05.11.2021 < | Football matches for 6.11.2021 | > 07.11.2021 |
Day 14 | |||||||||
14:00 | Arsenal | | FK Ufa | 0:0 | |||||
Tula | |||||||||
16:30 | Dynamo | | FK Krasnodar | 1:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
17:30 | Krylia Sovetov | | FK Khimki | 3:0 (2:0) | |||||
Samara | |||||||||
19:00 | FK Sochi | | CSKA | 4:1 (3:0) | |||||
Sochi |
Day 21 | |||||||||
13:00 | Neftekhimik | | Volgar | 0:1 (0:1) | |||||
Nizhnekamsk | |||||||||
14:00 | SKA-Khabarovsk | | Rotor | 3:1 (1:1) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
14:00 | Tekstilshchik | | FK Krasnodar-2 | 0:1 (0:0) | |||||
Ivanovo | |||||||||
14:00 | Veles | | Kuban | 1:0 (1:0) | |||||
Domodedovo | |||||||||
15:00 | Akron | | Metallurg | 2:0 (1:0) | |||||
Zhigulyovsk | |||||||||
15:00 | Tom | | Fakel | 2:2 (0:2) | |||||
Tomsk | |||||||||
16:00 | FK Orenburg | | Baltika | 2:1 (0:1) | |||||
Orenburg | |||||||||
17:00 | Alaniya | | Torpedo | 5:1 (3:0) | |||||
Grozny | |||||||||
17:00 | KAMAZ | | Olimp-Dolgoprudny | 1:1 (1:1) | |||||
Naberezhnye Chelny | |||||||||
17:00 | Yenisey | | Spartak-2 | 2:1 (1:1) | |||||
Krasnoyarsk |
Day 17 | |||||||||
13:00 | Biolog-Novokubansk | | Chernomorets | 2:2 (0:0) | |||||
Progress | |||||||||
14:00 | Legion-Dynamo | | Dynamo Stavropol | 0:0 | |||||
Makhachkala | |||||||||
15:00 | Mashuk-KMV | | SKA | 0:2 (0:2) | |||||
Pyatigorsk | |||||||||
15:00 | Chaika | | Rotor-2 | 3:1 (2:1) | |||||
Peschanokopskoye | |||||||||
15:30 | Druzhba | | FK Forte | 1:2 (0:1) | |||||
Maykop |
Day 14 | |||||||||
14:00 | FK Mynai | | FK Mariupol | 0:2 (0:1) | |||||
Kiev | |||||||||
17:00 | Dynamo | | Vorskla | 1:2 (0:1) | |||||
Kiev | |||||||||
19:30 | Chornomorets | | Rukh | 4:3 (2:0) | |||||
Odesa |
Day 17 | |||||||||
13:15 | Kremin | | FK Kramatorsk | 0:1 (0:1) | |||||
Kremenchuk | |||||||||
14:15 | Prykarpattya | | Olympik | 2:1 (1:0) | |||||
Ivano-Frankivsk |
Day 17 | |||||||||
12:00 | FK Poltava | | Peremoha | 2:0 (1:0) | |||||
Nijni Mlini Vorskla-Smena Stadium | |||||||||
13:00 | Krystal | | Viktoriya | 0:2 (0:1) | |||||
Kherson | |||||||||
13:00 | FK Vovchansk | | FK Trostianets | 3:5 (0:3) | |||||
Kharkiv | |||||||||
14:00 | Yarud | | FK Sumy | 3:2 (2:1) | |||||
Mariupol NTB Mariupol | |||||||||
14:00 | Enerhiya | | Tavriya | 0:2 (0:1) | |||||
Nova Kakhovka | |||||||||
14:00 | MFK Mykolaiv | | Real Pharma | 1:1 (0:0) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
14:00 | FK Nikopol | | Metalurh | 0:6 (0:3) | |||||
Nikopol | |||||||||
14:00 | Balkany | | Skoruk | 0:0 | |||||
Odesa |
Day 13 | |||||||||
16:00 | Ararat-Armenia | | Noravank | 2:1 (1:0) | |||||
Yerevan |
Day 28 | |||||||||
13:00 | Energetik-BDU | | FK Minsk | 1:1 (0:1) | |||||
Barysaw | |||||||||
15:00 | BATE | | Dynamo Minsk | 1:1 (0:0) | |||||
Barysaw | |||||||||
17:00 | Shakhtsyor | | FK Slutsk | 1:1 (1:0) | |||||
Salihorsk |
Day 1 | |||||||||
15:00 | Shakhtyor (Karagandy) | | Tobil (Kostanay) | 5:2 (3:1) | |||||
Karagandy |
Day 17 | |||||||||
13:00 | Florești | | Dinamo-Auto | 1:5 (0:1) | |||||
Bendery | |||||||||
17:00 | Sheriff | | Zimbru | 6:0 (3:0) | |||||
Tiraspol |
Day 14 | |||||||||
17:00 | Hartberg | | Austria Klagenfurt | 0:2 (0:2) | |||||
Hartberg | |||||||||
17:00 | Admira Wacker | | Ried | 1:2 (1:0) | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
17:00 | Austria Wien | | Red Bull | 0:1 (0:0) | |||||
Wien |
Day 11 | |||||||||
12:30 | Manchester United | | Manchester City | 0:2 (0:2) | |||||
Manchester | |||||||||
15:00 | Crystal Palace | | Wolverhampton Wanderers | 2:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Brentford | | Norwich City | 1:2 (0:2) | |||||
Brentford | |||||||||
15:00 | Chelsea | | Burnley | 1:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
17:30 | Brighton & Hove Albion | | Newcastle United | 1:1 (1:0) | |||||
Brighton & Hove |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Manchester City | 38 | 29 | 6 | 3 | 99-26 | 93 | ||
2. | Liverpool | 38 | 28 | 8 | 2 | 94-26 | 92 | ||
3. | Chelsea | 38 | 21 | 11 | 6 | 76-33 | 74 | ||
4. | Tottenham Hotspur | 38 | 22 | 5 | 11 | 69-40 | 71 | ||
5. | Arsenal | 38 | 22 | 3 | 13 | 61-48 | 69 | ||
6. | Manchester United | 38 | 16 | 10 | 12 | 57-57 | 58 | ||
7. | West Ham United | 38 | 16 | 8 | 14 | 60-51 | 56 | ||
8. | Leicester City | 38 | 14 | 10 | 14 | 62-59 | 52 | ||
9. | Brighton & Hove Albion | 38 | 12 | 15 | 11 | 42-44 | 51 | ||
10. | Wolverhampton Wanderers | 38 | 15 | 6 | 17 | 38-43 | 51 |
Day 17 | |||||||||
15:00 | AFC Bournemouth | | Swansea City | 4:0 (1:0) | |||||
Bournemouth | |||||||||
15:00 | Blackburn Rovers | | Sheffield United | 3:1 (1:1) | |||||
Blackburn | |||||||||
15:00 | Cardiff City | | Huddersfield Town | 2:1 (0:1) | |||||
Cardiff | |||||||||
15:00 | Coventry City | | Bristol City | 3:2 (0:1) | |||||
Coventry | |||||||||
15:00 | Barnsley | | Hull City | 0:2 (0:1) | |||||
Barnsley | |||||||||
15:00 | Millwall | | Derby County | 1:1 (1:1) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Luton Town | | Stoke City | 0:1 (0:1) | |||||
Luton | |||||||||
15:00 | Nottingham Forest | | Preston North End | 3:0 (2:0) | |||||
Nottingham | |||||||||
15:00 | Peterborough United | | Fulham | 0:1 (0:0) | |||||
Peterborough | |||||||||
15:00 | West Bromwich Albion | | Middlesbrough | 1:1 (0:1) | |||||
West Bromwich | |||||||||
15:30 | Birmingham City | | Reading | 1:2 (1:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
17:30 | Blackpool | | Queens Park Rangers | 1:1 (0:1) | |||||
Blackpool |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Fulham | 46 | 27 | 9 | 10 | 106-43 | 90 | ||
2. | AFC Bournemouth | 46 | 25 | 13 | 8 | 74-39 | 88 | ||
3. | Huddersfield Town | 46 | 23 | 13 | 10 | 64-47 | 82 | ||
4. | Nottingham Forest | 46 | 23 | 11 | 12 | 73-40 | 80 | ||
5. | Sheffield United | 46 | 21 | 12 | 13 | 63-45 | 75 | ||
6. | Luton Town | 46 | 21 | 12 | 13 | 63-55 | 75 | ||
7. | Middlesbrough | 46 | 20 | 10 | 16 | 59-50 | 70 | ||
8. | Blackburn Rovers | 46 | 19 | 12 | 15 | 59-50 | 69 | ||
9. | Millwall | 46 | 18 | 15 | 13 | 53-45 | 69 | ||
10. | West Bromwich Albion | 46 | 18 | 13 | 15 | 52-45 | 67 |
13:00 | Scunthorpe United | | Doncaster Rovers | 0:1 (0:1) | |||||
Scunthorpe | |||||||||
14:00 | Gillingham | | Cheltenham Town | 1:1 (0:1) | |||||
Gillingham | |||||||||
15:00 | Bradford City | | Exeter City | 1:1 (1:0) | |||||
Bradford | |||||||||
15:00 | Sunderland | | Mansfield Town | 0:1 (0:1) | |||||
Sunderland | |||||||||
15:00 | Hayes & Yeading United | | Sutton United | 0:1 (0:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Carlisle United | | Horsham | 2:0 (0:0) | |||||
Carlisle | |||||||||
15:00 | Yate Town | | Yeovil Town | 0:5 (0:3) | |||||
Yate | |||||||||
15:00 | Rotherham United | | Bromley | 3:0 (2:0) | |||||
Rotherham | |||||||||
15:00 | Portsmouth | | Harrow Borough | 1:0 (1:0) | |||||
Portsmouth | |||||||||
15:00 | Morecambe | | Newport County | 1:0 (0:0) | |||||
Morecambe | |||||||||
15:00 | Fleetwood Town | | Burton Albion | 1:2 (1:1) | |||||
Fleetwood | |||||||||
15:00 | Northampton Town | | Cambridge United | 2:2 (2:1) | |||||
Northampton | |||||||||
15:00 | Halifax Town | | Maidenhead United | 7:4 (4:3) | |||||
Halifax | |||||||||
15:00 | Chesterfield | | Southend United | 3:1 (2:1) | |||||
Chesterfield | |||||||||
15:00 | Kidderminster Harriers | | Grimsby Town | 1:0 (0:0) | |||||
Kidderminster | |||||||||
15:00 | Wigan Athletic | | Solihull Moors | 0:0 | |||||
Wigan | |||||||||
15:00 | Boreham Wood | | Eastleigh | 2:0 (1:0) | |||||
Borehamwood | |||||||||
15:00 | York City | | Buxton | 0:1 (0:0) | |||||
York | |||||||||
15:00 | Ipswich Town | | Oldham Athletic | 1:1 (1:1) | |||||
Ipswich | |||||||||
15:00 | AFC Wimbledon | | Guiseley | 1:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Harrogate Town | | Wrexham | 2:1 (0:1) | |||||
Harrogate | |||||||||
15:00 | Hartlepool United | | Wycombe Wanderers | 2:2 (1:0) | |||||
Hartlepool | |||||||||
15:00 | King's Lynn Town | | Walsall | 0:1 (0:1) | |||||
King's Lynn | |||||||||
15:00 | Crewe Alexandra | | Swindon Town | 0:3 (0:1) | |||||
Crewe | |||||||||
15:00 | Charlton Athletic | | Havant & Waterlooville | 4:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Crawley Town | | Tranmere Rovers | 0:1 (0:1) | |||||
Crawley | |||||||||
15:00 | Leyton Orient | | Ebbsfleet United | 1:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Milton Keynes Dons | | Stevenage | 2:2 (1:0) | |||||
Milton Keynes | |||||||||
15:00 | Lincoln City | | Bowers & Pitsea | 1:0 (0:0) | |||||
Lincoln | |||||||||
15:00 | Port Vale | | Accrington Stanley | 5:1 (1:0) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
15:00 | Gateshead | | Altrincham | 2:2 (0:0) | |||||
Gateshead | |||||||||
17:15 | Banbury United | | Barrow | 0:4 (0:1) | |||||
Banbury |
Day 14 | |||||||||
16:15 | Eupen | | Zulte Waregem | 1:1 (1:1) | |||||
Eupen | |||||||||
18:30 | Kortrijk | | Beerschot | 1:1 (0:0) | |||||
Kortrijk | |||||||||
18:30 | Mechelen | | Sint-Truiden | 0:1 (0:1) | |||||
Mechelen | |||||||||
20:45 | Union Saint-Gilloise | | Charleroi | 4:0 (3:0) | |||||
Bruxelles |
Day 14 | |||||||||
12:30 | Cherno More | | Tsarsko Selo | 1:1 (0:0) | |||||
Varna | |||||||||
15:00 | Pirin | | Botev Plovdiv | 0:1 (0:1) | |||||
Blagoevgrad | |||||||||
17:30 | Slavia | | Levski | 0:1 (0:0) | |||||
Sofia |
Day 11 | |||||||||
15:30 | Bayern | | Freiburg | 2:1 (1:0) | |||||
München | |||||||||
15:30 | Wolfsburg | | Augsburg | 1:0 (1:0) | |||||
Wolfsburg | |||||||||
15:30 | Stuttgart | | Arminia | 0:1 (0:1) | |||||
Stuttgart | |||||||||
15:30 | Bochum | | Hoffenheim | 2:0 (0:0) | |||||
Bochum | |||||||||
18:30 | RB Leipzig | | Borussia Dortmund | 2:1 (1:0) | |||||
Leipzig |
Day 33 | |||||||||
18:00 | Lokomotivi | | Dinamo Batumi | 0:0 | |||||
Saguramo | |||||||||
20:00 | Dila | | Dinamo Tbilisi | 1:0 (0:0) | |||||
Gori |
Day 13 | |||||||||
14:00 | Español | | Granada | 2:0 (2:0) | |||||
Barcelona | |||||||||
16:15 | Celta de Vigo | | Barcelona | 3:3 (0:3) | |||||
Vigo | |||||||||
18:30 | Alavés | | Levante | 2:1 (0:1) | |||||
Vitoria-Gasteiz | |||||||||
21:00 | Real Madrid | | Rayo Vallecano | 2:1 (2:0) | |||||
Madrid |
Day 28 | |||||||||
13:30 | METTA/LU | | Noah Jūrmala | 3:0 | |||||
Rīga | |||||||||
13:30 | BFC Daugava | | RFS | 0:2 (0:2) | |||||
Daugavpils | |||||||||
13:30 | Spartaks | | FK Liepāja | 0:1 (0:1) | |||||
Jūrmala | |||||||||
13:30 | Riga FC | | Valmiera | 0:0 | |||||
Rīga |
Day 34 | |||||||||
13:00 | Džiugas | | Žalgiris Kaunas | 1:5 (0:3) | |||||
Telšiai |
Day 26 | |||||||||
18:00 | Brann | | Rosenborg | 2:2 (2:1) | |||||
Bergen | |||||||||
18:00 | Sarpsborg 08 | | Stabæk | 4:1 (1:0) | |||||
Sarpsborg |
Day 14 | |||||||||
12:30 | Piast | | Warta | 0:1 (0:0) | |||||
Gliwice | |||||||||
15:00 | Radomiak | | Górnik Zabrze | 1:0 (1:0) | |||||
Radom | |||||||||
17:30 | Lechia | | Zagłębie | 2:1 (0:1) | |||||
Gdańsk | |||||||||
20:00 | Górnik Łęczna | | Lech | 1:1 (0:1) | |||||
Łęczna |
Day 11 | |||||||||
15:30 | Vizela | | Estoril-Praia | 1:1 (0:0) | |||||
Vizela | |||||||||
18:00 | Portimonense | | Belenenses | 2:0 (1:0) | |||||
Portimão | |||||||||
20:30 | Vitória | | Moreirense | 2:1 (1:0) | |||||
Guimarães |
Day 13 | |||||||||
17:00 | Lille | | Angers | 1:1 (1:0) | |||||
Lille | |||||||||
21:00 | Bordeaux | | Paris Saint-Germain | 2:3 (0:2) | |||||
Bordeaux |
Day 15 | |||||||||
15:00 | Osijek | | Istra 1961 | 3:0 (1:0) | |||||
Osijek | |||||||||
17:05 | Hajduk | | Hrvatski dragovoljac | 2:0 (1:0) | |||||
Split |
Day 14 | |||||||||
15:00 | Hradec Králové | | Baník | 1:1 (0:0) | |||||
Mladá Boleslav | |||||||||
15:00 | Dynamo | | Mladá Boleslav | 2:1 (1:1) | |||||
České Budějovice | |||||||||
15:00 | Slovan | | Bohemians 1905 | 2:1 (0:0) | |||||
Liberec | |||||||||
18:00 | Viktoria | | Sigma | 0:0 | |||||
Plzeň |
Day 13 | |||||||||
15:00 | Aberdeen | | Motherwell | 0:2 (0:0) | |||||
Aberdeen | |||||||||
15:00 | Hearts | | Dundee United | 5:2 (2:1) | |||||
Edinburgh | |||||||||
15:00 | St. Johnstone | | St. Mirren | 0:0 | |||||
Perth |
Day 29 | |||||||||
19:00 | Vaprus | | Kuressaare | 0:4 (0:3) | |||||
Pärnu |
Day 20 | |||||||||
15:45 | Godoy Cruz | | Talleres | 0:2 (0:0) | |||||
Mendoza | |||||||||
15:45 | Colón | | Platense | 3:0 (1:0) | |||||
Santa Fe | |||||||||
18:00 | Independiente | | Arsenal | 3:0 (2:0) | |||||
Avellaneda | |||||||||
20:15 | Atlético Tucumán | | Racing Club | 0:2 (0:0) | |||||
San Miguel de Tucumán |
Day 30 | |||||||||
17:00 | Corinthians | | Fortaleza | 1:0 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
19:00 | Internacional | | Grêmio | 1:0 (1:0) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
21:00 | Fluminense | | Sport | 1:0 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |