26.11.2021 < | Football matches for 27.11.2021 | > 28.11.2021 |
Day 25 | |||||||||
14:00 | Spartak-2 | | Tekstilshchik | 2:1 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
14:00 | Torpedo | | Volgar | 1:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
15:00 | Akron | | FK Orenburg | 0:3 (0:1) | |||||
Zhigulyovsk | |||||||||
15:00 | Tom | | Neftekhimik | 1:1 (0:1) | |||||
Tomsk | |||||||||
15:00 | Rotor | | Fakel | 1:2 (1:2) | |||||
Volgograd | |||||||||
16:00 | Alaniya | | Veles | 2:1 (2:0) | |||||
Grozny | |||||||||
16:00 | FK Krasnodar-2 | | Metallurg | 1:0 (1:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
16:00 | Kuban | | Olimp-Dolgoprudny | 0:2 (0:0) | |||||
Krasnodar | |||||||||
16:00 | Yenisey | | SKA-Khabarovsk | 3:1 (1:0) | |||||
Krasnoyarsk | |||||||||
17:00 | Baltika | | KAMAZ | 0:0 | |||||
Kaliningrad |
Day 20 | |||||||||
13:15 | Nyva Ternopil | | Kremin | 4:2 (2:1) | |||||
Lviv | |||||||||
14:15 | Polissya | | Podillya | 1:2 (0:1) | |||||
Zhytomyr |
Day 20 | |||||||||
13:30 | Livyi Bereh | | Munkacs | 3:1 (1:0) | |||||
Kiev | |||||||||
13:30 | Bukovyna | | Dnipro | 1:0 (1:0) | |||||
Chernivtsi | |||||||||
13:30 | Karpaty Halych | | Rubikon | 3:0 (1:0) | |||||
Ivano-Frankivsk | |||||||||
14:00 | LNZ | | Lyubomyr | 3:0 (1:0) | |||||
Cherkasy | |||||||||
17:00 | Karpaty Lviv | | Dinaz | 2:0 (0:0) | |||||
Lviv |
Day 20 | |||||||||
12:00 | FK Poltava | | Krystal | 4:1 (2:0) | |||||
Kopyly | |||||||||
12:00 | Viktoriya | | FK Vovchansk | 0:1 (0:0) | |||||
Mykolaivka FC Victoria Stadium | |||||||||
13:00 | Tavriya | | FK Nikopol | 2:1 (2:0) | |||||
Marianivka Marianivskiy Stadium | |||||||||
13:00 | Skoruk | | Yarud | 2:1 (1:1) | |||||
Nikopol |
Day 19 | |||||||||
17:00 | Bălți | | Petrocub | 1:2 (1:1) | |||||
Bălţi | |||||||||
17:00 | Zimbru | | Sfîntul Gheorghe | 1:1 (1:0) | |||||
Chişinău |
Day 26 | |||||||||
15:00 | Nasaf | | Lokomotiv | 1:3 (1:0) | |||||
Qarshi | |||||||||
15:00 | Navbahor | | Qoʼqon 1912 | 2:3 (1:1) | |||||
Namangan | |||||||||
15:00 | Bunyodkor | | Paxtakor | 3:2 (1:2) | |||||
Toshkent | |||||||||
15:00 | Qizilqum | | Metallurg | 1:3 (0:2) | |||||
Navoiy | |||||||||
15:00 | Surkhon | | Mashʼal | 1:0 (1:0) | |||||
Termiz | |||||||||
15:00 | Turon | | FK Andijon | 1:0 (0:0) | |||||
Yaypan | |||||||||
15:00 | AGMK | | Soʼgʼdiyona | 0:1 (0:0) | |||||
Olmaliq |
Day 16 | |||||||||
17:00 | Admira Wacker | | Wolfsberg | 0:1 (0:0) | |||||
Maria Enzersdorf | |||||||||
17:00 | Austria Klagenfurt | | Red Bull | 2:1 (1:0) | |||||
Klagenfurt am Wörthersee | |||||||||
17:00 | Rheindorf Altach | | Tirol | 0:3 (0:1) | |||||
Altach |
Day 13 | |||||||||
12:30 | Arsenal | | Newcastle United | 2:0 (0:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Crystal Palace | | Aston Villa | 1:2 (0:1) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Liverpool | | Southampton | 4:0 (3:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
15:00 | Norwich City | | Wolverhampton Wanderers | 0:0 | |||||
Norwich | |||||||||
17:30 | Brighton & Hove Albion | | Leeds United | 0:0 | |||||
Brighton & Hove |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Manchester City | 38 | 29 | 6 | 3 | 99-26 | 93 | ||
2. | Liverpool | 38 | 28 | 8 | 2 | 94-26 | 92 | ||
3. | Chelsea | 38 | 21 | 11 | 6 | 76-33 | 74 | ||
4. | Tottenham Hotspur | 38 | 22 | 5 | 11 | 69-40 | 71 | ||
5. | Arsenal | 38 | 22 | 3 | 13 | 61-48 | 69 | ||
6. | Manchester United | 38 | 16 | 10 | 12 | 57-57 | 58 | ||
7. | West Ham United | 38 | 16 | 8 | 14 | 60-51 | 56 | ||
8. | Leicester City | 38 | 14 | 10 | 14 | 62-59 | 52 | ||
9. | Brighton & Hove Albion | 38 | 12 | 15 | 11 | 42-44 | 51 | ||
10. | Wolverhampton Wanderers | 38 | 15 | 6 | 17 | 38-43 | 51 |
Day 20 | |||||||||
12:30 | Preston North End | | Fulham | 1:1 (0:1) | |||||
Preston | |||||||||
15:00 | AFC Bournemouth | | Coventry City | 2:2 (1:0) | |||||
Bournemouth | |||||||||
15:00 | Birmingham City | | Blackpool | 1:0 (0:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
15:00 | Huddersfield Town | | Middlesbrough | 1:2 (0:2) | |||||
Huddersfield | |||||||||
15:00 | Hull City | | Millwall | 2:1 (1:1) | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
15:00 | Luton Town | | Cardiff City | 1:2 (0:1) | |||||
Luton | |||||||||
15:00 | Peterborough United | | Barnsley | 0:0 | |||||
Peterborough | |||||||||
15:00 | Stoke City | | Blackburn Rovers | 0:1 (0:0) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
15:00 | Swansea City | | Reading | 2:3 (1:2) | |||||
Swansea |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Fulham | 46 | 27 | 9 | 10 | 106-43 | 90 | ||
2. | AFC Bournemouth | 46 | 25 | 13 | 8 | 74-39 | 88 | ||
3. | Huddersfield Town | 46 | 23 | 13 | 10 | 64-47 | 82 | ||
4. | Nottingham Forest | 46 | 23 | 11 | 12 | 73-40 | 80 | ||
5. | Sheffield United | 46 | 21 | 12 | 13 | 63-45 | 75 | ||
6. | Luton Town | 46 | 21 | 12 | 13 | 63-55 | 75 | ||
7. | Middlesbrough | 46 | 20 | 10 | 16 | 59-50 | 70 | ||
8. | Blackburn Rovers | 46 | 19 | 12 | 15 | 59-50 | 69 | ||
9. | Millwall | 46 | 18 | 15 | 13 | 53-45 | 69 | ||
10. | West Bromwich Albion | 46 | 18 | 13 | 15 | 52-45 | 67 |
Day 16 | |||||||||
16:15 | Seraing | | Sint-Truiden | 2:0 (1:0) | |||||
Seraing | |||||||||
18:30 | Cercle | | Mechelen | 3:1 (1:1) | |||||
Brugge | |||||||||
18:30 | Eupen | | Kortrijk | 2:2 (2:1) | |||||
Eupen | |||||||||
20:45 | Charleroi | | Anderlecht | 1:3 (0:1) | |||||
Charleroi |
Day 16 | |||||||||
15:15 | Pirin | | Lokomotiv 1926 | 2:3 (1:0) | |||||
Blagoevgrad | |||||||||
17:30 | Arda | | Levski | 0:0 | |||||
Kardzhali |
Day 13 | |||||||||
15:30 | Wolfsburg | | Borussia Dortmund | 1:3 (1:1) | |||||
Wolfsburg | |||||||||
15:30 | Hertha | | Augsburg | 1:1 (1:0) | |||||
Berlin | |||||||||
15:30 | Köln | | Borussia Mönchengladbach | 4:1 (0:0) | |||||
Köln | |||||||||
15:30 | Bochum | | Freiburg | 2:1 (0:0) | |||||
Bochum | |||||||||
15:30 | Greuther | | Hoffenheim | 3:6 (1:2) | |||||
Fürth | |||||||||
18:30 | Bayern | | Arminia | 1:0 (0:0) | |||||
München |
Day 15 | |||||||||
14:00 | Alavés | | Celta de Vigo | 1:2 (1:1) | |||||
Vitoria-Gasteiz | |||||||||
16:15 | Valencia | | Rayo Vallecano | 1:1 (1:0) | |||||
Valencia | |||||||||
18:30 | Mallorca | | Getafe | 0:0 | |||||
Palma de Mallorca | |||||||||
21:00 | Villarreal | | Barcelona | 1:3 (0:0) | |||||
Villarreal |
Day 14 | |||||||||
15:00 | Empoli | | Fiorentina | 2:1 (0:0) | |||||
Empoli | |||||||||
15:00 | Sampdoria | | Hellas Verona | 3:1 (0:1) | |||||
Genova | |||||||||
18:00 | Juventus | | Atalanta | 0:1 (0:1) | |||||
Torino | |||||||||
20:45 | Venezia | | Inter | 0:2 (0:1) | |||||
Venezia |
Day 28 | |||||||||
18:00 | Lillestrøm | | Strømsgodset | 4:1 (3:0) | |||||
Lillestrøm | |||||||||
18:00 | Odd | | Vålerenga | 1:2 (1:1) | |||||
Skien |
Day 16 | |||||||||
12:30 | Górnik Łęczna | | Górnik Zabrze | 1:2 (1:2) | |||||
Łęczna | |||||||||
15:00 | Śląsk | | Stal | 2:1 (0:0) | |||||
Wrocław | |||||||||
17:30 | Pogoń | | Lechia | 5:1 (2:1) | |||||
Szczecin | |||||||||
20:00 | Raków | | Zagłębie | 4:0 (1:0) | |||||
Bełchatów |
Day 12 | |||||||||
15:30 | Famalicão | | Portimonense | 0:3 (0:2) | |||||
Vila Nova de Famalicão | |||||||||
18:00 | Arouca | | Boavista | 2:1 (1:0) | |||||
Arouca | |||||||||
20:30 | Belenenses | | Benfica | 0:7 (0:7) | |||||
Lisboa |
Day 18 | |||||||||
13:00 | Radnički 1923 | | Napredak | 1:2 (1:1) | |||||
Kragujevac | |||||||||
17:00 | Metalac | | Čukarički | 0:3 (0:1) | |||||
Gornji Milanovac |
Day 17 | |||||||||
15:00 | Hrvatski dragovoljac | | Gorica | 0:1 (0:0) | |||||
Novi Zagreb | |||||||||
17:05 | Slaven | | Rijeka | 1:2 (0:0) | |||||
Koprivnica |
Day 15 | |||||||||
15:00 | Dundee | | Motherwell | 3:0 (2:0) | |||||
Dundee | |||||||||
15:00 | Hearts | | St. Mirren | 2:0 (0:0) | |||||
Edinburgh | |||||||||
15:00 | Ross County | | Dundee United | 1:1 (0:0) | |||||
Dingwall | |||||||||
15:00 | St. Johnstone | | Hibernian | 1:2 (1:0) | |||||
Perth |
Day 31 | |||||||||
13:00 | Legion | | Nõmme Kalju | 2:2 (2:1) | |||||
Tallinn |
Day 1 | |||||||||
16:00 | Tallinna Kalev | | Tammeka | 0:0 | |||||
Tallinn |
Day 23 | |||||||||
17:00 | Talleres | | Aldosivi | 2:0 (0:0) | |||||
Córdoba | |||||||||
19:15 | Patronato | | Godoy Cruz | 0:3 (0:1) | |||||
Paraná | |||||||||
21:30 | Estudiantes | | Vélez Sársfield | 1:0 (1:0) | |||||
La Plata |
Day 36 | |||||||||
19:30 | Bragantino | | América | 1:1 (0:0) | |||||
Bragança Paulista | |||||||||
21:30 | São Paulo | | Sport | 2:0 (0:0) | |||||
São Paulo |
Day 2 | |||||||||
17:05 | Wellington Phoenix | | Central Coast Mariners | 2:1 (0:0) | |||||
Wollongong | |||||||||
19:45 | Adelaide United | | Melbourne City | 2:2 (0:1) | |||||
Adelaide | |||||||||
19:45 | Sydney | | Macarthur FC | 0:1 (0:1) | |||||
Sydney |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Melbourne City | 26 | 14 | 7 | 5 | 54-34 | 49 | ||
2. | Melbourne Victory | 26 | 13 | 9 | 4 | 42-25 | 48 | ||
3. | Western United | 26 | 13 | 6 | 7 | 38-30 | 45 | ||
4. | Adelaide United | 26 | 12 | 7 | 7 | 38-31 | 43 | ||
5. | Central Coast Mariners | 26 | 12 | 6 | 8 | 49-35 | 42 | ||
6. | Wellington Phoenix | 26 | 12 | 3 | 11 | 34-49 | 39 | ||
7. | Macarthur FC | 26 | 9 | 6 | 11 | 38-47 | 33 | ||
8. | Sydney | 26 | 8 | 7 | 11 | 38-41 | 31 | ||
9. | Newcastle United Jets | 26 | 8 | 5 | 13 | 45-43 | 29 | ||
10. | Western Sydney Wanderers | 26 | 6 | 9 | 11 | 30-38 | 27 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |