01.05.2010 < | Football matches for 2.05.2010 | > 03.05.2010 |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
14:00 | Waitakere United | | Hekari United | 2:1 (1:1) | 0:3 (0:1) | 2:4 | |||
Whenuapai |
Day 8 | |||||||||
16:00 | Luch-Energiya | | Ural | 1:0 (1:0) | |||||
Vladivostok | |||||||||
16:00 | Kuban | | KAMAZ | 0:1 (0:1) | |||||
Krasnodar | |||||||||
17:00 | Volgar-Gazprom | | Dynamo Bryansk | 3:0 (0:0) | |||||
Astrakhan | |||||||||
17:00 | FK Nizhniy Novgorod | | Zhemchuzhina-Sochi | 0:0 | |||||
Nizhny Novgorod | |||||||||
18:00 | FK Khimki | | Volga | 1:0 (0:0) | |||||
Khimki | |||||||||
18:00 | Mordovia | | FK Krasnodar | 1:2 (1:2) | |||||
Saransk | |||||||||
18:30 | Salyut | | Dynamo Sankt-Petersburg | 1:2 (1:1) | |||||
Belgorod | |||||||||
18:30 | Avangard | | Baltika | 1:1 (1:1) | |||||
Kursk | |||||||||
19:00 | SKA-Energiya | | Irtysh | 1:0 (1:0) | |||||
Khabarovsk | |||||||||
19:00 | Rotor | | Shinnik | 1:0 (0:0) | |||||
Volgograd |
Day 27 | |||||||||
PFK Oleksandriya | | Desna | 1:1 (0:1) | ||||||
Oleksandriia | |||||||||
Naftovyk-Ukrnafta | | FK Lviv | 2:0 (2:0) | ||||||
Okhtyrka | |||||||||
Feniks-Illichovets | | Helios | 2:0 (1:0) | ||||||
Kalinine |
Day 7 | |||||||||
16:00 | FK Minsk | | Shakhtsyor | 0:2 (0:1) | |||||
Minsk | |||||||||
17:00 | Naftan | | Tarpeda | 1:1 (0:1) | |||||
Navapolatsk | |||||||||
18:00 | Neman | | Belshina | 2:2 (1:0) | |||||
Hrodna | |||||||||
18:00 | Partizan | | Dynamo Brest | 0:3 (0:0) | |||||
Minsk | |||||||||
18:00 | FK Vitebsk | | BATE | 0:0 | |||||
Vitebsk | |||||||||
18:00 | Dnepr | | Dynamo Minsk | 1:0 (0:0) | |||||
Mogilev |
Day 29 | |||||||||
Academia UTM | | Sheriff | 0:1 (0:0) | ||||||
CSCA-Rapid | | Iskra-Stal | 0:0 | ||||||
Olimpia | | Nistru | 3:0 (0:0) | ||||||
Tiraspol | | Dinamo | 2:0 (1:0) | ||||||
Viitorul | | Sfîntul Gheorghe | 3:3 (0:0) | ||||||
Zimbru | | Dacia | 1:0 (1:0) | ||||||
Day 33 | |||||||||
15:30 | LASK | | Austria Wien | 0:1 (0:0) | |||||
Linz |
Day 37 | |||||||||
13:30 | Liverpool | | Chelsea | 0:2 (0:1) | |||||
Liverpool | |||||||||
15:00 | Fulham | | West Ham United | 3:2 (1:0) | |||||
London | |||||||||
16:00 | Sunderland | | Manchester United | 0:1 (0:1) | |||||
Sunderland |
Day 46 | |||||||||
Blackpool | | Bristol City | 1:1 (0:1) | ||||||
Blackpool | |||||||||
Coventry City | | Watford | 0:4 (0:2) | ||||||
Coventry | |||||||||
Derby County | | Cardiff City | 2:0 (0:0) | ||||||
Derby | |||||||||
Ipswich Town | | Sheffield United | 0:3 (0:1) | ||||||
Ipswich | |||||||||
Leicester City | | Middlesbrough | 2:0 (1:0) | ||||||
Leicester | |||||||||
Plymouth Argyle | | Peterborough United | 1:2 (1:0) | ||||||
Plymouth | |||||||||
Queens Park Rangers | | Newcastle United | 0:1 (0:0) | ||||||
London | |||||||||
Reading | | Preston North End | 4:1 (2:0) | ||||||
Reading | |||||||||
Scunthorpe United | | Nottingham Forest | 2:2 (0:2) | ||||||
Scunthorpe | |||||||||
Sheffield Wednesday | | Crystal Palace | 2:2 (1:1) | ||||||
Sheffield | |||||||||
Swansea City | | Doncaster Rovers | 0:0 | ||||||
Swansea | |||||||||
West Bromwich Albion | | Barnsley | 1:1 (0:0) | ||||||
West Bromwich |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Newcastle United | 46 | 30 | 12 | 4 | 90-35 | 102 | ||
2. | West Bromwich Albion | 46 | 26 | 13 | 7 | 89-48 | 91 | ||
3. | Nottingham Forest | 46 | 22 | 13 | 11 | 65-40 | 79 | ||
4. | Cardiff City | 46 | 22 | 10 | 14 | 73-54 | 76 | ||
5. | Leicester City | 46 | 21 | 13 | 12 | 61-45 | 76 | ||
6. | Blackpool | 46 | 19 | 13 | 14 | 74-58 | 70 | ||
7. | Swansea City | 46 | 17 | 18 | 11 | 40-37 | 69 | ||
8. | Sheffield United | 46 | 17 | 14 | 15 | 62-55 | 65 | ||
9. | Reading | 46 | 17 | 12 | 17 | 68-63 | 63 | ||
10. | Bristol City | 46 | 15 | 18 | 13 | 56-65 | 63 |
Day 8 | |||||||||
18:00 | Brugge | | Sint-Truiden | 2:0 (1:0) | |||||
Brugge |
Day 28 | |||||||||
18:00 | Beroe | | Minyor | 0:3 (0:1) | |||||
Stara Zagora | |||||||||
18:00 | Lokomotiv Mezdra | | Sliven | 1:1 (1:1) | |||||
Mezdra | |||||||||
18:00 | Lokomotiv Plovdiv | | Liteks | 0:3 (0:1) | |||||
Plovdiv | |||||||||
18:00 | Pirin-Blagoevgrad | | Montana | 2:0 (0:0) | |||||
Blagoevgrad | |||||||||
18:00 | CSKA | | Lokomotiv Sofia | 5:1 (2:1) | |||||
Sofia | |||||||||
18:00 | Cherno More | | Levski | 1:1 (1:0) | |||||
Varna | |||||||||
18:00 | Chernomorets | | Slavia | 2:2 (2:2) | |||||
Burgas |
Day 25 | |||||||||
17:30 | Zalaegerszegi TE | | Diósgyőr | 3:0 (2:0) | |||||
Zalaegerszeg |
Day 34 | |||||||||
14:30 | Waalwijk | | VVV-Venlo | 1:2 (0:0) | |||||
Waalwijk | |||||||||
14:30 | Roda | | Willem II | 3:2 (1:0) | |||||
Kerkrade | |||||||||
14:30 | Feyenoord | | Heerenveen | 6:2 (2:2) | |||||
Rotterdam | |||||||||
14:30 | NAC | | Twente | 0:2 (0:1) | |||||
Breda | |||||||||
14:30 | Utrecht | | Vitesse | 2:2 (1:0) | |||||
Utrecht | |||||||||
14:30 | NEC | | Ajax | 1:4 (0:3) | |||||
Nijmegen | |||||||||
14:30 | Groningen | | Sparta | 3:1 (1:0) | |||||
Groningen | |||||||||
14:30 | Heracles | | Den Haag | 4:2 (2:0) | |||||
Almelo | |||||||||
14:30 | AZ | | PSV | 1:1 (0:0) | |||||
Alkmaar |
Day 35 | |||||||||
17:00 | Sevilla | | Atlético Madrid | 3:1 (3:1) | |||||
Sevilla | |||||||||
19:00 | Real Madrid | | Atlético Osasuna | 3:2 (2:2) | |||||
Madrid | |||||||||
21:00 | Athletic | | Mallorca | 1:3 (1:1) | |||||
Bilbao |
Day 36 | |||||||||
15:00 | Atalanta | | Bologna | 1:1 (1:0) | |||||
Bergamo | |||||||||
15:00 | Bari | | Genoa | 3:0 (0:0) | |||||
Bari | |||||||||
15:00 | Catania | | Juventus | 1:1 (1:0) | |||||
Catania | |||||||||
15:00 | Sampdoria | | Livorno | 2:0 (1:0) | |||||
Genova | |||||||||
15:00 | Chievo | | Napoli | 1:2 (0:1) | |||||
Verona | |||||||||
15:00 | Siena | | Palermo | 1:2 (0:1) | |||||
Siena | |||||||||
15:00 | Cagliari | | Udinese | 2:2 (1:2) | |||||
Cagliari | |||||||||
20:45 | Lazio | | Inter | 0:2 (0:1) | |||||
Roma |
Day 4 | |||||||||
Jelgava | | Olimps/RFS | 4:0 (3:0) | ||||||
Day 9 | |||||||||
18:00 | Kongsvinger | | Viking | 1:1 (1:0) | |||||
Kongsvinger | |||||||||
18:00 | Odd | | Brann | 0:0 | |||||
Skien | |||||||||
18:00 | Hønefoss | | Molde | 1:1 (1:0) | |||||
Hønefoss | |||||||||
18:00 | Stabæk | | Haugesund | 0:0 | |||||
18:00 | Lillestrøm | | Sandefjord | 4:0 (1:0) | |||||
Lillestrøm | |||||||||
20:00 | Tromsø | | Rosenborg | 0:0 | |||||
Tromsø |
Day 27 | |||||||||
14:45 | Polonia Bytom | | Zagłębie | 2:1 (0:1) | |||||
Bytom | |||||||||
17:00 | Śląsk | | Lech | 0:3 (0:1) | |||||
Wrocław |
Day 29 | |||||||||
20:15 | Sporting | | Naval | 0:1 (0:0) | |||||
Lisboa | |||||||||
20:15 | Académica | | Nacional | 3:3 (1:2) | |||||
Coimbra | |||||||||
20:15 | Braga | | Paços de Ferreira | 1:0 (0:0) | |||||
Braga | |||||||||
20:15 | Olhanense | | Leixões | 1:0 (0:0) | |||||
Olhão | |||||||||
20:15 | Porto | | Benfica | 3:1 (1:0) | |||||
Porto | |||||||||
20:15 | Rio Ave | | Vitória Guimarães | 0:0 | |||||
Vila do Conde | |||||||||
20:15 | Marítimo | | Vitória Setubal | 2:0 (1:0) | |||||
Funchal | |||||||||
20:15 | Belenenses | | União de Leiria | 5:2 (2:2) | |||||
Lisboa |
Day 35 | |||||||||
17:00 | Bordeaux | | Toulouse | 1:0 (1:0) | |||||
Bordeaux | |||||||||
17:00 | Boulogne | | Nice | 3:3 (0:1) | |||||
Boulogne-sur-Mer | |||||||||
17:00 | Lille | | Nancy-Lorraine | 3:1 (2:0) | |||||
Lille | |||||||||
17:00 | Rennes | | Sochaux-Montbéliard | 1:2 (0:1) | |||||
Rennes | |||||||||
17:00 | Saint-Étienne | | Lens | 1:4 (1:0) | |||||
Saint-Étienne | |||||||||
17:00 | Valenciennes | | Lorient | 0:0 | |||||
Valenciennes | |||||||||
21:00 | Montpellier | | Lyon | 0:1 (0:0) | |||||
Montpellier |
Day 10 | |||||||||
12:30 | AIK | | Djurgårdens | 1:2 (1:1) | |||||
Solna | |||||||||
17:00 | Brommapojkarna | | Halmstad | 1:0 (1:0) | |||||
Stockholm | |||||||||
17:00 | Gefle | | Kalmar | 0:0 | |||||
Gävle | |||||||||
17:00 | Malmö | | Trelleborg | 2:0 (1:0) | |||||
Malmö | |||||||||
17:00 | Åtvidaberg | | Elfsborg | 1:1 (1:1) | |||||
Åtvidaberg | |||||||||
17:00 | Örebro | | Häcken | 2:0 (1:0) | |||||
Örebro |
Day 17 | |||||||||
11:10 | Banfield | | Huracán | 1:0 (0:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
14:10 | Colón | | Atlético Tucumán | 0:0 | |||||
Santa Fe | |||||||||
16:15 | San Lorenzo de Almagro | | Argentinos Juniors | 1:2 (1:0) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
16:15 | Chacarita Juniors | | Estudiantes | 1:2 (1:2) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
18:30 | Independiente | | Boca Juniors | 2:3 (1:2) | |||||
Avellaneda |
Day 6 | |||||||||
Dalian Shide | | Shanghai Shenhua | 0:2 (0:0) | ||||||
Dalian | |||||||||
Changchun Yatai | | Shaanxi Zhongjian Chanba | 2:0 (2:0) | ||||||
Changchun | |||||||||
Jiangsu Sainty | | Shandong Luneng Taishan | 3:3 (2:1) | ||||||
Nanjing | |||||||||
Shenzhen Ruby | | Henan Construction | 1:1 (0:0) | ||||||
Shenzhen | |||||||||
Nanchang August 1st | | Tianjin Teda | 2:2 (1:2) | ||||||
Nanchang |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 18 | 9 | 3 | 59-34 | 63 | ||
2. | Tianjin Teda | 30 | 13 | 11 | 6 | 37-29 | 50 | ||
3. | Hangzhou Greentown | 30 | 13 | 9 | 8 | 38-30 | 48 | ||
4. | Shanghai Shenhua | 30 | 14 | 6 | 10 | 44-41 | 48 | ||
5. | Beijing Guoan | 30 | 12 | 10 | 8 | 35-29 | 46 | ||
6. | Dalian Shide | 30 | 10 | 12 | 8 | 40-37 | 42 | ||
7. | Liaoning Whowin | 30 | 10 | 10 | 10 | 39-36 | 40 | ||
8. | Henan Construction | 30 | 9 | 13 | 8 | 31-31 | 40 | ||
9. | Changchun Yatai | 30 | 10 | 8 | 12 | 40-41 | 38 | ||
10. | Shaanxi Zhongjian Chanba | 30 | 9 | 10 | 11 | 33-36 | 37 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |