Football matches in May 2015 |
30.05 17:30 | Namibia | | Mozambique | 2:0 (1:0) | |||||
Lesetlheng |
30.05 15:00 | Botswana | | Madagascar | 1:2 (0:2) | |||||
Lesetlheng |
28.05 17:00 | Madagascar | | Namibia | 2:3 (2:2) | |||||
Lesetlheng | |||||||||
28.05 19:30 | Botswana | | Mozambique | 1:2 (0:0) | |||||
Lesetlheng |
27.05 17:00 | Zambia | | Ghana | 3:0 (3:0) | |||||
Rustenburg | |||||||||
27.05 19:30 | South Africa | | Malawi | 0:0, pen. 4:5 | |||||
Rustenburg |
24.05 15:00 | Zambia | | Namibia | 0:0, pen. 4:5 | |||||
Rustenburg | |||||||||
24.05 17:30 | South Africa | | Botswana | 0:0, pen. 6:7 | |||||
Rustenburg | |||||||||
25.05 17:00 | Ghana | | Madagascar | 1:2 (1:1) | |||||
Rustenburg | |||||||||
25.05 19:30 | Mozambique | | Malawi | 2:2 (1:0), pen. 5:4 | |||||
Rustenburg |
Day 3 | |||||||||
21.05 17:00 | Namibia | | Zimbabwe | 4:1 (1:0) | |||||
Lesetlheng | |||||||||
21.05 17:00 | Seychelles | | Mauritius | 0:1 (0:0) | |||||
Rustenburg | |||||||||
Day 2 | |||||||||
19.05 17:00 | Seychelles | | Zimbabwe | 0:1 (0:0) | |||||
Lesetlheng | |||||||||
19.05 19:30 | Mauritius | | Namibia | 0:2 (0:1) | |||||
Lesetlheng | |||||||||
Day 1 | |||||||||
17.05 15:00 | Namibia | | Seychelles | 0:0 | |||||
Lesetlheng | |||||||||
17.05 17:30 | Zimbabwe | | Mauritius | 2:0 (1:0) | |||||
Lesetlheng |
Day 3 | |||||||||
22.05 17:00 | Lesotho | | Tanzania | 1:0 (0:0) | |||||
Lesetlheng | |||||||||
22.05 17:00 | Madagascar | | Swaziland | 1:1 (1:0) | |||||
Rustenburg | |||||||||
Day 2 | |||||||||
20.05 17:00 | Madagascar | | Tanzania | 2:0 (2:0) | |||||
Rustenburg | |||||||||
20.05 19:30 | Lesotho | | Swaziland | 0:2 (0:1) | |||||
Rustenburg | |||||||||
Day 1 | |||||||||
18.05 17:00 | Lesotho | | Madagascar | 1:2 (1:1) | |||||
Rustenburg | |||||||||
18.05 19:30 | Tanzania | | Swaziland | 0:1 (0:1) | |||||
Rustenburg |
10.05 15:00 | Zambia | | Malawi | 2:0 (2:0) | |||||
Lusaka | |||||||||
10.05 19:30 | Barbados | | Saint Kitts and Nevis | 1:3 (1:1) | |||||
Bridgetown | |||||||||
12.05 17:30 | Grenada | | Saint Vincent and Grenadines | 2:3 (1:1) | |||||
Saint Lucia, Vieux Fort | |||||||||
12.05 18:00 | Kazakhstan | | Burkina Faso | 0:0 | |||||
Almaty | |||||||||
12.05 19:45 | Saint Lucia | | Dominica | 1:1 (1:0) | |||||
Vieux Fort | |||||||||
13.05 16:00 | Dominican Republic | | Cayman Islands | 6:0 (3:0) | |||||
Santo Domingo de Guzmán | |||||||||
14.05 15:00 | Lesotho | | South Africa | 0:0 | |||||
Maseru | |||||||||
14.05 17:30 | Grenada | | Dominica | 1:2 (1:1) | |||||
Saint Lucia, Vieux Fort | |||||||||
14.05 20:00 | Saint Lucia | | Saint Vincent and Grenadines | 1:2 (1:0) | |||||
Vieux Fort | |||||||||
16.05 15:45 | Lesotho | | South Africa | 1:1 (0:0) | |||||
Maseru | |||||||||
16.05 17:30 | Saint Lucia | | Grenada | 0:2 (0:1) | |||||
Vieux Fort | |||||||||
16.05 20:00 | Dominica | | Saint Vincent and Grenadines | 0:1 (0:1) | |||||
Saint Lucia, Vieux Fort | |||||||||
17.05 19:00 | Vietnam | | North Korea | 1:1 (0:0) | |||||
Hanoi | |||||||||
20.05 19:00 | Thailand | | North Korea | 0:1 (0:1) | |||||
Bangkok | |||||||||
24.05 17:00 | Lebanon | | Syria | 2:2 (0:2) | |||||
Sidon | |||||||||
29.05 19:00 | Laos | | Afghanistan | 0:2 (0:2) | |||||
Vientiane | |||||||||
30.05 16:00 | Bangladesh | | Singapore | 1:2 (1:1) | |||||
Dhaka | |||||||||
30.05 17:00 | Mexico | | Guatemala | 3:0 (1:0) | |||||
Tuxtla Gutiérrez | |||||||||
30.05 20:00 | Jordan | | Lebanon | 0:0 | |||||
Irbid | |||||||||
30.05 20:00 | Bahrain | | Oman | 0:0 | |||||
Riffa | |||||||||
31.05 16:15 | Honduras | | El Salvador | 2:0 (2:0) | |||||
USA, Washington | |||||||||
31.05 17:00 | Northern Ireland | | Qatar | 1:1 (0:0) | |||||
England, Crewe |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
12.05 20:45 | Bayern | | Barcelona | 3:2 (1:2) | 0:3 (0:0) | 3:5 | |||
München | |||||||||
13.05 20:45 | Real Madrid | | Juventus | 1:1 (1:0) | 1:2 (1:1) | 2:3 | |||
Madrid | |||||||||
Day 1 | |||||||||
05.05 20:45 | Juventus | | Real Madrid | 2:1 (1:1) | |||||
Torino | |||||||||
06.05 20:45 | Barcelona | | Bayern | 3:0 (0:0) | |||||
Barcelona |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
14.05 21:05 | Fiorentina | | Sevilla | 0:2 (0:2) | 0:3 (0:1) | 0:5 | |||
Firenze | |||||||||
14.05 22:05 | Dnipro | | Napoli | 1:0 (0:0) | 1:1 (0:0) | 2:1 | |||
Kiev | |||||||||
Day 1 | |||||||||
07.05 21:05 | Sevilla | | Fiorentina | 3:0 (1:0) | |||||
Sevilla | |||||||||
07.05 21:05 | Napoli | | Dnipro | 1:1 (0:0) | |||||
Napoli |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
26.05 20:00 | Tigres UANL | | Emelec | 2:0 (1:0) | 0:1 (0:0) | 2:1 | |||
San Nicolás de los Garza | |||||||||
27.05 19:30 | Internacional | | Santa Fe | 2:0 (1:0) | 0:1 (0:0) | 2:1 | |||
Porto Alegre | |||||||||
27.05 22:00 | Cruzeiro | | River Plate | 0:3 (0:2) | 1:0 (0:0) | 1:3 | |||
Belo Horizonte | |||||||||
28.05 21:00 | Racing Club | | Guaraní | 0:0 | 0:1 (0:0) | 0:1 | |||
Avellaneda | |||||||||
Day 1 | |||||||||
19.05 20:00 | Emelec | | Tigres UANL | 1:0 (0:0) | |||||
Manta | |||||||||
20.05 20:00 | Santa Fe | | Internacional | 1:0 (0:0) | |||||
Bogotá | |||||||||
21.05 18:45 | Guaraní | | Racing Club | 1:0 (0:0) | |||||
Asunción | |||||||||
21.05 22:00 | River Plate | | Cruzeiro | 0:1 (0:0) | |||||
Buenos Aires |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
05.05 21:00 | Tigres UANL | | Universitario | 1:1 (0:1) | 2:1 (0:1) | 3:2 | |||
San Nicolás de los Garza | |||||||||
12.05 19:30 | Santa Fe | | Estudiantes | 2:0 (1:0) | 1:2 (0:2) | 3:2 | |||
Bogotá | |||||||||
13.05 19:30 | Cruzeiro | | São Paulo | 1:0 (0:0), pen. 4:3 | 0:1 (0:0) | 1:1 | |||
Belo Horizonte | |||||||||
13.05 22:00 | Corinthians | | Guaraní | 0:1 (0:0) | 0:2 (0:0) | 0:3 | |||
São Paulo | |||||||||
13.05 22:00 | Internacional | | Atlético Mineiro | 3:1 (2:0) | 2:2 (1:1) | 5:3 | |||
Porto Alegre | |||||||||
14.05 18:30 | Racing Club | | Montevideo Wanderers | 2:1 (2:0) | 1:1 (0:0) | 3:2 | |||
Avellaneda | |||||||||
14.05 21:00 | Boca Juniors | | River Plate | 0:3 | 0:1 (0:0) | 0:4 | |||
Buenos Aires | |||||||||
14.05 21:30 | Atlético Nacional | | Emelec | 1:0 (0:0) | 0:2 (0:1) | 1:2 | |||
Medellín | |||||||||
Day 1 | |||||||||
05.05 20:45 | Estudiantes | | Santa Fe | 2:1 (2:0) | |||||
La Plata | |||||||||
06.05 18:45 | Guaraní | | Corinthians | 2:0 (0:0) | |||||
Asunción | |||||||||
06.05 22:00 | São Paulo | | Cruzeiro | 1:0 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
06.05 22:00 | Atlético Mineiro | | Internacional | 2:2 (1:1) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
07.05 18:45 | Montevideo Wanderers | | Racing Club | 1:1 (0:0) | |||||
Montevideo | |||||||||
07.05 21:00 | River Plate | | Boca Juniors | 1:0 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
07.05 21:15 | Emelec | | Atlético Nacional | 2:0 (1:0) | |||||
Guayaquil |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
26.05 19:00 | Kashiwa Reysol | | Suwon Samsung Bluewings | 1:2 (0:1) | 3:2 (2:1) | 4:4 | |||
Kashiwa | |||||||||
26.05 19:00 | Lekhwiya | | Al Sadd | 2:2 (1:1) | 2:1 (2:1) | 4:3 | |||
Doha | |||||||||
26.05 19:30 | Beijing Guoan | | Jeonbuk Hyundai Motors | 0:1 (0:0) | 1:1 (0:1) | 1:2 | |||
Beijing | |||||||||
26.05 21:05 | Al Hilal | | Persepolis | 3:0 (1:0) | 0:1 (0:0) | 3:1 | |||
Riyadh | |||||||||
27.05 19:00 | Gamba Osaka | | Seoul | 3:2 (2:0) | 3:1 (0:0) | 6:3 | |||
Osaka | |||||||||
27.05 19:50 | Al Ain | | Al Ahli Dubai | 3:3 (1:0) | 0:0 | 3:3 | |||
Al Ain | |||||||||
27.05 20:00 | Guangzhou Evergrande Taobao | | Seongnam | 2:0 (1:0) | 1:2 (1:1) | 3:2 | |||
Guangzhou | |||||||||
27.05 20:45 | Al Ahli Jeddah | | Naft | 2:1 (2:1) | 0:1 (0:1) | 2:2 | |||
Jeddah | |||||||||
Day 1 | |||||||||
19.05 19:00 | Jeonbuk Hyundai Motors | | Beijing Guoan | 1:1 (1:0) | |||||
Jeonju | |||||||||
19.05 19:15 | Al Sadd | | Lekhwiya | 1:2 (1:2) | |||||
Doha | |||||||||
19.05 19:30 | Persepolis | | Al Hilal | 1:0 (0:0) | |||||
Tehran | |||||||||
19.05 19:30 | Suwon Samsung Bluewings | | Kashiwa Reysol | 2:3 (1:2) | |||||
Suwon | |||||||||
20.05 19:30 | Seoul | | Gamba Osaka | 1:3 (0:0) | |||||
Seoul | |||||||||
20.05 19:30 | Seongnam | | Guangzhou Evergrande Taobao | 2:1 (1:1) | |||||
Seongnam | |||||||||
20.05 19:45 | Al Ahli Dubai | | Al Ain | 0:0 | |||||
Dubai | |||||||||
20.05 20:00 | Naft | | Al Ahli Jeddah | 1:0 (1:0) | |||||
Tehran |
Day 6 | |||||||||
06.05 19:05 | Al Nassr Riyadh | | Lekhwiya | 1:3 (1:2) | |||||
Riyadh | |||||||||
06.05 20:35 | Persepolis | | Bunyodkor | 2:1 (0:0) | |||||
Tehran |
Day 6 | |||||||||
06.05 19:30 | Al Ain | | Naft | 3:0 (0:0) | |||||
Al Ain | |||||||||
06.05 20:30 | Pakhtakor | | Al Shabab Riyadh | 0:2 (0:1) | |||||
Toshkent |
Day 6 | |||||||||
05.05 19:30 | Al Ahli Dubai | | Tractor Sazi | 3:2 (0:1) | |||||
Dubai | |||||||||
05.05 20:30 | Nasaf | | Al Ahli Jeddah | 0:0 | |||||
Qarshi |
Day 6 | |||||||||
06.05 17:30 | Bình Dương | | Kashiwa Reysol | 1:0 (0:0) | |||||
Thu Dau Mot | |||||||||
06.05 19:30 | Jeonbuk Hyundai Motors | | Shandong Luneng Taishan | 4:1 (1:1) | |||||
Jeonju |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Kashiwa Reysol | 6 | 3 | 2 | 1 | 14-9 | 11 | |||
2. | Jeonbuk Hyundai Motors | 6 | 3 | 2 | 1 | 14-6 | 11 | |||
3. | Shandong Luneng Taishan | 6 | 2 | 1 | 3 | 13-17 | 7 | |||
4. | Bình Dương | 6 | 1 | 1 | 4 | 6-15 | 4 |
Day 6 | |||||||||
06.05 17:15 | Buriram United | | Guangzhou R&F | 5:0 (3:0) | |||||
Buriram | |||||||||
06.05 19:15 | Gamba Osaka | | Seongnam | 2:1 (0:1) | |||||
Osaka |
Day 6 | |||||||||
05.05 18:00 | Suwon Samsung Bluewings | | Beijing Guoan | 1:1 (1:1) | |||||
Suwon | |||||||||
05.05 19:00 | Brisbane Roar | | Urawa Red Diamonds | 1:2 (0:1) | |||||
Gold Coast |
Club | G | W | D | L | F-A | P | ||||
1. | Beijing Guoan | 6 | 3 | 2 | 1 | 6-3 | 11 | |||
2. | Suwon Samsung Bluewings | 6 | 3 | 2 | 1 | 11-8 | 11 | |||
3. | Brisbane Roar | 6 | 2 | 1 | 3 | 7-9 | 7 | |||
4. | Urawa Red Diamonds | 6 | 1 | 1 | 4 | 5-9 | 4 |
Day 6 | |||||||||
05.05 19:00 | Guangzhou Evergrande Taobao | | Western Sydney Wanderers | 0:2 (0:1) | |||||
Guangzhou | |||||||||
05.05 20:00 | Kashima Antlers | | Seoul | 2:3 (1:1) | |||||
Kashima |
26.05 17:30 | Persipura | | Pahang | 0:3 | |||||
Jayapura | |||||||||
26.05 20:00 | Esteghlal | | Al Wahda | 1:1 aet (1:1, 1:1), pen. 4:2 | |||||
Dushanbe | |||||||||
26.05 20:00 | Al Wehdat | | Al Qadsia | 0:1 (0:0) | |||||
Irbid | |||||||||
26.05 20:00 | South China | | Bengaluru | 2:0 (1:0) | |||||
Hong Kong | |||||||||
27.05 15:00 | Persib | | Kitchee | 0:2 (0:2) | |||||
Kota Bandung | |||||||||
27.05 19:00 | Al Jaish | | Al-Jazeera | 1:0 (0:0) | |||||
Jordan, Irbid | |||||||||
27.05 19:00 | Al Shorta | | Al Kuwait | 0:2 (0:0) | |||||
Qatar, Doha | |||||||||
27.05 20:45 | Johor Darul Ta'zim | | Ayeyawady United | 5:0 (1:0) | |||||
Johor Bahru |
Day 6 | |||||||||
12.05 16:00 | Al Wahda | | Salam Zgharta | 3:1 (1:0) | |||||
Lebanon, Zgharta Zgharta-Mirdachiyyé Stadium | |||||||||
12.05 17:00 | Al Wehdat | | Al Nahda | 4:0 (2:0) | |||||
Irbid |
Day 6 | |||||||||
12.05 17:45 | Taraji | | Hidd | 1:1 (1:0) | |||||
al-Ramm | |||||||||
12.05 18:45 | Al Shorta | | Al-Jazeera | 4:0 (1:0) | |||||
Qatar, Doha |
Day 6 | |||||||||
12.05 20:35 | Kitchee | | East Bengal | 2:2 (1:0) | |||||
Hong Kong | |||||||||
12.05 20:35 | Johor Darul Ta'zim | | Balestier Khalsa | 3:0 (0:0) | |||||
Johor Bahru |
Day 6 | |||||||||
13.05 18:00 | Yadanabon | | South China | 0:3 (0:2) | |||||
Mandalay | |||||||||
13.05 19:00 | Global | | Pahang | 0:0 | |||||
Bocaue |
Day 6 | |||||||||
13.05 16:00 | Persib | | Ayeyawady United | 3:3 (1:1) | |||||
Kota Bandung | |||||||||
13.05 18:00 | Lao Toyota | | New Radiant | 1:1 (0:1) | |||||
Vientiane |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
01.05 18:00 | ES Sétif | | Raja | 2:2 (1:0), pen. 4:1 | 2:2 (1:0) | 4:4 | |||
Sétif | |||||||||
02.05 18:00 | Smouha | | Léopards | 2:0 (1:0) | 0:1 (0:1) | 2:1 | |||
Alexandria | |||||||||
02.05 19:00 | Al Ahly Cairo | | Moghreb | 1:0 (1:0), pen. 3:4 | 0:1 (0:0) | 1:1 | |||
Cairo | |||||||||
03.05 15:30 | TP Mazembe | | Stade Malien | 2:1 (1:0) | 2:2 (1:0) | 4:3 | |||
Lubumbashi | |||||||||
03.05 16:00 | Espérance | | Al Merreikh | 2:1 (0:1) | 0:1 (0:1) | 2:2 | |||
Radès | |||||||||
03.05 16:30 | Kaloum Star | | USM Alger | 1:1 (0:0) | 1:2 (0:1) | 2:3 | |||
Mali, Bamako | |||||||||
03.05 19:15 | Sfaxien | | El Eulma | 1:0 (0:0), pen. 6:7 | 0:1 (0:1) | 1:1 | |||
Sfax | |||||||||
03.05 20:00 | Al Hilal | | Sanga Balende | 1:0 (0:0) | 1:0 (0:0) | 2:0 | |||
Omdurman |
Day 1 | |||||||||
15.05 17:00 | AS Kaloum Star | | Orlando Pirates | 0:2 (0:1) | |||||
Mali, Bamako | |||||||||
16.05 17:00 | Stade Malien | | Vita | 2:0 (1:0) | |||||
Mali, Bamako | |||||||||
16.05 19:00 | Raja | | Étoile du Sahel | 2:0 (2:0) | |||||
Casablanca | |||||||||
16.05 19:15 | CS Sfaxien | | ASEC Mimosas | 2:0 (1:0) | |||||
Sfax | |||||||||
17.05 14:30 | Sanga Balende | | Zamalek | 1:0 (1:0) | |||||
Lubumbashi | |||||||||
17.05 15:00 | Léopards | | Warri Wolves | 3:0 (2:0) | |||||
Dolisie | |||||||||
17.05 18:00 | Espérance | | Hearts of Oak | 4:0 (1:0) | |||||
Radès | |||||||||
17.05 19:00 | Al-Ahly | | Club Africain | 2:1 (1:1) | |||||
Suez |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
01.05 15:30 | MK Etanchéité | | Warri Wolves | 0:1 (0:0) | 1:2 (0:1) | 1:3 | |||
Kinshasa | |||||||||
01.05 18:00 | Club Africain | | ASO Chlef | 1:0 (1:0) | 1:1 (0:0) | 2:1 | |||
Radès | |||||||||
02.05 19:00 | Étoile du Sahel | | Young Africans | 1:0 (1:0) | 1:1 (0:1) | 2:1 | |||
Sousse | |||||||||
02.05 20:15 | Orlando Pirates | | Mounana | 3:0 (2:0) | 2:2 (0:1) | 5:2 | |||
Johannesburg | |||||||||
03.05 15:00 | Hearts of Oak | | Djoliba | 0:1 (0:0) | 2:1 (0:0) | 2:2 | |||
Accra | |||||||||
03.05 15:30 | Vita | | Royal Leopards | 4:1 (2:0) | 0:1 (0:1) | 4:2 | |||
Kinshasa | |||||||||
03.05 15:30 | ASEC Mimosas | | Onze Créateurs | 2:0 (1:0) | 1:0 (0:0) | 3:0 | |||
Abidjan | |||||||||
03.05 20:30 | FUS | | Zamalek | 2:3 (1:1) | 0:0 | 2:3 | |||
Rabat |
24.05 18:30 | Central | | Williams Connection | 2:1 (1:0) | |||||
Couva |
24.05 16:00 | Don Bosco | | Montego Bay United | 0:1 (0:0) | |||||
Couva |
22.05 18:00 | Don Bosco | | Central | 0:0 aet, pen. 1:3 | |||||
Couva | |||||||||
22.05 20:00 | Montego Bay United | | Williams Connection | 0:1 (0:0) | |||||
Couva |
21.05 19:00 | Lokomotiv (Moscow) | | Kuban (Krasnodar) | 3:1 aet (0:1, 1:1) | |||||
Astrakhan |
Day 30 | |||||||||
30.05 13:30 | Dynamo | | FK Krasnodar | 1:1 (1:1) | |||||
Khimki | |||||||||
30.05 13:30 | Kuban | | Arsenal | 5:1 (1:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
30.05 13:30 | FK Rostov | | CSKA | 1:1 (1:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
30.05 13:30 | Spartak | | Amkar | 3:3 (0:2) | |||||
Moscow | |||||||||
30.05 13:30 | Terek | | Ural | 1:3 (1:2) | |||||
Grozny | |||||||||
30.05 13:30 | Torpedo | | Mordovia | 2:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
30.05 13:30 | Zenit | | Lokomotiv | 1:0 (0:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
30.05 15:30 | FK Ufa | | Rubin | 1:1 (1:0) | |||||
Perm | |||||||||
Day 29 | |||||||||
23.05 15:00 | Amkar | | Zenit | 1:0 (1:0) | |||||
Perm | |||||||||
23.05 15:30 | Torpedo | | Ural | 3:1 (1:1)* | |||||
Moscow | |||||||||
23.05 18:00 | Spartak | | FK Ufa | 1:2 (1:2) | |||||
Moscow | |||||||||
24.05 13:30 | FK Krasnodar | | FK Rostov | 2:1 (2:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
24.05 16:00 | Mordovia | | Terek | 1:0 (0:0) | |||||
Saransk | |||||||||
24.05 18:30 | Dynamo | | Arsenal | 2:2 (1:1) | |||||
Khimki | |||||||||
25.05 18:30 | Lokomotiv | | Kuban | 1:1 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
25.05 20:45 | CSKA | | Rubin | 3:0 (1:0) | |||||
Khimki | |||||||||
Day 28 | |||||||||
15.05 19:00 | Mordovia | | FK Rostov | 0:0 | |||||
Saransk | |||||||||
16.05 16:00 | Amkar | | Kuban | 1:0 (1:0) | |||||
Perm | |||||||||
16.05 16:30 | Arsenal | | Terek | 1:1 (1:1) | |||||
Tula | |||||||||
16.05 19:00 | Lokomotiv | | Rubin | 3:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
17.05 13:30 | Spartak | | CSKA | 0:4 (0:3) | |||||
Moscow | |||||||||
17.05 16:00 | FK Ufa | | Zenit | 1:1 (0:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
17.05 18:30 | FK Krasnodar | | Torpedo | 2:2 (1:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
18.05 19:00 | Ural | | Dynamo | 2:1 (1:1) | |||||
Tyumen | |||||||||
Day 27 | |||||||||
08.05 18:30 | Ural | | FK Ufa | 1:1 (0:1) | |||||
Tyumen | |||||||||
08.05 19:00 | Rubin | | Kuban | 1:0 (0:0) | |||||
Kazan | |||||||||
10.05 13:30 | Lokomotiv | | CSKA | 1:3 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
10.05 16:00 | Dynamo | | Torpedo | 0:0 | |||||
Khimki | |||||||||
10.05 18:30 | Zenit | | FK Rostov | 3:0 (2:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
11.05 13:30 | Terek | | Spartak | 4:2 (0:1) | |||||
Grozny | |||||||||
11.05 16:00 | Mordovia | | Arsenal | 1:0 (1:0) | |||||
Saransk | |||||||||
11.05 18:30 | FK Krasnodar | | Amkar | 1:1 (1:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
Day 26 | |||||||||
02.05 13:30 | Spartak | | Zenit | 1:1 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
02.05 19:00 | FK Rostov | | Terek | 0:1 (0:0) | |||||
Rostov-on-Don | |||||||||
03.05 13:30 | Kuban | | Dynamo | 1:2 (1:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
03.05 18:00 | Amkar | | Lokomotiv | 1:1 (0:0) | |||||
Perm | |||||||||
03.05 18:30 | Torpedo | | Rubin | 2:2 (0:1)* | |||||
Moscow | |||||||||
04.05 15:00 | FK Ufa | | Mordovia | 1:2 (1:1) | |||||
Perm | |||||||||
04.05 15:30 | Arsenal | | FK Krasnodar | 0:3 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
04.05 18:00 | CSKA | | Ural | 3:1 (1:0) | |||||
Khimki |
Day 34 | |||||||||
30.05 13:00 | Baltika | | Shinnik | 1:1 (1:1) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
30.05 14:00 | FK Tosno | | Gazovik | 0:2 (0:2) | |||||
Tikhvin | |||||||||
30.05 15:00 | Khimik | | Krylia Sovetov | 0:3 (0:1) | |||||
Samara | |||||||||
30.05 17:00 | Sokol | | Yenisey | 0:0 | |||||
Saratov | |||||||||
30.05 17:00 | Tom | | Dynamo | 5:1 (2:1) | |||||
Tomsk | |||||||||
30.05 17:00 | FK Tyumen | | Volgar | 0:1 (0:1) | |||||
Tyumen | |||||||||
30.05 17:00 | Sibir | | Volga | 4:3 (2:3) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
30.05 21:00 | SKA-Energiya | | Luch-Energiya | 0:0 | |||||
Khabarovsk | |||||||||
30.05 21:00 | Sakhalin | | Anzhi | 0:3 (0:1) | |||||
Yuzhno-Sakhalinsk | |||||||||
Day 33 | |||||||||
24.05 13:00 | Dynamo | | Sokol | 0:3 (0:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
24.05 15:00 | Sakhalin | | Luch-Energiya | 2:1 (2:0) | |||||
Yuzhno-Sakhalinsk | |||||||||
24.05 16:00 | Volga | | FK Tyumen | 1:2 (1:1) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
24.05 16:00 | Baltika | | Sibir | 1:0 (0:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
24.05 17:00 | Krylia Sovetov | | SKA-Energiya | 1:0 (1:0) | |||||
Samara | |||||||||
24.05 17:00 | Yenisey | | Khimik | 3:1 (0:0) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
24.05 17:00 | Gazovik | | Tom | 1:1 (1:0) | |||||
Orenburg | |||||||||
24.05 18:00 | Anzhi | | Shinnik | 1:1 (0:1) | |||||
Kaspiysk | |||||||||
24.05 20:00 | Volgar | | FK Tosno | 0:0 | |||||
Astrakhan | |||||||||
Day 32 | |||||||||
16.05 13:00 | SKA-Energiya | | Yenisey | 3:1 (1:0) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
16.05 14:00 | Khimik | | Dynamo | 2:1 (0:0) | |||||
Dzerzhinsk | |||||||||
16.05 16:00 | Sibir | | Anzhi | 0:2 (0:1) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
16.05 16:00 | FK Tyumen | | Baltika | 3:0 (1:0) | |||||
Tyumen | |||||||||
16.05 16:00 | FK Tosno | | Volga | 1:0 (1:0) | |||||
Tikhvin | |||||||||
16.05 16:00 | Shinnik | | Sakhalin | 1:1 (1:1) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
16.05 17:00 | Sokol | | Gazovik | 2:2 (0:2) | |||||
Saratov | |||||||||
16.05 17:00 | Luch-Energiya | | Krylia Sovetov | 0:5 (0:2) | |||||
Vladivostok | |||||||||
16.05 18:00 | Tom | | Volgar | 2:2 (0:1) | |||||
Tomsk | |||||||||
Day 31 | |||||||||
10.05 15:00 | Volga | | Tom | 0:5 (0:3) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
10.05 15:00 | Sakhalin | | Krylia Sovetov | 0:3 (0:1) | |||||
Yuzhno-Sakhalinsk | |||||||||
10.05 16:00 | Shinnik | | Sibir | 1:0 (0:0) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
10.05 17:00 | Yenisey | | Luch-Energiya | 2:0 (0:0) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
10.05 17:00 | Gazovik | | Khimik | 2:0 (0:0) | |||||
Orenburg | |||||||||
10.05 17:00 | Baltika | | FK Tosno | 0:2 (0:1) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
10.05 18:00 | Volgar | | Sokol | 1:1 (0:1) | |||||
Astrakhan | |||||||||
10.05 20:00 | Anzhi | | FK Tyumen | 3:1 (1:0) | |||||
Kaspiysk | |||||||||
11.05 13:00 | Dynamo | | SKA-Energiya | 1:2 (1:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
Day 30 | |||||||||
03.05 14:00 | Khimik | | Volgar | 2:3 (1:1) | |||||
Dzerzhinsk | |||||||||
03.05 14:30 | Tom | | Baltika | 0:1 (0:1) | |||||
Tomsk | |||||||||
03.05 15:00 | Sibir | | Sakhalin | 1:3 (0:1) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
03.05 16:00 | FK Tosno | | Anzhi | 1:0 (0:0) | |||||
Tikhvin | |||||||||
03.05 16:00 | Krylia Sovetov | | Yenisey | 1:0 (1:0) | |||||
Samara | |||||||||
03.05 16:00 | SKA-Energiya | | Gazovik | 1:3 (0:1) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
03.05 17:00 | FK Tyumen | | Shinnik | 0:0 | |||||
Tyumen | |||||||||
03.05 17:00 | Luch-Energiya | | Dynamo | 2:0 (1:0) | |||||
Vladivostok | |||||||||
03.05 17:00 | Sokol | | Volga | 1:0 (1:0) | |||||
Saratov |
Day 29 | |||||||||
30.05 16:00 | Znamya Truda | | Zenit-2 | 1:2 (1:1) | |||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
30.05 17:00 | Dnepr | | Tekstilshchik | 1:2 (0:1) | |||||
Smolensk | |||||||||
30.05 17:00 | Torpedo Vladimir | | FK Kolomna | 4:0 (1:0) | |||||
Vladimir | |||||||||
30.05 17:30 | FK Khimki | | FK Domodedovo | 1:0 (0:0) | |||||
Khimki | |||||||||
30.05 18:00 | FK Dolgoprudny | | Volga Tver | 4:0 (1:0) | |||||
Dolgoprudny | |||||||||
30.05 18:30 | Pskov-747 | | Solaris | 2:2 (0:1) | |||||
Pskov | |||||||||
30.05 18:30 | Spartak-2 | | Saturn | 2:1 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
30.05 19:00 | FK Strogino | | Spartak Kostroma | 2:1 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 28 | |||||||||
24.05 15:00 | FK Domodedovo | | FK Strogino | 0:1 (0:0) | |||||
Domodedovo | |||||||||
24.05 17:00 | Tekstilshchik | | Pskov-747 | 4:0 (2:0) | |||||
Ivanovo | |||||||||
24.05 17:00 | Spartak Kostroma | | Dnepr | 2:0 (2:0) | |||||
Karavayevo | |||||||||
24.05 17:00 | Saturn | | FK Khimki | 3:0 (1:0) | |||||
Ramenskoye | |||||||||
24.05 18:00 | Solaris | | FK Dolgoprudny | 3:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
24.05 18:00 | Torpedo Vladimir | | Znamya Truda | 1:0 (0:0) | |||||
Vladimir | |||||||||
24.05 18:00 | Volga Tver | | FK Kolomna | 3:0 (1:0) | |||||
Tver | |||||||||
24.05 19:00 | Zenit-2 | | Spartak-2 | 0:3 (0:3) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
Day 27 | |||||||||
18.05 18:00 | FK Kolomna | | Znamya Truda | 3:1 (2:1) | |||||
Kolomna | |||||||||
18.05 18:00 | Spartak-2 | | Torpedo Vladimir | 4:2 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
18.05 18:00 | FK Khimki | | Zenit-2 | 2:2 (1:0) | |||||
Khimki | |||||||||
18.05 18:00 | Dnepr | | FK Domodedovo | 2:2 (1:0) | |||||
Smolensk | |||||||||
18.05 18:00 | FK Dolgoprudny | | Tekstilshchik | 0:0 | |||||
Dolgoprudny | |||||||||
18.05 18:00 | Volga Tver | | Solaris | 2:1 (2:1) | |||||
Tver | |||||||||
18.05 18:30 | Pskov-747 | | Spartak Kostroma | 1:1 (1:0) | |||||
Pskov | |||||||||
18.05 19:00 | FK Strogino | | Saturn | 2:1 (2:0) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 26 | |||||||||
12.05 18:00 | Spartak Kostroma | | FK Dolgoprudny | 0:1 (0:0) | |||||
Karavayevo | |||||||||
12.05 18:00 | Torpedo Vladimir | | FK Khimki | 0:3 (0:2) | |||||
Vladimir | |||||||||
12.05 18:00 | Znamya Truda | | Spartak-2 | 0:1 (0:0) | |||||
Orekhovo-Zuyevo | |||||||||
12.05 18:00 | Solaris | | FK Kolomna | 3:0 (1:0) | |||||
Moscow | |||||||||
12.05 18:30 | Tekstilshchik | | Volga Tver | 3:0 (3:0) | |||||
Ivanovo | |||||||||
12.05 19:00 | FK Domodedovo | | Pskov-747 | 1:2 (1:1) | |||||
Domodedovo | |||||||||
12.05 19:00 | Zenit-2 | | FK Strogino | 3:1 (3:0) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
12.05 19:30 | Saturn | | Dnepr | 3:1 (2:0) | |||||
Ramenskoye | |||||||||
Day 25 | |||||||||
06.05 17:00 | Solaris | | Tekstilshchik | 0:1 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
06.05 18:00 | FK Kolomna | | Spartak-2 | 0:6 (0:2) | |||||
Kolomna | |||||||||
06.05 18:00 | Dnepr | | Zenit-2 | 1:3 (0:1) | |||||
Smolensk | |||||||||
06.05 18:00 | FK Dolgoprudny | | FK Domodedovo | 3:1 (1:0) | |||||
Dolgoprudny | |||||||||
06.05 18:30 | Pskov-747 | | Saturn | 2:2 (2:2) | |||||
Pskov | |||||||||
06.05 19:00 | FK Khimki | | Znamya Truda | 5:1 (2:0) | |||||
Khimki | |||||||||
06.05 19:00 | FK Strogino | | Torpedo Vladimir | 3:2 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
07.05 18:00 | Volga Tver | | Spartak Kostroma | 2:1 (0:1) | |||||
Tver |
Day 30 | |||||||||
27.05 14:00 | FK Chertanovo | | Metallurg Lipetsk | 2:1 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
Day 29 | |||||||||
30.05 | Metallurg Lipetsk | | Vybor-Kurbatovo | 3:0 | |||||
Lipetsk | |||||||||
30.05 | Lokomotiv | | Metallurg Vyksa | 3:0 | |||||
Liski | |||||||||
30.05 14:00 | Arsenal-2 | | FK Kaluga | 1:2 (1:2) | |||||
Tula | |||||||||
30.05 14:00 | Zenit | | Dynamo Bryansk | 2:1 (0:0) | |||||
Penza | |||||||||
30.05 15:00 | FK Tambov | | Podolye | 4:3 (3:1) | |||||
Tambov | |||||||||
30.05 16:00 | FK Oryol | | Avangard | 4:1 (2:1) | |||||
Oryol | |||||||||
30.05 17:00 | Vityaz Podolsk | | FK Chertanovo | 3:0 (1:0) | |||||
Podolsk | |||||||||
30.05 18:00 | Fakel | | FK Ryazan | 1:0 (0:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
Day 28 | |||||||||
24.05 | Metallurg Vyksa | | Zenit | 0:3 | |||||
Vyksa | |||||||||
24.05 | Vybor-Kurbatovo | | FK Chertanovo | 0:3 | |||||
Voronezh | |||||||||
24.05 16:00 | Podolye | | Metallurg Lipetsk | 0:2 (0:1) | |||||
Yerino | |||||||||
24.05 16:00 | Avangard | | FK Tambov | 0:1 (0:0) | |||||
Kursk | |||||||||
24.05 17:00 | FK Kaluga | | FK Oryol | 4:0 (3:0) | |||||
Kaluga | |||||||||
24.05 17:00 | Vityaz Podolsk | | Fakel | 1:2 (0:1) | |||||
Podolsk | |||||||||
24.05 18:00 | Dynamo Bryansk | | Arsenal-2 | 1:1 (1:0) | |||||
Bryansk | |||||||||
24.05 18:30 | FK Ryazan | | Lokomotiv | 4:0 (1:0) | |||||
Ryazan | |||||||||
Day 27 | |||||||||
18.05 | Arsenal-2 | | Metallurg Vyksa | 3:0 | |||||
Tula | |||||||||
18.05 | Vybor-Kurbatovo | | Podolye | 0:3 | |||||
Voronezh | |||||||||
18.05 14:00 | FK Chertanovo | | Fakel | 2:4 (2:1) | |||||
Moscow | |||||||||
18.05 18:00 | Lokomotiv | | Vityaz Podolsk | 1:2 (0:1) | |||||
Liski | |||||||||
18.05 18:00 | Zenit | | FK Ryazan | 2:0 (1:0) | |||||
Penza | |||||||||
18.05 18:00 | FK Oryol | | Dynamo Bryansk | 0:1 (0:0) | |||||
Oryol | |||||||||
18.05 18:00 | FK Tambov | | FK Kaluga | 6:2 (4:1) | |||||
Tambov | |||||||||
18.05 18:00 | Metallurg Lipetsk | | Avangard | 0:1 (0:1) | |||||
Lipetsk | |||||||||
Day 26 | |||||||||
12.05 | Metallurg Vyksa | | FK Oryol | 0:3 | |||||
Vyksa | |||||||||
12.05 | Avangard | | Vybor-Kurbatovo | 3:0 | |||||
Kursk | |||||||||
12.05 14:00 | FK Chertanovo | | Podolye | 2:4 (1:2) | |||||
Moscow | |||||||||
12.05 18:00 | FK Kaluga | | Metallurg Lipetsk | 0:2 (0:1) | |||||
Kaluga | |||||||||
12.05 18:30 | FK Ryazan | | Arsenal-2 | 1:0 (0:0) | |||||
Ryazan | |||||||||
12.05 19:00 | Dynamo Bryansk | | FK Tambov | 0:0 | |||||
Bryansk | |||||||||
12.05 19:00 | Vityaz Podolsk | | Zenit | 1:1 (0:0) | |||||
Podolsk | |||||||||
12.05 19:00 | Fakel | | Lokomotiv | 1:0 (1:0) | |||||
Voronezh | |||||||||
Day 25 | |||||||||
06.05 | FK Tambov | | Metallurg Vyksa | 3:0 | |||||
Tambov | |||||||||
06.05 | Vybor-Kurbatovo | | FK Kaluga | 0:3 | |||||
Voronezh | |||||||||
06.05 14:00 | Arsenal-2 | | Vityaz Podolsk | 1:2 (0:2) | |||||
Tula | |||||||||
06.05 17:00 | FK Oryol | | FK Ryazan | 0:2 (0:2) | |||||
Oryol | |||||||||
06.05 17:30 | Zenit | | Fakel | 0:2 (0:1) | |||||
Penza | |||||||||
06.05 18:00 | Metallurg Lipetsk | | Dynamo Bryansk | 0:0 | |||||
Lipetsk | |||||||||
06.05 18:00 | Lokomotiv | | FK Chertanovo | 0:0 | |||||
Liski | |||||||||
06.05 19:00 | Podolye | | Avangard | 0:2 (0:1) | |||||
Yerino |
Day 11 | |||||||||
29.05 17:30 | FK Taganrog | | Torpedo Armavir | 1:2 (1:2) | |||||
Taganrog | |||||||||
30.05 16:00 | MITOS | | Chernomorets | 0:3 (0:1) | |||||
Novocherkassk | |||||||||
30.05 16:00 | Dynamo GTS | | Vityaz Krymsk | 2:1 (2:0) | |||||
Stavropol | |||||||||
30.05 17:00 | Mashuk-KMV | | Afips | 0:1 (0:0) | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
30.05 17:00 | Angusht | | Biolog-Novokubansk | 1:1 (1:0) | |||||
Nazran | |||||||||
30.05 18:30 | Spartak-Nalchik | | Druzhba | 0:1 (0:1) | |||||
Nalchik | |||||||||
Day 10 | |||||||||
24.05 16:00 | Druzhba | | FK Taganrog | 1:2 (0:0) | |||||
Maykop | |||||||||
24.05 17:00 | Chernomorets | | Mashuk-KMV | 3:3 (1:1) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
24.05 17:00 | Vityaz Krymsk | | MITOS | 3:0 (0:0) | |||||
Krymsk | |||||||||
24.05 17:00 | Torpedo Armavir | | Angusht | 0:0 | |||||
Armavir | |||||||||
24.05 17:00 | Biolog-Novokubansk | | Spartak-Nalchik | 2:2 (2:1) | |||||
Progress | |||||||||
26.05 18:00 | Afips | | Dynamo GTS | 2:0 (2:0) | |||||
Afipsky | |||||||||
Day 9 | |||||||||
19.05 15:00 | Angusht | | Afips | 1:3 (1:1) | |||||
Nazran | |||||||||
19.05 17:00 | FK Taganrog | | Vityaz Krymsk | 1:3 (0:2) | |||||
Taganrog | |||||||||
19.05 17:00 | Dynamo GTS | | Torpedo Armavir | 4:2 (4:1) | |||||
Stavropol | |||||||||
19.05 17:00 | Mashuk-KMV | | Biolog-Novokubansk | 2:0 (1:0) | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
19.05 17:30 | MITOS | | Druzhba | 2:0 (2:0) | |||||
Novocherkassk | |||||||||
19.05 18:30 | Spartak-Nalchik | | Chernomorets | 2:1 (0:0) | |||||
Nalchik | |||||||||
Day 8 | |||||||||
14.05 15:00 | Angusht | | Vityaz Krymsk | 0:2 (0:2) | |||||
Nazran | |||||||||
14.05 16:30 | Biolog-Novokubansk | | Dynamo GTS | 1:2 (1:2) | |||||
Progress | |||||||||
14.05 17:00 | Druzhba | | Mashuk-KMV | 0:2 (0:0) | |||||
Maykop | |||||||||
14.05 18:00 | Chernomorets | | FK Taganrog | 4:0 (3:0) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
14.05 18:00 | Afips | | Spartak-Nalchik | 2:0 (0:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
14.05 18:00 | Torpedo Armavir | | MITOS | 2:0 (2:0) | |||||
Armavir | |||||||||
Day 7 | |||||||||
09.05 15:00 | Angusht | | Chernomorets | 0:1 (0:0) | |||||
Nazran | |||||||||
09.05 15:00 | FK Taganrog | | Afips | 1:1 (1:1) | |||||
Taganrog | |||||||||
09.05 15:00 | MITOS | | Biolog-Novokubansk | 1:0 (1:0) | |||||
Novocherkassk | |||||||||
09.05 17:00 | Mashuk-KMV | | Torpedo Armavir | 1:3 (0:1) | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
09.05 18:00 | Spartak-Nalchik | | Vityaz Krymsk | 0:0 | |||||
Nalchik | |||||||||
10.05 15:00 | Dynamo GTS | | Druzhba | 1:0 (0:0) | |||||
Stavropol |
Day 6 | |||||||||
04.05 15:00 | Druzhba | | Spartak-Nalchik | 0:0 | |||||
Maykop | |||||||||
04.05 16:00 | Chernomorets | | MITOS | 3:2 (1:2) | |||||
Novorossiysk | |||||||||
04.05 16:00 | Afips | | Mashuk-KMV | 2:2 (1:2) | |||||
Krasnodar | |||||||||
04.05 17:00 | Vityaz Krymsk | | Dynamo GTS | 2:1 (1:1) | |||||
Krymsk | |||||||||
04.05 17:00 | Torpedo Armavir | | FK Taganrog | 3:0 (2:0) | |||||
Armavir | |||||||||
04.05 17:00 | Biolog-Novokubansk | | Angusht | 2:1 (0:1) | |||||
Progress |
Day 10 | |||||||||
07.05 15:00 | Anzhi-2 | | Terek-2 | 0:0 | |||||
Kaspiysk | |||||||||
Day 9 | |||||||||
28.05 16:30 | Terek-2 | | FK Sochi | 2:2 (1:0) | |||||
Grozny | |||||||||
31.05 17:00 | Alaniya | | FK Astrakhan | 2:0 (0:0) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
31.05 17:45 | FK Krasnodar-2 | | Anzhi-2 | 3:0 (1:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
Day 8 | |||||||||
25.05 16:00 | Anzhi-2 | | Alaniya | 2:1 (1:0) | |||||
Kaspiysk | |||||||||
25.05 16:30 | Terek-2 | | FK Krasnodar-2 | 1:1 (0:0) | |||||
Grozny | |||||||||
25.05 17:00 | FK Astrakhan | | FK Sochi | 6:2 (4:0) | |||||
Astrakhan | |||||||||
Day 7 | |||||||||
18.05 14:00 | FK Sochi | | FK Krasnodar-2 | 0:3 (0:1) | |||||
Sochi | |||||||||
18.05 17:00 | Alaniya | | Terek-2 | 1:2 (0:1) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
18.05 17:00 | FK Astrakhan | | Anzhi-2 | 2:4 (1:1) | |||||
Astrakhan | |||||||||
Day 6 | |||||||||
12.05 16:00 | Terek-2 | | FK Astrakhan | 2:2 (1:2) | |||||
Grozny | |||||||||
12.05 16:00 | Anzhi-2 | | FK Sochi | 3:0 (1:0) | |||||
Kaspiysk | |||||||||
12.05 17:00 | FK Krasnodar-2 | | Alaniya | 2:0 (1:0) | |||||
Krasnodar |
Day 5 | |||||||||
03.05 14:00 | FK Sochi | | Terek-2 | 1:1 (0:0) | |||||
Sochi | |||||||||
03.05 15:00 | Anzhi-2 | | FK Krasnodar-2 | 4:2 (3:2) | |||||
Kaspiysk | |||||||||
03.05 17:00 | FK Astrakhan | | Alaniya | 3:0 (2:0) | |||||
Astrakhan | |||||||||
Day 1 | |||||||||
07.05 17:00 | Alaniya | | FK Sochi | 2:0 (2:0) | |||||
Vladikavkaz |
Day 26 | |||||||||
30.05 14:00 | KAMAZ | | Zenit-Izhevsk | 2:1 (1:0) | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
30.05 15:30 | FK Chelyabinsk | | Rubin-2 | 2:1 (1:1) | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
30.05 19:00 | Syzran-2003 | | Volga Ulyanovsk | 3:0 (2:0) | |||||
Syzran | |||||||||
Day 25 | |||||||||
24.05 13:00 | KAMAZ | | Syzran-2003 | 0:2 (0:1) | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
24.05 17:00 | Rubin-2 | | Volga Ulyanovsk | 1:1 (0:1) | |||||
Kazan | |||||||||
24.05 18:00 | Zenit-Izhevsk | | FK Chelyabinsk | 2:1 (1:1) | |||||
Izhevsk | |||||||||
Day 24 | |||||||||
18.05 18:00 | Volga Ulyanovsk | | Zenit-Izhevsk | 1:0 (1:0) | |||||
Ulyanovsk | |||||||||
18.05 18:30 | FK Chelyabinsk | | KAMAZ | 0:0 | |||||
Chelyabinsk | |||||||||
18.05 19:00 | Syzran-2003 | | Rubin-2 | 0:0 | |||||
Syzran | |||||||||
Day 23 | |||||||||
12.05 13:00 | KAMAZ | | Volga Ulyanovsk | 1:0 (0:0) | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
12.05 18:00 | Zenit-Izhevsk | | Rubin-2 | 1:1 (0:0) | |||||
Izhevsk | |||||||||
12.05 18:30 | FK Chelyabinsk | | Syzran-2003 | 0:2 (0:0) | |||||
Chelyabinsk |
Day 26 | |||||||||
30.05 18:00 | Nosta | | Neftekhimik | 1:1 (0:0) | |||||
Novotroitsk | |||||||||
30.05 18:00 | Lada-Tolyatti | | Dynamo Kirov | 2:0 (0:0) | |||||
Tolyatti | |||||||||
Day 25 | |||||||||
24.05 17:30 | Neftekhimik | | Lada-Tolyatti | 1:0 (0:0) | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
24.05 18:00 | Dynamo Kirov | | Spartak Yoshkar-Ola | 2:2 (0:1) | |||||
Kirov | |||||||||
Day 24 | |||||||||
18.05 18:00 | Lada-Tolyatti | | Nosta | 2:2 (0:2) | |||||
Tolyatti | |||||||||
18.05 18:30 | Spartak Yoshkar-Ola | | Neftekhimik | 1:3 (1:0) | |||||
Yoshkar-Ola | |||||||||
Day 23 | |||||||||
12.05 17:30 | Neftekhimik | | Dynamo Kirov | 0:1 (0:0) | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
12.05 18:00 | Nosta | | Spartak Yoshkar-Ola | 3:0 (1:0) | |||||
Novotroitsk |
Day 22 | |||||||||
06.05 14:00 | Rubin-2 | | Syzran-2003 | 2:0 (1:0) | |||||
Kazan | |||||||||
06.05 14:00 | KAMAZ | | Zenit-Izhevsk | 1:0 (0:0) | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
06.05 18:00 | Lada-Tolyatti | | Volga Ulyanovsk | 3:3 (1:1) | |||||
Tolyatti | |||||||||
06.05 18:00 | Nosta | | Dynamo Kirov | 2:1 (0:1) | |||||
Novotroitsk | |||||||||
06.05 18:30 | FK Chelyabinsk | | Neftekhimik | 0:1 (0:1) | |||||
Chelyabinsk |
Day 30 | |||||||||
29.05 18:30 | Dynamo Barnaul | | Tom-2 | 3:2 (2:1) | |||||
Barnaul | |||||||||
30.05 17:00 | Irtysh | | Sibir-2 | 0:0 | |||||
Omsk | |||||||||
Day 29 | |||||||||
31.05 17:30 | FK Chita | | Yakutiya | 2:0 (0:0) | |||||
Chita | |||||||||
Day 28 | |||||||||
24.05 17:00 | Yakutiya | | Smena | 1:2 (1:0) | |||||
Yakutsk | |||||||||
25.05 17:00 | Tom-2 | | Sibir-2 | 3:1 (2:0) | |||||
Kaltai | |||||||||
25.05 17:30 | FK Chita | | Metallurg Novokuznetsk | 2:0 (2:0) | |||||
Chita | |||||||||
25.05 18:30 | Baikal | | Dynamo Barnaul | 2:2 (1:1) | |||||
Irkutsk | |||||||||
Day 27 | |||||||||
22.05 17:00 | Tom-2 | | Irtysh | 0:1 (0:1) | |||||
Kaltai | |||||||||
22.05 17:30 | FK Chita | | Dynamo Barnaul | 2:1 (1:0) | |||||
Chita | |||||||||
22.05 18:30 | Baikal | | Metallurg Novokuznetsk | 1:1 (0:1) | |||||
Irkutsk | |||||||||
Day 26 | |||||||||
15.05 17:00 | Sibir-2 | | Baikal | 1:1 (0:0) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
15.05 18:30 | Irtysh | | FK Chita | 2:0 (2:0) | |||||
Omsk | |||||||||
15.05 18:30 | Metallurg Novokuznetsk | | Smena | 0:0 | |||||
Novokuznetsk | |||||||||
15.05 18:30 | Dynamo Barnaul | | Yakutiya | 1:0 (0:0) | |||||
Barnaul | |||||||||
Day 25 | |||||||||
12.05 17:00 | Sibir-2 | | FK Chita | 0:1 (0:1) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
12.05 18:30 | Irtysh | | Baikal | 1:1 (1:0) | |||||
Omsk | |||||||||
12.05 18:30 | Metallurg Novokuznetsk | | Yakutiya | 1:0 (0:0) | |||||
Novokuznetsk | |||||||||
12.05 18:30 | Dynamo Barnaul | | Smena | 1:2 (0:1) | |||||
Barnaul | |||||||||
Day 24 | |||||||||
05.05 17:00 | Smena | | Irtysh | 0:0 | |||||
Komsomolsk-on-Amur | |||||||||
05.05 17:30 | FK Chita | | Tom-2 | 3:0 (1:0) | |||||
Chita | |||||||||
05.05 18:30 | Yakutiya | | Sibir-2 | 1:5 (0:1) | |||||
Yakutsk | |||||||||
05.05 18:30 | Metallurg Novokuznetsk | | Dynamo Barnaul | 5:0 (2:0) | |||||
Novokuznetsk | |||||||||
Day 23 | |||||||||
02.05 16:00 | Yakutiya | | Irtysh | 1:4 (0:4) | |||||
Yakutsk | |||||||||
02.05 17:00 | Baikal | | Tom-2 | 4:1 (3:0) | |||||
Irkutsk | |||||||||
02.05 18:00 | Smena | | Sibir-2 | 1:1 (0:0) | |||||
Komsomolsk-on-Amur |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
20.05 19:00 | Dynamo (Kyiv) | | Olympic (Donetsk) | 4:1 (2:0) | 0:0 | 4:1 | |||
Kiev | |||||||||
20.05 19:30 | Shakhtar (Donetsk) | | Dnipro (Dnipropetrovsk) | 1:1 (0:1) | 1:0 (1:0) | 2:1 | |||
Lviv |
Day 26 | |||||||||
29.05 17:00 | Volyn | | Metalurh Donetsk | 1:1 (1:1) | |||||
Lutsk | |||||||||
29.05 19:00 | Zorya | | Vorskla | 1:1 (1:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
30.05 17:00 | Dynamo | | Metalurh Zaporizhzhya | 2:2 (1:0) | |||||
Kiev | |||||||||
30.05 17:00 | Illichovets | | Olympik | 4:1 (1:0) | |||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
30.05 19:30 | Shakhtar | | Karpaty | 2:2 (2:0) | |||||
Kiev | |||||||||
30.05 19:30 | Hoverla | | Dnipro | 0:0 | |||||
Uzhgorod | |||||||||
31.05 14:00 | Chornomorets | | Metalist | -:-* | |||||
Odesa | |||||||||
Day 25 | |||||||||
23.05 14:00 | Olympik | | Volyn | 1:3 (0:1) | |||||
Kiev | |||||||||
23.05 17:00 | Metalurh Donetsk | | Hoverla | 0:0 | |||||
Kiev | |||||||||
23.05 18:00 | Dnipro | | Shakhtar | 3:2 (1:2) | |||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
24.05 14:00 | Metalist | | Illichovets | 3:1 (1:1) | |||||
Kharkiv | |||||||||
24.05 19:30 | Karpaty | | Dynamo | 0:1 (0:0) | |||||
Lviv | |||||||||
24.05 19:30 | Metalurh Zaporizhzhya | | Zorya | 0:1 (0:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
24.05 19:30 | Vorskla | | Chornomorets | 2:0 (2:0) | |||||
Poltava | |||||||||
Day 24 | |||||||||
15.05 19:00 | Chornomorets | | Metalurh Zaporizhzhya | 0:0 | |||||
Kiev | |||||||||
16.05 14:00 | Illichovets | | Vorskla | 1:2 (1:1) | |||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
16.05 17:00 | Shakhtar | | Metalurh Donetsk | 2:0 (2:0) | |||||
Lviv | |||||||||
16.05 19:30 | Zorya | | Karpaty | 1:1 (1:1) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
17.05 14:00 | Olympik | | Metalist | 2:1 (1:0) | |||||
Kiev | |||||||||
17.05 17:00 | Volyn | | Hoverla | 4:2 (2:2) | |||||
Lutsk | |||||||||
17.05 19:30 | Dynamo | | Dnipro | 1:0 (0:0) | |||||
Kiev | |||||||||
Day 23 | |||||||||
09.05 14:00 | Hoverla | | Shakhtar | 3:7 (1:3) | |||||
Uzhgorod | |||||||||
09.05 17:00 | Vorskla | | Olympik | 3:1 (3:1) | |||||
Poltava | |||||||||
10.05 14:00 | Metalurh Zaporizhzhya | | Illichovets | 2:0 (1:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
10.05 17:00 | Karpaty | | Chornomorets | 2:0 (0:0) | |||||
Lviv | |||||||||
10.05 19:30 | Metalurh Donetsk | | Dynamo | 0:6 (0:3) | |||||
Kiev | |||||||||
10.05 19:30 | Dnipro | | Zorya | 0:2 (0:2) | |||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
11.05 14:00 | Metalist | | Volyn | 3:3 (0:1) | |||||
Kharkiv | |||||||||
Day 22 | |||||||||
02.05 14:00 | Illichovets | | Karpaty | 1:0 (0:0) | |||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
02.05 17:00 | Zorya | | Metalurh Donetsk | 4:2 (2:0) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
03.05 14:00 | Metalist | | Vorskla | 0:2 (0:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
03.05 19:30 | Chornomorets | | Dnipro | 0:3 (0:2) | |||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
04.05 14:00 | Olympik | | Metalurh Zaporizhzhya | 0:0 | |||||
Kiev | |||||||||
04.05 17:00 | Dynamo | | Hoverla | 6:0 (5:0) | |||||
Kiev | |||||||||
04.05 19:00 | Volyn | | Shakhtar | 0:0 | |||||
Lutsk |
Day 13 | |||||||||
20.05 17:00 | Metalist | | Chornomorets | 0:0* | |||||
Kharkiv |
Day 29 | |||||||||
29.05 17:30 | Dynamo-2 | | Hirnyk | 2:3 (0:1) | |||||
Kiev | |||||||||
29.05 17:30 | FK Ternopil | | FK Oleksandriya | 0:1 (0:1) | |||||
Ternopil | |||||||||
30.05 | FK Poltava | | Stal Alchevsk | +:- | |||||
Poltava | |||||||||
30.05 16:00 | Bukovyna | | FK Sumy | 4:1 (2:0) | |||||
Chernivtsi | |||||||||
30.05 18:00 | Hirnyk-Sport | | MFK Mykolaiv | 2:1 (0:1) | |||||
Komsomolsk | |||||||||
30.05 18:00 | Zirka | | Nyva | 1:0 (0:0) | |||||
Kirovograd | |||||||||
30.05 18:00 | Stal Dniprodzerzhinsk | | Helios | 0:1 (0:1) | |||||
Dniprodzerzhynsk | |||||||||
30.05 18:00 | Desna | | Naftovyk-Ukrnafta | 2:1 (2:0) | |||||
Chernigiv | |||||||||
Day 28 | |||||||||
23.05 | Naftovyk-Ukrnafta | | Stal Alchevsk | +:- | |||||
Okhtyrka | |||||||||
23.05 17:00 | Hirnyk | | Zirka | 1:2 (0:0) | |||||
Kryvyi Rih | |||||||||
23.05 18:00 | Helios | | FK Ternopil | 1:0 (1:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
23.05 18:00 | FK Oleksandriya | | Bukovyna | 4:1 (3:0) | |||||
Oleksandriia | |||||||||
23.05 18:00 | MFK Mykolaiv | | FK Poltava | 2:4 (0:2) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
23.05 18:00 | Desna | | Stal Dniprodzerzhinsk | 4:2 (3:1) | |||||
Chernigiv | |||||||||
24.05 17:00 | Nyva | | Hirnyk-Sport | 1:3 (1:0) | |||||
Ternopil | |||||||||
24.05 18:00 | FK Sumy | | Dynamo-2 | 1:1 (0:1) | |||||
Sumy | |||||||||
Day 27 | |||||||||
15.05 17:00 | Dynamo-2 | | FK Oleksandriya | 0:1 (0:0) | |||||
Chapayevka | |||||||||
16.05 | Stal Alchevsk | | MFK Mykolaiv | -:+ | |||||
Alchevsk | |||||||||
16.05 17:00 | FK Poltava | | Nyva | 3:0 (1:0) | |||||
Poltava | |||||||||
16.05 17:00 | Hirnyk-Sport | | Hirnyk | 0:0 | |||||
Komsomolsk | |||||||||
16.05 18:00 | Stal Dniprodzerzhinsk | | Naftovyk-Ukrnafta | 3:2 (3:1) | |||||
Dniprodzerzhynsk | |||||||||
17.05 16:00 | Bukovyna | | Helios | 0:1 (0:0) | |||||
Chernivtsi | |||||||||
17.05 17:00 | Zirka | | FK Sumy | 1:0 (1:0) | |||||
Kirovograd | |||||||||
17.05 17:00 | FK Ternopil | | Desna | 1:1 (0:0) | |||||
Ternopil | |||||||||
Day 26 | |||||||||
10.05 | Nyva | | Stal Alchevsk | +:- | |||||
Ternopil | |||||||||
10.05 15:00 | Desna | | Bukovyna | 6:1 (3:0) | |||||
Chernigiv | |||||||||
10.05 16:00 | Hirnyk | | FK Poltava | 0:0 | |||||
Kryvyi Rih | |||||||||
10.05 17:00 | Helios | | Dynamo-2 | 0:1 (0:1) | |||||
Kharkiv | |||||||||
10.05 18:00 | FK Oleksandriya | | Zirka | 2:1 (0:0) | |||||
Oleksandriia | |||||||||
11.05 17:00 | FK Sumy | | Hirnyk-Sport | 1:1 (0:1) | |||||
Sumy | |||||||||
11.05 17:00 | Stal Dniprodzerzhinsk | | FK Ternopil | 4:0 (0:0) | |||||
Dniprodzerzhynsk | |||||||||
11.05 17:00 | Naftovyk-Ukrnafta | | MFK Mykolaiv | 0:0 | |||||
Okhtyrka | |||||||||
Day 25 | |||||||||
05.05 17:00 | Zirka | | Helios | 0:0 | |||||
Kirovograd | |||||||||
06.05 | Stal Alchevsk | | Hirnyk | -:+ | |||||
Alchevsk | |||||||||
06.05 16:00 | Hirnyk-Sport | | FK Oleksandriya | 0:0 | |||||
Komsomolsk | |||||||||
06.05 16:00 | Dynamo-2 | | Desna | 1:1 (0:0) | |||||
Kiev | |||||||||
06.05 17:00 | MFK Mykolaiv | | Nyva | 0:2 (0:2) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
06.05 17:30 | FK Sumy | | FK Poltava | 1:0 (1:0) | |||||
Sumy | |||||||||
06.05 18:00 | Bukovyna | | Stal Dniprodzerzhinsk | 0:1 (0:1) | |||||
Chernivtsi | |||||||||
06.05 18:00 | FK Ternopil | | Naftovyk-Ukrnafta | 1:0 (0:0) | |||||
Ternopil | |||||||||
Day 24 | |||||||||
01.05 14:00 | Stal Dniprodzerzhinsk | | Dynamo-2 | 1:0 (0:0) | |||||
Dniprodzerzhynsk | |||||||||
01.05 16:00 | Helios | | Hirnyk-Sport | 0:0 | |||||
Kharkiv | |||||||||
01.05 16:30 | Naftovyk-Ukrnafta | | Nyva | 2:1 (2:1) | |||||
Okhtyrka | |||||||||
01.05 17:00 | Desna | | Zirka | 0:1 (0:0) | |||||
Chernigiv | |||||||||
01.05 18:00 | FK Oleksandriya | | FK Poltava | 2:1 (0:0) | |||||
Oleksandriia | |||||||||
01.05 18:00 | FK Ternopil | | Bukovyna | 1:1 (1:0) | |||||
Ternopil | |||||||||
02.05 | FK Sumy | | Stal Alchevsk | +:- | |||||
Sumy | |||||||||
02.05 16:00 | Hirnyk | | MFK Mykolaiv | 3:1 (0:0) | |||||
Kryvyi Rih | |||||||||
Day 19 | |||||||||
20.05 17:00 | Hirnyk-Sport | | Dynamo-2 | 1:1 (0:1) | |||||
Komsomolsk |
Day 26 | |||||||||
28.05 19:00 | Obolon-Brovar | | Shakhtar-3 | 1:0 (0:0) | |||||
Kiev | |||||||||
30.05 17:00 | Cherkasky Dnipro | | Arsenal-Kyivshchyna | 2:0 (0:0) | |||||
Cherkasy | |||||||||
30.05 17:00 | Kremin | | Skala | 0:1 (0:0) | |||||
Kremenchuk | |||||||||
30.05 17:00 | Real Pharma | | Krystal | 2:1 (1:0) | |||||
Odesa | |||||||||
30.05 17:00 | NPGU-Makiivvuhillya | | Enerhiya | 5:1 (2:0) | |||||
Nikopol | |||||||||
Day 25 | |||||||||
22.05 17:00 | Arsenal-Kyivshchyna | | Enerhiya | 2:1 (1:0) | |||||
Bila Tserkva | |||||||||
23.05 16:00 | Skala | | Obolon-Brovar | 1:2 (0:0) | |||||
Stryi | |||||||||
23.05 16:00 | Shakhtar-3 | | Cherkasky Dnipro | 0:2 (0:0) | |||||
Kopyly | |||||||||
23.05 17:00 | Real Pharma | | NPGU-Makiivvuhillya | 0:0 | |||||
Odesa | |||||||||
23.05 17:00 | Krystal | | Kremin | 1:3 (1:2) | |||||
Kherson | |||||||||
Day 24 | |||||||||
16.05 16:00 | Obolon-Brovar | | Krystal | 2:1 (0:0) | |||||
Kiev | |||||||||
16.05 17:00 | Kremin | | Real Pharma | 0:0 | |||||
Kremenchuk | |||||||||
16.05 17:00 | Enerhiya | | Shakhtar-3 | 0:3 (0:1) | |||||
Nova Kakhovka | |||||||||
16.05 17:00 | NPGU-Makiivvuhillya | | Arsenal-Kyivshchyna | 2:0 (1:0) | |||||
Nikopol | |||||||||
16.05 18:00 | Cherkasky Dnipro | | Skala | 1:0 (1:0) | |||||
Cherkasy | |||||||||
Day 23 | |||||||||
10.05 15:00 | Real Pharma | | Obolon-Brovar | 1:2 (1:1) | |||||
Odesa | |||||||||
10.05 15:00 | Shakhtar-3 | | Arsenal-Kyivshchyna | 2:0 (1:0) | |||||
Kopyly | |||||||||
11.05 16:00 | Skala | | Enerhiya | 3:1 (3:0) | |||||
Stryi | |||||||||
11.05 17:00 | Kremin | | NPGU-Makiivvuhillya | 2:1 (1:1) | |||||
Kremenchuk | |||||||||
11.05 18:00 | Krystal | | Cherkasky Dnipro | 1:2 (1:2) | |||||
Kherson | |||||||||
Day 22 | |||||||||
06.05 16:00 | Enerhiya | | Krystal | 1:4 (0:2) | |||||
Nova Kakhovka | |||||||||
06.05 17:00 | Arsenal-Kyivshchyna | | Skala | 0:0 | |||||
Bila Tserkva | |||||||||
06.05 17:00 | NPGU-Makiivvuhillya | | Shakhtar-3 | 1:1 (1:1) | |||||
Nikopol | |||||||||
06.05 17:30 | Cherkasky Dnipro | | Real Pharma | 1:0 (0:0) | |||||
Cherkasy | |||||||||
06.05 19:00 | Obolon-Brovar | | Kremin | 3:1 (1:0) | |||||
Kiev | |||||||||
Day 21 | |||||||||
01.05 15:00 | Real Pharma | | Enerhiya | 3:0 (1:0) | |||||
Odesa | |||||||||
01.05 16:00 | Obolon-Brovar | | NPGU-Makiivvuhillya | 2:0 (1:0) | |||||
Kiev | |||||||||
01.05 16:00 | Skala | | Shakhtar-3 | 1:0 (0:0) | |||||
Stryi | |||||||||
01.05 17:00 | Kremin | | Cherkasky Dnipro | 1:1 (0:0) | |||||
Kremenchuk |
Day 36 | |||||||||
28.05 19:00 | Sumqayıt | | İnter | 3:1 (2:1) | |||||
Sumqayıt | |||||||||
28.05 20:00 | Neftçi | | AZAL | 1:1 (0:0) | |||||
Bakı | |||||||||
28.05 20:00 | Qəbələ | | Bakı | 3:0 (3:0) | |||||
Qəbələ | |||||||||
28.05 21:00 | Xəzər | | Simurq | 0:0 | |||||
Lənkəran | |||||||||
Day 35 | |||||||||
22.05 18:00 | Sumqayıt | | Xəzər | 2:0 (2:0) | |||||
Sumqayıt | |||||||||
22.05 18:00 | Bakı | | Neftçi | 0:0 | |||||
Bakı | |||||||||
22.05 19:00 | AZAL | | Simurq | 5:0 (3:0) | |||||
Bakı | |||||||||
22.05 20:00 | İnter | | Qarabağ | 2:1 (1:1) | |||||
Bakı | |||||||||
Day 34 | |||||||||
15.05 17:00 | Simurq | | Bakı | 4:0 (2:0) | |||||
Zaqatala | |||||||||
16.05 18:00 | Xəzər | | AZAL | 1:0 (0:0) | |||||
Lənkəran | |||||||||
16.05 20:00 | Qəbələ | | İnter | 1:1 (1:1) | |||||
Qəbələ | |||||||||
16.05 20:00 | Qarabağ | | Sumqayıt | 1:0 (1:0) | |||||
Bakı | |||||||||
Day 33 | |||||||||
08.05 18:00 | Xəzər | | Qarabağ | 1:1 (0:0) | |||||
Lənkəran | |||||||||
08.05 18:00 | Sumqayıt | | Qəbələ | 0:2 (0:2) | |||||
Sumqayıt | |||||||||
08.05 20:00 | İnter | | Neftçi | 4:0 (1:0) | |||||
Bakı | |||||||||
09.05 17:00 | Bakı | | AZAL | 0:2 (0:1) | |||||
Bakı | |||||||||
Day 32 | |||||||||
01.05 17:00 | Simurq | | İnter | 2:3 (2:3) | |||||
Zaqatala | |||||||||
01.05 20:00 | Neftçi | | Sumqayıt | 2:2 (1:2) | |||||
Bakı | |||||||||
02.05 17:00 | Bakı | | Xəzər | 2:1 (2:0) | |||||
Bakı | |||||||||
02.05 19:00 | Qəbələ | | Qarabağ | 1:1 (0:0) | |||||
Qəbələ |
Day 28 | |||||||||
30.05 16:30 | Alashkert | | Banants | 3:1 (2:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
30.05 16:30 | Gandzasar | | Ararat | 0:3 (0:1) | |||||
Kapan | |||||||||
30.05 16:30 | Pyunik | | MIKA | 3:2 (1:1) | |||||
Yerevan | |||||||||
30.05 17:35 | Ulisses | | Shirak | 0:4 (0:2) | |||||
Yerevan | |||||||||
Day 27 | |||||||||
23.05 17:00 | Ararat | | Pyunik | 2:2 (2:1) | |||||
Yerevan | |||||||||
23.05 17:35 | MIKA | | Ulisses | 1:2 (0:2) | |||||
Yerevan | |||||||||
24.05 17:00 | Banants | | Gandzasar | 2:0 (1:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
24.05 17:00 | Shirak | | Alashkert | 0:2 (0:0) | |||||
Gyumri | |||||||||
Day 26 | |||||||||
16.05 17:00 | Gandzasar | | Shirak | 3:3 (2:1) | |||||
Kapan | |||||||||
16.05 17:35 | Ulisses | | Alashkert | 2:2 (1:1) | |||||
Yerevan | |||||||||
17.05 17:35 | MIKA | | Ararat | 3:0 (2:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
17.05 19:00 | Pyunik | | Banants | 1:2 (1:2) | |||||
Yerevan | |||||||||
Day 25 | |||||||||
09.05 14:40 | Ararat | | Ulisses | 1:3 (0:2) | |||||
Yerevan | |||||||||
09.05 17:00 | Banants | | MIKA | 0:0 | |||||
Yerevan | |||||||||
10.05 14:40 | Shirak | | Pyunik | 0:2 (0:0) | |||||
Gyumri | |||||||||
10.05 14:40 | Alashkert | | Gandzasar | 1:0 (0:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
Day 24 | |||||||||
02.05 14:40 | Ulisses | | Gandzasar | 0:0 | |||||
Yerevan | |||||||||
02.05 19:00 | Pyunik | | Alashkert | 3:1 (2:0) | |||||
Yerevan | |||||||||
03.05 14:40 | MIKA | | Shirak | 2:2 (0:1) | |||||
Yerevan | |||||||||
03.05 14:40 | Ararat | | Banants | 2:2 (1:0) | |||||
Yerevan |
Day 8 | |||||||||
30.05 18:30 | Neman | | Granit Mikashevichy | 2:0 (0:0) | |||||
Hrodna | |||||||||
30.05 18:30 | Shakhtsyor | | Tarpeda-BelAZ | 3:1 (2:1) | |||||
Salihorsk | |||||||||
30.05 19:00 | BATE | | FK Minsk | 1:0 (0:0) | |||||
Barysaw | |||||||||
30.05 19:30 | FK Homel | | FK Vitebsk | 2:0 (1:0) | |||||
Gomel | |||||||||
31.05 16:00 | Dynamo Minsk | | Naftan | 2:1 (0:0) | |||||
Minsk | |||||||||
31.05 18:00 | Belshina | | FK Slutsk | 2:0 (1:0) | |||||
Babruysk | |||||||||
31.05 18:00 | Slavia | | Dynamo Brest | 3:0 (1:0) | |||||
Mazyr | |||||||||
Day 7 | |||||||||
20.05 18:30 | Shakhtsyor | | Belshina | 0:0 | |||||
Salihorsk | |||||||||
20.05 19:30 | Tarpeda-BelAZ | | BATE | 0:0 | |||||
Zhodzina | |||||||||
23.05 15:00 | FK Vitebsk | | Dynamo Minsk | 0:0 | |||||
Vitebsk | |||||||||
23.05 17:00 | FK Minsk | | Neman | 2:0 (1:0) | |||||
Minsk | |||||||||
23.05 17:00 | Naftan | | Slavia | 1:1 (1:1) | |||||
Navapolatsk | |||||||||
23.05 17:00 | Dynamo Brest | | FK Slutsk | 1:1 (1:0) | |||||
Brest | |||||||||
23.05 18:15 | Granit Mikashevichy | | FK Homel | 1:0 (1:0) | |||||
Luninets | |||||||||
Day 6 | |||||||||
16.05 17:00 | Slavia | | FK Vitebsk | 4:0 (0:0) | |||||
Mazyr | |||||||||
16.05 17:00 | Dynamo Minsk | | Granit Mikashevichy | 1:0 (0:0) | |||||
Minsk | |||||||||
16.05 17:00 | Shakhtsyor | | BATE | 0:0 | |||||
Salihorsk | |||||||||
16.05 18:00 | Belshina | | Dynamo Brest | 2:0 (2:0) | |||||
Babruysk | |||||||||
16.05 18:00 | Neman | | Tarpeda-BelAZ | 0:1 (0:0) | |||||
Hrodna | |||||||||
17.05 18:30 | FK Homel | | FK Minsk | 3:0 (2:0) | |||||
Gomel | |||||||||
18.05 18:30 | FK Slutsk | | Naftan | 0:1 (0:0) | |||||
Slutsk | |||||||||
Day 5 | |||||||||
10.05 16:30 | Naftan | | Dynamo Brest | 1:0 (1:0) | |||||
Navapolatsk | |||||||||
10.05 17:30 | Shakhtsyor | | Neman | 3:0 (2:0) | |||||
Salihorsk | |||||||||
10.05 18:00 | Belshina | | BATE | 0:1 (0:1) | |||||
Babruysk | |||||||||
10.05 18:15 | Granit Mikashevichy | | Slavia | 3:2 (1:2) | |||||
Luninets | |||||||||
10.05 18:30 | Tarpeda-BelAZ | | FK Homel | 3:0 (1:0) | |||||
Zhodzina | |||||||||
11.05 18:00 | FK Minsk | | Dynamo Minsk | 0:3 (0:0) | |||||
Minsk | |||||||||
11.05 19:00 | FK Vitebsk | | FK Slutsk | 1:0 (1:0) | |||||
Vitebsk | |||||||||
Day 4 | |||||||||
03.05 15:00 | FK Slutsk | | Granit Mikashevichy | 1:2 (0:1) | |||||
Slutsk | |||||||||
03.05 17:00 | Slavia | | FK Minsk | 0:0 | |||||
Mazyr | |||||||||
03.05 18:00 | Dynamo Brest | | FK Vitebsk | 3:2 (0:1) | |||||
Brest | |||||||||
04.05 18:00 | Belshina | | Naftan | 1:1 (1:0) | |||||
Babruysk | |||||||||
04.05 18:30 | Dynamo Minsk | | Tarpeda-BelAZ | 4:0 (0:0) | |||||
Minsk | |||||||||
04.05 19:00 | Neman | | BATE | 0:1 (0:0) | |||||
Hrodna | |||||||||
04.05 19:30 | FK Homel | | Shakhtsyor | 1:3 (1:2) | |||||
Gomel |
24.05 17:00 | BATE (Barysaw) | | Shakhtsyor (Salihorsk) | 4:1 (0:0) | |||||
Gomel |
23.05 15:00 | Zhodzina-2007 (Zhodzina) | | Luch (Minsk) | 0:1 (0:0) | |||||
Zhodzina | |||||||||
23.05 15:00 | Zarya (Krugloe) | | Rahachow-MKK (Rahachow) | 3:0 (1:0) | |||||
Krugloe Munitipal stadium | |||||||||
23.05 16:00 | FSK Hrodnensky (Skidel) | | Kolas-Meliorator-Druzhba (Baranovichi region) | 1:2 (1:0) | |||||
Skidel FOK Hrodnensky | |||||||||
23.05 16:00 | UA-Stroy-Zhytkavichy (Zhytkavichy) | | FK Lyuban (Lyuban) | 0:1 (0:0) | |||||
Zhytkavichy | |||||||||
23.05 17:00 | Brestzhilstroy (Brest) | | FK Kletsk (Kletsk) | 4:4 (2:4), pen. 4:3 | |||||
Brest | |||||||||
23.05 17:00 | FK Zhlobin (Zhlobin) | | Victoria (Maryina Horka) | 3:1 (0:0) | |||||
Zhlobin | |||||||||
24.05 16:00 | Gazovik (Vitebsk) | | Tarpeda (Mogilev) | 5:3 (2:1) | |||||
Vitebsk |
Day 14 | |||||||||
29.05 17:00 | Astana | | Atyrau | 0:0 | |||||
Astana | |||||||||
29.05 18:00 | Ordabasy | | Aqtöbe | 0:1 (0:0) | |||||
Shymkent | |||||||||
29.05 18:00 | Tobil | | Irtysh | 1:0 (1:0) | |||||
Kostanay | |||||||||
29.05 18:30 | Kaysar | | Shakhtyor | 2:0 (1:0) | |||||
Kyzylorda | |||||||||
29.05 18:30 | Zhetysu | | Okzhetpes | 0:1 (0:1) | |||||
Taldykorgan | |||||||||
29.05 19:00 | Qayrat | | Taraz | 2:0 (0:0) | |||||
Almaty | |||||||||
Day 13 | |||||||||
24.05 14:00 | Shakhtyor | | Astana | 0:4 (0:2) | |||||
Karagandy | |||||||||
24.05 16:00 | Okzhetpes | | Tobil | 1:0 (0:0) | |||||
Kokshetau | |||||||||
24.05 17:00 | Zhetysu | | Qayrat | 0:3 (0:1) | |||||
Taldykorgan | |||||||||
24.05 17:00 | Irtysh | | Kaysar | 4:2 (3:0) | |||||
Pavlodar | |||||||||
24.05 17:00 | Aqtöbe | | Taraz | 3:1 (1:0) | |||||
Aqtöbe | |||||||||
24.05 18:00 | Atyrau | | Ordabasy | 1:1 (0:0) | |||||
Atyrau | |||||||||
Day 12 | |||||||||
16.05 15:00 | Ordabasy | | Shakhtyor | 1:0 (0:0) | |||||
Shymkent | |||||||||
16.05 17:00 | Qayrat | | Aqtöbe | 1:2 (0:0) | |||||
Almaty | |||||||||
16.05 17:00 | Astana | | Irtysh | 2:2 (1:1) | |||||
Astana | |||||||||
16.05 18:00 | Taraz | | Atyrau | 0:1 (0:1) | |||||
Taraz | |||||||||
16.05 18:00 | Kaysar | | Okzhetpes | 0:2 (0:2) | |||||
Kyzylorda | |||||||||
16.05 18:00 | Tobil | | Zhetysu | 3:1 (2:0) | |||||
Zatobolsk |
Day 11 | |||||||||
07.05 14:00 | Shakhtyor | | Aqtöbe | 0:1 (0:1) | |||||
Karagandy | |||||||||
07.05 15:00 | Okzhetpes | | Ordabasy | 0:1 (0:1) | |||||
Astana | |||||||||
07.05 17:00 | Qayrat | | Atyrau | 0:1 (0:0) | |||||
Almaty | |||||||||
07.05 17:00 | Irtysh | | Taraz | 0:1 (0:1) | |||||
Pavlodar | |||||||||
07.05 17:00 | Zhetysu | | Astana | 1:3 (1:1) | |||||
Taldykorgan | |||||||||
07.05 17:00 | Tobil | | Kaysar | 1:0 (0:0) | |||||
Zatobolsk | |||||||||
Day 10 | |||||||||
03.05 14:00 | Taraz | | Okzhetpes | 1:1 (1:1) | |||||
Taraz | |||||||||
03.05 16:00 | Ordabasy | | Zhetysu | 0:0 | |||||
Shymkent | |||||||||
03.05 16:00 | Aqtöbe | | Irtysh | 2:1 (0:1) | |||||
Aqtöbe | |||||||||
03.05 17:00 | Kaysar | | Qayrat | 0:0 | |||||
Kyzylorda | |||||||||
03.05 17:00 | Astana | | Tobil | 4:0 (2:0) | |||||
Astana | |||||||||
03.05 18:00 | Atyrau | | Shakhtyor | 1:0 (0:0) | |||||
Atyrau |
20.05 18:00 | Kaysar (Kyzylorda) | | Astana (Astana) | 1:2 aet (1:0, 1:1) | |||||
Kyzylorda | |||||||||
20.05 18:00 | Tobil (Kostanay) | | Zhetysu (Taldykorgan) | 2:0 (1:0) | |||||
Zatobolsk | |||||||||
20.05 18:00 | Okzhetpes (Kokshetau) | | Aqtöbe (Aqtöbe) | 2:3 (1:3) | |||||
Kokshetau | |||||||||
20.05 19:00 | Qayrat (Almaty) | | Taraz (Taraz) | 4:1 (2:0) | |||||
Almaty |
Day 31 | |||||||||
20.05 18:00 | Milsami | | Dacia | 2:1 (1:0) | |||||
Orhei | |||||||||
20.05 18:00 | Academia UTM | | Saxan | 1:4 (1:3) | |||||
Chişinău | |||||||||
20.05 18:00 | Zarya | | Tiraspol | 0:4 (0:2) | |||||
Bălţi | |||||||||
20.05 18:00 | Dinamo-Auto | | Sheriff | 0:1 (0:1) | |||||
Tîrnauca | |||||||||
Day 30 | |||||||||
15.05 18:00 | Tiraspol | | Saxan | 3:1 (2:1) | |||||
Tiraspol | |||||||||
15.05 18:00 | Milsami | | Zarya | 5:0 (1:0) | |||||
Orhei | |||||||||
15.05 18:00 | Dacia | | Academia UTM | 8:1 (2:0) | |||||
Speia | |||||||||
15.05 18:00 | Sheriff | | Zimbru | 2:1 (1:1) | |||||
Tiraspol | |||||||||
Day 29 | |||||||||
09.05 17:00 | Saxan | | Sheriff | 0:1 (0:0) | |||||
Ceadîr-Lunga | |||||||||
09.05 18:00 | Zimbru | | Dacia | 0:1 (0:0) | |||||
Chişinău | |||||||||
10.05 17:00 | Zarya | | Dinamo-Auto | 1:5 (0:2) | |||||
Bălţi | |||||||||
10.05 17:00 | Academia UTM | | Milsami | 1:3 (0:1) | |||||
Chişinău | |||||||||
Day 28 | |||||||||
02.05 17:00 | Dinamo-Auto | | Academia UTM | 1:1 (1:0) | |||||
Tîrnauca | |||||||||
03.05 17:00 | Milsami | | Zimbru | 2:1 (1:0) | |||||
Orhei | |||||||||
03.05 17:00 | Dacia | | Saxan | 3:0 (0:0) | |||||
Speia | |||||||||
03.05 18:00 | Sheriff | | Tiraspol | 4:0 (1:0) | |||||
Tiraspol |
Day 11 | |||||||||
30.05 17:00 | FK Andijon | | Neftchi | 0:4 (0:2) | |||||
Andijon | |||||||||
30.05 17:30 | Dinamo | | Mashʼal | 0:1 (0:1) | |||||
Samarqand | |||||||||
30.05 18:30 | Qizilqum | | Shoʼrtan | 3:1 (2:1) | |||||
Zarafshon SC Eshlar | |||||||||
30.05 19:00 | FK Olmaliq | | Metallurg | 2:1 (2:0) | |||||
Olmaliq | |||||||||
31.05 17:00 | Qoʼqon 1912 | | Navbahor | 0:1 (0:0) | |||||
Kokand | |||||||||
31.05 18:00 | Buxoro | | Lokomotiv | 2:3 (2:2) | |||||
Buxoro Бухоро Арена | |||||||||
31.05 19:00 | Paxtakor | | Bunyodkor | 1:0 (0:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
31.05 19:30 | Nasaf | | Soʼgʼdiyona | 3:1 (1:0) | |||||
Qarshi | |||||||||
Day 10 | |||||||||
23.05 17:00 | Soʼgʼdiyona | | Paxtakor | 0:3 (0:0) | |||||
Zomin | |||||||||
23.05 17:30 | Metallurg | | FK Andijon | 5:1 (2:0) | |||||
Bekobod | |||||||||
23.05 18:00 | Navbahor | | FK Olmaliq | 2:2 (1:1) | |||||
Namangan | |||||||||
23.05 18:00 | Neftchi | | Nasaf | 0:1 (0:0) | |||||
Fergana | |||||||||
23.05 18:00 | Shoʼrtan | | Buxoro | 4:1 (2:0) | |||||
Guzor | |||||||||
23.05 18:00 | Mashʼal | | Qizilqum | 0:0 | |||||
Muborak | |||||||||
23.05 19:00 | Bunyodkor | | Dinamo | 1:0 (0:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
24.05 18:00 | Lokomotiv | | Qoʼqon 1912 | 1:0 (0:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
Day 9 | |||||||||
14.05 19:00 | FK Olmaliq | | Lokomotiv | 2:2 (1:0) | |||||
Olmaliq | |||||||||
15.05 18:30 | Bunyodkor | | Mashʼal | 4:0 (4:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
15.05 19:00 | Nasaf | | Metallurg | 0:1 (0:1) | |||||
Qarshi | |||||||||
16.05 16:30 | FK Andijon | | Navbahor | 3:2 (1:0) | |||||
Andijon | |||||||||
16.05 17:00 | Qoʼqon 1912 | | Shoʼrtan | 2:1 (2:0) | |||||
Kokand | |||||||||
16.05 17:30 | Dinamo | | Soʼgʼdiyona | 2:0 (1:0) | |||||
Samarqand | |||||||||
16.05 18:30 | Buxoro | | Qizilqum | 1:2 (1:0) | |||||
Buxoro Бухоро Арена | |||||||||
16.05 19:00 | Paxtakor | | Neftchi | 2:0 (1:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
Day 8 | |||||||||
09.05 17:30 | Neftchi | | Dinamo | 3:1 (2:0) | |||||
Fergana | |||||||||
09.05 18:00 | Mashʼal | | Buxoro | 2:2 (1:2) | |||||
Muborak | |||||||||
09.05 18:30 | Qizilqum | | Qoʼqon 1912 | 3:1 (0:1) | |||||
Zarafshon SC Eshlar | |||||||||
10.05 16:30 | Soʼgʼdiyona | | Bunyodkor | 2:1 (0:0) | |||||
Zomin | |||||||||
10.05 17:00 | Metallurg | | Paxtakor | 1:2 (0:0) | |||||
Bekobod | |||||||||
10.05 17:30 | Shoʼrtan | | FK Olmaliq | 3:3 (2:2) | |||||
Guzor | |||||||||
10.05 18:00 | Navbahor | | Nasaf | 1:1 (0:1) | |||||
Namangan | |||||||||
10.05 19:00 | Lokomotiv | | FK Andijon | 2:0 (1:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
Day 7 | |||||||||
01.05 18:30 | Nasaf | | Lokomotiv | 1:0 (1:0) | |||||
Qarshi | |||||||||
01.05 19:30 | Paxtakor | | Navbahor | 1:0 (0:0) | |||||
Toshkent | |||||||||
02.05 16:30 | Soʼgʼdiyona | | Mashʼal | 2:1 (1:0) | |||||
Zomin | |||||||||
02.05 16:30 | FK Andijon | | Shoʼrtan | 0:0 | |||||
Andijon | |||||||||
02.05 17:00 | Dinamo | | Metallurg | 1:0 (1:0) | |||||
Samarqand | |||||||||
02.05 17:00 | Qoʼqon 1912 | | Buxoro | 2:1 (0:0) | |||||
Kokand | |||||||||
02.05 18:00 | Bunyodkor | | Neftchi | 0:1 (0:1) | |||||
Toshkent | |||||||||
02.05 18:30 | FK Olmaliq | | Qizilqum | 2:0 (0:0) | |||||
Olmaliq |
Day 36 | |||||||||
31.05 16:30 | Grödig | | Admira Wacker | 0:1 (0:0) | |||||
Grödig | |||||||||
31.05 16:30 | Austria | | Red Bull | 1:1 (0:0) | |||||
Wien | |||||||||
31.05 16:30 | Sturm | | Ried | 0:0 | |||||
Graz | |||||||||
31.05 16:30 | Wolfsberg | | Rapid | 0:5 (0:0) | |||||
Wolfsberg | |||||||||
31.05 16:30 | Wiener Neustadt | | Altach | 0:1 (0:0) | |||||
Wiener Neustadt | |||||||||
Day 35 | |||||||||
24.05 17:45 | Red Bull | | Wolfsberg | 3:0 (2:0) | |||||
Salzburg | |||||||||
24.05 17:45 | Rapid | | Wiener Neustadt | 0:0 | |||||
Wien | |||||||||
24.05 17:45 | Ried | | Austria | 0:2 (0:0) | |||||
Ried im Innkreis | |||||||||
24.05 17:45 | Admira Wacker | | Sturm | 1:2 (1:0) | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
24.05 17:45 | Altach | | Grödig | 2:0 (0:0) | |||||
Altach | |||||||||
Day 34 | |||||||||
19.05 19:00 | Ried | | Altach | 4:1 (3:0) | |||||
Ried im Innkreis | |||||||||
20.05 20:30 | Austria | | Admira Wacker | 0:1 (0:0) | |||||
Wien | |||||||||
20.05 20:30 | Sturm | | Red Bull | 0:0 | |||||
Graz | |||||||||
20.05 20:30 | Wiener Neustadt | | Wolfsberg | 2:0 (1:0) | |||||
Wiener Neustadt | |||||||||
27.05 18:30 | Grödig | | Rapid | 0:2 (0:0) | |||||
Grödig | |||||||||
Day 33 | |||||||||
16.05 16:00 | Altach | | Red Bull | 2:2 (1:1) | |||||
Altach | |||||||||
16.05 18:30 | Grödig | | Ried | 3:2 (2:0) | |||||
Grödig | |||||||||
16.05 18:30 | Wolfsberg | | Sturm | 1:0 (0:0) | |||||
Wolfsberg | |||||||||
16.05 18:30 | Admira Wacker | | Wiener Neustadt | 0:0 | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
17.05 16:30 | Rapid | | Austria | 4:1 (1:0) | |||||
Wien | |||||||||
Day 32 | |||||||||
09.05 16:00 | Austria | | Sturm | 0:0 | |||||
Wien | |||||||||
09.05 18:30 | Red Bull | | Admira Wacker | 4:0 (2:0) | |||||
Salzburg | |||||||||
09.05 18:30 | Ried | | Wolfsberg | 4:0 (2:0) | |||||
Ried im Innkreis | |||||||||
09.05 18:30 | Wiener Neustadt | | Grödig | 2:4 (1:2) | |||||
Wiener Neustadt | |||||||||
10.05 16:30 | Altach | | Rapid | 1:3 (1:0) | |||||
Altach | |||||||||
Day 31 | |||||||||
02.05 16:00 | Wolfsberg | | Altach | 2:0 (0:0) | |||||
Wolfsberg | |||||||||
02.05 18:30 | Grödig | | Red Bull | 0:3 (0:1) | |||||
Grödig | |||||||||
02.05 18:30 | Austria | | Wiener Neustadt | 2:1 (2:0) | |||||
Wien | |||||||||
02.05 18:30 | Admira Wacker | | Ried | 1:0 (1:0) | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
03.05 16:30 | Sturm | | Rapid | 2:2 (1:1) | |||||
Graz |
Day 38 | |||||||||
24.05 15:00 | Arsenal | | West Bromwich Albion | 4:1 (4:0) | |||||
London | |||||||||
24.05 15:00 | Aston Villa | | Burnley | 0:1 (0:1) | |||||
Birmingham | |||||||||
24.05 15:00 | Chelsea | | Sunderland | 3:1 (1:1) | |||||
London | |||||||||
24.05 15:00 | Crystal Palace | | Swansea City | 1:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
24.05 15:00 | Everton | | Tottenham Hotspur | 0:1 (0:1) | |||||
Liverpool | |||||||||
24.05 15:00 | Hull City | | Manchester United | 0:0 | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
24.05 15:00 | Leicester City | | Queens Park Rangers | 5:1 (2:0) | |||||
Leicester | |||||||||
24.05 15:00 | Manchester City | | Southampton | 2:0 (1:0) | |||||
Manchester | |||||||||
24.05 15:00 | Newcastle United | | West Ham United | 2:0 (0:0) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
24.05 15:00 | Stoke City | | Liverpool | 6:1 (5:0) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
Day 37 | |||||||||
16.05 12:45 | Southampton | | Aston Villa | 6:1 (5:1) | |||||
Southampton | |||||||||
16.05 15:00 | Burnley | | Stoke City | 0:0 | |||||
Burnley | |||||||||
16.05 15:00 | Queens Park Rangers | | Newcastle United | 2:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
16.05 15:00 | Sunderland | | Leicester City | 0:0 | |||||
Sunderland | |||||||||
16.05 15:00 | Tottenham Hotspur | | Hull City | 2:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
16.05 15:00 | West Ham United | | Everton | 1:2 (0:0) | |||||
London | |||||||||
16.05 17:30 | Liverpool | | Crystal Palace | 1:3 (1:1) | |||||
Liverpool | |||||||||
17.05 13:30 | Swansea City | | Manchester City | 2:4 (1:2) | |||||
Swansea | |||||||||
17.05 16:00 | Manchester United | | Arsenal | 1:1 (1:0) | |||||
Manchester | |||||||||
18.05 20:00 | West Bromwich Albion | | Chelsea | 3:0 (1:0) | |||||
West Bromwich | |||||||||
Day 36 | |||||||||
09.05 12:45 | Everton | | Sunderland | 0:2 (0:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
09.05 15:00 | Aston Villa | | West Ham United | 1:0 (1:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
09.05 15:00 | Hull City | | Burnley | 0:1 (0:0) | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
09.05 15:00 | Leicester City | | Southampton | 2:0 (2:0) | |||||
Leicester | |||||||||
09.05 15:00 | Newcastle United | | West Bromwich Albion | 1:1 (1:1) | |||||
Newcastle upon Tyne | |||||||||
09.05 15:00 | Stoke City | | Tottenham Hotspur | 3:0 (2:0) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
09.05 17:30 | Crystal Palace | | Manchester United | 1:2 (0:1) | |||||
London | |||||||||
10.05 13:30 | Manchester City | | Queens Park Rangers | 6:0 (2:0) | |||||
Manchester | |||||||||
10.05 16:00 | Chelsea | | Liverpool | 1:1 (1:1) | |||||
London | |||||||||
11.05 20:00 | Arsenal | | Swansea City | 0:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
Day 35 | |||||||||
02.05 12:45 | Leicester City | | Newcastle United | 3:0 (2:0) | |||||
Leicester | |||||||||
02.05 15:00 | Aston Villa | | Everton | 3:2 (2:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
02.05 15:00 | Liverpool | | Queens Park Rangers | 2:1 (1:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
02.05 15:00 | Sunderland | | Southampton | 2:1 (1:1) | |||||
Sunderland | |||||||||
02.05 15:00 | Swansea City | | Stoke City | 2:0 (0:0) | |||||
Swansea | |||||||||
02.05 15:00 | West Ham United | | Burnley | 1:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
02.05 17:30 | Manchester United | | West Bromwich Albion | 0:1 (0:0) | |||||
Manchester | |||||||||
03.05 13:30 | Chelsea | | Crystal Palace | 1:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
03.05 16:00 | Tottenham Hotspur | | Manchester City | 0:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
04.05 20:00 | Hull City | | Arsenal | 1:3 (0:3) | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
Day 33 | |||||||||
20.05 19:45 | Arsenal | | Sunderland | 0:0 | |||||
London |
Day 46 | |||||||||
02.05 12:15 | Blackburn Rovers | | Ipswich Town | 3:2 (2:1) | |||||
Blackburn | |||||||||
02.05 12:15 | Watford | | Sheffield Wednesday | 1:1 (1:0) | |||||
Watford | |||||||||
02.05 12:15 | Derby County | | Reading | 0:3 (0:1) | |||||
Derby | |||||||||
02.05 12:15 | Blackpool | | Huddersfield Town | 0:0 | |||||
Blackpool | |||||||||
02.05 12:15 | Charlton Athletic | | AFC Bournemouth | 0:3 (0:2) | |||||
London | |||||||||
02.05 12:15 | Middlesbrough | | Brighton & Hove Albion | 0:0 | |||||
Middlesbrough | |||||||||
02.05 12:15 | Leeds United | | Rotherham United | 0:0 | |||||
Leeds | |||||||||
02.05 12:15 | Wolverhampton Wanderers | | Millwall | 4:2 (1:0) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
02.05 12:15 | Bolton Wanderers | | Birmingham City | 0:1 (0:1) | |||||
Bolton | |||||||||
02.05 12:15 | Norwich City | | Fulham | 4:2 (2:0) | |||||
Norwich | |||||||||
02.05 12:15 | Brentford | | Wigan Athletic | 3:0 (1:0) | |||||
Brentford | |||||||||
02.05 12:15 | Nottingham Forest | | Cardiff City | 1:2 (0:2) | |||||
Nottingham |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | AFC Bournemouth | 46 | 26 | 12 | 8 | 98-45 | 90 | ||
2. | Watford | 46 | 27 | 8 | 11 | 91-50 | 89 | ||
3. | Norwich City | 46 | 25 | 11 | 10 | 88-48 | 86 | ||
4. | Middlesbrough | 46 | 25 | 10 | 11 | 68-37 | 85 | ||
5. | Brentford | 46 | 23 | 9 | 14 | 78-59 | 78 | ||
6. | Ipswich Town | 46 | 22 | 12 | 12 | 72-54 | 78 | ||
7. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 22 | 12 | 12 | 70-56 | 78 | ||
8. | Derby County | 46 | 21 | 14 | 11 | 85-56 | 77 | ||
9. | Blackburn Rovers | 46 | 17 | 16 | 13 | 66-59 | 67 | ||
10. | Birmingham City | 46 | 16 | 15 | 15 | 54-64 | 63 |
25.05 15:00 | Middlesbrough | | Norwich City | 0:2 (0:2) | |||||
London |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
15.05 19:45 | Middlesbrough | | Brentford | 3:0 (1:0) | 2:1 (1:0) | 5:1 | |||
Middlesbrough | |||||||||
16.05 12:15 | Norwich City | | Ipswich Town | 3:1 (0:0) | 1:1 (1:1) | 4:2 | |||
Norwich | |||||||||
Day 1 | |||||||||
08.05 19:45 | Brentford | | Middlesbrough | 1:2 (0:1) | |||||
London | |||||||||
09.05 12:15 | Ipswich Town | | Norwich City | 1:1 (1:1) | |||||
Ipswich |
30.05 17:30 | Arsenal | | Aston Villa | 4:0 (1:0) | |||||
London |
Day 10 | |||||||||
24.05 14:30 | Brugge | | Kortrijk | 1:0 (1:0) | |||||
Brugge | |||||||||
24.05 14:30 | Anderlecht | | Gent | 2:1 (1:1) | |||||
Bruxelles | |||||||||
24.05 14:30 | Standard | | Charleroi | 2:0 (1:0) | |||||
Liège | |||||||||
Day 9 | |||||||||
21.05 20:30 | Charleroi | | Brugge | 2:3 (0:2) | |||||
Charleroi | |||||||||
21.05 20:30 | Gent | | Standard | 2:0 (1:0) | |||||
Gent | |||||||||
21.05 20:30 | Kortrijk | | Anderlecht | 2:2 (0:0) | |||||
Kortrijk | |||||||||
Day 8 | |||||||||
17.05 14:30 | Brugge | | Gent | 2:3 (1:1) | |||||
Brugge | |||||||||
17.05 18:00 | Anderlecht | | Standard | 1:1 (1:1) | |||||
Bruxelles | |||||||||
17.05 20:30 | Charleroi | | Kortrijk | 5:2 (3:2) | |||||
Charleroi | |||||||||
Day 7 | |||||||||
08.05 20:30 | Gent | | Charleroi | 1:1 (1:0) | |||||
Gent | |||||||||
10.05 14:30 | Anderlecht | | Brugge | 3:1 (1:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
10.05 18:00 | Standard | | Kortrijk | 4:0 (1:0) | |||||
Liège | |||||||||
Day 6 | |||||||||
02.05 18:00 | Standard | | Brugge | 1:0 (1:0) | |||||
Liège | |||||||||
03.05 14:30 | Kortrijk | | Gent | 0:1 (0:0) | |||||
Kortrijk | |||||||||
03.05 18:00 | Charleroi | | Anderlecht | 0:1 (0:1) | |||||
Charleroi |
Day 6 | |||||||||
09.05 18:00 | Waasland-Beveren | | Mechelen | 1:2 (0:2) | |||||
Beveren | |||||||||
09.05 18:00 | Zulte Waregem | | Genk | 2:3 (1:1) | |||||
Waregem | |||||||||
Day 5 | |||||||||
02.05 20:00 | Mechelen | | Zulte Waregem | 3:0 (2:0) | |||||
Mechelen | |||||||||
02.05 20:00 | Genk | | Waasland-Beveren | 7:1 (4:0) | |||||
Genk |
Day 6 | |||||||||
09.05 20:00 | Mouscron-Péruwelz | | Westerlo | 1:1 (1:0) | |||||
Mouscron | |||||||||
09.05 20:00 | Lokeren | | Oostende | 6:1 (5:0) | |||||
Lokeren | |||||||||
Day 5 | |||||||||
01.05 20:30 | Oostende | | Mouscron-Péruwelz | 0:1 (0:0) | |||||
Oostende | |||||||||
01.05 20:30 | Westerlo | | Lokeren | 4:3 (3:0) | |||||
Westerlo |
Day 6 | |||||||||
24.05 16:30 | Lommel United | | Lierse | 3:1 (1:0) | |||||
Lommel Stedelijk Sportstadion | |||||||||
24.05 16:30 | Eupen | | Oud-Heverlee | 0:1 (0:0) | |||||
Eupen | |||||||||
Day 5 | |||||||||
20.05 20:30 | Oud-Heverlee | | Lommel United | 3:1 (3:0) | |||||
Leuven | |||||||||
20.05 20:30 | Lierse | | Eupen | 1:3 (0:1) | |||||
Lier | |||||||||
Day 4 | |||||||||
17.05 16:30 | Oud-Heverlee | | Lierse | 0:0 | |||||
Leuven | |||||||||
17.05 16:30 | Lommel United | | Eupen | 0:0 | |||||
Lommel Stedelijk Sportstadion |
Day 3 | |||||||||
14.05 18:00 | Lierse | | Oud-Heverlee | 1:2 (1:1) | |||||
Lier | |||||||||
14.05 18:00 | Eupen | | Lommel United | 1:0 (0:0) | |||||
Eupen | |||||||||
Day 2 | |||||||||
10.05 16:30 | Oud-Heverlee | | Eupen | 1:1 (1:0) | |||||
Leuven | |||||||||
10.05 16:30 | Lierse | | Lommel United | 4:2 (3:0) | |||||
Lier | |||||||||
Day 1 | |||||||||
07.05 19:00 | Eupen | | Lierse | 0:1 (0:0) | |||||
Eupen | |||||||||
07.05 19:00 | Lommel United | | Oud-Heverlee | 0:1 (0:0) | |||||
Lommel Stedelijk Sportstadion |
Day 10 | |||||||||
31.05 18:00 | Botev | | Lokomotiv Sofia | 0:2 (0:0) | |||||
Plovdiv | |||||||||
31.05 18:00 | CSKA | | Liteks | 3:1 (1:0) | |||||
Sofia | |||||||||
31.05 18:00 | Ludogorets | | Beroe | 1:1 (0:0) | |||||
Razgrad | |||||||||
Day 9 | |||||||||
23.05 17:30 | Beroe | | Botev | 2:1 (0:0) | |||||
Stara Zagora | |||||||||
23.05 17:30 | Liteks | | Ludogorets | 4:2 (0:2) | |||||
Lovech | |||||||||
23.05 17:30 | Lokomotiv Sofia | | CSKA | 1:1 (0:0) | |||||
Sofia | |||||||||
Day 8 | |||||||||
15.05 19:00 | Ludogorets | | Lokomotiv Sofia | 4:1 (2:0) | |||||
Razgrad | |||||||||
16.05 17:30 | Botev | | CSKA | 3:2 (1:1) | |||||
Plovdiv | |||||||||
17.05 20:15 | Beroe | | Liteks | 3:1 (1:1) | |||||
Stara Zagora | |||||||||
Day 7 | |||||||||
09.05 20:00 | CSKA | | Ludogorets | 0:0 | |||||
Sofia | |||||||||
11.05 17:30 | Lokomotiv Sofia | | Beroe | 0:1 (0:0) | |||||
Sofia | |||||||||
11.05 19:45 | Liteks | | Botev | 1:0 (0:0) | |||||
Lovech | |||||||||
Day 6 | |||||||||
01.05 18:00 | Beroe | | CSKA | 0:0 | |||||
Stara Zagora | |||||||||
03.05 15:15 | Botev | | Ludogorets | 1:3 (0:2) | |||||
Plovdiv | |||||||||
03.05 20:00 | Liteks | | Lokomotiv Sofia | 0:0 | |||||
Lovech |
Day 10 | |||||||||
26.05 17:30 | Cherno More | | Lokomotiv Plovdiv | 1:2 (0:1) | |||||
Varna | |||||||||
26.05 20:00 | Levski | | Marek | 6:0 (2:0) | |||||
Sofia | |||||||||
27.05 18:00 | Haskovo 2009 | | Slavia | 0:1 (0:0) | |||||
Haskovo | |||||||||
Day 9 | |||||||||
21.05 18:00 | Marek | | Haskovo 2009 | 3:1 (1:0) | |||||
Dupnitsa | |||||||||
22.05 17:30 | Slavia | | Cherno More | 1:3 (0:2) | |||||
Sofia | |||||||||
22.05 20:00 | Lokomotiv Plovdiv | | Levski | 0:1 (0:0) | |||||
Plovdiv | |||||||||
Day 8 | |||||||||
16.05 20:00 | Levski | | Slavia | 2:3 (1:1) | |||||
Sofia | |||||||||
17.05 15:15 | Marek | | Lokomotiv Plovdiv | 1:4 (0:3) | |||||
Dupnitsa | |||||||||
18.05 17:30 | Haskovo 2009 | | Cherno More | 1:3 (0:2) | |||||
Haskovo | |||||||||
Day 7 | |||||||||
08.05 17:30 | Slavia | | Marek | 4:0 (3:0) | |||||
Sofia | |||||||||
09.05 17:30 | Cherno More | | Levski | 0:2 (0:0) | |||||
Varna | |||||||||
10.05 20:00 | Lokomotiv Plovdiv | | Haskovo 2009 | 4:0 (3:0) | |||||
Plovdiv | |||||||||
Day 6 | |||||||||
02.05 17:30 | Marek | | Cherno More | 0:2 (0:1) | |||||
Dupnitsa | |||||||||
02.05 20:00 | Lokomotiv Plovdiv | | Slavia | 1:2 (1:1) | |||||
Plovdiv | |||||||||
04.05 18:00 | Haskovo 2009 | | Levski | 0:5 (0:1) | |||||
Haskovo |
Day 30 | |||||||||
29.05 19:00 | Pécs | | Spartacus | 2:1 (0:0) | |||||
Pécs | |||||||||
30.05 14:00 | Újpest | | Kecskemét | 3:0 (2:0) | |||||
Budapest | |||||||||
30.05 16:30 | Ferencváros | | Videoton | 2:0 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
30.05 19:00 | Paks | | PASE | 2:1 (0:0) | |||||
Paks | |||||||||
30.05 19:00 | Honvéd | | Lombard | 2:0 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
30.05 19:00 | Haladás | | Puskás | 3:0 (1:0) | |||||
Szombathely | |||||||||
31.05 16:30 | Diósgyőr | | MTK | 1:0 (1:0) | |||||
Miskolc | |||||||||
31.05 18:30 | Debrecen | | ETO | 5:0 (3:0) | |||||
Debrecen | |||||||||
Day 29 | |||||||||
22.05 19:00 | PASE | | Debrecen | 0:0 | |||||
Dunaújváros | |||||||||
23.05 14:00 | Puskás | | Újpest | 4:5 (3:2) | |||||
Felcsút | |||||||||
23.05 16:00 | MTK | | Haladás | 2:0 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
23.05 18:30 | Lombard | | Paks | 0:4 (0:2) | |||||
Pápa | |||||||||
23.05 18:30 | ETO | | Pécs | 3:0 (1:0) | |||||
Győr | |||||||||
23.05 18:30 | Spartacus | | Diósgyőr | 1:2 (1:0) | |||||
Nyíregyháza | |||||||||
24.05 16:30 | Videoton | | Kecskemét | 1:0 (1:0) | |||||
Székesfehérvár | |||||||||
24.05 18:30 | Ferencváros | | Honvéd | 1:0 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
Day 28 | |||||||||
15.05 19:00 | Haladás | | Spartacus | 3:1 (0:1) | |||||
Szombathely | |||||||||
16.05 14:00 | Újpest | | MTK | 1:0 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
16.05 16:00 | Paks | | Ferencváros | 0:1 (0:1) | |||||
Paks | |||||||||
16.05 18:30 | Honvéd | | Videoton | 1:1 (0:1) | |||||
Budapest | |||||||||
16.05 18:30 | Pécs | | PASE | 2:0 (0:0) | |||||
Pécs | |||||||||
16.05 18:30 | Puskás | | Kecskemét | 4:0 (1:0) | |||||
Felcsút | |||||||||
17.05 16:30 | Diósgyőr | | ETO | 4:1 (1:0) | |||||
Miskolc | |||||||||
17.05 18:30 | Debrecen | | Lombard | 4:0 (1:0) | |||||
Debrecen | |||||||||
Day 27 | |||||||||
08.05 16:00 | MTK | | Puskás | 1:0 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
08.05 19:00 | Spartacus | | Újpest | 2:4 (1:3) | |||||
Nyíregyháza | |||||||||
09.05 14:00 | PASE | | Diósgyőr | 0:0 | |||||
Dunaújváros | |||||||||
09.05 16:00 | Honvéd | | Kecskemét | 2:0 (2:0) | |||||
Budapest | |||||||||
09.05 18:30 | Lombard | | Pécs | 0:2 (0:0) | |||||
Pápa | |||||||||
09.05 18:30 | ETO | | Haladás | 3:2 (2:1) | |||||
Győr | |||||||||
10.05 16:30 | Ferencváros | | Debrecen | 1:1 (1:0) | |||||
Budapest | |||||||||
10.05 18:30 | Paks | | Videoton | 1:0 (0:0) | |||||
Paks | |||||||||
Day 26 | |||||||||
01.05 19:00 | Paks | | Honvéd | 0:0 | |||||
Paks | |||||||||
02.05 14:00 | Debrecen | | Videoton | 1:2 (0:1) | |||||
Debrecen | |||||||||
02.05 16:00 | MTK | | Kecskemét | 0:0 | |||||
Budapest | |||||||||
02.05 18:30 | Puskás | | Spartacus | 1:2 (1:0) | |||||
Felcsút | |||||||||
02.05 18:30 | Haladás | | PASE | 1:4 (0:1) | |||||
Szombathely | |||||||||
02.05 18:30 | Diósgyőr | | Lombard | 2:1 (1:1) | |||||
Miskolc | |||||||||
03.05 16:30 | Újpest | | ETO | 1:0 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
03.05 18:30 | Pécs | | Ferencváros | 2:2 (2:2) | |||||
Pécs |
Day 34 | |||||||||
23.05 15:30 | Hamburger SV | | Schalke 04 | 2:0 (0:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
23.05 15:30 | Eintracht | | Bayer 04 | 2:1 (2:1) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
23.05 15:30 | Köln | | Wolfsburg | 2:2 (1:2) | |||||
Köln | |||||||||
23.05 15:30 | Bayern | | Mainz 05 | 2:0 (1:0) | |||||
München | |||||||||
23.05 15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Augsburg | 1:3 (1:0) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
23.05 15:30 | Hoffenheim | | Hertha | 2:1 (1:0) | |||||
Sinsheim | |||||||||
23.05 15:30 | Borussia Dortmund | | Werder | 3:2 (3:1) | |||||
Dortmund | |||||||||
23.05 15:30 | Hannover | | Freiburg | 2:1 (1:0) | |||||
Hannover | |||||||||
23.05 15:30 | Paderborn 07 | | Stuttgart | 1:2 (1:1) | |||||
Paderborn | |||||||||
Day 33 | |||||||||
16.05 15:30 | Freiburg | | Bayern | 2:1 (1:1) | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
16.05 15:30 | Wolfsburg | | Borussia Dortmund | 2:1 (1:1) | |||||
Wolfsburg | |||||||||
16.05 15:30 | Werder | | Borussia Mönchengladbach | 0:2 (0:0) | |||||
Bremen | |||||||||
16.05 15:30 | Bayer 04 | | Hoffenheim | 2:0 (1:0) | |||||
Leverkusen | |||||||||
16.05 15:30 | Augsburg | | Hannover | 1:2 (1:1) | |||||
Augsburg | |||||||||
16.05 15:30 | Hertha | | Eintracht | 0:0 | |||||
Berlin | |||||||||
16.05 15:30 | Stuttgart | | Hamburger SV | 2:1 (2:1) | |||||
Stuttgart | |||||||||
16.05 15:30 | Mainz 05 | | Köln | 2:0 (0:0) | |||||
Mainz | |||||||||
16.05 15:30 | Schalke 04 | | Paderborn 07 | 1:0 (0:0) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
Day 32 | |||||||||
08.05 20:30 | Hamburger SV | | Freiburg | 1:1 (0:1) | |||||
Hamburg | |||||||||
09.05 15:30 | Borussia Mönchengladbach | | Bayer 04 | 3:0 (0:0) | |||||
Mönchengladbach | |||||||||
09.05 15:30 | Bayern | | Augsburg | 0:1 (0:0) | |||||
München | |||||||||
09.05 15:30 | Eintracht | | Hoffenheim | 3:1 (3:0) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
09.05 15:30 | Borussia Dortmund | | Hertha | 2:0 (1:0) | |||||
Dortmund | |||||||||
09.05 15:30 | Hannover | | Werder | 1:1 (1:0) | |||||
Hannover | |||||||||
09.05 18:30 | Stuttgart | | Mainz 05 | 2:0 (0:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
10.05 15:30 | Paderborn 07 | | Wolfsburg | 1:3 (0:2) | |||||
Paderborn | |||||||||
10.05 17:30 | Köln | | Schalke 04 | 2:0 (1:0) | |||||
Köln | |||||||||
Day 31 | |||||||||
02.05 15:30 | Hoffenheim | | Borussia Dortmund | 1:1 (1:1) | |||||
Sinsheim | |||||||||
02.05 15:30 | Wolfsburg | | Hannover | 2:2 (2:0) | |||||
Wolfsburg | |||||||||
02.05 15:30 | Werder | | Eintracht | 1:0 (0:0) | |||||
Bremen | |||||||||
02.05 15:30 | Schalke 04 | | Stuttgart | 3:2 (1:1) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
02.05 15:30 | Augsburg | | Köln | 0:0 | |||||
Augsburg | |||||||||
02.05 15:30 | Freiburg | | Paderborn 07 | 1:2 (1:0) | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
02.05 18:30 | Bayer 04 | | Bayern | 2:0 (0:0) | |||||
Leverkusen | |||||||||
03.05 15:30 | Mainz 05 | | Hamburger SV | 1:2 (0:1) | |||||
Mainz | |||||||||
03.05 17:30 | Hertha | | Borussia Mönchengladbach | 1:2 (1:1) | |||||
Berlin |
Day 1 | |||||||||
28.05 20:30 | Hamburger SV | | Karlsruher | 1:1 (0:1) | |||||
Hamburg |
Day 34 | |||||||||
17.05 14:30 | Heracles | | Go Ahead Eagles | 1:0 (0:0) | |||||
Almelo | |||||||||
17.05 14:30 | Dordrecht | | Ajax | 2:1 (0:0) | |||||
Dordrecht | |||||||||
17.05 14:30 | Zwolle | | Feyenoord | 3:0 (0:0) | |||||
Zwolle | |||||||||
17.05 14:30 | Heerenveen | | Twente | 1:3 (1:0) | |||||
Heerenveen | |||||||||
17.05 14:30 | Den Haag | | PSV | 2:3 (1:1) | |||||
Den Haag | |||||||||
17.05 14:30 | Vitesse | | Utrecht | 3:3 (2:2) | |||||
Arnhem | |||||||||
17.05 14:30 | Cambuur | | Willem II | 1:2 (0:1) | |||||
Leeuwarden | |||||||||
17.05 14:30 | Excelsior | | AZ | 1:4 (1:3) | |||||
Rotterdam | |||||||||
17.05 14:30 | NAC | | Groningen | 4:5 (2:3) | |||||
Breda | |||||||||
Day 33 | |||||||||
10.05 14:30 | Utrecht | | Excelsior | 2:2 (0:0) | |||||
Utrecht | |||||||||
10.05 14:30 | Willem II | | Den Haag | 1:0 (0:0) | |||||
Tilburg | |||||||||
10.05 14:30 | Go Ahead Eagles | | Heerenveen | 1:1 (0:0) | |||||
Deventer | |||||||||
10.05 14:30 | AZ | | NAC | 3:2 (1:2) | |||||
Alkmaar | |||||||||
10.05 14:30 | Ajax | | Cambuur | 3:0 (0:0) | |||||
Amsterdam | |||||||||
10.05 14:30 | Twente | | Dordrecht | 3:0 (0:0) | |||||
Enschede | |||||||||
10.05 14:30 | Groningen | | Zwolle | 0:1 (0:0) | |||||
Groningen | |||||||||
10.05 14:30 | PSV | | Heracles | 2:0 (1:0) | |||||
Eindhoven | |||||||||
11.05 20:00 | Feyenoord | | Vitesse | 1:4 (1:3) | |||||
Rotterdam |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
31.05 16:45 | Vitesse | | Heerenveen | 5:2 (1:2) | 2:2 (1:1) | 7:4 | |||
Arnhem | |||||||||
Day 1 | |||||||||
28.05 20:45 | Heerenveen | | Vitesse | 2:2 (1:1) | |||||
Heerenveen |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
24.05 12:30 | Vitesse | | Zwolle | 1:1 (1:0) | 2:1 (0:1) | 3:2 | |||
Arnhem | |||||||||
24.05 15:30 | Feyenoord | | Heerenveen | 2:2 aet (1:0, 1:0) | 0:1 (0:0) | 2:3 | |||
Rotterdam | |||||||||
Day 1 | |||||||||
21.05 18:30 | Heerenveen | | Feyenoord | 1:0 (0:0) | |||||
Heerenveen | |||||||||
21.05 20:45 | Zwolle | | Vitesse | 1:2 (1:0) | |||||
Zwolle |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
31.05 12:30 | Volendam | | De Graafschap | 0:1 (0:1) | 0:0 | 0:1 | |||
Volendam | |||||||||
31.05 14:30 | NAC | | Roda | 1:2 aet (0:1, 0:1) | 1:0 (1:0) | 2:2 | |||
Breda | |||||||||
Day 1 | |||||||||
28.05 18:30 | De Graafschap | | Volendam | 0:0 | |||||
Doetinchem | |||||||||
28.05 19:45 | Roda | | NAC | 0:1 (0:1) | |||||
Kerkrade |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
25.05 12:30 | Go Ahead Eagles | | De Graafschap | 0:1 (0:0) | 0:1 (0:0) | 0:2 | |||
Deventer | |||||||||
25.05 14:30 | Eindhoven | | Volendam | 1:1 (0:0) | 1:2 (0:0) | 2:3 | |||
Eindhoven | |||||||||
25.05 14:30 | Roda | | Emmen | 2:2 (2:1) | 1:0 (1:0) | 3:2 | |||
Kerkrade | |||||||||
25.05 16:45 | NAC | | VVV-Venlo | 3:0 (1:0) | 1:0 (1:0) | 4:0 | |||
Breda | |||||||||
Day 1 | |||||||||
22.05 18:30 | De Graafschap | | Go Ahead Eagles | 1:0 (0:0) | |||||
Doetinchem | |||||||||
22.05 19:45 | Volendam | | Eindhoven | 2:1 (0:0) | |||||
Volendam | |||||||||
22.05 20:00 | Emmen | | Roda | 0:1 (0:1) | |||||
Emmen | |||||||||
22.05 20:45 | VVV-Venlo | | NAC | 0:1 (0:1) | |||||
Venlo |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
15.05 18:30 | VVV-Venlo | | Oss | 0:0 | 2:1 (2:1) | 2:1 | |||
Venlo | |||||||||
15.05 20:45 | De Graafschap | | Almere City | 2:1 aet (0:0, 1:1) | 1:1 (1:0) | 3:2 | |||
Doetinchem | |||||||||
Day 1 | |||||||||
11.05 18:30 | Almere City | | De Graafschap | 1:1 (0:1) | |||||
Almere | |||||||||
11.05 20:45 | Oss | | VVV-Venlo | 1:2 (1:2) | |||||
Oss |
Day 30 | |||||||||
22.05 | Zestaponi | | Baia | 0:3 | |||||
Zestaponi | |||||||||
22.05 17:00 | Samtredia | | Merani | 4:2 (1:0) | |||||
Samtredia | |||||||||
22.05 17:00 | Dila | | WIT Georgia | 3:0 (1:0) | |||||
Gori | |||||||||
22.05 17:00 | Metalurgi | | Torpedo | 1:1 (1:0) | |||||
Rustavi | |||||||||
22.05 17:00 | Kobuleti | | Dinamo Batumi | 1:3 (1:1) | |||||
Kobuleti | |||||||||
22.05 17:00 | Sioni | | Guria | 3:2 (3:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
22.05 17:00 | Dinamo Tbilisi | | Chikhura | 3:0 (3:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
22.05 17:00 | Kolkheti 1913 | | Spartaki-Tskhinvali | 1:1 (0:1) | |||||
Lanchkhuti | |||||||||
Day 29 | |||||||||
17.05 | Dinamo Batumi | | Zestaponi | 3:0 | |||||
Kobuleti | |||||||||
17.05 17:00 | Chikhura | | Samtredia | 2:1 (0:0) | |||||
Sachkhere | |||||||||
17.05 17:00 | Guria | | Dinamo Tbilisi | 2:2 (1:1) | |||||
Lanchkhuti | |||||||||
17.05 17:00 | Baia | | Sioni | 1:3 (1:0) | |||||
Zugdidi | |||||||||
17.05 17:00 | Torpedo | | Kobuleti | 0:2 (0:0) | |||||
Kutaisi | |||||||||
17.05 17:00 | Spartaki-Tskhinvali | | Metalurgi | 7:2 (1:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
17.05 17:00 | Merani | | Dila | 1:1 (1:0) | |||||
Martvili | |||||||||
17.05 17:00 | WIT Georgia | | Kolkheti 1913 | 1:0 (0:0) | |||||
Mtskheta | |||||||||
Day 28 | |||||||||
13.05 | Zestaponi | | Torpedo | 0:3 | |||||
Zestaponi | |||||||||
13.05 17:00 | Samtredia | | Dila | 0:1 (0:1) | |||||
Samtredia | |||||||||
13.05 17:00 | Metalurgi | | WIT Georgia | 0:0 | |||||
Rustavi | |||||||||
13.05 17:00 | Kobuleti | | Spartaki-Tskhinvali | 0:0 | |||||
Kobuleti | |||||||||
13.05 17:00 | Sioni | | Dinamo Batumi | 1:0 (0:0) | |||||
Gori | |||||||||
13.05 17:00 | Dinamo Tbilisi | | Baia | 7:0 (3:0) | |||||
Tbilisi | |||||||||
13.05 17:00 | Chikhura | | Guria | 2:1 (2:0) | |||||
Sachkhere | |||||||||
13.05 17:00 | Kolkheti 1913 | | Merani | 3:0 (0:0) | |||||
Lanchkhuti | |||||||||
Day 27 | |||||||||
08.05 17:00 | WIT Georgia | | Kobuleti | 0:1 (0:0) | |||||
Mtskheta | |||||||||
08.05 17:00 | Merani | | Metalurgi | 3:0 (0:0) | |||||
Martvili | |||||||||
09.05 | Spartaki-Tskhinvali | | Zestaponi | 3:0 | |||||
Tbilisi | |||||||||
09.05 17:00 | Guria | | Samtredia | 3:1 (2:0) | |||||
Lanchkhuti | |||||||||
09.05 17:00 | Baia | | Chikhura | 1:1 (1:1) | |||||
Zugdidi | |||||||||
09.05 17:00 | Dinamo Batumi | | Dinamo Tbilisi | 0:0 | |||||
Kobuleti | |||||||||
09.05 17:00 | Torpedo | | Sioni | 1:0 (0:0) | |||||
Kutaisi | |||||||||
09.05 17:00 | Dila | | Kolkheti 1913 | 1:0 (0:0) | |||||
Gori | |||||||||
Day 26 | |||||||||
01.05 17:00 | Kobuleti | | Merani | 1:3 (0:1) | |||||
Kobuleti | |||||||||
01.05 17:00 | Guria | | Baia | 5:0 (2:0) | |||||
Lanchkhuti | |||||||||
02.05 | Zestaponi | | WIT Georgia | 0:3 | |||||
Zestaponi | |||||||||
02.05 17:00 | Metalurgi | | Dila | 0:2 (0:1) | |||||
Rustavi | |||||||||
02.05 17:00 | Sioni | | Spartaki-Tskhinvali | 3:4 (1:1) | |||||
Gori | |||||||||
02.05 17:00 | Dinamo Tbilisi | | Torpedo | 3:2 (1:1) | |||||
Tbilisi | |||||||||
02.05 17:00 | Chikhura | | Dinamo Batumi | 0:1 (0:0) | |||||
Sachkhere | |||||||||
02.05 17:00 | Samtredia | | Kolkheti 1913 | 1:1 (1:0) | |||||
Samtredia |
27.05 | Metalurgi | | Lokomotivi | 0:5 | |||||
Day 6 | |||||||||
31.05 17:00 | ÍBV | | Víkingur | 3:2 (3:0) | |||||
Vestmannaeyjar | |||||||||
31.05 19:15 | Fjölnir | | ÍA | 2:0 (1:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
31.05 19:15 | FH | | Leiknir | 4:2 (2:1) | |||||
Hafnarfjörður | |||||||||
31.05 19:15 | Fylkir | | Valur | 0:3 (0:1) | |||||
Reykjavík | |||||||||
31.05 19:15 | KR | | Keflavík | 4:0 (1:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
31.05 20:00 | Breiðablik | | Stjarnan | 3:0 (3:0) | |||||
Kópavogur | |||||||||
Day 5 | |||||||||
25.05 17:00 | KR | | ÍBV | 1:0 (0:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
25.05 19:15 | Valur | | Fjölnir | 3:3 (3:3) | |||||
Reykjavík | |||||||||
25.05 19:15 | Keflavík | | Fylkir | 1:3 (0:0) | |||||
Keflavík | |||||||||
26.05 19:15 | Leiknir | | Víkingur | 2:0 (1:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
26.05 19:15 | ÍA | | Breiðablik | 0:1 (0:0) | |||||
Akranes | |||||||||
26.05 20:00 | Stjarnan | | FH | 1:1 (1:0) | |||||
Garðabær | |||||||||
Day 4 | |||||||||
20.05 19:15 | FH | | ÍA | 4:1 (2:0) | |||||
Hafnarfjörður | |||||||||
20.05 19:15 | Víkingur | | Stjarnan | 2:2 (2:2) | |||||
Reykjavík | |||||||||
20.05 19:15 | Breiðablik | | Valur | 1:0 (0:0) | |||||
Kópavogur | |||||||||
20.05 19:15 | Fjölnir | | Keflavík | 1:0 (0:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
20.05 19:15 | ÍBV | | Leiknir | 2:2 (1:2) | |||||
Vestmannaeyjar | |||||||||
20.05 20:00 | Fylkir | | KR | 1:3 (1:2) | |||||
Reykjavík | |||||||||
Day 3 | |||||||||
17.05 17:00 | Fylkir | | ÍBV | 3:0 (0:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
17.05 19:15 | ÍA | | Víkingur | 1:1 (1:1) | |||||
Akranes | |||||||||
17.05 19:15 | Stjarnan | | Leiknir | 1:1 (1:0) | |||||
Garðabær | |||||||||
17.05 19:15 | Valur | | FH | 2:0 (0:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
17.05 19:15 | KR | | Fjölnir | 2:0 (1:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
17.05 20:00 | Keflavík | | Breiðablik | 1:1 (0:0) | |||||
Keflavík | |||||||||
Day 2 | |||||||||
10.05 17:00 | ÍBV | | Stjarnan | 0:2 (0:1) | |||||
Vestmannaeyjar | |||||||||
10.05 19:15 | FH | | Keflavík | 2:0 (0:0) | |||||
Hafnarfjörður | |||||||||
10.05 19:15 | Víkingur | | Valur | 2:2 (0:2) | |||||
Reykjavík | |||||||||
11.05 19:15 | Breiðablik | | KR | 2:2 (1:1) | |||||
Kópavogur | |||||||||
11.05 19:15 | Leiknir | | ÍA | 0:1 (0:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
11.05 19:15 | Fjölnir | | Fylkir | 1:1 (1:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
Day 1 | |||||||||
03.05 17:00 | Fjölnir | | ÍBV | 1:0 (0:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
03.05 17:00 | ÍA | | Stjarnan | 0:1 (0:1) | |||||
Akranes | |||||||||
03.05 19:15 | Valur | | Leiknir | 0:3 (0:2) | |||||
Reykjavík | |||||||||
03.05 19:15 | Keflavík | | Víkingur | 1:3 (0:2) | |||||
Keflavík | |||||||||
04.05 19:15 | KR | | FH | 1:3 (0:0) | |||||
Reykjavík | |||||||||
07.05 19:15 | Fylkir | | Breiðablik | 1:1 (1:0) | |||||
Reykjavík |
Day 38 | |||||||||
23.05 16:30 | Levante | | Elche | 0:0 | |||||
Valencia | |||||||||
23.05 18:30 | Athletic | | Villarreal | 4:0 (3:0) | |||||
Bilbao | |||||||||
23.05 18:30 | Barcelona | | Deportivo | 2:2 (1:0) | |||||
Barcelona | |||||||||
23.05 18:30 | Granada | | Atlético | 0:0 | |||||
Granada | |||||||||
23.05 18:30 | Rayo Vallecano | | Real Sociedad | 2:4 (1:2) | |||||
Madrid | |||||||||
23.05 18:30 | Eibar | | Córdoba | 3:0 (3:0) | |||||
Éibar | |||||||||
23.05 18:30 | Celta | | Español | 3:2 (1:1) | |||||
Vigo | |||||||||
23.05 18:30 | Almería | | Valencia | 2:3 (2:2) | |||||
Almería | |||||||||
23.05 18:30 | Málaga | | Sevilla | 2:3 (0:0) | |||||
Málaga | |||||||||
23.05 20:30 | Real Madrid | | Getafe | 7:3 (3:3) | |||||
Madrid | |||||||||
Day 37 | |||||||||
17.05 19:00 | Villarreal | | Málaga | 2:1 (0:0) | |||||
Villarreal | |||||||||
17.05 19:00 | Elche | | Athletic | 2:3 (2:0) | |||||
Elche | |||||||||
17.05 19:00 | Deportivo | | Levante | 2:0 (1:0) | |||||
La Coruña | |||||||||
17.05 19:00 | Atlético | | Barcelona | 0:1 (0:0) | |||||
Madrid | |||||||||
17.05 19:00 | Real Sociedad | | Granada | 0:3 (0:0) | |||||
San Sebastián | |||||||||
17.05 19:00 | Córdoba | | Rayo Vallecano | 1:2 (0:1) | |||||
Córdoba | |||||||||
17.05 19:00 | Getafe | | Eibar | 1:1 (1:1) | |||||
Getafe | |||||||||
17.05 19:00 | Español | | Real Madrid | 1:4 (0:0) | |||||
Barcelona | |||||||||
17.05 19:00 | Valencia | | Celta | 1:1 (0:1) | |||||
Valencia | |||||||||
17.05 19:00 | Sevilla | | Almería | 2:1 (0:1) | |||||
Sevilla | |||||||||
Day 36 | |||||||||
08.05 20:45 | Eibar | | Español | 0:2 (0:1) | |||||
Éibar | |||||||||
09.05 16:00 | Granada | | Córdoba | 2:0 (1:0) | |||||
Granada | |||||||||
09.05 18:00 | Barcelona | | Real Sociedad | 2:0 (0:0) | |||||
Barcelona | |||||||||
09.05 20:00 | Real Madrid | | Valencia | 2:2 (0:2) | |||||
Madrid | |||||||||
09.05 22:00 | Athletic | | Deportivo | 1:1 (1:0) | |||||
Bilbao | |||||||||
10.05 12:00 | Levante | | Atlético | 2:2 (1:1) | |||||
Valencia | |||||||||
10.05 17:00 | Villarreal | | Elche | 1:0 (1:0) | |||||
Villarreal | |||||||||
10.05 19:00 | Almería | | Málaga | 1:2 (1:1) | |||||
Almería | |||||||||
10.05 21:00 | Celta | | Sevilla | 1:1 (0:1) | |||||
Vigo | |||||||||
11.05 20:45 | Rayo Vallecano | | Getafe | 2:0 (1:0) | |||||
Madrid | |||||||||
Day 35 | |||||||||
01.05 20:45 | Real Sociedad | | Levante | 3:0 (1:0) | |||||
San Sebastián | |||||||||
02.05 16:00 | Córdoba | | Barcelona | 0:8 (0:2) | |||||
Córdoba | |||||||||
02.05 18:00 | Atlético | | Athletic | 0:0 | |||||
Madrid | |||||||||
02.05 20:00 | Sevilla | | Real Madrid | 2:3 (1:2) | |||||
Sevilla | |||||||||
02.05 22:00 | Deportivo | | Villarreal | 1:1 (0:0) | |||||
La Coruña | |||||||||
03.05 12:00 | Español | | Rayo Vallecano | 1:1 (0:1) | |||||
Barcelona | |||||||||
03.05 17:00 | Getafe | | Granada | 1:2 (1:1) | |||||
Getafe | |||||||||
03.05 19:00 | Valencia | | Eibar | 3:1 (1:0) | |||||
Valencia | |||||||||
03.05 21:00 | Málaga | | Elche | 1:2 (0:1) | |||||
Málaga | |||||||||
04.05 20:45 | Almería | | Celta | 2:2 (0:2) | |||||
Almería |
Day 38 | |||||||||
30.05 18:00 | Hellas Verona | | Juventus | 2:2 (0:1) | |||||
Verona | |||||||||
30.05 20:45 | Atalanta | | Milan | 1:3 (1:2) | |||||
Bergamo | |||||||||
31.05 18:00 | Cagliari | | Udinese | 4:3 (2:1) | |||||
Cagliari | |||||||||
31.05 20:45 | Torino | | Cesena | 5:0 (3:0) | |||||
Torino | |||||||||
31.05 20:45 | Fiorentina | | Chievo | 3:0 (1:0) | |||||
Firenze | |||||||||
31.05 20:45 | Inter | | Empoli | 4:3 (0:0) | |||||
Milano | |||||||||
31.05 20:45 | Sassuolo | | Genoa | 3:1 (3:1) | |||||
Reggio nell'Emilia | |||||||||
31.05 20:45 | Napoli | | Lazio | 2:4 (0:2) | |||||
Napoli | |||||||||
31.05 20:45 | Roma | | Palermo | 1:2 (0:1) | |||||
Roma | |||||||||
31.05 20:45 | Sampdoria | | Parma | 2:2 (0:0) | |||||
Genova | |||||||||
Day 37 | |||||||||
23.05 18:00 | Juventus | | Napoli | 3:1 (1:0) | |||||
Torino | |||||||||
23.05 20:45 | Genoa | | Inter | 3:2 (2:2) | |||||
Genova | |||||||||
24.05 12:30 | Empoli | | Sampdoria | 1:1 (0:0) | |||||
Empoli | |||||||||
24.05 15:00 | Chievo | | Atalanta | 1:1 (0:0) | |||||
Verona | |||||||||
24.05 15:00 | Cesena | | Cagliari | 0:1 (0:0) | |||||
Cesena | |||||||||
24.05 15:00 | Palermo | | Fiorentina | 2:3 (1:2) | |||||
Palermo | |||||||||
24.05 15:00 | Parma | | Hellas Verona | 2:2 (2:1) | |||||
Parma | |||||||||
24.05 15:00 | Udinese | | Sassuolo | 0:1 (0:0) | |||||
Udine | |||||||||
24.05 20:45 | Milan | | Torino | 3:0 (1:0) | |||||
Milano | |||||||||
25.05 18:00 | Lazio | | Roma | 1:2 (0:0) | |||||
Roma | |||||||||
Day 36 | |||||||||
16.05 18:00 | Inter | | Juventus | 1:2 (1:1) | |||||
Milano | |||||||||
16.05 20:45 | Sampdoria | | Lazio | 0:1 (0:0) | |||||
Genova | |||||||||
17.05 12:30 | Sassuolo | | Milan | 3:2 (2:1) | |||||
Reggio nell'Emilia | |||||||||
17.05 15:00 | Torino | | Chievo | 2:0 (0:0) | |||||
Torino | |||||||||
17.05 15:00 | Hellas Verona | | Empoli | 2:1 (1:1) | |||||
Verona | |||||||||
17.05 15:00 | Atalanta | | Genoa | 1:4 (1:1) | |||||
Bergamo | |||||||||
17.05 15:00 | Cagliari | | Palermo | 0:1 (0:1) | |||||
Cagliari | |||||||||
17.05 20:45 | Roma | | Udinese | 2:1 (1:1) | |||||
Roma | |||||||||
18.05 19:00 | Fiorentina | | Parma | 3:0 (2:0) | |||||
Firenze | |||||||||
18.05 21:00 | Napoli | | Cesena | 3:2 (2:2) | |||||
Napoli | |||||||||
Day 35 | |||||||||
09.05 18:00 | Juventus | | Cagliari | 1:1 (1:0) | |||||
Torino | |||||||||
09.05 20:45 | Milan | | Roma | 2:1 (1:0) | |||||
Milano | |||||||||
10.05 12:30 | Chievo | | Hellas Verona | 2:2 (2:2) | |||||
Verona | |||||||||
10.05 15:00 | Palermo | | Atalanta | 2:3 (1:2) | |||||
Palermo | |||||||||
10.05 15:00 | Udinese | | Sampdoria | 1:4 (0:1) | |||||
Udine | |||||||||
10.05 15:00 | Cesena | | Sassuolo | 2:3 (2:0) | |||||
Cesena | |||||||||
10.05 18:00 | Empoli | | Fiorentina | 2:3 (1:1) | |||||
Empoli | |||||||||
10.05 18:00 | Parma | | Napoli | 2:2 (2:1) | |||||
Parma | |||||||||
10.05 20:45 | Lazio | | Inter | 1:2 (1:1) | |||||
Roma | |||||||||
11.05 20:45 | Genoa | | Torino | 5:1 (1:0) | |||||
Genova | |||||||||
Day 34 | |||||||||
02.05 18:00 | Sampdoria | | Juventus | 0:1 (0:1) | |||||
Genova | |||||||||
02.05 20:45 | Sassuolo | | Palermo | 0:0 | |||||
Reggio nell'Emilia | |||||||||
03.05 12:30 | Roma | | Genoa | 2:0 (1:0) | |||||
Roma | |||||||||
03.05 15:00 | Fiorentina | | Cesena | 3:1 (2:0) | |||||
Firenze | |||||||||
03.05 15:00 | Inter | | Chievo | 0:0 | |||||
Milano | |||||||||
03.05 15:00 | Atalanta | | Lazio | 1:1 (0:0) | |||||
Bergamo | |||||||||
03.05 15:00 | Hellas Verona | | Udinese | 0:1 (0:0) | |||||
Verona | |||||||||
03.05 20:45 | Napoli | | Milan | 3:0 (0:0) | |||||
Napoli | |||||||||
04.05 20:45 | Cagliari | | Parma | 4:0 (3:0) | |||||
Cagliari | |||||||||
06.05 15:00 | Torino | | Empoli | 0:1 (0:1) | |||||
Torino |
Day 9 | |||||||||
29.05 18:00 | Skonto | | Jelgava | 1:0 (0:0) | |||||
Rīga | |||||||||
30.05 16:00 | Spartaks | | FK Liepāja | 1:2 (0:1) | |||||
Jūrmala | |||||||||
31.05 17:00 | METTA/LU | | BFC Daugava | 2:1 (1:0) | |||||
Rīga | |||||||||
Day 8 | |||||||||
24.05 15:00 | Jelgava | | BFC Daugava | 2:0 (1:0) | |||||
Jelgava | |||||||||
24.05 17:00 | Skonto | | FK Liepāja | 1:0 (1:0) | |||||
Rīga | |||||||||
25.05 18:00 | Spartaks | | Gulbene | 6:0 (4:0) | |||||
Jūrmala | |||||||||
25.05 19:00 | Ventspils | | METTA/LU | 2:0 (1:0) | |||||
Ventspils |
Day 7 | |||||||||
16.05 14:00 | Spartaks | | Skonto | 1:0 (1:0) | |||||
Jūrmala | |||||||||
16.05 16:00 | Ventspils | | Jelgava | 0:0 | |||||
Ventspils | |||||||||
17.05 14:00 | Gulbene | | METTA/LU | 0:2 (0:1) | |||||
Gulbene | |||||||||
17.05 17:00 | BFC Daugava | | FK Liepāja | 1:1 (1:0) | |||||
Daugavpils | |||||||||
Day 6 | |||||||||
08.05 19:00 | METTA/LU | | Spartaks | 1:2 (1:0) | |||||
Rīga | |||||||||
10.05 15:00 | Jelgava | | Gulbene | 3:1 (1:0) | |||||
Jelgava | |||||||||
10.05 17:00 | FK Liepāja | | Ventspils | 0:0 | |||||
Liepāja | |||||||||
11.05 18:00 | Skonto | | BFC Daugava | 4:1 (2:0) | |||||
Rīga | |||||||||
Day 5 | |||||||||
01.05 14:00 | METTA/LU | | Jelgava | 1:1 (1:1) | |||||
Rīga | |||||||||
01.05 16:00 | Gulbene | | FK Liepāja | 0:2 (0:0) | |||||
Gulbene | |||||||||
04.05 14:00 | Ventspils | | Skonto | 0:0 | |||||
Ventspils | |||||||||
04.05 16:00 | Spartaks | | BFC Daugava | 1:1 (0:1) | |||||
Jūrmala |
Day 15 | |||||||||
31.05 17:30 | Trakai | | Granitas | 5:0 (2:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
31.05 19:30 | Sūduva | | Šiauliai | 6:0 (2:0) | |||||
Marijampolė | |||||||||
Day 14 | |||||||||
26.05 18:00 | Granitas | | Sūduva | 1:2 (1:1) | |||||
Klaipėda | |||||||||
27.05 17:30 | Utenis | | Trakai | 1:0 (1:0) | |||||
Utena | |||||||||
27.05 20:00 | Šiauliai | | Kruoja | 1:0 (0:0) | |||||
Šiauliai | |||||||||
28.05 17:30 | Atlantas | | Spyris | 2:0 (0:0) | |||||
Klaipėda | |||||||||
28.05 19:30 | Stumbras | | Žalgiris | 0:4 (0:2) | |||||
Kaunas | |||||||||
Day 13 | |||||||||
14.05 18:30 | Stumbras | | Trakai | 2:3 (0:2) | |||||
Kaunas | |||||||||
15.05 19:30 | Žalgiris | | Spyris | 4:0 (0:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
16.05 17:30 | Šiauliai | | Atlantas | 0:0 | |||||
Šiauliai | |||||||||
16.05 19:30 | Sūduva | | Utenis | 0:1 (0:0) | |||||
Marijampolė | |||||||||
17.05 18:00 | Kruoja | | Granitas | 1:1 (0:0) | |||||
Pakruojis | |||||||||
Day 12 | |||||||||
09.05 17:00 | Trakai | | Sūduva | 4:1 (2:1) | |||||
Vilnius | |||||||||
10.05 17:00 | Stumbras | | Spyris | 2:4 (2:2) | |||||
Kaunas | |||||||||
11.05 17:30 | Granitas | | Atlantas | 1:2 (1:1) | |||||
Klaipėda | |||||||||
11.05 19:30 | Šiauliai | | Žalgiris | 1:6 (0:4) | |||||
Šiauliai | |||||||||
12.05 18:00 | Utenis | | Kruoja | 0:0 | |||||
Utena | |||||||||
Day 11 | |||||||||
01.05 17:30 | Spyris | | Šiauliai | 2:1 (1:1) | |||||
Kaunas | |||||||||
01.05 19:30 | Žalgiris | | Granitas | 6:0 (2:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
02.05 16:30 | Kruoja | | Trakai | 0:2 (0:2) | |||||
Pakruojis | |||||||||
02.05 18:30 | Atlantas | | Utenis | 1:1 (1:1) | |||||
Klaipėda | |||||||||
03.05 19:30 | Sūduva | | Stumbras | 1:1 (0:0) | |||||
Marijampolė |
Day 11 | |||||||||
29.05 19:00 | Odd | | Ålesund | 1:1 (1:0) | |||||
Skien | |||||||||
30.05 15:30 | Haugesund | | Start | 0:2 (0:0) | |||||
Haugesund | |||||||||
30.05 18:00 | Molde | | Sandefjord | 6:1 (3:1) | |||||
Molde | |||||||||
31.05 15:30 | Strømsgodset | | Lillestrøm | 2:0 (0:0) | |||||
Drammen | |||||||||
31.05 18:00 | Bodø/Glimt | | Mjøndalen | 5:1 (2:1) | |||||
Bodø | |||||||||
31.05 18:00 | Sarpsborg 08 | | Stabæk | 0:1 (0:0) | |||||
Sarpsborg | |||||||||
31.05 18:00 | Viking | | Vålerenga | 3:4 (1:3) | |||||
Stavanger | |||||||||
31.05 20:00 | Rosenborg | | Tromsø | 1:1 (0:0) | |||||
Trondheim | |||||||||
Day 10 | |||||||||
22.05 19:00 | Mjøndalen | | Molde | 0:3 (0:1) | |||||
Mjøndalen | |||||||||
24.05 18:00 | Haugesund | | Strømsgodset | 4:0 (2:0) | |||||
Haugesund | |||||||||
25.05 15:30 | Lillestrøm | | Bodø/Glimt | 3:0 (2:0) | |||||
Lillestrøm | |||||||||
25.05 15:30 | Tromsø | | Odd | 2:2 (2:1) | |||||
Tromsø | |||||||||
25.05 18:00 | Stabæk | | Rosenborg | 2:3 (2:2) | |||||
Bekkestua | |||||||||
25.05 18:00 | Ålesund | | Viking | 0:4 (0:1) | |||||
Ålesund | |||||||||
25.05 20:00 | Start | | Sarpsborg 08 | 1:2 (0:0) | |||||
Kristiansand | |||||||||
25.05 20:00 | Sandefjord | | Vålerenga | 0:3 (0:2) | |||||
Sandefjord | |||||||||
Day 9 | |||||||||
16.05 15:30 | Bodø/Glimt | | Tromsø | 1:0 (0:0) | |||||
Bodø | |||||||||
16.05 15:30 | Vålerenga | | Mjøndalen | 4:2 (2:1) | |||||
Oslo | |||||||||
16.05 18:00 | Sarpsborg 08 | | Lillestrøm | 1:3 (0:1) | |||||
Sarpsborg | |||||||||
16.05 18:00 | Odd | | Haugesund | 0:0 | |||||
Skien | |||||||||
16.05 18:00 | Molde | | Stabæk | 3:3 (2:1) | |||||
Molde | |||||||||
16.05 18:00 | Rosenborg | | Sandefjord | 5:1 (2:1) | |||||
Trondheim | |||||||||
16.05 18:00 | Strømsgodset | | Ålesund | 3:1 (2:0) | |||||
Drammen | |||||||||
16.05 20:00 | Viking | | Start | 1:0 (0:0) | |||||
Stavanger | |||||||||
Day 8 | |||||||||
12.05 18:00 | Mjøndalen | | Rosenborg | 3:2 (2:2) | |||||
Mjøndalen | |||||||||
12.05 18:00 | Tromsø | | Vålerenga | 4:5 (2:2) | |||||
Tromsø | |||||||||
13.05 18:00 | Start | | Bodø/Glimt | 1:1 (1:1) | |||||
Kristiansand | |||||||||
13.05 18:00 | Ålesund | | Sarpsborg 08 | 2:2 (0:1) | |||||
Ålesund | |||||||||
13.05 18:00 | Haugesund | | Viking | 0:2 (0:1) | |||||
Haugesund | |||||||||
13.05 18:00 | Stabæk | | Sandefjord | 4:0 (1:0) | |||||
Bekkestua | |||||||||
13.05 18:00 | Odd | | Strømsgodset | 2:0 (1:0) | |||||
Skien | |||||||||
13.05 18:00 | Lillestrøm | | Molde | 2:1 (0:1) | |||||
Lillestrøm | |||||||||
Day 7 | |||||||||
09.05 15:30 | Mjøndalen | | Tromsø | 4:3 (1:2) | |||||
Mjøndalen | |||||||||
09.05 18:00 | Rosenborg | | Lillestrøm | 3:0 (3:0) | |||||
Trondheim | |||||||||
09.05 20:00 | Vålerenga | | Stabæk | 0:2 (0:1) | |||||
Oslo | |||||||||
10.05 15:30 | Sandefjord | | Ålesund | 1:3 (0:0) | |||||
Sandefjord | |||||||||
10.05 18:00 | Bodø/Glimt | | Strømsgodset | 3:5 (2:4) | |||||
Bodø | |||||||||
10.05 18:00 | Sarpsborg 08 | | Haugesund | 3:0 (1:0) | |||||
Sarpsborg | |||||||||
10.05 18:00 | Viking | | Odd | 1:1 (0:1) | |||||
Stavanger | |||||||||
10.05 20:00 | Molde | | Start | 4:0 (2:0) | |||||
Molde | |||||||||
Day 6 | |||||||||
02.05 18:00 | Strømsgodset | | Sarpsborg 08 | 1:1 (1:1) | |||||
Drammen | |||||||||
03.05 15:30 | Ålesund | | Bodø/Glimt | 2:0 (1:0) | |||||
Ålesund | |||||||||
03.05 15:30 | Start | | Tromsø | 3:1 (2:1) | |||||
Kristiansand | |||||||||
03.05 18:00 | Haugesund | | Sandefjord | 2:1 (1:1) | |||||
Haugesund | |||||||||
03.05 18:00 | Stabæk | | Mjøndalen | 1:0 (0:0) | |||||
Bekkestua | |||||||||
03.05 18:00 | Lillestrøm | | Vålerenga | 1:1 (0:1) | |||||
Lillestrøm | |||||||||
03.05 20:00 | Odd | | Rosenborg | 1:2 (1:1) | |||||
Skien | |||||||||
04.05 19:00 | Viking | | Molde | 2:1 (1:1) | |||||
Stavanger |
Day 35 | |||||||||
30.05 20:30 | Śląsk | | Lechia | 1:0 (0:0) | |||||
Wrocław | |||||||||
31.05 15:30 | Jagiellonia | | Górnik Zabrze | 3:2 (2:1) | |||||
Białystok | |||||||||
31.05 15:30 | Legia | | Wisła | 1:0 (0:0) | |||||
Warszawa | |||||||||
31.05 18:00 | Lech | | Pogoń | 1:0 (1:0) | |||||
Poznań | |||||||||
Day 34 | |||||||||
23.05 15:30 | Śląsk | | Górnik Zabrze | 1:1 (0:0) | |||||
Wrocław | |||||||||
23.05 18:00 | Pogoń | | Legia | 0:1 (0:0) | |||||
Szczecin | |||||||||
23.05 20:30 | Jagiellonia | | Wisła | 2:1 (0:1) | |||||
Białystok | |||||||||
24.05 18:00 | Lechia | | Lech | 1:2 (0:1) | |||||
Gdańsk | |||||||||
Day 33 | |||||||||
20.05 18:00 | Górnik Zabrze | | Lechia | 0:1 (0:0) | |||||
Zabrze | |||||||||
20.05 18:00 | Lech | | Śląsk | 3:0 (3:0) | |||||
Poznań | |||||||||
20.05 20:30 | Legia | | Jagiellonia | 1:0 (0:0) | |||||
Warszawa | |||||||||
20.05 20:30 | Wisła | | Pogoń | 2:2 (1:0) | |||||
Kraków | |||||||||
Day 32 | |||||||||
15.05 20:30 | Lechia | | Wisła | 2:2 (1:0) | |||||
Gdańsk | |||||||||
17.05 15:30 | Górnik Zabrze | | Pogoń | 2:0 (0:0) | |||||
Zabrze | |||||||||
17.05 15:30 | Lech | | Jagiellonia | 1:3 (0:0) | |||||
Poznań | |||||||||
17.05 18:00 | Śląsk | | Legia | 1:1 (1:1) | |||||
Wrocław | |||||||||
Day 31 | |||||||||
08.05 20:30 | Jagiellonia | | Śląsk | 1:1 (0:0) | |||||
Białystok | |||||||||
09.05 15:30 | Legia | | Lech | 1:2 (0:0) | |||||
Warszawa | |||||||||
09.05 18:00 | Pogoń | | Lechia | 1:3 (1:0) | |||||
Szczecin | |||||||||
09.05 20:30 | Wisła | | Górnik Zabrze | 4:1 (1:1) | |||||
Kraków |
Day 35 | |||||||||
29.05 18:00 | Podbeskidzie | | Cracovia | 0:3 (0:0) | |||||
Bielsko-Biała | |||||||||
29.05 20:30 | Korona | | Piast | 2:1 (1:0) | |||||
Kielce | |||||||||
30.05 15:30 | Górnik Łęczna | | Ruch | 0:1 (0:0) | |||||
Łęczna | |||||||||
30.05 18:00 | GKS | | Zawisza | 1:4 (0:2) | |||||
Bełchatów | |||||||||
Day 34 | |||||||||
22.05 18:00 | Zawisza | | Górnik Łęczna | 1:1 (1:0) | |||||
Bydgoszcz | |||||||||
22.05 20:30 | Cracovia | | Korona | 1:1 (1:1) | |||||
Kraków | |||||||||
24.05 15:30 | Piast | | Podbeskidzie | 2:1 (1:0) | |||||
Gliwice | |||||||||
25.05 18:00 | Ruch | | GKS | 2:4 (0:1) | |||||
Chorzów | |||||||||
Day 33 | |||||||||
19.05 18:00 | Korona | | Górnik Łęczna | 1:3 (0:2) | |||||
Kielce | |||||||||
19.05 18:00 | Podbeskidzie | | Ruch | 0:2 (0:0) | |||||
Bielsko-Biała | |||||||||
19.05 20:30 | Cracovia | | Zawisza | 3:1 (0:0) | |||||
Kraków | |||||||||
19.05 20:30 | Piast | | GKS | 6:3 (2:1) | |||||
Gliwice | |||||||||
Day 32 | |||||||||
15.05 18:00 | Zawisza | | Korona | 3:1 (3:0) | |||||
Bydgoszcz | |||||||||
16.05 15:30 | Górnik Łęczna | | Cracovia | 0:3 (0:2) | |||||
Łęczna | |||||||||
16.05 18:00 | GKS | | Podbeskidzie | 0:2 (0:1) | |||||
Bełchatów | |||||||||
16.05 20:30 | Ruch | | Piast | 1:1 (0:1) | |||||
Chorzów | |||||||||
Day 31 | |||||||||
08.05 18:00 | Korona | | Ruch | 0:2 (0:1) | |||||
Kielce | |||||||||
10.05 15:30 | Podbeskidzie | | Zawisza | 2:2 (0:0) | |||||
Bielsko-Biała | |||||||||
10.05 18:00 | Cracovia | | GKS | 1:1 (1:0) | |||||
Kraków | |||||||||
11.05 18:00 | Piast | | Górnik Łęczna | 2:3 (1:0) | |||||
Gliwice |
Day 34 | |||||||||
22.05 20:30 | Porto | | Penafiel | 2:0 (0:0) | |||||
Porto | |||||||||
23.05 17:00 | Estoril-Praia | | Boavista | 2:0 (1:0) | |||||
Estoril | |||||||||
23.05 18:00 | Arouca | | Moreirense | 1:2 (0:2) | |||||
Arouca | |||||||||
23.05 18:00 | Rio Ave | | Sporting | 0:1 (0:0) | |||||
Vila do Conde | |||||||||
23.05 18:00 | Nacional | | Paços de Ferreira | 3:0 (2:0) | |||||
Funchal | |||||||||
23.05 18:00 | Gil Vicente | | Belenenses | 0:2 (0:0) | |||||
Barcelos | |||||||||
23.05 18:00 | Benfica | | Marítimo | 4:1 (2:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
23.05 20:15 | Braga | | Vitória Setubal | 5:0 (3:0) | |||||
Braga | |||||||||
23.05 20:15 | Académica | | Vitória Guimarães | 2:4 (1:1) | |||||
Coimbra | |||||||||
Day 33 | |||||||||
17.05 18:00 | Penafiel | | Gil Vicente | 2:1 (0:0) | |||||
Penafiel | |||||||||
17.05 18:00 | Marítimo | | Rio Ave | 4:0 (1:0) | |||||
Funchal | |||||||||
17.05 18:00 | Moreirense | | Estoril-Praia | 1:1 (0:0) | |||||
Moreira de Cónegos | |||||||||
17.05 18:00 | Belenenses | | Porto | 1:1 (0:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
17.05 18:00 | Sporting | | Braga | 4:1 (1:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
17.05 18:00 | Vitória Setubal | | Arouca | 2:1 (2:0) | |||||
Setúbal | |||||||||
17.05 18:00 | Paços de Ferreira | | Académica | 3:2 (1:0) | |||||
Paços de Ferreira | |||||||||
17.05 18:00 | Vitória Guimarães | | Benfica | 0:0 | |||||
Guimarães | |||||||||
18.05 20:00 | Boavista | | Nacional | 0:1 (0:1) | |||||
Porto | |||||||||
Day 32 | |||||||||
09.05 16:00 | Rio Ave | | Paços de Ferreira | 0:0 | |||||
Vila do Conde | |||||||||
09.05 17:00 | Benfica | | Penafiel | 4:0 (2:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
09.05 18:30 | Académica | | Belenenses | 1:1 (0:0) | |||||
Coimbra | |||||||||
09.05 20:30 | Braga | | Marítimo | 1:3 (1:1) | |||||
Braga | |||||||||
10.05 16:00 | Moreirense | | Vitória Setubal | 3:1 (1:0) | |||||
Moreira de Cónegos | |||||||||
10.05 16:00 | Arouca | | Boavista | 0:0 | |||||
Arouca | |||||||||
10.05 17:00 | Estoril-Praia | | Sporting | 1:1 (1:0) | |||||
Estoril | |||||||||
10.05 19:15 | Porto | | Gil Vicente | 2:0 (1:0) | |||||
Porto | |||||||||
11.05 20:00 | Nacional | | Vitória Guimarães | 2:2 (1:2) | |||||
Funchal | |||||||||
Day 31 | |||||||||
01.05 20:30 | Vitória Guimarães | | Estoril-Praia | 2:0 (1:0) | |||||
Guimarães | |||||||||
02.05 18:00 | Gil Vicente | | Benfica | 0:5 (0:2) | |||||
Barcelos | |||||||||
02.05 20:15 | Sporting | | Nacional | 2:0 (0:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
03.05 16:00 | Boavista | | Moreirense | 3:1 (1:0) | |||||
Porto | |||||||||
03.05 16:00 | Penafiel | | Académica | 0:0 | |||||
Penafiel | |||||||||
03.05 16:00 | Marítimo | | Arouca | 1:1 (0:0) | |||||
Funchal | |||||||||
03.05 19:15 | Vitória Setubal | | Porto | 0:2 (0:1) | |||||
Setúbal | |||||||||
04.05 19:45 | Belenenses | | Rio Ave | 1:3 (0:2) | |||||
Lisboa | |||||||||
04.05 20:00 | Paços de Ferreira | | Braga | 2:2 (0:1) | |||||
Paços de Ferreira |
Day 30 | |||||||||
24.05 17:00 | Radnički Niš | | Voždovac | 0:0 | |||||
Niŝ | |||||||||
24.05 17:00 | Borac | | Partizan | 3:3 (1:2) | |||||
Ĉačak | |||||||||
24.05 17:00 | Novi Pazar | | Donji Srem | 2:0 (1:0) | |||||
Novi Pazar | |||||||||
24.05 17:00 | Napredak | | Rad | 2:3 (1:2) | |||||
Kruŝevac | |||||||||
24.05 17:00 | Spartak Zlatibor Voda | | Čukarički | 1:0 (1:0) | |||||
Subotica | |||||||||
24.05 17:00 | Vojvodina | | Radnički 1923 | 3:1 (1:0) | |||||
Novi Sad | |||||||||
24.05 17:00 | Jagodina | | OFK | 5:3 (4:0) | |||||
Jagodina | |||||||||
24.05 17:00 | Crvena Zvezda | | Mladost | 3:1 (2:1) | |||||
Belgrade | |||||||||
Day 29 | |||||||||
16.05 17:00 | Mladost | | Radnički Niš | 1:0 (0:0) | |||||
Lučani | |||||||||
16.05 17:00 | OFK | | Crvena Zvezda | 2:4 (0:1) | |||||
Belgrade | |||||||||
16.05 17:00 | Radnički 1923 | | Jagodina | 0:0 | |||||
Kragujevac | |||||||||
16.05 17:00 | Čukarički | | Vojvodina | 0:1 (0:1) | |||||
Belgrade | |||||||||
16.05 17:00 | Rad | | Spartak Zlatibor Voda | 0:1 (0:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
16.05 17:00 | Donji Srem | | Napredak | 1:2 (0:1) | |||||
Pećinci | |||||||||
16.05 17:00 | Partizan | | Novi Pazar | 1:1 (1:1) | |||||
Belgrade | |||||||||
16.05 17:00 | Voždovac | | Borac | 1:0 (0:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
Day 28 | |||||||||
13.05 16:00 | Jagodina | | Čukarički | 0:1 (0:0) | |||||
Jagodina | |||||||||
13.05 17:00 | Radnički Niš | | Borac | 1:0 (0:0) | |||||
Niŝ | |||||||||
13.05 17:00 | Novi Pazar | | Voždovac | 1:0 (1:0) | |||||
Novi Pazar | |||||||||
13.05 17:00 | Spartak Zlatibor Voda | | Donji Srem | 3:2 (0:1) | |||||
Subotica | |||||||||
13.05 17:00 | Mladost | | OFK | 4:2 (3:1) | |||||
Lučani | |||||||||
13.05 18:00 | Napredak | | Partizan | 0:2 (0:0) | |||||
Kruŝevac | |||||||||
13.05 18:00 | Crvena Zvezda | | Radnički 1923 | 1:2 (0:1) | |||||
Belgrade | |||||||||
13.05 19:00 | Vojvodina | | Rad | 2:0 (1:0) | |||||
Novi Sad | |||||||||
Day 27 | |||||||||
09.05 17:00 | OFK | | Radnički Niš | 0:0 | |||||
Belgrade | |||||||||
09.05 17:00 | Radnički 1923 | | Mladost | 2:3 (1:1) | |||||
Kragujevac | |||||||||
09.05 17:00 | Donji Srem | | Vojvodina | 1:2 (0:2) | |||||
Pećinci | |||||||||
09.05 17:00 | Voždovac | | Napredak | 1:0 (1:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
09.05 19:00 | Partizan | | Spartak Zlatibor Voda | 1:0 (0:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
09.05 19:00 | Borac | | Novi Pazar | 1:0 (0:0) | |||||
Ĉačak | |||||||||
10.05 17:00 | Rad | | Jagodina | 1:0 (1:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
10.05 19:00 | Čukarički | | Crvena Zvezda | 2:0 (1:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
Day 26 | |||||||||
03.05 17:00 | Radnički Niš | | Novi Pazar | 3:1 (2:0) | |||||
Niŝ | |||||||||
03.05 17:00 | Jagodina | | Donji Srem | 0:0 | |||||
Jagodina | |||||||||
03.05 17:00 | Crvena Zvezda | | Rad | 2:0 (2:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
03.05 17:00 | Mladost | | Čukarički | 2:2 (1:2) | |||||
Lučani | |||||||||
03.05 17:00 | OFK | | Radnički 1923 | 2:0 (2:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
03.05 17:30 | Spartak Zlatibor Voda | | Voždovac | 0:1 (0:0) | |||||
Subotica | |||||||||
03.05 19:00 | Napredak | | Borac | 2:1 (1:0) | |||||
Kruŝevac | |||||||||
03.05 19:00 | Vojvodina | | Partizan | 0:4 (0:1) | |||||
Novi Sad |
Day 36 | |||||||||
30.05 17:00 | Rudar | | Celje | 1:3 (0:2) | |||||
Velenje | |||||||||
30.05 17:00 | Gorica | | NK Zavrč | 4:0 (4:0) | |||||
Nova Gorica | |||||||||
30.05 17:00 | Olimpija | | Domžale | 0:2 (0:1) | |||||
Ljubljana | |||||||||
30.05 17:00 | Radomlje | | Krka | 0:1 (0:1) | |||||
Radomlje | |||||||||
30.05 17:00 | Maribor | | Koper | 0:0 | |||||
Maribor | |||||||||
Day 35 | |||||||||
23.05 17:00 | Koper | | Rudar | 0:3 (0:1) | |||||
Koper | |||||||||
23.05 17:00 | Krka | | Maribor | 1:3 (0:2) | |||||
Novo mesto | |||||||||
23.05 17:00 | Domžale | | Radomlje | 4:0 (1:0) | |||||
Domžale | |||||||||
23.05 17:00 | NK Zavrč | | Olimpija | 1:2 (1:0) | |||||
Zavrč | |||||||||
23.05 17:00 | Celje | | Gorica | 0:3 (0:2) | |||||
Celje | |||||||||
Day 34 | |||||||||
16.05 16:00 | Olimpija | | Celje | 1:2 (1:0) | |||||
Ljubljana | |||||||||
16.05 18:00 | Rudar | | Gorica | 1:2 (0:2) | |||||
Velenje | |||||||||
16.05 20:00 | Koper | | Krka | 0:2 (0:1) | |||||
Koper | |||||||||
16.05 20:05 | Maribor | | Domžale | 1:0 (0:0) | |||||
Maribor | |||||||||
17.05 19:00 | Radomlje | | NK Zavrč | 0:4 (0:1) | |||||
Radomlje | |||||||||
Day 33 | |||||||||
09.05 16:00 | Celje | | Radomlje | 3:2 (1:0) | |||||
Celje | |||||||||
09.05 17:00 | Gorica | | Olimpija | 1:2 (1:1) | |||||
Nova Gorica | |||||||||
09.05 20:00 | NK Zavrč | | Maribor | 1:3 (0:0) | |||||
Zavrč | |||||||||
10.05 17:00 | Krka | | Rudar | 2:0 (1:0) | |||||
Novo mesto | |||||||||
12.05 18:00 | Domžale | | Koper | 3:0 (3:0) | |||||
Domžale | |||||||||
Day 32 | |||||||||
06.05 17:00 | Maribor | | Celje | 4:1 (2:0) | |||||
Maribor | |||||||||
06.05 17:00 | Krka | | Domžale | 3:2 (0:2) | |||||
Novo mesto | |||||||||
06.05 18:00 | Rudar | | Olimpija | 2:0 (0:0) | |||||
Velenje | |||||||||
06.05 18:00 | Radomlje | | Gorica | 1:0 (0:0) | |||||
Radomlje | |||||||||
06.05 18:00 | Koper | | NK Zavrč | 1:2 (1:0) | |||||
Koper | |||||||||
Day 31 | |||||||||
02.05 16:00 | Olimpija | | Radomlje | 3:1 (1:0) | |||||
Ljubljana | |||||||||
02.05 17:00 | Gorica | | Maribor | 1:1 (0:1) | |||||
Nova Gorica | |||||||||
02.05 18:00 | Celje | | Koper | 3:2 (0:2) | |||||
Celje | |||||||||
02.05 20:00 | NK Zavrč | | Krka | 0:1 (0:0) | |||||
Zavrč | |||||||||
02.05 20:05 | Domžale | | Rudar | 4:0 (2:0) | |||||
Domžale |
Day 38 | |||||||||
23.05 21:00 | Marseille | | Bastia | 3:0 (2:0) | |||||
Marseille | |||||||||
23.05 21:00 | Caen | | Evian | 3:2 (0:0) | |||||
Caen | |||||||||
23.05 21:00 | Saint-Étienne | | Guingamp | 2:1 (1:0) | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
23.05 21:00 | Metz | | Lille | 1:4 (0:3) | |||||
Metz | |||||||||
23.05 21:00 | Rennes | | Lyon | 0:1 (0:0) | |||||
Rennes | |||||||||
23.05 21:00 | Lorient | | Monaco | 0:1 (0:1) | |||||
Lorient | |||||||||
23.05 21:00 | Bordeaux | | Montpellier | 2:1 (2:0) | |||||
Bordeaux | |||||||||
23.05 21:00 | Lens | | Nantes | 1:0 (1:0) | |||||
Amiens | |||||||||
23.05 21:00 | Toulouse | | Nice | 2:3 (0:2) | |||||
Toulouse | |||||||||
23.05 21:00 | Paris Saint-Germain | | Reims | 3:2 (2:0) | |||||
Paris | |||||||||
Day 37 | |||||||||
16.05 21:00 | Lyon | | Bordeaux | 1:1 (1:1) | |||||
Lyon | |||||||||
16.05 21:00 | Bastia | | Caen | 1:1 (1:1) | |||||
Bastia | |||||||||
16.05 21:00 | Nice | | Lens | 2:1 (1:1) | |||||
Nice | |||||||||
16.05 21:00 | Nantes | | Lorient | 1:1 (1:1) | |||||
Nantes | |||||||||
16.05 21:00 | Lille | | Marseille | 0:4 (0:2) | |||||
Lille | |||||||||
16.05 21:00 | Monaco | | Metz | 2:0 (1:0) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
16.05 21:00 | Montpellier | | Paris Saint-Germain | 1:2 (1:2) | |||||
Montpellier | |||||||||
16.05 21:00 | Reims | | Rennes | 1:0 (0:0) | |||||
Reims | |||||||||
16.05 21:00 | Evian | | Saint-Étienne | 1:2 (1:1) | |||||
Annecy | |||||||||
16.05 21:00 | Guingamp | | Toulouse | 2:1 (1:1) | |||||
Guingamp | |||||||||
Day 36 | |||||||||
08.05 20:30 | Paris Saint-Germain | | Guingamp | 6:0 (2:0) | |||||
Paris | |||||||||
09.05 17:00 | Caen | | Lyon | 3:0 (2:0) | |||||
Caen | |||||||||
09.05 20:00 | Rennes | | Bastia | 0:1 (0:0) | |||||
Rennes | |||||||||
09.05 20:00 | Toulouse | | Lille | 3:2 (1:1) | |||||
Toulouse | |||||||||
09.05 20:00 | Metz | | Lorient | 0:4 (0:2) | |||||
Metz | |||||||||
09.05 20:00 | Bordeaux | | Nantes | 2:1 (1:1) | |||||
Bordeaux | |||||||||
09.05 20:00 | Evian | | Reims | 2:3 (1:1) | |||||
Annecy | |||||||||
10.05 14:00 | Lens | | Montpellier | 0:1 (0:0) | |||||
Amiens | |||||||||
10.05 17:00 | Saint-Étienne | | Nice | 5:0 (2:0) | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
10.05 21:00 | Marseille | | Monaco | 2:1 (0:1) | |||||
Marseille | |||||||||
Day 35 | |||||||||
01.05 20:30 | Metz | | Marseille | 0:2 (0:1) | |||||
Metz | |||||||||
02.05 17:00 | Lyon | | Evian | 2:0 (2:0) | |||||
Lyon | |||||||||
02.05 20:00 | Lorient | | Bordeaux | 0:0 | |||||
Lorient | |||||||||
02.05 20:00 | Nice | | Caen | 1:1 (1:1) | |||||
Nice | |||||||||
02.05 20:00 | Guingamp | | Reims | 2:0 (0:0) | |||||
Guingamp | |||||||||
02.05 20:00 | Montpellier | | Rennes | 0:0 | |||||
Montpellier | |||||||||
02.05 20:00 | Bastia | | Saint-Étienne | 1:0 (0:0) | |||||
Bastia | |||||||||
03.05 14:00 | Lille | | Lens | 3:1 (1:1) | |||||
Lille | |||||||||
03.05 17:00 | Monaco | | Toulouse | 4:1 (2:1) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
03.05 21:00 | Nantes | | Paris Saint-Germain | 0:2 (0:2) | |||||
Nantes |
Day 36 | |||||||||
29.05 17:00 | Split | | Hajduk | 1:1 (1:0) | |||||
Split | |||||||||
29.05 19:00 | Dinamo | | Rijeka | 4:0 (2:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
30.05 19:00 | Zagreb | | Istra 1961 | 4:0 (1:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
30.05 19:00 | Osijek | | Slaven | 3:2 (2:1) | |||||
Osijek | |||||||||
30.05 19:00 | Zadar | | Lokomotiva | 2:2 (1:1) | |||||
Zadar | |||||||||
Day 35 | |||||||||
22.05 19:00 | Slaven | | Zadar | 2:0 (1:0) | |||||
Koprivnica | |||||||||
23.05 17:00 | Hajduk | | Zagreb | 1:0 (1:0) | |||||
Split | |||||||||
23.05 19:00 | Rijeka | | Osijek | 3:0 (2:0) | |||||
Rijeka | |||||||||
24.05 17:00 | Istra 1961 | | Dinamo | 1:1 (0:0) | |||||
Pula | |||||||||
24.05 19:00 | Lokomotiva | | Split | 0:3 (0:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
Day 34 | |||||||||
15.05 18:00 | Lokomotiva | | Slaven | 2:0 (1:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
16.05 17:00 | Dinamo | | Hajduk | 4:0 (1:0) | |||||
Zagreb | |||||||||
16.05 19:00 | Split | | Zagreb | 1:2 (1:1) | |||||
Split | |||||||||
17.05 17:00 | Osijek | | Istra 1961 | 1:0 (0:0) | |||||
Osijek | |||||||||
17.05 19:00 | Zadar | | Rijeka | 0:2 (0:1) | |||||
Zadar | |||||||||
Day 33 | |||||||||
08.05 18:00 | Slaven | | Split | 1:0 (1:0) | |||||
Koprivnica | |||||||||
09.05 17:00 | Zagreb | | Dinamo | 1:1 (1:1) | |||||
Zagreb | |||||||||
09.05 19:00 | Hajduk | | Osijek | 3:2 (1:0) | |||||
Split | |||||||||
10.05 17:00 | Istra 1961 | | Zadar | 0:0 | |||||
Pula | |||||||||
10.05 19:00 | Rijeka | | Lokomotiva | 5:0 (4:0) | |||||
Rijeka | |||||||||
Day 32 | |||||||||
02.05 17:00 | Osijek | | Zagreb | 1:0 (1:0) | |||||
Osijek | |||||||||
02.05 19:00 | Split | | Dinamo | 1:5 (1:2) | |||||
Split | |||||||||
03.05 19:00 | Zadar | | Hajduk | 2:0 (1:0) | |||||
Zadar | |||||||||
04.05 17:00 | Lokomotiva | | Istra 1961 | 1:2 (1:1) | |||||
Zagreb | |||||||||
04.05 19:00 | Slaven | | Rijeka | 1:1 (1:1) | |||||
Koprivnica |
Day 33 | |||||||||
30.05 17:30 | Sutjeska | | Bokelj | 1:1 (0:0) | |||||
Nikšić | |||||||||
30.05 17:30 | Rudar | | Berane | 4:1 (2:0) | |||||
Pljevlja | |||||||||
30.05 17:30 | Mladost | | Mogren | 0:3 (0:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
30.05 17:30 | Budućnost | | Zeta | 3:0 (1:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
30.05 17:30 | Lovćen | | Mornar | 2:0 (1:0) | |||||
Cetinje | |||||||||
30.05 17:30 | Grbalj | | Petrovac | 3:1 (1:0) | |||||
Radanovići | |||||||||
Day 32 | |||||||||
23.05 17:30 | Berane | | Petrovac | 3:1 (2:1) | |||||
Berane | |||||||||
23.05 17:30 | Mornar | | Grbalj | 0:7 (0:6) | |||||
Bar | |||||||||
23.05 17:30 | Bokelj | | Lovćen | 1:1 (1:0) | |||||
Kotor | |||||||||
23.05 17:30 | Zeta | | Sutjeska | 1:3 (0:2) | |||||
Golubovci | |||||||||
23.05 17:30 | Mogren | | Budućnost | 1:1 (1:1) | |||||
Nikšić | |||||||||
23.05 17:30 | Rudar | | Mladost | 3:1 (2:0) | |||||
Pljevlja | |||||||||
Day 31 | |||||||||
16.05 17:30 | Mladost | | Berane | 4:1 (2:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
16.05 17:30 | Budućnost | | Rudar | 0:0 | |||||
Podgorica | |||||||||
16.05 17:30 | Sutjeska | | Mogren | 4:0 (3:0) | |||||
Nikšić | |||||||||
16.05 17:30 | Lovćen | | Zeta | 1:2 (0:1) | |||||
Cetinje | |||||||||
16.05 17:30 | Grbalj | | Bokelj | 4:1 (3:0) | |||||
Radanovići | |||||||||
16.05 17:30 | Petrovac | | Mornar | 1:0 (1:0) | |||||
Petrovac na Moru | |||||||||
Day 30 | |||||||||
09.05 17:00 | Rudar | | Sutjeska | 0:1 (0:1) | |||||
Pljevlja | |||||||||
09.05 17:00 | Berane | | Mornar | 2:2 (0:1) | |||||
Berane | |||||||||
09.05 17:00 | Bokelj | | Petrovac | 0:0 | |||||
Kotor | |||||||||
09.05 17:00 | Zeta | | Grbalj | 2:1 (2:0) | |||||
Golubovci | |||||||||
09.05 17:00 | Mogren | | Lovćen | 0:2 (0:0) | |||||
Nikšić | |||||||||
09.05 17:00 | Mladost | | Budućnost | 1:2 (0:1) | |||||
Podgorica | |||||||||
Day 29 | |||||||||
02.05 16:30 | Grbalj | | Mogren | 2:1 (1:0) | |||||
Radanovići | |||||||||
02.05 16:30 | Petrovac | | Zeta | 1:2 (0:0) | |||||
Petrovac na Moru | |||||||||
02.05 16:30 | Mornar | | Bokelj | 1:2 (0:2) | |||||
Bar | |||||||||
02.05 16:30 | Budućnost | | Berane | 4:0 (3:0) | |||||
Podgorica | |||||||||
02.05 16:30 | Sutjeska | | Mladost | 1:1 (0:0) | |||||
Nikšić | |||||||||
02.05 16:30 | Lovćen | | Rudar | 0:0 | |||||
Cetinje |
Day 30 | |||||||||
30.05 17:15 | Sparta | | Bohemians 1905 | 1:1 (0:1) | |||||
Praha | |||||||||
30.05 17:15 | Slavia | | Slovácko | 1:3 (0:1) | |||||
Praha | |||||||||
30.05 17:15 | Mladá Boleslav | | Vysočina | 3:0 (1:0) | |||||
Mladá Boleslav | |||||||||
30.05 17:15 | Zbrojovka | | Baumit | 2:3 (0:3) | |||||
Brno | |||||||||
30.05 17:15 | Viktoria | | Příbram | 5:2 (1:2) | |||||
Plzeň | |||||||||
30.05 17:15 | Slovan | | Dynamo | 5:1 (1:1) | |||||
Liberec | |||||||||
30.05 17:15 | Teplice | | Hradec Králové | 1:3 (1:1) | |||||
Teplice | |||||||||
30.05 17:15 | Baník | | Dukla | 1:1 (1:0) | |||||
Ostrava | |||||||||
Day 29 | |||||||||
23.05 17:15 | Hradec Králové | | Slavia | 0:1 (0:0) | |||||
Hradec Králové | |||||||||
23.05 17:15 | Baumit | | Baník | 4:0 (2:0) | |||||
Jablonec nad Nisou | |||||||||
23.05 17:15 | Dukla | | Teplice | 5:1 (2:1) | |||||
Praha | |||||||||
23.05 17:15 | Vysočina | | Slovan | 4:0 (2:0) | |||||
Jihlava | |||||||||
23.05 17:15 | Příbram | | Zbrojovka | 3:2 (1:1) | |||||
Příbram | |||||||||
23.05 17:15 | Slovácko | | Mladá Boleslav | 1:1 (1:0) | |||||
Uherské Hradiště | |||||||||
23.05 17:15 | Bohemians 1905 | | Viktoria | 3:2 (2:1) | |||||
Praha | |||||||||
23.05 17:15 | Dynamo | | Sparta | 1:3 (0:2) | |||||
České Budějovice | |||||||||
Day 28 | |||||||||
15.05 18:00 | Zbrojovka | | Bohemians 1905 | 0:1 (0:0) | |||||
Brno | |||||||||
15.05 20:30 | Sparta | | Slovácko | 5:2 (4:2) | |||||
Praha | |||||||||
17.05 15:00 | Teplice | | Příbram | 1:1 (0:1) | |||||
Teplice | |||||||||
17.05 17:00 | Baník | | Dynamo | 4:3 (2:2) | |||||
Ostrava | |||||||||
17.05 17:00 | Slovan | | Hradec Králové | 2:0 (2:0) | |||||
Liberec | |||||||||
17.05 18:00 | Mladá Boleslav | | Baumit | 1:1 (1:0) | |||||
Mladá Boleslav | |||||||||
17.05 18:00 | Slavia | | Dukla | 2:0 (1:0) | |||||
Praha | |||||||||
18.05 18:00 | Viktoria | | Vysočina | 2:0 (2:0) | |||||
Plzeň | |||||||||
Day 27 | |||||||||
08.05 20:15 | Slovácko | | Zbrojovka | 1:1 (0:0) | |||||
Uherské Hradiště | |||||||||
09.05 15:00 | Hradec Králové | | Baník | 1:0 (0:0) | |||||
Hradec Králové | |||||||||
09.05 16:00 | Dynamo | | Dukla | 1:0 (1:0) | |||||
České Budějovice | |||||||||
09.05 16:00 | Příbram | | Slavia | 2:1 (1:1) | |||||
Příbram | |||||||||
09.05 16:00 | Vysočina | | Teplice | 0:1 (0:0) | |||||
Jihlava | |||||||||
09.05 19:15 | Sparta | | Viktoria | 0:2 (0:0) | |||||
Praha | |||||||||
10.05 13:15 | Baumit | | Slovan | 2:0 (0:0) | |||||
Jablonec nad Nisou | |||||||||
10.05 19:00 | Bohemians 1905 | | Mladá Boleslav | 1:1 (1:1) | |||||
Praha | |||||||||
Day 26 | |||||||||
01.05 18:00 | Zbrojovka | | Vysočina | 3:2 (1:1) | |||||
Brno | |||||||||
02.05 15:00 | Slovan | | Bohemians 1905 | 1:1 (1:0) | |||||
Liberec | |||||||||
02.05 15:00 | Baník | | Příbram | 0:0 | |||||
Ostrava | |||||||||
02.05 15:00 | Dukla | | Hradec Králové | 1:0 (1:0) | |||||
Praha | |||||||||
02.05 17:30 | Viktoria | | Slovácko | 4:0 (2:0) | |||||
Plzeň | |||||||||
03.05 17:00 | Teplice | | Baumit | 1:1 (0:0) | |||||
Teplice | |||||||||
03.05 17:00 | Slavia | | Dynamo | 2:0 (1:0) | |||||
Praha | |||||||||
03.05 19:30 | Mladá Boleslav | | Sparta | 2:3 (1:0) | |||||
Mladá Boleslav |
Day 11 | |||||||||
29.05 19:00 | Gefle | | Häcken | 2:0 (0:0) | |||||
Gävle | |||||||||
30.05 16:00 | Hammarby | | Halmstad | 2:2 (1:0) | |||||
Stockholm | |||||||||
30.05 16:00 | Norrköping | | Kalmar | 2:1 (1:0) | |||||
Norrköping | |||||||||
30.05 16:00 | Falkenbergs | | Sundsvall | 1:1 (0:0) | |||||
Falkenberg | |||||||||
31.05 15:00 | AIK | | Helsingborgs | 3:1 (1:1) | |||||
Solna | |||||||||
31.05 17:30 | Elfsborg | | Örebro | 2:2 (0:1) | |||||
Borås | |||||||||
31.05 17:30 | Malmö | | Åtvidaberg | 3:0 (3:0) | |||||
Malmö | |||||||||
Day 10 | |||||||||
24.05 15:00 | Halmstad | | Göteborg | 1:2 (0:1) | |||||
Halmstad | |||||||||
24.05 15:00 | Örebro | | Gefle | 1:0 (1:0) | |||||
Örebro | |||||||||
24.05 17:30 | Kalmar | | Malmö | 2:1 (0:1) | |||||
Kalmar | |||||||||
24.05 17:30 | Åtvidaberg | | Elfsborg | 1:2 (0:1) | |||||
Åtvidaberg | |||||||||
25.05 19:00 | Häcken | | Falkenbergs | 0:2 (0:1) | |||||
Göteborg | |||||||||
25.05 19:00 | Helsingborgs | | Hammarby | 1:0 (0:0) | |||||
Helsingborg | |||||||||
25.05 19:00 | Sundsvall | | Norrköping | 0:1 (0:1) | |||||
Sundsvall | |||||||||
25.05 19:05 | Djurgårdens | | AIK | 2:2 (0:2) | |||||
Stockholm | |||||||||
Day 9 | |||||||||
18.05 19:00 | Halmstad | | Djurgårdens | 2:3 (1:1) | |||||
Halmstad | |||||||||
19.05 19:00 | Falkenbergs | | Kalmar | 1:3 (0:1) | |||||
Falkenberg | |||||||||
20.05 19:00 | Örebro | | Åtvidaberg | 2:1 (2:1) | |||||
Örebro | |||||||||
20.05 19:00 | Norrköping | | Hammarby | 1:0 (1:0) | |||||
Norrköping | |||||||||
20.05 19:00 | Elfsborg | | Helsingborgs | 2:1 (0:1) | |||||
Borås | |||||||||
20.05 19:05 | Gefle | | Sundsvall | 3:1 (1:0) | |||||
Gävle | |||||||||
21.05 19:00 | Malmö | | Häcken | 0:3 (0:0) | |||||
Malmö | |||||||||
21.05 19:05 | Göteborg | | AIK | 3:0 (1:0) | |||||
Göteborg | |||||||||
Day 8 | |||||||||
08.05 19:00 | Kalmar | | Göteborg | 0:2 (0:1) | |||||
Kalmar | |||||||||
09.05 18:00 | Helsingborgs | | Gefle | 1:2 (0:2) | |||||
Helsingborg | |||||||||
10.05 15:00 | Falkenbergs | | Halmstad | 1:0 (1:0) | |||||
Falkenberg | |||||||||
10.05 17:30 | Häcken | | Örebro | 2:0 (2:0) | |||||
Göteborg | |||||||||
10.05 17:30 | AIK | | Norrköping | 2:2 (2:1) | |||||
Solna | |||||||||
11.05 19:00 | Hammarby | | Sundsvall | 1:2 (1:1) | |||||
Stockholm | |||||||||
11.05 19:00 | Åtvidaberg | | Djurgårdens | 2:3 (0:1) | |||||
Åtvidaberg | |||||||||
11.05 19:05 | Elfsborg | | Malmö | 2:2 (1:1) | |||||
Borås | |||||||||
Day 7 | |||||||||
03.05 15:00 | Sundsvall | | Elfsborg | 0:1 (0:0) | |||||
Sundsvall | |||||||||
03.05 15:00 | Norrköping | | Åtvidaberg | 2:1 (0:0) | |||||
Norrköping | |||||||||
03.05 17:30 | Malmö | | Helsingborgs | 3:1 (2:0) | |||||
Malmö | |||||||||
03.05 17:30 | Djurgårdens | | Gefle | 5:1 (3:0) | |||||
Stockholm | |||||||||
04.05 19:00 | Halmstad | | Häcken | 0:2 (0:1) | |||||
Halmstad | |||||||||
04.05 19:00 | Göteborg | | Falkenbergs | 2:1 (0:0) | |||||
Göteborg | |||||||||
04.05 19:00 | Kalmar | | Örebro | 3:0 (2:0) | |||||
Kalmar | |||||||||
04.05 19:05 | AIK | | Hammarby | 2:0 (0:0) | |||||
Solna |
Day 38 | |||||||||
24.05 12:30 | Aberdeen | | St. Johnstone | 0:1 (0:0) | |||||
Aberdeen | |||||||||
24.05 12:30 | Celtic | | Inverness | 5:0 (2:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
24.05 12:30 | Dundee United | | Dundee | 3:0 (2:0) | |||||
Dundee | |||||||||
Day 37 | |||||||||
15.05 19:45 | St. Johnstone | | Celtic | 0:0 | |||||
Perth | |||||||||
16.05 15:00 | Dundee | | Aberdeen | 1:1 (1:0) | |||||
Dundee | |||||||||
16.05 15:00 | Inverness | | Dundee United | 3:0 (0:0) | |||||
Inverness | |||||||||
Day 36 | |||||||||
09.05 15:00 | Dundee | | Inverness | 0:1 (0:1) | |||||
Dundee | |||||||||
09.05 15:00 | St. Johnstone | | Dundee United | 1:1 (0:0) | |||||
Perth | |||||||||
10.05 14:30 | Aberdeen | | Celtic | 0:1 (0:0) | |||||
Aberdeen | |||||||||
Day 35 | |||||||||
01.05 19:45 | Celtic | | Dundee | 5:0 (2:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
02.05 15:00 | Dundee United | | Aberdeen | 1:0 (1:0) | |||||
Dundee | |||||||||
02.05 15:00 | St. Johnstone | | Inverness | 1:1 (0:0) | |||||
Perth |
Day 38 | |||||||||
23.05 15:00 | Hamilton Academical | | St. Mirren | 1:0 (0:0) | |||||
Hamilton | |||||||||
23.05 15:00 | Kilmarnock | | Ross County | 1:2 (1:0) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
23.05 15:00 | Motherwell | | Partick Thistle | 0:0 | |||||
Motherwell | |||||||||
Day 37 | |||||||||
16.05 15:00 | Partick Thistle | | Kilmarnock | 1:4 (0:2) | |||||
Glasgow | |||||||||
16.05 15:00 | Ross County | | Hamilton Academical | 2:1 (0:1) | |||||
Dingwall | |||||||||
16.05 15:00 | St. Mirren | | Motherwell | 2:1 (0:0) | |||||
Paisley | |||||||||
Day 36 | |||||||||
08.05 19:45 | Motherwell | | Kilmarnock | 3:1 (2:0) | |||||
Motherwell | |||||||||
09.05 15:00 | Hamilton Academical | | Partick Thistle | 1:1 (0:0) | |||||
Hamilton | |||||||||
09.05 15:00 | Ross County | | St. Mirren | 1:2 (1:1) | |||||
Dingwall | |||||||||
Day 35 | |||||||||
02.05 15:00 | Kilmarnock | | Hamilton Academical | 2:3 (1:1) | |||||
Kilmarnock | |||||||||
02.05 15:00 | Motherwell | | Ross County | 1:1 (1:1) | |||||
Motherwell | |||||||||
02.05 15:00 | Partick Thistle | | St. Mirren | 3:0 (0:0) | |||||
Glasgow |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
7. | Hamilton Academical | 38 | 15 | 8 | 15 | 50-53 | 53 | ||
8. | Partick Thistle | 38 | 12 | 10 | 16 | 48-44 | 46 | ||
9. | Ross County | 38 | 12 | 8 | 18 | 46-63 | 44 | ||
10. | Kilmarnock | 38 | 11 | 8 | 19 | 44-59 | 41 | ||
11. | Motherwell | 38 | 10 | 6 | 22 | 38-63 | 36 | ||
12. | St. Mirren | 38 | 9 | 3 | 26 | 30-66 | 30 |
Day 29 | |||||||||
05.05 19:45 | Inverness | | Dundee United | 2:1 (2:1) | |||||
Inverness |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
31.05 15:00 | Motherwell | | Rangers | 3:0 (0:0) | 3:1 (2:0) | 6:1 | |||
Motherwell | |||||||||
Day 1 | |||||||||
28.05 19:45 | Rangers | | Motherwell | 1:3 (0:2) | |||||
Glasgow |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
17.05 15:30 | Rangers | | Queen of the South | 1:1 (0:1) | 2:1 (1:0) | 3:2 | |||
Glasgow | |||||||||
Day 1 | |||||||||
09.05 17:30 | Queen of the South | | Rangers | 1:2 (0:1) | |||||
Dumfries |
Day 13 | |||||||||
25.05 19:00 | Paide | | Trans | 1:0 (1:0) | |||||
Paide | |||||||||
26.05 19:00 | Levadia | | Kalev | 2:0 (1:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
26.05 19:00 | Tulevik | | Infonet | 0:0 | |||||
Viljandi | |||||||||
26.05 19:00 | Pärnu Linnameeskond | | Nõmme Kalju | 0:3 (0:2) | |||||
Pärnu | |||||||||
26.05 21:00 | Flora | | Tammeka | 7:0 (4:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
Day 12 | |||||||||
22.05 19:00 | Pärnu Linnameeskond | | Flora | 1:2 (0:0) | |||||
Pärnu | |||||||||
22.05 19:00 | Trans | | Tulevik | 2:0 (1:0) | |||||
Narva | |||||||||
22.05 19:00 | Tammeka | | Paide | 3:2 (1:1) | |||||
Tartu | |||||||||
23.05 16:30 | Nõmme Kalju | | Levadia | 1:2 (1:1) | |||||
Tallinn | |||||||||
23.05 19:00 | Kalev | | Infonet | 0:0 | |||||
Sillamäe | |||||||||
Day 11 | |||||||||
15.05 19:00 | Kalev | | Trans | 1:0 (0:0) | |||||
Sillamäe | |||||||||
15.05 19:00 | Tulevik | | Tammeka | 3:1 (0:1) | |||||
Viljandi | |||||||||
16.05 14:00 | Levadia | | Pärnu Linnameeskond | 3:0 (0:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
16.05 16:30 | Infonet | | Nõmme Kalju | 1:0 (0:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
16.05 19:00 | Flora | | Paide | 2:1 (0:1) | |||||
Tallinn | |||||||||
Day 10 | |||||||||
08.05 19:00 | Trans | | Nõmme Kalju | 2:0 (2:0) | |||||
Narva | |||||||||
08.05 19:00 | Tammeka | | Kalev | 0:5 (0:2) | |||||
Tartu | |||||||||
08.05 19:00 | Infonet | | Pärnu Linnameeskond | 2:0 (0:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
09.05 16:30 | Levadia | | Flora | 1:1 (1:0) | |||||
Tallinn | |||||||||
09.05 19:00 | Tulevik | | Paide | 2:0 (0:0) | |||||
Viljandi |
Day 14 | |||||||||
29.05 21:10 | Quilmes | | San Lorenzo de Almagro | 1:2 (1:2) | |||||
Quilmes | |||||||||
30.05 15:00 | Nueva Chicago | | Temperley | 0:2 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
30.05 17:10 | Sarmiento | | Argentinos Juniors | 0:0 | |||||
Junín | |||||||||
30.05 18:10 | Belgrano | | Gimnasia y Esgrima | 0:1 (0:1) | |||||
Córdoba | |||||||||
30.05 20:15 | Independiente | | Tigre | 1:0 (1:0) | |||||
Avellaneda | |||||||||
30.05 20:30 | Unión | | Godoy Cruz | 1:0 (0:0) | |||||
Santa Fe | |||||||||
30.05 20:30 | Newell's Old Boys | | Banfield | 1:1 (1:1) | |||||
Rosario | |||||||||
31.05 16:00 | Aldosivi | | Racing Club | 1:2 (1:2) | |||||
Mar del Plata | |||||||||
31.05 16:00 | San Martín | | Defensa y Justicia | 2:2 (0:1) | |||||
San Juan | |||||||||
31.05 18:15 | River Plate | | Rosario Central | 2:0 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
31.05 19:30 | Estudiantes | | Colón | 0:0 | |||||
La Plata | |||||||||
31.05 21:30 | Vélez Sársfield | | Boca Juniors | 2:0 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
Day 13 | |||||||||
22.05 18:00 | Gimnasia y Esgrima | | Quilmes | 3:2 (2:1) | |||||
La Plata | |||||||||
22.05 20:00 | Crucero del Norte | | Defensa y Justicia | 3:1 (0:0) | |||||
Garupá | |||||||||
22.05 21:10 | Temperley | | Huracán | 0:0 | |||||
Temperley | |||||||||
23.05 15:00 | Arsenal | | Unión | 1:1 (0:0) | |||||
Sarandí | |||||||||
23.05 17:10 | Rosario Central | | Lanús | 1:1 (0:1) | |||||
Rosario | |||||||||
23.05 17:40 | Colón | | San Martín | 2:2 (2:1) | |||||
Santa Fe | |||||||||
23.05 18:10 | Banfield | | Vélez Sársfield | 1:3 (1:2) | |||||
Banfield | |||||||||
23.05 19:30 | Olimpo | | Nueva Chicago | 0:0 | |||||
Bahía Blanca | |||||||||
23.05 20:15 | San Lorenzo de Almagro | | Sarmiento | 3:0 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
23.05 20:30 | Atlético | | Estudiantes | 1:2 (1:0) | |||||
Rafaela | |||||||||
24.05 15:00 | Racing Club | | Independiente | 1:0 (1:0) | |||||
Avellaneda | |||||||||
24.05 16:00 | Argentinos Juniors | | Newell's Old Boys | 2:1 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
24.05 18:15 | Boca Juniors | | Aldosivi | 0:3 (0:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
24.05 18:20 | Godoy Cruz | | Belgrano | 1:0 (0:0) | |||||
Mendoza | |||||||||
Day 12 | |||||||||
08.05 15:00 | Nueva Chicago | | Rosario Central | 0:2 (0:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
08.05 20:00 | Lanús | | Tigre | 1:1 (1:0) | |||||
Lanús | |||||||||
08.05 21:10 | Estudiantes | | Temperley | 2:1 (0:1) | |||||
La Plata | |||||||||
09.05 16:10 | Quilmes | | Godoy Cruz | 0:0 | |||||
Quilmes | |||||||||
09.05 18:10 | Huracán | | Olimpo | 1:3 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
09.05 18:30 | Unión | | Crucero del Norte | 5:2 (3:1) | |||||
Santa Fe | |||||||||
09.05 20:15 | Newell's Old Boys | | San Lorenzo de Almagro | 1:1 (1:1) | |||||
Rosario | |||||||||
09.05 20:30 | Vélez Sársfield | | Argentinos Juniors | 0:1 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
10.05 16:00 | Belgrano | | Arsenal | 2:0 (1:0) | |||||
Córdoba | |||||||||
10.05 16:00 | Aldosivi | | Banfield | 0:3 (0:2) | |||||
Mar del Plata | |||||||||
10.05 18:15 | River Plate | | Racing Club | 0:0 | |||||
Buenos Aires | |||||||||
10.05 20:00 | San Martín | | Atlético | 1:1 (0:1) | |||||
San Juan | |||||||||
10.05 21:30 | Independiente | | Boca Juniors | 1:1 (1:1) | |||||
Avellaneda | |||||||||
11.05 18:00 | Sarmiento | | Gimnasia y Esgrima | 0:0 | |||||
Junín | |||||||||
11.05 21:10 | Defensa y Justicia | | Colón | 2:3 (1:1) | |||||
Florencio Varela | |||||||||
Day 11 | |||||||||
02.05 15:00 | Olimpo | | Estudiantes | 0:0 | |||||
Bahía Blanca | |||||||||
02.05 17:15 | Gimnasia y Esgrima | | Newell's Old Boys | 0:0 | |||||
La Plata | |||||||||
02.05 18:10 | San Lorenzo de Almagro | | Vélez Sársfield | 1:0 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
02.05 19:30 | Argentinos Juniors | | Aldosivi | 0:1 (0:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
02.05 20:15 | Racing Club | | Lanús | 2:0 (0:0) | |||||
Avellaneda | |||||||||
02.05 20:30 | Rosario Central | | Huracán | 1:1 (0:1) | |||||
Rosario | |||||||||
03.05 15:00 | Atlético | | Defensa y Justicia | 2:1 (2:0) | |||||
Rafaela | |||||||||
03.05 16:00 | Banfield | | Independiente | 1:1 (0:1) | |||||
Banfield | |||||||||
03.05 17:10 | Tigre | | Nueva Chicago | 2:0 (1:0) | |||||
Victoria | |||||||||
03.05 18:15 | Boca Juniors | | River Plate | 2:0 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
03.05 21:30 | Unión | | Belgrano | 1:1 (1:1) | |||||
Santa Fe | |||||||||
04.05 16:00 | Arsenal | | Quilmes | 0:1 (0:0) | |||||
Sarandí | |||||||||
04.05 21:00 | Crucero del Norte | | Colón | 0:0 | |||||
Garupá | |||||||||
04.05 21:10 | Temperley | | San Martín | 0:1 (0:1) | |||||
Temperley |
Day 4 | |||||||||
30.05 18:30 | Ponte Preta | | Chapecoense | 3:1 (1:0) | |||||
Campinas | |||||||||
30.05 18:30 | Coritiba | | Avaí | 1:2 (0:1) | |||||
Curitiba | |||||||||
30.05 21:00 | Joinville | | Atlético Paranaense | 1:2 (0:2) | |||||
Joinville | |||||||||
31.05 11:00 | Santos | | Sport | 2:2 (1:0) | |||||
Santos | |||||||||
31.05 16:00 | Corinthians | | Palmeiras | 0:2 (0:2) | |||||
São Paulo | |||||||||
31.05 16:00 | Internacional | | São Paulo | 0:0 | |||||
Porto Alegre | |||||||||
31.05 16:00 | Atlético Mineiro | | Vasco da Gama | 3:0 (3:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
31.05 16:00 | Goiás | | Grêmio | 1:1 (0:1) | |||||
Goiânia | |||||||||
31.05 18:30 | Flamengo | | Fluminense | 2:3 (1:2) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
31.05 18:30 | Figueirense | | Cruzeiro | 2:1 (1:1) | |||||
Florianópolis | |||||||||
Day 3 | |||||||||
23.05 18:30 | São Paulo | | Joinville | 3:0 (1:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
23.05 18:30 | Vasco da Gama | | Internacional | 1:1 (0:1) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
23.05 21:00 | Grêmio | | Figueirense | 1:0 (0:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
24.05 11:00 | Palmeiras | | Goiás | 0:1 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
24.05 16:00 | Fluminense | | Corinthians | 0:0 | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
24.05 16:00 | Avaí | | Flamengo | 2:1 (0:0) | |||||
Florianópolis | |||||||||
24.05 16:00 | Atlético Paranaense | | Atlético Mineiro | 1:0 (1:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
24.05 16:00 | Chapecoense | | Santos | 1:0 (1:0) | |||||
Chapecó | |||||||||
24.05 18:30 | Cruzeiro | | Ponte Preta | 1:1 (0:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
24.05 18:30 | Sport | | Coritiba | 1:0 (1:0) | |||||
Recife | |||||||||
Day 2 | |||||||||
16.05 18:30 | Coritiba | | Grêmio | 2:0 (2:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
16.05 18:30 | Goiás | | Atlético Paranaense | 2:0 (0:0) | |||||
Goiânia | |||||||||
16.05 21:00 | Corinthians | | Chapecoense | 1:0 (1:0) | |||||
Araraquara | |||||||||
17.05 11:00 | Figueirense | | Vasco da Gama | 0:0 | |||||
Florianópolis | |||||||||
17.05 16:00 | Santos | | Cruzeiro | 1:0 (1:0) | |||||
Santos | |||||||||
17.05 16:00 | Flamengo | | Sport | 2:2 (0:1) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
17.05 16:00 | Atlético Mineiro | | Fluminense | 4:1 (2:0) | |||||
Brasília | |||||||||
17.05 18:30 | Ponte Preta | | São Paulo | 1:0 (1:0) | |||||
Campinas | |||||||||
17.05 18:30 | Internacional | | Avaí | 1:0 (0:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
17.05 18:30 | Joinville | | Palmeiras | 0:0 | |||||
Joinville | |||||||||
Day 1 | |||||||||
09.05 18:30 | Palmeiras | | Atlético Mineiro | 2:2 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
09.05 18:30 | Chapecoense | | Coritiba | 2:1 (1:1) | |||||
Chapecó | |||||||||
09.05 21:00 | Fluminense | | Joinville | 1:0 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
10.05 11:00 | Grêmio | | Ponte Preta | 3:3 (1:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
10.05 15:00 | Cruzeiro | | Corinthians | 0:1 (0:0) | |||||
Cuiabá | |||||||||
10.05 16:00 | São Paulo | | Flamengo | 2:1 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
10.05 16:00 | Atlético Paranaense | | Internacional | 3:0 (1:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
10.05 16:00 | Sport | | Figueirense | 4:1 (1:0) | |||||
Recife | |||||||||
10.05 18:30 | Vasco da Gama | | Goiás | 0:0 | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
10.05 18:30 | Avaí | | Santos | 1:1 (0:1) | |||||
Florianópolis |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
27.05 19:30 | Goiás (Goiânia) | | Ituano (Itu) | 3:1 (1:0) | 0:2 (0:0) | 3:3 | |||
Goiânia | |||||||||
Day 1 | |||||||||
20.05 19:30 | Figueirense (Florianópolis) | | Botafogo (Rio de Janeiro) | 2:2 (1:0) | |||||
Florianópolis | |||||||||
20.05 19:30 | Ituano (Itu) | | Goiás (Goiânia) | 2:0 (0:0) | |||||
Itu | |||||||||
20.05 22:00 | Sport (Recife) | | Santos (Santos) | 2:1 (1:1) | |||||
Recife | |||||||||
27.05 19:30 | Coritiba (Coritiba) | | Ponte Preta (Campinas) | 2:1 (1:1) | |||||
Curitiba | |||||||||
27.05 22:00 | Palmeiras (São Paulo) | | ASA (Arapiraca) | 0:0 | |||||
São Paulo | |||||||||
27.05 22:00 | Flamengo (Rio de Janeiro) | | Náutico (Recife) | 1:1 (1:0) | |||||
Rio de Janeiro |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
06.05 19:30 | Atlético Paranaense (Curitiba) | | Tupi (Juiz de Fora) | 2:1 (1:1) | 0:1 (0:0) | 2:2 | |||
Curitiba | |||||||||
06.05 22:00 | Botafogo (Rio de Janeiro) | | Capivariano (Capivari) | 3:0 (2:0) | 2:1 (1:0) | 5:1 | |||
Rio de Janeiro | |||||||||
12.05 21:50 | Palmeiras (São Paulo) | | Sampaio Correa (São Luis) | 5:1 (0:1) | 1:1 (0:0) | 6:2 | |||
São Paulo | |||||||||
13.05 19:30 | Ponte Preta (Campinas) | | Moto Clube (São Luis) | 4:1 (1:0) | 2:1 (1:0) | 6:2 | |||
Campinas | |||||||||
13.05 19:30 | Goiás (Goiânia) | | Independente (Tucuruí) | 3:0 (0:0) | 0:1 (0:0) | 3:1 | |||
Goiânia | |||||||||
13.05 19:30 | Santos (Santos) | | Maringá (Maringá) | 1:0 (0:0) | 2:2 (1:0) | 3:2 | |||
Santos | |||||||||
13.05 22:00 | Coritiba (Coritiba) | | Fortaleza (Fortaleza) | 2:1 (1:0), pen. 11:10 | 1:2 (1:1) | 3:3 | |||
Curitiba | |||||||||
13.05 22:00 | Sport (Recife) | | Chapecoense (Chapecó) | 2:0 (0:0), pen. 4:2 | 0:2 (0:0) | 2:2 | |||
Recife | |||||||||
13.05 22:00 | Figueirense (Florianópolis) | | Avaí (Florianópolis) | 2:0 (2:0) | 0:1 (0:1) | 2:1 | |||
Florianópolis | |||||||||
19.05 19:30 | ABC (Natal) | | Paysandu (Belém) | 1:2 (0:0) | 0:1 (0:0) | 1:3 | |||
Natal | |||||||||
19.05 19:30 | Vitória (Salvador) | | ASA (Arapiraca) | 2:2 (0:0) | 1:1 (1:0) | 3:3 | |||
Salvador | |||||||||
20.05 19:30 | Atlético Goianiense (Goiânia) | | América (Natal) | 1:0 (0:0) | 2:4 (0:3) | 3:4 | |||
Goiânia | |||||||||
20.05 22:00 | Bahia (Salvador) | | Luverdense (Lucas do Rio Verde) | 3:1 (2:0) | 0:0 | 3:1 | |||
Salvador | |||||||||
20.05 22:00 | Ceará (Fortaleza) | | América Mineiro (Belo Horizonte) | 3:0 (1:0) | 1:1 (1:1) | 4:1 | |||
Fortaleza | |||||||||
20.05 22:00 | Vasco da Gama (Rio de Janeiro) | | Cuiabá (Cuiabá) | 0:0 | 1:1 (0:0) | 1:1 | |||
Rio de Janeiro | |||||||||
Day 1 | |||||||||
06.05 19:30 | Fortaleza (Fortaleza) | | Coritiba (Coritiba) | 2:1 (1:1) | |||||
Fortaleza | |||||||||
06.05 22:00 | Chapecoense (Chapecó) | | Sport (Recife) | 2:0 (0:0) | |||||
Chapecó | |||||||||
06.05 22:00 | Maringá (Maringá) | | Santos (Santos) | 2:2 (0:1) | |||||
Maringá | |||||||||
06.05 22:00 | Avaí (Florianópolis) | | Figueirense (Florianópolis) | 1:0 (1:0) | |||||
Florianópolis | |||||||||
07.05 19:30 | Moto Clube (São Luis) | | Ponte Preta (Campinas) | 1:2 (0:1) | |||||
São Luís | |||||||||
07.05 19:40 | Independente (Tucuruí) | | Goiás (Goiânia) | 1:0 (0:0) | |||||
Tucuruí | |||||||||
12.05 19:30 | Paysandu (Belém) | | ABC (Natal) | 1:0 (0:0) | |||||
Belém | |||||||||
12.05 19:30 | América Mineiro (Belo Horizonte) | | Ceará (Fortaleza) | 1:1 (1:1) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
12.05 19:30 | América (Natal) | | Atlético Goianiense (Goiânia) | 4:2 (3:0) | |||||
Natal | |||||||||
12.05 21:50 | Luverdense (Lucas do Rio Verde) | | Bahia (Salvador) | 0:0 | |||||
Lucas do Rio Verde | |||||||||
13.05 19:30 | CRB (Maceió) | | Grêmio (Porto Alegre) | 1:3 (0:3) | |||||
Maceió | |||||||||
13.05 19:30 | ASA (Arapiraca) | | Vitória (Salvador) | 1:1 (0:1) | |||||
Arapiraca | |||||||||
13.05 21:00 | Cuiabá (Cuiabá) | | Vasco da Gama (Rio de Janeiro) | 1:1 (0:0) | |||||
Cuiabá |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
13.05 19:30 | Toronto | | Montreal Impact | 3:2 (1:1) | 0:1 (0:0) | 3:3 | |||
Toronto | |||||||||
20.05 20:00 | Edmonton | | Vancouver Whitecaps | 1:2 (0:1) | 1:1 (1:0) | 2:3 | |||
Edmonton | |||||||||
Day 1 | |||||||||
06.05 19:30 | Montreal Impact | | Toronto | 1:0 (0:0) | |||||
Montréal | |||||||||
13.05 19:00 | Vancouver Whitecaps | | Edmonton | 1:1 (0:1) | |||||
Vancouver |
01.05 19:00 | Houston Dynamo | | Dallas | 1:4 (1:2) | |||||
Houston | |||||||||
01.05 20:00 | Real Salt Lake | | San Jose Earthquakes | 1:1 (0:1) | |||||
Sandy | |||||||||
02.05 16:05 | Philadelphia Union | | Toronto | 0:1 (0:1) | |||||
Chester | |||||||||
02.05 19:00 | DC United | | Columbus Crew | 2:0 (2:0) | |||||
Washington | |||||||||
02.05 19:30 | New England Revolution | | New York Red Bulls | 2:1 (1:0) | |||||
Foxborough | |||||||||
02.05 19:30 | Los Angeles Galaxy | | Colorado Rapids | 1:1 (0:1) | |||||
Carson | |||||||||
02.05 19:30 | Portland Timbers | | Vancouver Whitecaps | 0:0 | |||||
Portland | |||||||||
03.05 16:00 | Sporting Kansas City | | Chicago Fire | 1:0 (0:0) | |||||
Kansas City | |||||||||
03.05 19:00 | New York City | | Seattle Sounders | 1:3 (0:1) | |||||
New York | |||||||||
05.05 19:30 | Houston Dynamo | | San Jose Earthquakes | 0:1 (0:0) | |||||
Houston | |||||||||
06.05 19:30 | Real Salt Lake | | Los Angeles Galaxy | 0:0 | |||||
Sandy | |||||||||
08.05 20:00 | Orlando City | | New England Revolution | 2:2 (0:1) | |||||
Orlando | |||||||||
08.05 20:00 | Colorado Rapids | | San Jose Earthquakes | 1:1 (0:1) | |||||
Commerce City | |||||||||
09.05 14:00 | Chicago Fire | | Real Salt Lake | 1:2 (0:1) | |||||
Bridgeview | |||||||||
09.05 16:00 | Montreal Impact | | Portland Timbers | 1:2 (0:0) | |||||
Montréal | |||||||||
09.05 16:00 | Vancouver Whitecaps | | Philadelphia Union | 3:0 (2:0) | |||||
Vancouver | |||||||||
09.05 19:00 | DC United | | Sporting Kansas City | 1:1 (1:1) | |||||
Washington | |||||||||
09.05 19:30 | Columbus Crew | | Seattle Sounders | 3:2 (1:1) | |||||
Columbus | |||||||||
09.05 19:30 | Dallas | | Los Angeles Galaxy | 2:1 (0:0) | |||||
Frisco | |||||||||
10.05 17:00 | Toronto | | Houston Dynamo | 1:2 (0:1) | |||||
Toronto | |||||||||
10.05 19:00 | New York Red Bulls | | New York City | 2:1 (1:0) | |||||
Harrison | |||||||||
13.05 20:00 | DC United | | Orlando City | 2:1 (0:1) | |||||
Washington | |||||||||
15.05 19:00 | New York City | | Chicago Fire | 2:2 (1:2) | |||||
New York | |||||||||
15.05 20:00 | Dallas | | New York Red Bulls | 0:0 | |||||
Frisco | |||||||||
16.05 16:00 | Montreal Impact | | Real Salt Lake | 4:1 (3:0) | |||||
Montréal | |||||||||
16.05 16:00 | Vancouver Whitecaps | | Seattle Sounders | 0:2 (0:2) | |||||
Vancouver | |||||||||
16.05 19:30 | New England Revolution | | Toronto | 1:1 (1:0) | |||||
Foxborough | |||||||||
16.05 19:30 | Houston Dynamo | | Portland Timbers | 3:1 (1:0) | |||||
Houston | |||||||||
16.05 19:30 | San Jose Earthquakes | | Columbus Crew | 2:0 (0:0) | |||||
Santa Clara | |||||||||
17.05 17:00 | Orlando City | | Los Angeles Galaxy | 4:0 (2:0) | |||||
Orlando | |||||||||
17.05 19:00 | Philadelphia Union | | DC United | 1:0 (0:0) | |||||
Chester | |||||||||
20.05 19:00 | Sporting Kansas City | | New England Revolution | 4:2 (3:1) | |||||
Kansas City | |||||||||
22.05 19:30 | Los Angeles Galaxy | | Houston Dynamo | 1:0 (0:0) | |||||
Carson | |||||||||
22.05 20:00 | Columbus Crew | | Chicago Fire | 2:2 (1:0) | |||||
Columbus | |||||||||
23.05 17:00 | Toronto | | Portland Timbers | 1:0 (1:0) | |||||
Toronto | |||||||||
23.05 19:00 | Seattle Sounders | | Sporting Kansas City | 0:0 | |||||
Seattle | |||||||||
23.05 19:00 | Colorado Rapids | | Vancouver Whitecaps | 1:0 (0:0) | |||||
Commerce City | |||||||||
23.05 19:30 | New England Revolution | | DC United | 1:1 (1:0) | |||||
Foxborough | |||||||||
23.05 20:00 | Montreal Impact | | Dallas | 2:1 (1:0) | |||||
Montréal | |||||||||
23.05 20:00 | Real Salt Lake | | New York City | 2:0 (1:0) | |||||
Sandy | |||||||||
24.05 16:00 | San Jose Earthquakes | | Orlando City | 1:1 (0:0) | |||||
Santa Clara | |||||||||
24.05 17:00 | New York Red Bulls | | Philadelphia Union | 0:2 (0:0) | |||||
Harrison | |||||||||
27.05 19:00 | Seattle Sounders | | Colorado Rapids | 1:0 (1:0) | |||||
Seattle | |||||||||
27.05 19:30 | Portland Timbers | | DC United | 1:0 (1:0) | |||||
Portland | |||||||||
27.05 19:30 | Los Angeles Galaxy | | Real Salt Lake | 1:0 (1:0) | |||||
Carson | |||||||||
29.05 20:00 | Sporting Kansas City | | Dallas | 4:0 (1:0) | |||||
Kansas City | |||||||||
30.05 15:00 | Vancouver Whitecaps | | Real Salt Lake | 2:1 (1:1) | |||||
Vancouver | |||||||||
30.05 17:00 | Toronto | | San Jose Earthquakes | 3:1 (2:1) | |||||
Toronto | |||||||||
30.05 19:00 | New York City | | Houston Dynamo | 1:1 (1:1) | |||||
New York | |||||||||
30.05 19:00 | Colorado Rapids | | Portland Timbers | 1:2 (0:1) | |||||
Commerce City | |||||||||
30.05 19:00 | DC United | | Philadelphia Union | 2:1 (1:1) | |||||
Washington | |||||||||
30.05 19:30 | Orlando City | | Columbus Crew | 2:2 (1:1) | |||||
Orlando | |||||||||
30.05 19:30 | Chicago Fire | | Montreal Impact | 3:0 (2:0) | |||||
Bridgeview | |||||||||
31.05 14:00 | Seattle Sounders | | New York Red Bulls | 2:1 (0:1) | |||||
Seattle | |||||||||
31.05 19:00 | New England Revolution | | Los Angeles Galaxy | 2:2 (2:2) | |||||
Foxborough |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | New York Red Bulls | 34 | 18 | 6 | 10 | 62-43 | 60 | ||
2. | Columbus Crew | 34 | 15 | 8 | 11 | 58-53 | 53 | ||
3. | Montreal Impact | 34 | 15 | 6 | 13 | 48-44 | 51 | ||
4. | DC United | 34 | 15 | 6 | 13 | 43-45 | 51 | ||
5. | New England Revolution | 34 | 14 | 8 | 12 | 48-47 | 50 | ||
6. | Toronto | 34 | 15 | 4 | 15 | 58-58 | 49 | ||
7. | Orlando City | 34 | 12 | 8 | 14 | 46-56 | 44 | ||
8. | New York City | 34 | 10 | 7 | 17 | 49-58 | 37 | ||
9. | Philadelphia Union | 34 | 10 | 7 | 17 | 42-55 | 37 | ||
10. | Chicago Fire | 34 | 8 | 6 | 20 | 43-58 | 30 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Dallas | 34 | 18 | 6 | 10 | 52-39 | 60 | ||
2. | Vancouver Whitecaps | 34 | 16 | 5 | 13 | 45-36 | 53 | ||
3. | Portland Timbers | 34 | 15 | 8 | 11 | 41-39 | 53 | ||
4. | Seattle Sounders | 34 | 15 | 6 | 13 | 44-36 | 51 | ||
5. | Los Angeles Galaxy | 34 | 14 | 9 | 11 | 56-46 | 51 | ||
6. | Sporting Kansas City | 34 | 14 | 9 | 11 | 48-45 | 51 | ||
7. | San Jose Earthquakes | 34 | 13 | 8 | 13 | 41-39 | 47 | ||
8. | Houston Dynamo | 34 | 11 | 9 | 14 | 42-49 | 42 | ||
9. | Real Salt Lake | 34 | 11 | 8 | 15 | 38-48 | 41 | ||
10. | Colorado Rapids | 34 | 9 | 10 | 15 | 33-43 | 37 |
Day 12 | |||||||||
29.05 19:45 | Shanghai SIPG | | Shandong Luneng Taishan | 3:4 (1:2) | |||||
Shanghai | |||||||||
30.05 19:35 | Hangzhou Greentown | | Changchun Yatai | 0:1 (0:1) | |||||
Hangzhou | |||||||||
30.05 19:35 | Chongqing Lifan | | Jiangsu Sainty | 2:3 (0:1) | |||||
Chongqing | |||||||||
30.05 19:45 | Shanghai Shenhua | | Shijiazhuang Ever Bright | 0:0 | |||||
Shanghai | |||||||||
31.05 19:35 | Tianjin Teda | | Guangzhou R&F | 2:0 (1:0) | |||||
Tianjin | |||||||||
31.05 19:45 | Henan Construction | | Liaoning Whowin | 1:1 (1:0) | |||||
Zhengzhou | |||||||||
31.05 20:00 | Guangzhou Evergrande | | Guizhou Renhe | 3:0 (0:0) | |||||
Guangzhou | |||||||||
Day 11 | |||||||||
22.05 19:35 | Guizhou Renhe | | Shanghai SIPG | 2:0 (1:0) | |||||
Guiyang | |||||||||
22.05 19:35 | Shijiazhuang Ever Bright | | Hangzhou Greentown | 0:0 | |||||
Shijiazhuang | |||||||||
23.05 19:35 | Shandong Luneng Taishan | | Shanghai Shenhua | 2:0 (0:0) | |||||
Jinan | |||||||||
23.05 19:45 | Jiangsu Sainty | | Beijing Guoan | 0:0 | |||||
Nanjing | |||||||||
23.05 20:00 | Guangzhou Evergrande | | Guangzhou R&F | 2:2 (0:1) | |||||
Guangzhou | |||||||||
24.05 15:35 | Liaoning Whowin | | Chongqing Lifan | 1:1 (0:1) | |||||
Shenyang | |||||||||
24.05 15:35 | Changchun Yatai | | Henan Construction | 2:0 (1:0) | |||||
Changchun | |||||||||
24.05 19:45 | Shanghai Shenxin | | Tianjin Teda | 0:1 (0:1) | |||||
Shanghai | |||||||||
Day 10 | |||||||||
15.05 20:00 | Guangzhou Evergrande | | Shanghai SIPG | 1:1 (1:0) | |||||
Guangzhou | |||||||||
16.05 19:35 | Hangzhou Greentown | | Shandong Luneng Taishan | 0:1 (0:0) | |||||
Hangzhou | |||||||||
16.05 19:35 | Beijing Guoan | | Liaoning Whowin | 2:0 (2:0) | |||||
Beijing | |||||||||
16.05 19:35 | Guangzhou R&F | | Shanghai Shenxin | 1:3 (0:0) | |||||
Guangzhou | |||||||||
16.05 19:35 | Chongqing Lifan | | Changchun Yatai | 2:1 (1:0) | |||||
Chongqing | |||||||||
16.05 19:45 | Henan Construction | | Shijiazhuang Ever Bright | 0:1 (0:0) | |||||
Zhengzhou | |||||||||
17.05 19:35 | Tianjin Teda | | Jiangsu Sainty | 1:0 (0:0) | |||||
Tianjin | |||||||||
17.05 19:45 | Shanghai Shenhua | | Guizhou Renhe | 1:1 (0:0) | |||||
Shanghai | |||||||||
Day 9 | |||||||||
09.05 15:35 | Liaoning Whowin | | Tianjin Teda | 3:2 (1:2) | |||||
Shenyang | |||||||||
09.05 19:35 | Shijiazhuang Ever Bright | | Chongqing Lifan | 2:0 (1:0) | |||||
Shijiazhuang | |||||||||
09.05 19:35 | Hangzhou Greentown | | Guizhou Renhe | 1:0 (0:0) | |||||
Hangzhou | |||||||||
09.05 19:45 | Shanghai SIPG | | Shanghai Shenhua | 5:0 (1:0) | |||||
Shanghai | |||||||||
10.05 15:35 | Changchun Yatai | | Beijing Guoan | 1:2 (1:1) | |||||
Changchun | |||||||||
10.05 19:35 | Shandong Luneng Taishan | | Henan Construction | 2:1 (0:1) | |||||
Jinan | |||||||||
10.05 19:45 | Jiangsu Sainty | | Guangzhou R&F | 2:2 (0:1) | |||||
Nanjing | |||||||||
10.05 20:00 | Guangzhou Evergrande | | Shanghai Shenxin | 6:1 (2:1) | |||||
Guangzhou | |||||||||
Day 8 | |||||||||
01.05 19:30 | Guangzhou R&F | | Liaoning Whowin | 0:0 | |||||
Guangzhou | |||||||||
01.05 19:35 | Beijing Guoan | | Shijiazhuang Ever Bright | 3:1 (1:1) | |||||
Beijing | |||||||||
01.05 19:45 | Shanghai Shenhua | | Guangzhou Evergrande | 0:3 (0:3) | |||||
Shanghai | |||||||||
02.05 19:35 | Chongqing Lifan | | Shandong Luneng Taishan | 2:2 (1:1) | |||||
Chongqing | |||||||||
02.05 19:45 | Jiangsu Sainty | | Shanghai Shenxin | 1:0 (0:0) | |||||
Nanjing | |||||||||
02.05 19:45 | Henan Construction | | Guizhou Renhe | 1:1 (1:1) | |||||
Zhengzhou | |||||||||
03.05 19:35 | Tianjin Teda | | Changchun Yatai | 1:1 (1:0) | |||||
Tianjin | |||||||||
03.05 19:35 | Hangzhou Greentown | | Shanghai SIPG | 1:1 (0:0) | |||||
Hangzhou |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Guangzhou Evergrande | 30 | 19 | 10 | 1 | 71-28 | 67 | ||
2. | Shanghai SIPG | 30 | 19 | 8 | 3 | 63-35 | 65 | ||
3. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 18 | 5 | 7 | 66-41 | 59 | ||
4. | Beijing Guoan | 30 | 16 | 8 | 6 | 46-26 | 56 | ||
5. | Henan Construction | 30 | 12 | 10 | 8 | 35-30 | 46 | ||
6. | Shanghai Shenhua | 30 | 12 | 6 | 12 | 42-44 | 42 | ||
7. | Shijiazhuang Ever Bright | 30 | 8 | 15 | 7 | 34-31 | 39 | ||
8. | Chongqing Lifan | 30 | 9 | 8 | 13 | 37-52 | 35 | ||
9. | Jiangsu Sainty | 30 | 9 | 8 | 13 | 39-48 | 35 | ||
10. | Changchun Yatai | 30 | 8 | 11 | 11 | 39-47 | 35 |
17.05 16:00 | Melbourne Victory | | Sydney | 3:0 (1:0) | |||||
Melbourne |
08.05 19:30 | Melbourne Victory | | Melbourne City | 3:0 (2:0) | |||||
Melbourne | |||||||||
09.05 19:30 | Sydney | | Adelaide United | 4:1 (2:0) | |||||
Sydney |
01.05 19:00 | Adelaide United | | Brisbane Roar | 2:1 (1:1) | |||||
Adelaide | |||||||||
03.05 19:00 | Wellington Phoenix | | Melbourne City | 0:2 (0:0) | |||||
Wellington |
Now in database:
|
05.12.2023 current |
15:00 | |
21:00 | |
22:00 | |
15:00 | |
16:30 | |
16:30 | |
19:00 | |
12:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
16:00 | |
19:30 | |
13:00* | |
15:30* | |
18:00* | |
* | |
* | |
* | |
16:30 | |
19:00 | |
* | |
14:00 | |
16:30 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
14:30 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
15:30 | |
19:30 | |
16:30 | |
18:45 | |
20:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
14:00 | |
16:15 | |
18:30 | |
21:00 | |
12:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
20:45 | |
12:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
15:30 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:30 | |
15:00 | |
17:30 | |
17:00 | |
21:00 | |
14:50 | |
17:00 | |
19:30 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
14:00 | |
14:00 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
19:30 | |
20:30 | |
17:30 | |
19:45 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |