01.10.1999 < | Football matches for 2.10.1999 | > 03.10.1999 |
Nepal | | Maldives | 2:1 (2:1) | ||||||
Kāthmāndau | |||||||||
India | | Bangladesh | 0:1 (0:0) | ||||||
Kāthmāndau |
Day 1 | |||||||||
Thể Công | | Suwon Samsung Bluewings | 1:1 | ||||||
Hanoi |
Day 1 | |||||||||
Shanghai Shenhua | | Shimizu S-Pulse | 0:0 | ||||||
Hồ Chí Minh | | South China | 1:1 | ||||||
Day 26 | |||||||||
17:00 | Alaniya | | Chernomorets | 3:1 (0:1) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
17:00 | Dynamo | | Shinnik | 3:1 (2:0) | |||||
Moscow | |||||||||
17:00 | Saturn | | CSKA | 2:3 (1:0) | |||||
Ramenskoye | |||||||||
17:00 | Torpedo | | Rostselmash | 1:2 (0:1) | |||||
Moscow | |||||||||
17:00 | Krylia Sovetov | | Uralan | 0:1 (0:0) | |||||
Samara | |||||||||
18:00 | Lokomotiv Nizhniy Novgorod | | Rotor | 1:1 (0:0) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
19:00 | Lokomotiv Moscow | | Zenit | 1:1 (0:0) | |||||
Moscow |
Day 10 | |||||||||
Metalurh-2 | | Zirka-2 | 0:0 | ||||||
Rihonda | | Torpedo | 2:0 | ||||||
Krystal | | Tytan | 0:1 | ||||||
Borisfen | | Obolon PPO-2 | 0:2 | ||||||
Kryvbas-2 | | Chornomorets | 0:1 | ||||||
Hirnyk-Sport | | Viktor | 2:2 | ||||||
Portovyk | | Olimpiya FK AES | 2:0 | ||||||
Day 10 | |||||||||
Arsenal | | Shakhtar | 1:0 | ||||||
Mashynobudivnyk | | FK Myrhorod | 0:0 | ||||||
Kremin | | Avanhard | 3:1 | ||||||
Desna | | Dnipro-2 | 2:2 | ||||||
Zorya | | ADOMS | 2:0 | ||||||
Oskil | | Metalist-2 | 2:1 | ||||||
Electron | | Vorskla-2 | 1:1 | ||||||
Day 11 | |||||||||
Agro | | Constructorul | 2:5 (0:2) | ||||||
Sheriff | | Energhetic | 4:0 (2:0) | ||||||
Moldova-Gaz | | Roma | 1:1 (0:0) | ||||||
Olimpia | | Tiligul | 1:3 (1:2) | ||||||
Day 25 | |||||||||
Neftchi | | Xorazm | 3:0 | ||||||
Traktor | | Nasaf | 2:2 | ||||||
Dustlik | | Zarafshon | 1:0 | ||||||
Surkhan | | FK Andijon | 4:4 | ||||||
Samarqand | | Buxoro | 2:0 | ||||||
FK Yangiyer | | Soʼgʼdiyona | 0:0 | ||||||
Temiryoʼlchi | | Metallurg | 5:1 | ||||||
Novbahor | | Paxtakor | 1:0 | ||||||
Day 14 | |||||||||
15:30 | Bregenz | | Austria Lustenau | 2:0 (1:0) | |||||
Bregenz | |||||||||
15:30 | LASK | | Wüstenrot | 2:4 (2:1) | |||||
Linz |
Day 10 | |||||||||
19:45 | Aston Villa | | Liverpool | 0:0 | |||||
Birmingham | |||||||||
19:45 | Bradford City | | Sunderland | 0:4 (0:1) | |||||
Bradford | |||||||||
19:45 | Everton | | Coventry City | 1:1 (1:1) | |||||
Liverpool | |||||||||
19:45 | Sheffield Wednesday | | Wimbledon | 5:1 (2:1) | |||||
Sheffield |
Day 10 | |||||||||
Charlton Athletic | | Birmingham City | 1:0 (1:0) | ||||||
London | |||||||||
Crystal Palace | | Portsmouth | 4:0 (1:0) | ||||||
London | |||||||||
Grimsby Town | | Ipswich Town | 2:1 (1:0) | ||||||
Cleethorpes | |||||||||
Huddersfield Town | | Sheffield United | 4:1 (2:0) | ||||||
Huddersfield | |||||||||
Manchester City | | Port Vale | 2:1 (2:0) | ||||||
Manchester | |||||||||
Norwich City | | Fulham | 1:2 (1:0) | ||||||
Norwich | |||||||||
Queens Park Rangers | | Blackburn Rovers | 0:0 | ||||||
London | |||||||||
Swindon Town | | Bolton Wanderers | 0:4 (0:4) | ||||||
Swindon | |||||||||
Walsall | | Stockport County | 1:2 (0:1) | ||||||
Walsall |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Charlton Athletic | 46 | 27 | 10 | 9 | 79-45 | 91 | ||
2. | Manchester City | 46 | 26 | 11 | 9 | 78-40 | 89 | ||
3. | Ipswich Town | 46 | 25 | 12 | 9 | 71-42 | 87 | ||
4. | Barnsley | 46 | 24 | 10 | 12 | 88-67 | 82 | ||
5. | Birmingham City | 46 | 22 | 11 | 13 | 65-44 | 77 | ||
6. | Bolton Wanderers | 46 | 21 | 13 | 12 | 69-50 | 76 | ||
7. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 21 | 11 | 14 | 64-48 | 74 | ||
8. | Huddersfield Town | 46 | 21 | 11 | 14 | 62-49 | 74 | ||
9. | Fulham | 46 | 17 | 16 | 13 | 49-41 | 67 | ||
10. | Queens Park Rangers | 46 | 16 | 18 | 12 | 62-53 | 66 |
Farnham Town | | Herne Bay | 1:2* | ||||||
Day 8 | |||||||||
Botev | | Slavia | 6:0 | ||||||
Olimpik-Beroe | | Belasitsa | 1:0 | ||||||
Spartak | | Dobrudzha | 2:0 | ||||||
Chernomorets | | Minyor | 2:1 | ||||||
Shumen | | Velbazhd | 1:2 | ||||||
Day 8 | |||||||||
15:00 | Dunaferr | | Szeged LC | 9:0 (4:0) | |||||
Dunaújváros | |||||||||
15:00 | Tatabánya | | ETO | 1:1 (0:1) | |||||
Tatabánya | |||||||||
15:00 | Spartacus | | Kispest Honvéd | 1:0 (1:0) | |||||
Nyíregyháza | |||||||||
17:00 | Vác | | Vasas SC | 1:3 (0:0) | |||||
Vác | |||||||||
19:00 | Zalaegerszegi TE | | Gázszer | 5:0 (2:0) | |||||
Zalaegerszeg |
Day 7 | |||||||||
15:30 | Wolfsburg | | Bayer 04 | 3:1 (1:0) | |||||
Wolfsburg | |||||||||
15:30 | Schalke 04 | | Bayern | 1:1 (0:0) | |||||
Gelsenkirchen | |||||||||
15:30 | Ulm 1846 | | Hamburger SV | 1:2 (0:0) | |||||
Ulm | |||||||||
15:30 | Borussia | | Hansa | 3:0 (0:0) | |||||
Dortmund | |||||||||
15:30 | Hertha | | Duisburg | 2:1 (0:0) | |||||
Berlin |
Day 7 | |||||||||
PSV | | Sparta | 7:0 (3:0) | ||||||
Fortuna Sittard | | Cambuur | 4:1 (2:1) | ||||||
Waalwijk | | De Graafschap | 2:1 (0:1) | ||||||
Twente | | Den Bosch | 3:2 (2:1) | ||||||
Day 7 | |||||||||
Tbilisi | | Samgurali | 5:2 | ||||||
Dinamo Batumi | | Arsenali | 1:0 | ||||||
Day 6 | |||||||||
Numancia | | Málaga | 1:1 (0:1) | ||||||
Real Valladolid | | Barcelona | 0:2 (0:1) | ||||||
Day 16 | |||||||||
13:00 | Dainava | | Nevėžis | 0:0 | |||||
Alytus | |||||||||
13:00 | Žalgiris Vilnius | | Banga | 5:0 (2:0) | |||||
Vilnius | |||||||||
14:00 | Žalgiris Kaunas | | Inkaras | 1:0 (0:0) | |||||
Kaunas | |||||||||
Day 15 | |||||||||
14:00 | Banga | | Dainava | 2:1 (1:1) | |||||
Gargždai | |||||||||
14:00 | Inkaras | | Kareda | 1:0 (0:0) | |||||
Kaunas | |||||||||
14:00 | Atlantas | | Žalgiris Vilnius | 1:1 (1:0) | |||||
Klaipėda | |||||||||
Day 13 | |||||||||
14:30 | Inkaras | | Dainava | 4:0 (2:0) | |||||
Kaunas |
Day 6 | |||||||||
13:00 | Žalgiris Kaunas | | Ekranas | 2:0 (1:0) | |||||
Kaunas |
Day 11 | |||||||||
14:00 | Polonia | | Zagłębie | 1:1 | |||||
Warszawa | |||||||||
14:00 | Ruch Radzionków | | Petro | 2:1 | |||||
Radzionków | |||||||||
15:00 | Dyskobolia | | Odra | 0:1 | |||||
Grodzisk Wielkopolski | |||||||||
15:00 | Wisła | | ŁKS | 1:0 | |||||
Kraków | |||||||||
16:00 | Ruch Chorzów | | Górnik | 2:1 | |||||
Chorzów |
Day 6 | |||||||||
Vitória Guimarães | | Alverca | 1:0 (0:0) | ||||||
Guimarães | |||||||||
Campomaiorense | | Rio Ave | 1:1 (0:1) | ||||||
Campo Maior |
Day 9 | |||||||||
20:00 | Le Havre | | Montpellier | 2:1 (0:1) | |||||
Le Havre | |||||||||
20:00 | Nancy-Lorraine | | Rennes | 3:0 (1:0) | |||||
Nancy | |||||||||
20:00 | Marseille | | Metz | 1:1 (0:0) | |||||
Marseille | |||||||||
20:00 | Sedan | | Troyes | 2:1 (1:1) | |||||
Sedan Stade Émile-Albeau | |||||||||
20:00 | Saint-Étienne | | Bastia | 1:1 (1:0) | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
20:00 | Strasbourg | | Bordeaux | 2:2 (1:1) | |||||
Strasbourg |
Day 8 | |||||||||
Cibalia | | Hrvatski dragovoljac | 2:0 | ||||||
Croatia | | Slaven | 5:1 | ||||||
Šibenik | | Vukovar '91 | 2:1 | ||||||
Rijeka | | Istra | 4:1 | ||||||
Day 15 | |||||||||
Guarani | | Atlético-PR | 1:2 (1:1) | ||||||
Campinas | |||||||||
Internacional | | Santos | 1:2 (1:0) | ||||||
Porto Alegre | |||||||||
Portuguesa | | Corinthians | 0:1 (0:1) | ||||||
São Paulo | |||||||||
Ponte Preta | | Sport | 2:0 (2:0) | ||||||
Campinas | |||||||||
Flamengo | | Vasco da Gama | 0:1 (0:0) | ||||||
Rio de Janeiro | |||||||||
São Paulo | | Palmeiras | 0:0 | ||||||
São Paulo | |||||||||
Cruzeiro | | Atlético-MG | 3:0 (0:0) | ||||||
Belo Horizonte | |||||||||
Coritiba | | Grêmio | 4:0 (1:0) | ||||||
Curitiba |
New England Revolution | | MetroStars | 2:1 (1:0) | ||||||
Foxborough |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | D.C. United | 32 | 17 | 0 | 6 | 71-46 | 57 | ||
2. | Columbus Crew | 32 | 13 | 0 | 9 | 54-43 | 45 | ||
3. | Tampa Bay Mutiny | 32 | 9 | 0 | 11 | 56-57 | 32 | ||
4. | Miami Fusion | 32 | 8 | 0 | 15 | 47-63 | 29 | ||
5. | New England Revolution | 32 | 7 | 0 | 13 | 43-60 | 26 | ||
6. | MetroStars | 32 | 4 | 0 | 20 | 35-69 | 15 |
Day 1 | |||||||||
Gippsland Falcons | | Perth Glory | 0:1 | ||||||
Morwell |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Perth Glory | 34 | 19 | 7 | 8 | 60-42 | 64 | ||
2. | Wollongong City Wolves | 34 | 17 | 9 | 8 | 72-44 | 60 | ||
3. | Carlton | 34 | 17 | 7 | 10 | 55-39 | 58 | ||
4. | Adelaide Force | 34 | 16 | 8 | 10 | 57-37 | 56 | ||
5. | Sydney Olympic | 34 | 16 | 7 | 11 | 56-40 | 55 | ||
6. | Marconi Fairfield | 34 | 16 | 7 | 11 | 53-49 | 55 | ||
7. | Newcastle Breakers | 34 | 14 | 9 | 11 | 44-44 | 51 | ||
8. | Football Kingz | 34 | 15 | 5 | 14 | 57-59 | 50 | ||
9. | Brisbane Strikers | 34 | 13 | 10 | 11 | 46-40 | 49 | ||
10. | South Melbourne | 34 | 14 | 7 | 13 | 55-51 | 49 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |