23.05.2015 < | Football matches for 24.05.2015 | > 25.05.2015 |
15:00 | Zambia | | Namibia | 0:0, pen. 4:5 | |||||
Rustenburg | |||||||||
17:30 | South Africa | | Botswana | 0:0, pen. 6:7 | |||||
Rustenburg |
18:30 | Central | | Williams Connection | 2:1 (1:0) | |||||
Couva |
16:00 | Don Bosco | | Montego Bay United | 0:1 (0:0) | |||||
Couva |
Day 33 | |||||||||
13:00 | Dynamo | | Sokol | 0:3 (0:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
15:00 | Sakhalin | | Luch-Energiya | 2:1 (2:0) | |||||
Yuzhno-Sakhalinsk | |||||||||
16:00 | Volga | | FK Tyumen | 1:2 (1:1) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
16:00 | Baltika | | Sibir | 1:0 (0:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
17:00 | Krylia Sovetov | | SKA-Energiya | 1:0 (1:0) | |||||
Samara | |||||||||
17:00 | Yenisey | | Khimik | 3:1 (0:0) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
17:00 | Gazovik | | Tom | 1:1 (1:0) | |||||
Orenburg | |||||||||
18:00 | Anzhi | | Shinnik | 1:1 (0:1) | |||||
Kaspiysk | |||||||||
20:00 | Volgar | | FK Tosno | 0:0 | |||||
Astrakhan |
Day 28 | |||||||||
15:00 | FK Domodedovo | | FK Strogino | 0:1 (0:0) | |||||
Domodedovo | |||||||||
17:00 | Tekstilshchik | | Pskov-747 | 4:0 (2:0) | |||||
Ivanovo | |||||||||
17:00 | Spartak Kostroma | | Dnepr | 2:0 (2:0) | |||||
Karavayevo | |||||||||
17:00 | Saturn | | FK Khimki | 3:0 (1:0) | |||||
Ramenskoye | |||||||||
18:00 | Solaris | | FK Dolgoprudny | 3:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
18:00 | Torpedo Vladimir | | Znamya Truda | 1:0 (0:0) | |||||
Vladimir | |||||||||
18:00 | Volga Tver | | FK Kolomna | 3:0 (1:0) | |||||
Tver | |||||||||
19:00 | Zenit-2 | | Spartak-2 | 0:3 (0:3) | |||||
Saint Petersburg |
Day 28 | |||||||||
Metallurg Vyksa | | Zenit | 0:3 | ||||||
Vyksa | |||||||||
Vybor-Kurbatovo | | FK Chertanovo | 0:3 | ||||||
Voronezh | |||||||||
16:00 | Podolye | | Metallurg Lipetsk | 0:2 (0:1) | |||||
Yerino | |||||||||
16:00 | Avangard | | FK Tambov | 0:1 (0:0) | |||||
Kursk | |||||||||
17:00 | FK Kaluga | | FK Oryol | 4:0 (3:0) | |||||
Kaluga | |||||||||
17:00 | Vityaz Podolsk | | Fakel | 1:2 (0:1) | |||||
Podolsk | |||||||||
18:00 | Dynamo Bryansk | | Arsenal-2 | 1:1 (1:0) | |||||
Bryansk | |||||||||
18:30 | FK Ryazan | | Lokomotiv | 4:0 (1:0) | |||||
Ryazan |
Day 10 | |||||||||
16:00 | Druzhba | | FK Taganrog | 1:2 (0:0) | |||||
Maykop | |||||||||
17:00 | Chernomorets | | Mashuk-KMV | 3:3 (1:1) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
17:00 | Vityaz Krymsk | | MITOS | 3:0 (0:0) | |||||
Krymsk | |||||||||
17:00 | Torpedo Armavir | | Angusht | 0:0 | |||||
Armavir | |||||||||
17:00 | Biolog-Novokubansk | | Spartak-Nalchik | 2:2 (2:1) | |||||
Progress |
Day 25 | |||||||||
13:00 | KAMAZ | | Syzran-2003 | 0:2 (0:1) | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
17:00 | Rubin-2 | | Volga Ulyanovsk | 1:1 (0:1) | |||||
Kazan | |||||||||
18:00 | Zenit-Izhevsk | | FK Chelyabinsk | 2:1 (1:1) | |||||
Izhevsk |
Day 25 | |||||||||
17:30 | Neftekhimik | | Lada-Tolyatti | 1:0 (0:0) | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
18:00 | Dynamo Kirov | | Spartak Yoshkar-Ola | 2:2 (0:1) | |||||
Kirov |
Day 25 | |||||||||
14:00 | Metalist | | Illichovets | 3:1 (1:1) | |||||
Kharkiv | |||||||||
19:30 | Karpaty | | Dynamo | 0:1 (0:0) | |||||
Lviv | |||||||||
19:30 | Metalurh Zaporizhzhya | | Zorya | 0:1 (0:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
19:30 | Vorskla | | Chornomorets | 2:0 (2:0) | |||||
Poltava |
Day 28 | |||||||||
17:00 | Nyva | | Hirnyk-Sport | 1:3 (1:0) | |||||
Ternopil | |||||||||
18:00 | FK Sumy | | Dynamo-2 | 1:1 (0:1) | |||||
Sumy |
17:00 | BATE (Barysaw) | | Shakhtsyor (Salihorsk) | 4:1 (0:0) | |||||
Gomel |
16:00 | Gazovik (Vitebsk) | | Tarpeda (Mogilev) | 5:3 (2:1) | |||||
Vitebsk |
Day 10 | |||||||||
18:00 | Lokomotiv | | Qoʼqon 1912 | 1:0 (0:0) | |||||
Toshkent |
Day 35 | |||||||||
17:45 | Red Bull | | Wolfsberg | 3:0 (2:0) | |||||
Salzburg | |||||||||
17:45 | Rapid | | Wiener Neustadt | 0:0 | |||||
Wien | |||||||||
17:45 | Ried | | Austria | 0:2 (0:0) | |||||
Ried im Innkreis | |||||||||
17:45 | Admira Wacker | | Sturm | 1:2 (1:0) | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
17:45 | Altach | | Grödig | 2:0 (0:0) | |||||
Altach |
Day 38 | |||||||||
15:00 | Arsenal | | West Bromwich Albion | 4:1 (4:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Aston Villa | | Burnley | 0:1 (0:1) | |||||
Birmingham | |||||||||
15:00 | Chelsea | | Sunderland | 3:1 (1:1) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Crystal Palace | | Swansea City | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Everton | | Tottenham Hotspur | 0:1 (0:1) | |||||
Liverpool | |||||||||
15:00 | Hull City | | Manchester United | 0:0 | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
15:00 | Leicester City | | Queens Park Rangers | 5:1 (2:0) | |||||
Leicester | |||||||||
15:00 | Manchester City | | Southampton | 2:0 (1:0) | |||||
Manchester | |||||||||
15:00 | Newcastle United | | West Ham United | 2:0 (0:0) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
15:00 | Stoke City | | Liverpool | 6:1 (5:0) | |||||
Stoke-on-Trent |
Day 6 | |||||||||
16:30 | Lommel United | | Lierse | 3:1 (1:0) | |||||
Lommel Stedelijk Sportstadion | |||||||||
16:30 | Eupen | | Oud-Heverlee | 0:1 (0:0) | |||||
Eupen |
Day 29 | |||||||||
16:30 | Videoton | | Kecskemét | 1:0 (1:0) | |||||
Székesfehérvár | |||||||||
18:30 | Ferencváros | | Honvéd | 1:0 (1:0) | |||||
Budapest |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
12:30 | Vitesse | | Zwolle | 1:1 (1:0) | 2:1 (0:1) | 3:2 | |||
Arnhem | |||||||||
15:30 | Feyenoord | | Heerenveen | 2:2 aet (1:0, 1:0) | 0:1 (0:0) | 2:3 | |||
Rotterdam |
Day 8 | |||||||||
15:00 | Jelgava | | BFC Daugava | 2:0 (1:0) | |||||
Jelgava | |||||||||
17:00 | Skonto | | FK Liepāja | 1:0 (1:0) | |||||
Rīga |
Day 10 | |||||||||
18:00 | Haugesund | | Strømsgodset | 4:0 (2:0) | |||||
Haugesund |
Day 34 | |||||||||
15:30 | Piast | | Podbeskidzie | 2:1 (1:0) | |||||
Gliwice |
Day 30 | |||||||||
17:00 | Radnički Niš | | Voždovac | 0:0 | |||||
Niŝ | |||||||||
17:00 | Borac | | Partizan | 3:3 (1:2) | |||||
Ĉačak | |||||||||
17:00 | Novi Pazar | | Donji Srem | 2:0 (1:0) | |||||
Novi Pazar | |||||||||
17:00 | Napredak | | Rad | 2:3 (1:2) | |||||
Kruŝevac | |||||||||
17:00 | Spartak Zlatibor Voda | | Čukarički | 1:0 (1:0) | |||||
Subotica | |||||||||
17:00 | Vojvodina | | Radnički 1923 | 3:1 (1:0) | |||||
Novi Sad | |||||||||
17:00 | Jagodina | | OFK | 5:3 (4:0) | |||||
Jagodina | |||||||||
17:00 | Crvena Zvezda | | Mladost | 3:1 (2:1) | |||||
Belgrade |
Day 35 | |||||||||
17:00 | Istra 1961 | | Dinamo | 1:1 (0:0) | |||||
Pula | |||||||||
19:00 | Lokomotiva | | Split | 0:3 (0:0) | |||||
Zagreb |
Day 38 | |||||||||
12:30 | Aberdeen | | St. Johnstone | 0:1 (0:0) | |||||
Aberdeen | |||||||||
12:30 | Celtic | | Inverness | 5:0 (2:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
12:30 | Dundee United | | Dundee | 3:0 (2:0) | |||||
Dundee |
Day 13 | |||||||||
15:00 | Racing Club | | Independiente | 1:0 (1:0) | |||||
Avellaneda | |||||||||
16:00 | Argentinos Juniors | | Newell's Old Boys | 2:1 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
18:15 | Boca Juniors | | Aldosivi | 0:3 (0:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
18:20 | Godoy Cruz | | Belgrano | 1:0 (0:0) | |||||
Mendoza |
Day 3 | |||||||||
11:00 | Palmeiras | | Goiás | 0:1 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
16:00 | Fluminense | | Corinthians | 0:0 | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
16:00 | Avaí | | Flamengo | 2:1 (0:0) | |||||
Florianópolis | |||||||||
16:00 | Atlético Paranaense | | Atlético Mineiro | 1:0 (1:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
16:00 | Chapecoense | | Santos | 1:0 (1:0) | |||||
Chapecó | |||||||||
18:30 | Cruzeiro | | Ponte Preta | 1:1 (0:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
18:30 | Sport | | Coritiba | 1:0 (1:0) | |||||
Recife |
16:00 | San Jose Earthquakes | | Orlando City | 1:1 (0:0) | |||||
Santa Clara | |||||||||
17:00 | New York Red Bulls | | Philadelphia Union | 0:2 (0:0) | |||||
Harrison |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | New York Red Bulls | 34 | 18 | 6 | 10 | 62-43 | 60 | ||
2. | Columbus Crew | 34 | 15 | 8 | 11 | 58-53 | 53 | ||
3. | Montreal Impact | 34 | 15 | 6 | 13 | 48-44 | 51 | ||
4. | DC United | 34 | 15 | 6 | 13 | 43-45 | 51 | ||
5. | New England Revolution | 34 | 14 | 8 | 12 | 48-47 | 50 | ||
6. | Toronto | 34 | 15 | 4 | 15 | 58-58 | 49 | ||
7. | Orlando City | 34 | 12 | 8 | 14 | 46-56 | 44 | ||
8. | New York City | 34 | 10 | 7 | 17 | 49-58 | 37 | ||
9. | Philadelphia Union | 34 | 10 | 7 | 17 | 42-55 | 37 | ||
10. | Chicago Fire | 34 | 8 | 6 | 20 | 43-58 | 30 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Dallas | 34 | 18 | 6 | 10 | 52-39 | 60 | ||
2. | Vancouver Whitecaps | 34 | 16 | 5 | 13 | 45-36 | 53 | ||
3. | Portland Timbers | 34 | 15 | 8 | 11 | 41-39 | 53 | ||
4. | Seattle Sounders | 34 | 15 | 6 | 13 | 44-36 | 51 | ||
5. | Los Angeles Galaxy | 34 | 14 | 9 | 11 | 56-46 | 51 | ||
6. | Sporting Kansas City | 34 | 14 | 9 | 11 | 48-45 | 51 | ||
7. | San Jose Earthquakes | 34 | 13 | 8 | 13 | 41-39 | 47 | ||
8. | Houston Dynamo | 34 | 11 | 9 | 14 | 42-49 | 42 | ||
9. | Real Salt Lake | 34 | 11 | 8 | 15 | 38-48 | 41 | ||
10. | Colorado Rapids | 34 | 9 | 10 | 15 | 33-43 | 37 |
Day 11 | |||||||||
15:35 | Liaoning Whowin | | Chongqing Lifan | 1:1 (0:1) | |||||
Shenyang | |||||||||
15:35 | Changchun Yatai | | Henan Construction | 2:0 (1:0) | |||||
Changchun | |||||||||
19:45 | Shanghai Shenxin | | Tianjin Teda | 0:1 (0:1) | |||||
Shanghai |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Guangzhou Evergrande | 30 | 19 | 10 | 1 | 71-28 | 67 | ||
2. | Shanghai SIPG | 30 | 19 | 8 | 3 | 63-35 | 65 | ||
3. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 18 | 5 | 7 | 66-41 | 59 | ||
4. | Beijing Guoan | 30 | 16 | 8 | 6 | 46-26 | 56 | ||
5. | Henan Construction | 30 | 12 | 10 | 8 | 35-30 | 46 | ||
6. | Shanghai Shenhua | 30 | 12 | 6 | 12 | 42-44 | 42 | ||
7. | Shijiazhuang Ever Bright | 30 | 8 | 15 | 7 | 34-31 | 39 | ||
8. | Chongqing Lifan | 30 | 9 | 8 | 13 | 37-52 | 35 | ||
9. | Jiangsu Sainty | 30 | 9 | 8 | 13 | 39-48 | 35 | ||
10. | Changchun Yatai | 30 | 8 | 11 | 11 | 39-47 | 35 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |