14.10.1999 < | Football matches for 15.10.1999 | > 16.10.1999 |
Day 38 | |||||||||
Dynamo Sankt-Petersburg | | Dynamo Vologda | 1:0 (1:0) | ||||||
Saint Petersburg | |||||||||
Dynamo-2 | | Lokomotiv-2 | 1:0 (1:0) | ||||||
Serpukhov | |||||||||
Zenit-2 | | Spartak Kostroma | 1:1 (0:0) | ||||||
Saint Petersburg | |||||||||
Mosenergo | | Sportakademklub | 1:2 (0:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Oazis | | Volochanin-89 | 2:1 (0:1) | ||||||
Yartsevo | |||||||||
Saturn-2 | | Spartak Shchyolkovo | 0:0 | ||||||
Klimovsk | |||||||||
Torpedo-2 | | Neftyanik Yaroslavl | 1:1 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
CSKA-2 | | Spartak-2 | 1:2 (1:1) | ||||||
Moscow | |||||||||
Energiya Velikie Luki | | Volga Tver | 1:0 (0:0) | ||||||
Velikiye Luki | |||||||||
15:30 | Avtomobilist | | Spartak-Peresvet | 2:0 (2:0) | |||||
Noginsk |
Day 38 | |||||||||
Dynamo Bryansk | | FK Khimki | 0:1 (0:0) | ||||||
Bryansk | |||||||||
Don | | Arsenal-2 | 0:1 (0:0) | ||||||
Novomoskovsk | |||||||||
Kosmos | | Avangard | 1:2 (1:1) | ||||||
Elektrostal | |||||||||
Spartak Ryazan | | Lokomotiv Kaluga | 1:2 (0:2) | ||||||
Ryazan | |||||||||
Spartak Tambov | | FK Kolomna | 3:2 (3:2) | ||||||
Tambov | |||||||||
Spartak-Chukotka | | Titan | 1:0 (1:0) | ||||||
Moscow | |||||||||
Torpedo Vladimir | | Salyut-Yukos | 5:1 (2:0) | ||||||
Vladimir | |||||||||
FK Oryol | | Fabus | 1:0 (0:0) | ||||||
Oryol | |||||||||
16:30 | Lokomotiv Liski | | Spartak Lukhovitsy | 3:1 (2:0) | |||||
Liski |
Day 36 | |||||||||
Dynamo Makhachkala | | Beshtau | 2:0 (0:0) | ||||||
Makhachkala |
Day 26 | |||||||||
Zhetysu | | Access-Yesil | 0:1 | ||||||
Shakhtyor-Ispat-Karmet | | Tobil | 1:0 | ||||||
Day 21 | |||||||||
Vostok-Altyn | | SOPFK Qayrat | 2:3 | ||||||
Day 16 | |||||||||
19:30 | Tirol | | Austria Lustenau | 3:0 (0:0) | |||||
Innsbruck Tirol Milch Stadion am Tivoli |
Day 9 | |||||||||
20:00 | Kispest Honvéd | | Diósgyőr | 2:0 (2:0) | |||||
Budapest |
Day 7 | |||||||||
Porto | | União de Leiria | 4:2 (1:1) | ||||||
Porto |
Day 10 | |||||||||
Croatia | | Hrvatski dragovoljac | 5:0 | ||||||
Day 10 | |||||||||
Sparta | | Hradec Králové | 3:1 (2:0) | ||||||
Praha |
Day 11 | |||||||||
River Plate | | Boca Juniors | 2:0 | ||||||
Racing Club | | Independiente | 0:0 | ||||||
Ferro Carril Oeste | | Estudiantes | 0:0 | ||||||
Chacarita Juniors | | Belgrano | 6:1 | ||||||
Instituto | | Rosario Central | 1:2* | ||||||
Gimnasia y Esgrima La Plata | | Argentinos Juniors | 1:1 | ||||||
Talleres | | Lanús | 3:0 | ||||||
San Lorenzo de Almagro | | Colón | 5:1 | ||||||
Unión | | Vélez Sársfield | 0:0 | ||||||
Newell's Old Boys | | Gimnasia y Esgrima de Jujuy | 4:2 | ||||||
Day 3 | |||||||||
Adelaide Force | | Parramatta Power | 2:1 | ||||||
Adelaide | |||||||||
Canberra Cosmos | | Brisbane Strikers | 0:1 | ||||||
Canberra | |||||||||
Northern Spirit | | Newcastle Breakers | 0:2 | ||||||
Sydney |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Perth Glory | 34 | 19 | 7 | 8 | 60-42 | 64 | ||
2. | Wollongong City Wolves | 34 | 17 | 9 | 8 | 72-44 | 60 | ||
3. | Carlton | 34 | 17 | 7 | 10 | 55-39 | 58 | ||
4. | Adelaide Force | 34 | 16 | 8 | 10 | 57-37 | 56 | ||
5. | Sydney Olympic | 34 | 16 | 7 | 11 | 56-40 | 55 | ||
6. | Marconi Fairfield | 34 | 16 | 7 | 11 | 53-49 | 55 | ||
7. | Newcastle Breakers | 34 | 14 | 9 | 11 | 44-44 | 51 | ||
8. | Football Kingz | 34 | 15 | 5 | 14 | 57-59 | 50 | ||
9. | Brisbane Strikers | 34 | 13 | 10 | 11 | 46-40 | 49 | ||
10. | South Melbourne | 34 | 14 | 7 | 13 | 55-51 | 49 |
Now in database:
|
07.04.2024 current |
04.04.2024 April update of the FIFA/Coca-Cola World Ranking |
05.12.2023 current |
20:00 | |
21:00 | |
19:00 | |
18:30 | |
20:30 | |
20:00 | |
20:00 | |
20:30 | |
19:00 | |
20:00 | |
21:00 | |
20:45 | |
18:00 | |
20:30 | |
20:15 | |
21:00 | |
18:00 | |
19:00 | |
19:45 | |
Local time | |
0:0 | |
3:1 | |
2:1 | |
2:3 | |
2:1 | |
1:2 | |
0:2 | |
0:1 | |
0:4 | |
1:2 | |
2:1 | |
3:2 aet | |
3:0 | |
2:1 | |
1:2 | |
2:3 | |
3:2 | |
0:2 | |
3:0 | |
1:2 | |
1:1 | |
1:1 | |
0:0 | |
1:0 | |
2:1 | |
0:2 | |
0:0 | |
1:2 | |
2:2 | |
1:0 | |
2:3 | |
1:1 | |
1:0 | |
1:1 | |
0:1 | |
1:2 | |
0:0 | |
0:0 | |
0:1 | |
0:1 | |
2:0 | |
2:0 | |
4:2 | |
2:3 | |
3:1 | |
2:2 | |
18:00* | |
1:2 | |
0:3 | |
4:0 | |
1:4 | |
1:0 | |
2:2 | |
2:0 | |
1:1 | |
0:1 | |
Local time |
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 25.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 25.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |