12.04.2008 < | Football matches for 13.04.2008 | > 14.04.2008 |
Day 5 | |||||||||
14:00 | Zenit | | Krylia Sovetov | 1:1 (1:1) | |||||
Saint Petersburg | |||||||||
16:00 | Dynamo | | Spartak Moscow | 4:3 (2:1) | |||||
Moscow | |||||||||
18:00 | Luch-Energiya | | Saturn | 0:0 | |||||
Vladivostok | |||||||||
19:00 | Lokomotiv | | Terek | 2:0 (2:0) | |||||
Moscow |
Day 25 | |||||||||
14:00 | Metalurh Zaporizhzhya | | Metalist | 0:2 (0:1) | |||||
Zaporizhia | |||||||||
17:00 | Kryvbas | | Zakarpattya | 1:1 (1:0) | |||||
Kryvyi Rih | |||||||||
17:00 | FK Kharkiv | | Zorya | 0:1 (0:0) | |||||
Poltava |
Day 25 | |||||||||
Krymteplytsya | | Obolon | 2:1 (0:0) | ||||||
Molodizhne | |||||||||
PFK Oleksandriya | | Stal Alchevsk | 0:1 (0:0) | ||||||
Oleksandriia | |||||||||
Dynamo-2 | | Illichovets | 1:2 (0:0) | ||||||
Chapayivka | |||||||||
Helios | | Prykarpattya | 1:2 (0:0) | ||||||
Kharkiv | |||||||||
Enerhetyk | | PFK Sevastopol | 0:0 | ||||||
Burshtyn | |||||||||
Stal Dniprodzerzhinsk | | Dnister | 0:2 (0:1) | ||||||
Dniprodzerzhynsk | |||||||||
FK Lviv | | CSKA | 1:0 (0:0) | ||||||
Dobromyl | |||||||||
Volyn | | Dnipro | 1:0 (1:0) | ||||||
Lutsk | |||||||||
MFK Mykolaiv | | IgroServis | 1:2 (1:1) | ||||||
Mykolaiv | |||||||||
Desna | | Feniks-Illichovets | 3:2 (2:1) | ||||||
Chernigiv |
Day 19 | |||||||||
Knyazha | | Nyva | 1:0 | ||||||
Ros | | Yednist | 1:0 | ||||||
Karpaty-2 | | FK Korosten | 0:1 | ||||||
Enerhiya | | Podillya-Khmelnytskyi | 0:3 | ||||||
Bukovyna | | Nyva-Svitanok | 1:0 | ||||||
Veres | | Nafkom | 0:4 | ||||||
Day 22 | |||||||||
Tytan Armyansk | | Shakhtar-3 | 0:2 | ||||||
Yavir | | Khimik | 0:2 | ||||||
FK Poltava | | Olkom | 1:1 | ||||||
Arsenal Kharkiv | | Metalurh-2 | 1:2 | ||||||
Tytan Donetsk | | Shakhtar | 1:0 | ||||||
Hirnyk-Sport | | Kremin | 0:2 | ||||||
Komunalnyk | | Olympik Donetsk | 1:1 | ||||||
Olympik Kirovograd | | Hirnyk | 2:2 | ||||||
Day 27 | |||||||||
Iskra-Stal | | Politehnica | 3:0 | ||||||
Day 34 | |||||||||
15:30 | Altach | | Austria Wien | 0:4 (0:0) | |||||
Altach |
Day 34 | |||||||||
13:30 | Liverpool | | Blackburn Rovers | 3:1 (0:0) | |||||
Liverpool | |||||||||
16:00 | Manchester United | | Arsenal | 2:1 (0:0) | |||||
Manchester |
Day 43 | |||||||||
Ipswich Town | | Norwich City | 2:1 (2:1) | ||||||
Ipswich |
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | West Bromwich Albion | 46 | 23 | 12 | 11 | 88-55 | 81 | ||
2. | Stoke City | 46 | 21 | 16 | 9 | 69-55 | 79 | ||
3. | Hull City | 46 | 21 | 12 | 13 | 65-47 | 75 | ||
4. | Bristol City | 46 | 20 | 14 | 12 | 54-53 | 74 | ||
5. | Crystal Palace | 46 | 18 | 17 | 11 | 58-42 | 71 | ||
6. | Watford | 46 | 18 | 16 | 12 | 62-56 | 70 | ||
7. | Wolverhampton Wanderers | 46 | 18 | 16 | 12 | 53-48 | 70 | ||
8. | Ipswich Town | 46 | 18 | 15 | 13 | 65-56 | 69 | ||
9. | Sheffield United | 46 | 17 | 15 | 14 | 56-51 | 66 | ||
10. | Plymouth Argyle | 46 | 17 | 13 | 16 | 60-50 | 64 |
Day 30 | |||||||||
18:00 | Brugge | | Cercle | 1:0 (0:0) | |||||
Brugge | |||||||||
20:30 | Anderlecht | | Germinal Beerschot | 2:0 (0:0) | |||||
Bruxelles |
Day 32 | |||||||||
17:00 | Deportivo La Coruna | | Athletic | 3:0 (1:0) | |||||
La Coruña | |||||||||
17:00 | Getafe | | Real Zaragoza | 0:0 | |||||
Getafe | |||||||||
17:00 | Español | | Atlético Osasuna | 0:1 (0:1) | |||||
Barcelona | |||||||||
17:00 | Mallorca | | Sevilla | 2:3 (0:1) | |||||
Palma de Mallorca | |||||||||
17:00 | Real Betis | | Levante | 0:1 (0:0) | |||||
Sevilla | |||||||||
17:00 | Real Valladolid | | Atlético Madrid | 1:1 (0:0) | |||||
Valladolid | |||||||||
19:00 | Real Madrid | | Real Murcia | 1:0 (0:0) | |||||
Madrid | |||||||||
21:00 | Almería | | Villarreal | 1:0 (0:0) | |||||
Almería |
Day 33 | |||||||||
15:00 | Empoli | | Parma | 1:1 (1:1) | |||||
Empoli | |||||||||
15:00 | Genoa | | Torino | 3:0 (0:0) | |||||
Genova | |||||||||
15:00 | Lazio | | Siena | 1:1 (1:0) | |||||
Roma | |||||||||
15:00 | Livorno | | Cagliari | 1:2 (1:1) | |||||
Livorno | |||||||||
15:00 | Napoli | | Atalanta | 2:0 (0:0) | |||||
Napoli | |||||||||
15:00 | Reggina | | Sampdoria | 1:0 (1:0) | |||||
Reggio di Calabria | |||||||||
15:00 | Udinese | | Roma | 1:3 (0:0) | |||||
Udine | |||||||||
20:30 | Inter | | Fiorentina | 2:0 (0:0) | |||||
Milano |
Day 3 | |||||||||
Lyn | | Ham-Kam | 2:1 (0:1) | ||||||
Viking | | Ålesund | 2:1 (0:1) | ||||||
Molde | | Tromsø | 0:0 | ||||||
Bodø/Glimt | | Stabæk | 1:1 (1:0) | ||||||
Lillestrøm | | Vålerenga | 0:3 (0:0) | ||||||
Day 25 | |||||||||
14:45 | Dyskobolia | | Zagłębie Lubin | 2:0 (1:0) | |||||
Grodzisk Wielkopolski | |||||||||
16:00 | Ruch | | Odra | 3:2 (2:1) | |||||
Chorzów |
Day 33 | |||||||||
18:00 | Bordeaux | | Caen | 2:1 (0:0) | |||||
Bordeaux | |||||||||
20:55 | Paris Saint-Germain | | Nice | 2:3 (0:1) | |||||
Paris |
Day 4 | |||||||||
15:00 | Djurgårdens | | Halmstad | 2:1 (1:0) | |||||
Stockholm | |||||||||
15:00 | Elfsborg | | Örebro | 0:0 | |||||
Borås | |||||||||
15:00 | Helsingborgs | | Gefle | 2:2 (1:0) | |||||
Helsingborg | |||||||||
17:45 | Trelleborg | | Malmö | 0:0 | |||||
Trelleborg |
Day 22 | |||||||||
14:00 | Motherwell | | Celtic | 1:4 (1:3) | |||||
Motherwell |
Day 10 | |||||||||
Vélez Sársfield | | San Martín San Juan | 2:0 | ||||||
Gimnasia y Esgrima de Jujuy | | Boca Juniors | 1:2 (0:0) | ||||||
River Plate | | Tigre | 1:0 (0:0) | ||||||
Racing Club | | Arsenal | 1:0 (0:0) | ||||||
Los Angeles Galaxy | | Toronto | 2:3 (1:1) | ||||||
Carson |
Day 3 | |||||||||
Qingdao Jonoon | | Shanghai Shenhua | 0:0 | ||||||
Wuhan Guanggu | | Beijing Guoan | 0:3* | ||||||
Tianjin Teda | | Shenzhen Xiangxue | 1:1 (1:1) | ||||||
Henan Siwu | | Changchun Yatai | 2:0 (0:0) | ||||||
Club | G | W | D | L | F-A | P | |||
1. | Shandong Luneng Taishan | 30 | 18 | 9 | 3 | 54-25 | 63 | ||
2. | Shanghai Shenhua | 30 | 17 | 10 | 3 | 58-29 | 61 | ||
3. | Beijing Guoan | 30 | 16 | 10 | 4 | 44-27 | 58 | ||
4. | Tianjin Teda | 30 | 16 | 9 | 5 | 54-29 | 57 | ||
5. | Shaanxi Zhongxin | 30 | 15 | 7 | 8 | 41-29 | 52 | ||
6. | Changchun Yatai | 30 | 12 | 9 | 9 | 53-45 | 45 | ||
7. | Guangzhou Pharmaceutical | 30 | 10 | 10 | 10 | 41-42 | 40 | ||
8. | Qingdao Jonoon | 30 | 10 | 9 | 11 | 39-36 | 39 | ||
9. | Zhejiang Lucheng | 30 | 9 | 12 | 9 | 38-32 | 39 | ||
10. | Henan Siwu | 30 | 9 | 9 | 12 | 30-31 | 36 |
Now in database:
|
18.03.2024 current Semifinals of the Belarusian Cup 2023/24 added |
17.03.2024 current Semifinal & Final of the FA Cup 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Champions League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the Europa League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the UEFA Europa Conference League 2023/24 added |
15.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CONCACAF Champions Cup 2024 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Champions League 2023/24 added |
12.03.2024 current Quarterfinal, Semifinal & Final of the CAF Confederation Cup 2023/24 added |
05.12.2023 current |
20:45 | |
Local time | |
2:1 | |
1:0 | |
0:4 | |
1:3 | |
2:0 | |
0:0 | |
2:0 | |
0:1 | |
1:0 | |
2:1 | |
Soon
23.03.2024 – 14.07.2024
Copa América 2024,
Qualifying play-offs
Current
15.11.2023 – 01.10.2025
World Cup 2026,
Qualifying tournament, Africa
23.03.2023 – 26.03.2024
European Football Championship 2024,
Qualifying tournament
12.10.2023 – 11.06.2024
Asian Cup 2027,
Qualifying tournament
27.06.2023 – 01.06.2024
08.08.2023 – 22.05.2024
13.07.2023 – 29.05.2024
UEFA Europa Conference League 2023/24
06.02.2024 – 30.11.2024
05.03.2024 – 23.11.2024
15.08.2023 – 18.05.2024
08.08.2023 – 05.05.2024
18.08.2023 – 26.05.2024
18.08.2023 – 17.05.2024
08.02.2024 – 28.05.2024
06.02.2024 – 02.06.2024
© WildSoft 2007-2024 | info@wildstat.ru |