne | | Bordeaux | 0:0 | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
20:00 | Le Mans | | Lille | 1:1 (0:1) | |||||
Le Mans | |||||||||
20:00 | Auxerre | | Caen | 1:0 (1:0) | |||||
Auxerre | |||||||||
20:00 | Lorient | | Lyon | 2:1 (1:1) | |||||
Lorient | |||||||||
20:00 | Metz | | Paris Saint-Germain | 0:0 | |||||
Metz |
Day 18 | |||||||||
16:00 | Elfsborg | | GAIS | 5:1 (3:1) | |||||
Borås | |||||||||
16:00 | Malmö | | Brommapojkarna | 2:0 (1:0) | |||||
Malmö |
Day 3 | |||||||||
15:00 | Rangers | | Falkirk | 7:2 (2:1) | |||||
Glasgow | |||||||||
15:00 | Hearts | | Gretna | 1:1 (0:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
15:00 | Dundee United | | Hibernian | 0:0 | |||||
Dundee | |||||||||
15:00 | St. Mirren | | Inverness | 2:1 (1:0) | |||||
Paisley | |||||||||
15:00 | Motherwell | | Kilmarnock | 1:2 (1:0) | |||||
Motherwell |
Day 24 | |||||||||
Flora | | Vaprus | 8:1 (4:0) | ||||||
Trans | | Levadia | 0:3 (0:2) | ||||||
Kuressaare | | Kalev | 2:0 (2:0) | ||||||
Tulevik | | Ajax Lasnamäe | 4:1 (2:0) | ||||||
TVMK | | Tammeka | 2:0 (2:0) | ||||||
Day 20 | |||||||||
18:10 | Grêmio | | Paraná | 2:0 (2:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
18:10 | Santos | | Sport | 2:0 (1:0) | |||||
Santos | |||||||||
18:10 | Atlético-PR | | Figueirense | 1:1 (1:0) | |||||
Curitiba |
Toronto | | Chivas USA | 0:2 (0:0) | ||||||
Toronto | |||||||||
Columbus Crew | | D.C. United | 0:2 (0:0) | ||||||
Columbus | |||||||||
New York Red Bulls | | Los Angeles Galaxy | 5:4 (1:2) | ||||||
East Rutherford | |||||||||
Real Salt Lake | | Chicago Fire | 0:2 (0:1) | ||||||
Salt Lake City |
Day 17 | |||||||||
Shandong Luneng Taishan | | Shanghai Shenhua | 2:1 | ||||||
Jinan | |||||||||
Liaoning | | Qingdao Zhongneng | 0:0 | ||||||
Zhejiang Lucheng | | Changsha Ginde | 2:0 | ||||||
Hangzhou | |||||||||
Changchun Yatai | | Dalian Shide | 1:2 | ||||||
Changchun | |||||||||
Shenzhen Shangqingyin | | Tianjin Teda | 1:1 | ||||||
Shenzhen |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Changchun Yatai | 28 | 16 | 7 | 5 | 48-25 | 55 | ||
2. | Beijing Guoan | 28 | 15 | 9 | 4 | 45-19 | 54 | ||
3. | Shandong Luneng Taishan | 28 | 14 | 6 | 8 | 53-29 | 48 | ||
4. | Shanghai Shenhua | 28 | 12 | 10 | 6 | 35-29 | 46 | ||
5. | Dalian Shide | 28 | 11 | 11 | 6 | 36-31 | 44 | ||
6. | Tianjin Teda | 28 | 12 | 8 | 8 | 31-22 | 44 | ||
7. | Wuhan Guanggu | 28 | 11 | 7 | 10 | 29-31 | 40 | ||
8. | Qingdao Zhongneng | 28 | 10 | 6 | 12 | 36-42 | 36 | ||
9. | Liaoning | 28 | 9 | 8 | 11 | 26-36 | 35 | ||
10. | Changsha Ginde | 28 | 8 | 10 | 10 | 17-24 | 34 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
14:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
13:00* | |
13:00* | |
15:30* | |
18:00* | |
+:- | |
* | |
12:15* | |
13:45* | |
14:30* | |
18:00 | |
16:00 | |
19:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
20:15 | |
14:00 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
20:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
14:00 | |
16:15 | |
16:15 | |
18:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
17:30 | |
20:15 | |
17:00 | |
21:00 | |
17:00 | |
19:10 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
12:30 | |
18:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
17:15 | |
19:15 | |
19:45 | |
Local time | |
0:0 | |
0:2 | |
0:2 | |
20:00 | |
2:0 | |
21:00 | |
21:00 | |
21:00 | |
2:2 | |
0:2 | |
0:1 | |
0:1 | |
1:0 | |
0:0 | |
0:4 | |
0:8 | |
1:3 | |
1:2* | |
0:1 | |
2:1 | |
4:2 | |
2:3 | |
2:1 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |