09.08.2014 < | Football matches for 10.08.2014 | > 11.08.2014 |
Day 5 | |||||||||
15:00 | TP Mazembe | | Al Hilal | 3:1 (1:0) | |||||
Lubumbashi | |||||||||
19:30 | Zamalek | | Vita | 0:1 (0:0) | |||||
Alexandria |
Day 5 | |||||||||
15:30 | ASEC Mimosas | | AS Real Bamako | 0:0 | |||||
Abidjan |
Day 6 | |||||||||
15:00 | Sakhalin | | Sokol | 1:0 (1:0) | |||||
Yuzhno-Sakhalinsk | |||||||||
17:00 | Volga | | Volgar | 0:2 (0:1) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
17:00 | FK Tosno | | SKA-Energiya | 2:0 (1:0) | |||||
Tikhvin | |||||||||
18:30 | FK Tyumen | | Luch-Energiya | 0:1 (0:0) | |||||
Tyumen | |||||||||
18:30 | Shinnik | | Yenisey | 1:1 (0:1) | |||||
Yaroslavl | |||||||||
19:00 | Baltika | | Gazovik | 2:2 (0:0) | |||||
Kaliningrad | |||||||||
19:00 | Tom | | Khimik | 3:0 (1:0) | |||||
Tomsk | |||||||||
19:00 | Sibir | | Krylia Sovetov | 0:2 (0:2) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
20:00 | Anzhi | | Dynamo | 5:1 (2:1) | |||||
Kaspiysk |
Day 5 | |||||||||
14:00 | Sibir-2 | | FK Chita | 2:3 (2:1) | |||||
Novosibirsk | |||||||||
17:00 | Irtysh | | Baikal | 0:2 (0:1) | |||||
Omsk | |||||||||
17:00 | Metallurg Novokuznetsk | | Yakutiya | 4:3 (1:2) | |||||
Novokuznetsk | |||||||||
18:30 | Dynamo Barnaul | | Smena | 1:2 (0:1) | |||||
Barnaul |
Day 3 | |||||||||
17:00 | MFK Mykolaiv | | FK Ternopil | 1:3 (1:3) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
17:00 | Hirnyk-Sport | | Zirka | 1:1 (1:0) | |||||
Komsomolsk | |||||||||
18:00 | Hirnyk | | Desna | 0:0 | |||||
Kryvyi Rih |
Day 3 | |||||||||
17:00 | Makiivvuhillya | | Shakhtar-3 | 0:0 | |||||
Chkalove | |||||||||
18:00 | Skala | | Enerhiya | 0:0 | |||||
Stryi | |||||||||
18:00 | Kremin | | Real Pharma | 1:0 (0:0) | |||||
Kremenchuk |
Day 20 | |||||||||
20:00 | Shakhtsyor | | FK Homel | 0:1 (0:0) | |||||
Salihorsk |
Day 1 | |||||||||
16:00 | Wolverhampton Wanderers | | Norwich City | 1:0 (0:0) | |||||
Wolverhampton |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | AFC Bournemouth | 46 | 26 | 12 | 8 | 98-45 | 90 | ||
2. | Watford | 46 | 27 | 8 | 11 | 91-50 | 89 | ||
3. | Norwich City | 46 | 25 | 11 | 10 | 88-48 | 86 | ||
4. | Middlesbrough | 46 | 25 | 10 | 11 | 68-37 | 85 | ||
5. | Brentford | 46 | 23 | 9 | 14 | 78-59 | 78 | ||
6. | Ipswich Town | 46 | 22 | 12 | 12 | 72-54 | 78 | ||
7. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 22 | 12 | 12 | 70-56 | 78 | ||
8. | Derby County | 46 | 21 | 14 | 11 | 85-56 | 77 | ||
9. | Blackburn Rovers | 46 | 17 | 16 | 13 | 66-59 | 67 | ||
10. | Birmingham City | 46 | 16 | 15 | 15 | 54-64 | 63 |
15:00 | Arsenal | | Manchester City | 3:0 (2:0) | |||||
London |
Day 3 | |||||||||
14:30 | Standard | | Gent | 0:1 (0:1) | |||||
Liège | |||||||||
18:00 | Anderlecht | | Charleroi | 1:0 (1:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
20:00 | Zulte Waregem | | Brugge | 1:1 (0:0) | |||||
Waregem |
Day 4 | |||||||||
20:00 | CSKA | | Haskovo 2009 | 4:0 (2:0) | |||||
Sofia | |||||||||
20:00 | Beroe | | Levski | 2:1 (2:1) | |||||
Stara Zagora |
Day 1 | |||||||||
17:30 | Dila | | Spartaki-Tskhinvali | 2:0 (2:0) | |||||
Gori | |||||||||
17:30 | Merani | | WIT Georgia | 0:2 (0:2) | |||||
Samtredia | |||||||||
19:00 | Dinamo Tbilisi | | Samtredia | 2:0 (0:0) | |||||
Tbilisi |
Day 19 | |||||||||
15:30 | Molde | | Stabæk | 2:2 (2:0) | |||||
Molde | |||||||||
18:00 | Sogndal | | Bodø/Glimt | 0:1 (0:0) | |||||
Sogndal | |||||||||
18:00 | Rosenborg | | Start | 3:2 (2:2) | |||||
Trondheim | |||||||||
18:00 | Sandnes Ulf | | Lillestrøm | 0:0 | |||||
Sandnes | |||||||||
19:00 | Haugesund | | Viking | 1:1 (1:0) | |||||
Haugesund |
Day 4 | |||||||||
19:00 | Lokomotiva | | Hajduk | 2:5 (1:3) | |||||
Zagreb | |||||||||
21:00 | Split | | Rijeka | 0:3 (0:1) | |||||
Split |
Day 3 | |||||||||
17:00 | Dynamo | | Viktoria Plzeň | 0:4 (0:3) | |||||
České Budějovice | |||||||||
17:00 | Hradec Králové | | Mladá Boleslav | 0:0 | |||||
Hradec Králové | |||||||||
20:15 | Slavia | | Slovan | 4:1 (1:1) | |||||
Praha |
Day 18 | |||||||||
15:00 | Halmstad | | Djurgårdens | 2:1 (2:1) | |||||
Halmstad | |||||||||
15:00 | Helsingborgs | | Norrköping | 0:0 | |||||
Helsingborg | |||||||||
17:30 | Brommapojkarna | | Falkenbergs | 2:3 (1:1) | |||||
Stockholm | |||||||||
17:30 | Malmö | | Göteborg | 2:2 (1:0) | |||||
Malmö | |||||||||
17:30 | AIK | | Gefle | 3:1 (0:0) | |||||
Solna |
Day 1 | |||||||||
15:00 | Aberdeen | | Dundee United | 0:3 (0:2) | |||||
Aberdeen | |||||||||
15:00 | Ross County | | St. Johnstone | 1:2 (0:1) | |||||
Dingwall |
Day 1 | |||||||||
15:15 | Independiente | | Atlético | 3:0 (1:0) | |||||
Avellaneda | |||||||||
18:15 | Boca Juniors | | Newell's Old Boys | 0:1 (0:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
21:30 | Gimnasia y Esgrima | | River Plate | 1:1 (0:0) | |||||
La Plata |
Day 14 | |||||||||
16:00 | Flamengo | | Sport | 1:0 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
16:00 | Santos | | Corinthians | 0:1 (0:0) | |||||
Santos | |||||||||
16:00 | Atlético Paranaense | | Botafogo | 2:0 (1:0) | |||||
Curitiba | |||||||||
16:00 | Internacional | | Grêmio | 2:0 (0:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
18:30 | São Paulo | | Vitória | 3:1 (3:1) | |||||
São Paulo | |||||||||
18:30 | Atlético Mineiro | | Palmeiras | 2:1 (1:0) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
18:30 | Chapecoense | | Figueirense | 0:1 (0:0) | |||||
Chapecó |
17:00 | Vancouver Whitecaps | | Sporting Kansas City | 2:0 (2:0) | |||||
Vancouver | |||||||||
19:00 | Chicago Fire | | New York Red Bulls | 1:0 (1:0) | |||||
Bridgeview | |||||||||
19:30 | Seattle Sounders | | Houston Dynamo | 2:0 (0:0) | |||||
Seattle |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | DC United | 34 | 17 | 8 | 9 | 52-37 | 59 | ||
2. | New England Revolution | 34 | 17 | 4 | 13 | 51-46 | 55 | ||
3. | Columbus Crew | 34 | 14 | 10 | 10 | 52-42 | 52 | ||
4. | New York Red Bulls | 34 | 13 | 11 | 10 | 55-50 | 50 | ||
5. | Sporting Kansas City | 34 | 14 | 7 | 13 | 48-41 | 49 | ||
6. | Philadelphia Union | 34 | 10 | 12 | 12 | 51-51 | 42 | ||
7. | Toronto | 34 | 11 | 8 | 15 | 44-54 | 41 | ||
8. | Houston Dynamo | 34 | 11 | 6 | 17 | 39-58 | 39 | ||
9. | Chicago Fire | 34 | 6 | 18 | 10 | 41-51 | 36 | ||
10. | Montreal Impact | 34 | 6 | 10 | 18 | 38-58 | 28 |
Day 19 | |||||||||
19:00 | Harbin Yiteng | | Tianjin Teda | 0:0 | |||||
Harbin | |||||||||
19:30 | Liaoning Whowin | | Shandong Luneng Taishan | 0:0 | |||||
Shenyang | |||||||||
19:30 | Beijing Guoan | | Shanghai SIPG | 2:0 (1:0) | |||||
Beijing | |||||||||
19:35 | Hangzhou Greentown | | Guangzhou R&F | 1:3 (1:0) | |||||
Hangzhou | |||||||||
20:00 | Henan Construction | | Shanghai Shenhua | 2:2 (0:0) | |||||
Zhengzhou |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Guangzhou Evergrande | 30 | 22 | 4 | 4 | 76-28 | 70 | ||
2. | Beijing Guoan | 30 | 21 | 4 | 5 | 50-25 | 67 | ||
3. | Guangzhou R&F | 30 | 17 | 6 | 7 | 67-39 | 57 | ||
4. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 12 | 12 | 6 | 41-29 | 48 | ||
5. | Shanghai SIPG | 30 | 12 | 12 | 6 | 47-39 | 48 | ||
6. | Guizhou Renhe | 30 | 11 | 8 | 11 | 33-35 | 41 | ||
7. | Tianjin Teda | 30 | 10 | 9 | 11 | 41-44 | 39 | ||
8. | Jiangsu Sainty | 30 | 9 | 10 | 11 | 37-45 | 37 | ||
9. | Shanghai Shenhua | 30 | 8 | 11 | 11 | 33-45 | 35 | ||
10. | Liaoning Whowin | 30 | 8 | 9 | 13 | 33-48 | 33 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |