22.10.1999 < | Football matches for 23.10.1999 | > 24.10.1999 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Kashima Antlers | | Valencia | 16:0 | -:- | 16:0 | ||||
Kashima |
Day 5 | |||||||||
Hearts of Oak | | Raja | 0:0 | ||||||
Accra |
Day 28 | |||||||||
15:00 | Alaniya | | Shinnik | 3:1 (1:0) | |||||
Vladikavkaz | |||||||||
15:30 | Zhemchuzhina | | Rotor | 2:2 (1:1) | |||||
Sochi | |||||||||
15:30 | Uralan | | Chernomorets | 3:1 (2:0) | |||||
Elista | |||||||||
17:00 | Krylia Sovetov | | Zenit | 3:2 (1:0) | |||||
Samara | |||||||||
17:00 | Dynamo | | Spartak | 1:1 (1:1) | |||||
Moscow | |||||||||
18:00 | Saturn | | Rostselmash | 1:1 (0:0) | |||||
Moscow | |||||||||
18:00 | Lokomotiv Nizhniy Novgorod | | Torpedo | 0:1 (0:1) | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
19:00 | Lokomotiv Moscow | | CSKA | 1:0 (1:0) | |||||
Moscow |
Day 16 | |||||||||
Obolon-PVO | | Chornomorets-2 | 1:0 (1:0) | ||||||
Irpin Entuzyast Stadium | |||||||||
SK Mykolaiv | | Zakarpattya | 3:2 (2:1) | ||||||
Mykolaiv | |||||||||
Torpedo | | Volyn | 1:3 (1:1) | ||||||
Zaporizhia | |||||||||
FK Cherkasy | | Yavir-Sumy | 2:0 (1:0) | ||||||
Cherkasy | |||||||||
Polihraftekhnika | | Polissya | 3:1 (2:0) | ||||||
Oleksandriia | |||||||||
FK Vinnytsya | | CSKA-2 | 1:0 (1:0) | ||||||
Vinnytsia | |||||||||
FK Lviv | | Shakhtar-2 | 3:1 (2:0) | ||||||
Lviv | |||||||||
Naftovyk | | Stal | 3:1 (2:0) | ||||||
Okhtyrka |
Day 29 | |||||||||
15:00 | Dynamo Minsk | | Slavia | 0:0 | |||||
Minsk | |||||||||
15:00 | Dnepr-Transmash | | BATE | 0:0 | |||||
Mogilev | |||||||||
15:00 | FK Homel | | Lokomotiv-96 | 2:0 (1:0) | |||||
Gomel | |||||||||
15:00 | Svisloch-Krovlya | | FK Lida | 0:3 (0:1) | |||||
Asipovichy | |||||||||
15:00 | Tarpeda-MAZ | | Belshina | 2:1 (0:0) | |||||
Minsk | |||||||||
15:00 | FK Maladzyechna | | Dynamo Brest | 0:3 (0:1) | |||||
Maladzyechna | |||||||||
15:00 | Naftan-Devon | | Tarpeda-Kadzina | 2:0 (2:0) | |||||
Navapolatsk | |||||||||
15:00 | Neman-Belkard | | Shakhtsyor | 0:2 (0:1) | |||||
Hrodna |
Day 28 | |||||||||
Xorazm | | Zarafshon | 0:2 | ||||||
Nasaf | | FK Andijon | 1:2 | ||||||
Buxoro | | Surkhan | 1:0 | ||||||
Soʼgʼdiyona | | Dustlik | 5:5 | ||||||
Metallurg | | Traktor | 1:0 | ||||||
Paxtakor | | Samarqand | 1:0 | ||||||
Neftchi | | FK Yangiyer | 4:1 | ||||||
Novbahor | | Temiryoʼlchi | 2:1 | ||||||
Day 12 | |||||||||
19:45 | Southampton | | Liverpool | 1:1 (1:0) | |||||
Southampton | |||||||||
19:45 | Tottenham Hotspur | | Manchester United | 3:1 (2:1) | |||||
London | |||||||||
19:45 | Aston Villa | | Wimbledon | 1:1 (1:1) | |||||
Birmingham | |||||||||
19:45 | Bradford City | | Leicester City | 3:1 (2:1) | |||||
Bradford | |||||||||
19:45 | Chelsea | | Arsenal | 2:3 (1:0) | |||||
London | |||||||||
19:45 | Sheffield Wednesday | | Coventry City | 0:0 | |||||
Sheffield |
Day 14 | |||||||||
Charlton Athletic | | West Bromwich Albion | 0:0 | ||||||
London | |||||||||
Crewe Alexandra | | Barnsley | 0:1 (0:1) | ||||||
Crewe | |||||||||
Crystal Palace | | Tranmere Rovers | 2:2 (2:0) | ||||||
London | |||||||||
Grimsby Town | | Birmingham City | 1:1 (1:1) | ||||||
Cleethorpes | |||||||||
Huddersfield Town | | Fulham | 1:1 (0:1) | ||||||
Huddersfield | |||||||||
Manchester City | | Blackburn Rovers | 2:0 (1:0) | ||||||
Manchester | |||||||||
Nottingham Forest | | Stockport County | 1:1 (1:1) | ||||||
Nottingham | |||||||||
Queens Park Rangers | | Portsmouth | 0:0 | ||||||
London | |||||||||
Swindon Town | | Sheffield United | 2:2 (2:0) | ||||||
Swindon | |||||||||
Walsall | | Ipswich Town | 0:1 (0:0) | ||||||
Walsall | |||||||||
Wolverhampton Wanderers | | Port Vale | 2:2 (0:0) | ||||||
Wolverhampton |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Charlton Athletic | 46 | 27 | 10 | 9 | 79-45 | 91 | ||
2. | Manchester City | 46 | 26 | 11 | 9 | 78-40 | 89 | ||
3. | Ipswich Town | 46 | 25 | 12 | 9 | 71-42 | 87 | ||
4. | Barnsley | 46 | 24 | 10 | 12 | 88-67 | 82 | ||
5. | Birmingham City | 46 | 22 | 11 | 13 | 65-44 | 77 | ||
6. | Bolton Wanderers | 46 | 21 | 13 | 12 | 69-50 | 76 | ||
7. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 21 | 11 | 14 | 64-48 | 74 | ||
8. | Huddersfield Town | 46 | 21 | 11 | 14 | 62-49 | 74 | ||
9. | Fulham | 46 | 17 | 16 | 13 | 49-41 | 67 | ||
10. | Queens Park Rangers | 46 | 16 | 18 | 12 | 62-53 | 66 |
Day 10 | |||||||||
Standard | | Lommel | 4:1 | ||||||
Charleroi | | Lierse | 1:1 | ||||||
Westerlo | | Lokeren | 3:3 | ||||||
Gent | | Sint-Truiden | 4:2 | ||||||
Mechelen | | Germinal Beerschot | 2:0 | ||||||
Day 9 | |||||||||
15:30 | Freiburg | | Bayer 04 | 0:0 | |||||
Freiburg im Breisgau | |||||||||
15:30 | Kaiserslautern | | Bayern | 0:2 (0:0) | |||||
Kaiserslautern | |||||||||
15:30 | 1860 München | | Hamburger SV | 0:0 | |||||
München | |||||||||
15:30 | Ulm 1846 | | Unterhaching | 1:0 (1:0) | |||||
Ulm | |||||||||
15:30 | Hertha | | Stuttgart | 1:1 (1:0) | |||||
Berlin |
Day 10 | |||||||||
Fortuna Sittard | | Sparta | 3:2 (2:2) | ||||||
PSV | | Twente | 2:2 (1:0) | ||||||
Cambuur | | De Graafschap | 1:0 (1:0) | ||||||
Willem II | | MVV | 1:0 (0:0) | ||||||
Day 9 | |||||||||
Dinamo Tbilisi | | Arsenali | 1:1 | ||||||
Sioni | | WIT Georgia | 0:0 | ||||||
Samgurali | | Lokomotivi | 0:3 | ||||||
Day 9 | |||||||||
Merani-91 | | Kolkheti | 0:0 | ||||||
Gorda | | Kolkheti 1913 | 0:1 | ||||||
Day 9 | |||||||||
Barcelona | | Athletic | 4:0 (1:0) | ||||||
Sevilla | | Real Madrid | 1:1 (1:0) | ||||||
Valencia | | Deportivo La Coruna | 2:0 (1:0) | ||||||
Day 26 | |||||||||
Vålerenga | | Kongsvinger | 2:1 | ||||||
Strømsgodset | | Tromsø | 3:6 | ||||||
Brann | | Moss | 1:0 | ||||||
Molde | | Lillestrøm | 2:0 | ||||||
Bodø/Glimt | | Skeid | 4:2 | ||||||
Day 8 | |||||||||
Vitória Guimarães | | Porto | 1:1 (0:0) | ||||||
Guimarães | |||||||||
Sporting | | Braga | 2:0 (0:0) | ||||||
Lisboa |
Day 12 | |||||||||
18:45 | Rennes | | Saint-Étienne | 4:1 (1:1) | |||||
Rennes | |||||||||
20:45 | Bordeaux | | Marseille | 2:1 (1:1) | |||||
Bordeaux |
Day 11 | |||||||||
15:00 | Hibernian | | Dundee | 5:2 (2:1) | |||||
Edinburgh | |||||||||
15:00 | Aberdeen | | Kilmarnock | 2:2 (1:0) | |||||
Aberdeen | |||||||||
15:00 | Dundee United | | Motherwell | 0:2 (0:1) | |||||
Dundee |
Day 19 | |||||||||
Botafogo-SP | | Internacional | 2:1 (0:1) | ||||||
Ribeirão Preto | |||||||||
Juventude | | Vasco da Gama | 2:1 (0:1) | ||||||
Caxias do Sul | |||||||||
Atlético-PR | | Corinthians | 2:2 (0:2) | ||||||
Curitiba | |||||||||
Grêmio | | Sport | 2:1 (1:1) | ||||||
Porto Alegre |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
Chicago Fire | | Dallas Burn | 4:0 (3:0) | 1:2 (0:0) | 5:2 | ||||
Chicago |
Day 4 | |||||||||
Brisbane Strikers | | Northern Spirit | 2:2 | ||||||
Brisbane |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Perth Glory | 34 | 19 | 7 | 8 | 60-42 | 64 | ||
2. | Wollongong City Wolves | 34 | 17 | 9 | 8 | 72-44 | 60 | ||
3. | Carlton | 34 | 17 | 7 | 10 | 55-39 | 58 | ||
4. | Adelaide Force | 34 | 16 | 8 | 10 | 57-37 | 56 | ||
5. | Sydney Olympic | 34 | 16 | 7 | 11 | 56-40 | 55 | ||
6. | Marconi Fairfield | 34 | 16 | 7 | 11 | 53-49 | 55 | ||
7. | Newcastle Breakers | 34 | 14 | 9 | 11 | 44-44 | 51 | ||
8. | Football Kingz | 34 | 15 | 5 | 14 | 57-59 | 50 | ||
9. | Brisbane Strikers | 34 | 13 | 10 | 11 | 46-40 | 49 | ||
10. | South Melbourne | 34 | 14 | 7 | 13 | 55-51 | 49 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |