Football matches in February 2014 |
01.02 14:00 | USA | | South Korea | 2:0 (1:0) | |||||
Carson | |||||||||
07.02 16:00 | Saint Vincent and Grenadines | | Dominica | 3:2 (2:0) | |||||
Kingstown | |||||||||
09.02 16:15 | Saint Vincent and Grenadines | | Dominica | 0:0 | |||||
Kingstown | |||||||||
19.02 17:00 | Lebanon | | Pakistan | 3:1 (2:1) | |||||
Beirut | |||||||||
21.02 18:00 | Iraq | | North Korea | 2:0 (1:0) | |||||
UAE, Dubai |
Day 1 | |||||||||
18.02 19:45 | Manchester City | | Barcelona | 0:2 (0:0) | |||||
Manchester | |||||||||
18.02 20:45 | Bayer 04 | | Paris Saint-Germain | 0:4 (0:3) | |||||
Leverkusen | |||||||||
19.02 19:45 | Arsenal | | Bayern | 0:2 (0:0) | |||||
London | |||||||||
19.02 20:45 | Milan | | Atlético Madrid | 0:1 (0:0) | |||||
Milano | |||||||||
25.02 21:00 | Zenit | | Borussia Dortmund | 2:4 (0:2) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
25.02 21:45 | Olympiakós | | Manchester United | 2:0 (1:0) | |||||
Piraeus | |||||||||
26.02 20:45 | Schalke 04 | | Real Madrid | 1:6 (0:2) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
26.02 21:45 | Galatasaray | | Chelsea | 1:1 (0:1) | |||||
İstanbul |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
27.02 19:00 | Napoli | | Swansea City | 3:1 (1:1) | 0:0 | 3:1 | |||
Napoli | |||||||||
27.02 19:00 | Sevilla | | Maribor | 2:1 (1:0) | 2:2 (0:1) | 4:3 | |||
Sevilla | |||||||||
27.02 19:00 | Red Bull | | Ajax | 3:1 (0:0) | 3:0 (3:0) | 6:1 | |||
Salzburg | |||||||||
27.02 19:00 | Basel | | Maccabi Tel Aviv | 3:0 (1:0) | 0:0 | 3:0 | |||
Basel | |||||||||
27.02 19:00 | Eintracht Frankfurt | | Porto | 3:3 (1:0) | 2:2 (0:1) | 5:5 | |||
Frankfurt am Main | |||||||||
27.02 20:00 | Shahtar Donetsk | | Viktoria Plzeň | 1:2 (0:2) | 1:1 (0:0) | 2:3 | |||
Donetsk | |||||||||
27.02 20:00 | Ludogorets | | Lazio | 3:3 (0:1) | 1:0 (1:0) | 4:3 | |||
Sofia | |||||||||
27.02 20:05 | Tottenham Hotspur | | Dnipro | 3:1 (0:0) | 0:1 (0:0) | 3:2 | |||
London | |||||||||
27.02 20:05 | Benfica | | PAÓK | 3:0 (0:0) | 1:0 (0:0) | 4:0 | |||
Lisboa | |||||||||
27.02 21:00 | Rubin | | Real Betis | 0:2 (0:1) | 1:1 (0:1) | 1:3 | |||
Kazan | |||||||||
27.02 21:05 | Lyon | | Chornomorets | 1:0 (0:0) | 0:0 | 1:0 | |||
Lyon | |||||||||
27.02 21:05 | Fiorentina | | Esbjerg | 1:1 (0:0) | 3:1 (3:1) | 4:2 | |||
Firenze | |||||||||
27.02 21:05 | Genk | | Anzhi | 0:2 (0:0) | 0:0 | 0:2 | |||
Genk | |||||||||
27.02 21:05 | Valencia | | Dynamo Kyiv | 0:0 | 2:0 (0:0) | 2:0 | |||
Valencia | |||||||||
27.02 21:05 | AZ | | Slovan Liberec | 1:1 (1:0) | 1:0 (0:0) | 2:1 | |||
Alkmaar | |||||||||
27.02 22:05 | Trabzonspor | | Juventus | 0:2 (0:2) | 0:2 (0:1) | 0:4 | |||
Trabzon | |||||||||
Day 1 | |||||||||
20.02 19:00 | Juventus | | Trabzonspor | 2:0 (1:0) | |||||
Torino | |||||||||
20.02 19:00 | Esbjerg | | Fiorentina | 1:3 (1:3) | |||||
Esbjerg | |||||||||
20.02 19:00 | Slovan Liberec | | AZ | 0:1 (0:0) | |||||
Liberec | |||||||||
20.02 20:00 | Dnipro | | Tottenham Hotspur | 1:0 (0:0) | |||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
20.02 20:00 | Chornomorets | | Lyon | 0:0 | |||||
Odesa | |||||||||
20.02 20:00 | Dynamo Kyiv | | Valencia | 0:2 (0:0) | |||||
Cyprus, Nicosia | |||||||||
20.02 20:00 | PAÓK | | Benfica | 0:1 (0:0) | |||||
Thessaloniki | |||||||||
20.02 20:05 | Swansea City | | Napoli | 0:0 | |||||
Swansea | |||||||||
20.02 20:05 | Porto | | Eintracht Frankfurt | 2:2 (1:0) | |||||
Porto | |||||||||
20.02 21:00 | Anzhi | | Genk | 0:0 | |||||
Ramenskoye | |||||||||
20.02 21:05 | Real Betis | | Rubin | 1:1 (1:0) | |||||
Sevilla | |||||||||
20.02 21:05 | Maribor | | Sevilla | 2:2 (1:0) | |||||
Maribor | |||||||||
20.02 21:05 | Viktoria Plzeň | | Shahtar Donetsk | 1:1 (0:0) | |||||
Plzeň | |||||||||
20.02 21:05 | Lazio | | Ludogorets | 0:1 (0:1) | |||||
Roma | |||||||||
20.02 21:05 | Ajax | | Red Bull | 0:3 (0:3) | |||||
Amsterdam | |||||||||
20.02 22:05 | Maccabi Tel Aviv | | Basel | 0:0 | |||||
Tel Aviv |
Day 2 | |||||||||
20.02 21:15 | The Strongest | | Universitario de Deportes | 1:0 (0:0) | |||||
La Paz | |||||||||
25.02 19:45 | Vélez Sársfield | | Atlético-PR | 2:0 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
Day 1 | |||||||||
11.02 21:30 | Universitario de Deportes | | Vélez Sársfield | 0:1 (0:0) | |||||
Lima | |||||||||
13.02 20:00 | Atlético-PR | | The Strongest | 1:0 (1:0) | |||||
Curitiba |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Vélez Sársfield | 6 | 5 | 0 | 1 | 9-3 | 15 | |||
2. | The Strongest | 6 | 3 | 1 | 2 | 8-7 | 10 | |||
3. | Atlético-PR | 6 | 3 | 0 | 3 | 7-7 | 9 | |||
4. | Universitario de Deportes | 6 | 0 | 1 | 5 | 3-10 | 1 |
Day 2 | |||||||||
26.02 19:45 | Unión Española | | Botafogo | 1:1 (0:0) | |||||
Santiago | |||||||||
27.02 19:30 | San Lorenzo de Almagro | | Independiente del Valle | 1:0 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
Day 1 | |||||||||
11.02 20:00 | Botafogo | | San Lorenzo de Almagro | 2:0 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
18.02 20:30 | Independiente del Valle | | Unión Española | 2:2 (1:0) | |||||
Sangolquí |
Day 2 | |||||||||
19.02 21:45 | O'Higgins | | Deportivo Cali | 1:0 (0:0) | |||||
Rancagua | |||||||||
26.02 19:45 | Cerro Porteño | | Lanús | 3:1 (0:0) | |||||
Asunción | |||||||||
Day 1 | |||||||||
12.02 21:15 | Deportivo Cali | | Cerro Porteño | 1:0 (0:0) | |||||
Santiago de Cali | |||||||||
13.02 21:15 | Lanús | | O'Higgins | 0:0 | |||||
Lanús |
Day 2 | |||||||||
20.02 20:00 | Nacional Asunción | | Zamora | 1:0 (1:0) | |||||
Asunción | |||||||||
26.02 22:00 | Atlético-MG | | Santa Fe | 2:1 (0:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
Day 1 | |||||||||
11.02 19:45 | Zamora | | Atlético-MG | 0:1 (0:0) | |||||
Barinas | |||||||||
11.02 21:30 | Santa Fe | | Nacional Asunción | 3:1 (0:0) | |||||
Bogotá |
Day 2 | |||||||||
19.02 20:30 | Defensor Sporting | | Real Garcilaso | 4:1 (1:1) | |||||
Montevideo | |||||||||
25.02 17:30 | Cruzeiro | | Universidad de Chile | 5:1 (3:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
Day 1 | |||||||||
12.02 19:00 | Real Garcilaso | | Cruzeiro | 2:1 (0:1) | |||||
Cuzco | |||||||||
13.02 19:00 | Universidad de Chile | | Defensor Sporting | 1:0 (0:0) | |||||
Santiago |
Day 2 | |||||||||
25.02 22:00 | Grêmio | | Atlético Nacional | 3:0 (1:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
27.02 21:45 | Newell's Old Boys | | Nacional Montevideo | 4:0 (2:0) | |||||
Rosario | |||||||||
Day 1 | |||||||||
13.02 21:30 | Atlético Nacional | | Newell's Old Boys | 1:0 (0:0) | |||||
Medellín | |||||||||
13.02 22:15 | Nacional Montevideo | | Grêmio | 0:1 (0:0) | |||||
Montevideo |
Day 2 | |||||||||
18.02 21:15 | Peñarol | | Santos Laguna | 0:2 (0:0) | |||||
Montevideo | |||||||||
25.02 22:00 | Arsenal | | Deportivo Anzoátegui | 3:0 (2:0) | |||||
Sarandí | |||||||||
Day 1 | |||||||||
11.02 18:15 | Santos Laguna | | Arsenal | 1:0 (1:0) | |||||
Torreón | |||||||||
12.02 17:15 | Deportivo Anzoátegui | | Peñarol | 1:1 (1:0) | |||||
Puerto la Cruz |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
04.02 20:00 | Nacional Montevideo | | Oriente Petrolero | 2:0 (1:0) | 0:1 (0:1) | 2:1 | |||
Montevideo | |||||||||
04.02 20:30 | Santa Fe | | Monarcas | 1:0 (0:0) | 1:2 (0:1) | 2:2 | |||
Bogotá | |||||||||
05.02 21:00 | Atlético-PR | | Sporting Cristal | 2:1 (0:0), pen. 5:4 | 1:2 (0:1) | 3:3 | |||
Curitiba | |||||||||
05.02 21:00 | Botafogo | | Deportivo Quito | 4:0 (1:0) | 0:1 (0:1) | 4:1 | |||
Rio de Janeiro | |||||||||
06.02 18:30 | Guaraní | | Universidad de Chile | 2:3 (1:0) | 0:1 (0:0) | 2:4 | |||
Asunción | |||||||||
06.02 22:00 | Lanús | | Caracas | 1:0 (0:0) | 2:0 (1:0) | 3:0 | |||
Lanús |
06.02 19:00 | Strømsgodset | | Astra | 1:0 (0:0) | |||||
La Manga |
Day 3 | |||||||||
02.02 16:00 | Astra | | AIK | 1:0 (0:0) | |||||
La Manga | |||||||||
02.02 19:00 | Costuleni | | Rosenborg | 0:3 (0:0) | |||||
La Manga | |||||||||
03.02 13:00 | Strømsgodset | | Daugava | 5:1 (2:0) | |||||
San Pedro del Pinatar | |||||||||
03.02 16:00 | Haugesund | | Vestsjælland | 1:2 (1:0) | |||||
San Pedro del Pinatar | |||||||||
03.02 19:00 | Molde | | Benfica Luanda | 2:0 (1:0) | |||||
San Pedro del Pinatar |
Day 1 | |||||||||
25.02 19:20 | Al Jazira | | Al Rayyan | 3:2 (2:0) | |||||
Abu Dhabi | |||||||||
25.02 19:30 | Esteghlal | | Al Shabab Riyadh | 0:1 (0:0) | |||||
Tehran |
Day 1 | |||||||||
25.02 20:00 | Al-Fateh | | Bunyodkor | 0:0 | |||||
Al-Hasa | |||||||||
25.02 20:00 | El Jaish | | Foolad Khuzestan | 0:0 | |||||
Doha |
Day 1 | |||||||||
26.02 16:00 | Tractor Sazi | | Al Ittihad Jeddah | 1:0 (0:0) | |||||
Tabriz | |||||||||
26.02 20:00 | Al Ain | | Lekhwiya | 2:1 (1:1) | |||||
Al Ain |
Day 1 | |||||||||
26.02 18:30 | Al Sadd | | Sepahan | 3:1 (1:0) | |||||
Doha | |||||||||
26.02 20:25 | Al Hilal | | Al Ahli Dubai | 2:2 (0:0) | |||||
Riyadh |
Day 1 | |||||||||
25.02 15:30 | Shandong Luneng Taishan | | Buriram United | 1:1 (0:0) | |||||
Jinan | |||||||||
25.02 19:30 | Pohang Steelers | | Cerezo Osaka | 1:1 (0:1) | |||||
Pohang |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Pohang Steelers | 6 | 3 | 3 | 0 | 11-6 | 12 | |||
2. | Cerezo Osaka | 6 | 2 | 2 | 2 | 10-9 | 8 | |||
3. | Buriram United | 6 | 1 | 3 | 2 | 5-9 | 6 | |||
4. | Shandong Luneng Taishan | 6 | 1 | 2 | 3 | 9-11 | 5 |
Day 1 | |||||||||
25.02 19:00 | Sanfrecce Hiroshima | | Beijing Guoan | 1:1 (0:0) | |||||
Hiroshima | |||||||||
25.02 19:30 | Seoul | | Central Coast Mariners | 2:0 (1:0) | |||||
Seoul |
Day 1 | |||||||||
26.02 19:00 | Jeonbuk Hyundai Motors | | Yokohama F. Marinos | 3:0 (0:0) | |||||
Jeonju | |||||||||
26.02 20:00 | Guangzhou Evergrande | | Melbourne Victory | 4:2 (0:2) | |||||
Guangzhou |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Guangzhou Evergrande | 6 | 3 | 1 | 2 | 10-8 | 10 | |||
2. | Jeonbuk Hyundai Motors | 6 | 2 | 2 | 2 | 8-7 | 8 | |||
3. | Melbourne Victory | 6 | 2 | 2 | 2 | 9-9 | 8 | |||
4. | Yokohama F. Marinos | 6 | 2 | 1 | 3 | 7-10 | 7 |
Day 1 | |||||||||
26.02 19:00 | Kawasaki Frontale | | Guizhou Renhe | 1:0 (1:0) | |||||
Kawasaki | |||||||||
26.02 19:30 | Western Sydney Wanderers | | Ulsan Hyundai | 1:3 (1:2) | |||||
Sydney |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Western Sydney Wanderers | 6 | 4 | 0 | 2 | 11-5 | 12 | |||
2. | Kawasaki Frontale | 6 | 4 | 0 | 2 | 7-5 | 12 | |||
3. | Ulsan Hyundai | 6 | 2 | 1 | 3 | 8-10 | 7 | |||
4. | Guizhou Renhe | 6 | 1 | 1 | 4 | 4-10 | 4 |
15.02 19:30 | Beijing Guoan | | Chonburi | 4:0 (3:0) | |||||
Beijing | |||||||||
15.02 19:45 | Melbourne Victory | | Muang Thong United | 2:1 (0:1) | |||||
Geelong |
08.02 19:30 | Muang Thong United | | Hà Nội T&T | 2:0 (1:0) | |||||
Nonthaburi | |||||||||
09.02 18:30 | Chonburi | | South China | 3:0 (2:0) | |||||
Chonburi |
02.02 19:30 | Tampines Rovers | | South China | 1:2 aet (0:1, 1:1) | |||||
Singapore |
Day 1 | |||||||||
26.02 14:00 | Alay | | Riffa | 0:0 | |||||
Osh | |||||||||
26.02 18:00 | Shabab Al-Ordon | | Arbil | 1:3 (1:0) | |||||
Amman |
Day 1 | |||||||||
25.02 14:15 | Persipura | | Churchill Brothers | 2:0 (0:0) | |||||
Jayapura | |||||||||
25.02 16:00 | New Radiant | | Home United | 1:0 (0:0) | |||||
Malé |
Day 1 | |||||||||
25.02 17:00 | Hà Nội T&T | | Maziya | 5:1 (1:1) | |||||
Hanoi | |||||||||
25.02 20:45 | Selangor | | Arema Malang | 1:1 (1:0) | |||||
Selayang |
Day 1 | |||||||||
26.02 16:00 | Yangon United | | Kelantan | 5:3 (3:0) | |||||
Yangon | |||||||||
26.02 20:00 | South China | | Ninh Bình | 1:3 (0:2) | |||||
Hong Kong |
Day 1 | |||||||||
26.02 18:30 | Pune | | Naypyidaw | 2:2 (1:1) | |||||
Pune | |||||||||
26.02 19:30 | Tampines Rovers | | Kitchee | 0:5 (0:2) | |||||
Singapore |
02.02 13:00 | Ravshan | | Al Yarmuk Al Rawda | 2:1 (0:0) | |||||
Tursunzoda | |||||||||
02.02 16:00 | Shabab Al-Dhahiriya | | Alay | 1:1 aet (1:1, 1:1), pen. 7:8 | |||||
Hebron |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
15.02 15:00 | Komorozine | | Young Africans | 2:5 (2:2) | 0:7 (0:2) | 2:12 | |||
Mitsamiouli | |||||||||
15.02 15:00 | Flambeau de l'Est | | Diables Noirs | 1:1 (0:1) | 1:0 (0:0) | 2:1 | |||
Bujumbura | |||||||||
15.02 15:00 | ASFA Yennenga | | Diambars | 1:0 (0:0), pen. 4:2 | 0:1 (0:0) | 1:1 | |||
Ouagadougou | |||||||||
15.02 15:00 | Nkana | | Mbabane Swallows | 5:2 (3:1) | 0:2 (0:0) | 5:4 | |||
Kitwe | |||||||||
15.02 15:30 | Rayon Sport | | Léopards | 2:2 (2:0) | 0:0 | 2:2 | |||
Kigali | |||||||||
15.02 16:00 | Kano Pillars | | Vita | 2:1 (0:1) | 1:3 (1:2) | 3:4 | |||
Kano | |||||||||
15.02 16:00 | Côte d'Or | | Kabuscorp | 1:2 (0:1) | 1:5 (0:2) | 2:7 | |||
Victoria | |||||||||
15.02 16:00 | Kampala City Council | | Al Merreikh | 1:2 (1:1) | 2:0 (2:0) | 3:2 | |||
Kampala | |||||||||
15.02 16:30 | Real Bamako | | FAR | 1:1 (1:0) | 2:2 (0:0) | 3:3 | |||
Bamako | |||||||||
15.02 16:30 | Diamond Stars | | Raja | 1:2 (0:0) | 0:6 (0:2) | 1:8 | |||
Freetown | |||||||||
15.02 20:00 | Black Africa | | Kaizer Chiefs | 1:1 (0:1) | 0:3 (0:2) | 1:4 | |||
Windhoek | |||||||||
16.02 13:30 | Foullah Edifice | | Al Ahly Benghazi | 2:0 (0:0) | 0:4 (0:1) | 2:4 | |||
N'Djamena | |||||||||
16.02 14:30 | CNaPS Sport | | Liga Muçulmana | 0:0 | 0:1 (0:1) | 0:1 | |||
Antananarivo | |||||||||
16.02 15:00 | Atlabara | | Berekum Chelsea | 2:0, pen. 0:3 | 0:2 (0:0) | 2:2 | |||
Atbara | |||||||||
16.02 15:00 | Anges | | Enyimba | 2:1 (1:0) | 1:3 (1:0) | 3:4 | |||
Notsé | |||||||||
16.02 15:00 | Akonangui | | Les Astres | 0:1 (0:0) | 0:0 | 0:1 | |||
Bata | |||||||||
16.02 15:00 | Lioli | | Primeiro de Agosto | 2:1 (1:1) | 0:2 (0:1) | 2:3 | |||
Maseru | |||||||||
16.02 15:30 | Bitam | | Gor Mahia | 1:0 (1:0), pen. 1:3 | 0:1 (0:0) | 1:1 | |||
Bitam | |||||||||
16.02 16:00 | Barrack Young Controllers | | Asante Kotoko | 1:0 (0:0) | 1:2 (1:1) | 2:2 | |||
Monrovia | |||||||||
16.02 16:00 | Mochudi Centre Chiefs | | Dynamos | 1:1 (0:1) | 0:3 (0:0) | 1:4 | |||
Gaborone | |||||||||
16.02 16:00 | Douanes | | Zamalek | 0:1 (0:0) | 0:2 (0:1) | 0:3 | |||
Niamey | |||||||||
16.02 16:30 | Horoya | | FC Nouadhibou | 3:0 (1:0) | 1:1 (1:1) | 4:1 | |||
Conakry | |||||||||
16.02 17:00 | KMKM | | Dedebit | 2:0 (0:0) | 0:3 (0:1) | 2:3 | |||
Zanzibar | |||||||||
16.02 17:00 | Stade Malien | | Sporting | 4:0 (3:0) | 2:3 (1:1) | 6:3 | |||
Bamako | |||||||||
Day 1 | |||||||||
07.02 | Séwé Sport | | Os Balantas | +:- | |||||
07.02 | ES Sétif | | Steve Biko | +:- | |||||
07.02 14:00 | Al Ahly Benghazi | | Foullah Edifice | 4:0 (1:0) | |||||
Tunisia, Tunis | |||||||||
07.02 19:00 | Raja | | Diamond Stars | 6:0 (2:0) | |||||
Casablanca | |||||||||
08.02 15:00 | FAR | | Real Bamako | 2:2 (0:0) | |||||
Rabat | |||||||||
08.02 15:00 | Diables Noirs | | Flambeau de l'Est | 0:1 (0:0) | |||||
Brazzaville | |||||||||
08.02 15:00 | Sporting | | Stade Malien | 3:2 (1:1) | |||||
São Tomé | |||||||||
08.02 15:00 | Liga Muçulmana | | CNaPS Sport | 1:0 (1:0) | |||||
Maputo | |||||||||
08.02 16:00 | Young Africans | | Komorozine | 7:0 (2:0) | |||||
Dar es Salaam | |||||||||
08.02 16:00 | Gor Mahia | | Bitam | 1:0 (0:0) | |||||
Nairobi | |||||||||
08.02 16:00 | FC Nouadhibou | | Horoya | 1:1 (1:1) | |||||
Nouakchott | |||||||||
08.02 16:00 | Kabuscorp | | Côte d'Or | 5:1 (2:0) | |||||
Luanda | |||||||||
08.02 16:30 | Diambars | | ASFA Yennenga | 1:0 (0:0) | |||||
M'Bour | |||||||||
08.02 17:00 | Primeiro de Agosto | | Lioli | 2:0 (1:0) | |||||
Luanda | |||||||||
08.02 20:00 | Kaizer Chiefs | | Black Africa | 3:0 (2:0) | |||||
Johannesburg | |||||||||
08.02 20:00 | Al Merreikh | | Kampala City Council | 0:2 (0:2) | |||||
Omdurman | |||||||||
09.02 15:00 | Berekum Chelsea | | Atlabara | 2:0 (0:0) | |||||
Berekum | |||||||||
09.02 15:00 | Léopards | | Rayon Sport | 0:0 | |||||
Dolisie | |||||||||
09.02 15:00 | Dynamos | | Mochudi Centre Chiefs | 3:0 (0:0) | |||||
Harare | |||||||||
09.02 15:00 | Mbabane Swallows | | Nkana | 2:0 (0:0) | |||||
Lobamba | |||||||||
09.02 15:20 | Vita | | Kano Pillars | 3:1 (2:1) | |||||
Kinshasa | |||||||||
09.02 15:30 | Les Astres | | Akonangui | 0:0 | |||||
Douala | |||||||||
09.02 15:30 | Asante Kotoko | | Barrack Young Controllers | 2:1 (1:1) | |||||
Kumasi | |||||||||
09.02 16:00 | Enyimba | | Anges | 3:1 (0:1) | |||||
Aba | |||||||||
09.02 16:00 | Dedebit | | KMKM | 3:0 (1:0) | |||||
Addis Ababa | |||||||||
09.02 18:45 | Zamalek | | Douanes | 2:0 (1:0) | |||||
Cairo |
Day 1 | |||||||||
28.02 15:30 | Kondzo | | Bayelsa United | 0:0 | |||||
Brazzaville | |||||||||
28.02 16:00 | Red Lions | | CS Constantine | 0:1 (0:0) | |||||
Monrovia |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
14.02 16:30 | Cercle Olympique | | Al Ahly Tripoli | 1:0 (0:0) | 1:1 (0:0) | 2:1 | |||
Bamako | |||||||||
14.02 16:30 | Kamsar | | Douanes | 1:1 (0:0) | 0:2 (0:1) | 1:3 | |||
Conakry | |||||||||
15.02 15:30 | Aslad de Moundou | | Union Douala | 2:1 (1:1) | 0:3 (0:1) | 2:4 | |||
N'Djamena | |||||||||
15.02 16:00 | Gaborone United | | SuperSport United | 0:1 (0:1) | 0:2 (0:2) | 0:3 | |||
Gaborone | |||||||||
15.02 16:00 | Chuoni | | How Mine | 1:2 (1:1) | 0:4 (0:1) | 1:6 | |||
Zanzibar | |||||||||
15.02 16:30 | Gamtel | | RSLAF | 2:0 (1:0) | 1:0 (0:0) | 3:0 | |||
Banjul | |||||||||
15.02 16:30 | Diaraf | | Ebusua Dwarfs | 0:0 | 0:1 (0:0) | 0:1 | |||
Dakar | |||||||||
15.02 17:30 | ASSM Elgeco Plus | | Saint Michel United | 2:1 (0:0), pen. 6:7 | 1:2 (0:1) | 3:3 | |||
Antananarivo | |||||||||
15.02 18:00 | CS Constantine | | NIGELEC | 4:1 (2:0) | 0:2 (0:0) | 4:3 | |||
Constantine | |||||||||
16.02 14:00 | MK Etanchéité | | Al-Ahli Atbara | 0:0 | 1:1 (0:0) | 1:1 | |||
Kinshasa | |||||||||
16.02 15:00 | Medeama | | The Panthers | 2:0 (1:0) | 1:1 (0:0) | 3:1 | |||
Sekondi-Takoradi | |||||||||
16.02 15:00 | Ferroviário da Beira | | Azam | 2:0 (1:0) | 0:1 (0:1) | 2:1 | |||
Beira | |||||||||
16.02 15:00 | Young Sports Academy | | Kondzo | 3:1 (0:1) | 0:2 (0:1) | 3:3 | |||
Douala | |||||||||
16.02 15:30 | SONABEL | | Difaa El Jadida | 0:0 | 0:1 (0:0) | 0:1 | |||
Ouagadougou | |||||||||
16.02 15:30 | CARA | | Al-Malakia | 4:1 (2:1) | 1:0 (1:0) | 5:1 | |||
Pointe-Noire | |||||||||
16.02 15:30 | Academie Tchite | | Kigali | 1:1 (0:0) | 0:1 (0:0) | 1:2 | |||
Bujumbura | |||||||||
16.02 15:30 | Huíla | | Mounana | 3:0 (1:0) | 1:3 (0:0) | 4:3 | |||
Lubango | |||||||||
16.02 16:00 | Defense Force | | AFC Leopards | 1:2 (1:0) | 0:2 (0:2) | 1:4 | |||
Addis Ababa | |||||||||
16.02 16:00 | Petro Atlético | | African Stars | 3:0 (2:0) | 0:2 (0:0) | 3:2 | |||
Luanda | |||||||||
16.02 16:00 | Victoria University | | Don Bosco | 1:0 (0:0) | 0:3 (0:2) | 1:3 | |||
Kampala | |||||||||
Day 1 | |||||||||
07.02 15:00 | Al-Malakia | | CARA | 0:1 (0:1) | |||||
Juba | |||||||||
07.02 19:00 | African Stars | | Petro Atlético | 2:0 (0:0) | |||||
Windhoek | |||||||||
08.02 13:00 | Kondzo | | Young Sports Academy | 2:0 (1:0) | |||||
Brazzaville | |||||||||
08.02 13:00 | Mounana | | Huíla | 3:1 (0:0) | |||||
Libreville | |||||||||
08.02 15:00 | Difaa El Jadida | | SONABEL | 1:0 (0:0) | |||||
El Jadida | |||||||||
08.02 15:00 | Union Douala | | Aslad de Moundou | 3:0 (1:0) | |||||
Douala | |||||||||
08.02 15:00 | How Mine | | Chuoni | 4:0 (1:0) | |||||
Bulawayo | |||||||||
08.02 15:30 | Don Bosco | | Victoria University | 3:0 (2:0) | |||||
Lubumbashi | |||||||||
08.02 16:00 | NIGELEC | | CS Constantine | 2:0 (0:0) | |||||
Niamey | |||||||||
08.02 16:30 | RSLAF | | Gamtel | 0:1 (0:0) | |||||
Freetown | |||||||||
08.02 20:15 | SuperSport United | | Gaborone United | 2:0 (2:0) | |||||
Pretoria | |||||||||
09.02 14:00 | Al Ahly Tripoli | | Cercle Olympique | 1:1 (0:0) | |||||
Tunisia, Tunis | |||||||||
09.02 15:00 | Saint Michel United | | ASSM Elgeco Plus | 2:1 (1:0) | |||||
Victoria | |||||||||
09.02 15:00 | Ebusua Dwarfs | | Diaraf | 1:0 (0:0) | |||||
Cape Coast | |||||||||
09.02 15:00 | Douanes | | Kamsar | 2:0 (1:0) | |||||
Lomé | |||||||||
09.02 15:00 | Red Lions | | Estrela de Cantanhez | +:- | |||||
Monrovia | |||||||||
09.02 15:30 | Kigali | | Academie Tchite | 1:0 (0:0) | |||||
Kigali | |||||||||
09.02 16:00 | AFC Leopards | | Defense Force | 2:0 (2:0) | |||||
Nairobi | |||||||||
09.02 16:00 | The Panthers | | Medeama | 1:1 (0:0) | |||||
Malabo | |||||||||
09.02 16:00 | Azam | | Ferroviário da Beira | 1:0 (1:0) | |||||
Mbagala | |||||||||
09.02 19:00 | Al-Ahli Atbara | | MK Etanchéité | 1:1 (0:0) | |||||
Khartoum |
20.02 19:00 | Al Ahly Cairo | | Sfaxien | 3:2 (1:0) | |||||
Cairo |
Day 3 | |||||||||
10.02 16:00 | Örebro | | Slovan Liberec | 2:0 (2:0) | |||||
Albufeira | |||||||||
10.02 19:45 | København | | Breiðablik | 2:0 (1:0) | |||||
Faro | |||||||||
11.02 16:00 | Mattersburg | | FH | 4:2 (2:2) | |||||
Ferreiras | |||||||||
11.02 19:45 | Midtjylland | | Spartak Moscow | 1:2 (1:0) | |||||
Faro | |||||||||
Day 2 | |||||||||
07.02 16:00 | Breiðablik | | Midtjylland | 2:1 (0:0) | |||||
Ferreiras | |||||||||
07.02 19:45 | København | | Slovan Liberec | 4:0 (2:0) | |||||
Faro | |||||||||
08.02 16:00 | Örebro | | Mattersburg | 2:1 (1:1) | |||||
Ferreiras | |||||||||
09.02 19:45 | FH | | Spartak Moscow | 1:3 (1:2) | |||||
Albufeira | |||||||||
Day 1 | |||||||||
04.02 19:45 | Breiðablik | | Mattersburg | 1:1 (1:0) | |||||
Albufeira | |||||||||
05.02 16:00 | Örebro | | FH | 4:1 (2:1) | |||||
Faro | |||||||||
05.02 19:45 | Slovan Liberec | | Midtjylland | 2:1 (1:0) | |||||
Faro | |||||||||
13.02 16:00 | København | | Spartak Moscow | 5:0 (4:0) | |||||
Faro |
20.02 15:00 | Luch-Energiya | | Torpedo | 1:0 (0:0) | |||||
Belek |
19.02 11:00 | FK Ufa | | SKA-Energiya | 1:0 (0:0) | |||||
Belek |
Day 3 | |||||||||
16.02 11:00 | Arsenal | | FK Ufa | 3:1 (1:0) | |||||
Belek | |||||||||
16.02 15:00 | Luch-Energiya | | Mordovia | 1:1 (1:0) | |||||
Belek | |||||||||
Day 2 | |||||||||
13.02 11:00 | FK Ufa | | Luch-Energiya | 1:6 (0:4) | |||||
Belek | |||||||||
13.02 15:00 | Mordovia | | Arsenal | 0:0 | |||||
Belek | |||||||||
Day 1 | |||||||||
10.02 11:00 | Mordovia | | FK Ufa | 2:0 (0:0) | |||||
Belek | |||||||||
10.02 15:00 | Arsenal | | Luch-Energiya | 0:0 | |||||
Belek |
Day 3 | |||||||||
17.02 11:00 | Shinnik | | Torpedo | 1:2 (1:1) | |||||
Belek | |||||||||
17.02 15:00 | SKA-Energiya | | Khimik | 0:0 | |||||
Belek | |||||||||
Day 2 | |||||||||
14.02 11:00 | Torpedo | | SKA-Energiya | 1:0 (1:0) | |||||
Belek | |||||||||
14.02 15:00 | Khimik | | Shinnik | 2:2 (1:1) | |||||
Belek | |||||||||
Day 1 | |||||||||
11.02 11:00 | Khimik | | Torpedo | 0:1 (0:1) | |||||
Belek | |||||||||
11.02 15:00 | Shinnik | | SKA-Energiya | 1:0 (0:0) | |||||
Belek |
Day 24 | |||||||||
28.02 14:00 | Bakı | | Sumqayıt | 0:0 | |||||
Bakı | |||||||||
28.02 15:00 | Simurq | | Qəbələ | 0:0 | |||||
Zaqatala | |||||||||
28.02 16:00 | Xəzər | | İnter | 1:1 (1:1) | |||||
Lənkəran | |||||||||
28.02 17:00 | Neftçi | | Qarabağ | 1:4 (0:2) | |||||
Bakı | |||||||||
28.02 19:00 | Ravan | | AZAL | 1:0 (0:0) | |||||
Bakı | |||||||||
Day 23 | |||||||||
23.02 13:00 | Qəbələ | | Ravan | 0:0 | |||||
Qəbələ | |||||||||
23.02 15:00 | Sumqayıt | | Neftçi | 2:0 (1:0) | |||||
Sumqayıt | |||||||||
23.02 16:00 | İnter | | Bakı | 1:1 (1:1) | |||||
Bakı | |||||||||
23.02 17:00 | AZAL | | Xəzər | 2:2 (0:1) | |||||
Bakı | |||||||||
23.02 17:00 | Qarabağ | | Simurq | 0:0 | |||||
Bakı | |||||||||
Day 22 | |||||||||
19.02 15:00 | AZAL | | Qəbələ | 1:2 (1:1) | |||||
Bakı | |||||||||
19.02 16:00 | Neftçi | | İnter | 2:2 (0:1) | |||||
Bakı | |||||||||
19.02 16:00 | Simurq | | Sumqayıt | 4:0 (2:0) | |||||
Zaqatala | |||||||||
19.02 17:00 | Ravan | | Qarabağ | 0:2 (0:0) | |||||
Bakı | |||||||||
19.02 17:00 | Xəzər | | Bakı | 0:2 (0:0) | |||||
Lənkəran | |||||||||
Day 21 | |||||||||
14.02 15:00 | Simurq | | İnter | 0:1 (0:0) | |||||
Zaqatala | |||||||||
15.02 13:30 | Bakı | | Neftçi | 2:0 (0:0) | |||||
Bakı | |||||||||
15.02 15:00 | Qəbələ | | Xəzər | 2:3 (1:0) | |||||
Qəbələ | |||||||||
15.02 16:00 | Sumqayıt | | Ravan | 1:1 (1:1) | |||||
Sumqayıt | |||||||||
15.02 17:00 | Qarabağ | | AZAL | 2:1 (1:0) | |||||
Bakı | |||||||||
Day 20 | |||||||||
08.02 14:30 | Qəbələ | | Qarabağ | 0:1 (0:0) | |||||
Qəbələ | |||||||||
08.02 15:00 | Ravan | | İnter | 1:2 (0:1) | |||||
Bakı | |||||||||
08.02 15:00 | AZAL | | Sumqayıt | 2:2 (1:0) | |||||
Bakı | |||||||||
09.02 15:00 | Simurq | | Bakı | 0:1 (0:1) | |||||
Zaqatala | |||||||||
09.02 16:00 | Xəzər | | Neftçi | 2:2 (0:1) | |||||
Lənkəran | |||||||||
Day 19 | |||||||||
01.02 17:00 | Qarabağ | | Xəzər | 0:1 (0:0) | |||||
Bakı | |||||||||
02.02 13:30 | Bakı | | Ravan | 5:1 (2:0) | |||||
Bakı | |||||||||
02.02 14:00 | Neftçi | | Simurq | 3:0 (0:0) | |||||
Bakı | |||||||||
02.02 14:30 | Sumqayıt | | Qəbələ | 0:3 (0:1) | |||||
Sumqayıt | |||||||||
02.02 17:00 | İnter | | AZAL | 2:1 (1:0) | |||||
Bakı |
Day 24 | |||||||||
22.02 16:30 | Ried | | Sturm | 2:2 (1:1) | |||||
Ried im Innkreis | |||||||||
22.02 19:00 | Wolfsberg | | Austria | 0:0 | |||||
Wolfsberg | |||||||||
22.02 19:00 | Rapid | | Grödig | 0:0 | |||||
Wien | |||||||||
22.02 19:00 | Wiener Neustadt | | Wacker | 1:0 (1:0) | |||||
Wiener Neustadt | |||||||||
23.02 16:30 | Red Bull | | Admira Wacker | 6:1 (2:1) | |||||
Salzburg | |||||||||
Day 23 | |||||||||
15.02 16:30 | Sturm | | Red Bull | 1:4 (0:3) | |||||
Graz | |||||||||
15.02 19:00 | Grödig | | Wolfsberg | 3:0 (2:0) | |||||
Grödig | |||||||||
15.02 19:00 | Wacker | | Ried | 1:1 (1:1) | |||||
Innsbruck | |||||||||
15.02 19:00 | Austria | | Wiener Neustadt | 1:1 (1:0) | |||||
Wien | |||||||||
16.02 17:00 | Admira Wacker | | Rapid | 2:1 (0:0) | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
Day 22 | |||||||||
08.02 16:30 | Red Bull | | Grödig | 6:0 (2:0) | |||||
Salzburg | |||||||||
08.02 19:00 | Ried | | Wiener Neustadt | 2:1 (1:1) | |||||
Ried im Innkreis | |||||||||
08.02 19:00 | Wolfsberg | | Wacker | 3:2 (0:1) | |||||
Wolfsberg | |||||||||
08.02 19:00 | Admira Wacker | | Sturm | 1:1 (0:0) | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
09.02 16:30 | Rapid | | Austria | 3:1 (1:1) | |||||
Wien | |||||||||
Day 19 | |||||||||
02.02 14:00 | Wiener Neustadt | | Red Bull | 1:5 (0:3) | |||||
Wiener Neustadt |
Day 27 | |||||||||
22.02 12:45 | Chelsea | | Everton | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
22.02 15:00 | Arsenal | | Sunderland | 4:1 (3:0) | |||||
London | |||||||||
22.02 15:00 | Cardiff City | | Hull City | 0:4 (0:2) | |||||
Cardiff | |||||||||
22.02 15:00 | Manchester City | | Stoke City | 1:0 (0:0) | |||||
Manchester | |||||||||
22.02 15:00 | West Bromwich Albion | | Fulham | 1:1 (0:1) | |||||
West Bromwich | |||||||||
22.02 15:00 | West Ham United | | Southampton | 3:1 (2:1) | |||||
London | |||||||||
22.02 17:30 | Crystal Palace | | Manchester United | 0:2 (0:0) | |||||
London | |||||||||
23.02 13:30 | Liverpool | | Swansea City | 4:3 (3:2) | |||||
Liverpool | |||||||||
23.02 13:30 | Newcastle United | | Aston Villa | 1:0 (0:0) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
23.02 16:00 | Norwich City | | Tottenham Hotspur | 1:0 (0:0) | |||||
Norwich | |||||||||
Day 26 | |||||||||
11.02 19:45 | Cardiff City | | Aston Villa | 0:0 | |||||
Cardiff | |||||||||
11.02 19:45 | Hull City | | Southampton | 0:1 (0:0) | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
11.02 19:45 | West Ham United | | Norwich City | 2:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
11.02 20:00 | West Bromwich Albion | | Chelsea | 1:1 (0:1) | |||||
West Bromwich | |||||||||
12.02 19:45 | Arsenal | | Manchester United | 0:0 | |||||
London | |||||||||
12.02 19:45 | Newcastle United | | Tottenham Hotspur | 0:4 (0:1) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
12.02 20:00 | Stoke City | | Swansea City | 1:1 (1:0) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
12.02 20:00 | Fulham | | Liverpool | 2:3 (1:1) | |||||
London | |||||||||
Day 25 | |||||||||
08.02 12:45 | Liverpool | | Arsenal | 5:1 (4:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
08.02 15:00 | Aston Villa | | West Ham United | 0:2 (0:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
08.02 15:00 | Chelsea | | Newcastle United | 3:0 (2:0) | |||||
London | |||||||||
08.02 15:00 | Crystal Palace | | West Bromwich Albion | 3:1 (2:0) | |||||
London | |||||||||
08.02 15:00 | Norwich City | | Manchester City | 0:0 | |||||
Norwich | |||||||||
08.02 15:00 | Southampton | | Stoke City | 2:2 (2:2) | |||||
Southampton | |||||||||
08.02 15:00 | Sunderland | | Hull City | 0:2 (0:1) | |||||
Sunderland | |||||||||
08.02 17:30 | Swansea City | | Cardiff City | 3:0 (0:0) | |||||
Swansea | |||||||||
09.02 13:30 | Tottenham Hotspur | | Everton | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
09.02 16:00 | Manchester United | | Fulham | 2:2 (0:1) | |||||
Manchester | |||||||||
Day 24 | |||||||||
01.02 12:45 | Newcastle United | | Sunderland | 0:3 (0:2) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
01.02 12:45 | West Ham United | | Swansea City | 2:0 (2:0) | |||||
London | |||||||||
01.02 15:00 | Cardiff City | | Norwich City | 2:1 (0:1) | |||||
Cardiff | |||||||||
01.02 15:00 | Everton | | Aston Villa | 2:1 (0:1) | |||||
Liverpool | |||||||||
01.02 15:00 | Fulham | | Southampton | 0:3 (0:0) | |||||
London | |||||||||
01.02 15:00 | Hull City | | Tottenham Hotspur | 1:1 (1:0) | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
01.02 15:00 | Stoke City | | Manchester United | 2:1 (1:0) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
02.02 13:30 | West Bromwich Albion | | Liverpool | 1:1 (0:1) | |||||
West Bromwich | |||||||||
02.02 16:00 | Arsenal | | Crystal Palace | 2:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
03.02 20:00 | Manchester City | | Chelsea | 0:1 (0:1) | |||||
Manchester |
Day 32 | |||||||||
22.02 12:15 | Middlesbrough | | Leeds United | 0:0 | |||||
Middlesbrough | |||||||||
22.02 15:00 | Burnley | | Nottingham Forest | 3:1 (3:0) | |||||
Burnley | |||||||||
22.02 15:00 | Bolton Wanderers | | Watford | 2:0 (2:0) | |||||
Bolton | |||||||||
22.02 15:00 | Derby County | | AFC Bournemouth | 1:0 (0:0) | |||||
Derby | |||||||||
22.02 15:00 | Leicester City | | Ipswich Town | 3:0 (2:0) | |||||
Leicester | |||||||||
22.02 15:00 | Brighton & Hove Albion | | Wigan Athletic | 1:2 (0:1) | |||||
Brighton & Hove | |||||||||
22.02 15:00 | Reading | | Blackburn Rovers | 0:1 (0:1) | |||||
Reading | |||||||||
22.02 15:00 | Yeovil Town | | Doncaster Rovers | 1:0 (0:0) | |||||
Yeovil | |||||||||
22.02 15:00 | Barnsley | | Millwall | 1:0 (1:0) | |||||
Barnsley | |||||||||
22.02 15:00 | Charlton Athletic | | Queens Park Rangers | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
22.02 15:00 | Huddersfield Town | | Sheffield Wednesday | 0:2 (0:1) | |||||
Huddersfield | |||||||||
22.02 15:00 | Blackpool | | Birmingham City | 1:2 (1:0) | |||||
Blackpool | |||||||||
Day 31 | |||||||||
15.02 15:00 | Birmingham City | | Huddersfield Town | 1:2 (0:1) | |||||
Birmingham | |||||||||
15.02 15:00 | Doncaster Rovers | | Barnsley | 2:2 (1:1) | |||||
Doncaster | |||||||||
15.02 15:00 | Ipswich Town | | Blackpool | 0:0 | |||||
Ipswich | |||||||||
15.02 15:00 | AFC Bournemouth | | Burnley | 1:1 (0:0) | |||||
Bournemouth | |||||||||
15.02 15:00 | Millwall | | Bolton Wanderers | 1:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
15.02 15:00 | Watford | | Middlesbrough | 1:0 (0:0) | |||||
Watford | |||||||||
16.02 15:30 | Queens Park Rangers | | Reading | 1:3 (1:1) | |||||
London | |||||||||
18.02 19:45 | Sheffield Wednesday | | Derby County | 0:1 (0:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
19.02 19:45 | Nottingham Forest | | Leicester City | 2:2 (2:1) | |||||
Nottingham | |||||||||
Day 30 | |||||||||
08.02 12:15 | Yeovil Town | | Leeds United | 1:2 (1:0) | |||||
Yeovil | |||||||||
08.02 15:00 | Blackpool | | Nottingham Forest | 1:1 (0:1) | |||||
Blackpool | |||||||||
08.02 15:00 | Bolton Wanderers | | AFC Bournemouth | 2:2 (2:1) | |||||
Bolton | |||||||||
08.02 15:00 | Barnsley | | Ipswich Town | 2:2 (1:0) | |||||
Barnsley | |||||||||
08.02 15:00 | Huddersfield Town | | Wigan Athletic | 1:0 (0:0) | |||||
Huddersfield | |||||||||
08.02 15:00 | Charlton Athletic | | Birmingham City | 0:2 (0:1) | |||||
London | |||||||||
08.02 15:00 | Burnley | | Millwall | 3:1 (2:1) | |||||
Burnley | |||||||||
08.02 15:00 | Reading | | Sheffield Wednesday | 0:2 (0:1) | |||||
Reading | |||||||||
08.02 15:00 | Brighton & Hove Albion | | Doncaster Rovers | 1:0 (0:0) | |||||
Brighton & Hove | |||||||||
08.02 15:00 | Middlesbrough | | Blackburn Rovers | 0:0 | |||||
Middlesbrough | |||||||||
08.02 15:00 | Leicester City | | Watford | 2:2 (1:2) | |||||
Leicester | |||||||||
10.02 19:45 | Derby County | | Queens Park Rangers | 1:0 (1:0) | |||||
Derby | |||||||||
Day 29 | |||||||||
01.02 12:15 | Queens Park Rangers | | Burnley | 3:3 (2:1) | |||||
London | |||||||||
01.02 15:00 | AFC Bournemouth | | Leicester City | 0:1 (0:0) | |||||
Bournemouth | |||||||||
01.02 15:00 | Doncaster Rovers | | Middlesbrough | 0:0 | |||||
Doncaster | |||||||||
01.02 15:00 | Leeds United | | Huddersfield Town | 5:1 (1:1) | |||||
Leeds | |||||||||
01.02 15:00 | Millwall | | Reading | 0:3 (0:1) | |||||
London | |||||||||
01.02 15:00 | Ipswich Town | | Bolton Wanderers | 1:0 (0:0) | |||||
Ipswich | |||||||||
01.02 15:00 | Wigan Athletic | | Charlton Athletic | 2:1 (0:1) | |||||
Wigan | |||||||||
01.02 15:00 | Blackburn Rovers | | Blackpool | 2:0 (1:0) | |||||
Blackburn | |||||||||
01.02 15:00 | Birmingham City | | Derby County | 3:3 (0:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
01.02 15:00 | Sheffield Wednesday | | Barnsley | 1:0 (0:0) | |||||
Sheffield | |||||||||
02.02 15:00 | Watford | | Brighton & Hove Albion | 2:0 (1:0) | |||||
Watford | |||||||||
02.02 15:00 | Nottingham Forest | | Yeovil Town | 3:1 (2:1) | |||||
Nottingham | |||||||||
Day 27 | |||||||||
11.02 19:45 | Huddersfield Town | | Nottingham Forest | 0:3 (0:0) | |||||
Huddersfield | |||||||||
11.02 19:45 | Brighton & Hove Albion | | Leeds United | 1:0 (0:0) | |||||
Brighton & Hove | |||||||||
11.02 19:45 | Watford | | Birmingham City | 1:0 (1:0) | |||||
Watford | |||||||||
11.02 19:45 | Yeovil Town | | Millwall | 1:1 (0:0) | |||||
Yeovil | |||||||||
11.02 20:00 | Bolton Wanderers | | Burnley | 0:1 (0:0) | |||||
Bolton | |||||||||
18.02 19:45 | Wigan Athletic | | Barnsley | 2:0 (2:0) | |||||
Wigan | |||||||||
Day 24 | |||||||||
18.02 19:45 | Yeovil Town | | Watford | 0:0 | |||||
Yeovil | |||||||||
Day 7 | |||||||||
11.02 19:45 | Sheffield Wednesday | | Wigan Athletic | 0:3 (0:2) | |||||
Sheffield |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Leicester City | 46 | 31 | 9 | 6 | 83-43 | 102 | ||
2. | Burnley | 46 | 26 | 15 | 5 | 72-37 | 93 | ||
3. | Derby County | 46 | 25 | 10 | 11 | 84-52 | 85 | ||
4. | Queens Park Rangers | 46 | 23 | 11 | 12 | 60-44 | 80 | ||
5. | Wigan Athletic | 46 | 21 | 10 | 15 | 61-48 | 73 | ||
6. | Brighton & Hove Albion | 46 | 19 | 15 | 12 | 55-40 | 72 | ||
7. | Reading | 46 | 19 | 14 | 13 | 70-56 | 71 | ||
8. | Blackburn Rovers | 46 | 18 | 16 | 12 | 70-62 | 70 | ||
9. | Ipswich Town | 46 | 18 | 14 | 14 | 60-54 | 68 | ||
10. | AFC Bournemouth | 46 | 18 | 12 | 16 | 67-66 | 66 |
24.02 19:45 | Hull City | | Brighton & Hove Albion | 2:1 (2:0)* | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
15.02 12:45 | Sunderland | | Southampton | 1:0 (0:0) | |||||
Sunderland | |||||||||
15.02 15:00 | Cardiff City | | Wigan Athletic | 1:2 (1:2) | |||||
Cardiff | |||||||||
15.02 17:15 | Manchester City | | Chelsea | 2:0 (1:0) | |||||
Manchester | |||||||||
16.02 13:30 | Everton | | Swansea City | 3:1 (1:1) | |||||
Liverpool | |||||||||
16.02 15:00 | Sheffield United | | Nottingham Forest | 3:1 (0:1) | |||||
Sheffield | |||||||||
16.02 16:00 | Arsenal | | Liverpool | 2:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
17.02 19:45 | Brighton & Hove Albion | | Hull City | 1:1 (1:0) | |||||
Brighton & Hove | |||||||||
24.02 19:45 | Sheffield Wednesday | | Charlton Athletic | 1:2 (0:1)* | |||||
Sheffield |
04.02 19:45 | Fulham | | Sheffield United | 0:1 aet (0:0)* | |||||
London | |||||||||
05.02 19:45 | Preston North End | | Nottingham Forest | 0:2 (0:1)* | |||||
Preston |
Day 28 | |||||||||
28.02 20:30 | Mechelen | | Lokeren | 1:0 (1:0) | |||||
Mechelen | |||||||||
Day 27 | |||||||||
21.02 20:30 | Lokeren | | Anderlecht | 2:1 (1:0) | |||||
Lokeren | |||||||||
22.02 20:00 | Oostende | | Lierse | 3:2 (0:0) | |||||
Oostende | |||||||||
22.02 20:00 | Charleroi | | Zulte Waregem | 3:2 (1:1) | |||||
Charleroi | |||||||||
22.02 20:00 | Kortrijk | | Mons | 1:2 (0:1) | |||||
Kortrijk | |||||||||
22.02 20:00 | Cercle | | Mechelen | 3:2 (0:2) | |||||
Brugge | |||||||||
23.02 14:30 | Oud-Heverlee | | Brugge | 2:5 (0:2) | |||||
Leuven | |||||||||
23.02 18:00 | Standard | | Gent | 2:3 (1:2) | |||||
Liège | |||||||||
23.02 20:30 | Genk | | Waasland-Beveren | 0:2 (0:1) | |||||
Genk | |||||||||
Day 26 | |||||||||
14.02 20:30 | Brugge | | Kortrijk | 3:1 (2:0) | |||||
Brugge | |||||||||
15.02 18:00 | Charleroi | | Standard | 0:1 (0:0) | |||||
Charleroi | |||||||||
15.02 20:00 | Zulte Waregem | | Cercle | 2:1 (1:1) | |||||
Waregem | |||||||||
15.02 20:00 | Mechelen | | Oostende | 1:1 (1:0) | |||||
Mechelen | |||||||||
15.02 20:00 | Lierse | | Genk | 0:1 (0:0) | |||||
Lier | |||||||||
15.02 20:00 | Waasland-Beveren | | Oud-Heverlee | 1:0 (0:0) | |||||
Beveren | |||||||||
16.02 14:30 | Gent | | Lokeren | 1:1 (1:0) | |||||
Gent | |||||||||
16.02 18:00 | Anderlecht | | Mons | 2:0 (1:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
Day 25 | |||||||||
08.02 18:00 | Kortrijk | | Anderlecht | 2:2 (0:0) | |||||
Kortrijk | |||||||||
08.02 20:00 | Oostende | | Gent | 0:0 | |||||
Oostende | |||||||||
08.02 20:00 | Oud-Heverlee | | Mechelen | 0:0 | |||||
Leuven | |||||||||
08.02 20:00 | Lokeren | | Charleroi | 3:1 (2:1) | |||||
Lokeren | |||||||||
08.02 20:00 | Mons | | Lierse | 1:5 (1:0) | |||||
Mons | |||||||||
08.02 20:00 | Cercle | | Waasland-Beveren | 0:0 | |||||
Brugge | |||||||||
09.02 14:30 | Standard | | Zulte Waregem | 2:0 (0:0) | |||||
Liège | |||||||||
09.02 18:00 | Genk | | Brugge | 1:3 (1:1) | |||||
Genk | |||||||||
Day 24 | |||||||||
01.02 18:00 | Standard | | Cercle | 4:0 (1:0) | |||||
Liège | |||||||||
01.02 20:00 | Brugge | | Mons | 2:1 (0:0) | |||||
Brugge | |||||||||
01.02 20:00 | Gent | | Oud-Heverlee | 2:0 (0:0) | |||||
Gent | |||||||||
01.02 20:00 | Charleroi | | Oostende | 0:1 (0:1) | |||||
Charleroi | |||||||||
01.02 20:00 | Mechelen | | Genk | 0:2 (0:1) | |||||
Mechelen | |||||||||
01.02 20:00 | Waasland-Beveren | | Kortrijk | 1:1 (1:1) | |||||
Beveren | |||||||||
02.02 18:00 | Zulte Waregem | | Lokeren | 1:1 (0:1) | |||||
Waregem |
Day 25 | |||||||||
28.02 15:30 | Lokomotiv Sofia | | Levski | 1:0 (0:0) | |||||
Sofia | |||||||||
Day 24 | |||||||||
21.02 13:30 | Pirin | | Cherno More | 1:0 (0:0) | |||||
Gotse Delchev | |||||||||
22.02 14:00 | Lyubimets 2007 | | Lokomotiv Plovdiv | 0:2 (0:1) | |||||
Lyubimets | |||||||||
22.02 14:00 | Lokomotiv Sofia | | Neftohimik | 5:0 (3:0) | |||||
Sofia | |||||||||
22.02 16:15 | Levski | | Slavia | 2:2 (0:1) | |||||
Sofia | |||||||||
23.02 14:00 | Botev | | Ludogorets | 2:2 (1:1) | |||||
Plovdiv | |||||||||
23.02 16:15 | Liteks | | Beroe | 3:0 (3:0) | |||||
Lovech | |||||||||
24.02 17:30 | Chernomorets | | CSKA | 1:2 (0:0) | |||||
Burgas | |||||||||
Day 22 | |||||||||
15.02 14:30 | Neftohimik | | Ludogorets | 0:3 (0:2) | |||||
Sliven |
Day 23 | |||||||||
28.02 20:30 | Hertha | | Freiburg | 0:0 | |||||
Berlin | |||||||||
Day 22 | |||||||||
21.02 20:30 | Schalke 04 | | Mainz 05 | 0:0 | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
22.02 15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Hoffenheim | 2:2 (2:0) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
22.02 15:30 | Stuttgart | | Hertha | 1:2 (1:1) | |||||
Stuttgart | |||||||||
22.02 15:30 | Nürnberg | | Eintracht Braunschweig | 2:1 (0:1) | |||||
Nürnberg | |||||||||
22.02 15:30 | Freiburg | | Augsburg | 2:4 (1:1) | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
22.02 15:30 | Hamburger SV | | Borussia Dortmund | 3:0 (1:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
22.02 18:30 | Wolfsburg | | Bayer 04 | 3:1 (1:1) | |||||
Wolfsburg | |||||||||
23.02 15:30 | Eintracht Frankfurt | | Werder | 0:0 | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
23.02 17:30 | Hannover | | Bayern | 0:4 (0:2) | |||||
Hannover | |||||||||
Day 21 | |||||||||
14.02 20:30 | Mainz 05 | | Hannover | 2:0 (0:0) | |||||
Mainz | |||||||||
15.02 15:30 | Borussia Dortmund | | Eintracht Frankfurt | 4:0 (2:0) | |||||
Dortmund | |||||||||
15.02 15:30 | Bayern | | Freiburg | 4:0 (3:0) | |||||
München | |||||||||
15.02 15:30 | Werder | | Borussia Mönchengladbach | 1:1 (0:1) | |||||
Bremen | |||||||||
15.02 15:30 | Hoffenheim | | Stuttgart | 4:1 (1:0) | |||||
Sinsheim | |||||||||
15.02 15:30 | Eintracht Braunschweig | | Hamburger SV | 4:2 (0:1) | |||||
Braunschweig | |||||||||
15.02 18:30 | Bayer 04 | | Schalke 04 | 1:2 (0:1) | |||||
Leverkusen | |||||||||
16.02 15:30 | Augsburg | | Nürnberg | 0:1 (0:0) | |||||
Augsburg | |||||||||
16.02 17:30 | Hertha | | Wolfsburg | 1:2 (1:0) | |||||
Berlin | |||||||||
Day 20 | |||||||||
07.02 20:30 | Borussia Mönchengladbach | | Bayer 04 | 0:1 (0:0) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
08.02 15:30 | Wolfsburg | | Mainz 05 | 3:0 (0:0) | |||||
Wolfsburg | |||||||||
08.02 15:30 | Werder | | Borussia Dortmund | 1:5 (0:2) | |||||
Bremen | |||||||||
08.02 15:30 | Nürnberg | | Bayern | 0:2 (0:1) | |||||
Nürnberg | |||||||||
08.02 15:30 | Freiburg | | Hoffenheim | 1:1 (0:0) | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
08.02 15:30 | Eintracht Frankfurt | | Eintracht Braunschweig | 3:0 (3:0) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
08.02 18:30 | Hamburger SV | | Hertha | 0:3 (0:3) | |||||
Hamburg | |||||||||
09.02 15:30 | Stuttgart | | Augsburg | 1:4 (0:2) | |||||
Stuttgart | |||||||||
09.02 17:30 | Schalke 04 | | Hannover | 2:0 (2:0) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
Day 19 | |||||||||
01.02 15:30 | Schalke 04 | | Wolfsburg | 2:1 (1:0) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
01.02 15:30 | Bayer 04 | | Stuttgart | 2:1 (1:1) | |||||
Leverkusen | |||||||||
01.02 15:30 | Hoffenheim | | Hamburger SV | 3:0 (2:0) | |||||
Sinsheim | |||||||||
01.02 15:30 | Mainz 05 | | Freiburg | 2:0 (1:0) | |||||
Mainz | |||||||||
01.02 15:30 | Augsburg | | Werder | 3:1 (1:1) | |||||
Augsburg | |||||||||
01.02 18:30 | Hannover | | Borussia Mönchengladbach | 3:1 (0:0) | |||||
Hannover | |||||||||
02.02 15:30 | Hertha | | Nürnberg | 1:3 (1:1) | |||||
Berlin | |||||||||
02.02 17:30 | Bayern | | Eintracht Frankfurt | 5:0 (2:0) | |||||
München |
Day 26 | |||||||||
28.02 20:00 | Heracles | | Heerenveen | 1:2 (1:1) | |||||
Almelo | |||||||||
Day 25 | |||||||||
21.02 20:00 | Den Haag | | Go Ahead Eagles | 3:2 (2:1) | |||||
Den Haag | |||||||||
22.02 18:45 | Heerenveen | | NAC | 0:0 | |||||
Heerenveen | |||||||||
22.02 19:45 | Cambuur | | Roda | 1:0 (0:0) | |||||
Leeuwarden | |||||||||
22.02 19:45 | Zwolle | | Heracles | 1:1 (0:1) | |||||
Zwolle | |||||||||
22.02 20:45 | NEC | | PSV | 0:2 (0:0) | |||||
Nijmegen | |||||||||
23.02 12:30 | Utrecht | | Groningen | 1:0 (0:0) | |||||
Utrecht | |||||||||
23.02 14:30 | Ajax | | AZ | 4:0 (1:0) | |||||
Amsterdam | |||||||||
23.02 14:30 | Vitesse | | Waalwijk | 3:1 (0:1) | |||||
Arnhem | |||||||||
23.02 16:30 | Twente | | Feyenoord | 2:2 (0:1) | |||||
Enschede | |||||||||
Day 24 | |||||||||
14.02 20:00 | PSV | | Heracles | 2:1 (1:1) | |||||
Eindhoven | |||||||||
15.02 18:45 | Twente | | Vitesse | 2:0 (0:0) | |||||
Enschede | |||||||||
15.02 19:45 | Waalwijk | | NEC | 1:3 (1:2) | |||||
Waalwijk | |||||||||
15.02 19:45 | Roda | | Den Haag | 0:1 (0:0) | |||||
Kerkrade | |||||||||
15.02 20:45 | AZ | | Utrecht | 1:1 (1:0) | |||||
Alkmaar | |||||||||
16.02 12:30 | Cambuur | | Zwolle | 3:1 (2:0) | |||||
Leeuwarden | |||||||||
16.02 14:30 | NAC | | Feyenoord | 1:1 (1:1) | |||||
Breda | |||||||||
16.02 14:30 | Groningen | | Go Ahead Eagles | 1:0 (1:0) | |||||
Groningen | |||||||||
16.02 16:30 | Ajax | | Heerenveen | 3:0 (2:0) | |||||
Amsterdam | |||||||||
Day 23 | |||||||||
07.02 20:00 | Vitesse | | Den Haag | 0:0 | |||||
Arnhem | |||||||||
08.02 18:45 | PSV | | Twente | 3:2 (2:1) | |||||
Eindhoven | |||||||||
08.02 19:45 | NAC | | Roda | 2:0 (0:0) | |||||
Breda | |||||||||
08.02 19:45 | Go Ahead Eagles | | AZ | 2:1 (1:0) | |||||
Deventer | |||||||||
08.02 20:45 | Feyenoord | | NEC | 5:1 (2:1) | |||||
Rotterdam | |||||||||
09.02 12:30 | Heracles | | Cambuur | 1:1 (0:1) | |||||
Almelo | |||||||||
09.02 14:30 | Zwolle | | Ajax | 1:1 (1:1) | |||||
Zwolle | |||||||||
09.02 14:30 | Waalwijk | | Utrecht | 5:2 (1:1) | |||||
Waalwijk | |||||||||
09.02 16:30 | Groningen | | Heerenveen | 1:3 (0:3) | |||||
Groningen | |||||||||
Day 22 | |||||||||
04.02 18:45 | Roda | | Feyenoord | 1:2 (0:2) | |||||
Kerkrade | |||||||||
04.02 19:45 | Den Haag | | Heracles | 0:3 (0:2) | |||||
Den Haag | |||||||||
04.02 20:45 | Vitesse | | AZ | 0:2 (0:2) | |||||
Arnhem | |||||||||
05.02 18:45 | Cambuur | | PSV | 1:2 (1:1) | |||||
Leeuwarden | |||||||||
05.02 19:45 | Go Ahead Eagles | | Waalwijk | 2:2 (1:0) | |||||
Deventer | |||||||||
05.02 19:45 | NEC | | NAC | 1:1 (1:1) | |||||
Nijmegen | |||||||||
05.02 20:45 | Heerenveen | | Twente | 0:2 (0:0) | |||||
Heerenveen | |||||||||
06.02 18:45 | Utrecht | | Zwolle | 1:2 (1:0) | |||||
Utrecht | |||||||||
06.02 20:45 | Ajax | | Groningen | 2:1 (1:1) | |||||
Amsterdam | |||||||||
Day 21 | |||||||||
01.02 18:45 | Heerenveen | | Den Haag | 3:0 (0:0) | |||||
Heerenveen | |||||||||
01.02 19:45 | Zwolle | | Roda | 3:1 (1:0) | |||||
Zwolle | |||||||||
01.02 19:45 | Heracles | | NAC | 1:2 (0:1) | |||||
Almelo | |||||||||
01.02 20:45 | AZ | | Groningen | 2:0 (2:0) | |||||
Alkmaar | |||||||||
02.02 12:30 | Utrecht | | Ajax | 1:1 (1:1) | |||||
Utrecht | |||||||||
02.02 14:30 | Twente | | Cambuur | 3:1 (0:1) | |||||
Enschede | |||||||||
02.02 14:30 | NEC | | Go Ahead Eagles | 1:1 (1:0) | |||||
Nijmegen | |||||||||
02.02 16:30 | Waalwijk | | PSV | 2:0 (0:0) | |||||
Waalwijk | |||||||||
Day 20 | |||||||||
12.02 19:45 | Groningen | | Twente | 1:1 (1:0) | |||||
Groningen |
Day 19 | |||||||||
26.02 14:00 | Spartaki-Tskhinvali | | Chikhura | 2:3 (2:2) | |||||
Tbilisi | |||||||||
26.02 14:00 | Dila | | Guria | 1:3 (0:0) | |||||
Gori | |||||||||
26.02 14:00 | Metalurgi | | WIT Georgia | 2:0 (0:0) | |||||
Rustavi | |||||||||
26.02 14:10 | Torpedo | | Merani | 1:1 (0:0) | |||||
Kutaisi | |||||||||
26.02 17:00 | Dinamo | | Sioni | 1:2 (0:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
26.02 18:00 | Zestaponi | | Baia | 3:0 (3:0) | |||||
Zestaponi | |||||||||
Day 17 | |||||||||
22.02 18:00 | Zestaponi | | Spartaki-Tskhinvali | 3:0 (1:0) | |||||
Zestaponi |
Day 26 | |||||||||
28.02 20:30 | Athletic | | Granada | 4:0 (2:0) | |||||
Bilbao | |||||||||
Day 25 | |||||||||
21.02 21:00 | Real Valladolid | | Levante | 1:1 (0:1) | |||||
Valladolid | |||||||||
22.02 16:00 | Real Madrid | | Elche | 3:0 (1:0) | |||||
Madrid | |||||||||
22.02 18:00 | Celta de Vigo | | Getafe | 1:1 (0:1) | |||||
Vigo | |||||||||
22.02 20:00 | Real Sociedad | | Barcelona | 3:1 (1:1) | |||||
San Sebastián | |||||||||
22.02 22:00 | Almería | | Málaga | 0:0 | |||||
Almería | |||||||||
23.02 12:00 | Rayo Vallecano | | Sevilla | 0:1 (0:0) | |||||
Madrid | |||||||||
23.02 17:00 | Real Betis | | Athletic | 0:2 (0:1) | |||||
Sevilla | |||||||||
23.02 19:00 | Valencia | | Granada | 2:1 (0:0) | |||||
Valencia | |||||||||
23.02 21:00 | Atlético Osasuna | | Atlético Madrid | 3:0 (3:0) | |||||
Pamplona | |||||||||
24.02 22:00 | Español | | Villarreal | 1:2 (0:1) | |||||
Barcelona | |||||||||
Day 24 | |||||||||
14.02 21:00 | Elche | | Atlético Osasuna | 0:0 | |||||
Elche | |||||||||
15.02 16:00 | Atlético Madrid | | Real Valladolid | 3:0 (2:0) | |||||
Madrid | |||||||||
15.02 18:00 | Levante | | Almería | 1:0 (0:0) | |||||
Valencia | |||||||||
15.02 20:00 | Barcelona | | Rayo Vallecano | 6:0 (2:0) | |||||
Barcelona | |||||||||
15.02 22:00 | Villarreal | | Celta de Vigo | 0:2 (0:0) | |||||
Villarreal | |||||||||
16.02 12:00 | Granada | | Real Betis | 1:0 (1:0) | |||||
Granada | |||||||||
16.02 17:00 | Getafe | | Real Madrid | 0:3 (0:2) | |||||
Getafe | |||||||||
16.02 19:00 | Athletic | | Español | 1:2 (0:1) | |||||
Bilbao | |||||||||
16.02 21:00 | Sevilla | | Valencia | 0:0 | |||||
Sevilla | |||||||||
17.02 22:00 | Málaga | | Real Sociedad | 0:1 (0:1) | |||||
Málaga | |||||||||
Day 23 | |||||||||
07.02 21:00 | Español | | Granada | 1:0 (0:0) | |||||
Barcelona | |||||||||
08.02 16:00 | Valencia | | Real Betis | 5:0 (2:0) | |||||
Valencia | |||||||||
08.02 18:00 | Rayo Vallecano | | Málaga | 4:1 (3:0) | |||||
Madrid | |||||||||
08.02 20:00 | Real Madrid | | Villarreal | 4:2 (2:1) | |||||
Madrid | |||||||||
08.02 22:00 | Almería | | Atlético Madrid | 2:0 (0:0) | |||||
Almería | |||||||||
09.02 12:00 | Atlético Osasuna | | Getafe | 2:0 (1:0) | |||||
Pamplona | |||||||||
09.02 17:00 | Real Valladolid | | Elche | 2:2 (0:1) | |||||
Valladolid | |||||||||
09.02 19:00 | Real Sociedad | | Levante | 0:0 | |||||
San Sebastián | |||||||||
09.02 21:00 | Sevilla | | Barcelona | 1:4 (1:2) | |||||
Sevilla | |||||||||
10.02 22:00 | Celta de Vigo | | Athletic | 0:0 | |||||
Vigo | |||||||||
Day 22 | |||||||||
01.02 16:00 | Barcelona | | Valencia | 2:3 (1:1) | |||||
Barcelona | |||||||||
01.02 18:00 | Levante | | Rayo Vallecano | 0:0 | |||||
Valencia | |||||||||
01.02 20:00 | Getafe | | Real Valladolid | 0:0 | |||||
Getafe | |||||||||
01.02 22:00 | Málaga | | Sevilla | 3:2 (1:0) | |||||
Málaga | |||||||||
02.02 12:00 | Elche | | Almería | 1:0 (0:0) | |||||
Elche | |||||||||
02.02 17:00 | Real Betis | | Español | 2:0 (0:0) | |||||
Sevilla | |||||||||
02.02 19:00 | Atlético Madrid | | Real Sociedad | 4:0 (1:0) | |||||
Madrid | |||||||||
02.02 21:00 | Athletic | | Real Madrid | 1:1 (0:0) | |||||
Bilbao | |||||||||
03.02 22:00 | Villarreal | | Atlético Osasuna | 3:1 (0:0) | |||||
Villarreal |
Day 25 | |||||||||
22.02 20:45 | Bologna | | Roma | 0:1 (0:1) | |||||
Bologna | |||||||||
23.02 12:30 | Livorno | | Hellas Verona | 2:3 (0:3) | |||||
Livorno | |||||||||
23.02 15:00 | Udinese | | Atalanta | 1:1 (0:1) | |||||
Udine | |||||||||
23.02 15:00 | Inter | | Cagliari | 1:1 (0:1) | |||||
Milano | |||||||||
23.02 15:00 | Chievo | | Catania | 2:0 (1:0) | |||||
Verona | |||||||||
23.02 15:00 | Sampdoria | | Milan | 0:2 (0:1) | |||||
Genova | |||||||||
23.02 18:30 | Juventus | | Torino | 1:0 (1:0) | |||||
Torino | |||||||||
23.02 20:45 | Lazio | | Sassuolo | 3:2 (1:0) | |||||
Roma | |||||||||
24.02 19:00 | Parma | | Fiorentina | 2:2 (1:1) | |||||
Parma | |||||||||
24.02 21:00 | Napoli | | Genoa | 1:1 (1:0) | |||||
Napoli | |||||||||
Day 24 | |||||||||
14.02 20:45 | Milan | | Bologna | 1:0 (0:0) | |||||
Milano | |||||||||
15.02 20:45 | Fiorentina | | Inter | 1:2 (0:1) | |||||
Firenze | |||||||||
16.02 12:30 | Catania | | Lazio | 3:1 (1:1) | |||||
Catania | |||||||||
16.02 15:00 | Juventus | | Chievo | 3:1 (2:0) | |||||
Torino | |||||||||
16.02 15:00 | Cagliari | | Livorno | 1:2 (0:1) | |||||
Cagliari | |||||||||
16.02 15:00 | Sassuolo | | Napoli | 0:2 (0:1) | |||||
Reggio nell'Emilia | |||||||||
16.02 15:00 | Atalanta | | Parma | 0:4 (0:1) | |||||
Bergamo | |||||||||
16.02 15:00 | Genoa | | Udinese | 3:3 (1:2) | |||||
Genova | |||||||||
16.02 20:45 | Roma | | Sampdoria | 3:0 (1:0) | |||||
Roma | |||||||||
17.02 20:45 | Hellas Verona | | Torino | 1:3 (1:0) | |||||
Verona | |||||||||
Day 23 | |||||||||
08.02 18:00 | Fiorentina | | Atalanta | 2:0 (1:0) | |||||
Firenze | |||||||||
08.02 18:00 | Udinese | | Chievo | 3:0 (0:0) | |||||
Udine | |||||||||
08.02 20:45 | Napoli | | Milan | 3:1 (1:1) | |||||
Napoli | |||||||||
09.02 12:30 | Torino | | Bologna | 1:2 (1:2) | |||||
Torino | |||||||||
09.02 15:00 | Sampdoria | | Cagliari | 1:0 (1:0) | |||||
Genova | |||||||||
09.02 15:00 | Parma | | Catania | 0:0 | |||||
Parma | |||||||||
09.02 15:00 | Livorno | | Genoa | 0:1 (0:1) | |||||
Livorno | |||||||||
09.02 15:00 | Hellas Verona | | Juventus | 2:2 (0:2) | |||||
Verona | |||||||||
09.02 15:00 | Lazio | | Roma | 0:0 | |||||
Roma | |||||||||
09.02 20:45 | Inter | | Sassuolo | 1:0 (0:0) | |||||
Milano | |||||||||
Day 22 | |||||||||
01.02 18:00 | Cagliari | | Fiorentina | 1:0 (1:0) | |||||
Cagliari | |||||||||
01.02 18:00 | Bologna | | Udinese | 0:2 (0:1) | |||||
Bologna | |||||||||
01.02 20:45 | Milan | | Torino | 1:1 (0:1) | |||||
Milano | |||||||||
02.02 15:00 | Sassuolo | | Hellas Verona | 1:2 (0:0) | |||||
Reggio nell'Emilia | |||||||||
02.02 15:00 | Chievo | | Lazio | 0:2 (0:1) | |||||
Verona | |||||||||
02.02 15:00 | Catania | | Livorno | 3:3 (0:0) | |||||
Catania | |||||||||
02.02 15:00 | Atalanta | | Napoli | 3:0 (0:0) | |||||
Bergamo | |||||||||
02.02 20:45 | Juventus | | Inter | 3:1 (1:0) | |||||
Torino | |||||||||
03.02 20:45 | Genoa | | Sampdoria | 0:1 (0:1) | |||||
Genova |
Day 24 | |||||||||
28.02 18:00 | Ruch | | Widzew | 2:1 (1:0) | |||||
Chorzów | |||||||||
28.02 20:30 | Lechia | | Wisła | 0:0 | |||||
Gdańsk | |||||||||
Day 23 | |||||||||
21.02 18:00 | Jagiellonia | | Podbeskidzie | 2:2 (1:1) | |||||
Białystok | |||||||||
21.02 20:30 | Pogoń | | Lech | 5:1 (4:0) | |||||
Szczecin | |||||||||
22.02 15:30 | Widzew | | Piast | 1:1 (0:0) | |||||
Łódź | |||||||||
22.02 18:30 | Górnik | | Legia | 0:3 (0:1) | |||||
Zabrze | |||||||||
23.02 13:00 | Korona | | Zagłębie | 1:1 (0:1) | |||||
Kielce | |||||||||
23.02 15:30 | Wisła | | Cracovia | 3:1 (2:0) | |||||
Kraków | |||||||||
23.02 18:00 | Śląsk | | Ruch | 2:3 (0:2) | |||||
Wrocław | |||||||||
24.02 18:00 | Zawisza | | Lechia | 0:3 (0:1) | |||||
Bydgoszcz | |||||||||
Day 22 | |||||||||
14.02 18:00 | Podbeskidzie | | Widzew | 1:0 (0:0) | |||||
Bielsko-Biała | |||||||||
14.02 20:30 | Legia | | Korona | 1:0 (0:0) | |||||
Warszawa | |||||||||
15.02 13:00 | Cracovia | | Zawisza | 0:2 (0:0) | |||||
Kraków | |||||||||
15.02 15:30 | Lechia | | Pogoń | 2:3 (0:1) | |||||
Gdańsk | |||||||||
16.02 13:00 | Ruch | | Jagiellonia | 1:0 (0:0) | |||||
Chorzów | |||||||||
16.02 15:30 | Zagłębie | | Górnik | 3:0 (3:0) | |||||
Lubin | |||||||||
16.02 18:00 | Lech | | Śląsk | 2:1 (1:1) | |||||
Poznań | |||||||||
17.02 18:00 | Piast | | Wisła | 0:1 (0:0) | |||||
Gliwice |
Day 20 | |||||||||
21.02 20:00 | Académica | | Nacional | 0:0 | |||||
Coimbra | |||||||||
22.02 18:00 | Braga | | Arouca | 2:2 (0:0) | |||||
Braga | |||||||||
22.02 20:15 | Rio Ave | | Sporting | 1:2 (0:0) | |||||
Vila do Conde | |||||||||
23.02 16:00 | Olhanense | | Gil Vicente | 2:1 (0:0) | |||||
Olhão | |||||||||
23.02 16:00 | Vitória Setubal | | Paços de Ferreira | 4:0 (0:0) | |||||
Setúbal | |||||||||
23.02 17:00 | Marítimo | | Belenenses | 2:0 (2:0) | |||||
Funchal | |||||||||
23.02 19:15 | Porto | | Estoril-Praia | 0:1 (0:0) | |||||
Porto | |||||||||
24.02 20:15 | Benfica | | Vitória Guimarães | 1:0 (1:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
Day 19 | |||||||||
15.02 18:00 | Belenenses | | Académica | 0:0 | |||||
Lisboa | |||||||||
15.02 20:15 | Sporting | | Olhanense | 1:0 (1:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
16.02 16:00 | Marítimo | | Vitória Setubal | 1:0 (0:0) | |||||
Funchal | |||||||||
16.02 16:00 | Arouca | | Nacional | 1:1 (1:1) | |||||
Arouca | |||||||||
16.02 16:00 | Vitória Guimarães | | Rio Ave | 1:0 (1:0) | |||||
Guimarães | |||||||||
16.02 17:00 | Paços de Ferreira | | Benfica | 0:2 (0:0) | |||||
Paços de Ferreira | |||||||||
16.02 19:15 | Gil Vicente | | Porto | 1:2 (0:1) | |||||
Barcelos | |||||||||
17.02 20:00 | Estoril-Praia | | Braga | 2:1 (2:0) | |||||
Estoril | |||||||||
Day 18 | |||||||||
08.02 18:00 | Nacional | | Belenenses | 2:0 (1:0) | |||||
Funchal | |||||||||
08.02 20:00 | Vitória Setubal | | Vitória Guimarães | 3:2 (1:0) | |||||
Setúbal | |||||||||
09.02 16:00 | Rio Ave | | Arouca | 1:1 (1:0) | |||||
Vila do Conde | |||||||||
09.02 16:00 | Olhanense | | Marítimo | 1:1 (0:1) | |||||
Olhão | |||||||||
09.02 18:45 | Porto | | Paços de Ferreira | 3:0 (1:0) | |||||
Porto | |||||||||
09.02 20:45 | Braga | | Gil Vicente | 4:1 (2:0) | |||||
Braga | |||||||||
10.02 20:00 | Académica | | Estoril-Praia | 0:1 (0:1) | |||||
Coimbra | |||||||||
11.02 20:15 | Benfica | | Sporting | 2:0 (1:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
Day 17 | |||||||||
01.02 17:15 | Marítimo | | Porto | 1:0 (1:0) | |||||
Funchal | |||||||||
01.02 18:00 | Vitória Setubal | | Rio Ave | 2:0 (2:0) | |||||
Setúbal | |||||||||
01.02 19:15 | Gil Vicente | | Benfica | 1:1 (0:0) | |||||
Barcelos | |||||||||
02.02 16:15 | Belenenses | | Braga | 2:1 (0:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
02.02 18:15 | Sporting | | Académica | 0:0 | |||||
Lisboa | |||||||||
03.02 20:00 | Vitória Guimarães | | Nacional | 1:2 (1:1) | |||||
Guimarães | |||||||||
05.02 20:00 | Paços de Ferreira | | Olhanense | 3:1 (2:0) | |||||
Paços de Ferreira |
Day 16 | |||||||||
22.02 13:30 | Novi Pazar | | Partizan | 0:0 | |||||
Novi Pazar | |||||||||
22.02 13:30 | Voždovac | | OFK | 1:0 (1:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
22.02 13:30 | Donji Srem | | Vojvodina | 1:1 (1:0) | |||||
Pećinci | |||||||||
22.02 15:00 | Čukarički | | Rad | 2:0 (1:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
22.02 16:00 | Napredak | | Jagodina | 2:1 (1:1) | |||||
Kruŝevac | |||||||||
22.02 18:00 | Crvena Zvezda | | Javor | 2:1 (2:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
23.02 13:00 | Radnički 1923 | | Radnički Niš | 0:0 | |||||
Kragujevac | |||||||||
26.02 13:30 | Spartak Zlatibor Voda | | Sloboda | 0:1 (0:0) | |||||
Subotica |
Day 27 | |||||||||
28.02 20:30 | Evian | | Nantes | 2:0 (0:0) | |||||
Annecy | |||||||||
Day 26 | |||||||||
21.02 20:30 | Monaco | | Reims | 3:2 (1:0) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
22.02 17:00 | Marseille | | Lorient | 1:0 (0:0) | |||||
Marseille | |||||||||
22.02 20:00 | Bastia | | Saint-Étienne | 0:2 (0:1) | |||||
Bastia | |||||||||
22.02 20:00 | Bordeaux | | Evian | 2:1 (0:0) | |||||
Bordeaux | |||||||||
22.02 20:00 | Guingamp | | Nice | 1:0 (0:0) | |||||
Guingamp | |||||||||
22.02 20:00 | Montpellier | | Ajaccio | 2:0 (0:0) | |||||
Montpellier | |||||||||
22.02 20:00 | Valenciennes | | Sochaux-Montbéliard | 2:2 (0:0) | |||||
Valenciennes | |||||||||
23.02 14:00 | Toulouse | | Paris Saint-Germain | 2:4 (1:1) | |||||
Toulouse | |||||||||
23.02 17:00 | Nantes | | Rennes | 0:3 (0:1) | |||||
Nantes | |||||||||
23.02 21:00 | Lille | | Lyon | 0:0 | |||||
Lille | |||||||||
Day 25 | |||||||||
14.02 20:30 | Paris Saint-Germain | | Valenciennes | 3:0 (1:0) | |||||
Paris | |||||||||
15.02 17:00 | Bastia | | Monaco | 0:2 (0:1) | |||||
Bastia | |||||||||
15.02 20:00 | Lorient | | Toulouse | 1:3 (1:0) | |||||
Lorient | |||||||||
15.02 20:00 | Nice | | Nantes | 0:0 | |||||
Nice | |||||||||
15.02 20:00 | Reims | | Bordeaux | 1:0 (0:0) | |||||
Reims | |||||||||
15.02 20:00 | Rennes | | Montpellier | 2:2 (1:0) | |||||
Rennes | |||||||||
15.02 20:00 | Sochaux-Montbéliard | | Guingamp | 1:0 (0:0) | |||||
Montbéliard | |||||||||
16.02 14:00 | Lyon | | Ajaccio | 3:1 (1:0) | |||||
Lyon | |||||||||
16.02 17:00 | Evian | | Lille | 2:2 (1:1) | |||||
Annecy | |||||||||
16.02 21:00 | Saint-Étienne | | Marseille | 1:1 (0:0) | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
Day 24 | |||||||||
07.02 20:30 | Toulouse | | Saint-Étienne | 0:0 | |||||
Toulouse | |||||||||
08.02 17:00 | Marseille | | Bastia | 3:0 (2:0) | |||||
Marseille | |||||||||
08.02 20:00 | Ajaccio | | Rennes | 3:1 (2:1) | |||||
Ajaccio | |||||||||
08.02 20:00 | Guingamp | | Reims | 1:2 (0:0) | |||||
Guingamp | |||||||||
08.02 20:00 | Lille | | Sochaux-Montbéliard | 2:0 (1:0) | |||||
Lille | |||||||||
08.02 20:00 | Montpellier | | Evian | 1:1 (1:1) | |||||
Montpellier | |||||||||
08.02 20:00 | Valenciennes | | Nice | 2:1 (1:0) | |||||
Valenciennes | |||||||||
09.02 14:00 | Nantes | | Lyon | 1:2 (0:1) | |||||
Nantes | |||||||||
09.02 21:00 | Monaco | | Paris Saint-Germain | 1:1 (0:1) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
25.02 18:30 | Bordeaux | | Lorient | 3:2 (2:1) | |||||
Bordeaux | |||||||||
Day 23 | |||||||||
01.02 16:30 | Lorient | | Monaco | 2:2 (1:1) | |||||
Lorient | |||||||||
01.02 20:00 | Bastia | | Guingamp | 3:2 (0:0) | |||||
Bastia | |||||||||
01.02 20:00 | Evian | | Ajaccio | 1:1 (0:0) | |||||
Annecy | |||||||||
01.02 20:00 | Reims | | Montpellier | 2:4 (0:1) | |||||
Reims | |||||||||
01.02 20:00 | Saint-Étienne | | Valenciennes | 3:0 (1:0) | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
01.02 20:00 | Sochaux-Montbéliard | | Nantes | 1:0 (1:0) | |||||
Montbéliard | |||||||||
02.02 14:00 | Nice | | Lille | 1:0 (1:0) | |||||
Nice | |||||||||
02.02 17:00 | Rennes | | Lyon | 2:0 (1:0) | |||||
Rennes | |||||||||
02.02 21:00 | Marseille | | Toulouse | 2:2 (2:1) | |||||
Marseille | |||||||||
Day 22 | |||||||||
11.02 20:30 | Toulouse | | Bastia | 1:3 (1:2) | |||||
Toulouse |
Day 24 | |||||||||
28.02 18:00 | Zadar | | Hrvatski dragovoljac | 0:4 (0:2) | |||||
Zadar | |||||||||
Day 23 | |||||||||
21.02 18:00 | Hrvatski dragovoljac | | Dinamo | 0:1 (0:0) | |||||
Novi Zagreb | |||||||||
22.02 15:00 | Slaven | | Istra 1961 | 0:2 (0:1) | |||||
Koprivnica | |||||||||
22.02 17:00 | Lokomotiva | | Hajduk | 0:2 (0:1) | |||||
Zagreb | |||||||||
23.02 15:00 | Split | | Zadar | 3:1 (2:0) | |||||
Split | |||||||||
23.02 17:00 | Rijeka | | Osijek | 1:0 (1:0) | |||||
Rijeka | |||||||||
Day 22 | |||||||||
14.02 18:00 | Hajduk | | Hrvatski dragovoljac | 2:1 (0:0) | |||||
Split | |||||||||
15.02 15:00 | Istra 1961 | | Lokomotiva | 2:4 (1:2) | |||||
Pula | |||||||||
15.02 17:00 | Dinamo | | Split | 2:1 (1:1) | |||||
Zagreb | |||||||||
16.02 15:00 | Osijek | | Slaven | 4:1 (2:1) | |||||
Osijek | |||||||||
16.02 17:00 | Zadar | | Rijeka | 1:0 (0:0) | |||||
Zadar | |||||||||
Day 21 | |||||||||
07.02 18:00 | Lokomotiva | | Slaven | 2:1 (0:1) | |||||
Zagreb | |||||||||
08.02 15:00 | Zadar | | Osijek | 3:1 (1:0) | |||||
Zadar | |||||||||
08.02 17:00 | Split | | Hajduk | 1:2 (0:0) | |||||
Split | |||||||||
09.02 15:00 | Hrvatski dragovoljac | | Istra 1961 | 1:2 (0:1) | |||||
Novi Zagreb | |||||||||
26.02 17:00 | Rijeka | | Dinamo | 2:2 (1:0) | |||||
Rijeka |
Day 17 | |||||||||
06.02 17:00 | Istra 1961 | | Dinamo | 1:3 (1:1) | |||||
Pula |
Day 18 | |||||||||
28.02 20:15 | Slavia | | Dukla | 2:1 (2:0) | |||||
Praha | |||||||||
Day 17 | |||||||||
21.02 20:15 | Dukla | | Teplice | 3:1 (3:0) | |||||
Praha | |||||||||
22.02 14:00 | Znojmo | | Vysočina | 0:0 | |||||
Znojmo | |||||||||
22.02 16:00 | Příbram | | Bohemians 1905 | 1:0 (1:0) | |||||
Příbram | |||||||||
22.02 17:00 | Slovácko | | Baumit | 1:0 (1:0) | |||||
Uherské Hradiště | |||||||||
22.02 20:15 | Sigma | | Slavia | 5:1 (4:0) | |||||
Olomouc | |||||||||
23.02 15:00 | Baník | | Viktoria Plzeň | 1:2 (0:1) | |||||
Ostrava | |||||||||
23.02 19:00 | Slovan | | Mladá Boleslav | 2:2 (0:0) | |||||
Liberec | |||||||||
24.02 18:00 | Sparta | | Zbrojovka | 4:0 (2:0) | |||||
Praha |
Day 28 | |||||||||
28.02 19:45 | Hibernian | | Dundee United | 1:3 (1:1) | |||||
Edinburgh | |||||||||
Day 27 | |||||||||
21.02 19:45 | Dundee United | | Motherwell | 3:1 (2:0) | |||||
Dundee | |||||||||
22.02 12:45 | Hearts | | Celtic | 0:2 (0:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
22.02 15:00 | Kilmarnock | | Hibernian | 1:1 (1:0) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
22.02 15:00 | Partick Thistle | | Aberdeen | 3:1 (0:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
22.02 15:00 | Ross County | | St. Mirren | 2:1 (1:0) | |||||
Dingwall | |||||||||
22.02 15:00 | St. Johnstone | | Inverness | 0:1 (0:1) | |||||
Perth | |||||||||
Day 26 | |||||||||
15.02 12:45 | St. Mirren | | Aberdeen | 0:1 (0:0) | |||||
Paisley | |||||||||
15.02 15:00 | Dundee United | | Kilmarnock | 3:2 (1:1) | |||||
Dundee | |||||||||
15.02 15:00 | Hibernian | | Ross County | 2:1 (2:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
15.02 15:00 | Inverness | | Hearts | 0:0 | |||||
Inverness | |||||||||
15.02 15:00 | Motherwell | | Partick Thistle | 4:3 (1:1) | |||||
Motherwell | |||||||||
16.02 12:45 | Celtic | | St. Johnstone | 3:0 (1:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
Day 25 | |||||||||
01.02 15:00 | Kilmarnock | | Ross County | 2:2 (0:2) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
01.02 15:00 | Partick Thistle | | Dundee United | 1:1 (0:1) | |||||
Glasgow | |||||||||
25.02 19:45 | Aberdeen | | Celtic | 2:1 (2:0) | |||||
Aberdeen | |||||||||
25.02 19:45 | St. Johnstone | | Motherwell | 3:0 (2:0) | |||||
Perth | |||||||||
Day 11 | |||||||||
25.02 19:45 | Ross County | | Inverness | 0:3 (0:2)* | |||||
Dingwall | |||||||||
Day 2 | |||||||||
02.02 15:00 | Celtic | | St. Mirren | 1:0 (1:0) | |||||
Glasgow |
01.02 15:00 | Aberdeen | | St. Johnstone | 4:0 (2:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
02.02 12:15 | Hearts | | Inverness | 2:2 aet (0:0, 2:2), pen. 2:4 | |||||
Edinburgh |
Day 5 | |||||||||
28.02 18:15 | Godoy Cruz | | Gimnasia y Esgrima | 0:2 (0:2) | |||||
Mendoza | |||||||||
28.02 20:30 | Racing Club | | All Boys | 1:1 (1:0) | |||||
Avellaneda | |||||||||
Day 4 | |||||||||
22.02 17:00 | Lanús | | Vélez Sársfield | 3:2 (2:1) | |||||
Lanús | |||||||||
22.02 19:15 | All Boys | | Olimpo | 1:0 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
22.02 20:30 | Arsenal | | Racing Club | 3:1 (3:1) | |||||
Sarandí | |||||||||
23.02 17:00 | Newell's Old Boys | | Atlético Rafaela | 4:1 (2:1) | |||||
Rosario | |||||||||
23.02 17:00 | San Lorenzo de Almagro | | Quilmes | 1:0 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
23.02 18:15 | Boca Juniors | | Estudiantes | 1:0 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
23.02 21:30 | Colón | | River Plate | 3:1 (1:0) | |||||
Santa Fe | |||||||||
24.02 17:00 | Godoy Cruz | | Rosario Central | 3:0 (1:0) | |||||
Mendoza | |||||||||
24.02 19:15 | Tigre | | Argentinos Juniors | 0:0 | |||||
Victoria | |||||||||
24.02 21:30 | Gimnasia y Esgrima | | Belgrano | 2:2 (2:1) | |||||
La Plata | |||||||||
Day 3 | |||||||||
18.02 17:00 | Olimpo | | Arsenal | 0:2 (0:1) | |||||
Bahía Blanca | |||||||||
18.02 19:15 | Vélez Sársfield | | All Boys | 3:0 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
18.02 21:30 | Racing Club | | Tigre | 0:1 (0:1) | |||||
Avellaneda | |||||||||
19.02 17:00 | Quilmes | | Colón | 0:2 (0:2) | |||||
Quilmes | |||||||||
19.02 19:15 | Argentinos Juniors | | San Lorenzo de Almagro | 0:2 (0:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
19.02 19:15 | Estudiantes | | Lanús | 2:1 (1:1) | |||||
La Plata | |||||||||
19.02 21:30 | River Plate | | Godoy Cruz | 1:2 (1:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
20.02 17:00 | Belgrano | | Newell's Old Boys | 1:1 (0:0) | |||||
Córdoba | |||||||||
20.02 19:30 | Rosario Central | | Gimnasia y Esgrima | 3:1 (1:1) | |||||
Rosario | |||||||||
20.02 21:15 | Atlético Rafaela | | Boca Juniors | 1:0 (0:0) | |||||
Rafaela | |||||||||
Day 2 | |||||||||
14.02 19:15 | Godoy Cruz | | Quilmes | 2:0 (2:0) | |||||
Mendoza | |||||||||
15.02 17:00 | All Boys | | Estudiantes | 0:1 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
15.02 18:00 | Arsenal | | Vélez Sársfield | 1:3 (0:0) | |||||
Sarandí | |||||||||
15.02 19:10 | Tigre | | Olimpo | 0:0 | |||||
Victoria | |||||||||
15.02 20:30 | San Lorenzo de Almagro | | Racing Club | 1:0 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
15.02 21:15 | Colón | | Argentinos Juniors | 1:0 (0:0) | |||||
Santa Fe | |||||||||
16.02 17:00 | Gimnasia y Esgrima | | Newell's Old Boys | 3:0 (1:0) | |||||
La Plata | |||||||||
16.02 17:00 | Lanús | | Atlético Rafaela | 0:3 (0:2) | |||||
Lanús | |||||||||
16.02 18:15 | Rosario Central | | River Plate | 1:1 (1:1) | |||||
Rosario | |||||||||
16.02 21:30 | Boca Juniors | | Belgrano | 2:3 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
Day 1 | |||||||||
07.02 17:00 | Estudiantes | | Arsenal | 1:0 (1:0) | |||||
La Plata | |||||||||
07.02 19:15 | Vélez Sársfield | | Tigre | 0:0 | |||||
Buenos Aires | |||||||||
07.02 21:30 | Olimpo | | San Lorenzo de Almagro | 2:0 (0:0) | |||||
Bahía Blanca | |||||||||
08.02 18:30 | Argentinos Juniors | | Godoy Cruz | 2:1 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
08.02 19:30 | Atlético Rafaela | | All Boys | 1:1 (0:0) | |||||
Rafaela | |||||||||
08.02 20:30 | Racing Club | | Colón | 3:0 (2:0) | |||||
Avellaneda | |||||||||
09.02 17:00 | Quilmes | | Rosario Central | 0:1 (0:1) | |||||
Quilmes | |||||||||
09.02 18:15 | Newell's Old Boys | | Boca Juniors | 0:0 | |||||
Rosario | |||||||||
09.02 21:30 | River Plate | | Gimnasia y Esgrima | 1:0 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
10.02 21:15 | Belgrano | | Lanús | 2:2 (2:1) | |||||
Córdoba |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
26.02 20:30 | Rio Branco (Rio Branco) | | Real Noroeste (Águia Branca) | 1:0 (0:0) | 1:1 (1:0) | 2:1 | |||
Rio Branco | |||||||||
Day 1 | |||||||||
19.02 20:30 | Real Noroeste (Águia Branca) | | Rio Branco (Rio Branco) | 1:1 (0:1) | |||||
Águia Branca |
16.02 14:00 | Guizhou Renhe | | Guangzhou Evergrande | 1:0 (1:0) | |||||
Guiyang |
Day 21 | |||||||||
27.02 19:00 | Adelaide United | | Wellington Phoenix | 5:1 (2:0) | |||||
Adelaide | |||||||||
28.02 19:00 | Brisbane Roar | | Perth Glory | 3:1 (0:0) | |||||
Brisbane | |||||||||
Day 20 | |||||||||
21.02 19:30 | Central Coast Mariners | | Wellington Phoenix | 1:4 (1:0) | |||||
Gosford | |||||||||
22.02 17:30 | Newcastle United Jets | | Sydney | 0:2 (0:0) | |||||
Newcastle | |||||||||
22.02 18:45 | Perth Glory | | Western Sydney Wanderers | 0:2 (0:1) | |||||
Perth | |||||||||
22.02 19:45 | Melbourne Victory | | Adelaide United | 4:3 (1:2) | |||||
Melbourne | |||||||||
23.02 17:00 | Melbourne Heart | | Brisbane Roar | 1:0 (0:0) | |||||
Melbourne | |||||||||
Day 19 | |||||||||
14.02 19:00 | Adelaide United | | Central Coast Mariners | 2:0 (2:0) | |||||
Adelaide | |||||||||
15.02 17:30 | Sydney | | Perth Glory | 2:1 (1:0) | |||||
Sydney | |||||||||
16.02 16:00 | Brisbane Roar | | Newcastle United Jets | 0:1 (0:0) | |||||
Brisbane | |||||||||
16.02 17:00 | Wellington Phoenix | | Melbourne Heart | 0:5 (0:2) | |||||
Wellington |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Brisbane Roar | 27 | 16 | 4 | 7 | 43-25 | 52 | ||
2. | Western Sydney Wanderers | 27 | 11 | 9 | 7 | 34-29 | 42 | ||
3. | Central Coast Mariners | 27 | 12 | 6 | 9 | 33-36 | 42 | ||
4. | Melbourne Victory | 27 | 11 | 8 | 8 | 42-43 | 41 | ||
5. | Sydney | 27 | 12 | 3 | 12 | 40-38 | 39 | ||
6. | Adelaide United | 27 | 10 | 8 | 9 | 45-36 | 38 | ||
7. | Newcastle United Jets | 27 | 10 | 6 | 11 | 34-34 | 36 | ||
8. | Perth Glory | 27 | 7 | 7 | 13 | 28-37 | 28 | ||
9. | Wellington Phoenix | 27 | 7 | 7 | 13 | 36-51 | 28 | ||
10. | Melbourne Heart | 27 | 6 | 8 | 13 | 36-42 | 26 |
Day 18 | |||||||||
07.02 19:30 | Western Sydney Wanderers | | Brisbane Roar | 1:1 (0:1) | |||||
Sydney | |||||||||
08.02 17:30 | Central Coast Mariners | | Melbourne Victory | 1:3 (1:1) | |||||
Gosford | |||||||||
08.02 19:45 | Sydney | | Adelaide United | 0:3 (0:2) | |||||
Sydney | |||||||||
09.02 17:00 | Melbourne Heart | | Perth Glory | 2:1 (0:0) | |||||
Albury | |||||||||
09.02 17:00 | Newcastle United Jets | | Wellington Phoenix | 2:3 (1:2) | |||||
Newcastle | |||||||||
Day 17 | |||||||||
01.02 19:30 | Wellington Phoenix | | Adelaide United | 2:1 (2:0) | |||||
Auckland | |||||||||
01.02 19:45 | Newcastle United Jets | | Western Sydney Wanderers | 2:2 (1:1) | |||||
Newcastle | |||||||||
02.02 16:00 | Brisbane Roar | | Central Coast Mariners | 2:1 (0:1) | |||||
Brisbane |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Brisbane Roar | 27 | 16 | 4 | 7 | 43-25 | 52 | ||
2. | Western Sydney Wanderers | 27 | 11 | 9 | 7 | 34-29 | 42 | ||
3. | Central Coast Mariners | 27 | 12 | 6 | 9 | 33-36 | 42 | ||
4. | Melbourne Victory | 27 | 11 | 8 | 8 | 42-43 | 41 | ||
5. | Sydney | 27 | 12 | 3 | 12 | 40-38 | 39 | ||
6. | Adelaide United | 27 | 10 | 8 | 9 | 45-36 | 38 | ||
7. | Newcastle United Jets | 27 | 10 | 6 | 11 | 34-34 | 36 | ||
8. | Perth Glory | 27 | 7 | 7 | 13 | 28-37 | 28 | ||
9. | Wellington Phoenix | 27 | 7 | 7 | 13 | 36-51 | 28 | ||
10. | Melbourne Heart | 27 | 6 | 8 | 13 | 36-42 | 26 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
14:00 | |
16:00 | |
17:00 | |
17:00 | |
13:00* | |
13:00* | |
15:30* | |
18:00* | |
+:- | |
* | |
12:15* | |
13:45* | |
14:30* | |
18:00 | |
16:00 | |
19:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
20:15 | |
14:00 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
20:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
14:00 | |
16:15 | |
16:15 | |
18:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
17:30 | |
20:15 | |
17:00 | |
21:00 | |
17:00 | |
19:10 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
12:30 | |
18:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
17:15 | |
19:15 | |
19:45 | |
Local time | |
0:0 | |
0:2 | |
0:2 | |
3:1 | |
2:0 | |
2:1 | |
1:2 | |
4:2 | |
2:2 | |
0:2 | |
0:1 | |
0:1 | |
1:0 | |
0:0 | |
0:4 | |
0:8 | |
1:3 | |
1:2* | |
0:1 | |
2:1 | |
4:2 | |
2:3 | |
2:1 | |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |