02.05.2015 < | Football matches for 3.05.2015 | > 04.05.2015 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
15:30 | TP Mazembe | | Stade Malien | 2:1 (1:0) | 2:2 (1:0) | 4:3 | |||
Lubumbashi | |||||||||
16:00 | Espérance | | Al Merreikh | 2:1 (0:1) | 0:1 (0:1) | 2:2 | |||
Radès | |||||||||
16:30 | Kaloum Star | | USM Alger | 1:1 (0:0) | 1:2 (0:1) | 2:3 | |||
Mali, Bamako | |||||||||
19:15 | Sfaxien | | El Eulma | 1:0 (0:0), pen. 6:7 | 0:1 (0:1) | 1:1 | |||
Sfax | |||||||||
20:00 | Al Hilal | | Sanga Balende | 1:0 (0:0) | 1:0 (0:0) | 2:0 | |||
Omdurman |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
15:00 | Hearts of Oak | | Djoliba | 0:1 (0:0) | 2:1 (0:0) | 2:2 | |||
Accra | |||||||||
15:30 | Vita | | Royal Leopards | 4:1 (2:0) | 0:1 (0:1) | 4:2 | |||
Kinshasa | |||||||||
15:30 | ASEC Mimosas | | Onze Créateurs | 2:0 (1:0) | 1:0 (0:0) | 3:0 | |||
Abidjan | |||||||||
20:30 | FUS | | Zamalek | 2:3 (1:1) | 0:0 | 2:3 | |||
Rabat |
Day 30 | |||||||||
14:00 | Khimik | | Volgar | 2:3 (1:1) | |||||
Dzerzhinsk | |||||||||
14:30 | Tom | | Baltika | 0:1 (0:1) | |||||
Tomsk | |||||||||
15:00 | Sibir | | Sakhalin | 1:3 (0:1) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
16:00 | FK Tosno | | Anzhi | 1:0 (0:0) | |||||
Tikhvin | |||||||||
16:00 | Krylia Sovetov | | Yenisey | 1:0 (1:0) | |||||
Samara | |||||||||
16:00 | SKA-Energiya | | Gazovik | 1:3 (0:1) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
17:00 | FK Tyumen | | Shinnik | 0:0 | |||||
Tyumen | |||||||||
17:00 | Luch-Energiya | | Dynamo | 2:0 (1:0) | |||||
Vladivostok | |||||||||
17:00 | Sokol | | Volga | 1:0 (1:0) | |||||
Saratov |
Day 5 | |||||||||
14:00 | FK Sochi | | Terek-2 | 1:1 (0:0) | |||||
Sochi | |||||||||
15:00 | Anzhi-2 | | FK Krasnodar-2 | 4:2 (3:2) | |||||
Kaspiysk | |||||||||
17:00 | FK Astrakhan | | Alaniya | 3:0 (2:0) | |||||
Astrakhan |
Day 22 | |||||||||
14:00 | Metalist | | Vorskla | 0:2 (0:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
19:30 | Chornomorets | | Dnipro | 0:3 (0:2) | |||||
Dnipropetrovsk |
Day 4 | |||||||||
15:00 | FK Slutsk | | Granit Mikashevichy | 1:2 (0:1) | |||||
Slutsk | |||||||||
17:00 | Slavia | | FK Minsk | 0:0 | |||||
Mazyr | |||||||||
18:00 | Dynamo Brest | | FK Vitebsk | 3:2 (0:1) | |||||
Brest |
Day 35 | |||||||||
13:30 | Chelsea | | Crystal Palace | 1:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
16:00 | Tottenham Hotspur | | Manchester City | 0:1 (0:1) | |||||
London |
Day 6 | |||||||||
14:30 | Kortrijk | | Gent | 0:1 (0:0) | |||||
Kortrijk | |||||||||
18:00 | Charleroi | | Anderlecht | 0:1 (0:1) | |||||
Charleroi |
Day 6 | |||||||||
15:15 | Botev | | Ludogorets | 1:3 (0:2) | |||||
Plovdiv | |||||||||
20:00 | Liteks | | Lokomotiv Sofia | 0:0 | |||||
Lovech |
Day 26 | |||||||||
16:30 | Újpest | | ETO | 1:0 (0:0) | |||||
Budapest | |||||||||
18:30 | Pécs | | Ferencváros | 2:2 (2:2) | |||||
Pécs |
Day 31 | |||||||||
15:30 | Mainz 05 | | Hamburger SV | 1:2 (0:1) | |||||
Mainz | |||||||||
17:30 | Hertha | | Borussia Mönchengladbach | 1:2 (1:1) | |||||
Berlin |
Day 6 | |||||||||
15:30 | Ålesund | | Bodø/Glimt | 2:0 (1:0) | |||||
Ålesund | |||||||||
15:30 | Start | | Tromsø | 3:1 (2:1) | |||||
Kristiansand | |||||||||
18:00 | Haugesund | | Sandefjord | 2:1 (1:1) | |||||
Haugesund | |||||||||
18:00 | Stabæk | | Mjøndalen | 1:0 (0:0) | |||||
Bekkestua | |||||||||
18:00 | Lillestrøm | | Vålerenga | 1:1 (0:1) | |||||
Lillestrøm | |||||||||
20:00 | Odd | | Rosenborg | 1:2 (1:1) | |||||
Skien |
Day 31 | |||||||||
16:00 | Boavista | | Moreirense | 3:1 (1:0) | |||||
Porto | |||||||||
16:00 | Penafiel | | Académica | 0:0 | |||||
Penafiel | |||||||||
16:00 | Marítimo | | Arouca | 1:1 (0:0) | |||||
Funchal | |||||||||
19:15 | Vitória Setubal | | Porto | 0:2 (0:1) | |||||
Setúbal |
Day 26 | |||||||||
17:00 | Radnički Niš | | Novi Pazar | 3:1 (2:0) | |||||
Niŝ | |||||||||
17:00 | Jagodina | | Donji Srem | 0:0 | |||||
Jagodina | |||||||||
17:00 | Crvena Zvezda | | Rad | 2:0 (2:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
17:00 | Mladost | | Čukarički | 2:2 (1:2) | |||||
Lučani | |||||||||
17:00 | OFK | | Radnički 1923 | 2:0 (2:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
17:30 | Spartak Zlatibor Voda | | Voždovac | 0:1 (0:0) | |||||
Subotica | |||||||||
19:00 | Napredak | | Borac | 2:1 (1:0) | |||||
Kruŝevac | |||||||||
19:00 | Vojvodina | | Partizan | 0:4 (0:1) | |||||
Novi Sad |
Day 7 | |||||||||
15:00 | Sundsvall | | Elfsborg | 0:1 (0:0) | |||||
Sundsvall | |||||||||
15:00 | Norrköping | | Åtvidaberg | 2:1 (0:0) | |||||
Norrköping | |||||||||
17:30 | Malmö | | Helsingborgs | 3:1 (2:0) | |||||
Malmö | |||||||||
17:30 | Djurgårdens | | Gefle | 5:1 (3:0) | |||||
Stockholm |
Day 11 | |||||||||
15:00 | Atlético | | Defensa y Justicia | 2:1 (2:0) | |||||
Rafaela | |||||||||
16:00 | Banfield | | Independiente | 1:1 (0:1) | |||||
Banfield | |||||||||
17:10 | Tigre | | Nueva Chicago | 2:0 (1:0) | |||||
Victoria | |||||||||
18:15 | Boca Juniors | | River Plate | 2:0 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
21:30 | Unión | | Belgrano | 1:1 (1:1) | |||||
Santa Fe |
16:00 | Sporting Kansas City | | Chicago Fire | 1:0 (0:0) | |||||
Kansas City | |||||||||
19:00 | New York City | | Seattle Sounders | 1:3 (0:1) | |||||
New York |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | New York Red Bulls | 34 | 18 | 6 | 10 | 62-43 | 60 | ||
2. | Columbus Crew | 34 | 15 | 8 | 11 | 58-53 | 53 | ||
3. | Montreal Impact | 34 | 15 | 6 | 13 | 48-44 | 51 | ||
4. | DC United | 34 | 15 | 6 | 13 | 43-45 | 51 | ||
5. | New England Revolution | 34 | 14 | 8 | 12 | 48-47 | 50 | ||
6. | Toronto | 34 | 15 | 4 | 15 | 58-58 | 49 | ||
7. | Orlando City | 34 | 12 | 8 | 14 | 46-56 | 44 | ||
8. | New York City | 34 | 10 | 7 | 17 | 49-58 | 37 | ||
9. | Philadelphia Union | 34 | 10 | 7 | 17 | 42-55 | 37 | ||
10. | Chicago Fire | 34 | 8 | 6 | 20 | 43-58 | 30 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Dallas | 34 | 18 | 6 | 10 | 52-39 | 60 | ||
2. | Vancouver Whitecaps | 34 | 16 | 5 | 13 | 45-36 | 53 | ||
3. | Portland Timbers | 34 | 15 | 8 | 11 | 41-39 | 53 | ||
4. | Seattle Sounders | 34 | 15 | 6 | 13 | 44-36 | 51 | ||
5. | Los Angeles Galaxy | 34 | 14 | 9 | 11 | 56-46 | 51 | ||
6. | Sporting Kansas City | 34 | 14 | 9 | 11 | 48-45 | 51 | ||
7. | San Jose Earthquakes | 34 | 13 | 8 | 13 | 41-39 | 47 | ||
8. | Houston Dynamo | 34 | 11 | 9 | 14 | 42-49 | 42 | ||
9. | Real Salt Lake | 34 | 11 | 8 | 15 | 38-48 | 41 | ||
10. | Colorado Rapids | 34 | 9 | 10 | 15 | 33-43 | 37 |
Day 8 | |||||||||
19:35 | Tianjin Teda | | Changchun Yatai | 1:1 (1:0) | |||||
Tianjin | |||||||||
19:35 | Hangzhou Greentown | | Shanghai SIPG | 1:1 (0:0) | |||||
Hangzhou |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Guangzhou Evergrande | 30 | 19 | 10 | 1 | 71-28 | 67 | ||
2. | Shanghai SIPG | 30 | 19 | 8 | 3 | 63-35 | 65 | ||
3. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 18 | 5 | 7 | 66-41 | 59 | ||
4. | Beijing Guoan | 30 | 16 | 8 | 6 | 46-26 | 56 | ||
5. | Henan Construction | 30 | 12 | 10 | 8 | 35-30 | 46 | ||
6. | Shanghai Shenhua | 30 | 12 | 6 | 12 | 42-44 | 42 | ||
7. | Shijiazhuang Ever Bright | 30 | 8 | 15 | 7 | 34-31 | 39 | ||
8. | Chongqing Lifan | 30 | 9 | 8 | 13 | 37-52 | 35 | ||
9. | Jiangsu Sainty | 30 | 9 | 8 | 13 | 39-48 | 35 | ||
10. | Changchun Yatai | 30 | 8 | 11 | 11 | 39-47 | 35 |
19:00 | Wellington Phoenix | | Melbourne City | 0:2 (0:0) | |||||
Wellington |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |