27.08.2005 < | Football matches for 28.08.2005 | > 29.08.2005 |
Zimbabwe | | Mozambique | 0:0 | ||||||
Day 1 | |||||||||
Volgar-Gazprom (Astrakhan) | | Torpedo (Moscow) | 0:2 (0:1) | ||||||
Astrakhan |
Day 21 | |||||||||
19:00 | Amkar | | Lokomotiv | 3:4 (3:0) | |||||
Perm | |||||||||
20:00 | Zenit | | Krylia Sovetov | 4:1 (2:0) | |||||
Saint Petersburg |
Day 30 | |||||||||
17:30 | Amur | | Dynamo Mahachkala | 1:3 (1:2) | |||||
Blagoveshchensk | |||||||||
18:00 | Ural | | Chkalovets-1936 | 2:0 (0:0) | |||||
Yekaterinburg | |||||||||
18:00 | Spartak Chelyabinsk | | Metallurg-Kuzbass | 1:0 (0:0) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
18:00 | Lokomotiv | | Spartak Nalchik | 1:0 (0:0) | |||||
Chita | |||||||||
18:30 | Luch-Energiya | | Fakel | 3:0 (3:0) | |||||
Vladivostok | |||||||||
19:00 | Sokol | | KAMAZ | 1:2 (0:1) | |||||
Saratov | |||||||||
19:00 | SKA-Energiya | | Metallurg Lipetsk | 2:1 (2:0) | |||||
Khabarovsk |
Day 7 | |||||||||
17:00 | Kryvbas | | Stal | 2:1 (1:0) | |||||
Kryvyi Rih | |||||||||
17:00 | FK Kharkiv | | Zakarpattya | 1:0 (1:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
18:00 | Shakhtar | | Metalurh Zaporizhzhya | 3:1 (1:0) | |||||
Donetsk | |||||||||
19:00 | Chornomorets | | Metalist | 5:2 (2:2) | |||||
Odesa | |||||||||
19:00 | Volyn | | Vorskla | 2:1 (0:0) | |||||
Lutsk | |||||||||
19:00 | Tavriya | | Arsenal | 0:1 (0:1) | |||||
Simferopol |
Day 3 | |||||||||
MFK Oleksandriya | | Dnipro | 1:2 | ||||||
Day 3 | |||||||||
Gənclərbirliyi | | Gəncə | 2:2 | ||||||
Turan | | MOIK | 5:1 | ||||||
Bakı | | Şahdağ-Samur | 0:1 | ||||||
Day 18 | |||||||||
19:00 | Dynamo Minsk | | Dynamo Brest | 2:0 (2:0) | |||||
Minsk |
Day 3 | |||||||||
Tiligul-Tiras | | Dacia | 0:0 | ||||||
Zimbru | | Sheriff | 0:1 | ||||||
Day 8 | |||||||||
19:30 | Austria Wien | | Superfund | 0:2 (0:2) | |||||
Wien | |||||||||
19:30 | GAK | | Wacker Tirol | 1:1 (0:1) | |||||
Graz |
Day 4 | |||||||||
13:30 | Middlesbrough | | Charlton Athletic | 0:3 (0:1) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
16:00 | Newcastle United | | Manchester United | 0:2 (0:0) | |||||
Newcastle upon Tyne |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Chelsea | 38 | 29 | 4 | 5 | 72-22 | 91 | ||
2. | Manchester United | 38 | 25 | 8 | 5 | 72-34 | 83 | ||
3. | Liverpool | 38 | 25 | 7 | 6 | 57-25 | 82 | ||
4. | Arsenal | 38 | 20 | 7 | 11 | 68-31 | 67 | ||
5. | Tottenham Hotspur | 38 | 18 | 11 | 9 | 53-38 | 65 | ||
6. | Blackburn Rovers | 38 | 19 | 6 | 13 | 51-42 | 63 | ||
7. | Newcastle United | 38 | 17 | 7 | 14 | 47-42 | 58 | ||
8. | Bolton Wanderers | 38 | 15 | 11 | 12 | 49-41 | 56 | ||
9. | West Ham United | 38 | 16 | 7 | 15 | 52-55 | 55 | ||
10. | Wigan Athletic | 38 | 15 | 6 | 17 | 45-52 | 51 |
Ramsbottom United | | Marske United | 3:1 | ||||||
Whickham | | West Auckland Town | 1:5 | ||||||
Stourbridge | | Kidsgrove Athletic | 2:2 | ||||||
BAT Sports | | Abingdon United | 0:3 | ||||||
Dartford | | Dorking | 1:2 | ||||||
Epsom & Ewell | | AFC Newbury | 6:1 | ||||||
Littlehampton Town | | Tunbridge Wells | 1:1 | ||||||
Sidley United | | Deal Town | 1:1 | ||||||
Bitton | | Dawlish Town | 2:1 | ||||||
Day 4 | |||||||||
15:00 | Roeselare | | Lokeren | 4:0 (1:0) | |||||
Roeselare | |||||||||
18:00 | Genk | | Anderlecht | 3:3 (0:1) | |||||
Genk |
Day 4 | |||||||||
Pirin 1922 | | Levski | 1:1 | ||||||
Day 3 | |||||||||
17:30 | Duisburg | | Borussia Dortmund | 1:1 (0:0) | |||||
Duisburg | |||||||||
17:30 | Arminia | | Mainz 05 | 2:0 (2:0) | |||||
Bielefeld |
Day 4 | |||||||||
Ameri | | Dinamo Tbilisi | 1:1 | ||||||
WIT Georgia | | Tbilisi | 2:1 | ||||||
Borjomi | | Kakheti | 2:1 | ||||||
Sioni | | Kolkheti 1913 | 2:0 | ||||||
Torpedo | | Dinamo Batumi | 0:1 | ||||||
Day 1 | |||||||||
19:00 | Atlético Madrid | | Real Zaragoza | 0:0 | |||||
Madrid | |||||||||
19:00 | Atlético Osasuna | | Villarreal | 2:1 (1:0) | |||||
Pamplona | |||||||||
19:00 | Sevilla | | Racing | 1:0 (1:0) | |||||
Sevilla | |||||||||
19:00 | Español | | Getafe | 0:2 (0:0) | |||||
Barcelona | |||||||||
19:00 | Mallorca | | Deportivo La Coruna | 0:1 (0:1) | |||||
Palma de Mallorca | |||||||||
19:00 | Celta de Vigo | | Málaga | 2:0 (1:0) | |||||
Vigo | |||||||||
21:00 | Cádiz | | Real Madrid | 1:2 (0:1) | |||||
Cádiz |
Day 1 | |||||||||
15:00 | Ascoli | | Milan | 1:1 (0:0) | |||||
Ascoli Piceno | |||||||||
15:00 | Inter | | Treviso | 3:0 (1:0) | |||||
Milano | |||||||||
15:00 | Lazio | | Messina | 1:0 (1:0) | |||||
Roma | |||||||||
15:00 | Parma | | Palermo | 1:1 (0:1) | |||||
Parma | |||||||||
15:00 | Reggina | | Roma | 0:3 (0:1) | |||||
Reggio di Calabria | |||||||||
15:00 | Siena | | Cagliari | 2:1 (1:1) | |||||
Siena | |||||||||
15:00 | Udinese | | Empoli | 1:0 (1:0) | |||||
Udine | |||||||||
20:30 | Juventus | | Chievo | 1:0 (1:0) | |||||
Torino |
Day 5 | |||||||||
17:00 | Dyskobolia | | Górnik Łęczna | 1:1 (1:0) | |||||
Grodzisk Wielkopolski | |||||||||
17:00 | Wisła Płock | | Zagłębie | 3:2 (1:1) | |||||
Płock | |||||||||
19:30 | Cracovia | | Legia | 1:1 (1:0) | |||||
Kraków |
Day 2 | |||||||||
Nacional | | Académica | 2:2 (2:1) | ||||||
Funchal | |||||||||
Vitória Setubal | | Paços de Ferreira | 0:1 (0:1) | ||||||
Setúbal | |||||||||
Braga | | Penafiel | 1:0 (0:0) | ||||||
Braga | |||||||||
Marítimo | | Sporting | 1:2 (0:0) | ||||||
Funchal | |||||||||
Rio Ave | | Vitória Guimarães | 3:1 (2:1) | ||||||
Vila do Conde |
Day 4 | |||||||||
Borac | | Crvena Zvezda | 2:1 | ||||||
Ĉačak | |||||||||
Partizan | | OFK | 0:1 | ||||||
Belgrade | |||||||||
Budućnost Podgorica | | Zemun | 1:1 | ||||||
Rad | | Zeta | 3:0 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Bela Krajina | | Nafta | 1:4 (1:2) | ||||||
Day 20 | |||||||||
17:00 | Assyriska Föreningen | | Djurgårdens | 0:2 (0:1) | |||||
Stockholm | |||||||||
17:00 | Gefle | | Häcken | 0:0 | |||||
Gävle | |||||||||
17:00 | Malmö | | Sundsvall | 6:2 (1:1) | |||||
Malmö |
Day 5 | |||||||||
14:00 | Dunfermline Athletic | | Celtic | 0:4 (0:2) | |||||
Dunfermline | |||||||||
15:00 | Dundee United | | Inverness | 1:1 (0:0) | |||||
Dundee |
Day 4 | |||||||||
Estudiantes | | Gimnasia y Esgrima La Plata | 1:0 (0:0) | ||||||
Colón | | Tiro Federal | 4:3 (3:0) | ||||||
Banfield | | River Plate | 4:1 (2:1) | ||||||
Vélez Sársfield | | Racing Club | 1:0 (0:0) | ||||||
Arsenal | | Quilmes | 1:3 (1:1) | ||||||
Boca Juniors | | Instituto | 3:0 (2:0) | ||||||
Day 23 | |||||||||
16:00 | Atlético-MG | | Ponte Preta | 1:0 (1:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
16:00 | Corinthians | | Botafogo | 3:3 (2:1) | |||||
São Paulo | |||||||||
16:00 | Internacional | | Cruzeiro | 4:1 (2:1) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
16:00 | Flamengo | | Figueirense | 2:2 (2:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
16:00 | Paraná | | São Paulo | 0:4 (0:2) | |||||
Maringá | |||||||||
18:10 | Fluminense | | Paysandu | 5:2 (3:0) | |||||
Volta Redonda | |||||||||
18:10 | Fortaleza | | Vasco da Gama | 4:2 (1:0) | |||||
Fortaleza | |||||||||
18:10 | Santos | | Coritiba | 2:0 (2:0) | |||||
Santos |
Day 18 | |||||||||
Shanghai Zobon | | Shenyang Ginde | 1:0 | ||||||
Sichuan Guancheng | | Qingdao Zhongneng | 1:1 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Dalian Shide | 26 | 21 | 2 | 3 | 57-18 | 65 | ||
2. | Shanghai Shenhua | 26 | 15 | 8 | 3 | 41-23 | 53 | ||
3. | Shandong Luneng Taishan | 26 | 15 | 7 | 4 | 47-30 | 52 | ||
4. | Tianjin Teda | 26 | 14 | 7 | 5 | 48-26 | 49 | ||
5. | Wuhan Huanghelou | 26 | 11 | 9 | 6 | 34-26 | 42 | ||
6. | Beijing Hyundai | 26 | 12 | 4 | 10 | 46-32 | 40 | ||
7. | Qingdao Zhongneng | 26 | 9 | 7 | 10 | 26-31 | 34 | ||
8. | Shanghai International | 26 | 8 | 7 | 11 | 30-32 | 31 | ||
9. | Sichuan Guancheng | 26 | 8 | 5 | 13 | 28-45 | 29 | ||
10. | Liaoning | 26 | 7 | 8 | 11 | 34-42 | 29 |
Day 1 | |||||||||
15:00 | Queensland Roar | | New Zealand Knights | 2:0 (0:0) | |||||
Brisbane | |||||||||
17:00 | Sydney | | Melbourne Victory | 1:1 (1:0) | |||||
Sydney |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |