08.08.2014 < | Football matches for 9.08.2014 | > 10.08.2014 |
Day 5 | |||||||||
15:30 | Coton Sport FC | | Léopards | 0:4 (0:0) | |||||
Garoua |
Day 5 | |||||||||
15:00 | Nkana | | Al-Ahly Cairo | 1:0 (0:0) | |||||
Kitwe | |||||||||
18:30 | Étoile du Sahel | | Séwé Sports | 0:1 (0:0) | |||||
Sousse |
Day 3 | |||||||||
17:00 | Metalurh Donetsk | | Metalurh Zaporizhzhya | 1:1 (1:0) | |||||
Kiev | |||||||||
19:30 | Dynamo | | Olympik | 0:0 | |||||
Kiev | |||||||||
19:30 | Shakhtar | | Metalist | 1:0 (0:0) | |||||
Lviv |
Day 3 | |||||||||
18:00 | FK Sumy | | Helios | 1:4 (0:2) | |||||
Sumy | |||||||||
18:00 | FK Poltava | | Dynamo-2 | 1:0 (0:0) | |||||
Poltava | |||||||||
19:00 | FK Oleksandriya | | Naftovyk-Ukrnafta | 2:1 (0:1) | |||||
Oleksandriia |
Day 20 | |||||||||
18:00 | Tarpeda-BelAZ | | FK Minsk | 1:0 (0:0) | |||||
Zhodzina | |||||||||
18:00 | Neman | | Belshina | 1:1 (1:1) | |||||
Hrodna | |||||||||
18:00 | Dnepr | | Dynamo Brest | 0:1 (0:1) | |||||
Mogilev | |||||||||
18:30 | Naftan | | BATE | 1:1 (1:1) | |||||
Navapolatsk |
Day 15 | |||||||||
17:30 | FK Andijon | | Qizilqum | 2:0 (2:0) | |||||
Andijon | |||||||||
17:30 | Metallurg | | Dinamo | 3:0 (1:0) | |||||
Bekobod | |||||||||
17:45 | Soʼgʼdiyona | | FK Olmaliq | 0:0 | |||||
Zomin | |||||||||
19:30 | Paxtakor | | Neftchi | 1:0 (0:0) | |||||
Toshkent |
Day 4 | |||||||||
16:30 | Wiener Neustadt | | Austria | 2:2 (2:2) | |||||
Wiener Neustadt | |||||||||
19:00 | Rapid | | Sturm | 1:1 (0:0) | |||||
Wien | |||||||||
19:00 | Ried | | Admira Wacker | 1:1 (1:0) | |||||
Ried im Innkreis | |||||||||
19:00 | Altach | | Wolfsberg | 1:2 (0:0) | |||||
Altach |
Day 1 | |||||||||
15:00 | Brentford | | Charlton Athletic | 1:1 (0:0) | |||||
Brentford | |||||||||
15:00 | Watford | | Bolton Wanderers | 3:0 (2:0) | |||||
Watford | |||||||||
15:00 | Millwall | | Leeds United | 2:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Middlesbrough | | Birmingham City | 2:0 (1:0) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
15:00 | Wigan Athletic | | Reading | 2:2 (1:0) | |||||
Wigan | |||||||||
15:00 | Brighton & Hove Albion | | Sheffield Wednesday | 0:1 (0:1) | |||||
Brighton & Hove | |||||||||
15:00 | Nottingham Forest | | Blackpool | 2:0 (2:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
15:00 | Huddersfield Town | | AFC Bournemouth | 0:4 (0:2) | |||||
Huddersfield | |||||||||
15:00 | Derby County | | Rotherham United | 1:0 (0:0) | |||||
Derby | |||||||||
17:15 | Ipswich Town | | Fulham | 2:1 (1:0) | |||||
Ipswich |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | AFC Bournemouth | 46 | 26 | 12 | 8 | 98-45 | 90 | ||
2. | Watford | 46 | 27 | 8 | 11 | 91-50 | 89 | ||
3. | Norwich City | 46 | 25 | 11 | 10 | 88-48 | 86 | ||
4. | Middlesbrough | 46 | 25 | 10 | 11 | 68-37 | 85 | ||
5. | Brentford | 46 | 23 | 9 | 14 | 78-59 | 78 | ||
6. | Ipswich Town | 46 | 22 | 12 | 12 | 72-54 | 78 | ||
7. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 22 | 12 | 12 | 70-56 | 78 | ||
8. | Derby County | 46 | 21 | 14 | 11 | 85-56 | 77 | ||
9. | Blackburn Rovers | 46 | 17 | 16 | 13 | 66-59 | 67 | ||
10. | Birmingham City | 46 | 16 | 15 | 15 | 54-64 | 63 |
Day 3 | |||||||||
18:00 | Mechelen | | Kortrijk | 1:2 (1:0) | |||||
Mechelen | |||||||||
20:00 | Cercle | | Oostende | 0:1 (0:1) | |||||
Brugge | |||||||||
20:00 | Lierse | | Mouscron-Péruwelz | 2:2 (1:0) | |||||
Lier | |||||||||
20:00 | Waasland-Beveren | | Westerlo | 1:1 (0:0) | |||||
Beveren |
Day 4 | |||||||||
18:00 | Cherno More | | Marek | 0:1 (0:1) | |||||
Varna | |||||||||
18:00 | Lokomotiv Sofia | | Slavia | 1:0 (1:0) | |||||
Sofia | |||||||||
18:00 | Botev | | Liteks | 3:3 (2:3)* | |||||
Plovdiv | |||||||||
20:00 | Lokomotiv Plovdiv | | Ludogorets | 1:4 (0:3) | |||||
Plovdiv |
Day 1 | |||||||||
17:30 | Kobuleti | | Baia | 2:1 (1:0) | |||||
Kobuleti | |||||||||
17:30 | Metalurgi | | Dinamo Batumi | 2:1 (1:1) | |||||
Rustavi | |||||||||
17:30 | Kolkheti 1913 | | Torpedo | 0:3 (0:1) | |||||
Lanchkhuti | |||||||||
19:00 | Zestaponi | | Guria | 6:0 (3:0) | |||||
Zestaponi |
Day 24 | |||||||||
15:00 | FK Liepāja | | Daugava Rīga | 1:2 (0:1) | |||||
Liepāja | |||||||||
19:00 | Daugava Daugavpils | | METTA/LU | 2:1 (1:0) | |||||
Daugavpils | |||||||||
19:00 | Spartaks | | Jūrmala | 4:1 (2:1) | |||||
Jūrmala |
Day 19 | |||||||||
15:30 | Vålerenga | | Sarpsborg 08 | 2:2 (0:0) | |||||
Oslo | |||||||||
18:00 | Odd | | Strømsgodset | 1:0 (0:0) | |||||
Skien |
Day 4 | |||||||||
18:00 | GKS | | Śląsk | 2:0 (1:0) | |||||
Bełchatów | |||||||||
20:30 | Legia | | Górnik Łęczna | 5:0 (0:0) | |||||
Warszawa |
Day 1 | |||||||||
17:30 | Spartak Zlatibor Voda | | Radnički 1923 | 1:0 (0:0) | |||||
Subotica | |||||||||
17:30 | Novi Pazar | | Rad | 1:0 (1:0) | |||||
Novi Pazar | |||||||||
19:30 | Crvena Zvezda | | Radnički Niš | 2:0 (2:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
20:00 | Jagodina | | Mladost | 1:1 (1:0) | |||||
Jagodina | |||||||||
20:00 | Napredak | | Čukarički | 0:2 (0:0) | |||||
Kruŝevac | |||||||||
20:30 | Borac | | Donji Srem | 2:0 (0:0) | |||||
Ĉačak |
Day 4 | |||||||||
19:00 | Slaven | | Istra 1961 | 1:1 (1:1) | |||||
Koprivnica | |||||||||
21:00 | Osijek | | Dinamo | 1:2 (0:1) | |||||
Osijek |
Day 18 | |||||||||
16:00 | Åtvidaberg | | Kalmar | 3:1 (1:0) | |||||
Åtvidaberg | |||||||||
16:00 | Mjällby | | Örebro | 0:1 (0:0) | |||||
Hällevik |
Day 1 | |||||||||
15:00 | Dundee | | Kilmarnock | 1:1 (1:1) | |||||
Dundee | |||||||||
15:00 | Hamilton Academical | | Inverness | 0:2 (0:2) | |||||
Hamilton | |||||||||
15:00 | Motherwell | | St. Mirren | 1:0 (0:0) | |||||
Motherwell |
Day 23 | |||||||||
16:00 | Nõmme Kalju | | Levadia | 0:1 (0:1) | |||||
Tallinn | |||||||||
19:00 | Paide | | Trans | 1:1 (0:1) | |||||
Paide |
Day 1 | |||||||||
20:30 | Defensa y Justicia | | Racing Club | 1:3 (0:2) | |||||
Florencio Varela |
19:00 | Philadelphia Union | | Montreal Impact | 2:1 (1:0) | |||||
Chester | |||||||||
19:30 | Columbus Crew | | Toronto | 2:3 (1:1) | |||||
Columbus | |||||||||
19:30 | Portland Timbers | | Chivas USA | 2:0 (2:0) | |||||
Portland | |||||||||
20:00 | Dallas | | Colorado Rapids | 3:1 (2:0) | |||||
Frisco | |||||||||
20:00 | Real Salt Lake | | DC United | 3:0 (3:0) | |||||
Sandy |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | DC United | 34 | 17 | 8 | 9 | 52-37 | 59 | ||
2. | New England Revolution | 34 | 17 | 4 | 13 | 51-46 | 55 | ||
3. | Columbus Crew | 34 | 14 | 10 | 10 | 52-42 | 52 | ||
4. | New York Red Bulls | 34 | 13 | 11 | 10 | 55-50 | 50 | ||
5. | Sporting Kansas City | 34 | 14 | 7 | 13 | 48-41 | 49 | ||
6. | Philadelphia Union | 34 | 10 | 12 | 12 | 51-51 | 42 | ||
7. | Toronto | 34 | 11 | 8 | 15 | 44-54 | 41 | ||
8. | Houston Dynamo | 34 | 11 | 6 | 17 | 39-58 | 39 | ||
9. | Chicago Fire | 34 | 6 | 18 | 10 | 41-51 | 36 | ||
10. | Montreal Impact | 34 | 6 | 10 | 18 | 38-58 | 28 |
Day 19 | |||||||||
19:30 | Changchun Yatai | | Dalian Aerbin | 1:1 (0:0) | |||||
Changchun | |||||||||
19:45 | Shanghai Shenxin | | Guizhou Renhe | 0:1 (0:0) | |||||
Shanghai | |||||||||
20:00 | Guangzhou Evergrande | | Jiangsu Sainty | 3:0 (0:0) | |||||
Guangzhou |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Guangzhou Evergrande | 30 | 22 | 4 | 4 | 76-28 | 70 | ||
2. | Beijing Guoan | 30 | 21 | 4 | 5 | 50-25 | 67 | ||
3. | Guangzhou R&F | 30 | 17 | 6 | 7 | 67-39 | 57 | ||
4. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 12 | 12 | 6 | 41-29 | 48 | ||
5. | Shanghai SIPG | 30 | 12 | 12 | 6 | 47-39 | 48 | ||
6. | Guizhou Renhe | 30 | 11 | 8 | 11 | 33-35 | 41 | ||
7. | Tianjin Teda | 30 | 10 | 9 | 11 | 41-44 | 39 | ||
8. | Jiangsu Sainty | 30 | 9 | 10 | 11 | 37-45 | 37 | ||
9. | Shanghai Shenhua | 30 | 8 | 11 | 11 | 33-45 | 35 | ||
10. | Liaoning Whowin | 30 | 8 | 9 | 13 | 33-48 | 33 |
Now in database:
|
05.12.2023 current |
21:00 | |
19:30 | |
* | |
16:30 | |
19:00 | |
12:30 | |
13:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:00 | |
14:00 | |
16:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
15:30 | |
18:00 | |
20:30 | |
14:00 | |
16:00 | |
18:00 | |
18:00 | |
15:00 | |
17:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
15:50 | |
18:00 | |
19:45 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
CONCACAF Champions Cup 2024,
Final tournament
Just finished
23.03.2023 – 26.03.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |