15.05.2010 < | Football matches for 16.05.2010 | > 17.05.2010 |
12:00 | Mexico | | Chile | 1:0 (1:0) | |||||
Ciudad de México | |||||||||
15:00 | South Africa | | Thailand | 4:0 (3:0) | |||||
Nelspruit | |||||||||
19:00 | South Korea | | Ecuador | 2:0 (0:0) | |||||
Seoul |
Day 3 | |||||||||
16:00 | Hasus | | New Road Team | 3:4 (1:2) | |||||
Dhaka | |||||||||
19:00 | Abahani | | Dordoi-Dynamo | 0:0 | |||||
Dhaka |
14:00 | Zenit (Saint Petersburg) | | Sibir (Novosibirsk) | 1:0 (0:0) | |||||
Rostov-on-Don |
Day 1 | |||||||||
18:00 | FK Astrakhan | | Dynamo Stavropol | 2:1 (0:1) | |||||
Astrakhan |
17:00 | Tavriya (Simferopil) | | Metalurh (Donetsk) | 3:2 aet (2:0, 2:2) | |||||
Kharkiv |
14:00 | Lashyn (Karatau) | | Aqtöbe (Aqtöbe) | 0:2 (0:1) | |||||
Taraz | |||||||||
16:00 | Tsesna (Almaty) | | Lokomotiv (Astana) | 0:3 (0:1) | |||||
Almaty UTB Tcesna | |||||||||
17:00 | Taraz (Taraz) | | Irtysh (Pavlodar) | 1:0 (0:0) | |||||
Taraz | |||||||||
17:00 | Vostok (Oskemen) | | Tobil (Kostanay) | 1:2 (1:0) | |||||
Oskemen | |||||||||
18:00 | Zhetysu (Taldykorgan) | | Qayrat (Almaty) | 1:0 (1:0) | |||||
Taldykorgan | |||||||||
18:00 | Atyrau (Atyrau) | | Okzhetpes (Kokshetau) | 9:2 (1:1) | |||||
Atyrau | |||||||||
18:00 | Ordabasy (Shymkent) | | Akzhayik (Oral) | 5:0 (3:0) | |||||
Shymkent | |||||||||
18:00 | Gefest (Karagandy) | | Shakhtyor (Karagandy) | 0:4 (0:2) | |||||
Saran |
Day 9 | |||||||||
16:30 | Novbahor | | Bunyodkor | 1:2 (0:0) | |||||
Namangan | |||||||||
17:00 | FK Olmaliq | | Nasaf | 0:0 | |||||
Olmaliq |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
20:30 | Sint-Truiden | | Genk | 2:3 (1:2) | 1:2 (1:1) | 3:5 | |||
Sint-Truiden |
Day 30 | |||||||||
18:00 | Beroe | | Slavia | 0:1 (0:0) | |||||
Stara Zagora | |||||||||
18:00 | Levski | | Sliven | 2:0 (1:0) | |||||
Sofia | |||||||||
18:00 | Lokomotiv Mezdra | | Minyor | 0:1 (0:0) | |||||
Mezdra | |||||||||
18:00 | Lokomotiv Plovdiv | | Lokomotiv Sofia | 2:1 (2:0) | |||||
Plovdiv | |||||||||
18:00 | Sportist | | Liteks | 2:4 (1:3) | |||||
Svoge | |||||||||
18:00 | Cherno More | | Montana | 2:1 (0:1) | |||||
Varna | |||||||||
18:00 | Chernomorets | | CSKA | 2:0 (1:0) | |||||
Burgas |
Day 28 | |||||||||
17:30 | Haladás | | Zalaegerszegi TE | 1:1 (1:0) | |||||
Szombathely |
2nd leg | 1st leg | total | |||||||
14:30 | Willem II | | Go Ahead Eagles | 3:0 aet (1:0, 1:0) | 0:1 (0:0) | 3:1 | |||
Tilburg | |||||||||
16:30 | Sparta | | Excelsior | 1:1 (0:0) | 0:0 | 1:1 | |||
Rotterdam |
Day 38 | |||||||||
19:00 | Racing | | Sporting Gijon | 2:0 (1:0) | |||||
Santander | |||||||||
19:00 | Barcelona | | Real Valladolid | 4:0 (2:0) | |||||
Barcelona | |||||||||
19:00 | Valencia | | Tenerife | 1:0 (0:0) | |||||
Valencia | |||||||||
19:00 | Atlético Osasuna | | Xerez | 1:1 (0:0) | |||||
Pamplona | |||||||||
19:00 | Málaga | | Real Madrid | 1:1 (1:0) | |||||
Málaga |
Day 38 | |||||||||
15:00 | Cagliari | | Bologna | 1:1 (0:1) | |||||
Cagliari | |||||||||
15:00 | Bari | | Fiorentina | 2:0 (1:0) | |||||
Bari | |||||||||
15:00 | Catania | | Genoa | 1:0 (0:0) | |||||
Catania | |||||||||
15:00 | Siena | | Inter | 0:1 (0:0) | |||||
Siena | |||||||||
15:00 | Parma | | Livorno | 4:1 (1:0) | |||||
Parma | |||||||||
15:00 | Sampdoria | | Napoli | 1:0 (0:0) | |||||
Genova | |||||||||
15:00 | Atalanta | | Palermo | 1:2 (0:1) | |||||
Bergamo | |||||||||
15:00 | Chievo | | Roma | 0:2 (0:2) | |||||
Verona |
Day 12 | |||||||||
16:00 | Molde | | Haugesund | 2:1 (1:0) | |||||
Molde | |||||||||
16:00 | Vålerenga | | Ålesund | 3:0 (0:0) | |||||
Oslo | |||||||||
18:00 | Odd | | Tromsø | 1:1 (0:1) | |||||
Skien | |||||||||
18:00 | Rosenborg | | Hønefoss | 3:0 (2:0) | |||||
Trondheim | |||||||||
18:00 | Strømsgodset | | Stabæk | 1:3 (1:2) | |||||
Drammen | |||||||||
18:00 | Sandefjord | | Viking | 0:0 | |||||
Sandefjord | |||||||||
18:00 | Start | | Kongsvinger | 3:0 (1:0) | |||||
Kristiansand | |||||||||
20:00 | Brann | | Lillestrøm | 1:1 (0:0) | |||||
Bergen |
Day 30 | |||||||||
17:00 | BSK Borča | | OFK | 1:0 (1:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
17:00 | Čukarički Stankom | | Borac | 1:0 (1:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
17:00 | Hajduk | | Habitfarm | 1:1 (1:0) | |||||
Kula | |||||||||
17:00 | Jagodina | | Smederevo | 2:0 (0:0) | |||||
Jagodina | |||||||||
17:00 | Rad | | Metalac | 3:0 (1:0) | |||||
Belgrade | |||||||||
17:00 | Spartak Zlatibor Voda | | Crvena zvezda | 0:1 (0:1) | |||||
Subotica | |||||||||
17:00 | Vojvodina | | Napredak | 7:0 (3:0) | |||||
Novi Sad | |||||||||
19:00 | Partizan | | Mladi radnik | 6:0 (3:0) | |||||
Belgrade |
Day 36 | |||||||||
Rudar | | Gorica | 2:3 (1:2) | ||||||
Olimpija | | Labod Drava | 2:0 (0:0) | ||||||
Nafta | | Luka Koper | 1:2 (1:0) | ||||||
Maribor | | Interblock | 1:0 (0:0) | ||||||
Domžale | | Celje | 2:2 (1:0) | ||||||
Day 19 | |||||||||
16:00 | Huracán | | Argentinos Juniors | 1:2 (0:1) | |||||
Buenos Aires | |||||||||
16:00 | Colón | | Estudiantes | 1:4 (0:2) | |||||
Santa Fe |
Day 2 | |||||||||
16:00 | São Paulo | | Botafogo | 1:2 (1:1) | |||||
São Paulo | |||||||||
16:00 | Grêmio | | Corinthians | 1:2 (0:1) | |||||
Porto Alegre | |||||||||
16:00 | Goiás | | Internacional | 2:3 (2:0) | |||||
Goiânia | |||||||||
16:00 | Santos | | Ceará | 1:1 (1:1) | |||||
Santos | |||||||||
18:30 | Vasco da Gama | | Palmeiras | 0:0 | |||||
Rio de Janeiro | |||||||||
18:30 | Cruzeiro | | Avaí | 2:2 (0:2) | |||||
Belo Horizonte | |||||||||
18:30 | Atlético-PR | | Guarani | 2:2 (1:1) | |||||
Curitiba |
Day 8 | |||||||||
Liaoning Whowin | | Hangzhou Greentown | 1:0 (0:0) | ||||||
Shenyang | |||||||||
Shenzhen Ruby | | Shandong Luneng Taishan | 0:1 (0:1) | ||||||
Shenzhen | |||||||||
Shaanxi Zhongjian Chanba | | Henan Construction | 1:1 (1:0) | ||||||
Xi'an | |||||||||
Nanchang August 1st | | Chongqing Lifan | 2:5 (0:4) | ||||||
Nanchang | |||||||||
Beijing Guoan | | Changsha Ginde | 0:0 | ||||||
Beijing |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 18 | 9 | 3 | 59-34 | 63 | ||
2. | Tianjin Teda | 30 | 13 | 11 | 6 | 37-29 | 50 | ||
3. | Hangzhou Greentown | 30 | 13 | 9 | 8 | 38-30 | 48 | ||
4. | Shanghai Shenhua | 30 | 14 | 6 | 10 | 44-41 | 48 | ||
5. | Beijing Guoan | 30 | 12 | 10 | 8 | 35-29 | 46 | ||
6. | Dalian Shide | 30 | 10 | 12 | 8 | 40-37 | 42 | ||
7. | Liaoning Whowin | 30 | 10 | 10 | 10 | 39-36 | 40 | ||
8. | Henan Construction | 30 | 9 | 13 | 8 | 31-31 | 40 | ||
9. | Changchun Yatai | 30 | 10 | 8 | 12 | 40-41 | 38 | ||
10. | Shaanxi Zhongjian Chanba | 30 | 9 | 10 | 11 | 33-36 | 37 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |