22.05.2015 < | Football matches for 23.05.2015 | > 24.05.2015 |
Day 28 | |||||||||
Naftovyk-Ukrnafta | | Stal Alchevsk | +:- | ||||||
Okhtyrka | |||||||||
17:00 | Hirnyk | | Zirka | 1:2 (0:0) | |||||
Kryvyi Rih | |||||||||
18:00 | Helios | | FK Ternopil | 1:0 (1:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
18:00 | FK Oleksandriya | | Bukovyna | 4:1 (3:0) | |||||
Oleksandriia | |||||||||
18:00 | MFK Mykolaiv | | FK Poltava | 2:4 (0:2) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
18:00 | Desna | | Stal Dniprodzerzhinsk | 4:2 (3:1) | |||||
Chernigiv |
Day 25 | |||||||||
16:00 | Skala | | Obolon-Brovar | 1:2 (0:0) | |||||
Stryi | |||||||||
16:00 | Shakhtar-3 | | Cherkasky Dnipro | 0:2 (0:0) | |||||
Kopyly | |||||||||
17:00 | Real Pharma | | NPGU-Makiivvuhillya | 0:0 | |||||
Odesa | |||||||||
17:00 | Krystal | | Kremin | 1:3 (1:2) | |||||
Kherson |
Day 7 | |||||||||
15:00 | FK Vitebsk | | Dynamo Minsk | 0:0 | |||||
Vitebsk | |||||||||
17:00 | FK Minsk | | Neman | 2:0 (1:0) | |||||
Minsk | |||||||||
17:00 | Naftan | | Slavia | 1:1 (1:1) | |||||
Navapolatsk | |||||||||
17:00 | Dynamo Brest | | FK Slutsk | 1:1 (1:0) | |||||
Brest | |||||||||
18:15 | Granit Mikashevichy | | FK Homel | 1:0 (1:0) | |||||
Luninets |
15:00 | Zhodzina-2007 (Zhodzina) | | Luch (Minsk) | 0:1 (0:0) | |||||
Zhodzina | |||||||||
15:00 | Zarya (Krugloe) | | Rahachow-MKK (Rahachow) | 3:0 (1:0) | |||||
Krugloe Munitipal stadium | |||||||||
16:00 | FSK Hrodnensky (Skidel) | | Kolas-Meliorator-Druzhba (Baranovichi region) | 1:2 (1:0) | |||||
Skidel FOK Hrodnensky | |||||||||
16:00 | UA-Stroy-Zhytkavichy (Zhytkavichy) | | FK Lyuban (Lyuban) | 0:1 (0:0) | |||||
Zhytkavichy | |||||||||
17:00 | Brestzhilstroy (Brest) | | FK Kletsk (Kletsk) | 4:4 (2:4), pen. 4:3 | |||||
Brest | |||||||||
17:00 | FK Zhlobin (Zhlobin) | | Victoria (Maryina Horka) | 3:1 (0:0) | |||||
Zhlobin |
Day 10 | |||||||||
17:00 | Soʼgʼdiyona | | Paxtakor | 0:3 (0:0) | |||||
Zomin | |||||||||
17:30 | Metallurg | | FK Andijon | 5:1 (2:0) | |||||
Bekobod | |||||||||
18:00 | Navbahor | | FK Olmaliq | 2:2 (1:1) | |||||
Namangan | |||||||||
18:00 | Neftchi | | Nasaf | 0:1 (0:0) | |||||
Fergana | |||||||||
18:00 | Shoʼrtan | | Buxoro | 4:1 (2:0) | |||||
Guzor | |||||||||
18:00 | Mashʼal | | Qizilqum | 0:0 | |||||
Muborak | |||||||||
19:00 | Bunyodkor | | Dinamo | 1:0 (0:0) | |||||
Toshkent |
Day 9 | |||||||||
17:30 | Beroe | | Botev | 2:1 (0:0) | |||||
Stara Zagora | |||||||||
17:30 | Liteks | | Ludogorets | 4:2 (0:2) | |||||
Lovech | |||||||||
17:30 | Lokomotiv Sofia | | CSKA | 1:1 (0:0) | |||||
Sofia |
Day 34 | |||||||||
15:30 | Hamburger SV | | Schalke 04 | 2:0 (0:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
15:30 | Eintracht | | Bayer 04 | 2:1 (2:1) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
15:30 | Köln | | Wolfsburg | 2:2 (1:2) | |||||
Köln | |||||||||
15:30 | Bayern | | Mainz 05 | 2:0 (1:0) | |||||
München | |||||||||
15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Augsburg | 1:3 (1:0) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
15:30 | Hoffenheim | | Hertha | 2:1 (1:0) | |||||
Sinsheim | |||||||||
15:30 | Borussia Dortmund | | Werder | 3:2 (3:1) | |||||
Dortmund | |||||||||
15:30 | Hannover | | Freiburg | 2:1 (1:0) | |||||
Hannover | |||||||||
15:30 | Paderborn 07 | | Stuttgart | 1:2 (1:1) | |||||
Paderborn |
Day 38 | |||||||||
16:30 | Levante | | Elche | 0:0 | |||||
Valencia | |||||||||
18:30 | Athletic | | Villarreal | 4:0 (3:0) | |||||
Bilbao | |||||||||
18:30 | Barcelona | | Deportivo | 2:2 (1:0) | |||||
Barcelona | |||||||||
18:30 | Granada | | Atlético | 0:0 | |||||
Granada | |||||||||
18:30 | Rayo Vallecano | | Real Sociedad | 2:4 (1:2) | |||||
Madrid | |||||||||
18:30 | Eibar | | Córdoba | 3:0 (3:0) | |||||
Éibar | |||||||||
18:30 | Celta | | Español | 3:2 (1:1) | |||||
Vigo | |||||||||
18:30 | Almería | | Valencia | 2:3 (2:2) | |||||
Almería | |||||||||
18:30 | Málaga | | Sevilla | 2:3 (0:0) | |||||
Málaga | |||||||||
20:30 | Real Madrid | | Getafe | 7:3 (3:3) | |||||
Madrid |
Day 34 | |||||||||
15:30 | Śląsk | | Górnik Zabrze | 1:1 (0:0) | |||||
Wrocław | |||||||||
18:00 | Pogoń | | Legia | 0:1 (0:0) | |||||
Szczecin | |||||||||
20:30 | Jagiellonia | | Wisła | 2:1 (0:1) | |||||
Białystok |
Day 34 | |||||||||
17:00 | Estoril-Praia | | Boavista | 2:0 (1:0) | |||||
Estoril | |||||||||
18:00 | Arouca | | Moreirense | 1:2 (0:2) | |||||
Arouca | |||||||||
18:00 | Rio Ave | | Sporting | 0:1 (0:0) | |||||
Vila do Conde | |||||||||
18:00 | Nacional | | Paços de Ferreira | 3:0 (2:0) | |||||
Funchal | |||||||||
18:00 | Gil Vicente | | Belenenses | 0:2 (0:0) | |||||
Barcelos | |||||||||
18:00 | Benfica | | Marítimo | 4:1 (2:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
20:15 | Braga | | Vitória Setubal | 5:0 (3:0) | |||||
Braga | |||||||||
20:15 | Académica | | Vitória Guimarães | 2:4 (1:1) | |||||
Coimbra |
Day 38 | |||||||||
21:00 | Marseille | | Bastia | 3:0 (2:0) | |||||
Marseille | |||||||||
21:00 | Caen | | Evian | 3:2 (0:0) | |||||
Caen | |||||||||
21:00 | Saint-Étienne | | Guingamp | 2:1 (1:0) | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
21:00 | Metz | | Lille | 1:4 (0:3) | |||||
Metz | |||||||||
21:00 | Rennes | | Lyon | 0:1 (0:0) | |||||
Rennes | |||||||||
21:00 | Lorient | | Monaco | 0:1 (0:1) | |||||
Lorient | |||||||||
21:00 | Bordeaux | | Montpellier | 2:1 (2:0) | |||||
Bordeaux | |||||||||
21:00 | Lens | | Nantes | 1:0 (1:0) | |||||
Amiens | |||||||||
21:00 | Toulouse | | Nice | 2:3 (0:2) | |||||
Toulouse | |||||||||
21:00 | Paris Saint-Germain | | Reims | 3:2 (2:0) | |||||
Paris |
Day 29 | |||||||||
17:15 | Hradec Králové | | Slavia | 0:1 (0:0) | |||||
Hradec Králové | |||||||||
17:15 | Baumit | | Baník | 4:0 (2:0) | |||||
Jablonec nad Nisou | |||||||||
17:15 | Dukla | | Teplice | 5:1 (2:1) | |||||
Praha | |||||||||
17:15 | Vysočina | | Slovan | 4:0 (2:0) | |||||
Jihlava | |||||||||
17:15 | Příbram | | Zbrojovka | 3:2 (1:1) | |||||
Příbram | |||||||||
17:15 | Slovácko | | Mladá Boleslav | 1:1 (1:0) | |||||
Uherské Hradiště | |||||||||
17:15 | Bohemians 1905 | | Viktoria | 3:2 (2:1) | |||||
Praha | |||||||||
17:15 | Dynamo | | Sparta | 1:3 (0:2) | |||||
České Budějovice |
Day 38 | |||||||||
15:00 | Hamilton Academical | | St. Mirren | 1:0 (0:0) | |||||
Hamilton | |||||||||
15:00 | Kilmarnock | | Ross County | 1:2 (1:0) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
15:00 | Motherwell | | Partick Thistle | 0:0 | |||||
Motherwell |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
7. | Hamilton Academical | 38 | 15 | 8 | 15 | 50-53 | 53 | ||
8. | Partick Thistle | 38 | 12 | 10 | 16 | 48-44 | 46 | ||
9. | Ross County | 38 | 12 | 8 | 18 | 46-63 | 44 | ||
10. | Kilmarnock | 38 | 11 | 8 | 19 | 44-59 | 41 | ||
11. | Motherwell | 38 | 10 | 6 | 22 | 38-63 | 36 | ||
12. | St. Mirren | 38 | 9 | 3 | 26 | 30-66 | 30 |
Day 12 | |||||||||
16:30 | Nõmme Kalju | | Levadia | 1:2 (1:1) | |||||
Tallinn | |||||||||
19:00 | Kalev | | Infonet | 0:0 | |||||
Sillamäe |
Day 13 | |||||||||
15:00 | Arsenal | | Unión | 1:1 (0:0) | |||||
Sarandí | |||||||||
17:10 | Rosario Central | | Lanús | 1:1 (0:1) | |||||
Rosario | |||||||||
17:40 | Colón | | San Martín | 2:2 (2:1) | |||||
Santa Fe | |||||||||
18:10 | Banfield | | Vélez Sársfield | 1:3 (1:2) | |||||
Banfield | |||||||||
19:30 | Olimpo | | Nueva Chicago | 0:0 | |||||
Bahía Blanca | |||||||||
20:15 | San Lorenzo de Almagro | | Sarmiento | 3:0 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
20:30 | Atlético | | Estudiantes | 1:2 (1:0) | |||||
Rafaela |
Day 3 | |||||||||
18:30 | São Paulo | | Joinville | 3:0 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
18:30 | Vasco da Gama | | Internacional | 1:1 (0:1) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
21:00 | Grêmio | | Figueirense | 1:0 (0:0) | |||||
Porto Alegre |
17:00 | Toronto | | Portland Timbers | 1:0 (1:0) | |||||
Toronto | |||||||||
19:00 | Seattle Sounders | | Sporting Kansas City | 0:0 | |||||
Seattle | |||||||||
19:00 | Colorado Rapids | | Vancouver Whitecaps | 1:0 (0:0) | |||||
Commerce City | |||||||||
19:30 | New England Revolution | | DC United | 1:1 (1:0) | |||||
Foxborough | |||||||||
20:00 | Montreal Impact | | Dallas | 2:1 (1:0) | |||||
Montréal | |||||||||
20:00 | Real Salt Lake | | New York City | 2:0 (1:0) | |||||
Sandy |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | New York Red Bulls | 34 | 18 | 6 | 10 | 62-43 | 60 | ||
2. | Columbus Crew | 34 | 15 | 8 | 11 | 58-53 | 53 | ||
3. | Montreal Impact | 34 | 15 | 6 | 13 | 48-44 | 51 | ||
4. | DC United | 34 | 15 | 6 | 13 | 43-45 | 51 | ||
5. | New England Revolution | 34 | 14 | 8 | 12 | 48-47 | 50 | ||
6. | Toronto | 34 | 15 | 4 | 15 | 58-58 | 49 | ||
7. | Orlando City | 34 | 12 | 8 | 14 | 46-56 | 44 | ||
8. | New York City | 34 | 10 | 7 | 17 | 49-58 | 37 | ||
9. | Philadelphia Union | 34 | 10 | 7 | 17 | 42-55 | 37 | ||
10. | Chicago Fire | 34 | 8 | 6 | 20 | 43-58 | 30 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Dallas | 34 | 18 | 6 | 10 | 52-39 | 60 | ||
2. | Vancouver Whitecaps | 34 | 16 | 5 | 13 | 45-36 | 53 | ||
3. | Portland Timbers | 34 | 15 | 8 | 11 | 41-39 | 53 | ||
4. | Seattle Sounders | 34 | 15 | 6 | 13 | 44-36 | 51 | ||
5. | Los Angeles Galaxy | 34 | 14 | 9 | 11 | 56-46 | 51 | ||
6. | Sporting Kansas City | 34 | 14 | 9 | 11 | 48-45 | 51 | ||
7. | San Jose Earthquakes | 34 | 13 | 8 | 13 | 41-39 | 47 | ||
8. | Houston Dynamo | 34 | 11 | 9 | 14 | 42-49 | 42 | ||
9. | Real Salt Lake | 34 | 11 | 8 | 15 | 38-48 | 41 | ||
10. | Colorado Rapids | 34 | 9 | 10 | 15 | 33-43 | 37 |
Day 11 | |||||||||
19:35 | Shandong Luneng Taishan | | Shanghai Shenhua | 2:0 (0:0) | |||||
Jinan | |||||||||
19:45 | Jiangsu Sainty | | Beijing Guoan | 0:0 | |||||
Nanjing | |||||||||
20:00 | Guangzhou Evergrande | | Guangzhou R&F | 2:2 (0:1) | |||||
Guangzhou |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Guangzhou Evergrande | 30 | 19 | 10 | 1 | 71-28 | 67 | ||
2. | Shanghai SIPG | 30 | 19 | 8 | 3 | 63-35 | 65 | ||
3. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 18 | 5 | 7 | 66-41 | 59 | ||
4. | Beijing Guoan | 30 | 16 | 8 | 6 | 46-26 | 56 | ||
5. | Henan Construction | 30 | 12 | 10 | 8 | 35-30 | 46 | ||
6. | Shanghai Shenhua | 30 | 12 | 6 | 12 | 42-44 | 42 | ||
7. | Shijiazhuang Ever Bright | 30 | 8 | 15 | 7 | 34-31 | 39 | ||
8. | Chongqing Lifan | 30 | 9 | 8 | 13 | 37-52 | 35 | ||
9. | Jiangsu Sainty | 30 | 9 | 8 | 13 | 39-48 | 35 | ||
10. | Changchun Yatai | 30 | 8 | 11 | 11 | 39-47 | 35 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |