23.10.1999 < | Football matches for 24.10.1999 | > 25.10.1999 |
Cayman Islands | | Jamaica | 1:4 | ||||||
Day 5 | |||||||||
ASEC | | Espérance | 1:0 | ||||||
Abidjan | |||||||||
Dynamos | | Saint-Louisienne | 7:2 | ||||||
Harare |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
WAC Casablanca | | Canon | 1:1, pen. 6:5 | 1:1 | 2:2 | ||||
Zamalek | | Étoile du Sahel | 3:1 | 0:2 | 3:3 | ||||
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Al-Masry | | Club Africain | 0:4 | 0:0 | 0:4 | ||||
Orlando Pirates | | Africa Sports | 3:1, pen. 0:3 | 1:3 | 4:4 | ||||
Day 42 | |||||||||
17:00 | Metallurg Krasnoyarsk | | Baltika | 1:0 (0:0) | |||||
Krasnoyarsk |
Day 1 | |||||||||
15:00 | Nosta | | Metallurg Novokuznetsk | 3:1 (1:0) | |||||
Novotroitsk |
Day 40 | |||||||||
Volga Tver | | Dynamo-2 | 0:1 (0:0) | ||||||
Tver | |||||||||
Volochanin-89 | | Lokomotiv-2 | 2:1 (1:1) | ||||||
Vyshny Volochyok | |||||||||
Dynamo Vologda | | Avtomobilist | 0:0 | ||||||
Vologda | |||||||||
Neftyanik Yaroslavl | | Energiya Velikie Luki | 2:0 (0:0) | ||||||
Rostov Veliky | |||||||||
Spartak Shchyolkovo | | Oazis | 1:1 (0:1) | ||||||
Shchyolkovo | |||||||||
Spartak-2 | | Dynamo Sankt-Petersburg | 2:1 (1:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Spartak-Peresvet | | Saturn-2 | 2:4 (1:1) | ||||||
Bryansk | |||||||||
Sportakademklub | | Torpedo-2 | 5:1 (2:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
CSKA-2 | | Zenit-2 | 0:0 | ||||||
Moscow | |||||||||
15:00 | Spartak Kostroma | | Mosenergo | 1:1 (1:1) | |||||
Kostroma |
Day 40 | |||||||||
Avangard | | Dynamo Bryansk | 1:0 (1:0) | ||||||
Kursk | |||||||||
Spartak Lukhovitsy | | Titan | 1:0 (0:0) | ||||||
Lukhovitsy | |||||||||
Spartak-Telekom | | Don | 3:1 (1:0) | ||||||
Shuya | |||||||||
Fabus | | Spartak Tambov | 1:0 (0:0) | ||||||
Bronnitsy | |||||||||
FK Kolomna | | Spartak-Chukotka | 4:2 (1:0) | ||||||
Kolomna | |||||||||
FK Khimki | | Lokomotiv Liski | 1:1 (0:0) | ||||||
Khimki | |||||||||
16:00 | Lokomotiv Kaluga | | Torpedo Vladimir | 6:2 (1:1) | |||||
Kaluga | |||||||||
16:00 | Salyut-Yukos | | FK Oryol | 0:1 (0:0) | |||||
Belgorod | |||||||||
18:00 | Arsenal-2 | | Kosmos | 2:0 (2:0) | |||||
Tula |
Day 38 | |||||||||
Angusht | | Nart | 2:3 (0:1) | ||||||
Ordzhonikidzevskaya | |||||||||
Vityaz | | Iriston | 3:1 (2:1) | ||||||
Krymsk | |||||||||
Zhemchuzhina-2 | | FK Mozdok | 2:0 (0:0) | ||||||
Adler | |||||||||
Kavkazkabel | | Beshtau | 1:0 (1:0) | ||||||
Prokhladny | |||||||||
Kuban | | Venets | 1:0 (0:0) | ||||||
Krasnodar | |||||||||
Rostselmash-2 | | Dynamo Makhachkala | 5:0 (3:0) | ||||||
Rostov-on-Don | |||||||||
Torpedo Taganrog | | Druzhba | 2:2 (1:0) | ||||||
Taganrog | |||||||||
Shakhtyor | | Slavyansk | 0:0 | ||||||
Shakhty | |||||||||
15:30 | Avtodor | | Torpedo Georgievsk | 2:0 (0:0) | |||||
Oktyabrskoye |
Day 34 | |||||||||
Volga Ulyanovsk | | Salyut | 3:1 (2:1) | ||||||
Ulyanovsk | |||||||||
Diana | | Torpedo Volzhskiy | 4:2 (3:1) | ||||||
Volzhsk City Stadium | |||||||||
Metallurg Vyksa | | Zenit Penza | 3:2 (0:2) | ||||||
Vyksa | |||||||||
Torpedo Pavlovo | | Lada | 3:1 (2:0) | ||||||
Pavlovo | |||||||||
FK Arzamas | | Rotor-2 | 2:3 (2:0) | ||||||
Arzamas | |||||||||
Khimik | | Energiya Ulyanovsk | 1:0 (0:0) | ||||||
Dzerzhinsk | |||||||||
Energetik | | Biokhimik-Mordovia | 0:0 | ||||||
Uren | |||||||||
15:00 | Dynamo-Mashinostroitel | | Iskra | 1:2 (0:2) | |||||
Kirov | |||||||||
15:00 | Svetotechnika | | FK Balakovo | 1:1 (1:1) | |||||
Saransk |
Day 13 | |||||||||
Chornomorets | | Metalurh Zaporizhzhya | 1:0 (1:0) | ||||||
Odesa | |||||||||
Zirka | | Kryvbas | 0:3 (0:2) | ||||||
Kirovograd | |||||||||
Metalist | | Prykarpattya | 2:0 (0:0) | ||||||
Kharkiv | |||||||||
Karpaty | | Shakhtar | 1:0 (1:0) | ||||||
Lviv | |||||||||
Metalurh Donetsk | | Vorskla | 2:3 (1:0) | ||||||
Donetsk | |||||||||
CSKA | | Metalurh Mariupol | 1:1 (1:1) | ||||||
Kiev | |||||||||
Tavriya | | Dnipro | 1:1 (1:0) | ||||||
Simferopol |
Day 11 | |||||||||
Obolon PPO-2 | | Kryvbas-2 | 3:3 | ||||||
Day 2 | |||||||||
Mashynobudivnyk | | Zorya | 2:4 | ||||||
Day 28 | |||||||||
Access-Yesil | | Yelimay | 3:0 | ||||||
Batyr | | Kaysar-Hurricane | 3:1 | ||||||
Irtysh-Bastau | | Sintez | 2:1 | ||||||
Zhenis | | Vostok-Altyn | 3:0 | ||||||
CSKA-Qayrat | | Zhiger | 4:0 | ||||||
Shakhtyor-Ispat-Karmet | | Aqmola | 2:1 | ||||||
Taraz | | SOPFK Qayrat | 1:3 | ||||||
Tobil | | Zhetysu | 2:0 | ||||||
Day 14 | |||||||||
Energhetic | | Agro | 1:0 (0:0) | ||||||
Tiligul | | Moldova-Gaz | 1:0 (1:0) | ||||||
Olimpia | | Nistru-Unisport | 2:3 (1:2) | ||||||
Zimbru | | Roma | 1:2 (1:1) | ||||||
Constructorul | | Sheriff | 1:0 (1:0) | ||||||
Day 12 | |||||||||
19:45 | Everton | | Leeds United | 4:4 (3:2) | |||||
Liverpool | |||||||||
19:45 | Watford | | Middlesbrough | 1:3 (0:2) | |||||
Watford | |||||||||
19:45 | West Ham United | | Sunderland | 1:1 (0:1) | |||||
London |
Day 14 | |||||||||
Norwich City | | Bolton Wanderers | 2:1 (0:0) | ||||||
Norwich |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Charlton Athletic | 46 | 27 | 10 | 9 | 79-45 | 91 | ||
2. | Manchester City | 46 | 26 | 11 | 9 | 78-40 | 89 | ||
3. | Ipswich Town | 46 | 25 | 12 | 9 | 71-42 | 87 | ||
4. | Barnsley | 46 | 24 | 10 | 12 | 88-67 | 82 | ||
5. | Birmingham City | 46 | 22 | 11 | 13 | 65-44 | 77 | ||
6. | Bolton Wanderers | 46 | 21 | 13 | 12 | 69-50 | 76 | ||
7. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 21 | 11 | 14 | 64-48 | 74 | ||
8. | Huddersfield Town | 46 | 21 | 11 | 14 | 62-49 | 74 | ||
9. | Fulham | 46 | 17 | 16 | 13 | 49-41 | 67 | ||
10. | Queens Park Rangers | 46 | 16 | 18 | 12 | 62-53 | 66 |
Day 10 | |||||||||
Mouscron | | Beveren | 3:0 | ||||||
Harelbeke | | Eendracht Aalst | 1:1 | ||||||
Genk | | Brugge | 1:0 | ||||||
Anderlecht | | Verbroedering | 4:0 | ||||||
Day 10 | |||||||||
14:30 | Nagykanizsa | | ETO | 2:0 (0:0) | |||||
Nagykanizsa |
Day 9 | |||||||||
Dinamo Batumi | | Tbilisi | 2:0 | ||||||
Day 9 | |||||||||
Atlético Madrid | | Real Valladolid | 3:1 (1:0) | ||||||
Rayo Vallecano | | Real Betis | 1:3 (0:0) | ||||||
Mallorca | | Málaga | 2:1 (2:0) | ||||||
Celta de Vigo | | Español | 2:1 (1:1) | ||||||
Real Oviedo | | Numancia | 1:0 (0:0) | ||||||
Real Sociedad | | Alavés | 1:1 (1:1) | ||||||
Real Zaragoza | | Racing | 4:1 (1:0) | ||||||
Day 13 | |||||||||
14:00 | Dyskobolia | | Widzew | 1:0 | |||||
Grodzisk Wielkopolski | |||||||||
14:30 | Polonia | | Legia-Daewoo | 1:1 | |||||
Warszawa | |||||||||
14:30 | Wisła | | Zagłębie | 4:0 | |||||
Kraków | |||||||||
16:00 | Ruch Chorzów | | Amica | 1:1 | |||||
Chorzów |
Day 8 | |||||||||
Marítimo | | Alverca | 3:0 (1:0) | ||||||
Funchal | |||||||||
Benfica | | Boavista | 1:1 (1:0) | ||||||
Lisboa | |||||||||
União de Leiria | | Campomaiorense | 1:2 (0:1) | ||||||
Leiria | |||||||||
Santa Clara | | Estrela | 1:1 (1:0) | ||||||
Ponta Delgada | |||||||||
Salgueiros | | Gil Vicente | 1:2 (1:1) | ||||||
Porto | |||||||||
Belenenses | | Rio Ave | 2:1 (1:0) | ||||||
Lisboa |
Day 12 | |||||||||
18:00 | Troyes | | Lens | 0:1 (0:0) | |||||
Troyes | |||||||||
18:00 | Metz | | Le Havre | 3:0 (1:0) | |||||
Metz | |||||||||
18:00 | Montpellier | | Bastia | 1:1 (1:1) | |||||
Montpellier | |||||||||
18:00 | Strasbourg | | Nantes | 3:2 (1:1) | |||||
Strasbourg | |||||||||
18:00 | Paris Saint-Germain | | Sedan | 3:2 (2:1) | |||||
Paris | |||||||||
19:00 | Lyon | | Nancy-Lorraine | 2:1 (1:1) | |||||
Lyon |
Day 11 | |||||||||
Bohemians | | Dukla | 2:0 (2:0) | ||||||
Praha Ďolíček | |||||||||
Hradec Králové | | České Budějovice | 1:0 (0:0) | ||||||
Hradec Králové | |||||||||
Sigma | | Opava | 2:1 (1:1) | ||||||
Olomouc | |||||||||
Petra | | Viktoria | 1:0 (0:0) | ||||||
Drnovice |
Day 25 | |||||||||
Djurgårdens | | Göteborg | 2:0 | ||||||
Stockholm | |||||||||
Elfsborg | | Örebro | 3:1 | ||||||
Borås | |||||||||
Helsingborgs | | Hammarby | 2:0 | ||||||
Helsingborg | |||||||||
Trelleborg | | Kalmar | 1:0 | ||||||
Trelleborg | |||||||||
Västra Frölunda | | Halmstad | 0:0 | ||||||
Göteborg | |||||||||
Örgryte | | Norrköping | 3:1 | ||||||
Göteborg |
Day 11 | |||||||||
18:05 | St. Johnstone | | Celtic | 1:2 (1:0) | |||||
Perth |
Day 19 | |||||||||
Vitória | | Paraná | 2:0 (2:0) | ||||||
Salvador | |||||||||
Flamengo | | Cruzeiro | 0:2 (0:1) | ||||||
Rio de Janeiro | |||||||||
Gama | | Coritiba | 1:1 (1:0) | ||||||
Brasília | |||||||||
Ponte Preta | | Portuguesa | 2:1 (0:1) | ||||||
Campinas |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Miami Fusion | | D.C. United | 0:1 aet (0:0, 0:0), pen. 2:3 | 0:2 (0:1) | 0:3 | ||||
Fort Lauderdale | |||||||||
Colorado Rapids | | Los Angeles Galaxy | 0:2 (0:0) | 0:3 (0:1) | 0:5 | ||||
Denver |
Day 4 | |||||||||
Perth Glory | | Adelaide Force | 0:0 | ||||||
Perth | |||||||||
South Melbourne | | Gippsland Falcons | 3:0 | ||||||
Melbourne | |||||||||
Sydney Olympic | | Wollongong City Wolves | 1:1 | ||||||
Sydney | |||||||||
Sydney United | | Marconi Fairfield | 1:2 | ||||||
Sydney |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Perth Glory | 34 | 19 | 7 | 8 | 60-42 | 64 | ||
2. | Wollongong City Wolves | 34 | 17 | 9 | 8 | 72-44 | 60 | ||
3. | Carlton | 34 | 17 | 7 | 10 | 55-39 | 58 | ||
4. | Adelaide Force | 34 | 16 | 8 | 10 | 57-37 | 56 | ||
5. | Sydney Olympic | 34 | 16 | 7 | 11 | 56-40 | 55 | ||
6. | Marconi Fairfield | 34 | 16 | 7 | 11 | 53-49 | 55 | ||
7. | Newcastle Breakers | 34 | 14 | 9 | 11 | 44-44 | 51 | ||
8. | Football Kingz | 34 | 15 | 5 | 14 | 57-59 | 50 | ||
9. | Brisbane Strikers | 34 | 13 | 10 | 11 | 46-40 | 49 | ||
10. | South Melbourne | 34 | 14 | 7 | 13 | 55-51 | 49 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |