28.09.2012 < | Football matches for 29.09.2012 | > 30.09.2012 |
17:30 | Réunion | | Martinique | 2:2 (1:1), pen. 10:9 | |||||
Saint-Gratien |
15:00 | Guadeloupe | | Mayotte | 1:0 (0:0) | |||||
Saint-Gratien |
Day 3 | |||||||||
16:00 | Macau | | Guam | 0:3 (0:1) | |||||
Bácolod | |||||||||
19:30 | Philippines | | Taiwan | 3:1 (3:0) | |||||
Bácolod |
Day 15 | |||||||||
Sakhalin | | Sibiryak | 3:0 | ||||||
Yuzhno-Sakhalinsk | |||||||||
16:00 | Dynamo Barnaul | | Smena | 2:2 (1:1) | |||||
Barnaul | |||||||||
17:00 | Irtysh | | Amur-2010 | 0:2 (0:1) | |||||
Omsk | |||||||||
17:00 | Luch-Energiya | | Sibir-2 | 0:0 | |||||
Vladivostok | |||||||||
17:00 | Yakutiya | | Baikal | 1:0 (1:0) | |||||
Yakutsk |
Day 10 | |||||||||
17:30 | Volyn | | Tavriya | 0:1 (0:1) | |||||
Lutsk | |||||||||
19:00 | Chornomorets | | Metalist | 1:1 (1:0) | |||||
Odesa |
Day 12 | |||||||||
15:00 | Olympic | | Bukovyna | 2:0 (1:0) | |||||
Donetsk | |||||||||
15:00 | Avanhard | | FK Sumy | 1:1 (1:1) | |||||
Kramatorsk | |||||||||
16:00 | MFK Mykolaiv | | Obolon | 1:1 (0:1) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
16:00 | Arsenal | | Zirka | 1:2 (1:1) | |||||
Bila Tserkva | |||||||||
17:00 | Naftovyk-Ukrnafta | | FK Odesa | 1:0 (0:0) | |||||
Okhtyrka | |||||||||
17:00 | Helios | | Dynamo-2 | 2:0 (1:0) | |||||
Kharkiv | |||||||||
18:00 | Krymteplytsya | | FK Poltava | 1:1 (0:1) | |||||
Molodizhne | |||||||||
18:00 | PFK Sevastopol | | Tytan | 2:1 (1:1) | |||||
Sevastopol | |||||||||
18:00 | PFK Oleksandriya | | Stal | 1:0 (1:0) | |||||
Oleksandriia |
Day 12 | |||||||||
15:00 | Obolon-2 | | Krystal | 0:1 (0:0) | |||||
Bucha Obolon training base | |||||||||
16:00 | FK Ternopil | | Slavutych | 3:0 (1:0) | |||||
Ternopil | |||||||||
16:00 | Yednist | | SKA | 2:0 (0:0) | |||||
Plysky | |||||||||
16:00 | Skala | | Real Pharm | 0:0 | |||||
Stryi |
Day 14 | |||||||||
15:00 | Zhemchuzhyna | | Shakhtar | 0:3 (0:0) | |||||
Yalta | |||||||||
15:30 | UkrAhroKom | | Stal | 0:2 (0:0) | |||||
Holovkivka | |||||||||
16:00 | Enerhiya | | Kremin | 1:1 (1:0) | |||||
Nova Kakhovka | |||||||||
16:00 | Myr | | Hirnyk | 3:2 (1:1) | |||||
Hornostayivka | |||||||||
16:00 | Hirnyk-Sport | | FK Sevastopol-2 | 0:2 (0:0) | |||||
Komsomolsk | |||||||||
17:00 | Makiivvuhillya | | Poltava-2 | 0:2 (0:1) | |||||
Makiivka |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
15:00 | Tobil (Kostanay) | | Irtysh (Pavlodar) | 1:0 (0:0) | 0:3 (0:0) | 1:3 | |||
Kostanay | |||||||||
17:00 | Astana (Astana) | | Kaysar (Kyzylorda) | 4:1 (2:0) | 0:1 (0:0) | 4:2 | |||
Astana | |||||||||
17:00 | Shakhtyor (Karagandy) | | Zhetysu (Taldykorgan) | 1:0 (1:0) | 1:1 (0:0) | 2:1 | |||
Karagandy |
Day 21 | |||||||||
16:30 | FK Olmaliq | | Shoʼrtan | 2:3 (0:1) | |||||
Olmaliq | |||||||||
17:00 | Buxoro | | Novbahor | 2:1 (1:0) | |||||
Buxoro Бухоро Арена |
Day 10 | |||||||||
16:00 | Austria | | Wolfsberg | 1:1 (0:0) | |||||
Wien | |||||||||
18:30 | Ried | | Admira Wacker | 1:1 (0:0) | |||||
Ried im Innkreis | |||||||||
18:30 | Wiener Neustadt | | Mattersburg | 0:0 | |||||
Wiener Neustadt | |||||||||
18:30 | Wacker | | Rapid | 0:2 (0:0) | |||||
Innsbruck |
Day 6 | |||||||||
12:45 | Arsenal | | Chelsea | 1:2 (1:1) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Everton | | Southampton | 3:1 (3:1) | |||||
Liverpool | |||||||||
15:00 | Fulham | | Manchester City | 1:2 (1:1) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Norwich City | | Liverpool | 2:5 (0:2) | |||||
Norwich | |||||||||
15:00 | Reading | | Newcastle United | 2:2 (0:0) | |||||
Reading | |||||||||
15:00 | Stoke City | | Swansea City | 2:0 (2:0) | |||||
Stoke-on-Trent | |||||||||
15:00 | Sunderland | | Wigan Athletic | 1:0 (0:0) | |||||
Sunderland | |||||||||
17:30 | Manchester United | | Tottenham Hotspur | 2:3 (0:2) | |||||
Manchester |
Day 8 | |||||||||
15:00 | Charlton Athletic | | Blackburn Rovers | 1:1 (1:1) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Cardiff City | | Blackpool | 3:0 (2:0) | |||||
Cardiff | |||||||||
15:00 | Bolton Wanderers | | Crystal Palace | 0:1 (0:0) | |||||
Bolton | |||||||||
15:00 | Barnsley | | Ipswich Town | 1:1 (0:1) | |||||
Barnsley | |||||||||
15:00 | Bristol City | | Leeds United | 2:3 (0:0) | |||||
Bristol | |||||||||
15:00 | Middlesbrough | | Leicester City | 1:2 (0:0) | |||||
Middlesbrough | |||||||||
15:00 | Burnley | | Millwall | 2:2 (2:1) | |||||
Burnley | |||||||||
15:00 | Hull City | | Peterborough United | 1:3 (0:2) | |||||
Kingston upon Hull | |||||||||
15:00 | Wolverhampton Wanderers | | Sheffield Wednesday | 1:0 (1:0) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
15:00 | Huddersfield Town | | Watford | 2:3 (1:0) | |||||
Huddersfield | |||||||||
17:30 | Brighton & Hove Albion | | Birmingham City | 0:1 (0:1) | |||||
Brighton & Hove |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Cardiff City | 46 | 25 | 12 | 9 | 72-45 | 87 | ||
2. | Hull City | 46 | 24 | 7 | 15 | 61-52 | 79 | ||
3. | Watford | 46 | 23 | 8 | 15 | 85-58 | 77 | ||
4. | Brighton & Hove Albion | 46 | 19 | 18 | 9 | 69-43 | 75 | ||
5. | Crystal Palace | 46 | 19 | 15 | 12 | 73-62 | 72 | ||
6. | Leicester City | 46 | 19 | 11 | 16 | 71-48 | 68 | ||
7. | Bolton Wanderers | 46 | 18 | 14 | 14 | 69-61 | 68 | ||
8. | Nottingham Forest | 46 | 17 | 16 | 13 | 63-59 | 67 | ||
9. | Charlton Athletic | 46 | 17 | 14 | 15 | 65-59 | 65 | ||
10. | Derby County | 46 | 16 | 13 | 17 | 65-62 | 61 |
Day 9 | |||||||||
20:00 | Cercle | | Charleroi | 1:0 (0:0) | |||||
Brugge | |||||||||
20:00 | Genk | | Mechelen | 2:1 (1:1) | |||||
Genk | |||||||||
20:00 | Anderlecht | | Lokeren | 3:0 (0:0) | |||||
Bruxelles | |||||||||
20:00 | Lierse | | Zulte Waregem | 1:4 (1:2) | |||||
Lier | |||||||||
20:00 | Oud-Heverlee | | Waasland-Beveren | 5:2 (1:0) | |||||
Leuven | |||||||||
20:00 | Mons | | Beerschot | 1:0 (0:0) | |||||
Mons |
Day 7 | |||||||||
17:00 | Lokomotiv Plovdiv | | Ludogorets | 2:5 (0:2) | |||||
Plovdiv | |||||||||
17:00 | Lokomotiv Sofia | | Levski | 1:1 (0:1) | |||||
Sofia | |||||||||
17:00 | Pirin | | Botev Plovdiv | 0:1 (0:0) | |||||
Gotse Delchev | |||||||||
19:00 | Liteks | | Slavia | 5:0 (0:0) | |||||
Lovech |
Day 6 | |||||||||
15:30 | Bayer 04 | | Greuther | 2:0 (0:0) | |||||
Leverkusen | |||||||||
15:30 | Werder | | Bayern | 0:2 (0:0) | |||||
Bremen | |||||||||
15:30 | Nürnberg | | Stuttgart | 0:2 (0:1) | |||||
Nürnberg | |||||||||
15:30 | Hoffenheim | | Augsburg | 0:0 | |||||
Sinsheim | |||||||||
15:30 | Hamburger SV | | Hannover 96 | 1:0 (1:0) | |||||
Hamburg | |||||||||
18:30 | Borussia Dortmund | | Borussia Mönchengladbach | 5:0 (2:0) | |||||
Dortmund |
Day 6 | |||||||||
16:00 | Valencia | | Real Zaragoza | 2:0 (1:0) | |||||
Valencia | |||||||||
18:00 | Málaga | | Real Betis | 4:0 (2:0) | |||||
Málaga | |||||||||
20:00 | Real Sociedad | | Athletic | 2:0 (0:0) | |||||
San Sebastián | |||||||||
22:00 | Sevilla | | Barcelona | 2:3 (1:0) | |||||
Sevilla |
Day 24 | |||||||||
18:00 | Lillestrøm | | Viking | 0:0 | |||||
Lillestrøm |
Day 5 | |||||||||
18:15 | Sporting | | Estoril-Praia | 2:2 (0:1) | |||||
Lisboa | |||||||||
20:30 | Rio Ave | | Porto | 2:2 (0:1) | |||||
Vila do Conde |
Day 7 | |||||||||
14:00 | Vojvodina | | Partizan | 0:3 (0:1) | |||||
Novi Sad | |||||||||
16:00 | Javor | | OFK | 3:1 (1:1) | |||||
Ivanjica | |||||||||
16:00 | Novi Pazar | | Donji Srem | 2:0 (0:0) | |||||
Novi Pazar | |||||||||
16:00 | Radnički 1923 | | Spartak Zlatibor Voda | 1:1 (1:1) | |||||
Kragujevac | |||||||||
16:00 | Radnički Niš | | BSK Borča | 4:1 (1:1) | |||||
Niŝ | |||||||||
16:00 | Sloboda | | Hajduk | 2:1 (1:1) | |||||
Užice | |||||||||
19:00 | Crvena zvezda | | Smederevo | 3:1 (2:0) | |||||
Belgrade |
Day 7 | |||||||||
17:30 | Paris Saint-Germain | | Sochaux-Montbéliard | 2:0 (2:0) | |||||
Paris | |||||||||
20:00 | Ajaccio | | Brest | 1:0 (0:0) | |||||
Ajaccio | |||||||||
20:00 | Evian | | Lorient | 1:1 (1:0) | |||||
Annecy | |||||||||
20:00 | Nancy | | Montpellier | 0:2 (0:0) | |||||
Nancy | |||||||||
20:00 | Nice | | Bastia | 2:2 (1:1) | |||||
Nice | |||||||||
20:00 | Troyes | | Toulouse | 0:2 (0:0) | |||||
Troyes |
Day 8 | |||||||||
12:00 | Aberdeen | | Hibernian | 2:1 (1:1) | |||||
Aberdeen | |||||||||
15:00 | Motherwell | | Celtic | 0:2 (0:2) | |||||
Motherwell | |||||||||
15:00 | Inverness | | Dundee United | 4:0 (2:0) | |||||
Inverness | |||||||||
15:00 | Hearts | | Kilmarnock | 1:3 (0:1) | |||||
Edinburgh | |||||||||
15:00 | St. Mirren | | Ross County | 5:4 (1:2) | |||||
Paisley | |||||||||
15:00 | Dundee | | St. Johnstone | 1:3 (1:2) | |||||
Dundee |
Day 31 | |||||||||
14:00 | Flora | | Levadia | 1:2 (1:2) | |||||
Tallinn | |||||||||
17:00 | Sillamäe Kalev | | Kuressaare | 2:1 (1:0) | |||||
Sillamäe | |||||||||
17:00 | Trans | | Tallinna Kalev | 1:1 (1:1) | |||||
Narva | |||||||||
17:00 | Tammeka | | Viljandi | 4:0 (0:0) | |||||
Tartu | |||||||||
17:00 | Nõmme Kalju | | Paide | 1:1 (0:1) | |||||
Tallinn |
Day 9 | |||||||||
14:00 | All Boys | | Lanús | 2:1 (1:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
16:10 | Godoy Cruz | | Estudiantes | 1:0 (0:0) | |||||
Mendoza | |||||||||
17:50 | Atlético | | Argentinos Juniors | 5:3 (2:1) | |||||
Rafaela | |||||||||
20:20 | Racing Club | | San Lorenzo de Almagro | 4:0 (1:0) | |||||
Avellaneda |
Day 27 | |||||||||
18:30 | Vasco da Gama | | Figueirense | 3:1 (1:1) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
18:30 | Portuguesa | | Atlético Mineiro | 1:1 (0:0) | |||||
São Paulo | |||||||||
18:30 | Náutico | | Atlético Goianiense | 2:0 (2:0) | |||||
Recife | |||||||||
18:30 | Cruzeiro | | Internacional | 0:0 | |||||
Sete Lagoas | |||||||||
21:00 | Palmeiras | | Ponte Preta | 3:0 (2:0) | |||||
São Paulo |
18:20 | Vancouver Whitecaps | | Seattle Sounders | 0:0 | |||||
Vancouver | |||||||||
19:10 | New York Red Bulls | | Toronto | 4:1 (2:1) | |||||
Harrison | |||||||||
19:30 | Portland Timbers | | D.C. United | 1:1 (0:0) | |||||
Portland | |||||||||
19:30 | San Jose Earthquakes | | Dallas | 3:3 (1:1) | |||||
Santa Clara | |||||||||
19:30 | Chivas USA | | Real Salt Lake | 0:4 (0:2) | |||||
Carson | |||||||||
19:40 | Houston Dynamo | | New England Revolution | 2:0 (0:0) | |||||
Houston | |||||||||
19:40 | Columbus Crew | | Philadelphia Union | 3:2 (2:0) | |||||
Columbus |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Sporting Kansas City | 34 | 18 | 9 | 7 | 42-27 | 63 | ||
2. | D.C. United | 34 | 17 | 7 | 10 | 53-43 | 58 | ||
3. | Chicago Fire | 34 | 17 | 6 | 11 | 46-41 | 57 | ||
4. | New York Red Bulls | 34 | 16 | 9 | 9 | 57-46 | 57 | ||
5. | Houston Dynamo | 34 | 14 | 11 | 9 | 48-41 | 53 | ||
6. | Columbus Crew | 34 | 15 | 7 | 12 | 44-44 | 52 | ||
7. | Montreal Impact | 34 | 12 | 6 | 16 | 45-51 | 42 | ||
8. | Philadelphia Union | 34 | 10 | 6 | 18 | 37-45 | 36 | ||
9. | New England Revolution | 34 | 9 | 8 | 17 | 39-44 | 35 | ||
10. | Toronto | 34 | 5 | 8 | 21 | 36-62 | 23 |
Day 26 | |||||||||
19:00 | Dalian Shide | | Shandong Luneng Taishan | 1:1 (0:1) | |||||
Dalian | |||||||||
19:30 | Beijing Guoan | | Changchun Yatai | 0:4 (0:1) | |||||
Beijing | |||||||||
19:35 | Hangzhou Greentown | | Shanghai Shenxin | 0:0 | |||||
Hangzhou |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Guangzhou Evergrande | 30 | 17 | 7 | 6 | 51-30 | 58 | ||
2. | Jiangsu Sainty | 30 | 14 | 12 | 4 | 49-29 | 54 | ||
3. | Beijing Guoan | 30 | 14 | 6 | 10 | 34-35 | 48 | ||
4. | Guizhou Renhe | 30 | 12 | 9 | 9 | 44-33 | 45 | ||
5. | Dalian Aerbin | 30 | 11 | 11 | 8 | 51-46 | 44 | ||
6. | Changchun Yatai | 30 | 12 | 8 | 10 | 37-40 | 44 | ||
7. | Guangzhou R&F | 30 | 13 | 3 | 14 | 47-49 | 42 | ||
8. | Tianjin Teda | 30 | 10 | 10 | 10 | 29-30 | 40 | ||
9. | Shanghai Shenhua | 30 | 8 | 14 | 8 | 39-34 | 38 | ||
10. | Liaoning Whowin | 30 | 8 | 12 | 10 | 40-41 | 36 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
0:1* | |
1:3 | |
1:2 | |
2:0 | |
14:00* | |
1:1 | |
16:30* | |
2:0 | |
4:2 | |
4:3 aet | |
2:1 | |
1:1 | |
4:0 | |
5:0 | |
1:1 | |
1:0 | |
2:2 | |
1:0 | |
4:0 | |
5:1 | |
1:1 | |
2:1 | |
2:3 | |
3:1 | |
0:4 | |
1:0 | |
2:3 | |
2:2 | |
1:0 | |
1:2 | |
1:0 | |
0:1 | |
2:0 | |
0:3 | |
0:0 | |
1:3 | |
18:00* | |
1:0 | |
1:1 | |
2:2 | |
1:1 | |
3:1 | |
1:0 | |
1:2 | |
0:1 | |
6:1 | |
1:1 | |
5:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
0:0 | |
2:1 | |
3:1 | |
1:1 | |
2:2 | |
2:1 | |
2:1 | |
2:0 | |
2:6 | |
0:0 | |
0:3 | |
1:2 | |
0:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
1:0 | |
1:2 | |
0:1 | |
3:0 | |
2:1 | |
12:00* | |
1:2 | |
2:0 | |
Local time |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |