14.05.2004 < | Football matches for 15.05.2004 | > 16.05.2004 |
Day 3 | |||||||||
14:00 | Tonga | | Cook Islands | 2:1 (0:0) | |||||
Honiara | |||||||||
16:00 | Solomon Islands | | New Caledonia | 2:0 (2:0) | |||||
Honiara |
Day 3 | |||||||||
14:00 | Fiji | | American Samoa | 11:0 (7:0) | |||||
Apia | |||||||||
16:00 | Samoa | | Vanuatu | 0:3 (0:1) | |||||
Apia |
Day 1 | |||||||||
Orlando Pirates | | Bakili Bullets | 2:1 (2:0) | ||||||
APR FC | | Africa Sports | 1:0 (0:0) | ||||||
Espérance | | Cotonsport | 3:0 (2:0) | ||||||
USM Alger | | Asante Kotoko | 2:0 (1:0) | ||||||
Day 1 | |||||||||
PWD Bamenda | | Douanes | 2:2 | ||||||
Liberty Professionals | | Stade Tunisien | 3:2 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Fakel | 32 | 25 | 2 | 5 | 57-22 | 77 | ||
2. | Avangard | 32 | 21 | 5 | 6 | 60-23 | 68 | ||
3. | Vityaz Podolsk | 32 | 20 | 6 | 6 | 60-31 | 66 | ||
4. | Lobnya-Alla | 32 | 16 | 8 | 8 | 54-36 | 56 | ||
5. | Salyut-Energiya | 32 | 16 | 6 | 10 | 48-36 | 54 | ||
6. | Ryazan-Agrokomplekt | 32 | 12 | 7 | 13 | 42-33 | 43 | ||
7. | Biokhimik-Mordovia | 32 | 12 | 7 | 13 | 34-38 | 43 | ||
8. | Spartak Tambov | 32 | 11 | 8 | 13 | 47-54 | 41 | ||
9. | FK Yelyets | 32 | 11 | 8 | 13 | 35-39 | 41 | ||
10. | Spartak Lukhovitsy | 32 | 11 | 7 | 14 | 31-39 | 40 |
Day 6 | |||||||||
Lokomotiv-NN | | Dynamo Kirov | 1:0 (0:0) | ||||||
Nizhny Novgorod |
Day 3 | |||||||||
Irtysh | | Dynamo Barnaul | 1:1 (1:1) | ||||||
Metallurg | | Zvezda | 2:1 (1:0) | ||||||
Sibiryak | | Amur | 0:0 | ||||||
Chkalovets-1936 | | Shakhtyor | 2:0 (2:0) | ||||||
Day 29 | |||||||||
Nafkom-Akademiya | | Boreks-Borisfen | 0:1 (0:0) | ||||||
Brovary | |||||||||
17:00 | MFK Mykolaiv | | Stal | 1:0 (0:0) | |||||
Mykolaiv | |||||||||
17:00 | Polissya | | Nyva | 0:0 | |||||
Zhytomyr | |||||||||
17:00 | Zakarpattya | | Dynamo-2 | 1:0 (0:0) | |||||
Uzhgorod | |||||||||
17:00 | Shakhtar-2 | | Naftovyk | 3:4 (1:3) | |||||
Donetsk | |||||||||
17:00 | CSKA | | Karpaty-2 | 1:1 (0:1) | |||||
Kiev | |||||||||
17:00 | Zorya | | Krasyliv-Obolon | 1:1 (0:1) | |||||
Lugansk | |||||||||
17:30 | Arsenal | | Spartak Ivano-Frankivsk | 0:0 | |||||
Kharkiv | |||||||||
18:00 | Spartak-Horobyna | | Metalist | 1:1 (0:0) | |||||
Sumy |
Day 35 | |||||||||
15:30 | Bregenz | | Wüstenrot | 2:2 (2:0) | |||||
Bregenz | |||||||||
15:30 | GAK | | Superfund | 1:1 (1:0) | |||||
Graz | |||||||||
15:30 | Kärnten | | Sturm | 2:0 (1:0) | |||||
Klagenfurt am Wörthersee | |||||||||
15:30 | Mattersburg | | Austria Wien | 4:1 (2:1) | |||||
Mattersburg | |||||||||
15:30 | Rapid | | Admira Wacker | 1:3 (0:1) | |||||
Wien |
Day 38 | |||||||||
15:00 | Wolverhampton Wanderers | | Tottenham Hotspur | 0:2 (0:1) | |||||
Wolverhampton | |||||||||
15:00 | Arsenal | | Leicester City | 2:1 (0:1) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Aston Villa | | Manchester United | 0:2 (0:2) | |||||
Birmingham | |||||||||
15:00 | Blackburn Rovers | | Birmingham City | 1:1 (1:0) | |||||
Blackburn | |||||||||
15:00 | Bolton Wanderers | | Fulham | 0:2 (0:1) | |||||
Bolton | |||||||||
15:00 | Charlton Athletic | | Southampton | 2:1 (1:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Chelsea | | Leeds United | 1:0 (1:0) | |||||
London | |||||||||
15:00 | Liverpool | | Newcastle United | 1:1 (0:1) | |||||
Liverpool | |||||||||
15:00 | Manchester City | | Everton | 5:1 (3:0) | |||||
Manchester | |||||||||
15:00 | Portsmouth | | Middlesbrough | 5:1 (3:1) | |||||
Portsmouth |
Day 1 | |||||||||
12:15 | Ipswich Town | | West Ham United | 1:0 (0:0) | |||||
Ipswich |
Day 34 | |||||||||
Beveren | | Antwerp | 5:2 | ||||||
Sint-Truiden | | Gent | 0:2 | ||||||
Lokeren | | Mouscron | 1:1 | ||||||
Westerlo | | Cercle | 1:1 | ||||||
Anderlecht | | Louviéroise | 1:1 | ||||||
Brugge | | Lierse | 3:0 | ||||||
Charleroi | | Mons | 1:0 | ||||||
Heusden-Zolder | | Genk | 2:3 | ||||||
Day 30 | |||||||||
Botev | | Levski | 1:2 | ||||||
Liteks | | Vidima-Rakovski | 2:2 | ||||||
Makedonska Slava | | Cherno More | 3:4 | ||||||
Marek | | Belasitsa | 0:0 | ||||||
Slavia | | Nafteks | 2:0 | ||||||
Spartak | | Rodopa | 3:1 | ||||||
CSKA | | Lokomotiv Plovdiv | 1:1 | ||||||
Chernomorets | | Lokomotiv Sofia | 3:3 | ||||||
Day 29 | |||||||||
19:00 | ETO | | Haladás | 3:2 (2:1) | |||||
Győr | |||||||||
19:00 | Pécs | | Videoton Fehérvár | 3:3 (1:2) | |||||
Pécs | |||||||||
19:00 | Békéscsabai Előre | | Zalaegerszegi TE | 2:3 (1:2) | |||||
Békéscsaba |
Day 33 | |||||||||
15:30 | Schalke 04 | | Kaiserslautern | 4:1 (3:0) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
15:30 | Werder | | Bayer 04 | 2:6 (0:3) | |||||
Bremen | |||||||||
15:30 | Stuttgart | | Bayern | 3:1 (1:0) | |||||
Stuttgart | |||||||||
15:30 | Borussia Dortmund | | Borussia Mönchengladbach | 3:1 (2:1) | |||||
Dortmund | |||||||||
15:30 | Freiburg | | Hamburger SV | 0:0 | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
15:30 | Köln | | Hansa | 4:0 (1:0) | |||||
Köln | |||||||||
15:30 | 1860 München | | Hertha | 1:1 (1:0) | |||||
München | |||||||||
15:30 | Eintracht | | Bochum | 3:2 (2:1) | |||||
Frankfurt am Main | |||||||||
15:30 | Hannover | | Wolfsburg | 0:0 | |||||
Hannover |
Day 37 | |||||||||
20:00 | Deportivo La Coruna | | Celta de Vigo | 3:0 (3:0) | |||||
La Coruña | |||||||||
20:00 | Real Betis | | Real Valladolid | 1:0 (0:0) | |||||
Sevilla |
Day 23 | |||||||||
18:30 | Wisła Płock | | Dyskobolia | 0:1 (0:1) | |||||
Płock | |||||||||
19:00 | Amica | | Widzew | 6:0 (2:0) | |||||
Wronki | |||||||||
19:00 | Górnik Polkowice | | Górnik Łęczna | 2:0 (0:0) | |||||
Polkowice | |||||||||
19:00 | Górnik Zabrze | | Dospel | 1:1 (0:0) | |||||
Zabrze |
Day 37 | |||||||||
20:00 | Toulouse | | Marseille | 2:1 (1:1) | |||||
Toulouse | |||||||||
20:00 | Sochaux-Montbéliard | | Le Mans | 3:0 (1:0) | |||||
Montbéliard | |||||||||
20:00 | Paris Saint-Germain | | Lyon | 1:0 (1:0) | |||||
Paris | |||||||||
20:00 | Montpellier | | Strasbourg | 1:2 (0:0) | |||||
Montpellier | |||||||||
20:00 | Monaco | | Rennes | 1:4 (1:1) | |||||
Monte Carlo | |||||||||
20:00 | Metz | | Bordeaux | 3:1 (0:1) | |||||
Metz | |||||||||
20:00 | Lille | | Bastia | 2:0 (0:0) | |||||
Lille | |||||||||
20:00 | Lens | | Ajaccio | 2:0 (1:0) | |||||
Lens | |||||||||
20:00 | Guingamp | | Nice | 1:2 (1:0) | |||||
Guingamp | |||||||||
20:00 | Auxerre | | Nantes | 2:0 (2:0) | |||||
Auxerre |
Day 38 | |||||||||
15:00 | Aberdeen | | Dundee | 1:2 (1:0) | |||||
Aberdeen | |||||||||
15:00 | Livingston | | Hibernian | 4:1 (1:0) | |||||
Livingston | |||||||||
15:00 | Partick Thistle | | Kilmarnock | 2:2 (1:1) | |||||
Glasgow |
Day 14 | |||||||||
Atlético de Rafaela | | Banfield | 0:1 (0:1) | ||||||
Racing Club | | Newell's Old Boys | 2:2 (0:2) | ||||||
San Lorenzo de Almagro | | Colón | 2:0 (0:0) | ||||||
Day 6 | |||||||||
18:00 | Paysandu | | Vasco da Gama | 1:2 (1:0) | |||||
Belém | |||||||||
18:00 | Atlético-PR | | Santos | 1:0 (0:0) | |||||
Curitiba |
Columbus Crew | | New England Revolution | 1:0 (1:0) | ||||||
Columbus | |||||||||
Dallas Burn | | San Jose Earthquakes | 1:2 (0:2) | ||||||
Dallas | |||||||||
MetroStars | | Chicago Fire | 1:1 (1:0) | ||||||
East Rutherford | |||||||||
D.C. United | | Kansas City Wizards | 1:0 (0:0) | ||||||
Washington | |||||||||
Los Angeles Galaxy | | Colorado Rapids | 1:1 (0:0) | ||||||
Carson |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Columbus Crew | 30 | 12 | 13 | 5 | 40-32 | 49 | ||
2. | D.C. United | 30 | 11 | 9 | 10 | 43-42 | 42 | ||
3. | MetroStars | 30 | 11 | 7 | 12 | 47-49 | 40 | ||
4. | New England Revolution | 30 | 8 | 9 | 13 | 42-43 | 33 | ||
5. | Chicago Fire | 30 | 8 | 9 | 13 | 36-44 | 33 |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Kansas City Wizards | 30 | 14 | 7 | 9 | 38-30 | 49 | ||
2. | Los Angeles Galaxy | 30 | 11 | 10 | 9 | 42-40 | 43 | ||
3. | Colorado Rapids | 30 | 10 | 11 | 9 | 29-32 | 41 | ||
4. | San Jose Earthquakes | 30 | 9 | 11 | 10 | 41-35 | 38 | ||
5. | Dallas Burn | 30 | 10 | 6 | 14 | 34-45 | 36 |
Day 1 | |||||||||
Dalian Shide | | Liaoning Zhongyu | 0:4 | ||||||
Shanghai Shenhua SVA | | Shandong Luneng Taishan | 2:1 | ||||||
Tianjin Kangshifu | | Chongqing Qiche | 0:0 | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shenzhen Jianlibao | 22 | 11 | 9 | 2 | 30-13 | 42 | ||
2. | Shandong Luneng Taishan | 22 | 10 | 6 | 6 | 44-29 | 36 | ||
3. | Shanghai International | 22 | 8 | 8 | 6 | 39-31 | 32 | ||
4. | Liaoning Zhongyu | 22 | 10 | 2 | 10 | 39-40 | 32 | ||
5. | Dalian Shide | 22 | 10 | 6 | 6 | 33-26 | 30 | ||
6. | Tianjin Kangshifu | 22 | 7 | 8 | 7 | 28-29 | 29 | ||
7. | Beijing Hyundai | 22 | 8 | 7 | 7 | 35-33 | 28 | ||
8. | Shenyang Ginde | 22 | 7 | 5 | 10 | 23-29 | 26 | ||
9. | Sichuan Guancheng | 22 | 4 | 11 | 7 | 29-37 | 23 | ||
10. | Shanghai Shenhua SVA | 22 | 4 | 10 | 8 | 28-37 | 22 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |