19.03.2010 < | Football matches for 20.03.2010 | > 21.03.2010 |
Day 1 | |||||||||
15:00 | Zanaco | | ASEC | 1:0 (0:0) | |||||
Lusaka | |||||||||
15:30 | APR FC | | TP Mazembe | 1:0 (0:0) | |||||
Kigali | |||||||||
15:30 | Tiko United | | Heartland | 2:2 (0:0) | |||||
Douala | |||||||||
16:00 | Gunners | | Al Ahly Cairo | 1:0 (1:0) | |||||
Harare | |||||||||
16:15 | Curepipe Starlight | | Gaborone United | 0:3 (0:2) | |||||
Curepipe | |||||||||
17:00 | Espérance | | ASFA Yennenga | 4:1 (3:1) | |||||
Radès | |||||||||
19:30 | Ismaily | | Stade Tamponnaise | 3:1 (1:1) | |||||
Ismaïlia | |||||||||
20:15 | SuperSport United | | Ferroviário | 3:0 (2:0) | |||||
Johannesburg |
Day 1 | |||||||||
Cercle Olympique | | Primeiro de Agosto | 0:0 | ||||||
Banks SC | | Haras El-Hedood | 1:1 | ||||||
Motema Pembe | | FC 105 | 0:0 | ||||||
Séwé Sport | | Stade Malien | 2:0 | ||||||
Belouizdad | | FAR | 1:0 | ||||||
Académica Soyo | | Enyimba | 2:0 | ||||||
Al Ahly Tripoli | | Sfaxien | 0:0 | ||||||
Day 3 | |||||||||
Racing | | Hubentut Fortuna | 1:1 (1:1) | ||||||
Willemstad | |||||||||
Barber | | River Plate | 0:4 (0:1) | ||||||
Willemstad |
Day 21 | |||||||||
13:30 | Obolon | | Karpaty | 1:3 (1:1) | |||||
Kiev | |||||||||
15:00 | Illichovets | | Kryvbas | 0:3 (0:2) | |||||
Mariupol | |||||||||
15:00 | Dnipro | | Chornomorets | 3:1 (1:0) | |||||
Dnipropetrovsk | |||||||||
16:00 | Zorya | | Shakhtar | 0:2 (0:1) | |||||
Donetsk | |||||||||
17:00 | Metalist | | Metalurh Zaporizhzhya | 4:0 (1:0) | |||||
Kharkiv |
Day 18 | |||||||||
Naftovyk-Ukrnafta | | PFK Oleksandriya | 0:1 (0:0) | ||||||
Okhtyrka | |||||||||
FK Kharkiv | | Dynamo-2 | 0:1 (0:0) | ||||||
Kharkiv | |||||||||
15:00 | Stal | | Arsenal | 1:1 (0:0) | |||||
Alchevsk | |||||||||
15:00 | FK Lviv | | Nyva | 3:0 (1:0) | |||||
Dobromyl |
Day 2 | |||||||||
15:00 | Neftchi | | FK Olmaliq | 3:0 (2:0) | |||||
Fergana | |||||||||
16:30 | Mashʼal | | FK Andijon | 1:0 (0:0) | |||||
Muborak | |||||||||
17:00 | Xorazm | | Novbahor | 0:1 (0:0) | |||||
Urganch |
Day 25 | |||||||||
18:00 | Mattersburg | | LASK | 2:1 (1:0) | |||||
Mattersburg | |||||||||
18:00 | Sturm | | Rapid | 1:1 (0:0) | |||||
Graz | |||||||||
18:00 | Austria Kärnten | | Ried | 1:0 (1:0) | |||||
Klagenfurt am Wörthersee |
Day 31 | |||||||||
12:45 | Aston Villa | | Wolverhampton Wanderers | 2:2 (1:2) | |||||
Birmingham | |||||||||
15:00 | Everton | | Bolton Wanderers | 2:0 (0:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
15:00 | Portsmouth | | Hull City | 3:2 (1:1) | |||||
Portsmouth | |||||||||
15:00 | Stoke City | | Tottenham Hotspur | 1:2 (0:0) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
15:00 | Sunderland | | Birmingham City | 3:1 (2:0) | |||||
Sunderland | |||||||||
15:00 | Wigan Athletic | | Burnley | 1:0 (0:0) | |||||
Manchester | |||||||||
17:30 | Arsenal | | West Ham United | 2:0 (1:0) | |||||
London |
Day 38 | |||||||||
Blackpool | | Crystal Palace | 2:2 (0:2) | ||||||
Blackpool | |||||||||
Bristol City | | Newcastle United | 2:2 (2:0) | ||||||
Bristol | |||||||||
Doncaster Rovers | | Sheffield United | 1:1 (1:0) | ||||||
Doncaster | |||||||||
Ipswich Town | | Barnsley | 1:0 (1:0) | ||||||
Ipswich | |||||||||
Middlesbrough | | Reading | 1:1 (0:0) | ||||||
Middlesbrough | |||||||||
Nottingham Forest | | Peterborough United | 1:0 (1:0) | ||||||
Nottingham | |||||||||
Queens Park Rangers | | Swansea City | 1:1 (0:0) | ||||||
London | |||||||||
Scunthorpe United | | Plymouth Argyle | 2:1 (1:1) | ||||||
Scunthorpe | |||||||||
Sheffield Wednesday | | Derby County | 0:0 | ||||||
Sheffield | |||||||||
West Bromwich Albion | | Preston North End | 3:2 (3:2) | ||||||
West Bromwich |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Newcastle United | 46 | 30 | 12 | 4 | 90-35 | 102 | ||
2. | West Bromwich Albion | 46 | 26 | 13 | 7 | 89-48 | 91 | ||
3. | Nottingham Forest | 46 | 22 | 13 | 11 | 65-40 | 79 | ||
4. | Cardiff City | 46 | 22 | 10 | 14 | 73-54 | 76 | ||
5. | Leicester City | 46 | 21 | 13 | 12 | 61-45 | 76 | ||
6. | Blackpool | 46 | 19 | 13 | 14 | 74-58 | 70 | ||
7. | Swansea City | 46 | 17 | 18 | 11 | 40-37 | 69 | ||
8. | Sheffield United | 46 | 17 | 14 | 15 | 62-55 | 65 | ||
9. | Reading | 46 | 17 | 12 | 17 | 68-63 | 63 | ||
10. | Bristol City | 46 | 15 | 18 | 13 | 56-65 | 63 |
Day 27 | |||||||||
18:00 | Xerez | | Tenerife | 2:1 (2:0) | |||||
Jerez | |||||||||
18:00 | Deportivo La Coruna | | Real Valladolid | 0:2 (0:1) | |||||
La Coruña | |||||||||
18:00 | Athletic | | Getafe | 2:2 (1:1) | |||||
Bilbao | |||||||||
20:00 | Real Madrid | | Sporting Gijon | 3:1 (2:1) | |||||
Madrid | |||||||||
22:00 | Español | | Sevilla | 2:0 (1:0) | |||||
Barcelona |
Day 19 | |||||||||
13:00 | Jagodina | | Borac | 0:1 (0:1) | |||||
Jagodina | |||||||||
15:00 | BSK Borča | | Hajduk | 3:0 (2:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
15:00 | Metalac | | Crvena zvezda | 2:1 (0:0) | |||||
Gornji Milanovac | |||||||||
15:00 | Napredak | | OFK | 1:2 (1:1) | |||||
Kruŝevac | |||||||||
15:00 | Smederevo | | Vojvodina | 1:0 (0:0) | |||||
Smederevo | |||||||||
15:00 | Spartak Zlatibor Voda | | Habitfarm | 0:0 | |||||
Subotica | |||||||||
17:00 | Partizan | | Čukarički Stankom | 3:0 (1:0) | |||||
Belgrade |
Day 27 | |||||||||
Gorica | | Rudar | 2:1 (1:1) | ||||||
Celje | | Domžale | 1:0 (1:0) | ||||||
Labod Drava | | Olimpija | 0:0 | ||||||
Interblock | | Maribor | 0:1 (0:1) | ||||||
Day 29 | |||||||||
19:00 | Auxerre | | Le Mans | 2:1 (1:0) | |||||
Auxerre | |||||||||
19:00 | Boulogne | | Lorient | 2:0 (1:0) | |||||
Boulogne-sur-Mer | |||||||||
19:00 | Grenoble | | Monaco | 0:0 | |||||
Grenoble | |||||||||
19:00 | Nice | | Paris Saint-Germain | 1:0 (0:0)* | |||||
Nice | |||||||||
19:00 | Rennes | | Toulouse | 4:1 (2:0) | |||||
Rennes | |||||||||
19:00 | Saint-Étienne | | Nancy-Lorraine | 0:0 | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
21:00 | Lens | | Sochaux-Montbéliard | 0:0 | |||||
Lens |
Day 2 | |||||||||
16:00 | Brommapojkarna | | AIK | 0:0 | |||||
Solna |
Day 29 | |||||||||
12:15 | Hearts | | Hibernian | 2:1 (2:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
15:00 | Aberdeen | | Dundee United | 2:2 (2:2) | |||||
Aberdeen | |||||||||
15:00 | Celtic | | St. Johnstone | 3:0 (1:0) | |||||
Glasgow | |||||||||
15:00 | Hamilton | | Falkirk | 2:2 (0:1) | |||||
Hamilton |
Day 3 | |||||||||
Flora | | Lootus | 2:1 (1:1) | ||||||
Nõmme Kalju | | Levadia | 0:3 (0:1) | ||||||
Paide | | Tammeka | 1:3 (0:2) | ||||||
Kalev | | Tulevik | 2:1 (0:0) | ||||||
Kuressaare | | Trans | 0:1 (0:0) | ||||||
Day 10 | |||||||||
15:00 | San Lorenzo de Almagro | | Colón | 2:2 (1:2) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
17:10 | Lanús | | Racing Club | 1:0 (0:0) | |||||
Lanús | |||||||||
17:10 | Newell's Old Boys | | Vélez Sársfield | 1:1 (0:0) | |||||
Rosario | |||||||||
19:10 | Argentinos Juniors | | Tigre | 1:1 (1:0) | |||||
Buenos Aires |
19:00 | Melbourne Victory | | Sydney | 1:1 aet (0:0, 1:1), pen. 2:4 | |||||
Melbourne |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
0:1* | |
1:3 | |
1:2 | |
2:0 | |
14:00* | |
1:1 | |
16:30* | |
2:0 | |
4:2 | |
4:3 aet | |
2:1 | |
1:1 | |
4:0 | |
5:0 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:2 | |
1:0 | |
4:0 | |
5:1 | |
1:1 | |
2:1 | |
2:3 | |
3:1 | |
0:4 | |
1:0 | |
2:3 | |
2:2 | |
1:0 | |
1:2 | |
1:0 | |
0:1 | |
2:0 | |
0:3 | |
0:0 | |
1:3 | |
18:00* | |
1:0 | |
1:1 | |
2:2 | |
1:1 | |
3:1 | |
1:0 | |
1:2 | |
0:1 | |
6:1 | |
1:1 | |
5:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
0:0 | |
2:1 | |
3:1 | |
1:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
2:1 | |
2:0 | |
2:6 | |
0:0 | |
0:3 | |
1:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
1:0 | |
1:2 | |
0:1 | |
3:0 | |
2:1 | |
12:00* | |
1:2 | |
2:0 | |
Local time |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |