01.05.2004 < | Football matches for 2.05.2004 | > 03.05.2004 |
Sportakademklub (Moscow) | | Petrotrest (Saint Petersburg) | 1:0 (0:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Zenit-2 (Saint Petersburg) | | Svetogorets (Svetogorsk) | +:- | ||||||
Pskov-2000 (Pskov) | | BSK (Spirovo) | 0:1 (0:0) | ||||||
Pskov | |||||||||
Volochanin-Ratmir (Vyshniy-Volochek) | | Almaz (Moscow) | 2:0 (1:0) | ||||||
Vyshny Volochyok | |||||||||
Dynamo (Vologda) | | Severstal (Cherepovets) | 3:1 aet (0:0, ) | ||||||
Vologda | |||||||||
Spartak (Kostroma) | | Tekstilshchik-Telecom (Ivanovo) | 2:0 (0:0) | ||||||
Karavayevo | |||||||||
Spartak (Shchyolkovo) | | FK Vidnoye (Vidnoye) | 0:1 (0:0) | ||||||
Shchyolkovo | |||||||||
Lokomotiv (Kaluga) | | Lobnya-Alla (Lobnya) | 0:1 (0:0) | ||||||
Kaluga | |||||||||
Vityaz (Podolsk) | | Titan (Moscow) | 2:0 (1:0) | ||||||
Saturn (Yegoryevsk) | | Biokhimik-Mordovia (Saransk) | 0:1 (0:1) | ||||||
Don (Novomoskovsk) | | Spartak (Lukhovitsy) | 0:0 aet, pen. 8:7 | ||||||
Avangard (Kursk) | | Salyut-Energiya (Belgorod) | 1:1 aet (0:1, ), pen. 5:4 | ||||||
Kursk | |||||||||
FK Yelyets (Yelyets) | | Fakel (Voronezh) | 2:1 (2:0) | ||||||
Spartak (Tambov) | | Ryazan-Agrokomplekt (Ryazan) | 1:0 (0:0) | ||||||
16:00 | Zenit (Penza) | | Iskra (Engels) | 3:0 (3:0) | |||||
Penza | |||||||||
18:00 | Torpedo (Vladimir) | | FK Reutov (Reutov) | 0:2 (0:0) | |||||
Vladimir |
Day 9 | |||||||||
16:00 | Dynamo | | Krylia Sovetov | 1:1 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
17:00 | Torpedo | | Rubin | 1:0 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
18:00 | Saturn | | Torpedo-Metallurg | 1:1 (0:0) | |||||
Ramenskoye |
Day 23 | |||||||||
16:00 | Metalurh Donetsk | | Metalurh Zaporizhzhya | 4:2 (1:0) | |||||
Donetsk | |||||||||
17:00 | Illichovets | | Borisfen | 0:0 | |||||
Mariupol | |||||||||
17:00 | Vorskla-Naftogaz | | Dnipro | 0:2 (0:1) | |||||
Poltava | |||||||||
18:00 | Dynamo | | Karpaty | 1:0 (1:0) | |||||
Kiev | |||||||||
18:00 | Volyn | | Arsenal | 2:1 (1:0) | |||||
Lutsk | |||||||||
18:00 | Tavriya | | Kryvbas | 2:1 (1:0) | |||||
Simferopol | |||||||||
19:00 | Chornomorets | | Shakhtar | 2:0 (0:0) | |||||
Odesa |
Day 4 | |||||||||
16:00 | Neman | | Belshina | 1:1 (0:1) | |||||
Hrodna | |||||||||
17:00 | Dynamo Brest | | Dynamo Minsk | 0:3 (0:3) | |||||
Brest | |||||||||
17:00 | Tarpeda-SKA | | Slavia | 1:0 (1:0) | |||||
Minsk | |||||||||
17:00 | FK Homel | | Lokomotiv | 2:0 (1:0) | |||||
Gomel | |||||||||
17:00 | MTZ-RIPA | | BATE | 0:3 (0:2) | |||||
Minsk | |||||||||
17:00 | Tarpeda | | Zvyazda VA-BDU | 5:2 (3:1) | |||||
Zhodzina | |||||||||
17:30 | Dnepr-Transmash | | Shakhtsyor | 1:1 (1:1) | |||||
Mogilev | |||||||||
18:00 | Naftan | | Darida | 1:2 (1:2) | |||||
Navapolatsk |
Day 33 | |||||||||
16:30 | Rapid | | Austria Wien | 1:2 (0:2) | |||||
Wien |
Day 36 | |||||||||
14:00 | Bolton Wanderers | | Leeds United | 4:1 (0:1) | |||||
Bolton | |||||||||
15:00 | Aston Villa | | Tottenham Hotspur | 1:0 (1:0) | |||||
Birmingham | |||||||||
16:00 | Liverpool | | Middlesbrough | 2:0 (0:0) | |||||
Liverpool |
Day 32 | |||||||||
Beveren | | Cercle | 1:1 | ||||||
Sint-Truiden | | Louviéroise | 1:2 | ||||||
Heusden-Zolder | | Mons | 2:0 | ||||||
Anderlecht | | Genk | 2:1 | ||||||
Day 26 | |||||||||
11:30 | Ferencváros | | Újpest | 0:1 (0:0) | |||||
Budapest |
Day 31 | |||||||||
17:30 | Schalke 04 | | Hertha | 3:0 (1:0) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
17:30 | Stuttgart | | Bochum | 1:1 (1:0) | |||||
Stuttgart |
Day 35 | |||||||||
17:30 | Albacete | | Real Zaragoza | 3:1 (1:0) | |||||
Albacete | |||||||||
17:30 | Sevilla | | Athletic | 2:0 (1:0) | |||||
Sevilla | |||||||||
17:30 | Mallorca | | Málaga | 2:1 (1:0) | |||||
Palma de Mallorca | |||||||||
17:30 | Real Murcia | | Real Valladolid | 2:1 (1:1) | |||||
Murcia | |||||||||
17:30 | Real Sociedad | | Villarreal | 2:2 (1:1) | |||||
San Sebastián | |||||||||
18:00 | Atlético Osasuna | | Racing | 1:2 (0:0) | |||||
Pamplona | |||||||||
19:30 | Valencia | | Real Betis | 2:0 (1:0) | |||||
Valencia | |||||||||
21:30 | Barcelona | | Español | 4:1 (2:1) | |||||
Barcelona |
Day 32 | |||||||||
15:00 | Milan | | Roma | 1:0 (1:0) | |||||
Milano | |||||||||
15:00 | Chievo | | Modena | 2:0 (0:0) | |||||
Verona | |||||||||
15:00 | Empoli | | Bologna | 2:0 (1:0) | |||||
Empoli | |||||||||
15:00 | Lazio | | Reggina | 1:1 (1:0) | |||||
Roma | |||||||||
15:00 | Lecce | | Inter | 2:1 (0:1) | |||||
Lecce | |||||||||
15:00 | Parma | | Ancona | 3:1 (3:1) | |||||
Parma | |||||||||
15:00 | Perugia | | Juventus | 1:0 (0:0) | |||||
Perugia | |||||||||
15:00 | Sampdoria | | Udinese | 1:3 (0:1) | |||||
Genova | |||||||||
15:00 | Siena | | Brescia | 0:1 (0:0) | |||||
Siena |
Day 4 | |||||||||
Brann | | Odd | 1:1 (1:0) | ||||||
Lyn | | Sogndal | 2:0 (2:0) | ||||||
Stabæk | | Tromsø | 1:2 (0:1) | ||||||
Bodø/Glimt | | Ham-Kam | 0:2 (0:1) | ||||||
Lillestrøm | | Rosenborg | 2:2 (1:1) | ||||||
Day 21 | |||||||||
19:15 | Wisła Kraków | | Widzew | 3:1 (0:0) | |||||
Kraków |
Day 33 | |||||||||
Braga | | Académica | 2:1 (1:0) | ||||||
Paços de Ferreira | | Belenenses | 1:1 (0:1) | ||||||
Sporting | | Benfica | 0:1 (0:0) | ||||||
União de Leiria | | Boavista | 2:0 (1:0) | ||||||
Marítimo | | Gil Vicente | 2:0 (2:0) | ||||||
Beira Mar | | Moreirense | 1:0 (1:0) | ||||||
Alverca | | Nacional | 2:1 (0:1) | ||||||
Estrela | | Vitória | 0:1 (0:0) | ||||||
Day 27 | |||||||||
Domžale | | Kumho Drava | 5:0 (3:0) | ||||||
Day 5 | |||||||||
17:00 | Kalmar | | Sundsvall | 2:1 | |||||
Kalmar | |||||||||
17:00 | Landskrona | | Djurgårdens | 2:0 | |||||
Landsknona | |||||||||
17:00 | Örebro | | Hammarby | 1:2 | |||||
Örebro |
Day 35 | |||||||||
15:00 | Celtic | | Dunfermline Athletic | 1:2 (0:1) | |||||
Glasgow |
Day 12 | |||||||||
Vélez Sársfield | | Independiente | 0:0 | ||||||
Chacarita Juniors | | Estudiantes | 2:0 (2:0) | ||||||
Lanús | | Atlético de Rafaela | 1:1 (1:1) | ||||||
Colón | | Olimpo | 2:0 (1:0) | ||||||
Talleres | | Banfield | 2:2 (2:1) | ||||||
Gimnasia y Esgrima | | Quilmes | 0:1 (0:0) | ||||||
San Lorenzo de Almagro | | Arsenal | 0:0 | ||||||
Day 4 | |||||||||
16:00 | Juventude | | Paraná | 4:0 (2:0) | |||||
Caxias do Sul | |||||||||
16:00 | Corinthians | | Palmeiras | 0:4 (0:2) | |||||
São Paulo | |||||||||
16:00 | Flamengo | | São Caetano | 1:1 (0:0) | |||||
Volta Redonda | |||||||||
16:00 | Fluminense | | Vasco da Gama | 1:0 (0:0) | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
16:00 | Santos | | Cruzeiro | 1:3 (0:1) | |||||
Santos | |||||||||
17:00 | Vitória | | Figueirense | 3:1 (1:0) | |||||
Salvador | |||||||||
18:00 | Atlético-PR | | Coritiba | 1:1 (1:1) | |||||
Curitiba | |||||||||
18:00 | Guarani | | São Paulo | 2:3 (1:0) | |||||
Campinas |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |